Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Alg válasza Alg (#32249) üzenetére


Alg
veterán

Tomcica viszont akár az utolsó szakaszon hátbaverhet, ha tényleg 4 perces átlagot hoznak és 6 körül érnek célba :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32252) tomcica válasza beltram (#32248) üzenetére


tomcica
Topikgazda

SabeeApp Team a csapat neve,remelem jo osszatlagot tudunk hozni,a harom atleta biztos nem fog 3:50 felett futni egyik szakaszon se,de remelem elkap minket a boogie es a multkori 3:38-42 kozotti iram hozhato lesz a legtobb szakaszon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32253) inf3rno válasza bringasisti (#32250) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha placebo az se baj, azt mondják az fájdalmak enyhítésére működik a legjobban...

Buliban hasznos! =]

(#32254) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Weben a Garmin Connect-re belépve egy teljesen szűz oldal fogad, minden előzmény nélkül. Eddig fel sem tűnt, mobil app-pal megvagyok. Strava az automatikusan szinkronizál a webes felület naprakész (ezt gondolnám természetesnek). Nálam van gond, vagy ez így normális? Ami igazán érdekelne, hogy a Garmin app fel sem tölti ezek szerint a felhőbe a cuccot? Bukni nem szeretném az adatokat, bármi történhet a telefonnal.

(#32255) beltram válasza Alg (#32249) üzenetére


beltram
tag

Nekünk kb ez a terv, 5 perces ezrekkel számolunk átlagosan. Hajrá mindenkinek! :)

Club Aliga 9:40:00
Balatonkenese 10:39:00
Balatonfűzfő 11:05:30
Balatonalmádi 1 Oázis 11:37:30
Balatonalmádi 2 Focipálya 11:54:00
Alsóörs 12:20:00
Csopak 12:44:00
Balatonfüred 1 13:01:00
Balatonfüred 2 13:21:00
Aszófő 13:51:30
Pécsely 14:14:30
Vászoly 14:36:30
Dörgicse 14:58:30
Akali 15:20:00
Zánka ÚNK 15:34:30
Zánka 15:48:30
Köveskál 16:15:00
Kövágóörs 16:36:30
Salföld 17:14:30
Badacsonyörs Varga Pincészt 17:43:00
Badacsony 18:08:00
Badacsonytördemic 18:33:00
Balatongyörök 19:25:30
Vonyarcvashegy 19:55:30
Gyenesdiás 20:06:00
Keszthely 20:30:00
Fenékpuszta 20:54:00
Balatonberény focipálya 21:29:00
Balatonmáriafürdő 1 21:48:30
Balatonmáriafürdő 2 22:14:00
Balatonfenyves Kikötő 22:30:30
Alsóbélatelep 22:53:30
Fonyód 23:10:00
Fonyódliget 23:25:00
Balatonboglár 23:51:00
Balatonlelle1 0:11:00
Balatonlelle 2 0:21:00
Balatonszemes 0:47:00
Balatonszárszó 1:12:00
Balatonföldvár 1 1:29:30
Balatonföldvár 2 ( Keleti strand) 1:39:30
Zamárdi 2:05:30
Balatonszéplak 2:32:00
Siófok 1 2:42:30
Siófok 2 3:11:30
Siófok sóstó 3:33:00
Balatonvilágos 3:49:00

pace be with you

(#32256) margithid


margithid
veterán

Akinek érzékeny a lába és kemény felületen fut, az ne habozzon, cserélje le a cipőjét.
Az új cipő mintha ég és föld lenne a régihez képest, ajánlom mindenkinek.
A régiben meg már csak földesen futok, arra még jó, de lehet arra se sokáig mert nagyon szakad szét több helyen is.

(#32257) inf3rno válasza margithid (#32256) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már arra se jó. ;-) Én mióta cseréltem csak az újat használom...

Buliban hasznos! =]

(#32258) margithid válasza inf3rno (#32257) üzenetére


margithid
veterán

Nekem földesen még jó lesz, addig se az újak használódnak.
De sokat számít a jó cipő, ezt most tapasztalom!
Egyébként ajánlom midnenkinek a puma speed 1000-et, 40 font környékén van sportsshoes-on, ennyit szerintem megér!
Nem azt mondom, hogy a világ legkényelmesebb cipője, de 12 km-re teljesen jó.
A Saucony swerve-t egyelőre nem is próbálom ki, majd ha teljesen megadja magát a régi és földesen se lesz jó már.
Ja és ma 10 órakor nyomtam 12 km-t 1 óra 4 perc alatt. Jó meleg volt már, ahhoz képest meg vagyok eléágedve az időmmel.

