Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) tomcica


tomcica
Topikgazda

Csak,hogy ne legyen egyszeru az elet ovast nyujtottunk be,atnezegettuk a szakaszokat es a mi csoportunkban elso HRSE csapat elso szakaszan mert chippes ido 34:27 (ergo 2:55-os ezrek,a tavalyi OB-n 10000m-en 29:27-el nyertek,ez 29:10-et adna ki,de nem is sik szakasz volt) az utana erkezo csapat 3:30-as idovel jott(ok a Szolgalati Agarak akik 12-en meg is nyertek abszolutban),en lettem a harmadik 42-es idovel.
Na most,ha a meres volt rossz es a chip tevedett,akkor is erdekes,hogyan lehet ezt kezelni.Mert az ossz idore kihat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32352) inf3rno válasza tomcica (#32351) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hja, érdekes idők. Szvsz talán 10-15 percet számíthat össz időben. Nem tudom az elég lenne e nektek az első helyre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32353) margithid


margithid
veterán

Na ma toltam 12 km-en 5:10-et, és ami furcsa, hogy egyáltalán nem fáradtam el, voltak szakaszok amiket jól megynyomtam, ennyi.
Most úgy érzem, hogy közel van az 5 percen belüli idő!
Ja és a puma speed 1000 nagyon jó cipő! Ajánlom mindenkinek ilyen távra aszfalton.
Már 90 km benne van:)
A Swerve-t meg még mindig nem avattam fel..

(#32354) parandroid válasza margithid (#32353) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minden edzést azonos intenzitással tolsz? Egyáltalán milyen pulzustartományról beszélünk kb?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32355) margithid válasza parandroid (#32354) üzenetére


margithid
veterán

Fogalmam sincs, soha nem mértem még a pulzusom.
De nem fáradok el nagyon, marad még bennem, csak nem jól osztom be az erőm ezek szerint.

(#32356) norby_42


norby_42
aktív tag

El akarom kezdeni a hosszabb futásokat, de a tavalyiakból tanulva oda kell figyelnem közben a pótlásra. Milyen iso-t javasoltok, ami pl. magnéziumot is ad? Sót mivel visztek be?

Eat pasta, run fasta

(#32357) borix válasza norby_42 (#32356) üzenetére


borix
őstag

Mik lennének azok a hosszabb futások?

(#32358) Alg


Alg
veterán

Holnap reggel nem megy valaki Szentendrére autóval BP-ről? Ha esetleg van hely beszállnánk ketten... Most néztem a közlekedést, egy órával több BKV-val :(

Más: Nem tudom hogy fog menni, UB óta fájdogál mindkét térdkalácsom - nem vészes, csak nyom picit, érzem hogy nem 100%-os. Bármi ötlet rá azon kívül hogy kíméljem? :)

Terv holnapra: nem erőltetjük, ha 20km-nél 10 perces átlagtempón belül vagyunk már jó, onnan lehet futni az utolsó 10-et lejtőn végig. 6 óra a szintidő, az 5km/h sebesség, mentem már ennél gyorsabban 50km-t is szóval nem hiszem hogy gond lenne. Amúgy ha nem kímélő üzemmódban tolnám szerintem olyan 3,5-4 óra körül tudnám behúzni. Így rárakok egy órát kb.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32359) norby_42 válasza borix (#32357) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az őszi maraton reményében 20tól 30-35ig

Eat pasta, run fasta

(#32360) borix válasza norby_42 (#32359) üzenetére


borix
őstag

Ez még nem vészes nem kell nagyon aggódnod,hogy begörcsölsz(ha napi szinten viszel be elég vitaminokat,ásványi anyagokat) és,hogy só hiány lép fel.Folyadék,szénhidrát bevitelre figyelj oda a gélekbe raknak annyi sót ami neked elég.

(#32361) norby_42 válasza borix (#32360) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ok, de milyen gél?
Az egyébként az előzmény, hogy tavaly 25 feletti futásokat után este belázasodtam, ezért akarok odafigyelni

Eat pasta, run fasta

(#32362) borix válasza norby_42 (#32361) üzenetére


borix
őstag

Végig kell próbálgatni pénztárca + gyomor függő.Nekem az olcsó decathlon-os is megfelelt van akinek pl túl édes és émelyeg tőle.

