Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) tomcica válasza Vertigo18 (#31400) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ne is mondd,ma otthon nem volt begyujtva mire jottem a melobol (ahol szinten nincs valami meleg) ugyhogy naaagyon esznel kellett lenni,h mit is akar az ember,de ugy voltam vele,hogy nem erdekel,ma tempot megyek a hideg meg adott,legyen az mentalis nehezites (a kesztyuvel probaltam kompenzalni egy kicsit)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31402) Vertigo18 válasza tomcica (#31401) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én ma ismét konstatáltam, hogy 12 óra éjszakázás, majd 2 óra alvás után nem megy nekem a 140-es pulzuson tartott alapozó futás. Emiatt a harmadik km-en kicsit felkaptam a tempót, majd beletoltam pár fartleket, illetve szándékosan lerövidítettem egy 10-esre a távot. Közben a pofámba esett elég sűrűen valami, ami se nem hó, se nem eső, valami a kettő között. Végülis egész jól esett mindig felkapni 175 köré a pulzust, kicsit megbolondítani a szívecskémet. Az új kabim meg nagyon jól szerepelt, végig szemezgettem a kívülről rajta lévő kicsike cseppekkel, de egy csepp se jutott belülre. Kicsit viszont vastagnak találom, nem egy széldzseki kategória.

Lehet, hogy ezután ezt csinálom, többször veszem majd rá magam a futásra, de a fáradtság miatt csak kevesebbet.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31403) tomcica válasza Vertigo18 (#31402) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ez az egy gyilkolna le,a nemalvas...minden mast egesz jol toleralok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31404) Vertigo18 válasza tomcica (#31403) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tegnap reggel keltem... Egész nap talpaltam, majd jött egy éjszakás 12 óra a hóban... Ezek után 11től aludtam vagy fél kettőig ma délelőtt, majd indulás futni. Az első 500 méteren - hiába a kocogás - már 138 volt a pulzus, esélyem se volt a szokásos eredményekre...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31405) borix válasza tomcica (#31403) üzenetére


borix
őstag

Ezek az éjszakai fentlétek 20km járőrözéssel sem olyan vészesek pl ha valaki alvajáró.Alszik közben edz és még pénz is keres vele. ;]

(#31406) concret_hp válasza tomcica (#31399) üzenetére


concret_hp
addikt

oszkár bácsi most már télleg nem fog gyünni :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31407) inf3rno válasza Vertigo18 (#31400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#31408) inf3rno válasza Vertigo18 (#31404) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem te ilyen többszáz km-es ultrákra kéne, hogy menjél, ahhoz baromi jól kell bírni az alváshiányt.

Buliban hasznos! =]

(#31409) tomcica


tomcica
Topikgazda

1 ora emelkedozes (az elso ilyen hosszu az iden) haaat ulve tusoltam :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31410) inf3rno válasza tomcica (#31409) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megértem. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#31411) Vertigo18 válasza inf3rno (#31408) üzenetére


Vertigo18
addikt

Áááá, a szervezetem azt nem bírná sajnos

:B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31412) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem ezentúl jobban odafigyelek a bemelegítésre: [link]

Buliban hasznos! =]

(#31413) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

mai motto: "Mar tudok jarni" :N (lofaxt)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31414) inf3rno válasza tomcica (#31413) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csuda jól érzed magad? :DD

Buliban hasznos! =]

(#31415) Vertigo18 válasza tomcica (#31413) üzenetére


Vertigo18
addikt

"Mit kényeskedsz, mint egy gyerek?" :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31416) tomcica válasza Vertigo18 (#31415) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:P

A torzserositest el ne felejtsd ott a "migranccsok" kozott! ;]

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31417) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Putyin elküldte a jó időt szeretettel, lehet menni futni.

(#31418) inf3rno válasza ígyvanferi (#31417) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rendes tőle. Szerda estére -16°C-ot ír....

Buliban hasznos! =]

(#31419) borix válasza inf3rno (#31418) üzenetére


borix
őstag

Sokunknál gondolom nem ez a pár nap hideg lesz a szűk keresztmetcet amiatt nem lesz meg az átlag havi 250km-300km. ;]
Most pl -2,-4 van ez simán kibirható.

[ Szerkesztve ]

(#31420) borix


borix
őstag

Nemrég volt itt téma a futótávok között lévő külömbségek,összehasonlítások egymással egy írásra reagálva pl melyik az elismertebb,értékesebb stb.
Ez most a téma a futószalag utóbbi beszélgetésénél.
[link]

(#31421) tomcica válasza ígyvanferi (#31417) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma kiprobalhattam vegre,hogy mennyire edzodott be a test az eddigi enyhebb tel alatt, -5 korul volt delelott 10kor mentem ki,a szereles a szokasos.