[ Szerkesztve ]

(#32259) bencze válasza Corpuscle (#32254) üzenetére


bencze
senior tag

valami adblock vagy egyéb addon? biztos jó userrel vagy bejelentkezve? szerintem szerver oldalon ugyanott van minden tárolva, az app tuti nem lokál cachebe ment, fura lenne.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32260) bencze válasza margithid (#32258) üzenetére


bencze
senior tag

A swerve miatt azért sajnállak mert nekem kifejezetten széles a lábam, nem sok cipő jó, és nekem a fél számmal nagyobb jó (mármint a többi futócipőhöz képest fél szám, ez a civil cipőkhöz képest másfél).
Az 1k km feletti cipőket nem nagyon használom max "civil" sétafikálásra. Egyszer próbáltam a régi asics gt-1000-et használni terepen és jó szar volt ott is éreztem, hogy mennyire nem csillapít.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32261) bencze válasza beltram (#32255) üzenetére


bencze
senior tag

Mi 11:15-kor indulunk, a többség szerintem bőven 6 perc fölött fut, de elvileg reggel 9 fele érkezünk ami mondjuk pont jó :D kicsit hosszú lesz sajnos de ez van. Tomcica valahol Keszthely előtt fog elhagyni.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32262) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sajnos én teljesen parkolópályára kerültem és benne van a pakliban, hogy a futás megmarad egynyári szerelemnek, de el kell mondanom, hogy (még mindig) nagyon tetszik, ahogy készültök-hangoltok az UB-ra (és úgy általában), úgyhogy ezennel megragadnám az alkalmat, hogy nagyon sok sikert és egyben nagyon jó szórakozást kívánjak mindenkinek :)

(#32263) tomcica válasza bencze (#32261) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Toltok mar szenhidratbol,ma krumpli kesobb rizs,holnap olasz "napok" valami tesztafelek.Utolso mini tempos edzes,erintgetve a tempot rovid szakaszokban.Holnap-pentek mar csak sminkeles.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32264) Corpuscle válasza bencze (#32259) üzenetére


Corpuscle
őstag

Kijelentkeztem, majd vissza a Garmin app-ba és minden ment a levesbe. :W Semmit nem szinkronizált eddig, ezért nem is láttam a webes felületen (most már látom a változásokat, szinkronizál). A Stravaval újra össze kellett kötnöm, engedte. Ott legalább minden megvan, de egy kisebb agyvérzésen vagyok túl. A Stravaból nem lehet importálni a Garminba valahogy?

(#32265) inf3rno válasza Corpuscle (#32264) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Passz. Én mindig exportálom és elmentem a gépen is az edzéseimet. Utána meg fájlból töltöm fel endomondo-ra. Szerintem az működik a te esetedben is. Csak annyi a hátránya, hogy mindent egyesével kell...

Buliban hasznos! =]

(#32266) bencze válasza Corpuscle (#32264) üzenetére


bencze
senior tag

Dehogynem. https://tapiriik.com/
Kézzel lehet mindent szinkronizálni, én kifizettem a 2 dollárt 1 évre, hogy automatán csinálja és dropboxba is lehúzza a gpx-eket.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32267) Corpuscle válasza bencze (#32266) üzenetére


Corpuscle
őstag

Köszi a segítséget! :R Időközben a Strava-ban találtam adatlementés funkciót, ez is gpx-eket csinált. A Garmin minden gond nélkül bevette, az érdemi információk megvannak. Egy kis utánállítást igényelnek a tevékenységek, de ez a legkevesebb. Fogalmam sincs mi lehetett eddig a gond. Arra tudok tippelni, hogy amikor létrehoztam a Garmin profilt ősszel (a mobilapp-ban), valami nagyon összeakadhatott. A reggeli futásom is szépen fent van már a gépről nézve is.
Tanulság: Aki Garmin account-ot készít, mindenképpen ellenőrizze, hogy működik-e a szinkronizáció, már az elején. Olcsón megúsztam a dolgot, de nagyon bántott volna, ha megy a levesbe az egész, annak ellenére, hogy a Strava szépen mentett mindvégig.

