Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) crowgun válasza emiki6 (#60997) üzenetére


crowgun
tag

Úgyis péntek van, valahogy túl kell élni a melót, már csak pár óra, sokak napját feldobnád ezzel, hifitopikba vele! :))

(#61002) bkercso válasza emiki6 (#60997) üzenetére


bkercso
nagyúr

A bakelit nagy előnye, hogy a lejátszásához nincs szükség órajelgenerátorra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#61003) Sefter válasza emiki6 (#60997) üzenetére


Sefter
veterán

Műkedvelők, odaát, már a "bakelit" szóért letépik az arcod... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#61004) Ribi válasza bkercso (#61002) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha igazán jó, akkor a motorjának van órajel generátora ;]

(#61005) bkercso válasza Ribi (#61004) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igaz, és azzal is hasonló bajok vannak egyébként. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#61006) emiki6 válasza Dave™ (#60998) üzenetére


emiki6
veterán

Ugyan! Nem megyek oda "trollkodni", csak itt vidítom a népet. :D

Fontos amúgy a nosztalgiafaktor, mert ha jobb minőségben hallgatod, mint "akkor hallgattad", akkor "más" a zene és a nosztalgikus élmény nem annyira jön elő.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61007) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Közben behoztam a melóhelyre a focusrite solot-t. Kipróbálgattam felváltva a kis toccata-val. Én sokkal rosszabb hangra emlékeztem. Nagyon korrekt a solo kimenete. Lehet, hogy driver-esen húztak rajta, vagy passz. De kellemes, igaz kicsit több dinamikát még el tudnék viselni. :B
De lehet, hogy tényleg megborítom valamikor. Hátha opamp csere, táp szűrés javíthat rajta.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#61008) bkercso válasza Speeedfire (#61007) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy csak a Toccata mellett tűnik úgy.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#61009) Bodz válasza kromatika (#60993) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ha ennyire bejött a 04, akkor miért nem veszel még egyet? :)

Sense V1. Valaki akart, tessék.

[ Szerkesztve ]

(#61010) Speeedfire válasza bkercso (#61008) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lehet. Pedig régebben nagyon nem jött be az ath e40-el. Mondjuk most cal! mellett szólt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#61011) Sefter


Sefter
veterán

Itt keresett valaki Chord Mojo-t ?

Psn ID: sefter_hun

(#61012) gianni85 válasza Sefter (#61011) üzenetére


gianni85
veterán

Hmmm, nem az egyetlen kép nélküli féláras hirdetése. Ami túl szép, hogy igaz legyen...

[ Szerkesztve ]

(#61013) ghost364 válasza Bodz (#60984) üzenetére


ghost364
senior tag

Helyettük végül egy Scarlett Solo lett 17 ezerért, ennyi pénzért bőven jó ajánlat volt szerintem :)) Fejhallgató még a távolabbi jövő.

(#61014) Polllen válasza gianni85 (#61012) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy meze 70k körül, az elkelt, aztán most még egy 45k. Ha valaki nyíregyházi, érdemes lehet megnézni, de amúgy Isten ments.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#61015) Sefter válasza Polllen (#61014) üzenetére


Sefter
veterán

Az oppo-sba meg rinyál, hogy nincs pénze...

Psn ID: sefter_hun

(#61016) Recon666 válasza Polllen (#61014) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

AT A900X et akart 50ért eladni, vagyis csak akart mert mondtam hogy személyesen elmegyek megnézni, meghallgatni de azóta sem írt vagy 3 hete :D

[ Szerkesztve ]

(#61017) Dorien válasza Recon666 (#61016) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor Garen lesz vagy egy hozzá hasonló csaló. Az aki ilyen gyanúsan olcsó dolgokba fejest ugrik egy friss regesnél, az meg is érdemli...

Privátban keresett meg ezzel az A900X-szel?

