Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#84046) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azt hiszem, ezt elnéztem. Ha jól látom.

#84045 Pa3k Bocsánat, majdnem félrevezettelek.

"csak a zene van"

(#84052) borix válasza bkercso (#84050) üzenetére


borix
őstag

A különböző crossfeed megoldások fellelhetőek így általánosságban beszélni róluk nem biztos, hogy pontos képet ad.
Amit én használok az a foobar Meier crossfeed nekem megfelel másoknak kevés.
Van olyan, hogy úgy szét húzza az egészet, hogy a dinamikára is kihat pl a basszust teljesen kiviszi eléd így nem lesz olyan dinamikus mint mikor melletted szólt.
Ennél pl az ötvenes részt alkalmazva már érezhető. [link]
Fülpárnacsere vagy a szivacs kivétele [link] is crossfeed-nek számít? ;]

[ Szerkesztve ]

(#84053) bkercso válasza borix (#84052) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is Mexert használok, az enhanced bass crossfeedjét, de szoftverest soha nem használtam.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84054) alphamooncam válasza Pa3k (#84045) üzenetére


alphamooncam
őstag

Abban biztos vagyok, hogy 3.0 s "B" tipusú kábelt nem lehet bedugni 2.0-s "B" aljzatba, mert más a kialakítása, a 3.0-s a nagyobb, de hogy fordítva bemegy-e azt nem tudom.

Ez a 3.0-s dugó:
https://www.adigitalife.com/1384-large_default/usb30-type-a-female-to-usb-type-b-male-adapter.jpg
Ez meg a 2.0-s

https://www.cmple.com/content/images/thumbs/usb-2-0-b-male-to-b-male-adapter_NID0009411.jpeg
Ez meg a 3.0-s aljzat.
https://www.stc-cable.com/uploads/USB-3.0-Type-B-Female-to-Micro-B-Male-10pin-90-degree-cable-With-Panel-Mount-Screw-Holes.jpg

Én nem próbálnám összedugni őket.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84055) Sinesol válasza alphamooncam (#84054) üzenetére


Sinesol
veterán

A 2.0 kábel bemegy a 3.0 aljzat felső részébe és csak a 2.0-s szabványnak megfelelő érintkezőket használja. Mint mondtam, visszafelé kompatibilis a szabvány.

Nyilván 2.0 aljzatba nem lehet 3.0 kábelt bedugni, mivel a szabvány kialakításakor még nem létezett a 3.0 szabvány, így nehéz lett volna kompatibilisra megcsinálni.

Amugy ha megnézed a 3.0 gyakorlatilag olyan mint egy kicsit megtoldott 2.0.

[ Szerkesztve ]

(#84056) Joe123


Joe123
aktív tag

Sziasztok,
Kérdeznék ismét, 30-35 eFt-ig, mi most a best buy USB dac/fejhallgató erősítő az alábbi feltételekkel:
- egy jó öreg Sennheiser eH2270-et hajtana egyelőre illetve RCA-n Denon PMA320 vagy Pio A400 vagy valami hasonló kaliberű szintén nem mai integrált erősítőre lesz majd kötve
- az USB mellett lehetőleg legyen rajta optikai bemenet is, de ez nem kardinális, csak jó ha van
- lehet új vagy használt is
BUÉK és előre is köszi a tippeket! :)

(#84057) bkercso válasza alphamooncam (#84054) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pedig összedughatod. Ezek nem véletlenül mennek össze (nem úgy, mint az USB-A a LAN-aljzatba :DDD ).
Jól is néznénk ki, ha az új nyomtatók stb. nem mennének egy régi laptoppal pl.

A 3.0-nál úgy értek el nagyobb sebességet, hogy a különböző irányú adatforgalomnak külön érpárokat adtak. Ezeket nem használva marad a 2.0-s használat.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84058) btraven


btraven
őstag

Loxjie P20 annyira puha mély szőnyeget terít a Grado SR60e alá.
Elképesztő, de feltételezem a Hi-Fi-hez semmi köze.
Egy adott szám mennyire másképp tud szólni különböző erősítő + fejhallgató párosításokkal.

(#84059) vlaca2 válasza Pa3k (#84045) üzenetére


vlaca2
tag

Hi.,
2.0-s mehet bele nyugodtan. Pl az idsd nano-n is 3.0-s B-s aljzat van és 2.0-s B dugó van a gyári, hozzá adott kábelen.