(#32268) margithid válasza bencze (#32260) üzenetére


margithid
veterán

Nem kicsi ez, csak szük, kb ugyanakkora hely van a nagylábujjam után mint a pumában, vagy másik futócipőkben. Ha egy mérettel nagyobb lenne, akkor is szük lenne, ez ilyen tipusú cipő, már a belebújásnál érzem.
Szerintem szokni kell, ha futásra nem jön be, hétköznapi viseletre még jó lesz.
Nekem szerintem nem volt még cipőm ami megélte volna az 1k feletti távot...
Mind szétszakadt.
Pumába is beleraktam már 26 km-t:)

Egyébként nekem is másfél számmal nagyobb a Swerve (44.5-es) mint az utcai CAT cipőm (43-as).

(#32269) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok ismét, január óta belekerült úgy 1200 km a downshifter 7-esembe, többnyire napi gyaloglásként, de elég durva szivacsozás van benne az orránál, így meggyullad benne a lábam a mostani időben. Van valami jó tapasztalat nyári általános cipőnek valók terén? Ugyanerre a célra kellene, férfi verzióban, valami irodával többnyire kompatibilis kinézetben. :R 20 mátyás fölé nem mennék árban

Everybody lies.

(#32270) parandroid válasza Pttypang (#32269) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Downshifter / Darts szériák még mindig futnak, eszement olcsón látni őket néhol (felénk 40-50 EUR-s árcimke teljesen mindennapos ezeken). Gondolom különösebben az sem érdekel, ha nem a legfrissebb modell kerül a lábadra. Ezzel együtt én inkább körülnéznek egy outletben, ha lehetőség adódik, azért ha sikerül ennyiért kifogni egy Pegát, vagy Vomerot, esetleg egy Lunartempot, akkor az jobb vétel. És akkor még csak a NIke-kínálat jött szóba, márpedig Asicsnak is vannak időnként kihagyhatatlan ajánlatai (nálam nem olyan tartósak, mint a Nike-k, de ismerek olyat, akinél igen, szóval ez is lehet egyéni tényező is). Persze a lábadat neked kell ismerned, főleg ha van valami speciális igény, meg célszerű felpróbálnod őket, de én azért inkább szélesebbre tárnám a spalettát, hogy több opció is beférjen rajta.

Párom pl. kezdi teljesen elhagyni a Nike-t, most Saucony / Brooks vonalon érdeklődik, ezeket is ki lehet fogni ennyiért. Nálam eddig a Pegasus volt a legproblémamentesebb vonal, sóval én meg ebből táraztam be több párral is, a be nem vált próbálkozásokat pedig kénytele-kelletlen leselejteztem (de mostanra már legalább tudom, hogy mire kell figyelni).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32271) bencze válasza margithid (#32268) üzenetére


bencze
senior tag

Igen, úgy értettem, nekem több cipőből (saucony, hoka) a 44 szűk volt, a 44.5 (vagy a Hokánál melyik a következő méret) elég széles, civil cipőben én is 43-at hordok, igaz azokból kevés amibe belefér a lábam széltében.
Ha az embernek nagyon ogre a lába az Altrát ki lehet próbálni de azért valahogy idétlennek éreztem. Sarkcsillagban lehet próbálni. Sauconyból a Triumph iso 3 nagyobb teret ad elöl, hátránya, hogy drága, mondjuk próbálni elvileg lehetett Nyúlcipőben, nem tudom hogy még van-e. Az egy minden szempontból minőségi cipő meg kényelmes objektíven nagyon tetszik de valahogy nem sikerült megszeretnem futni benne, fene tudja miért. A swerve sem tökéletes de egyelőre az vált be, így vettem további 3 párat, 2 még dobozban.
Hát a tanulság csak annyi, hogy a próba az igazi (vagy még az sem, talán a cipőteszt ha ilyen lehetőséget lát az ember)...
Felsőrészek nekem mind egészen jól egyben vannak, látszik, hogy használt de szét sehol sem szakadt egyik sem még, van 1100-1200km-es is (asicsok, saucony phoenix 7). A Hokának a talpa rongyolódik szét 700km-nél, erről ennyit :)

(#32267) Corpuscle
Hát, ha csak néhányat kell átmásolni akkor mindegy persze, nekem a dropbox szerint 1100 activitym van, ha ilyen problémám lenne elég nagy összeget hajlandó lennék fizetni, hogy ne kelljen kézzel mentegessem. Szerencsére a 2$ nem nagy és bármikor bárhová át lehet húzni ha valamiért platformot váltok és szeretnék szép statisztikákat látni.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32272) margithid válasza bencze (#32271) üzenetére


margithid
veterán

Nekem a Hoka sétálástól szétment, igaz napi 13 km-t mentem benne télen midnen nap.
De azért azt úgy hírdetik mint az ultrafutók cipőjét, azt gondoltam tartósabb.
Ig van ahogy írod, a cipő teszt lenne az igazi, nekem például volt cipő ami tök kényelmes volt felpróbáláskor, de futni benne katasztrófa volt...

