Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83701) Dorien válasza Bodz (#83675) üzenetére


Dorien
veterán

- Doktor úr! Mi lehet a bajom? Ha megnyomom itt: fáj. Ha megnyomom itt: fáj. Ha itt megnyomom: itt is fáj.
- Magának el van törve a mutatóujja.
:D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83702) Eugene Roe válasza vlaca2 (#83638) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Diplomatikus? Nehigy elmondja egy tapasztalatmegosztó fórumon, hogy miről is van szó :P véleménye tudtommal neki is lehet, azért pedig kukturált keretek között nem büntetnek (még). Ez inkább egy ilyen magyar sajátosság ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#83703) Tulku


Tulku
veterán

OFF
Szakikat kérdeznék....ki ért itt a tápépítéshez, és/vagy 12V-os audio upgrade táp kéne (Luminhoz)
ON

(#83704) #71562240 válasza Tulku (#83703) üzenetére


#71562240
törölt tag

A D2 miatt tetted offba? - mert táp miatt nem kell.

Ugyan nem ez volt a kérdés, de lebeszélnélek arról, hogy egy D2-t szétbarmolj egy külső táp kedvéért. Van abban benne épelméjű hozzávaló táp, árnyékolva, mintha külön dobozban lenne. Persze, divat ehhez is külső (lineáris) tápot használni, de ez verébre ágyúval.
Például bkercso aktívan foglalkozik ilyesmivel, remélem, ő is lebeszél róla. Verébre ágyúval.

Gondolom ezt ismered, de hátha nem, egy ilyennel kevésbé kéne szétbarmolni:
Sbooster | Lumin D2 streamer upgrade PSU
Verébre ágyúval, de ilyet szeretnek venni a D2-höz, nem kell csináltatni. Jó lineáris táp, javít rajta - verébre ágyúval.

(#83705) vlaca2 válasza Eugene Roe (#83702) üzenetére


vlaca2
tag

Jaja, így értettem én is. :))
Szerintem nyugodtan le lehet írni a gyártót, ez csak egy fórumon egy vélemény, egyik sem fog a kardjába dőlni ettől.

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#83706) Tulku válasza #71562240 (#83704) üzenetére


Tulku
veterán

Nem szétbarmolni akarom...könnyen ki lehet kapni a benne lévő tápot, pillanatok alatt be tudnám illeszteni a másik kábelt...csak egy Sbooster minőségű táp kéne, és nem egy hónap múlva...
Hívom Bertalant...

(#83707) #71562240 válasza Tulku (#83706) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak fontold meg, hogy amit ilyesmire elköltenél, az nem hasznosulna-e másutt sokkal több hangminőségjavulással.

(#83708) HUNNIA1920 válasza Eugene Roe (#83702) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ha valakit érdekel, leírom privát üzenetben, de itt nyilvánosan senkit sem fogok lehordani azért, mert nekem nem vált be az általa készített eszköz vagy mert egyszerűen tévedek a róla alkotott véleményt illetően. Nem mintha az én véleményem különösebben befolyásolná a HiFi társadalom további alakulását, de akkor sem.

Ma megkaptam Bertalan új S100A nevű erősítőjét, kb. 1 óra után biztatónak tűnik, amit hallok. Erő van benne bőven, több is, mint amit ki tudnék használni. Mélyek terén nincs hiány (enyhén súlyos), a színpadnak kellő mélysége van. A részletek, ilyen-olyan neszek szépen átjönnek. Figyelembe véve 100$-os árát, számomra az árát megérte.

Egyelőre egy Centrance Dacport HD van elé kötve, utána pedig egy Hifiman HE-400S. Majd kipróbálom a MomentDAC Mk2-vel illetve a TMP ANT DAC-al is.

Köszönöm Bertalannak a minőségi munkát! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83709) Bodz válasza HUNNIA1920 (#83708) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem kell senkivel sem kesztyűs kézzel bánni, kibírja bármelyik magyar gyártó a kritikát.

100 dollár az nem 33000 Ft, csak úgy megjegyzem. Akkor vagy tényleg 100 dollárért kéne adni, vagy pedig mindig igazítani a forintos árat az árfolyamhoz.

