Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84551) letoltobeze válasza letoltobeze (#84543) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Na, még ezt találtam.
QED Reference Hi Res USB A-B Graphite
Esetleg ránéznétek, hogy jó lehet-e, vagy volt is már valakinek tapasztalata vele?

(#84552) Ear001 válasza letoltobeze (#84543) üzenetére


Ear001
addikt

De miért webshopnak? Miért nem hifi kereskedőnek?

(#84553) letoltobeze válasza Ear001 (#84552) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Mert itt most lockdown van és minden üzlet, ami nem gyógyszertár vagy élelmiszer, zárva van minimum február 8-ig, de ki tudja...

(#84554) letoltobeze válasza Ear001 (#84552) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Egyébként elég kábelspecifikus webshopnak tűnik: link

(#84555) Bodz válasza dz1 (#84533) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vincet passz, Mini-i 3 is kimaradt eddig, de az elődeiből meg az olvasottakból kiindulva biztosan nem szelidíti meg fejesed.
R28 megfelelő lehet. Igazából csak az kérdés, hogy kicsit kell belenyúlni, javítani a fejes hangján, vagy pedig egy tényleg kifejezetten sötét és/vagy meleg hangú forrás hozza meg az üdvösséget számodra.

(#84556) Bodz válasza leon11 (#84540) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vagy az xlr-t engeded el, vagy pedig több pénzt kellene költeni. Én még mindig nem látom, hogy 80-ból melyik erősítő lenne neked jó.

[ Szerkesztve ]

(#84557) Mathiask válasza letoltobeze (#84551) üzenetére


Mathiask
senior tag

Amikor én egyszer USB kábel témába beleástam magam nekem az jött le, hogy fontos, hogy a hullámimpedancia 90Ohm legyen. Ezt hangsúlyozza az Intona pl. Illetve a QED is. 2019 karácsonyán rendeltem is egy QED-et magyar shopból utánvétellel. Nem jött meg. :)

(#84558) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok!
Elég sok DAC csatlakozik USB-B kábellel (nyomtatókábel). Köztük az enyém is (DA-300) és a mostani telefonokon a type-c csatlakozó az elterjedt.
Próbálta már valaki közvetlenül USB-B/type-C [link] kábellel összekötni a készülékeit, működik?
Ha igen, akkor beruháznék egyre, de nem a linkelt drágaságra...

(#84559) Bodz válasza Bukk900 (#84558) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem hájend Delock van ilyen kábelből. Működik.

(#84560) letoltobeze válasza Bukk900 (#84558) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szia, nekem ilyen van: link

És működik. Pontosabban az UAPP kellett azért a telóra hozzá...

(#84561) letoltobeze válasza Mathiask (#84557) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

hogy a hullámimpedancia 90Ohm legyen.
Ez az infó általában hogy van megjelenítve egy specifikációban?

(#84562) Dorian válasza letoltobeze (#84561) üzenetére


Dorian
félisten

Minden normális, nem-sufni usb kábelek kutya kötelessége, ezèrt nem is igen ìrják ki külön.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84563) Ear001 válasza letoltobeze (#84554) üzenetére


Ear001
addikt

De webshop. Pont azzal nem foglalkoznak, hogy legyen értelme annak, amit eladnak neked.