[ Szerkesztve ]

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#84060) Tomacko válasza Sinesol (#83878) üzenetére


Tomacko
senior tag

:) :)) :D :DD :DDD :C :C :C :R :W Ez a placebózás már megint...... Én egy barátomnál ültem fél napja már és zenét hallgattunk azon a néhány millió forintnyi rendszeren ami épp volt neki aznap..... Beszélgettünk minderől IS kb. ami zenével kapcsolatos lehet, és szóba kerültek a különböző voodoo dolgok. Ha jól emlékszem pont a kábel alátámasztásokról osztottuk az észt mikor szó nélkül felpattant és csak annyit szólt, hogy "Most ki próbálunk valamit." Aztán innetől csak derékon felül láttam őt ahogy eltűnik a rendszer mögött..... Nem tudtam mit csinál, direkt nem mondta meg. Csak mindig kérdezte, hogy mit hallok.......... A végeredmény az volt, aztán oda ült mellém... "hát barátom, most a fázis helyes csatlakozást teszteltük le, és hallani vélted meglepően jó arányban..... 20-ból 17-szer mondtam jó választ". Előtte ilyen téren én is szkeptikus voltam, hogy finoman fogalmazzak. De inkább azt mondom, hogy simán kiröhögtem bárkit szembe aki erről beszélt...... Szóval ne hidd azt, hogy amit nem tudsz a fizikából tanultakkal magyarázni az placebo....

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#84061) HUNNIA1920 válasza Tomacko (#84060) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lehet hülyének nézni, de akarok venni egy multimétert és ki akarom mérni a pároló edényt, hűtőt, villanytűzhelyet, stb-t, hogy melyik a fázishelyes dugóállás. Állítólag minden háztartásban használt eszköz befolyásolni tudja a zene minőségét, ha nem fázishelyesen van bekötve. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84062) inf3rno válasza HUNNIA1920 (#84061) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobb, ha minden aksiról megy ezek után.

Buliban hasznos! =]

(#84063) borix válasza HUNNIA1920 (#84061) üzenetére


borix
őstag

Kérem ne komolytalankodjuk el a (komoly) dolgokat! ;]
A helyes durgóállás az egy dolog, a villanyórától egy külön hálózati kábellel elmenni a hifi láncig az ugyanolyan fontos lenne a szakértők szerint.( ami meg levan tojva...)

[ Szerkesztve ]

(#84064) borix


borix
őstag

Meg kell venni a megfelelő dolgokat addig a dugó forgatás nem sokat ér... ;]
Hálózati fali kábel [link] + megfelelő konnektor aljat. [link] + [link]
Az órától kiépítve ezek mind sokat dobnak majd a megfelelő hangzásért.

(#84065) fattyu válasza borix (#84063) üzenetére


fattyu
veterán

lehetörhögni.

csöves gitárerősítők. igen nagyon hallani rajtuk a szar áramot. tényleg. ZAJ HEGYEK.

na nekem a házban a gitársarokba konkrétan ki van húzva órától egy külön drót. ebbe nem rángat bele más.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84066) borix válasza fattyu (#84065) üzenetére


borix
őstag

Elhiszem neked, de pár száz dolcsis DAC/AMP cuccoknál senki nem fogja kiépíteni, a falat vésni és beruházni rá.
A dugó forgatás az ingyen van, az még belefér a hifi hangzásba. ;]

[ Szerkesztve ]

(#84067) KhriStóf


KhriStóf
csendes tag

Üdv
Fejhallgató erősítőt keresek leendő dt 990 (250 ohm) vagy hasonló fejhallgatóhoz, még nem választottam.
Vettem már egy dac-ot, szóval annak nem kell lennie benne.
Ezt a hármat néztem ki eddig, mivel olcsóságuk ellenére jókat mondanak róluk.
Facebookos Nobsound 6J9
Aliexpress1 Nobsound "Lastest" 6J3 Vacuum Tube Integrated Amplifier
Aliexpress2 Douk Audio Mini Class A Headphone Amplifier
Nem tudom melyik adná a legjobb hangot. Talán a vákumcsöves jobb lenne, mivel azt később lehet cserélni jobbra. Viszont akkor melyik? Az aliexpress1-ben már újabb, elvileg jobb vákumcsövek vannak, mint a facebookosban, látszólag is komolyabbnak tűnik, viszont a facebookos olcsóbb és nem kéne rá heteket várni.
Köszi a segítséget!

