Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) szilu7


szilu7
senior tag

Látom mindenki nagy élményekkel tért haza a találkozóról.
Ismét alá lett támasztva, hogy valószínűleg szükségem van a Canamp klónra, amit már a múlt héten megrendeltem. :) (Mondjuk a Heed Canampet egyszer már sikerült picit kipróbálnom K601-gyel és DACPorttal, az tetszett.)
Egy kérdésem van ntomka és Bodz fórumtársaktól:
Mit értenek az alatt, hogy "érdekes" a DACPort potija? Azon kívül, hogy kicsi és kényelmetlen használni.:) Egyébként gyanítom, hogy először a házat tervezték meg, aztán vakarták a fejüket, hogy milyen potit rakjanak bele. :D
És lehet, hogy szereznem kéne egy Takstart? ;)

(#7002) csƵ válasza KMT (#6997) üzenetére


csƵ
őstag

Úristen, ezeknek az árából már házat lehet venni... :D

(#7003) slfln válasza csƵ (#7002) üzenetére


slfln
senior tag

... de van olyan, akinek már van elegendő mennyiségű háza. :D
Az vesz ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#7004) bkercso válasza SOAD19 (#6931) üzenetére


bkercso
nagyúr

Örülök, hogy tetszik! A poti nem szerencse, mert válogattam, 8-ból 3 a kukában landolt, és csak olyat használtam, ami -40 dB-nél még 1 dB-en belül fut együtt. A szerencse az lenne, ha találnék azonos geometriájú, normális potit. :F

hotibi: egyszer mutattál egy alpsot, az hol érhető el és mennyiért?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#7005) Shufny válasza csƵ (#7002) üzenetére


Shufny
őstag

Azért kíváncsi vagyok milyen házat veszel 2.5 millából. :) (vagy akár 18200 euróból)

(#7006) ntomka válasza szilu7 (#7001) üzenetére


ntomka
nagyúr

Túl pici, nehezen használható. Olyan, mint ami használattal gyorsan tönkremegy. Így is éreztük, hogy néhol szépen állítható vele a hangerő, van ahol viszont minimális mozgatással nagyokat ugrott. Szóval rossz kivitelezés.

Azért a takstarral óvatosan. :D Az volt benne az érdekes, hogy mindenki lenézte szegényt a hangja miatt. Voltaképp nem is egy high-end fejes. Aztán Bodz kitalálta, hogy rádugja a dacportra. Láttam az arcán, hogy meglepődött. Belehallgattam és én is. :D Nem az volt, hogy hú de jól szól, hanem hogy abból a fejesből milyen kiegyensúlyozott hangzást volt képes kicsalni, szóval a lánc a fejes előtt baromi sokat számít, nagy tény.
És ez persze pozitív értelemben a dacportot is minősíti.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#7007) csƵ válasza Shufny (#7005) üzenetére


csƵ
őstag

Nyilván túlzás volt. Kocsit lehetne belőle venni. De ennyit kiadni egy hangrendszerért...

(#7008) bigmasterg válasza csƵ (#7007) üzenetére


bigmasterg
addikt

... és ez még itthoni hifiben sem számít egyáltalán soknak kiemelkedőnek.
Ráadásul ez aktív hangfal.
Rendszeresen szoktak itthoni adok-veszek oldalakon hasonló árú erősítők, drágább hangfalak és millió körüli kábelek is felbukkanni.

(#7009) csƵ válasza bigmasterg (#7008) üzenetére


csƵ
őstag

Pedig aszondják válság van. Millió körüli kábelek? Most kicsit elgondolkodtam azon, hogy mit is jelent a fanatikusság. :)

(#7010) Shufny válasza csƵ (#7007) üzenetére


Shufny
őstag

Nem olyan nyilván, mert természetesen van olyan rendszer is, amiből tényleg házat lehet venni. :) Az árról meg hosszabb fejtegetés nélkül is mondhatunk annyit, hogy sok hülyébb dologra költenek az emberek.

