Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) parandroid válasza #78687232 (#32798) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felénk (Németország) van külön standja a Garminnak, és a Fitbitnek, illetve a Samsung, és Apple okos- és sportóráknak minden Saturnban, és MediaMarktban. Sportáruházakban (nagyobb Intersport, illetve Karstadt Sport) pedig mindig van egy vitrin tele órákkal, itt mindig látok Polarokat is. Általában szokott a népszerűbb modellekből felpróbálható példány is lenni. Na most ezek közül MM és Intersport biztos van itthon is, gondolom, hogy a kínálat is hasonló.

100k ezekért a középkat. órákért amúgy rengeteg pénz, FR235-öt én két éve vettem 235 EUR-ért, mostanra már mindenhol 200 körül árulják (általában odaírják, hogy 299-ről leárazva, de az csak marketing).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32802) zsinnyegtet válasza zsinnyegtet (#32780) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Látom sikerült egy mini fórumot elindítanom a fórumon belül. :D
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ötleteket, tanácsokat.
Azt hiszem, hogy az FR-235 mellett maradok (tegnap sikerült megnéznem egyet élőben is...méret stb.) főleg , hogy kb 260 dollárért ami mondjuk 70.000.- forint 6 db szíj és egy pakk screen protector is jár hozzá az Amazonon. A jelenlegi teljesítményem/időm miatt többet nem szeretnék költeni a dologra így is meghaladja a lélektani 50.000.- forintos limitemet.
Még egyszer köszi szépen. :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#32803) tomcica válasza zsinnyegtet (#32802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyugodt lehetsz amig nem akarsz verbol laktatot meretni vele,addig a 235 minden egyeb szuksegletedet ki fogja elegiteni.Kesobb ha komolyabban tolod majd AKKOR is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32804) la_cc válasza tomcica (#32786) üzenetére


la_cc
addikt

Elég láma kérdés, de miért gond, ha nagyon elszáll a pulzus? Vagy a fokozatosság miatt érdemes nem "megdögleni"? ;]

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#32805) tomcica válasza la_cc (#32804) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha jol remlik hosszabb tavra akart rendes alapot epiteni,ott erdemes az aerob (egyben alacsonyabb pulzuson torteno) turelmes mennyisegi kilometerrel dolgozni.Sokkal hatekonyabban epul ki,majd persze arra a magas(abb) pulzusos "elezes" is megy,ooo igen ott mar lesz eleg KOPKODES :DDD

by the way,most ertem be az edzesrol 13km az elejen fokozo erosebb tempo 4km 3:50-rol 3:20-ra... haaat a 32+ fok nem sokat segitett meg se mertem merni a pulzust :Y

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32806) parandroid válasza la_cc (#32804) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a veszélyes a magas pulzusos edzésben, hogy aránytalanul nagyobb igénybevételnek tesz ki, mint amennyit fejleszt. Sokkal többet fudsz fejlődni a sűrűbb, kisebb intenzitású, gyorsabban kiregenerálható edzésekkel. Persze kell az is, heti 5-7 edzésnél jó, ha legalább 3 többé-kevésbé magasabb tartományokat is érint. Minél edzettebb vagy, és minél gyorsabban ki tudod regenerálni, annál inkább lehet kicsit még hajtani.

Persze nem alapozásról beszélünk, az megint más, az arról szól, hogy azonos terhelésen lejjebb told a pulzust, hogy fent több legyen a játék.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32807) inf3rno válasza #78687232 (#32795) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meg kell venni a legjobban eladhatót EP kártyára, aztán eladni és venni egy M430-at. A jól eladható a Garmin lesz, mert ugyanolyan hypeolt szar, mint az Apple a laptopoknál és mobiloknál.

Buliban hasznos! =]

(#32808) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na én kihúzom a gépet, mert leesett egy tonna jég, és mindjárt jön a villámlás is.

Buliban hasznos! =]

(#32809) #78687232 válasza inf3rno (#32807) üzenetére


#78687232
törölt tag

A terv még mindig egy olyan óra beszerzése, amit menet közben tölthetek. Szerintem az M430 nem ilyen.