(#84068) fattyu válasza KhriStóf (#84067) üzenetére


fattyu
veterán

csövet tessék elfelejteni.

ebben az árkategóriában design elem hangja az nem lesz.

ha MINDNEKÉPP ebből a 3 ból akkor a class A

de leginkább te leszel a tesztnyúl ezekkel.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84069) KhriStóf válasza fattyu (#84068) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Ha veszek bele normálisabb csöveket akkor csak jobb mint a class a, de talán így is jobb

(#84070) Zoliee válasza KhriStóf (#84069) üzenetére


Zoliee
senior tag

Abba vehetsz bármit, nem fog számítani.. A router-emnek komolyabb tápja van, mint az 6V-os valami.
Egyébként meg ha így gondolod, nincs azzal baj, csak azt nem értem, akkor minek kérdezni :F

(#84071) KhriStóf válasza Zoliee (#84070) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Így gondolom, mert ez tűnik reálisnak. Azért kérdezem mert nem vagyok benne biztos, nem vagyok szakértő.
Ha egyszer az a baj vele, hogy gagyi benne a cső, akkor feltételezhetően egy cserével jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#84072) fattyu válasza KhriStóf (#84071) üzenetére


fattyu
veterán

tényleg minek kérdezel ha neked az reális.

hajrá.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84073) KhriStóf válasza fattyu (#84072) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Azt hittem itt kapok értelmes infókat, de nyilván ezen kell fennakadni hogy valamit kérdőjellel vagy anélkül írok. :C

(#84074) fattyu válasza KhriStóf (#84073) üzenetére


fattyu
veterán

nem. nem az írásjel.

leírtam hót normálisan. 20 dollárért csövest nem veszünk. 100 dollérért sem.

azt is hogy ebből a 3ból egy van ami nem HÓTBIZTOS hogy nettó pénzkidobás, csak sanszos.

de neked az a reális. legyen. majd számolj be

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84075) borix válasza fattyu (#84074) üzenetére


borix
őstag

Nem igazán kérdezni akar ő, mert ő tudja, csak önigazolásra vár, hogy meghozta az okos döntést.
Amit szeretne hallani az egy nagy Yes. ;]

(#84076) KhriStóf válasza borix (#84075) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Yes, vagy no is megfelel érvekkel. Az, hogy a router tápja erősebb nem túl meggyőző.
Valószínűleg inkább a class a-t fogom, csak az ugye egy év mire megjön.

(#84077) borix válasza KhriStóf (#84076) üzenetére


borix
őstag

Gagyik azok mind, nincs rajtuk mit szépíteni. Fiio K5 pro, Topping DX3 Pro itt kezdődnek amik már megérik az árukat.
Ez is megéri. [link] Centrance DACport Slim

[ Szerkesztve ]

(#84078) OPiiPO válasza Bodz (#84040) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hali Bodz,

Milyen R2R-ek vannak a két kategória közt szerinted? Mármint az Airist és a Audio-GD R8 2021, vagy Denafrips Pontus esetleg Holo Audio – Spring II?

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84079) :AMF: válasza KhriStóf (#84067) üzenetére


:AMF:
senior tag

A Nobsound-ot nem ajánlom. A support meglehetősen béna és normális tápot sem tudsz venni hozzá. Vettem egy NS-02E-t, meg az általuk megadott kompatibilis csövekből egy normálisabb minőségűt. A cső jó volt, de nem volt hangja a cuccnak. Rájuk írtam, azt válaszolták, hogy a "technikusuk" utánanéz. Pár nap múlva leszedték a kompatibilis csövek listájáról azt a típust, amit vettem. Válasz persze nem jött. Írtam nekik, hogy hello. Visszaírták, hogy a "technikus" megerősítette, hogy azzal a csővel sajnos nem kompatibilis a cuccuk és hogy a netről szedett adatok alapján rakták össze a kompatibilitási listát. :U Megkérdeztem, hogy akkor melyik csövet húzhatjuk még ki a listáról, de arra már nem jött válasz. :) Dispute (amin felháborodtak), felesleges cső ára vissza, köszi. Végül egy GE cső került bele, azzal működött. Egyébként sem a csőcserének, sem az opa cserének nincs különösebb hatása a hangjára.
A DT770 (80 ohm) hangját nagyon szerettem a Sabaj PHA3-ról. Annak a hangjára a csőcsere jó hatással volt. De a nagyobb impedanciás fejesekhez kevés. (Viszont lehet hozzá normális tápot venni és a support szuper.)
Ha olcsón akarsz jót, akkor engedd el a csövest. Inkább Topping L30, Atom. Vagy használtan egy Topping A30, azt az opa-k cseréjével egész jól lehet hangolni (DT880/600ohm-al használom).

[ Szerkesztve ]

(#84080) KhriStóf válasza :AMF: (#84079) üzenetére


KhriStóf
csendes tag

Köszönöm :R
Valaki írt, hogy van egy presenter 2-je, nem ismerem a terméket, de úgy látom szereti őket a közösség. Remélem meg tudom szerezni.

(#84081) :AMF: válasza KhriStóf (#84080) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az bkercso fórumtárs egy korábbi munkája. Jelenleg is hirdet két újabb erősítőt. Érdemes ránézni, illetve a fórumon rákeresni a véleményekre.

