Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) erikjoee


erikjoee
tag

[link]

Valaki ismeri ezt a márkát?? Vagy tudtok ajánlani valami mást?? (3-4k körül) Nem baj ha olcsóbb. :
Nekem csak a samsung tv-hoz kapott RCA van itthon.(Az nem tudom milyen minőségű)

esetleg ez is jó lenne?[link]

[ Szerkesztve ]

(#32002) #16939776 válasza bkercso (#31998) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amúgy meg a kimeneti szűrőt opampostul-kondistul elhagynám, átkötném. :K

Ezzel már az én idegeimet is piszkáltad ;] Ki is vettem, a jelet és a földet összekötő 560p és 1200p kondikat-> eddig ok.

Asszimetrizálni, és impedanciát illeszteni(madzagot meghajtani) mégis csak opamp-al kellene?!
Elvileg Max.: 5K Ohm- és 1nF-al terhelhető szimmetrikus kimenetem van, a "dual monosított" WM8741 miatt.
csak nem rakhatom natúran rá a 120Ohm-os szimmetrikus kábelt?!

(#32003) bkercso válasza #16939776 (#32002) üzenetére


bkercso
nagyúr

Persze, arra kell az opamp.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32004) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy ha Direct Soundot kap a dac (pc ről van hajtva), akkor egy ideig bizonyos időközönként ugrik kicsit a hang, mintha megakadna. WASAPI-val nem csinálja. Yulong dac d18, és a mostani Wadia 121-is produkálja. Így gondolom pc oldalon van valami hiba. A jelenség akkor is jön, ha az asus essence stx digit kimenetén, vagy ha a hiface kimenetén keresztül hajtom a dacot. Mind a két esetben coax az összeköttetés. Zene hallgatásnál nem zavaró, mivel ott wasapit használok, de ha másra kerül a sor, ahol kell a direct sound, akkor elég zavaró tud lenni. Kb. 20 percet szívat, majd megszűnik az akadás. Mi a fene lehet ez? :(

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#32005) Robyka


Robyka
aktív tag

Az miért van hogy az audio-gd-n csak HP (ami azt se tudom micsoda) módba tudom hallghatni a zenét? :) [link]

(#32006) #16939776 válasza AGE-T (#32004) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha a gép bekapcsolása után 20 percig teszi ezt, akkor valami lezabálja az erőforrásokat, esetleg valami frissítést tölt/telepít a háttérben. Msconfig/"automatikus indítás"-nál lődd le a fölös dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#32007) bkercso válasza AGE-T (#32004) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valami buffert nem lehet nagyobbra venni? (10-1000 ms közötti értékre)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32008) Bodz válasza Robyka (#32005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hp = headphone, a variable es fix meg a hatso rca kimenetre valt, ekkor fix vagy a potival szabalyozhato a kimeno jel, hangero. Gondolom en.

[ Szerkesztve ]

(#32009) Robyka válasza Bodz (#32008) üzenetére


Robyka
aktív tag

Eddig csak fejhallgatóval használtam, akkor úgy lesz ahogy írod szerintem is. :K

Amikor be van kapcsolva akkor langyos lesz, ha nem használom akkor kapcsoljam ki hátul a kapcsolóval mindig vagy folyamatosan maradhat így bekapcsolva?

(#32010) AGE-T válasza #16939776 (#32006) üzenetére


AGE-T
senior tag

Erőforrással nem lehet gond, az nagyon sok van. És nem startnál jön, hanem a direct sound igénybevételétől számítva.
Windowsban nem nagyon látok rá lehetőséget, hogy bármiféle buffert növeljek. Még kipróbálok pár dolgot, nagyon fura ez nekem.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#32011) #16939776 válasza AGE-T (#32010) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ma hajnali 1 óra körül a céges gépem (i5-2500+8gb) elkezdett "valamit csinálni" 2-10% körüli cpu és 25%körüli memóriahasználat mellett, recsegett ropogott a lejátszás, akadozott a böngésző is, 10-12 percen keresztül, azután abbahagyta.

Szterinted? :U

(#32012) dqdb válasza AGE-T (#32010) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én vírusirtó és tűzfal környékén nézelődnék, lehet, hogy azok egyike a bűnös. Nálam például az egyik gépen az Avast IS, AVG IS és az Outpost FW repült a kukába emiatt (míg az Avast AV problémamentes volt). Rendszerindítás után pár órával, ritkább esetben pár napnyi uptime után hallgathatatlanná tettek bármilyen hanganyagot bármilyen kimeneten (USB-n és optikán is pattogott). Másik gépen ugyanaz a DAC probléma nélkül ment a fenti szoftverek bármelyikével.