És igen, vannak szép árú kábelek, amik hatalmas élményt nyújtanak a tulajoknak.

[ Szerkesztve ]

(#7011) csƵ válasza Shufny (#7010) üzenetére


csƵ
őstag

Azért gondolom, hogy ezeknél a rendszereknél már az sem mindegy, hogy mit hallgatunk. Nekem is rengeteg olyan lossless zeném van, ami így is elég rossz minőségű. Ha már lenne egy milliós hangrendszerem, akkor ahhoz gondosan ki kellene válogatnom a zenei forrásokat is. Amiből viszont enyhén szólva sincs túlkínálat. Így viszont értelmét veszti a drága cucc.

(#7012) bajnokpityu válasza csƵ (#7011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vagy úgy csinálsz, mint egy heedes ismerősöm,akinek az a célja,h jó rendszert építsen,ami nem válogatós a zene minőségét illetően.tényleg jól sikerült, hallottam,elérte célját.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7013) csƵ válasza bajnokpityu (#7012) üzenetére


csƵ
őstag

Ahhoz viszont nem árt némi tapasztalat vagy hallgatózás.

(#7014) bigmasterg válasza bajnokpityu (#7012) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jó neki...
Azt nem lehetett egyszerű összehozni.

Fejhallgatós rendszernél is megvan ugyan ez, hogy ha feljebb lépsz, akkor valószínűleg válogatósabb lesz a rendszered.
De ez valahol természetes, mivel egy jobb rendszer részletesebb is, többet megmutat egy felvételből, így egy nem túl jó felvételnél jobban kihozza a hibákat is.

[ Szerkesztve ]

(#7015) Shufny válasza csƵ (#7011) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy ez a része túl van spilázva. A Qualia -ra is azt mondják, hogy nagyon válogatós. Legalább egy 10 albummal próbáltam, és ebből 1 volt, amivel nem tetszett. (amit mellesleg pont azért vittem, hogy hátha azzal jobb lesz, és az én rendszerem kevés hozzá)

Szóval a tényleg rosszat már közepes rendszerrel is szűrni kell, a többi meg ugyanúgy legalább elviselhető kell legyen a high-end -del is. De majd bigmasterg ír erről, ha kicsit többet tapasztalt, hogy mennyit kellett kidobnia a mytek/cec/hd800 miatt, amit a Lupus/canamp/K500,HD580,HD650 -nel szeretett.

[ Szerkesztve ]

(#7016) bajnokpityu válasza csƵ (#7013) üzenetére


bajnokpityu
félisten

20éve hallgatózik.hallottam,tényleg ovltak olyan zenék,amik jól szóltak az én felfogásommal is.és tényleg nem nagyon lehetett hallani a felvétel minőségét.

nekem nem ez a célom,de megértem,aki erre fekszik rá.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7017) csƵ válasza bajnokpityu (#7016) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, hát úgy van mibe aprítani. :D
Nem tudom, hogy mondjuk 10 év múlva hol fogok állni ilyen téren. Így egyetemistaként nem lehet előrehaladni annyira, mint amennyire szeretnék, mivel nincs hozzá elegendő pénzkeret. Viszont, aki kicsit is beleszagolt a fejhallgatózásba vagy minőségi zenehallgatásba, annak nem nagyon van kiút. Bár azt hiszem, hogy ez nem is olyan nagy baj. :)
Milliós rendszerekig azonban tuti nem mennék el... Szerintem van az a szint, ahol nyugodt szívvel meg lehet állni.

[ Szerkesztve ]

(#7018) bigmasterg válasza Shufny (#7015) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ebben viszont igazad van.
Lupus/canamp/K500,HD580 -al ami jól szólt, az 90%ban jól szól nagyobbakkal is.
Ami K500al rosszul, az pedig a K1000el is rosszul szól...
Az 580, 650 talán egy kicsit többet elfedett a színezettsége, polulárisabb karaktere miatt, de ott is hasonlókról lehetne beszélni. Egy rossz felvétel ott sem szólt jól.