(#32363) margithid


margithid
veterán

Ma is új rekord!
12 km 5:05 alatt!
Ma se fáradtam el olyan nagyon. Egyébként ha minden nap tudnám futni ezt akkor elég lazán nyomom, nem?
Mert azért itt olvasom ha valaki szétcsapja magát akkor kell 2-3 nap a regenerálódásra, nem?
A táv felénél kicsit szúrt az oldalam, de kicsit lassítottam és elmúlt. Ezt betudom amúgy az emelkedőnek.
Azért nagy szintkülönbségnél rövid távon is szét lehet csapnia magát az embernek.
Nekem itt kis emelkedők vannak főleg, de érzem, hogy teljesen más mint a sík terep.

(#32364) kk831228 válasza margithid (#32363) üzenetére


kk831228
addikt

Pár napja még itt sajnaltattad magad... :F ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32365) margithid válasza kk831228 (#32364) üzenetére


margithid
veterán

?

(#32366) kk831228 válasza margithid (#32365) üzenetére


kk831228
addikt

#32337...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32367) margithid válasza kk831228 (#32366) üzenetére


margithid
veterán

Ja, de ez még most is áll:)
1 preccel vagyok még igy is az aputestestől:)

(#32368) parandroid válasza margithid (#32363) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minden nap tempót futni biztosan nem egészséges. A mi szintünkön tök jó, ha hetente 2-3x meghajtod magad, mikor jobban, mikor kevésbé, de ha a többi napon nem pihensz / regenerálsz, annak meglesz a böjtje. Ráadásul az sem egy optimális tempóedzés, hogy rákapcsolsz, és végig tolod, ami a csövön kifér. Nem véletlenül találták ki a résztávojat, intervallumokat, fartlekeket, és nem véletlenül csinálja ezt mindenki. Persze ki vagyok én, hogy beleugassak, kiskutya vagyok ehhez az egészhez, de a helyedben kicsit utánanéznék ezeknek, mielőtt túledzés / sérülés lesz belőle.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32369) Vertigo18 válasza margithid (#32363) üzenetére


Vertigo18
addikt

Imádtam ezt az időszakot, minden nap egy új élmény, minden héten új csúcsok... Hol az időt győztem le, hol a távot sikerült kitolnom. Jajj, a rendszeres futás legeleje az egyik legjobb dolog a világon a rengeteg siekrélmény miatt!!!

Sok sikert és kitartást hozzá!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32370) margithid válasza Vertigo18 (#32369) üzenetére


margithid
veterán

13 éve futok, köszi:)
Első vérkban csak úgy rossz cipőkben, az útóbbi 5-6 évben figyelgettem az időt, az elmúlt 2 évben 10 km felett futottam főleg. Voltak leállások, télen csak séták mentek, nyáron nagy melegben se sokszor van kedvem menni, most nagyon élvezem, jó idő van, a cipő is tökéletes, klappol minden:)
Ez az eddigi legjobb időm, eddig 5:10 volt a rekordom.
Motiváló titeket olvasni, akik számomra elképzelhetetlen iramokat mentek.
Másfél óra alatt 20 km pl nekem kb ufó kategória.
Túledzettségről szerintem nincs szó, nem fáj semmim, se izom, se izületek.
Szerintem az erőnlétemet kellene jobban beosztani.

peterkeT

Ez szerintem nem tempó futás amit én csinálok. Egyszer ki kellene próbálnom, hogy mit tudok mondjuk 2 km-en.

[ Szerkesztve ]

(#32371) Vertigo18 válasza margithid (#32370) üzenetére


Vertigo18
addikt

Annyi, hogy majd lassan el kell kezdeni nem csak "futni", hanem edzeni is...