(#84564) Mathiask válasza letoltobeze (#84561) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nem nagyon írják ki. Pl a QED-nél az új Reference-nél megadja hogy 90 +-5%. Ami így soknak tűnik nekem. De tekintve, hogy ők hangsúlyozzák, hogy erre nagyon figyelnek és az ő kábelükben így kicsi lesz a jitter, gondolom, hogy máshol ahol nem hangsúlyozzák ezeket rosszabb a helyzet a +-/5%-nál. Persze lehet, hogy a QED húzott egyet 19-re és amúgy ahol nem is írják hogy nagyon figyelnének a 90Ohmra csak +-2% teszem azt ez az érték, ők meg írják és büszkék a +-5%-re. Csak ez szerintem nem valószínű, vagy legalábbis ha meglépnek ilyet, az nagy rizikó ha kiderül. Szóval én inkább azt gondolom(tudni nem tudom), hogy máshol rosszabb lehet a helyzet a +-5%nál.
Meg ez a hullámimedancia téma ez ugye eleve olyan, hogy a kábel minden egyes pontján valamennyi. Ezt hangsúlyozza az Intona, ahol tök ugyanazt a kábelt 3 csoportba sorolják és 3 különböző áron értékesítik.(ahol az olcsóbb és a drágább kebel között jelentős árkülönbség van) Ők azt mondják, hogy a drágábbnál már nagyon kicsi az ingadozás a kábel egyes pontjain. Ebből egyébként az is következik, hogy minél rövidebb az USB kábel, annál kisebb az esélye, hogy a jel különböző nagyságú hullámimpedanciával találkozik és így a jitter is kisebb lehet.
De ezeket a következtetéseket én szűrtem le a magam logikájával, lehet más mást szűr le ezekből, meg ugye ezek eleve nagyrészt marketing dumák, szóval ki tudja a valóság hol van.

(#84565) Bodz válasza Mathiask (#84564) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az usb 1.0/2.0 szabvány amúgy 90ohm +/- 15%, a 3 meg tán 90 +/- 7%.

[ Szerkesztve ]

(#84566) Ear001 válasza Mathiask (#84564) üzenetére


Ear001
addikt

Máshol. S/PDIF kábelnek is sokkal jobban beválnak olyan drótok, amik nem szabványos impedanciájuak, meg USB-nél is. Amúgy viccesek ezek az értékek, mert egy csatlakozó, egy forrasztás simán agyoncsapja az egészet.

(#84567) leon11 válasza Bodz (#84556) üzenetére


leon11
tag

A Magnius árban lene az EU-ból, -ha lenne.
Az xlr-t elengedtem.

(#84568) Dorian válasza Mathiask (#84564) üzenetére


Dorian
félisten

Ha normál hosszban kell digit kábel, azt kell tudni, hogy 1m-es hosszig valòjában nem számìt a hullámimpedancia.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84569) Mathiask válasza Dorian (#84568) üzenetére


Mathiask
senior tag

Kicsit erős kijelentés így általánosan annak fényében, hogy nem mindegy az átvitelhez használt jel frekvenciája sem. Én úgy emlékszem ezen a téren az USB más, mint az SPDIF.(ha maradunk ennél a kettőnél)

(#84570) Vanos


Vanos
aktív tag

Hali!

Otthon 2db kínai DAC-om van. Egy Topping D50 és egy SMSL M6. Egyik sem egy csúcs darab.
Hangfalat cseréltem, de egyik se passzol a láncba.
Topping D50 túlságosan "lapos" hangú, nem elég levegős, részletgazdag. Cserébe bármeddig hallgatható.
Az SMSL M6 sokkal levegősebb, részletgazdagabb, viszont felül egy kicsit sok, Metallica Metallica albumát már nem bírnám vele végighallgatni. Cinek élesek. Ha valami nagyon cicereg, az a halálom.

Jelenleg 7-800EUR kategóriában 3db DAC-al van tele a sajtó:
Denafrips Ares II
Topping D90
SMSL M400

Youtube-on felelhető teszteket, videókat végignéztem, ezek alapján van egy kialakult kép bennem ezekkel a DAC-okkal kapcsolatban.
Esetleg volt valamelyikőtöknek szerencséje valamelyik DAC-hoz? Melyiknek a legselymesebb a magasa? Melyik a legtovább hallgatható?
Köszi!

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#84571) Pa3k válasza Polllen (#84528) üzenetére


Pa3k
csendes tag

Ha nagyon könnyen hajtható a fejes, akkor én ajánlok mellé egy ifi iematch-ot. Nálam grado sr225-el túl hangos volt az egész, vagy ha nagyon a minimumra raktam a hangot, akkor nem adta át rendesen a dolgokat. Így meg -12/-24db-vel jobban korrigálható a hangerő és megmaradnak az erősítő előnyei is.