[ Szerkesztve ]

(#83710) Bodz válasza letoltobeze (#83696) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elakadt a szavam, nem tudok erre mit mondani. :) De azért grat, végre előrelépés!

[ Szerkesztve ]

(#83711) Bodz válasza Tulku (#83703) üzenetére


Bodz
Topikgazda

TMP is gyárt tápot, egy telefont oda is elereszthetsz.

(#83712) HUNNIA1920 válasza Bodz (#83709) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, valóban 292Ft jelenleg a közép árfolyam, bár van ahol jelenleg 310Ft a dollár.
Gondolom itt a 100$ a kategóriára vonatkozik, amit a legtöbben be tudnak lőni. Nem tudom mennyire hangzana az jól, hogy elkészült a 113$ kategóriás erősítő, ami jövő héten lehet 108$. :D Egyébként értem mire gondolsz.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83713) Ear001 válasza Tulku (#83703) üzenetére


Ear001
addikt

Küldtem privit.

(#83714) btraven válasza HUNNIA1920 (#83712) üzenetére


btraven
őstag

Nekem a 100$ erősítő 50 ezer forintba került mire kézbe vehettem.

(#83715) letoltobeze válasza Bodz (#83710) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Hát... nehéz is...
Én két lehetőségre is gondolok most.
1. Egy valaki által már használt és elállítgatott, majd vissza nem állított példányt sikerült venni. Azt hiszem a mai világban ez sem kizárt, és nincs is ezzel alapvetően semmi bajom. Én is visszaküldök dolgokat, ha nem tetszik (2 hét, 1 honap). Kifogástalan fizikai állapotban, amit a webáruházak biztos nem a szemétbe dobnak - főleg ebben az árfekvésben.
2. Ahogy azt fattyú is megjegyezte, a Sennheiser HD600 nem a legjobban passzol hozzá, márpedig először azzal hallgattam, és mivel nem nagyon tetszett amit hallottam, elkezdtem állítgatni - bár emlékeim szerint csak a bass/treble-t és a loudnesst. Azért érdekes lenne tudni, mi volt a baj, de így hogy most jó, annyira nincs ennek prioritása. Meg ha megint gond lenne. mert hozzányúlok, akkor tudom a megoldást: factory reset+NOS
:DD :DD :DD

(#83716) letoltobeze válasza Polllen (#83699) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Még nem vettem semmit. Köszi a tippet.
Egyébbkény valami olyasmi lenne a legjobb, ami kicsit összébb is húzza. Én arra gondoltam, hogy valami pántot kötök a két meghajtó közé az ív alá. Majd ha megcsinálom, küldök róla képet.

(#83717) bkercso válasza Tulku (#83703) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hány Amperre?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83718) bkercso válasza Bodz (#83709) üzenetére


bkercso
nagyúr

A $100-os DAC meg 40k lesz. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83719) bala6120 válasza Bodz (#83690) üzenetére


bala6120
senior tag

Nem bírtam :D, tegnap kipróbáltam.
Engem azonnal meggyőzött :K

Neked milyen DAC-od van?

[ Szerkesztve ]

(#83720) Bodz válasza bkercso (#83718) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem tévúton jársz ezzel a 100 dollározással. :K

(#83721) Bodz válasza bala6120 (#83719) üzenetére


Bodz
Topikgazda

RME ADI-2 DAC, Grace m9XX, Loxjie D30, Airist R2R.

(#83722) Tulku válasza bkercso (#83717) üzenetére


Tulku
veterán

Majd írok...

(#83723) Dorien válasza btraven (#83714) üzenetére


Dorien
veterán

Nagy az infláció, kérem... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83724) bkercso válasza Bodz (#83720) üzenetére


bkercso
nagyúr

SZélesítem a palettát. Sajna sokan ennyit szánnak rá, engem most a visszajelzések érdekelnek. :)
A drágábbak majd akkor jönnek, ha nem csak kézi szerelésű hobbi lesz a dologból...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83725) Polllen


Polllen
nagyúr

Hosszú lamentálás után végül rendeltem kb 1 hete egy SMSL M200-t ali-ról (smsl store - FR), ma meg is jött.