Gondolok itt arra, hogy ha mondjuk minden másnap lefutsz 15-16 km-t, egy idő után beáll azidő és nem fogsz már fejlődni. De akkor jön majd tomcica, elmondja milyen szar vagy és ad tanácsot, hogy mit csinálj. Amit persze nem csinálsz majd végig, mert ember nem tudja, de azért leredukálod a tanácsot és megint mehet a fejlődés... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32372) margithid válasza Vertigo18 (#32371) üzenetére


margithid
veterán

Nincsenek hiú ábrándjaim, 35 elmúltam, nekem ez is tökéletes ami most van, de azért a kisebb nagyobb faragások az időn motiválóan hatnak, ez tény!
Nyáron meglátjuk mennyire lesz durva idő, tolom ahogy bírom és ősszel majd megpróbálkozom egy 20-assal, hogy ott mit tudok.
Egyébként itthon fekvőtámaszozom is, ami már kezd kevés lenni, meg vannak súlyzóim is, szóval nem csak futás van.
Ja és még valami, feljött rám pár kiló, és nemhogy rosszabbul megy a futás, hanem jobban! Ez is érdekes!

(#32373) Vertigo18 válasza margithid (#32372) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kit érdekel, ki hány éves? :)

Tomcica is már elhagyta a 40-et (asszem' 42 - remélem nem öregítettem...), Zaskar fórumtársunkról már nem is merek beszélni.

Jómagam is 40 leszek lassan, így hidd el, ez nem sokat jelent.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32374) borix válasza norby_42 (#32361) üzenetére


borix
őstag

Egy picit konkrétabban gép mellől.
Ha úgy ítélnéd meg,hogy kell a magnézium akkor folyékony kivitel.[link] majd lehet töltögetni ;) [link]

Gélből a High5 termékeit általbán szeretik külföldről berendelve olcsóbban beszerezhető.
De lehet szemezgetni van miből. [link]

Arra még figyelj oda ahogy növeled a terhelést 2000+ kalória körül elmegy egy futás során (testsúly és intenzitás függő) vitaminokat ásványi anyagokat vigyél be fokozottan a hétköznapokban mert jobban megviseli az immunrendszert + több fehérjét(regenerálódás és izomvesztés ellen).

(#32375) norby_42 válasza borix (#32374) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszönöm. Megpróbálom ezt s High5-ot, meg esetleg Deca-s/Biotech-es gélt, ezek vannak errefelé.
Azóta komolyan veszem a napi vitamint, úgyhogy azzal nincs gond.

Eat pasta, run fasta

(#32376) inf3rno válasza margithid (#32363) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha tudsz regenerálódni 1 nap alatt, akkor oké. Ha nem, akkor hosszú távon túledzés lesz belőle.

Buliban hasznos! =]

(#32377) tomcica válasza norby_42 (#32359) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Edzesen egesz 30km-ig minel kevesebb szenhidratot viszel be,annal jobban felkeszulsz a maratonra.Ha valami miatt megis muszaj bevinni,akkor ilyen 1db banan vagy marek mazsola legyen es kesz.
Inni,elektroliteket potolni (foleg melegben v ha izzados tipus vagy) az okes.

A hosszu futas egyik celja,h megtanitsa a testedet hatekonyan zsirt egetni,ahogy elfogy a szenhirat rakenyszerul,persze ez egyben le is csapja a villanyt,durvan belassulhat az ember,kodosse valik a "feje".

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32378) borix válasza tomcica (#32377) üzenetére


borix
őstag

Eleinte 4 óra fölötti maratoni időnél gyenge formánál ez a hatékony zsír felhasználás még csak álom.Vannak akik már combosabb ultrákat próbálgatnak terepen az utóbbi időben és náluk sem az igazi még pl (sport labor vizsgálat szépen kimutatja)

(#32379) margithid válasza tomcica (#32377) üzenetére


margithid
veterán

Egyébként ha a szírégetés a fő cél, akkor jobb reggel éhgyomorra menni futni, nem?

(#32380) parandroid válasza borix (#32378) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arra célzol, hogy kezdőknél kockázatisabb hagyni a szénhidráttartalékot kiürülni, mibt amennyi haszna van? Hajlamos vagyok egyetérteni, épp elég sok megterhelő tényező adódik egy hosszú futásnál egy kezdőnek, hogy még azt is centizgesse, mikor esik össze. Tessék csak vinni a dextrot, meg az iso-kat, sőt, kell ida gél, meg sósmogyi, meg cerbona-szelet, meg snickers is. Ki kell tapasztalni, kinél mi válik be. Így is durván ke fog ürülni, alapból kétségbeesetten próbálkozni fog, hogy mindenből energiát gyártson, és úgyis lesz holtpont is.