(#32273) Pttypang válasza parandroid (#32270) üzenetére


Pttypang
veterán

Köszi, akkor körbejárok pár boltot ezek után :R

Everybody lies.

(#32274) bandus válasza tomcica (#32263) üzenetére


bandus
veterán

én tegnap egy laza 10-est toltam, egyszer sem ránézve az órára, meglepően jó lett, nyilván magamhoz képest: [link]

egy extra laza 5-6 km-t akarok még ma tötyögni és péntek már full pihenés :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32275) norby_42


norby_42
aktív tag

Tudom, mindenki az UB-ra megy, de azért megkérdem: EU-s futás valaki?

Eat pasta, run fasta

(#32276) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

:P :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32277) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Futottam ma egy vérkört, hála Istennek semmim sem fájdult meg, így egész jó idővel értem be. Piszkosul meleg volt, ahogy számolgatom biztosan több mint 5l folyadékot ittam meg közben.

(#32278) Aristeus válasza Chuck Norris (#32277) üzenetére


Aristeus
tag

Na, az a nem semmi! :R
Írhatnál róla pár sort, szívesen olvasnánk itt többen is úgy gondolom.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#32279) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#32277) üzenetére


ígyvanferi
addikt

77 km futva nem kispályás. :R

Én például határozottan szívesen olvasnék erről egy hosszabb beszámolót, jól mondja Aristeus.

(#32280) bandus válasza ígyvanferi (#32279) üzenetére


bandus
veterán

+1, főleg annak tekintetében, hogy én túrázva sem tudtam teljesíteni :D szóval kérjük kérjük :C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32281) Chuck Norris válasza bandus (#32280) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm.
Most voltam harmadszorra így az útvonallal nem volt gondom de azért ott volt a telefonomon a gpx viewerben a track. Ami újdonság, hogy kitáblázták az útvonalat szabvány táblákkal, miden jelzésváltásnál van egy tájékoztató, hogy mennyi az idáig megtett táv és milyen messze van a következő pont, szóval most már tényleg elég nehéz eltévedni.

Beraktam három energiaszeletet, két zselét, két snickerst, két mogyorós szeletet, egy 7.5dl-es izót és előre a zsebekbe 2x3,5dl vizet, mg és só tablettákat és egy zacskó izó port is. Legszívesebben vittem volna még egy palack izót de már így is túl nehéznek ítéltem meg a hátizsákomat, gondoltam majd beosztom :)
Bekentem magam 50-es naptejjel, kullancs riasztóval és vittem sapkát is nap ellen.

Oroszlányban lecsippantottam a QR kódot, aztán csak futottam, a nagyobb emelkedőkbe belegyalogolva. Úgy 36Km múlva beértem Csákvárra, leittam magam a nyomós kútnál, az útba eső közértben vettem egy fél literes kólát meg két sportszeletet, ezeket le is toltam ebéd gyanánt. Úgy nyolc Km múlva beértem Gántra, ott is van egy kút bekevertem az izót és még a kólás üvegemet is megtöltöttem vízzel biztos ami biztos.
Ez után jön a legrosszabb szakasz, sok az egyenes unalmas rész és a célig hátralévő nagyjából 30Km-en nincs már lakott terület, viszont a szervezők nagyon jó fejek mert csináltak egy titkos frissítőpontot. Egy a földből félig kilógó betongyűrűre tettek egy fedelet és alá raktak nagyon sok vizes palackot, el is hoztam egy két litereset így bírtam ki a célig. Az utolsó nagyjából 10km a legjobb az egészben, széles árnyas enyhén lejtős erdei úton már csak be kell futni a városba.
A cél QR kód csippantása után kaptam egy kódot amivel ki tudtam nyitni az érmeket rejtő dobozt. Itt vannak a részidők:[link] A nyújtást sem feledtem el a végén, felraktam a lábam egy korlátra és abban a pillanatban úgy begörcsölt a vádlim, hogy majdnem átestem a korláton :)

Ősszel amikor olyan 5-10 fok között lesz talán még egyszer elmegyek, akkor biztos könnyebb, hogy nem kell hőgutát kapni meg irdatlan mennyiségű vizet cipelni.

