Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) tomcica válasza ígyvanferi (#31599) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Oregek vagyunk mi mar ehhez,jo ha eltalajuk a klikket.(mar varom,amikor jon a full egybol az agyba-agybol interface,az lesz csak a "szines TV" az 1980 elottieknek)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31602) Peterhappy válasza ígyvanferi (#31599) üzenetére


Peterhappy
őstag

Annyira kihangsúlyozta, hogy "kivételesen nem volt gyökér", hogy nem volt szívem ezt így leírni, inkább csak javítottam :)

(#31603) tomcica


tomcica
Topikgazda

90 x 100m emelkedo (felenel 400m eros sikon) haaat ezt mindegy hanyszor csinaltad mar eletedben,mindig faj :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31604) Vertigo18 válasza tomcica (#31603) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hogy számolod a 90-et?

Nem kavarodsz bele?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31605) mukibuci válasza Vertigo18 (#31604) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

10 koronként egy kavics, írta mar, nem figyelsz😅

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31606) t1 válasza Vertigo18 (#31604) üzenetére


t1
addikt

Te óràd is tud edzés tervezést és levezetését, az övé is :)

(#31607) Vertigo18 válasza mukibuci (#31605) üzenetére


Vertigo18
addikt

ilyen tempónál már a 6-at sem tudom sokszor észben tartani... Marad akkor tényleg az óra.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31608) parandroid válasza mukibuci (#31605) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem arra elmenne egy órám, hogy találjak 90 db megfelelő kavicsot. Igényes vagyok, na...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31609) Peterhappy válasza parandroid (#31608) üzenetére


Peterhappy
őstag

Elég lenne kilenc darab, de szerintem használhatnál rizs-, vagy borsószemet is, nem befolyásolná jelentősen a futás minőségét. ;)

(#31610) parandroid válasza Peterhappy (#31609) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

- Miért van egy zsák kavics a futós cuccaid mellé akasztva???
- Ki ne dobd, azzal számolom a 100x100-akat!!!

:Y :)) :C

Jah, amúgy egy abakusz 10x10-es, nem? :D

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31611) tomcica válasza Vertigo18 (#31604) üzenetére


tomcica
Topikgazda

homokoraval :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31612) tomcica


tomcica
Topikgazda

Legyen egy kis ON is.
Az emelkedos kombinaciok az egyik atvezeto edzestipus az alapozos periodusbol a resztavozos/anaerob dominans periodusba.Akinek nincs emelkedoje annak a lepcsozes is helyettesitheti (ha valami miatt az sincs vagy mas akadalya van akkor plyometrikus erosites menjen szokdeles,dobozugralas,ugralokotel -1labas is,valtott labu szokdeles helyben,guggolasbol felfele ugras stb.).
Az atvezetes celja,h az alapozasnal kisse hatterbe szorulo izomtipist felkeszitse a resztavozos munkara.Ha valaki ezt kihagyja es egybol beleugrik a resztavokba annak az elso 2hetben sokkal ovatosabban kell dolgoznia (tobb piheno,epp h csak savkuszob feletti munka kb 10-5K sebesseg,semmi kozeptavos "gatyaszaggato").
Utana johetnek a kemenyebb iramok.
A alapozos-erosites-resztavozas atmenetekre extran figyelni kell,mintegu atvezetve egyiket a masikba .Pl alapozasnal a heti 1x repulok es nehany emelkedo ugye megy vegig minden heten,de az emelkedos periodus elott 2hettel meg kell ezt duplazni,2x epulok (vagy 3x is meg belefer) 2xemelkedok szepen novelve a darabszamot.
Emelkedozes periodusanak tulsi felen,2het (v legalabb az utolso 10napnal) egure tobb porgos sprintet (50-100-200-300-400ig ahogy epp adja,90-95%) kombinalni az emelkedokbe.
A koztes napok persze extra laza regeneralo,ha kell csokkentve az edzeshosszot,mert az emelkedo mar bele-belenyal az anaerobba es a darabszam miatt ezt azert regeneralni is kell.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31613) tomcica válasza tomcica (#31612) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor kb 1oraig tudod csinalni az emelkedoz munkat akkorazon tartod magad,nem kel tovabb novelni.Ez a munka kepes a sziv egy loketben pumpalo erejet novelni,valamint alapot ad arra,h a felso 90-95%-os pulzusodon ki tudj tartani egy felmaraton idejeig.
Ezt az emelkedos mennyiseget fel tudod hasznalni majd a resztavozasnal egy 20-25x400-ra (halandobak felmaratonos celtavon,az ufosabbaknak 10k iram) ez tortenhet kenyai klasszikus fartelkkent is a tavval nem foglalkozva -> 1perc gyors (fm-10k iram) 1perc maratonos (v picit lassabb) kozepes.Ezt 30-40percrol nivelni fel 1oraig.
10k-felmaratonra ez egy nagyon jo minosegi munka anelkul,h tul nehez lenne.megcsinalni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31614) tomcica válasza beltram (#31592) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Beltram,azt hittem kapunk egy kis beszamolot a versenyrol :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31615) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Na, ledurrantam. 3km után elszállt a térdem. Kisebb séta után újrapróbálkoztam, nem lett jobb a helyzet. Így is jöttem haza: 2-300 méter séta után kb. ugyanennyi futás (hogy ne fagyjak meg). Nem őszinte a mosolyom. Most pihenés, holnap szerintem újrapróbálkozom, ha akkor sem lesz jobb a helyzet, jövök picsogni.

