Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) IO.sys válasza Szarvy (#76991) üzenetére


IO.sys
őstag

"Megvettem a cuccokat, viszont sztereo a jack. [link] Így kötve jó lesz?"

Sztereo jack dugója van a mikrofonnak?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#77002) Szarvy válasza IO.sys (#77001) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Igen.

(#77003) IO.sys válasza Szarvy (#77002) üzenetére


IO.sys
őstag

[kép] A bal oldali cuccról van szó?

És miket vettél pontosan?

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#77004) Szarvy válasza IO.sys (#77003) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Igen, és a bal oldali osztja szét két sztereo jackre.
Vettem egy xlr-t és egy sztereo jack lengőaljat.

(#77005) niof válasza Bodz (#77000) üzenetére


niof
addikt

Köszi!
Igen, tudom, hogy AKM-es a Spartan, de majd idővel azért interfészről szívesen váltanék DAC-ra, ha megéri. Persze legyenek róla vélemények, mérések... Nem mintha egyébként bajom lenne vele. :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#77006) Szarvy válasza Szarvy (#77004) üzenetére


Szarvy
csendes tag

*jobb oldali osztja szét

(#77007) IO.sys válasza Szarvy (#77006) üzenetére


IO.sys
őstag

És forrasztópáka, multiméter, kábel van?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#77008) Samtya válasza Szarvy (#76991) üzenetére


Samtya
senior tag

Várjál, most nézem, Beyer Custom Game-ed van?
Ahogy írod, elektrét mikrofonja van, annak meg kell táp, de nem a fantom, hanem csak 3-5 V. Ezt előállítani a fantom tápból lehet egy Rode VXLR+ XLR to 3,5mm Power Converterrel.
Nem olcsó és nem ugyanaz amit korábban linkeltél.
De ha ki akarod próbálni a házilag forrasztott adaptert (és nem volt drága a hozzávaló), végül is összerakhatod. Csak lehet, hogy nagyon halk lesz vele a Beyer mikrofonja.

(#77009) Szarvy válasza Samtya (#77008) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Igen, Beyer Custom Game.
[link] Eszerint összeraktam közben a házi adaptert, de se kép, se hang, a gerjedés megszűnt, viszont cserébe nem is működik a mikrofon :D Vagy annyira gyenge, hogy semmit sem érzékelek belőle.
Hát, tényleg nem olcsó :( Ha ezt előre tudom, vettem volna mikrofon nélküli beyert, meg valami normális mikrofont mellé (idővel úgyis akarok) , csak hát akkor még úgy voltam, hogy hátha elhajtja szépen a hangkártya is, ergo nem volt tervben már a Spartan sem.

IO.sys: persze

(#77010) Bazsy válasza Bodz (#76998) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Jó, inkább úgy értettem, hogy a fejeserösítömmel elégedett vagyok viszont a DAC szarakodik így azt cserélném csak most. Nézegettem DA300-at de nem mindenki elégedett vele. Igazából ha leírsz nekem 3-4 DAC-ot ami Musiland 03 Dragon felett van minöségben és 100k alatt árban, akkor utánaolvasok, és eldöntöm mi kell csak annyi cucc van a piacon hogy gözöm sincs hogy szukítsem a kört :)

Bazsy

(#77011) Samtya válasza Szarvy (#77009) üzenetére


Samtya
senior tag

Részemtől támogatott lett volna a mikrofon nélküli Beyer + normális mikrofon mellé.
Normális mikrofont egyébként még mindig vehetsz. :) Bár az még a fentebb linkelt átalakítónál is drágább lenne.
A hangkártyával mi a gond, illetve milyen gépben/alaplapon van?
Látom, ALC 892. Tényleg nagyon harmatos? Kicsit furcsálom, viszonylag elfogadhatóan meg kelene szólalnia. Mindegyik hangerőcsúszka fel van tolva? Esetleg nem hangerő-gond van, hanem más minőségi probléma?