Olyat viszont többet is tudok, ami olcsó fül/fejhallgatóval, meg 15ezres 2.1-el nem tűnt különösebben rosszabbnak, a fejhallgatós rendszerről viszont teljesen élvezhetetlen volt.

csƵ:
Én meg nem is akarom tudni, hogy hogy fogok állni 10 év múlva.
Vagy eladok mindent, vagy lesz egy túl drága hifi-m, külön, csak arra berendezett szobával.

[ Szerkesztve ]

(#7019) Shufny válasza bigmasterg (#7018) üzenetére


Shufny
őstag

Ha már a K1000 -et sem veszed elő, mert túl körülményes, akkor a külön szobát szerinted mennyit fogod használni? :D

(#7020) csƵ válasza bigmasterg (#7018) üzenetére


csƵ
őstag

Egyébként neked miért van ennyiféle fejhallgatód?

(#7021) bajnokpityu válasza csƵ (#7020) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mert még nem hallott egy igazán jót :D

:P

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7022) baluka26 válasza bigmasterg (#7018) üzenetére


baluka26
veterán

650 nagyon válogatós szerintem..
Kedvenc McLean - Broken Sigma remixet azóta nem tudom meghallgatni, amióta nincs HD555...

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7023) bigmasterg válasza csƵ (#7020) üzenetére


bigmasterg
addikt

Már nincs ennyi.
'Csak' AKG K1000, Senn HD800 és Shure srh440 van. (Ja, meg tegnap lett megint egy akg K500asom, de azt azért vettem, mert jó áron volt.)

A Shure mindenes: film, net, gyorsabb (nem feltétlenül dac és erősítő kapcsolgatós, bemelegítős) zenehallgatás.
K1000 csak zene (de, mint műtárgy sem utolsó :)) ).
HD800 pedig zene, film és kiváló gamer fejhallgató. :DDD

Shufny :
Ez is igaz, akkor csak el kell adni mindent. :)
De külön szobába azért egy tv-t/projektort, vagy valami akkori sokDés megjelenőt és egy internetezésre is alkalmas eszközt is be lehetne csempészni.
Inkább akkor mondom úgy, hogy olyan nappalit, aminek már tervezésekor figyelembe lett véve az akkuszitka.

(#7024) csƵ válasza bigmasterg (#7023) üzenetére


csƵ
őstag

Mi az, hogy gyors? Sokszor hallottam már, de nem tudom dekódolni.

(#7025) Shufny válasza bigmasterg (#7023) üzenetére


Shufny
őstag

Na az úgy már mindjárt más, csak a nappalis kompromisszumok nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fognak. :) Egyébként most a Sound Art -okat mire használod, ha már így szépen megvan mindennek a helye?

csƵ: Most nem a zene vagy a rendszer "gyors", hanem amikor tudja, hogy nem fog hosszan hallgatózni, szóval úgyse melegszik be az elektronika. A rövid talán jobb szó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7026) schawo válasza csƵ (#7024) üzenetére


schawo
titán

Itt most azt jelentette, hogy hamar tud hozzáfogni a zenehallgatáshoz :D

Egyébként azt jelenti, hogy részletes, és hogy lendületes. Tehát hirtelen szólal meg egy adott hang, és gyorsan megfogja, és rögtön csillapítja is, nem ragad bele egyegy hangba.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7027) fi:zi'k válasza csƵ (#7024) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gyors az, ami nem lassú. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7028) csƵ


csƵ
őstag

Bazzeg... Ezek a kifejezések. :D

(#7029) contaxg


contaxg
veterán

Megjelentek az első Asus Xonar Essence One-ok Európában ill. már egy honi nagyker árlistáján is fellelhető. A várható kisker ára kb. 105-110eFt lesz.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#7030) csƵ válasza contaxg (#7029) üzenetére


csƵ
őstag

Aziiigen, én a felére tippeltem. :F

(#7031) szilu7 válasza ntomka (#7006) üzenetére


szilu7
senior tag

Értem. Az elejével egyetértek. A nagy ugrásokat nem tapasztaltam, de lehet, hogy annyira nem figyeltem. Ez kompromisszum, ekkora helyen nem tudom, hogy lehet-e jobbat. Viszont nincs balansz problémája. A HRT+Canamp kombóval egyébként nagyon egyetértek. Viszont nekem a könnyű hordozhatóság sokat nyom a latban. Kíváncsi leszek milyen lesz a DACPort+Canamp klón+K500.