(#32810) borix válasza #78687232 (#32809) üzenetére


borix
őstag

A töltögetés szerintem nem egy jó ötlet.Ha kell az 1mp alapú GPS és a 8-10 óra üzemidő nem elég akkor venni kell egy komolyabb órát.

(#32811) #78687232 válasza borix (#32810) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ha más a faluban lefutotta 4x az UB-t és 1x a spartathlont egyéniben egy V800-al, akkor szerintem másnak sem lehet nagy dolog.

(#32812) borix válasza #78687232 (#32811) üzenetére


borix
őstag

Úgy érted,hogy viszel egy plusz akkupakkot leveszed a kezedröl az órát vagy a kezedre kötegeled valahogy,vezetékeled úgy töltöd 1 órán át és téged ez nem zavar?Akkor mehetsz más után.

(#32813) #78687232 válasza borix (#32812) üzenetére


#78687232
törölt tag

Elhiheted, úgy lesz.

(#32814) inf3rno válasza #78687232 (#32809) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja igazad van, azt írják rá, hogy 4 óra az üzemidő, ami nekem van az ambit3r, annál a 8 óra eddig mindenre elég volt UB-t is beleértve (mondjuk én nem futok ultrákat). Egyébként hacsak nem egyben futsz UB-n többet, mint 4 óra, akkor az is jó lehet úgy, hogy a szakaszod végén leállítod és felteszed töltőre. Az edzés rögzítés közbeni töltésről fogalmam sincs, hogy melyik tudja.

Ha már szóba került, egyik ismerős mondta, hogy neki sokkal jobban bejön ez az ultra táv több szakaszban lefutva úgy, mint UB-n. Esetleg tudtok még jó versenyeket, ahol erre lehetőség van?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32815) #78687232 válasza inf3rno (#32814) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ultra Tisza-tó? UB kis tesója.
Az egyik fórumtárstól vettem egy FR225-öt, az bír kb. 7 órát optikai méréssel és gps-el. Ezt az órát már nem is adom el, valószínűleg napi használatos készülékként fog üzemelni. Jó vétel volt tavaly.

(#32816) mukibuci válasza inf3rno (#32814) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Fr235 pl tölthető menet kozben, nyilván addig a kezedrol érdemes levenni, mert kényelmetlen 😅

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32817) #78687232 válasza mukibuci (#32816) üzenetére


#78687232
törölt tag

Igen, talán a kisebb változat (230) nem ilyen. De ebben nem vagyok biztos.

(#32818) parandroid válasza #78687232 (#32817) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az optikai pulzusmérés kivételével ugyanaz a két óra. Az én 235-öm egyébként így két év után nagyjából ugyanazt tudja, mint új korában: kb km-enként egy százalék minden bekapcsolt flikkflakkal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32819) bencze válasza bencze (#32757) üzenetére


bencze
senior tag

Hát, hideg most sem volt de hogy nem süt a nap vagy fene tudja, szóval a pulzus nem mászkált semerre most. Mér nem ilyen mindig? :) (ok más a tempó de nincs semmi elmászás tendencia...)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32820) kk831228 válasza #78687232 (#32815) üzenetére


kk831228
addikt

Örülök hogy még műkszik... :R ;)

Egyelőre én sem tervezem a váltást, bár a fenix 3 HR Sapphire tetszik... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32821) inf3rno válasza #78687232 (#32815) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon messze van innen.

Buliban hasznos! =]

(#32822) emiki6


emiki6
veterán

Videót hoztam nektek, remélem nemvótmá.
Futás Meetup Budapest #2
"Szabó Sándor - Hegyifutó mutatja be a saját edzővé válásáról szóló kalandos utat és a teljesítménydiagnosztika fontosságáról illetve folyamatáról is beszél.

A második előadást Pesti Balázs (Comprido Holistics), a "futókat leginkább érintő 5 mozgásszervi probléma, és a megoldás" témakörben!"