[ Szerkesztve ]

(#77012) sNk77 válasza Bazsy (#77010) üzenetére


sNk77
aktív tag

"Nézegettem DA300-at de nem mindenki elégedett vele. "

Így ne. :DDD

nádpálca

(#77013) #56474624 válasza sNk77 (#77012) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig így úszható meg legolcsóbban ez a hobbi, ui. ilyen alapon előbb-utóbb minden kizárásra kerül. :DDD :))

(#77014) IO.sys válasza Szarvy (#77009) üzenetére


IO.sys
őstag

"IO.sys: persze"

Hát ha van mindened, akkor nagyon nem értem a problémát. :D
Először ki kell mérni, hogy az Y kábel végén a mikrofon jack 3 pinje mi lehet, mert valószínűleg az egy mono, csak valamiért eggyel több lett rajta a sáv...
Ha megvan, úgy kéne bekötni, ahogy először linkeltem a képet.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#77015) Bazsy válasza sNk77 (#77012) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Szóval több helyen az időzítésre panaszkodtak és a lapos mélyekre. Még itt a fórumon is találtam hozzászólást ahol valaki lecserelte és hogy mennyivel jobb lett.

Viszont utána lattam hogy van DA-310 pár éve és arról csak jót írnak mindenhol. Viszont Európában kb lehetetlen megvenni pedig 3 éve Kinnt van. Vagy van valami trükk? A DA-310 tökéletes lenne nekem ahogy néztem.

Bazsy

(#77016) fehér_ember


fehér_ember
addikt

(#82361) PuMbA
Ezzel szeretnéd kiváltani az Impact Twint?

(#77017) Bodz válasza niof (#77005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor majd ilyet vegyél légyszi! :D

(#77018) Bodz válasza Bazsy (#77010) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olyan nem lesz, hogy valamivel mindenki elégedett legyen. :)
Loxjie D20, SMSL M300 MKII, Topping D50S.

Denon DA310 pl japán Amazonról vehető. A használt megáll 110 körül mindennel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#77019) niof válasza Bodz (#77017) üzenetére


niof
addikt

Aranyos, de megmondom őszintén, hogy ezt nézegettem. Bár ettől anyagilag még messze állok, de ez tetszik. :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#77020) PuMbA válasza fehér_ember (#77016) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, a hangminőség különbségre kiv leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#77021) p76 válasza Bodz (#77017) üzenetére


p76
senior tag

Én ilyet szeretnék venni.
De persze csak akkor ha jóóóól ki lesz mérve :))

(#77022) Bodz válasza niof (#77019) üzenetére


Bodz
Topikgazda

S6 Pro, D70, M300 MKII nem lenne elég? Miért pont a D90?

(#77023) Szarvy válasza Samtya (#77011) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Samyta: Igen, ha előre tudtam volna, hogy így alakul, akkor biztos, hogy úgy válogatom össze a cuccokat, de már késő. :) Idővel veszek majd egy jobb mikrofont, de egyrészt már a spartan is a jelenleg rászánt kereten túl volt, másrészt jelenleg nincs rá szükségem, úgyhogy egyelőre elégedett lennék azzal is, ha minden szépen működne és nem lenne sistergés, zúgás (fejes a spartanon, mikrofon az alaplapon felállás).
Elég harmat az ALC892, nem mondom, hogy hallgathatatlan, de a spartannal össze sem lehet hasonlítani, alaplapról egyáltalán nem hozza a fejes az a hatást, amit vártam tőle.
Minden maxon volt, persze. :) Linuxon még max fölé is húztam, de akkor meg torzít, mivel az csak szoftveres "erősítés".

IO.sys:
A probléma csak annyi volt, hogy elég homály volt nekem ez a terület, azóta már utánanéztem pár dolognak, de nem vagyok most sem a téma avatott szakértője :D
Végül a fentebb linkelt szimmetrikus (balanced) módon raktam össze, azon logika mentén, hogy bizonyára nem véletlenül raktak rá sztereo jacket, ha pedig a gyűrűn is föld van, akkor ugyanott vagyunk, mintha a eleve hidaltam volna az 1-3-ast, mert akkor 1-es és 3-as föld. Rosszul gondolom?
Minden esetre, mint Samyta írta, a táp lesz a baj, ugye a +48V-os fantomtápot tudnám kapcsolni, de az ide sok, szóval úgy néz ki, nem fogom megúszni az általa linkelt adapter megvásárlását... :( Bár már néztem házi megoldások kapcsolási rajzait :DDD De hajlok inkább a gyári felé...