(#31616) parandroid válasza Peterhappy (#31615) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Rosszul léptél? Esetleg csak a bemelegítés volt kevés? Vagy elfáradt, túlerőltetted? Utóbbi esetben egy kis nyújtás, pár nap pihenés helyre teheti. Kitartás, csak óvatosan, ne úgy, mint én... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31617) Peterhappy válasza parandroid (#31616) üzenetére


Peterhappy
őstag

Alaposan bemelegitettem, erre most mar igyekszem odafigyelni, viszont indulas elott gyorsan feltartottam par szora a szomszedot, amibol vegul 15p lett... Talan lemerevedtem kozben - utana meg azonnal indultam, sietnem kellett haza.
Remelem ennyi a gond es nem terheltem tul komolyabban, az minden ertelemben nagyon fajna.
Sajnos ereztem a heten egyszer-ketszer a terdem, megis varatlanul ert. Egyebkent egybol Te jutottal eszembe hazafele jovet. Koszi Peti!

(#31618) tomcica válasza Peterhappy (#31617) üzenetére


tomcica
Topikgazda

afene,az ilyen sosem jon jol :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31619) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

ekozben az USA fedett veteran orszagoson

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31620) bandus válasza tomcica (#31619) üzenetére


bandus
veterán

most azt szamolgatom, hogy tudok-e 37-es 200-az futni?🤔

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31621) Peterhappy válasza bandus (#31620) üzenetére


Peterhappy
őstag

*mezítláb

(#31622) Peterhappy válasza tomcica (#31618) üzenetére


Peterhappy
őstag

A pihenőnapokkal együtt két és fél napig bírtam az edzésterved. Délelőtt óta azon gondolkodom, ennyire puhapöcs vagyok-e, vagy valójában ez a normális a Földről származók esetében :)

(#31623) ígyvanferi válasza Peterhappy (#31622) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem kell ezt túlspilázni, szerintem simán az a 15 perc az oka, amíg a szomszéddal beszélgettél (gondolom már odakint), és kihűltek az izmok, szalagok. Én egy futás közbeni pisiszünet után is óvatosan indulok tovább, pedig addigra már lefutottam legalább 40-45 percet, és az a gatya kikötéssel, megkötéssel együtt is max. 2 perc.
Erre nem árt odafigyelni, ha már egyszer bemelegítettél, akkor indulj is el, még odabent a melegen belefér egy kis szöszmötölés, de ilyen hűvös időben kint egy percet sem érdemes eltölteni nem mozogva.

(#31624) tomcica válasza Peterhappy (#31622) üzenetére


tomcica
Topikgazda

biztos,h nem vagy puhapocs,tanulsagot levonni,ovatosabban nekikezdeni ujra amint lehet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31625) tomcica válasza ígyvanferi (#31623) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy-igy,en is ajtotol-ajtoig futok,ha nincs szep ido,akkor a nyujtas resz otthon megy a szobaban (vagy masszazs hengereles).
Van,hogy 4-5km kell mire rendesen bemelegszem,ha hidegebb az ido.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31626) Peterhappy válasza ígyvanferi (#31623) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igy van Feri! Legalabbis remelem; en is ebben bizom. Licsit megijedtem, a korabbi bringas evek nem multak el nyomtalanul, akkortajt sokat bajlodtam a terdemmel.
Holnap du ovatosan raprobalok.

@Tomcica: ugy lesz Fonok ;)

Koszi Sracok!

(#31627) tomcica válasza Peterhappy (#31626) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Legyen egy kis orom az uromben,talaltam egy Nike Lunartempo2 cipot 35euro,le is rendeltem,kivetelesen nem rozsaszin,hanem kek :K (mondjuk noi,ugyhogy halvanykek,de ne telhetetlenkedjuk)
Ez lesz az egyik UB cipo,porgos,de parnazott,aszfaltra pont jo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31628) inf3rno válasza ígyvanferi (#31623) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, ha hideg van és 2-3 percnél tovább állsz, akkor muszáj újra bemelegíteni legalább lassú kocogással.