Az első futás meetup előadása pedig itt van: [link]

Illetve még ami érdekes lehetmég, ezen a fb eseményen találtok videókat futókat érintő mozgásszervi betegségekhez rehab gyakorlatokat: [link] (a videók már egy ideje folyamatosan kerülnek feltöltésre, lehet lesz még ugyanott)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#32823) tomcica válasza emiki6 (#32822) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezek jok,koszi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32824) emiki6 válasza tomcica (#32823) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, meg van még itt egy szöveges mezítlábas felkészülési útmutató. Mit gondoltok róla?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#32825) tomcica válasza emiki6 (#32824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez is nagyon jo es atfogo,hasonlit a Chi futasnal leirtakhoz (a gyakorlatok,fokuszok stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32826) #78687232


#78687232
törölt tag

A mai nap átléptem a 3000. km-t. Endomondo szerint 281 tevékenység kellett hozzá, amit 14 nap 7 óra és 31 perc alatt hoztam össze. 6:52-es átlagtempó.

(#32827) Chuck Norris válasza #78687232 (#32826) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez szép így június közepére :C

(#32828) #78687232 válasza Chuck Norris (#32827) üzenetére


#78687232
törölt tag

:D majdnem, ez az eddigi közel három évem eredménye. Idén 350 km-nél járok.

(#32829) Corpuscle válasza #78687232 (#32826) üzenetére


Corpuscle
őstag

Grat! :)

Más:
Tegnap kimentem ebben a "gyönyörű" 32 fokba, hát nagyon nem esett jól. A combom fél óra után kezdett beállni. Vasárnap szintén a déli melegben sikerült kijutnom, az is csak ténfergés lett. Két verziót látok, tolom tovább a melegben és megszokom, vagy visszaállok a kora reggeli futásokra az alvás kárára.

[ Szerkesztve ]

(#32830) kk831228 válasza Corpuscle (#32829) üzenetére


kk831228
addikt

Na én meg pont fordítva csináltam tegnap... Sikerült ejfél előtt futni egyet... Eddig délben vagy 2-3 órakor futottam... :B

Picit jobb azért este, de inkább nyomom nappal, hogy jobban menjen este... :D

Jóval alacsonyabb átlag jött ki mint szokott, bar nem volt rajtam a pánt, ezert nem tekintem hitelesnek, annyira... [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32831) parandroid válasza kk831228 (#32830) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ma adta. A vasárnapi fiaskó után hétfőn még próbáltam regenerálni (rossz nem volt, de nem is segített), aztán inkább megfogadtam tomcica tanácsát, a keddet elengedtem, ma meg nekieresztettem a tempót fokozóra. 15 volt a terv, 17 lett, 5:10-es átlaggal zártam, inkluzíve új 15k, és 10 mérföld PB - baby steps, tudom. Sokat segített, hogy a tegnapi vihar után kellemes 17 fok van, és fúj még a szél, a hosszúujjas póló végig nem tűnt túlzásnak. Hétvégén lesz egy félmaratoni verseny, addig már nem megyek sem egyszerre 10k, sem 140-es pulzus fölé, aztán meglátjuk, mennyire sikerül azt az 5:00-s átlagot megközelíteni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32832) kk831228 válasza parandroid (#32831) üzenetére


kk831228
addikt

az 5:10 az már nagyon szép... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32833) inf3rno válasza parandroid (#32831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is kimaradt tegnap, túl nagy volt a vihar hozzá, utána a vízben meg most nem volt kedvem. Mindjárt kiugrok, aztán pótolom. Tulképp én voltam a hülye, mert bent attól még edzhettem volna valami fekvőtámaszosat, aztán úgy is le van tudva az 1 edzés, de eszembe sem jutott.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32834) kk831228 válasza inf3rno (#32833) üzenetére


kk831228
addikt

11 körül elindultam este, már villámlott, pont mire hazarértem annyi volt, hogy a kocsival gyorsan beálltam a garázsba, és el is kezdett esni...