30km benne -> 15km konnyu tempo terepen (4.10-3.50) + 2km eros tempo (3.35-3.30) + 3km fartlek (500 eros tempo + 500 laza tempo 3:45-os atlag) + 10km konnyu tempo (4.20-4.10)

ittam az utolso 10km elott (artezi kut,az nem fagy be ennyitol) de enni nem vittem....haaat 25-26km-nel mar percenkent azon gondolkodtam,hogy mit fogok enni ha hazaerek :DDD lefogyott az uzemanyag de NAAAGYON

(vegul ket fott tojas,olajbogyo,feta sajt + BCAA-Glutamin kombo folyadeknak,de ezt meg allva futos szerelesben egypofara tomve,mintha valami ultras frissitopont lett volna a konyhaban,persze nem volt begyujtva igy ott 8fok volt,de legalabb plussz ;) zuhany,asszonnyal bevasarlas az ebedhez,favagas es most indul a rendes visszatoltes tai kaja rizzsel az elso ebed)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31422) inf3rno válasza tomcica (#31421) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Laza. A keményebb hidegnél több energia fog kelleni, a fűtésre is elmegy egy csomó... Nem érdemes most spórolni vele, mert akkor meg az immunrendszertől veszi el a szervezet.

Buliban hasznos! =]

(#31423) inf3rno válasza borix (#31419) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem se ezen múlik, hogy nincs meg. Annyi változott, hogy bekapcsoltam a konvektort, mert már kezd egy kicsit hideg lenni a hálószobában. :D

Buliban hasznos! =]

(#31424) Vertigo18 válasza tomcica (#31416) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ma kipróbáltam én is a -5 fokot, egyetlen kompressziós hosszú hatya volt rajtam, egyedül a "pötssöm" fázott a végére... De tök jó volt...

A törzserősítést meg nem hagyom ki soha, csak a nejemmel végzem! :P ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31425) norby_42 válasza borix (#31419) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én futottam ma is. Délután még sütött a nap, -4 körül lehetett. Nem volt semmi gond, elég volt az aláöltözet+vastag felső+softshell kabát, de ahol fújt a szél, ott mindegy volt, az mintha átment volna rajtam. Kocogtam egy bő 12 km-t, megígértem a fiamnak, hogy hozok neki csősálat a Decathlon-ból :)
Így 23/25.

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#31426) ígyvanferi válasza norby_42 (#31425) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, nálam is az elég erős szél volt a problémás. Egyébként szép tiszta, napos idő volt, jó volt futni.
Közben meg rátaláltam az extraszuper hőszigetelő anyagra, amit szerintem a Holdra szálláskor is használtak az űrhajósok ruhájának szigetelésére, annyira tökéletes. Ez pediglen az újságpapír. Beraktam két lapot félbehajtva a mellkasomra, semmit sem éreztem ott a szélből, nem hűtötte az átizzadt felsőtestem.

(#31427) norby_42 válasza ígyvanferi (#31426) üzenetére


norby_42
aktív tag

Valamikor a múlt században így bicajoztunk. Lehetett száguldani lefelé a Tátrából...

Eat pasta, run fasta

(#31428) tomcica válasza ígyvanferi (#31426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Itt faluhelyen a nepi gyogyitas is mindenre a "kendd be disznozsirral es tegyel ra ujsagpapirt" javasol :P nem is latok beteg embert,mondjuk nincs is idejuk ra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31429) bencze válasza norby_42 (#31425) üzenetére


bencze
senior tag

Én nem nagyon szoktam nappal futni kifejezetten szép volt tegnap délután napsütésben kimenni a Megyeri hídig meg vissza. Örülök, hogy végre eljött a tél kicsit Budapestre is legalább a novemberi szmogos latyak pár napra megszűnik. Nekem elég volt az aláöltöző + póló, de nem nagyon volt szél, egy kicsi a kintebbi részen a töltés tetején de nem volt vészes. Welcome tél...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#31430) norby_42 válasza bencze (#31429) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az első 1-2 évben én csak éjszaka futottam, akkor volt rá időm. Aggódtam is az első nappali futásnál, hogy végem lesz, mint a vámpíroknak :)

Eat pasta, run fasta

(#31431) Alg


Alg
veterán

Voltam én is tegnap kora délután - sokkal jobb volt ez az idő futni mint a plusz 3-4 fok, hóesés, bokáig érő latyak. Mondjuk pont a kellemetlenebb irányba futottam, az árnyékos oldalon a szél is szembefújt, a napos oldalon meg a szembenaptól vakultam :DDD

Feb. eddig kb 120km, az igazi móka most a hétközi futásoknál lesz reggel 7kor...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31432) bandus válasza Alg (#31431) üzenetére


bandus
veterán

igen, én is néztem a szigeten, hogy mennyi eszük van most azoknak akik alapvetően az óramutetó járásával megegyezően futják a szigetet :D

de mivel egyébként is utálóm őket, meg a szembeszél csak plusz kihívás volt, ezért maradtam a rendes iránynál :D

2 kör laza (amennyire a szembeszél engedte), aztán egy kör tempó, érzésre. ami érdekes, hogy itt az érzés egész stabilan a 165-ös pulzust jelentette. [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31433) tomcica válasza norby_42 (#31430) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31434) Alg válasza bandus (#31432) üzenetére