[Itt] ugyan azt írják, hogy a 3-9V-ot igénylő mikrofonok is működtethetőek 48V-os fantomtáppal, de vannak bennem kérdőjelek :)

(#77024) Polllen válasza s4tch (#76989) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem nagyon jó a kis dacportable, jól helyt áll ebben az összevetésben is.
HE-400-zal hallgattam őket össze most reggel.
Asztaliként a hangja kevés lenne, az R2R 11-t szépen megközelíti - főleg jó forrás eszközről - , de azért nem egy kategória.
Kisebb tér, nem annyira meleg a hang és több a torzítás. Főleg rock zenénél a hangszerek szeparációjánál tűnik fel, hogy nem olyan szépen válnak el egymástól, mint az R2R-nél.

A dacportable-nél high gain állásban a mélyek nagyon ütősek ezzel a fejessel, az R2R ilyet nem tud, igaz ezt sem hallgatom így sokat, mert fárasztja a fülem. Az A700-nak viszont kifejezetten jót tesz. És ez utóbbi nekem R2R 11-gyel kb hallgathatatlan.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77025) HUNNIA1920 válasza Polllen (#77024) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Végül megvettem az AVX-es Centrance DAC Slim-et, remélem jobb lesz, mint amit a mai telefonok/tabletek tudnak. Legfőképpen Android telefon + SoundMagic E80-hoz lesz utazáshoz, néha tablet + Hifiman HE-400S-hez otthon.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#77026) #03969024 válasza Bodz (#77022) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én is pont ezeken morfondírozom... Hivatalos forgalmazó híján szinte meghallgathatatlan. Egy Pro-Ject Dac Box S2+ mennyire gáz ezekhez képest? A fejes része engem nem érdekel.

(#77027) Bodz válasza #03969024 (#77026) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudom, nem volt még hozzá szerencsém.
Amúgy van valami elképzelésed, hogy milyen hangot keresel? Mihez, mennyiért? Könnyebb lenne segíteni. Pl ha részlet cunamira vágysz, akkor mehet a D20 kosárba.

[ Szerkesztve ]

(#77028) #03969024 válasza Bodz (#77027) üzenetére


#03969024
törölt tag

Milyen hangot? Természetesen kiegyenlített, részletezőt. Sajnos, eléggé mindenevő vagyok zeneileg, bár legtöbbet talán a 80-as évek popzenéjét hallgatom, amely nem lenne túlságosan igényes a DAC-ra, viszont majdnem annyit szerepel a listán jazz, komolyzene, illetve más, sok akusztikus hangszert tartalmazó zene. Tapasztalatom inkább a régi TDA 154x-es chippekkel van, most viszont kellene egy HiRes DAC. A szívem inkább húz az AKM, mint az ESS felé. Ami még lényeges lenne, az az igényes táp, az sem gond, ha ezt külsővel kell megoldani. Távirányító előny, de nem feltétel. A lánc még kialakulóban, Triangle Elara álló dobozok, erősítő PP csöves lesz.

(#77029) Polllen válasza HUNNIA1920 (#77025) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azon én is vaciláltam, mert ha szól úgy, mint a dacportable, akkor 25k-ért az kb ajándék. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77030) Samtya válasza Szarvy (#77023) üzenetére


Samtya
senior tag

A cikkben szerintem a "normál" kondenzátor mikrofonokról van szó, nem az elektretről. Az előbbiekneknek az előfeszítéshez kell a 48V, vagy akár kevesebb, 3-9V.
Az elektret nem igényel előfeszítést, neki a benne lévő FET táplálásához kell 3-5V.
A mikrofonod mono, és a mono aszimetrikus bekötést IO.sys ábrája mutatja.