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61018) Bodz válasza ghost364 (#61013) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Simán megért annyit. :K

(#61019) Recon666 válasza Dorien (#61017) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja hírdettem hogy keresek A700X,A900X és A990Z-t. Irt hogy lehet lesz egy eladó A900X-e érdekel e 50 ért adná. Képet kértem de irta hogy majd ha aktuális lesz a dolog, majd kérdeztem hol tekinthető meg személyesen irta hogy nyiregy mondtam hogy oda elmegyek személyesen nem távolság. Nem nagyon válaszolt kérdeztem tőlle hogy mi a szitu pár napra rá de többet nem jelentkezett...

Ja és előreutalással szerette volna lebonyolítani elsősorban a dolgot, persze nemet mondtam, próbáltam lekövetni van e ilyen eladós előélete de nem találtam semmit róla.

[ Szerkesztve ]

(#61020) kromatika válasza Bodz (#61009) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi egy is elég. :R Szerinted jobb mint a x fi hd?

(#61021) czarpika


czarpika
csendes tag

Sziasztok

Teljesen új vagyok a Dac témában. Lenne egy olyan kérdésem, hogy szeretnénk Pc-röl felvenni hang anyagot szalagos magnóra. Milyen USB DAC-ot ajánlotok?

Köszi..

(#61022) Dorien válasza Recon666 (#61019) üzenetére


Dorien
veterán

Jah, igen. Friss reg. és előre utalás. Miután utaltál, küldi a képet is... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61023) Bodz válasza kromatika (#61020) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pedig lehetne ugyanaz a testvéreddel és akkor nem kapná meg a kevésbé jó X-Fi HD-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#61024) kromatika válasza Bodz (#61023) üzenetére


kromatika
veterán

:K Köszi lehet az lesz. :R

(#61025) Recon666 válasza Dorien (#61022) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Utalás csak az ő részéről volt opció. :D

(#61026) #71562240 válasza emiki6 (#60997) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mér', te miből csinálnál konnektort, vinylből?! :Y

(#61027) emiki6 válasza #71562240 (#61026) üzenetére


emiki6
veterán

Műanyag + sárgaréz.
Btw a PVC is vinyl, poly vinyl chloride :P

Ha már itt vagyunk, audiofool kábel:

:DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61028) #71562240 válasza emiki6 (#61027) üzenetére


#71562240
törölt tag

Audiofiiiiiil.

A VéCé meg nem vinil, csak vinilklorid. Nem fajtiszta.

(#61029) Dorian


Dorian
félisten

Breeze Audio ES 9028PRO DAC-ról van vkinek véleménye, tapasztalata?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61030) edmzon


edmzon
újonc

Sziasztok,

Vettem egy új fejhallgatót, és ahhoz szeretnék véleményt kérni, hogy milyen erősítővel lehetne meghajtani. Néztem a Sennheiser GSX1000 erősítőt, de lehet hogy ehhez elég lenne egy kisebb is?!
Fejhallgatóm típusa: Xtrfy H1

Válaszotokat köszönöm :)

(#61031) emiki6 válasza edmzon (#61030) üzenetére


emiki6
veterán

Vajon ez az Xtrfy H1 egy 50k-s takstar klón?

A GSX1000 kétlem, hogy túl népszerű itt :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61032) Bodz válasza emiki6 (#61031) üzenetére


Bodz
Topikgazda

GSX1000-nek simán megszavazom, hogy 50% felár a Sennheiser felirat...

(#61030) edmzon: Nem ismerjük ezt a fejest, így elég nehéz bármit is ajánlani. Reggel láttam francia Amazonon 14x euróért Xonar Essence STU-t, azzal végülis ennyiért nem nagyon lehet mellényúlni.

[ Szerkesztve ]

(#61033) edmzon válasza Bodz (#61032) üzenetére


edmzon
újonc

Csak kíváncsiságból, mivel ti azért jobban ismeritek meg jobban benne vagytok ebben, milyen fejest ajánlanátok olyan 50-80 as ár között. Inkább játékokra használva.