Ha valaki félmaratoni távhoz van szokva, és az már viszonylag biztosan megy akár minimális frissítéssel is egy 2 óra körüli tempón, mihelyst 5 km-rel kitolod a távot, máris jönnek a durva meglepik, 30-nál meg aztán pláne. Csak óvatosan szabad eljezdeni, nem szégyen a beleséta, meg megállni feltöltődni. Csak azzal nem szabad becsapni magad, hogy ilyenkor leállítod az órát - sokan elkövetik ezt a hibát felkészüléskor, aztán megy az értetlenkedés, hogy versenyen nem bírja a tempót, pedig 32 km-en milyen jól ment. Aha, 16 km-nél megállt fagyizni, 24-nél meg betolt egy fél pizzát, közben meg állt az óra. :DDD

Persze itt nem az amatőrökről van szó, hanem a hozzám hasonló hobbifutókról, akiknek egy 4 órás maraton is csak álom egyelőre.

Margithid: Ha a zsírégetés a fő cél, akkor ne futni menj. Ahhoz rendszeres, hosszú, lehetőleg aerob futás kell, ahhoz meg sok sikert reggel éhgyomorra.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32381) borix válasza parandroid (#32380) üzenetére


borix
őstag

Lényegégen igen. Végig kell járni próbálgatni az utat.
Mikor elkezdtem 20km fölött futni volt,hogy vittem gélt,csokikat és még így is meg kellett állnom a zöldségesnél,hogy vegyek 2 banánt,hogy haza bírjak futni.Volt,hogy nem ment úgy és az utolsó 3-4 km hazaséta lett.Volt,hogy 25km abbahagytam mert a térdeim nem bírták nem akartam őket kinyírni.Volt,hogy 30km fölött a gyomrom morgott görcsölt amiatt nem erőltettem(nem akartam bokrost keresgélni ;] )
Eleinte ezeken szépen végig megy az ember.
Mikor meg már elég jól ment volna akkor pedig a munka miatt vissza kellett vennem.

(#32382) norby_42 válasza tomcica (#32377) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem nem célom a fogyás, 182 centihez vagyok 72 kiló (még 46 éves, ha ez számít) Simán el birok éhezni bármikor. Szénhidrátot pótlok, de szerintem ISO kell még. Próbálgatom majd, mi jó.

Eat pasta, run fasta

(#32383) bencze válasza norby_42 (#32382) üzenetére


bencze
senior tag

Szerintem nem fogyás miatt írta. Hacsak nem vagy nagyon vékony, mindannyiunknak vannak zsírtartalékai amik nehezen hasznosíthatóak, de rengeteg energiát tartalmaznak. Ezért jó erre is edzeni a szervezetet, hogy ne borulj rögtön meg ha kifogy a glikogén, már ha hosszú távú állóképesség a cél. Ahogy olvasom főleg maratoni és ultra futóknál lényeges, de azért _szerintem_ félmaraton fölött már mindenképpen hasznos ez valamennyire.
Hogy mennyi testzsír %-nál ez hogy néz ki nem tudom, de profi futóknak is ismerős ez a téma, vélhetően valamennyi zsír rajtad is van, ezt nem kövér emberekre kell elképzelni.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32384) tomcica válasza margithid (#32379) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen az is jo,meg amikor napi ket eros hosszut mesz,akkor a masodikra hiaba eszel nem tudja a tested feltolteni magat (pl 20km konnyu tempo reggel es 20km konnyu tempo este,vagy nekem volt ilyen szombat 16km tempo + 4laza es vasarnap reggel 30km kb 2orara (2:00-2:15) na az fel tud kesziteni.
Aki 3-4orara futna a 30km-t az ne menjen annyi km-t inkabb fussa idore (2-2.5ora plafon) ha megis kimegy 3-4oras hosszura akkor 2oranal egyen,ezzel egyezem.

Mas...