(#84572) letoltobeze válasza Ear001 (#84563) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Hát... akkor marad a várakozás meg esetleg a kísérletezgetés...

(#84573) JasonB8


JasonB8
újonc

Sziasztok!

Lenne egy Audio-Technica M50x, ami úgy gondolom tud többet/szebbet is mint amit az alaplapi integrált hangkártyám ki tud erőszakolni belőle. Ehhez keresek külső erősítőt.
Kerestem, olvasgattam, nézelődtem, láttam pendrive méretű erősítőket, amikkel én szkeptikus vagyok (Abszolút nem értek a témához, ezért lehet csak én becsülöm le), potméteres házas megoldások jobb iránynak tűnt. Amit jónak gondoltam azt hol dicsérték, hol szidták. Néztem a "gamer" hangkártyákat amikből az 5.1 , 7.1 engem elijesztett.
Kicsit tanácstalanná váltam ez ügyben.
Eddigi információmra alapozva 30.000ft-ot szánnék rá, KIVÉVE ha rosszak az elképzeléseim és több pénzt kérne a dolog, vagy esetleg kevesebb az meg sose baj :DDD .
Méret ügyileg teljesen mindegy, asztalon lesz / asztali gépben.
Ha számít akkor teljesen átlagos felhasználás: zene, film, játék.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#84574) Exodius válasza leon11 (#84567) üzenetére


Exodius
őstag

De hiszen van, nem?

https://www.schiit-europe.com/product/magnius-balanced-headphone-amp-and-preamp/

Ja várj most látom ,hogy: Availability: new stock date not clear yet

[ Szerkesztve ]

(#84575) s4tch válasza Exodius (#84574) üzenetére


s4tch
veterán

AVAILABILITY: NEW STOCK DATE NOT CLEAR YET

Csak ki kell várni. ;]

(#84576) Dorien válasza JasonB8 (#84573) üzenetére


Dorien
veterán

DAC/AMP kell neked. Pl. ez: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84577) JasonB8 válasza Dorien (#84576) üzenetére


JasonB8
újonc

Na akkor átlépek szkepticizmusomon, ha a hozzáértők szerint ez elég. :)

Köszönöm! :R

(#84578) s4tch válasza JasonB8 (#84577) üzenetére


s4tch
veterán

Hogy az ízlésedbe mennyire talál bele a párosítás, azt nehéz látatlanban megmondani, de hogy az M50x-hez bőven elég lesz a kis Centrance ereje, abban biztos vagyok.

(#84579) mekelek


mekelek
csendes tag

Sziasztok!

Usb-B kábelt és RCA-RCA kábel párt keresek meglévő rendszeremhez. Ez jelenleg bkercso műhelyéből származó 100 dolláros DAC és AMP és most egy Sundarát várok a végére. Tanácsotokat szeretném kérni, hogy milyen kábelt érdemes vásárolni, ugyanis elkövettem azt a hibát, hogy nem vettem meg az elsőt ami szembe jön :D A 200 dolláros usb kábelek után már villás dugó pozícióján át mindenfajta jitterbugokon keresztül ömlik az info. Ti mit használtok, és mit érdemes ezen kábelekre költeni? Én kb. 10k gondoltam rászánni, ezután nehezen hiszem, hogy bármi jelentősége lenne, itt is max a tartósság és praktikum lehet szerintem szempont, de javítsatok ki ha tévedek. Egy SMSL M8 és egy Head CanAMP, van még a birtokomban, ezt egy AKG k702-vel hallgattam eddig össze bkercso műhely remekeivel, ha valakit esetleg érdekel a tapasztalatom akkor megosztom szívesen.

Illetve fejhallgatós és audio lánc egyéb tagjait összevetős találkozónak látjátok esélyét az éven, vagy van esetleg tervben?

(#84580) bkercso válasza mekelek (#84579) üzenetére


bkercso
nagyúr

Érdekel. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84581) Balerik válasza mekelek (#84579) üzenetére


Balerik
aktív tag

Szia!
Pont a napokban érdeklődtem @Bodznál, ő ezt ajánlotta. QED Profile

Elmúlik.