Így legalább a 10 km masodik felét gyorsabbra vettem megint...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32835) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Én már egy hete nem futottam. Szombaton fogom újrakezdeni. A sérült bokám ismét kibicsaklott,no nem annyira,mint fél éve,de azért éppen eléggé,hogy csillagokat lássak. Szombat reggelre már jó lesz. :)
(Hibáztam,mert belevittem egy kis terepet is)

A pulzusom nekem kb. 1 km után felmegy 160-ra,akkor kicsit visszaveszek a tempóból,majd beáll és nincs gond. Csak kezdésnél...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#32836) parandroid válasza kk831228 (#32832) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gyakorlatilag érzésre végig tudtam volna ma csinálni a félmaratont a kitartott 5:00 körüli tempón, az levett volna még pár másodpercet az átlagból a végére, ezzel meglett volna egy új PB, de egyrészről nem volt nálam megint semmi frissítés, és azért ez így meredek kett volna a 21-edikre, és nem akartam magam megint kicsinálni a hétvége előtt, másrészről olyan jól összejöttek most a dolgok időjárás- és fejügyileg, hogy nem tudom, fogom-e tudni ezt vasárnap megint hozni. Ha igen, az ütős lehet, de ugye a valódi PB-det akkor éred el, amikor sorozatban több versenyen is ahhoz nagyon hasonló időt mész. Tavaly az 1:55-1:56 közti idővel voltam így, az az 5:30-as tempó év végére egészen stabilan ment már, ehhez képest most érzésre már jelentősen gyorsabb vagyok, no meg egyrészt a minapi 1:50 alá csúszó idő, másrészt a mai futás szerint is. Most rápihenek, aztán meglátjuk, mit sikerül még ebből kihozni.

Ez most az utolsó verseny egy időre, már inkább a maratonfelkészülésben kéne benne lennem, aztán még 7.28-án épp otthon leszünk a soproni félmaratonra, hogy meglegyen az évi egy magyar verseny is (van még valakinek kedve jönni?), és aztán 9.2-án Koblenz Marathon, be kéne férni végre 4 óra alá. Októberben, a Frankfurt Marathon már csak közös örömfutás lesz párommal, az nem időre megy, ebből szerintem hagyományt csinálunk, addig viszont még lesz pár félmaraton az őszi szezonfélben szeptember második, illetve október első felében, szóval van még idő a javulásra.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32837) ígyvanferi válasza parandroid (#32836) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én lehet, hogy elnézek arra a soproni félmaratonra. Bár ha előtte a Börzsöny Trailre megyek, akkor nem. A most szombati Sopron Trail lett volna a legjobb, azt terveztem, csak egy esküvő közbeszólt. Nem a sajátom hál'istennek. ;]
Az a soproni gondolom a városban fog menni, és feltételezem nem lesz túl sík a pálya.

(#32838) #78687232 válasza kk831228 (#32820) üzenetére


#78687232
törölt tag

Simán! Kezdetben hordtam éjjel-nappal és kicsit karcos lett, de ennyi. Nagy kedvencem, eddig még sehol nem hagyott cserben :R

(#32839) kk831228 válasza #78687232 (#32838) üzenetére


kk831228
addikt

Én sem veszem le soha, csak ha töltöm, szaunazni nem szabadna benne, de ott sem vettem le eddig... :D

Örülök!! :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32840) parandroid válasza ígyvanferi (#32837) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Őszintén szólva fogalmam sincs, csak rákerestem, hogy milyen versenyek vannak a környéken, amikor otthon vagyunk, és ez jött fel. Sajnos a zalaegerszegiről idén lemaradunk, pont utána héten tudunk csak hazamenni.