(#7032) schawo válasza contaxg (#7029) üzenetére


schawo
titán

Hú, az kemény. Egyértelműen 100 alá vártam. A 100 komoly választóvonal, 6 számjegyért nem sokan vesznek DACot.

szerk: javítva :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7033) baluka26 válasza contaxg (#7029) üzenetére


baluka26
veterán

Köszönöm, nem kérem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7034) Tomi_Sci válasza schawo (#7032) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

5 számjegy milyen pénznemben?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7035) bigmasterg válasza Shufny (#7025) üzenetére


bigmasterg
addikt

Sound Art ?
Ha valami olyat csinálok, ami közben zavar a fejhallgató, hangfal azért nagyobb mozgásteret tesz lehetővég, vagy ha csak simán meguntam, hogy van valami a fejemen.

De most egy darabig nem fogom tudni használni, mivel hétköznap-hétvége váltással ingázok, és a hétközi helyen a fejhallgatós rendszer mellé nem nagyon férne el.

Hétvégén tudnám hallgatni a Pio erősítővel, csak rendes forrás nincs alá. Max usb-s hangkártya.
Vagy kell valamilyen hordozható dac. Pl egy Hifiman HM-602. :U
Kis méretű only dac-nak nem látnám értelmét, mivel ott van a Mytek.
Viszont a hm602, a hm801hez hasonlóan és a hm601-től eltérően (601től talán csak ebben és tárkapacitásban különbözik) használható usb-s dac-ként is.
Hogy miért lenne több értelme, mint egy kis dac-nak ? Mivel hétköznapokon és út közben tudnám DAP-ként használni.

[ Szerkesztve ]

(#7036) ntomka válasza szilu7 (#7031) üzenetére


ntomka
nagyúr

Balansz problémája nincs is, én legalábbis nem tapasztaltam. Valakinek az volt az ötlete, ha már szivar forma és kicsi, akkor egy gyűrűs megoldással (a váz egy részét vagy valamelyik végét lehetne csavarni) kellett volna a hangerőszabályzót megcsinálni. Szerintem is ez lett volna a jó megoldás, mert ez így elég fura.

Én meghallgattam a canamp előtt is a dacportot, szerintem nem rossz, de a hrt egyértelműen ad valami pluszt azzal az erősítővel. Nem igazán tudom megfogni, ennyi idő alatt a különbségeket nehéz megállapítani, de egyértelműen lehetett érezni a hrt + canamp szinergiát.

A hordozhatóságban egyetértek, nehéz döntés. Én is így vagyok vele, de az a baj, hogy túl jól szól ez a kombó ahhoz, hogy ne valósítsam meg. :N

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#7037) bajnokpityu válasza ntomka (#7036) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a heedes ismerősöm is a hrt+ eredeti canamp kombot hasznalja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7038) guppy válasza ntomka (#7036) üzenetére


guppy
őstag

Azzal a potikialakítással csak annyi lett vna a gond h nem olcsó egy egyedi potit kifejleszteni, gyártósorokat átállítani.(ha félre nem értettem az elképzelést, de nekem így is tetszik, talán ha változtatnék akkor az usb bemenetet lejjebb raknám, és fölé a potit.