Alg
veterán

Gondolkodtam én is hogy meg lehetne pörgetni lassan egy-egy kört, de ebben a hidegben még inkább amradok a jó kis alapozó pulzusnál, aztán márciusban meglátjuk mire volt elég ez a kb. másfél-két hónap amikor már rendesen edzettem. Igazából az se zavarna ha nyárig szinte csak hosszúakat tolnék, úgysem a tempó lesz a fő probléma a Visegrád Trailen :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31435) tomcica válasza Alg (#31434) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor a hosszukat egesz jol megszokod (kb. 2-3 honap) akkor azert nem art heti 1x tempot is belecsalni,valamint neha felporgetni a pulzust,kulonben megreked a fejlodes (sot vissza is eshet).
Ha nem adja a lab a bugit,akkor eleg a belepo tempo (maratonostol 10-15mp-vel lassubb iram) de akkor hosszabb legyen.Vagy 5-7km fokozo maratonostol indulsz es egesz a 10K iramig,ha olyan napod van,de igy kotetlenul.
A heti nehany repulo sprint pedig meg szigoru alapozos futasnal is KOTELEZO.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31436) #78687232


#78687232
törölt tag

Nálam valami gáz van, mert sokkal fázósabb lettem az eddigi évekhez képest. Tavaly -20-ban is laza ruhában toltam, most aláöltözet és rá pulcsi, hosszú naci, minden. Tegnap így futottam közel 15 km-t és itthon vettem észre, mennyire fáj a bőröm. Többek között mindkét comb, felsőtest. Mintha megégett volna a bőröm, vörös és kisebesedett. Még sosem volt ilyen :( Igaz, tavaly nyáron 30 fokban is képes voltam betakarózva aludni, ami szintén csodának számít mert sosem bírtam ezelőtt a nagy meleget.

(#31437) Danika256 válasza #78687232 (#31436) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én is hasonlóan vagyok, fázós lettem, igaz tavaly télhez viszonyítva leadtam több min 10 kg-ot..
Nem lehet, hogy veled is ilyesmi történt?

(#31438) inf3rno válasza #78687232 (#31436) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is be szokott pirosodni a hidegtől, de azért ennyire nem súlyos. Ekcémám viszont van idén is a száraz levegőtől. Én úgy tapasztaltam, hogy a fázósság függ a testsúlytól és a víz fogyasztástól is. Iszó' te rendesen? :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31439) #78687232 válasza inf3rno (#31438) üzenetére


#78687232
törölt tag

Napi három, max négy liter szokott lenni. Annyi már csvak elegendő, plusz eddig sem ittam többet vagy kevesebbet.
Volt súlycsökkenés, amit megfejeltem +15kg hízással, a fókazsír megvan jelenleg :D

(#31440) inf3rno válasza #78687232 (#31439) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor passz. Remélem pálinkából iszol annyit. :D

Buliban hasznos! =]

(#31441) tomcica válasza #78687232 (#31436) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam ez a hidegerzet/fazas dolog nagyban fugg attol is,h mennyire vagyok faradt es mennyire szaraz az a hideg.Szarazabb hideget nem erzem annyira hidegnek,mint a csapadekosabbat.Ilyen minusz 3-5nel azert mire kesz az edzes kesztyu ide-oda a kaput alig tudom kinyitni annyira megmerevednek az ujjaim.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31442) Peterhappy válasza inf3rno (#31440) üzenetére


Peterhappy
őstag

Lehet, hogy nem is a hidegtől reszket, hanem elvonási tünetei vannak :)

(#31443) concret_hp válasza tomcica (#31441) üzenetére


concret_hp
addikt

de -3-5ben még siman jo a kisgatya nem? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31444) bandus válasza concret_hp (#31443) üzenetére


bandus
veterán

attól függ :U ha párás, nedves -3-5 az az idő, akkor azért bokazokni helyett rendeset húz fel ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31445) tomcica válasza bandus (#31444) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyi,illetve akkor huz zoknit :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#31446) ígyvanferi válasza tomcica (#31445) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Minek? Úgyis csak átázik. ;]

(#31447) inf3rno válasza Peterhappy (#31442) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a jó. :D Az alkohol úgyis doppingszer, jobban megy a futás is tőle.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#31448) Vertigo18 válasza inf3rno (#31447) üzenetére


Vertigo18
addikt

Basszus, évek óta nem iszom, lehet emiatt nem megy akkor a futás ahogy szeretném? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31449) inf3rno válasza bandus (#31444) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk most -10°C-t írnak, de a lengedező szellő meg a potyogó hódara valami elviselhetetlenül szarrá teszi. Igazából a farmer meg az őszi félcipő, ami még tovább súlyosbítja. Alig vártam, hogy hazaérjek.

Buliban hasznos! =]

(#31450) inf3rno válasza Vertigo18 (#31448) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nézd, egyet garantálhatok, ha a szubjektív oldalát nézed, akkor úgy fog tűnni, hogy baromi jól megy a futás. Ha objektíven nézzük, akkor inkább csukjuk be a szemünket. :DD

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.