Az első pár óra után, alapbeállításon hagyva mindent szerintem nem rossz cucc. Féltem, hogy elegendő előrelépésnek fogom-e tartani az SDAC után, de elsőre azt mondom, jó lesz, az árát megéri simán. Mától pont szabin vagyok, uh lesz időm kiismerni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83726) Polllen válasza letoltobeze (#83716) üzenetére


Polllen
nagyúr

A vastagabb párnával is túl széles? Nyilván az egy másik hangkarakter, de érdemes mindkettőt kipróbálni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83727) Eugene Roe válasza bkercso (#83724) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Kercso Corporation? :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#83728) st1lrcod


st1lrcod
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni potenciális DAC/AMP upgrade-ben.

Jelenleg egy Fiio E10K-t használok, egy Meze 99 Classics-al. DT 1770 pro-ra váltok, ami 250 ohm-os. Az új fejhallgatót még csak egy hifiboltban volt alkalmam meghallgatni profi erősítőn, így nem tudom h a kis Fiiom elég lesz-e. Elviekben ennek az egységnek nagyjából 150 ohm körül van a határa, de az ellenálláson kívül a fejhallgatók érzékenysége legalább ennyire számít, ebből a szempontból nem tudom mennyire nehéz meghajtani a 1770-et.

Több kérdésem is lenne:
1) Megéri-e a Fiio E10k-t DAC-ként használni a továbbiakban egy külső erősítő segítségével? Elméletileg az AMP-ok jobban hozzájárulnak a hangzáshoz, ugyanakkor nem tudom az E10k-s DAC mennyire minőségi (elvileg elmegy, ugyanakkor sokan azt mondják a DAC kb a hangzás 1%-ért felel nincs nagy különbség ha vált az ember).
2) Fiio K5 Pro-ról sok jót olvastam, viszont nem tudom hogy érdemes lenne-e váltani ha már van egy E10k-m?
3) Mit ajánlanátok 250 ohm-os fejhallgató mellé ~60 ezer forintért ha elvonatkoztatunk a jelenlegi setuptól?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#83729) bumper


bumper
senior tag

Sziasztok. Fiio DAC-ot kapok ajándékba.

Hol lehet letölteni ezeket DSD lejátszáshoz :
ASIOProxyInstall
foo_input_dsdiff
?

Köszi! Foobar2000 oldalán nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#83730) v-man válasza bumper (#83729) üzenetére


v-man
őstag

Fiio oldala [link]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#83731) borix válasza v-man (#83730) üzenetére


borix
őstag

Ott nem lesz. ;] [link] [link]

(#83732) bumper válasza borix (#83731) üzenetére


bumper
senior tag

Köszönöm.
ASIOProxyInstall ?

(#83733) bumper válasza bumper (#83732) üzenetére


bumper
senior tag

Megvan :DD

(#83734) Dorien válasza st1lrcod (#83728) üzenetére


Dorien
veterán

Én azért egy ilyet odavágnék az E10K mögé: [link] :)
Vagy ha cserélnéd az E10K-t, akkor ilyesmit választanék: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83736) st1lrcod válasza Dorien (#83734) üzenetére


st1lrcod
újonc

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, és az ajánlásokat.

A Tempotec Serenade elég jónak néz ki, most gyorsan átböngészve pár tesztet sokan esküdöznek rá. K5 pro-hoz képest viszont 32 ohm-on 300 mW-ot ad le, szemben a 32 ohm 1.5 W-al... nem igazán vagyok ebben otthon, szóval nézd el ha hülyeséget beszélek, de elviekben a K5 pro lényegesen erősebb vagy tévednék?

Azért sem értem ezt igazán, mert az egyik review-ban írnak pár sort a Beyerdynamics Amiron párosításról is, és abbban ugyanaz a Tesla driver van mint a dt 1770-ben 250 ohm-al, elviekben fantasztikus duót alkotnak! :)

(#83737) lithium86 válasza lithium86 (#76894) üzenetére


lithium86
csendes tag

Sziasztok!