(#7039) szilu7 válasza guppy (#7038) üzenetére


szilu7
senior tag

Hát igen, azért az nem olyan egyszerű.
Jut eszembe, múltkor Guppy volt olyan kedves, és elhozta hozzám a Matrix Mini-I-t meghallgatásra, én meg bunkó módon egy sort sem írtam róla. :B
Csak rövid időt sikerült eltöltenem vele néhány klasszikus darabbal, amelyekben sok magas van, és kórus.
Hallgattam AD700-zal és K500-zal is, USB bementről. Nagyon jól boldogult az erősítője mindegyikkel. A digitális hangerőszabályzás nagyon szépen működik. A K500-zal egyértelműen dinamikusabb, gyorsabb volt a DACPortnál, amin nagyon nem lepődtem meg. A magasak is talán egy kicsit részletesebbek voltak, de egészen biztosan "nyomulósabb" a stílusa. Utólag jutott eszembe, hogy egy hangyányit a Zerora emlékeztetett a stílusa, azzal a nagy-nagy különbséggel, hogy az erősítője sokkal kifinomultabb. Jól is néz ki, így használtan nagyon megérte az árát, de még újonnan sem rossz vétel. Persze szállítás, vám, áfa...
Nálam nem lehet egy lapon említeni Guppy előző HIFIMAN EF2A DAC-jával, szerintem nagy előrelépés a Matrix.

[ Szerkesztve ]

(#7040) guppy válasza szilu7 (#7039) üzenetére


guppy
őstag

Sztem is nagy előrelépés, amúgy utána jutott csak eszembe h bevihettem vna reggel és akkor több időd lett vna rá, majd talán köv alkalommal.

(#7041) Deadzone41


Deadzone41
őstag

megéri a felárat a streamer II+ a sima streamer II vel szemben? miben különbözik? valaki hasonlította már össze a kettőt? egy canamp klónhoz tervezem megvenni.

(#7042) fi:zi'k válasza Deadzone41 (#7041) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bodz kolléga váltott nem is olyan régen és írt is róla pár sort itt.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7043) Bodz válasza fi:zi'k (#7042) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Priviben megbeszéltük vele. :)

A Bubo neked hogy tetszett? Elég sokat ültél előtte.

contaxg
Szerinted melyik erősítő lehet még nagyon jó páros a MSII+-al?

[ Szerkesztve ]

(#7044) fi:zi'k válasza Bodz (#7043) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Korrekt darab. A CF megléte tetszett.
Azt nem tudom, hogy a CanAmp mellett van-e értelme. :F
Sajnos addigra már elég fáradt voltam ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket ne tudjak levonni. A két nagy Beyer azonban jó volt szerintem vele.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7045) contaxg válasza Deadzone41 (#7041) üzenetére


contaxg
veterán

A Streamer II. is lehet jó a Canamp-hoz, de ez attól függ, hogy milyen zenét és milyen fejessel hallgatsz?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#7046) SOAD19 válasza bkercso (#7004) üzenetére


SOAD19
addikt

Még tartozok valamivel, csak jelzem, hogy nem szándékozom elmulasztani az elmaradásom rendezését, holnap reggel... ;)

(#7047) contaxg válasza Bodz (#7043) üzenetére


contaxg
veterán

Ezt a kérdést értelmetlen önmagába vizsgálni (szerintem). Mindenesetben fontos a fejhallgató vagy a hangdoboz hangkarakterének ismerete ahhoz, hogy erre megfelelő megoldást lehessen találni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#7048) Bodz válasza contaxg (#7047) üzenetére


Bodz
Topikgazda

DT 990 Pro vagy DT 880 600 ohm. Főleg az utóbbira várok ötleteket. :)

[ Szerkesztve ]

(#7049) Deadzone41 válasza contaxg (#7045) üzenetére


Deadzone41
őstag

k601 és rock, metál, punk, hangszeres zenék, néha komolyzene, néha dubstepp, dnb szóval elég színes a dolog de főleg rock és társai szólnak :)

(#7050) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Szerintetek lenne értelme Halide-hez aktív usb-s hub-ot venni?
Azt olvastam, hogy olyan dac-oknál, amik usb-ről kapnak tápot, jót tesz egy aktív hub, mivel azoknak a hub-oknak külön tápjuk van. Így 'jobb' áramot adnak le, mint mondjuk egy laptop beépített usb-je. (olyan, mintha jobb tápot kapna)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.