[ Szerkesztve ]

(#32282) norby_42 válasza Chuck Norris (#32281) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ilyen névvel könnyű:)

Köszi a beszámolót, ha nagy leszek, én is futok egy ilyet

Eat pasta, run fasta

(#32283) inf3rno válasza Chuck Norris (#32281) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Beszámoló alapján olyan könnyűnek tűnik. Nincs benfentes verzió, ami egy kis szenvedést is tartalmaz? ;]

Buliban hasznos! =]

(#32284) bencze


bencze
senior tag

https://goo.gl/xXU7PT

Rendezői bal, szóljatok rám ha láttok :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32285) borix


borix
őstag

Itt lehet követni,hogy tomcica és csapata,hogy halad.
SabeeApp Team a csapat neve.
[link]

7 fős férfi csapatok pedig [link]

(#32286) LanyUs válasza borix (#32285) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszi ez hasznos link! Úgy látom Vászolynál 04:27 p/km - ebből fenékbe billentés lesz :))

Balatonkenese 00:42:03 03:33 p/km :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#32287) Chuck Norris válasza inf3rno (#32283) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pont az volt a szép, hogy semmi szenvedés nem volt benne, végig élveztem, hogy ott vagytok a természetben próbáltam mindent kikapcsolni és csak három dologra figyeltem:
-ne fogyjon el soha sem a vizem
-mielőtt éhes lennék egyek, minden nagyobb emelkedőt erre használtam, ha nem éreztem, hogy éhes vagyok akkor is beerőltettem valamit
-beosztani úgy az erőmet, hogy még a végén se legyek teljesen elkészülve

(#32288) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én közben túlvagyok a kisebb léptékű, bár számomra megterhelő Csúcstámadáson...

Nem volt egyszerű, be kell valljam... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32289) bencze válasza LanyUs (#32286) üzenetére


bencze
senior tag

Pécsely-Vászoly 4.4km 107m emelkedő. Ezt pontosan tudom, nekem hagyták ;)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32290) inf3rno válasza Chuck Norris (#32287) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tök jó ez így. Gondolom sokat kell hosszabb távon gyakorolni, hogy teljesíteni tudd.

Buliban hasznos! =]

(#32291) inf3rno válasza borix (#32285) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az élemezőnyben lesznek ez alapján. A 17. mellettük ami jobbnak tűnik idő alapján. Gondolom tomcica lehet, aki 3:30 körüli átlaggal tolja a szakaszokat. Néha látni, hogy 4:10 után jön valaki 3:30-al. :-) Már nincs sok vissza és beérnek.

Buliban hasznos! =]

(#32292) inf3rno válasza LanyUs (#32286) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az elég meredek szakasz, tavaly én futottam, szét is ment a lábam tőle 3 hónapra. A 4:27 nagyon jó idő ott. A fenékbe billentés a Varga pincészetes pont miatt lesz, az is 4:30 körüli. Biztos megálltak borozni. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#32293) parandroid válasza borix (#32285) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy látom, összejött a 4-es pace a végére. Le a kalappal, szép kör volt! Többieknek is nagy gratula, straván néztem a szakaszokat, jó sok ph-s résztvevő volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32294) Alg


Alg
veterán

UB update: jobban birtam mint vartam, most mar kocsiban hazafele.

Tomcicaval a befutonal pacsiztam, masodik helyre hoztak a csapatot azt mondta.

Beltramot lattam meg talan messzirol valahol a felvideken narancssarga atletaban.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32295) beltram válasza Alg (#32294) üzenetére


beltram
tag

Igen, Pécselynél láttalak szerintem elfutni (fekete felső?), de nem voltam benne biztos, nem mertem rádkiabálni, illetve már elhaladtál amire tudatosult hogy te lehetsz az. :)
Tom, gratulálok, illetve mindenkinek aki futott bármennyit is, megint egy emlékezetes verseny volt.
Nekem sikerült gyorsulóra futnom az UB-t, végre egy verseny amit nem futottam el az elején.

pace be with you

(#32296) Alg válasza beltram (#32295) üzenetére


Alg
veterán

Az voltam :)