Buliban hasznos! =]

(#31629) inf3rno válasza tomcica (#31619) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Állat. :-)

Buliban hasznos! =]

(#31630) anorche1 válasza t1 (#31564) üzenetére


anorche1
őstag

Koszi, de megis inkabb maradnek a 235nel. Olcsobb, meg idegenkedek az erintotol (nehezkes lenne pl. Telen kesztuyban kezelni).

Amazon topicban korabban mar kerdeztem, de sajnos nem kaptam valaszt. Itt valaki esetleg nem tudja, hogy a nemet amazonbol rendelt garmin orara mennyi es milyen es hol ervenyesitheto gari van?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31631) bencze válasza anorche1 (#31630) üzenetére


bencze
senior tag

A Garmin 1 év garanciát ad, de probléma esetén a kiskereskedőnél a leglogikusabb keresni, vagyis én Amazonhoz fordulnék. Már amennyiben az Amazon árulja és nem valami kupec rajtuk keresztül, ha igen, akkor annak a cégnek kell utánanézni. A konkrét szabályokat sosem néztem, de mivel EU ország így feltételezhetően betartják az eu-s törvényeket (1 év kötelező jótállás ha nem tévedek). Nem szokták összetörni magukat ezeknél az eszközöknél a vásárló elkényeztetésével.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31633) tucsok. válasza zaskar (#31632) üzenetére


tucsok.
senior tag

Ennyiért best buy :Y

"So say we all"

(#31634) ígyvanferi válasza zaskar (#31632) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mi ebben a trükk, amiért nem rakhattad ki ide? Nem értem.

(#31635) zaskar válasza ígyvanferi (#31634) üzenetére


zaskar
senior tag

Írtam privátban.

(#31636) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma futottam egy 10-est, de nem rakom be milyet, mert lefikáztok! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31637) inf3rno válasza Vertigo18 (#31636) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amúgy is, úgyhogy tökmindegy. ;] :C

Buliban hasznos! =]

(#31638) tomcica válasza inf3rno (#31637) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31639) anorche1


anorche1
őstag

Reggel hirtelen felindulásból látva tényleg király árat megrendeltem a fenix 3 -at (hová tűnt a hozzászólás?), de most picit jobban utána nézve elbizonytalanodtam :(
Az óra tudása számomra megkérdőjelezhetetlen, csak a fizikai megjelenése nem tetszik. Ha 2m -es, 100kg ember lennék jó vastag csuklóval, akkor nem lenne kérdés, de ez nekem nagy lenne :( Inkább a barométerről mondok le, mint az elegánsabb kinézetről (utcai órának is hordanám, mint most az m400-at).
fenix 3 vs 235:

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31640) mukibuci válasza anorche1 (#31639) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Én a 235-öt cseréltem fel éve f3-ra, és szinten nonstop hordom. Csak az első pár órában tűnt nagynak, utána mar teljesen megszoktam, következő 5x lesz, az megnagyobb :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31641) Vertigo18 válasza anorche1 (#31639) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én pedig a 235-öt cseréltem fel éve f3-ra, és szinten nonstop hordom. Csak az első pár órában tűnt nagynak, utána mar teljesen megszoktam, következő 5x lesz, az megnagyobb :P

:DDD

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31642) anorche1 válasza mukibuci (#31640) üzenetére


anorche1
őstag

Te mekkora darab vagy, ha szabad ilyet kérdeznem? Én 182cm/70kg. Vagy csak azért tűnik durvának, mert szokatlan?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31643) Vertigo18 válasza anorche1 (#31642) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én 186/76, tehát kb. mint te...

Szokatlan, ezt írta a barátunk is, aztán majd megszokod és észre sem veszed...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31644) anorche1


anorche1
őstag

Meggyőztetek, köszönöm szépen! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31645) bencze válasza anorche1 (#31639) üzenetére


bencze
senior tag

Nekem 5X van. Nagy, de nem zavar annyira amennyire féltem tőle fényképek alapján. Ezért eredetileg a sima 5-öst rendeltem, aztán egy hónap múlva jó nagy buktával cseréltem 5x-re, többek között a szenzor kihagyásos bug miatt ami az 5x-et nem érinti. Én 173cm magas vagyok 75-80 kg mikor hogy. :p a képernyőméret minél nagyobb annál olvashatóbb edzés, verseny alkalmával. Ez a kerek forma szerintem nem annyira funkcionális mint a szögletes ilyen szempontból de ha úgy vesszük egy okosóra amit lehet viselni szinte minden alkalomra, ilyen casual / smart business vagy mifene öltözékekhez is, úgy értem a puccosabb klasszikus öltözékhez nem megy de többségünk soha nem jár olyan rendezvényen.. :) ezek a Garminok kicsit sznob cuccok mint az Apple úgy vettem észre.