Erre a kérdésre tudtok valami jót ajánlani?
Előre is köszi a segítséget! :)

(#83738) bkercso válasza Eugene Roe (#83727) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ahhoz idő is kellene. Addig is alakul a hang... :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83739) #98228992


#98228992
törölt tag

(#83740) Dorien válasza st1lrcod (#83736) üzenetére


Dorien
veterán

300 mW az brutál hangerőt eredményez. Általában 75 mW is bőven elég a süketülésig tekeréshez. Ha a 75 mW-ot 600 ohm-on tudja, az nagyon jónak számít.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83741) borix válasza st1lrcod (#83736) üzenetére


borix
őstag

Meze 99 Classics-is megérdemelt volna egy komolyabb cuccot, a DT 1770 pro meg főleg.
A k5 pro kihajtaná de szerintem ő is szerény lesz alá képesség ben.

(#83742) Sinesol válasza Dorien (#83740) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen jó érték, ha igaz. Van pár elírás, ellentmondó infó a termék weboldalán, ami kicsit elbizonytalanitó, ki tudja tényleg jól irták e az adatot.

"Headphone Output Power: 75Mw / 600 ohm"
"Output power 75mW / 600 Euro"

Ez meg külön érdekes az emlitett 600 ohm fényében:

"Headphone amplifier supports from 16-300Ω"

Szóval akkor most mire is gondoltak vajon? :)

Mondjuk a 1770-hez tuti elég, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#83743) st1lrcod


st1lrcod
újonc

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :R

Eredetileg egy M50X majd DT 770 80 Ohm-os fejhallgatóhoz érkezett a kicsi Fiio, de valóban megérdemelt volna valami komolyabbat a Meze is, csak a könnyű hajthatósága miatt nem éreztem magamat rákényszerítve, így inkább a fejhallgatót akartam upgradelni.

Valószínűleg az életben nem találtam volna rá a Serenade-re, pedig ahol elérhető róla valami, az nagyon meggyőző, köszi Dorien!

Borix, Te mit ajánlanál eggyel nagyobb kategóriában? A füles erősítő kombó azért közel 200-ba fog fájni, de ha tudtok ajánlani a 1770-hez igazán passzoló darabot, akkor lehet bevállalok pár ajtócsapkodást! :D

(#83744) borix válasza st1lrcod (#83743) üzenetére


borix
őstag

Úgy gondolom, hogy a fejes árát rá kellene arra is szánni, ha nem is egyből de a kétszerese sem lenne túlzó.

[ Szerkesztve ]

(#83745) Bodz válasza lithium86 (#83737) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Loxjie D30 pl.

(#83746) Dorien válasza Sinesol (#83742) üzenetére


Dorien
veterán

HeadFonics-on eléggé kivesézték a Serenade iDSD-t: [link]

Aztán volt itt, akinek nem tetszett annyira a hangja és inkább Loxjie D10-et vett... Én először el se hittem, hogy ez utóbbi így néz ki: :D

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83747) nbencee válasza Dorien (#83746) üzenetére


nbencee
tag

Hmm.. Serenade iDSD Alin $111.20 , ehhez jön $30 vám, plussz 3500Ft postai ügyintézés, így durván 45k jelenleg az ára, amazon.fr-en Loxjie D10 80 euróért van, az durván 28K + szállítás (passz mennyi)... ha hasonló a tudásuk, meg a hangjuk, akkor nem kérdés melyik éri meg jobban. FiiO E10k-mat lehet erre fogom majd cserélni egyszer, ez a Loxjie annál csak jobb lehet :D

(#83748) Dorien válasza nbencee (#83747) üzenetére


Dorien
veterán

Ez a kék D10 nem is néz ki rosszul... Z-Review: [link]
Meg van fekete is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83749) Dorien válasza Dorien (#83748) üzenetére


Dorien
veterán

Legjobb komment: "Put a toblerone sticker on it" :C

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83750) nbencee válasza Dorien (#83748) üzenetére


nbencee
tag

Nekem kifejezetten bejön külsőre, persze nem az számít :) egyedül annyi bajom a a design-nal , hogy a fejhallgató kimenet mehetett volna a gombok mellé, így kicsit furcsa, hogy akárhogy rakod az asztalodra, a csati mindenképpen "hátul", vagy "oldalt" lesz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.