(#61034) emiki6 válasza edmzon (#61033) üzenetére


emiki6
veterán

Ezt a fejes topikban tedd fel, illetve fontos kérdés, hogy Nyitott vagy zárt? Itthonról vagy külföldről? Újonnan vagy használtan? Kompetitív gaming vagy nem?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61035) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok.
Most tervezek venni fejhallgatót játék és zené-re, , eddig kiszemeltek
Sennheiser HD599 ,Beyerdynamic DT 880 (250 OHM), Audio-Technica ATH-AD700X .

Sound Blaster Z hangkártyám van.De gondolom ilyen fülhallgatóhoz nem ár erősítő.
Érdemes venni hozzá erősítőt?

Eddig olvasatok alapján ezeket néztem ki :
FIIO E10K OLYMPUS 2
Creative Sound Blaster OMNI
Creative Sound Blaster X-Fi HD

Ezek közül melyiket érdemes ?
Esetleg más ha van jobb kb30e-ig?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#61036) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani Furutech ADL GD40 helyett valami megoldást ami hasonló tudású és minőségű és beszerezhető használtan elfogadható árban? (Úgylátom a Furutech nehezen beszerezhető, újonnan már túl drága nekem.)
HD600-hoz kellene, de mint USB dac is használnám.
(Max 90k használtan, és ennyiért lehetne jobb is mint a Furutech! :B )
Köszönöm szépen a segítséget! :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#61037) Frawly válasza bkercso (#61002) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, nincs órajelgenerátor, cserébe a lejátszás helyes és egyenletes sebessége nehezebben biztosítható, mert hiába írják, hogy a direkt meghajtásos lejátszóknál nem jelentkezik ez a probléma, de igenis jelentkezhet ott is, nem csak a szíjas hajtásúaknál. A bakelitnek csak hátránya van, nem is értem miért jött újra divatba, sok elvakult hifista meg isteníti. Egyedül egy olyan esetet tudok elképzelni, akinek hangminőségtől függetlenül megéri, pl. ha valakinek sok lemeze van hozzá, vagy olyan régi albumokat hallgat a 50-80-as évekből, amit nem digitalizáltak be, nem jelentettek meg CD-n, nem tölthető le sehonnan, streamszolgáltatóknál sem érhető el, és emiatt csak eredeti bakelitlemezről lehet őket hallgatni.

(#61038) icp1970 válasza szabessz (#61035) üzenetére


icp1970
senior tag

Szia.Attól függ melyik fülest veszed.Mondjuk nálam a Sennheiser HD599 alapból ki esik.Beyerdynamic DT 880 250 omh jó füles de a szokásos Beyer tüske jelen van.Kissé szúrós magasak.Én a Audio-technica ATH-AD700X +Creative Sound Blaster X-Fi HD párost venném.Passzol hozzá az X-Fi HD,mert testesebb és melegebb hangja van mint a FIIO E10K OLYMPUS 2 nek. OLYMPUS 2 a beyer hez sem passzol szerintem.

(#61039) emiki6 válasza Frawly (#61037) üzenetére


emiki6
veterán

Meg a noszatlgiafaktor, csak akkor üt be igazán a nosztalgia, ha reprodukálod a hangzást és a bakelit hangzást azt feltételezem leginkább csak a bakelit tudja átadni. A másik meg az, hogy van akinek az jön be. Gondolj bele, a Grado fejeseket is sokan szeretik. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61040) bkercso válasza Frawly (#61037) üzenetére


bkercso
nagyúr

De ez a sebességhiba jóval természetesebb a hallásunknak, mint a jitter.