Nekem meglepően jól sikerült:
Aszófő-Pécsely-Vászoly 9km/180m szint: Ettől nagyon féltem a meleg miatt, aztán hatalmas szerencsém volt és ahogy egy zivatarcella elkerülte a pályát, hozott pár fok lehűlést, pici hűvös szelet és felhők mögé bújó Napot. Így aztán ugyanannyira élveztem mint tavaly, igazi örömfutás volt. 55 perc, 6:06-os tempó, 162-es átlagpulzus. Endo

Balatongyörök-Vonyarcvashegy, 5km: A rajtban itt már majdnem fáztam. Nagyon erőltetni nem akartam, 12 órája kísértem a csapatot körbe, szóval érzésre futottam inkább. Nagyon tetszett ez a szakasz is, igazi civilizációtól elzárt susnyás-öserdős pár km volt. Egész jól is sikerült, 33 perc, 5:28 tempó, 155 átlagpulzus. Endo

Innen visszavittek a szállásra, kis váltófürdő a vádlinak, hengerezés, aludtam kb. 4 órát, majd következett:

Balatonszéplak - Club Aliga (Cél), 18,5km. Kicsit rossz volt a gyomrom az elején (nem a mekiben kellett volna vacsizni előző nap...), aztán egyre jobban meg is éheztem. Tartottam a 6:10 körüli km-eket igen alacsony pulzussal (~140-145, nem mertem feszegetni). Szép lassan rendbe jött a gyomrom, így a sóstói váltó/frissítő előtt úgy döntöttem megreggelizem, betoltam egy kólás-koffeines gélt, a ponton meg banánt, vizet. Ezt jót tett, erőre kaptam, gyorsultam is kicsit, 6 percen belüliekkel futottam megint. Világoson hallottam a hangosbemondóból hogy jön mögöttem a Vajdaság Expressz :DDD kb 150m-rel tomcica előtt értem oda. 1ó53p, 6:07 tempó, 143-as átlagpulzus. Endo

Nagyon arra készültem hogy a végén meg fogok halni, bele kell sétálnom, ennek ellenére meglepően jól ment, talán még behúzhattam volna 6 percen belülre is az átlagot ha nem ilyen óvatosan kezdek neki. Egy hét múlva Visegrád Trail.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32297) inf3rno válasza Alg (#32296) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nagyon utáltam tavaly, de ezeket olvasva megint kedvet kaptam hozzá. Hihetetlen. :D

Buliban hasznos! =]

(#32298) tomcica


tomcica
Topikgazda

Mar tudok jarni!
Ha jol remlik 14ora 43perces idovel lettunk masodikak a hetfos ferfi kategoriaban.Az ido viszont annyira eros,h abszolutban is igen elol voltunk (megelozve az egyik ferfi Gepard csapatot).
Nekem 8 szakaszt kellett futnom vegyes tavokat az elso hosszabbal kezdve.39,8 km-t futottam osszesen,ezt 2:24:39-es osszidovel (3:37-es atlag) naaaguon szetcsapta a labam az elso szakasz harom durva emelkedoje(es lejtoje ahol 2:45-os irammal zuhogtam lefele,mar a talp odacsapasanak hangja is remiszto volt :P ).
Ejjel kettokor voltam 26 ossz kilometernel,na ott nagyob esznel kellett lenni,mert elfogyott minden es szetesett a rendszer ahogy annal kell.Ott 3:50-en is csoszogtam,de vegul atveszeltem es jott a buggi,atlagot nem hagytam leromlani.
A masodik futasom mar nem akkora melegben volt az egyik legnagyobb elmeny,enyhe lejtovel indulva elkaptam a fonalat 3:27-es atlagot mentem 4km-en,vadaszva le par gyorslabu,de korabban indulo futot.
A masik nagy reby Alg-ot uldozve tortent az utolso elotti szakaszon,ott meg az elejen szoltak h a valtas nem biztos h feler a vegere,lehet egybol az utolso szakaszt is nekem kell lefutni,osszefuve,szoval ugy osszam be.3:50-en morzsoltam,utolert a kocsink amelyik vitte fel a befutot kb 1.2km-nel a 3.2-bol,igy nem maradt mas csak ket csoffadt km az egeszbol,na ott elgurult a gyogyszer volt par bringas aki nem tudott jonni,gyihhgaj.Alg koszi h ramszoltal a celban!
(voltam egyeb kalandok is ugy indult h a hataron nem engedtek be bennunket,mert a kocsi egyik papirjat nem fogadja el a HU allam,szoval mar penteken se unatkoztunk,de megoldottuj letettuk a kocsit a szerb hatar elott rabizva a jo istenre,es jott egy beugros haver..vasarnap ejjel annak szurkoltunk,h ne negy kerek nelkul varjon rank a jarmu,de nem bantottak csodaval hataros modon)
Diohejban ennyi,minden hetvegen versenyzonek magy gratula,tokeletes futoido volt kesi delutantol.Szel se zavart,eso se kapott el.
Tanulsag,esssel az emelkedokkel,valamint ilyen gyors csapathoz negy valtokocsi kell ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32299) bencze válasza tomcica (#32276) üzenetére