(#77031) HUNNIA1920 válasza Polllen (#77029) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szerintem a tiéd jobban szól, magasabb kategória. Gondolom karaktere hasonló.

Ma már azért elég jó hangot tudnak az okostelók is, főleg a felsőbb kategóriában. Meglátjuk milyen, sokat nem várok tőle, de legalább nem saját akkus, amit mindig tölteni kell. Persze ez lehet hátrány is, ha leszívja a telefont. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#77032) Szarvy válasza Samtya (#77030) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Értem, köszönöm.
Ezek szerint téves volt a logikám.
Bár mivel ígyis, úgyis meg kell vennem az általad linkelt adaptert...

(#77033) Zoliee


Zoliee
senior tag

Hátha valaki érdekel: [FX Audio DAC-X6]

(#77034) niof válasza Bodz (#77022) üzenetére


niof
addikt

Miért pont ez? Valami olyasmi legyen, aminek hasonlóan jók a paraméterei, mint az SP200-nak. Alacsony zaj és torzítás. De persze nem szentírás.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#77035) Sinesol válasza niof (#77034) üzenetére


Sinesol
veterán

Az Smsl M500-nak is elég jók a mérései és csak 399euro.
Mondjuk abban ESS chip van, de ezesetben nincs probléma az intermodulációs görbével.

(#77036) IO.sys válasza IO.sys (#74396) üzenetére


IO.sys
őstag

Már megint hallottam a csövesből a fura hangot, ahogy leállítottam egy filmet. :)

(#77023) Szarvy:
"ha pedig a gyűrűn is föld van, akkor ugyanott vagyunk, mintha a eleve hidaltam volna az 1-3-ast, mert akkor 1-es és 3-as föld. Rosszul gondolom?"

Jól gondolod, de az a lényeg, hogy bármit is csinálsz, inkább mérj 3x, gondold át 4x, mert 100.000 Ft fölötti cuccal játszol. Én nem mertem volna bedugni a balancedba kötött kábelt, ahogy csináltad.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#77037) niof válasza Sinesol (#77035) üzenetére


niof
addikt

Előítéletes vagyok ;] , ESS-es DAC-ot nem szeretnék. Még akkor sem, ha tudom, hogy ez erősen szűkíti a lehetőségeket.
Amúgy is, ez még egy távoli dolog lesz számomra a jövőben. De informálódni muszáj!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#77038) p76 válasza Sinesol (#77035) üzenetére


p76
senior tag

Mérés mint minőségellenőrzés - vajon minden elkészült cuccot kimér a gyártó? Láttam olyan méréseket ahol tökre eltér a bal-jobb csatorna egymástól. Annak ki se lett volna szabad kerülnie a gyárból.

(#77039) Szarvy válasza IO.sys (#77036) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Hát én sem voltam teljesen nyugodt, azért is kértem még külső véleményt is, hogy nehogy valami hülyeséget csináljak.
Marad a gyári megoldás, amit Samtya linkelt.
Annál ugye jól gondolom, hogy be kell majd kapcsoljam a fantomtápot?

(#77040) paler


paler
aktív tag

Érdeklődni szeretnék hogy idén lesz-e fejestali? Ha igen, lehet tudni hogy kb. mikor?
Helyileg hol szokott lenni? Ha,lesz akkor számíthatok-e innét olyan valakire akinek Teac NT-503-as Dap-ja van, és el is hozná a talira? Szerintèm kipróbálni hogy mit tud, és szeretném meghallgatni is. :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#77041) Sinesol válasza p76 (#77038) üzenetére


Sinesol
veterán

Hàt igen, elöfordul, bar elsosorban erositoknel, a potmeter miatt. Biztos nem mèrnek ki minden cuccot amugy, csak a prototipust, aztan gondolom szuroprobaszeruen par keszuleket gyartasban. Elvileg ennek elegnek kell lennie, ha jo minöseguek az alkatreszek es odafigyelnek a gyartasnal, nagy elteresek nem lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#77042) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Ha van hangerőszabályzó a DAC-on is és az erősítőn is, akkor van valami ökölszabály arra, hogy ezeknek az arányát hogy érdemes belőni? (pillanatnyilag a DAC -25dB-en van, az erősítő meg úgy 1/5 hangerőn)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#77043) p76 válasza Alabástrom (#77042) üzenetére


p76
senior tag

Elvileg az erősítő dolga a hangerő szabályzás, DAC-on legyen 100%.