(#84582) Exodius válasza mekelek (#84579) üzenetére


Exodius
őstag

"Illetve fejhallgatós és audio lánc egyéb tagjait összevetős találkozónak látjátok esélyét az éven, vagy van esetleg tervben?"

Terv van, de a megvalósítás covid-függ ugye. Majd elválik, hogy lazítanak meg milyen feltételekkel. Én nyárra-őszre saccolnák egyet, ha lenne.

(#84583) bkercso válasza Exodius (#84582) üzenetére


bkercso
nagyúr

Őszintén: érdekel valakit a meggondolatlan, impulzív kormányzati kapkodás? Szerintem oltás nélkül veszélyes, akár lazítanak, akár nem. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84584) fehér_ember válasza mekelek (#84579) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nincs probléma, hisz ha már eddig is voltak cuccaid, akkor be tudod kötni ezt is, szóval tudod használni.
Amúgy olyan kábelt érdemes vásárolni amivel jobbnak találod a hangzást mint a jelenlegivel és meg tudod/akarod fizetni azt az összeget amennyiért hozzá tudnál jutni.
Viszont ha meg vagy elégedve a rendszered hangzásával, akkor ne is gondolkozz ilyesmin; mert minek.

[ Szerkesztve ]

(#84585) s4tch válasza bkercso (#84583) üzenetére


s4tch
veterán

+1

(#84586) fehér_ember válasza bkercso (#84583) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért azokon kívül akik be lesznek oltva, szerintem még azok is ottlesznek akik már esetleg túlestek rajta és már tudják mire számíthatnak.
Aki meg úgyse jár el; az meg nyugodtan imádkozzon értünk, otthonról.

(#84587) bkercso válasza fehér_ember (#84586) üzenetére


bkercso
nagyúr

Oké, akkor mehettek nyugodtan, hiszen, ha ima lesz: nem lehet baj!
Én is mennék amúgy, ha már nincs covid. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84588) #35090944


#35090944
törölt tag

Hello,
A Shanling Q1 mennyire jo valasztas, ha DAC-kent is szeretnem hasznalni ? Sajnos szuksegem van egy lejatszora, de most a kettore egyutt nincs penzem.

[ Szerkesztve ]

(#84589) szazbolha


szazbolha
addikt

ÜDV! Ha nem jó helyen teszem fel a kérdésem, akkor irányítsatok el.

Tovább szeretném fejleszteni a rendszerem DSP előerősítővel vagy egy DSP-s erősítővel.
Barkács hangfalaimhoz kéne active crossover: high-/low- esetleg /band-/by-pass

Eddig csak autós készülékeket találtam, Ilyesmit szeretnék:
EA-D500 5-Channel DSP-Amplifier with BT-Audio streaming [link]
Vagy ennek előerősítős verziója:
EA-D8 8-Channel DSP-Preamplifier with BT-Audio streaming [link]
Ha lehet hazai vásárlással, garival és olcsóbban.
Androidról vagy PC-ről managelném a DSP-t.
Csatornák száma 5-8. Forrás CD vagy BlueTooth.
Van ere tippetek?

(#84590) btraven válasza Vanos (#84570) üzenetére


btraven
őstag

Látom jó döntés volt részemről amikor nem vettem egy ilyen D50 DAC-ot a már úgyis laposan szóló fejhallgató erősítő mellé.
Gondolod a D90 jobban szól?

(#84591) binatone válasza szazbolha (#84589) üzenetére


binatone
tag

Két darab kétutas dobozhoz [ez] a legjobb árérték arányú, persze ehhez még szükséged lesz 4db. erősítőre.

(#84592) Exodius válasza bkercso (#84583) üzenetére


Exodius
őstag

Ki mondta, hogy nem az. De mivel itt sokan 20-30 közé esnek, így a legalján vannak a vakcinával kapcsolatban. Ezért mondtam, hogy ősz környékén jöhetne szóba. Akár vakcinával is.