bencze
senior tag

Gratulálok az eredményhez! Az idén úgy látszik a 6 fős csapat volt a jó választás :)

Mivel mi 11:15-kor indultunk gondolom eleve nem volt sok esélyem bárkit látni, Tomcicáék lehagytak valamikor sötétben. Sajnos senki ismerőst nem láttam pedig próbáltam figyelni.

(#32296) Alg
Érdekes lehetett amint lehagy a gyorsvonat :)

Az én 8-as csapatom nagyon kocafutó csapat akik annyira rendszeresen nem is futnak, többen most kezdtek el megint futni 1-2 hónapja kicsit szóval nem törtünk semmiféle babérokra de a tavaly jó hangulatban telt el, megint ez volt a cél. Én terveztem jó optimális szakaszokat, több km-t vállalni de majd harcolni kellett velük elég optimistán mindenki igyekezett szakaszokat bevállalni.

Amint a tavaly, béreltünk egy kisbuszt azzal mentünk mind. Biztosan van sokkal emberibb és optimálisabb módja pl 2-3 autóval menni, meg esetleg kétfele osztani a távot vagy bármi, hogy pihenni is lehessen rendesen, de nekünk a leginkább csapatépítés jellege volt a dolognak, azon volt a hangsúly, hogy együtt legyünk.