Switcx: Én vettem a 235-re egy csomag kijelzővédő fóliát, azt meghálálja. Valami hatos szett volt egy-két euró, legjobb befektetés evör. Maga az óra nem tudom, miből van, a peremét én párszor odavágtam már dolgoknak, van rajta egy egészen apró bevágás, meg volt sok kis karc, és egyszer nagyon durván lekarcoltam egy jó centis területen, aztán én nem tudom, hogy ez hogyan megy, de szerintem ez regenerálódik magától, mert az összes karc eltűnik egy idő után. Olyan, mintha az egész anyagában lenne színezve, és szándékosan koptathatóra lenne csinálva, és mintha viseléstől lepolírozódnának róla a sérülések. Tudom, hogy hülyén hangzik, de más magyarázatot nem találtam egyszerűen... :U

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32841) kk831228 válasza parandroid (#32840) üzenetére


kk831228
addikt

Bazz nekem is ilyen, akkor nem csak én vagyok a hülye... ;] :DDD Csomószor odavágtam, megcsikartam, utána újjal megsimítottam párszor és nem latszik rajta semmi... Nem értem de nagyon bírja a strapát ez a műanyag vacak... :F Fólia jó lenne nekem is... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32842) #78687232 válasza parandroid (#32840) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tudom, de már régóta csak futáshoz használom, ott meg semmi baja nem lesz. Ettől függetlenül lehet benevezek rá egyszer, pénzben nem tétel.

(#32843) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma futni, nem esett jól. [link] Vagy hát az eső visszafelé igen, de a futás nem igazán. :N A jó (esős) időre való tekintettel megpróbáltam 1km fokozó 1km pihenőt váltogatni, de nem igazán csináltam az utóbbi években fokozókat, és a második gyors km-en már fél km-nél elértem a max pace-t (az utolsó előtti fokozaton), ami rendesen megborított, onnantól meg szétesett a teljes terv és sima résztáv lett belőle. Legközelebb majd jobban figyelek az időzítésre. Amire még érdemes odafigyelni, hogy legyen levezetés, vagy lehetőleg ne gyors km-en hagyjátok abba hirtelen, mert akkor úgy jártok, mint én, hogy percekig nem tudjátok eldönteni, hogy a hányinger vagy az ájulás kerülget. Ilyen se volt még, kijöttem a gyakorlatból. Összességében így 2 héttel az újrakezdés után ez így mégis egész jó. Sokkal rosszabbra számítottam. Majd a következőt remélhetőleg már le tudom futni ténylegesen fokozós km-ekkel, esetleg piramisban km-enként váltva a max és min pace-t. Az mondjuk csak 2 hét múlva lesz, addig folytatom az 5:40-es lötyögést.

Buliban hasznos! =]

(#32844) inf3rno válasza parandroid (#32836) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tetszik nekem is a soproni, egyelőre még nincs nevezésem idénre. Nem tudom még mikor megyek nyaralni, úgyhogy nem tudok most ígérni semmit.

Buliban hasznos! =]

(#32845) inf3rno válasza parandroid (#32840) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vannak már öngyógyuló anyagok [link], komolyabb sportkocsikon talán már használják is, de valahogy kétlem, hogy pont a Garmin FR család lenne ilyenekkel ellátva. :N Aztán persze lehet, hogy én vagyok lemaradva, és már tényleg itt tartunk. Ahogy nézem vágódeszkát is reklámoznak már öngyógyítósat...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32846) inf3rno válasza parandroid (#32840) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Utánanéztem, a Garmin tényleg használ ilyen öngyógyulós anyagot egy vékony rétegben az órákon, szóval ez a magyarázat.

Buliban hasznos! =]

(#32847) borix válasza inf3rno (#32843) üzenetére


borix
őstag

Összességében így 2 héttel az újrakezdés után ez így mégis egész jó. Sokkal rosszabbra számítottam.
Nincs az sem olyan távol tőled mert ismét hamar szétcsapod maga.
3x-4x szaladsz ismét a pofonért? ;]

[ Szerkesztve ]

(#32848) inf3rno válasza borix (#32847) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van az már több is. Kösz a bíztatást! :DD

Buliban hasznos! =]

(#32849) tomcica válasza inf3rno (#32843) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy cseppet se aggodj,lesz ez meg rosszabb is :P nem erdekes,ki kell menni es csinalni,ennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32850) dragonfx


dragonfx
veterán

borároson szinte az összes supernova akciós most.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.