[ Szerkesztve ]

(#84082) Ribi válasza HUNNIA1920 (#84061) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez oké, de mit akarsz vele mérni?
Mert eddig nem sikerült meghatározni, hogy miért jó az egyik irány és miért nem a másik.
Ennek egyszerű fizikai oknak kell lennie.

(#84083) HUNNIA1920 válasza Ribi (#84082) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Dehogynem, a kisebb mért érték fülre is jobbnak hat. Legalábbis olyat még nem hallottam, hogy valaki amit fülre jobbnak hallott, az különbözött volna a fázishelyes dugó állástól.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84084) Ribi válasza HUNNIA1920 (#84083) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kisebb mért mi?
Mit mérsz?

(#84085) Bodz válasza Pa3k (#84041) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hasonló áron inkább pl. QED Performance szerintem.

(#84086) HUNNIA1920 válasza Ribi (#84084) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ne velem vitatkozz, nem én találtam ki, de ne csinálj úgy, mintha most hallanál róla először. De ha még sosem hallottál róla, akkor olvass utána. :) Nem mondtam, hogy el kell hinni bármit is. Sok olyan dolog van, amivel kapcsolatban lehetne vitatkozni, de nem biztos, hogy itt a helye.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84087) Bodz válasza bkercso (#84043) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ilyen formára gondolsz? Csak dac?

(#84088) Bodz válasza y@g4n (#84044) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Biztos érdemes egy halott dologgal foglalkozni? Nem lenne jobb egy hordozható dac/amp a telefonodhoz, vagy esetleg egy dap?

(#84089) y@g4n válasza Bodz (#84088) üzenetére


y@g4n
tag

De olyan szép :B

Egyébként teljesen jogos, max keretem erre 20-25k,
inkább dapot preferálok,
amit láttam 18k-ért az ez: [link] (FiiO M3K) viszont itt nem találtam róla véleményt.
Jó cucc?
Ha nem, ebben a kategóriában van bármi oksa?

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#84090) Bodz válasza OPiiPO (#84078) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Melyik két kategória közt? Az Airist és?? Vagy igazából az a kérdés, hogy a linkeltek közül melyiket lehet érdemes venni helyette?

(#84091) bkercso válasza HUNNIA1920 (#84086) üzenetére


bkercso
nagyúr

Értelmes mérési protokollt én sem olvastam ezügyben.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84092) Ribi válasza HUNNIA1920 (#84086) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ellnézést, nem kötözködtem, kérdeztem.
Te írtad, hogy venni akarsz multit, hogy méricskélj. Azt hittem tudod mit akarsz mérni. De akkor csak viccelődtél. Bocs én értettem félre...

(#84093) -Skylake- válasza bkercso (#84091) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ertelmes meresi protokollra nincs is semmi szukseg, eleg ha hiszel benne.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84094) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Üdv hasonló Type-A to Type-C adapter szeretnék használni egy külső dac/amp erősítőhöz.
Van na valamilyen minőségbeli különbség ezek között vagy megfelel a legolcsóbb is ?

LUXURY IS A CHOICE

(#84095) vlaca2 válasza bkercso (#84091) üzenetére


vlaca2
tag

Ezt a régi hifimagazinos ábrát szokták linkelni ebben a témakörben:

Illetve egy frisebb link:
http://carbon4copy.blogspot.com/2018/09/a-helyes-halozati-kabel-bekotes.html

Ezekről mi a véleményed? :R

[ Szerkesztve ]

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#84096) vlaca2 válasza vlaca2 (#84095) üzenetére


vlaca2
tag

Meg még egy, a nemzetközi szintérről :)

http://whatishifi.blogspot.com/2017/05/power-cord-polarity-line-phase.html

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#84097) Bodz válasza y@g4n (#84089) üzenetére


Bodz
Topikgazda

M3K bennem nem hagyott mély nyomokat. Inkább a linkelt topikba való a téma, ott folytassuk! :) Hátha másnak is lesz valami jó ötlete, én mostanában nem igazán foglalkoztam a hordozható lejátszókkal.

[ Szerkesztve ]

(#84098) bkercso válasza vlaca2 (#84095) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kimaradt, hogy meg kell szakítani a készülék földelését a méréshez. Amúgy lehet benne valami. Érdemes lehet kipróbálni.
(Carboncopy-t meg se nyitom, elég volt a sületlenségéből...)
Mgam nem foglalkoom gyári készülékekkel, az építettekben meg inkább rendesen szűröm a tápot, hogy ne kelljen hókuszpókuszolni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84099) vlaca2 válasza bkercso (#84098) üzenetére


vlaca2
tag

OK :)
Igen a carboncopy-s cikkben benne van hogy megszakítja földet.

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#84100) y@g4n válasza Bodz (#84097) üzenetére


y@g4n
tag

Van ilyen topik is! Figyelmetlen voltam, köszönöm!

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.