(#77044) Samtya válasza Szarvy (#77039) üzenetére


Samtya
senior tag

Igen, annak az adapternek kell a fantom táp, abból dolgozik.
De a csatlakoztatás előtt még ne kapcsold rá a fantom tápot! Csak miután összeraktál mindent és a hangerőszabályzó (Mic Input poti) is legyen letekerve. Ezután kapcsolhatod rá a tápot és folyamatosan emelheted a hangerőt, amíg megfelelő lesz. Ha csak zölden villog a szabályzó körül, az megfelelő. A piros villogás jelzi a clippinget, tehát a torzítást.

(#77045) Szarvy válasza Samtya (#77044) üzenetére


Szarvy
csendes tag

Köszönöm! :R

(#77046) ktommy91 válasza Bodz (#76997) üzenetére


ktommy91
addikt

Ezekkel jobban járnék mint a loxjie-val? A mérések alapján az összes gyengébb, a grace nem tud csak PCM 96khz-t. Nagyon nem akartam feljebb menni árban, de a 140 dodós SMSL M300 elgondolkodtatott. Azzal annyi a bajom hogy egy youtube videóban látható sinad merésen kívül(amiben gyengébb mint a D10) nincs normális teszt és bár a balanced out fasza dolog, de nincs erősítőm hozzá és igy a fejesem továbbra is porfogó lenne.

Nincs kerítés.

(#77047) Alabástrom válasza p76 (#77043) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ha a DAC-on a 100% az 0dB-t jelent, akkor az úgy nem fog működni. Már -25dB-nél is minimális hangerő körül mozog az erősítő.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#77048) fericske válasza Alabástrom (#77047) üzenetére


fericske
addikt

Úgy állítsd be ahogy kényelmes hallgatni neked.

(#77049) Bodz válasza ktommy91 (#77046) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Méréses vásárlásban továbbra sem tudok segíteni. Meg kell nézni a számokat, aztán ha valamelyik kütyüé megfelelő számodra, akkor azt kell venni és örülni. Lehet másik D10 is, ha így döntesz.
Az tény, hogy a Grace csak 96kHz, de nem hiszem, hogy ez bármiben is akadályozna. Pl DSD nélkül lehet élni. Nekem a kedvenc olcsó dac-om, ennyiért gyakorlatilag ingyen van.
Azt neked kell eldönteni végre, hogy dac vagy dac/amp. Utóbbi esetben azért lesznek gondok, ha 20-30k a keret, meg mérve is legyen csodálatos.

[ Szerkesztve ]

(#77050) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Eddig Creative SB X-Fi HD külső hangkártyában gondolkodtam, de úgy gondolom, hogy DAC jobb eredményt adna.

Zenére szeretnék egy DAC/fejhallgató Amp-ot venni.
Ami gondot okoz, hogy sok DAC csak optikai vagy koax bemenettel rendelkezik, nekem pedig nincs ilyen kimenet a számítógépemen, csak USB-ről tudnám meghajtani.
Fontos, hogy legyen erősített fejhallgató kimenete is, plusz RCA (az Edifier aktív hangfalaim felé).

Melyiket lenne érdemes megvennem? Eddig ezeket találtam, tudnátok esetleg javasolni?
A kiszemeltek:
- FX-Audio DAC-X6
- SMSL M3
- Sabaj D3
- FiiO E10K Olympus 2 (most nézem, hogy a FiiO-nak nincs USB bemenete)

Jó lenne, ha 100€-ba beleférne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.