Besegitettem ma egyik kolleganak 3x7km valtoba,utolso ember,hetedik helyrol fel tudtam hozni a negyedikre,de egy jo 40mp-vel lemaradtunk a dobogorol,erzem meg egy kicsit bennem van az UB,de edzesnek jo lett
Az enyem 7.06km 24:12 (atlag 3:26,az eleje es vege megtolva,a kozepen utazva) Meleg is volt 11-tol futottam.
A ket futotars 4:07 es 4:10-el toltak,ott ment el a verseny,az UB ket gyorslabu kollegaval behoztuk volna az elso helyre,de mivel megigertem h segitek igy tettem a dolgom,ok is es ennyire futotta :K
Innen 2 het extra laza,napi 5km totyoges v. kis torzs/felsotest,ha faradtsag tor ram akkor teljes pihenonap.
Utana juniustol indul a kovetkezo ciklus.Most kicsit valtoztatok az elejen es a kigyorsitason.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32385) Alg


Alg
veterán

Visegrád trail, röviden, most értünk haza:

Letoltuk 5 óra alatt, barátnőmet kísértem inkább, a gyomra féltávnál úgy döntött nem jó neki a gél, onnan borzalmasan eléhezett, a 24km-es frissítőig nagyon nehéz volt (a pálya legnehezebb része, egy borzalmasan nehéz és egy "elég sz@r" emelkedővel). Így kb. egy 40-50 percet benne hagytam szerintem.

Pálya: 10km-ig gyönyörű, az a rész az egyik kedvencem a környéken. Onnantól semmi extra, a vége a napon-aszfalton-városban egyenesen rossz. Frissítőpontok sem túl optimálisak, 10k-nál van terülj-terülj amikor még senkinek nem kell semmi, 24-nél mikor már kéne meg csak ital.

Verdikt: egynek jó volt, de ha választani kell inkább Sopron... főleg ennyiért.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32386) bandus válasza Alg (#32358) üzenetére


bandus
veterán

ohh fuck man, én mentem, az tökéletes lett volna, de nem láttam :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32387) bandus válasza norby_42 (#32375) üzenetére


bandus
veterán

nekem a biotech gélek borzalmasak, édesek sűrűek. high5 hihetetlen jó, a sima géljük sem vészes, de van az ún. isogél, ami átmenet egy gél és az iso italok között, vizet sme kell rá inni, nem tolakodó az íze és van koffeines meg koffeinmentes változatban is. nálam ez a nyerő :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32388) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Ultrafutás: Lubics Szilvia 160 kilométeres versenyt nyert :R

A www.csupasport.hu oldalon is olvasható immár, hogy az Egyesült Államokban, Floridában az extrém időjárási körülmények között rendezett, hidakon és szigeteken át vezető Keys 100 ultratávú versenyen Lubics Szilvia 16:22 órával a női mezőnyben elsőként ért célba.

A nagykanizsai futónő a közösségi oldalán adott hírt arról, hogy hivatalosan is ő nyerte meg a 160 kilométer hosszú versenyt!

(#32389) concret_hp


concret_hp
addikt

no akkor holnap indul a triatlon szezon, csak hogy pihent legyek, ma bringáztam egy 107es kört :DDD jó lesz, érzem :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32390) bencze válasza Peterhappy (#32388) üzenetére


bencze
senior tag

Mi volt az extrém? Nem felhős / esős volt egész nap, huszon pár fok? Florida keys-en végig a főút mellett.
Épp gondoltam, hogy ez egy szerencsésebb UB klímának felel meg, rövidebb távon dombok és érdemi kanyarok, fordítók nélkül.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32391) zaskar válasza Vertigo18 (#32373) üzenetére


zaskar
senior tag

Ha már megemlítettél:tény, hogy idén betöltöm az ötvenet. 30 voltam, amikor elkezdtem mozogni (bicikli), 5 év múlva pedig futni. Sajnos jelenleg 15 éves futómúltam egyik legtovább tartó sérülésével küszködöm: jó 3 hete egy gyors 10 km-es edzés végén úgy meghúzódott a lovaglóizmom, hogy érzésem szerint több idő fog kelleni a gyógyulásnak, mint bármely eddigi sérülésem esetében. Az ember ennyi idősen ne száguldozzon 4:20-ban felelőtlenül, főleg ha nincs tétje...😊 Még jó, hogy bicajozni, sétálni lehet vele.