(#84593) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

A centrace dacportable végleg eltávozott az örök harcmezőkre vagy mi szösz, így keresem az utódját.

Főleg laptophoz lenne használva, ha feljebb is szeretnék lépni, mit javasoltok?

Az ifi zen dac nagyon mozgatja a fantáziám, de valós előrelépés lenne? Kb egy árban vannak a sima centrace slim-mel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84594) Tulku válasza bkercso (#84587) üzenetére


Tulku
veterán

És mikor nem lesz kovid?....ugye... ;]

(#84595) bkercso válasza Tulku (#84594) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jövőre. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84596) s4tch válasza Polllen (#84593) üzenetére


s4tch
veterán

Mi történt vele?

(#84597) szazbolha válasza binatone (#84591) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, ez jó tip. Esetleg BT-s változatot nem ismersz?

(#84598) chopin42


chopin42
őstag

Üdvözletem! Már párszor volt tervben, de mindig közbejött valami. Viszont most tényleg szeretnék valamit, pénz is lesz rá (mert az eddigi életemnek vége, valami új kezdödik, egyedül...).
- Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még?
Prime x370 pro alaplap alc1220 hangkeltő. Audio-Technia ATH-A550Z (illetve invotone hd2000, de ez nem releváns).
- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni?
Mondjuk legyen 30k, vagy ha extra bestbuy/máshogy nem fér bele, lehet 40k is (nem akarok aránytalanúl sokat költeni). Életem dac/ampja lehet 50k. Jó minőségű dac(amp) kell, ami kiszolgálja az ath550z-ben rejlő maradékot, illetve szeretnék egy jó nyitott fejest is venni (mivel már nem fogok vele zavarni senkit). Ott sem mennék nagyon messze, 200usd környéke, arra majd kérek ajánlatot másik topikban (Tetszik az Audio-Technika nyitott széria, esetleg Hifiman, Sennheiser megosztó, és az olcsó kategória nem jó, de hd58x gyakran ajánlott, de nem vagyok képben, csak olvasom azt a topikot is).
- Vannak-e speciális igényeid?
Ha lehet, drivermentes legyen, vagy ne nagyon sz@rakodjon a windowsal. Bedugom, és kész. Vagy ha nem ilyen, a szoftver legyen egyszerű. Ha esetleg optikával rá tudom kötni a gépre, az nem volna rossz, de igazából ezen a téren nem vagyok képben, mi a legjobb megoldás (pedig olvasom a topikot, de hatalmas a hit, ár és igénybeli szórás :U ).
- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
Zongoraművész és zeneiskolai tanár vagyok (főleg utóbbi, szóló koncert ritka, főleg kíséret). Emellett alkalmi zenehallgató, hobbim a pc játék (és egyéb pc-s dolgok).
Tehát valami monitor szerű dologra gondolok, ami mindent kiszolgál megfelelően, nincs különösebb kiemelése, szép tiszta, jó rajta a komolyzene, rock (queen pl), jazz, játékok hanganyaga (lépések, háttérzaj, zene, narráció). Ha valahol kiemel, az inkább a mély legyen. 600 ohmos fejesem nem hinném, hogy lesz, szóval az nem prioritás, hogy ekkora kakaó kelljen, de ha van, nem baj.
Kicsit hosszú, de remélem nem túl ködös. Külföldi vásárlás és használt is játszik, egyáltalán nem zárkózom el tőle.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#84599) Cort2256


Cort2256
újonc

Sziasztok!
Most vagyok egy hangkártya vásárlás szélén, és nem igazán tudom hogy a 32bit/384kHz teljesítménynek van értelme? Megéri vagy ezt már észre sem venném?
Bocs ha hasonló kérdés már volt :D

(#84600) bkercso válasza Cort2256 (#84599) üzenetére


bkercso
nagyúr

Észre sem vennéd, és ilyen zenét sem találni.
Ugyanakkor ez a mutató semmilyen összefüggésben nincs a hangminőséggel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.