Eredetileg főleg Orient Mako XL-t hordtam, az is nagy, az 5X félcentivel nagyobb kb (47mm vs 52mm átmérő).

Ha minden igaz a 3 HR akkora kb mint a Mako XL.

Ez a 80-as ár nagyon jó, én annó 217e-ért vettem az 5X-et külföldről kedvezménnyel mert itthon 275 volt, és a 3 nem sokkal tud kevesebbet, azt hiszem inkább csak a felszínesebb szoftveres különbségek.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31646) inf3rno válasza anorche1 (#31639) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam ez lenne az utolsó szempont. Mármint szerintem egy nagy óra bárkin jól néz ki. Én mondjuk Suunto-t pont azért vettem, mert van benne anyag szemben a Garminnal, ami súlyra fele akkora, méretre is kisebb és játék órának tűnt ugyanabban az árkategóriában. De gondolom nem vagyunk egyformák. AMúgy én is vacilláltam előtte, hogy nem e lesz túl nehéz, de nem is érezni, talán még dupla ekkora súly se jelentene gondot. A mérettel is kb. ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31647) tomcica válasza anorche1 (#31639) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Zaskar megkert,h vegyem le.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31648) margithid


margithid
veterán

Pega 32-es méretről tud valaki valamit mondani? Ugyanakkora mint a többi Nike futócipő, vagy a szűkössége miatt fél számmal nagyobb kell?

(#31649) parandroid válasza margithid (#31648) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ugyanakkora, mint a többi Nike-m. Bár ez női modell, ráadásul (szép királykék). :DDD Talán még két futás kell neki az 1200 km-hez, és ezek után ki merem jelenteni, hogy a legjobb futócipőm ever. Nem kopott félre, nem feslik, kicsit azért a csillapítás már hiányzik belőle, és már nem tart úgy, mint új korában, de még mindig bármikor felveszem. Persze ahány láb, annyi igény. Most kezdtem el lassacskán felváltani a tavaly fekete péntekre rendelt, 55 eurós Pega34-ek egyikével (100+ km már abba is beleszaladt, és azt kell mondjam, az sem rossz).

Ezek után szerintem én nem fogok többet kísérletezni, eddig próba-cseresznye alapon összevettem minden vackot, ami akciós volt, és lassan körvonalazódik, hogy mire van szükségem. A Saucony Zealot Iso-t sajnálom, ott nem tudom, hogy a konkrét darab lehet-e hibás, vagy mi a rossebb van, a bal bokám belső felén, a saroknál egyszerűen eltűnt belőle a posztó, és alóla a szivacs egy kb 2 cm-es kör alakban. Így meg persze minden futásnál garantált már a vérhólyag, szóval kuka az egész alig 150 km után. Pedig nagyon fasza, kényelmes cipő, és amúgy jól is tartott... :(

Az Asicsokat szintén kilövöm, bár ha olcsón látok valamit, akkor lehet, hogy egy kicsit stabilabbat bepróbálok még belőle, mert amúgy jól is néznek ki, meg kényelmesek is, de eddig kettőt sikerült lestrapálnom 400-500 km alatt - talp is tükörsimára kopik, a saroknál is elvásik, és az ujjam is kiböki a szövetet... :F

Salomonok nem rosszak, de elég kemény cipők, én meg ehhez túl sokat futok betonon, ami van, azt elhasználom erdei futásokra a nyáron, de nem valószínű, hogy ilyen irányban nézelődni fogok.

Nagyon neutrális, és naturális Nike-k (Free Run, Lunartempo, és társaik) sajnos az én lábamra nem jók, félretiportam őket az első 2-3 futás alatt, ehhez a típushoz még majd dolgoznom kell a lábtartáson, meg a futótechnikán, pár év múlva majd visszatérünk a kérdésre.

Szóval ha akciós Pegát látok olcsón, akkor betárazok, nincs több kísérletezés.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31650) tomcica válasza parandroid (#31649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pega 33-as van az akkora,mint a tobbi Nike meretem.Volt a labamon a haver 31-es modellje az is ekkora volt es kenyelmes.
Egyezem,igazi svajci bicska a cipo,fogom vinni az UB-re is,ha a gyorsabb cipok mar nagyon "odaverik" akkor jol fog jonni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.