(#32392) parandroid válasza zaskar (#32391) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nocsak, én leszek itt a rangidős a végén a 37 évemmel, amikoris életemben először, nulla sportmúlttal, és 15 kg plusszal futópadra álltam? Rá egy évre már tudtam futni egy egész órát egyben!!! :DDD 15 perces blokkokkal kezdtem, eleinte 10 perc ‘futás’, 5 perc séta, aztán ezt egy órán át. :U A cél a maraton volt még 40 előtt, pár hónapon múlt, de meglett azért - nyilván nem voltam versenyben semmilyen helyezésért. Most azon dolgozom, hogy a másodikat be tudjam tolni valami olyan időre, aminek már mérsékelt sportértéke is van talán.

Korban amúgy is kis tacskó vagyok itt a 40 évemmel, ahogy nézem, a 3 éves futómúlt meg ebben a mezőnyben említést sem nagyon érdemel... Az eredményeimről meg végképp ne is beszéljünk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32393) borix válasza zaskar (#32391) üzenetére


borix
őstag

Úgy gondolom,hogy 50 évesen 4:20 tempót futni attól függ,hogy érzed,éled meg pl már egy ideje nem megy nem esik jól akkor lehet,hogy már nem kellene erőltetni.
Még igaz menne 50 évesen is de úgy alakult,hogy meghúzódott a lovaglóizmod az nem azt jelenti,hogy ideje beülni a TV elé rémhíreket nézni,a ripacskodásokat amit előadnak szórakoztatás gyanánt és okvetlen minél előbb beszerezni egy gurulós bevásárló táskát.

(#32394) Peterhappy válasza bencze (#32390) üzenetére


Peterhappy
őstag

"...a Keys 100 az extrém körülményeiről híres, főleg a magas páratartalom miatt. Ezúttal – Lubics Szilvia sportolói közösségi oldalának beszámolói szerint – eső és szél, majd a tűző napsütés is nehezítette az indulók dolgát..."

Megmondom őszintén, nekem 42km, pláne 160km felett minden extrémnek minősül.
A cikket nem én írtam, a címet nem én adtam, de gondoltam egy főhajtást azért megér :)

(#32395) zaskar válasza borix (#32393) üzenetére


zaskar
senior tag

A TV és a gurulós bevásárló táska azért még várhat, olyan könnyen nem adom magam😊 Ez egy rossz mozdulat volt, a 4:20-al azért még nincs gondom, persze nem kell mindennap erőltetni. Egy hónapja éppen 4:20-ban futottam egy félmaratont, jólesett😊

[ Szerkesztve ]

(#32396) ígyvanferi válasza Alg (#32385) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A Sopron Trailre jössz vagy jön valaki innen? Erősen fontolgatom, hogy benevezek. Már régóta szeretnék valam hosszabb terepfutáson részt venni. Bár nem igazán vagyok felkészülve a 26 km-re, se a 800 m szintre, de majd meglátjuk.

(#32397) tomcica válasza zaskar (#32395) üzenetére


tomcica
Topikgazda

50evesen nem kell meg senkit temetni v nyugger uzemmodba helyezni,majd ha 80 lesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32398) #78687232 válasza Vertigo18 (#32245) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez az év szar, végül már a futásra is kihatott. Egy hónap szünet után csinálom megint, csak kérdés meddig.

(#32399) Vertigo18 válasza #78687232 (#32398) üzenetére


Vertigo18
addikt

Öcsike, kitartást kívánok neked, nekem sokat segítettél és még a mai napig élvezem a futást, még mindig nem tartottam meg egyetlen tanácsodat sem és még mindig ugyanott tartok! :D Pedig a tanácsaid jók voltak., én vagyok Tufa :D

Tomcica: mi van, közeledik az az 50, mi? ;]

Zaskar: gyógyulj, barátom, nekem mindenképp példakép maradsz! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32400) margithid


margithid
veterán

Újasbb rekord! Kereken egy óra alatt futottam a 12 km-t!
Próbáltam egyenletesen futni és bejött! És megintcsak nem hajtottam ki magam!
Tök motiváló dolgok ezek! Felhozzák az ember önbizalmát!
Vigyázz Tomcica, jövök és megelőzlek :DDD :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.