Emiki6: grado +1 Én se értem. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#61041) emiki6 válasza bkercso (#61040) üzenetére


emiki6
veterán

Juteszembe, ezt skubizzátok :D


Megvan a forrás és megvan a haj is a tökéletes szigeteléshez.. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61042) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Egy Shure SRH440-ből szeretnék jobb hangot kihozni, amit a laptop alaplapija vagy egy Iphone Se tud. Mivel érdemes próbálkozni 20k körül? Régebbi hsz.-ek között találtam olyat is, hogy mivel érzékeny a fejes így elég lenne egy sima DAC, nem kéne erősítő is. Ez esetben milyen DAC kéne? Ha mégis kéne erősítő akkor jó lenne, ha egybe lenne építve a DAC-kal. Musiland monitor 01us-t néztem eddig, de kíváncsi vagyok több véleményre. Korrekt tér és jó szeparáció lenne fontos, illetve a hangszerek hangjának a pontos, részletes visszaadása. Énekhang annyira nem számít, inkább instrumentális vagy klasszikus zenéket hallgatok.

(#61043) #71562240 válasza Frawly (#61037) üzenetére


#71562240
törölt tag

"A bakelitnek csak hátránya van, nem is értem miért jött újra divatba, sok elvakult hifista meg isteníti. Egyedül egy olyan esetet tudok elképzelni, akinek hangminőségtől függetlenül megéri,"

Érdemes tudni, hogy az elvakult hifisták se istenítik, annak ellenére, hogy a hátrányai mellett rengeteg előnye is van az alapelőnye mellett, miszerint úgynevezett analóg. Éppenséggel nem hangminőségtől függetlenül hallgatjuk, akik lehetőleg vinylt hallgatunk, hanem éppenhogy hangminőség érdekében.

(#61044) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Erről a fórumról, már vagy egy tucat ajánlást gyűjtöttem, hogy mit lenne érdemes az NE5532 helyett használni. Ezek közül, a hazai piacon, csak elvétve találni 1-2 típust. Lomex, 50 db./csomag, … Tudnátok ajánlani v.milyen internetes nyomot, ahol nagyobb a választék, és 1-2 darabos tétel is rendelhető? Legalább is az általam ismert websopokban (eBay …) már csak kész v. félkész termékek kaphatók.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#61045) hm74 válasza macera2 (#61044) üzenetére


hm74
aktív tag

Itt nézz körül:
TME [link]
HQ [link]

(#61046) fericske válasza Frawly (#61037) üzenetére


fericske
addikt

Nem mostani a történet. 18 éve volt egy Thorens analóg lemezjátszóm a rendszeremben egy Sony Esprit CD lejátszó mellett, és pl. a Yello - Race lemez jobban tetszett az analóg lemezjátszóról, attól függetlenül, hogy volt alapzaj a CD ellenében. A Sony Esprit sem volt egy túró akkoriban, hozzá kell tegyem.
Van különbség az analóg lemezjátszók hangminősége között is bőven. Attól mert hallottál egy ótvart, nem kell mindet leírni.

(#61047) hm74 válasza fericske (#61046) üzenetére


hm74
aktív tag

18 éve nem voltak a mai nagy felbontású digitális formátumok. Egyre több régi album is elérhető 24/96-os, újramasterelt flac ,ape, mka és egyéb verziókban. Ezek szerintem hallatszanak annyira analógosnak mint a ropogó bakelitek. Van varázsa a fekete lemezeknek, de eljárt már az idő felettük.

(#61048) bkercso válasza macera2 (#61044) üzenetére


bkercso
nagyúr

hu.farnell.com (FDH Kft. szállítja olcsón)
Mouser.com (Mausel Kft)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#61049) fericske válasza hm74 (#61047) üzenetére


fericske
addikt

Hiába nagy a felbontás, ha a masterelés fos.
No de mindegy. Ne offoljuk szét ezt a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#61050) macera2 válasza hm74 (#61045) üzenetére


macera2
aktív tag

Kösz az infókat. Van egy kis javulás. A HQ-nál legalább van személyes átvétel is.
Azért az Ebay, Ázsia Center, stb. … árszínvonalától azért még messze vannak.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.