Az eredeti tervem az volt, hogy korán kezdem, hogy több szakaszt futhassak mint más de elkapkodták és nekem a #11 Vászoly-Pécsely lett volna az első. Azért egyik leányzó a szakasza második részét mégis nekem engedte mert meleg volt meg minden, így a Balatonfüred 1-2 (#8) szakasszal kezdtem. Az órát kicsit késve indítottam el, és a nagy lelkesedésben el is rohantam az elejét. Az egy nehéz szakasz volt :) az a 4km 4:07-re sikerült.
Utána Vászolyon kezdtem, ott elővettem a Strydben soha nem használt funkciót és teljesítményre mentem, a 300W környékét próbáltam tartani le is fel is, ez meglepően jól sikerült és halál nélkül fejeztem be 4:38 avg pace-el amivel teljesen elégedett voltam, menet közben nem is néztem mennyi lesz. Persze 4.3km de az a cca 100m emelkedő miatt óvatos voltam.
Utána jött az első "rendes" szakaszom, a Badacsony körül, Varga pincészettől Badacsonytördemicig, ez egy kerek 10km. A pincészethez megérkezve a társaság kezdett kicsit szétesni, a kezdeti lelkes váltások helyett mindenki ment a rétes meg mindenféle kajás bódék fele, én néztem az órát és álltam oda a váltóhoz - persze én kellett váltsak. Általában megnéztük az órát váltáskor, megvolt kb milyen pacet tervez menni az illető meg kb ismertük mit tud, beszoroztuk levontunk pár percet szóval tudtuk, hogy mikor kell kiállni, hogy tuti ne vétsük el a váltást. Ez volt az első lámpás szakasz, lement a nap. Az a hely kicsit szar az elején, forgalmas út mellett járdán csetleni-botlani. Aztán elmegy mellékutcákra. Volt kis hullámvasút de nem volt vészes. Itt már utolértem csomó egyénit, a lehagyottak fele ilyen volt. Ez gondolom a vége lehetett, kicsit robotmozgású egyének, hát sajnáltam de ugye magának csinálja, az ember mond egy hajrá, jól nézel ki mittudomén aztán megint magadra figyelsz. Volt olyan, hogy kb 1km se felfestés se tábla se versenyző csak kihalt falusi utca, már aggódtam jó helyen vagyok-e de nem volt gond. Ez ha jól értelmezem a keresőben, 4:16 és 4:29-re sikerült (2 leolvasás). A 4:16-ot nem értem lehet rövidítettem 1-2 háztömbnyit :) 4:30 alá lőttem mindig.
Kicsit mozgattuk az eredeti szakaszbeosztást mert láttam, hogy Balatonfenyves kikötőnél van zuhanyzási lehetőség. Sajnos előtte rövid szakasz volt, de utána bevállaltam a 31-32-33-at (Balatonfenyves-Alsóbélatelep-Fonyód-Fonyódliget), 10.9 km. Aggódtam, hogy ha nincs valaki kicsit határozottabb akkor a 3 lány elzuhanyozgat jó ideig. Itt már a csapat eléggé megfáradt volt, én siettem váltani megint ugyanazt a leányzót, elfelejtettem lámpát vinni és telefon sem volt nálam. Szerencsére volt többnyire világítás, ahol nem láttam jól, ott magas térdemelésben mentem. Itt elhagyott vagy 2 gyors lábú ember, egyik sem volt szőke. :) A társaim sikerült épp elérjék a váltót, bevallásuk szerint törvényes sebességlimitet túllépve, a váltótársat kirakták megérkezve amíg parkolót kerestek és rohant felém amint csippantottam. :) Ez is sikerült a tervezett pacen belül, 4:34-4:28-4:29. Az indulás előtt olyan 15 perccel bevettem egy koffeintablettát, biztosan az is segített.
Az utolsó szakaszom a #43-44, Balatonszéplak-(Siófok 1)-Siófok2 volt, 7.9km. Itt mondtam, hogy álljanak meg zsíroskenyérért Siófok 1-nél de ne késsenek ha lehet. Itt fáradt voltam, nehezen ment, a gatyát rosszul választottam meg kidörzsölődött a combom is, féltávnál már elég kellemetlen volt, de azért a 7.9 az csak 7.9 mentem ahogy bírtam, hogy ne fussak ki a céltempóból. A papír szerint ez 4:31-4:27 lett. Itt csippantás után türelmesen álldogáltam még 1-2 percet amíg megjött a váltás. Benne volt a pakliban, az előző szinte késős kör után lerendeztem magamban, hogy az a lényeg én mennyit futok, chip érvényesítés, óra megállít, aztán ha késnek akkor az a következő idejéből megy és nincs tét szóval nem leszek ideges. Én szeretem nézni a számokat de ez az Ub inkább a társaságról szól.
Utána már sok kedvem nem volt, átöltöztem civilbe, azért a 72? 3? éves befutó kollégával elmentünk még ketten a díszbefutó utolsó szakaszra. A tavaly is neki hagytuk ezt hivatalosan de elkísértük.
A csapatban van egy profi táncos társ aki elég jól fut, meg egy teljesítménytúrázó aki ha nem is gyors de szerintem bármennyit lefut ha kell :) szóval nagy baj nem volt, mindig igyekeztünk felkészülni, hogy ha valaki nem érzi jól magát vagy ilyesmi lecseréljük, 1-2 kisebb szakasz áttervezés volt, semmi különös. Amúgy reggel értünk be, 21:15 körüli idővel.
Ettünk egy nagy babgulyást meg ki mit, utána félrevonultunk a strandos szakaszra, nem volt megnyílva de bemásztunk 2-3-an a vízbe, isteni volt! utána kis pihenés a parton, dél fele indultunk haza, így a sofőrök is kibírták. Amúgy 3 ember vezetett váltva ahogy épp adta, mint a tavaly, ez így jó beosztás mert sem a futó sem az épp érkező nem kellett vezessen.

Bocsi a kisregényért, de az esemény is hosszú volt. Jó a hangulata elég egyedi ez az Ub a számomra. Ezzel a csapattal a tavaly kerültem össze de jó arcok, hiszti sértődés bármi ilyesmi egyáltalán nem volt, az emberek figyeltek egymásra, ilyen igazi 'maratoni' eseménynél ez talán a legfontosabb. Jó volt, elsősorban mint "csapatépítés", de sportnak sem volt utolsó élmény.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32300) margithid válasza tomcica (#32298) üzenetére


margithid
veterán

Brutális, le a kalappal!
Hihtetlen idők ezek számomra, én örülök ha a kétnaponkénti 12 km-t 1 óra 4 percen belül tolom le:)
Ilyen nagy távra milyen cipőt viszel? Vagy váltogatod őket?
Nekem amúgy a puma speed 1000 s kezd betörni igy 50 km után, kicsit zsibbad már csak a bal lábam:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.