DPC latency a problémád kulcskifejezése, LatencyMon segítségével próbáld megtalálni a bűnöst. Ha az ndis.sys okozza a tüskéket, akkor ez szinte biztosan AV/FW bűne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32013) Dorian válasza #16939776 (#32011) üzenetére


Dorian
félisten

Ha én céges gép lennék,. hajnali 1-kor én is lázadnék :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32014) AGE-T válasza dqdb (#32012) üzenetére


AGE-T
senior tag

Na, ezt meglesem! Köszönöm! Kipróbálom másik gépen, hátha tényleg valami szoftveres összeakadás van. Bár a wasapi/direct sound eltérést akkor sem értem.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#32015) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hellosztok!
Androidos telefonra lehet DAC-t kötni ami szól is?

(#32016) Bodz válasza Robyka (#32009) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Maradhat bekapcsolva, baja nem lesz tőle, meg legalább mindig bemelegedve, a legjobb formájában vághatsz neki a zenehallgatásnak.
A másik oldalon meg ott van az, hogy felelegesen eszi az áramot.

(#32001) erikjoee: Elég merev kábel az a Choseal. Konkrétan Amazonról kell valami, vagy bárhonnan jó?

(#32015) tal-garius: Lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32017) bkercso válasza Bodz (#32016) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg száradnak a kondik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32018) .DLL válasza bkercso (#32017) üzenetére


.DLL
veterán

Kéne kupak az elkókra, és kéne elektrolit a boltokba, hogy időnként után lehessen tölteni, mint régen a savas akkukat. :D (azokat is azért zárják már le, hogy ne tudd karbantartani vegyél újat...)

(P.H.)

(#32019) bkercso válasza .DLL (#32018) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez gélszerű.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32020) .DLL válasza bkercso (#32019) üzenetére


.DLL
veterán

De ha utántöltenénk azzal ami elpárolgott belőle, akkor a kocsonya visszanyerhetné eredeti viszkozitását. No persze csak viccnek szántam az egészet, nem érdemel több szót. :Đ

(P.H.)

(#32021) bkercso válasza .DLL (#32020) üzenetére


bkercso
nagyúr

De nem nyerné vissza, csak magas hőmérsékleten és nagy nyomáson, -13-as pH mellett, forgó gravitációs térben. Kicsit utánaolvashattál volna... ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32022) tal-garius válasza Bodz (#32016) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Visszaolvasgattam volt 1-2-ről szó. Inkább telefon és DAC függő melyik melyiket támogatja?
Más téma: Van egy Asus D2X hangkártyám. Ennél egy Musiland 03-as jobban szólna? Hasonló 30 ezres kategória?

(#32023) vodkaboy22 válasza .DLL (#32018) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez nem így van. Mert a Si zselé akukat (amik már elterjedtek ) nem lehet csakúgy újratölteni :DD És több más technikai okai is van. (Erősen mérgező elektróda anyagok stb stb)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32024) erikjoee válasza Bodz (#32016) üzenetére


erikjoee
tag

Bárhonnan. De az a legjobb ha Magyarországról van.

(#32025) erikjoee válasza erikjoee (#32024) üzenetére


erikjoee
tag

Esetleg a MediaMarkt-ba lehet valami jó kapni ,mert akkor elmegyek. De csak ha ilyen vékony hama van akkor nem :D

(#32026) .DLL válasza erikjoee (#32024) üzenetére


.DLL
veterán

Hát akkor pl. a KáCsa Audio (bel, csatlakozó) termékei közül válassz, KCE széiától már elég jók vannak.

(P.H.)

(#32027) Robyka


Robyka
aktív tag

Ha vennék márkás USB kábelt az NFB15-höz akkor hallhatóan jobb lenne a zene vagy felesleges?
Pl:audioquest

(#32028) bkercso válasza Robyka (#32027) üzenetére


bkercso
nagyúr

USB-SPDIF transzportot vegyél inkább, XMOS-t. Még olcsóbb is. Amúgy meg az kicsi is, megteheted, hogy egy fix adapterrel, és nem pedig kábellel kötöd a gépbe. Már ha lesz egyáltalán különbség, hiszen ennek épp az lenne a lényege, hogy van benne elég memória a jó minőséghez.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32029) bkercso válasza bkercso (#32028) üzenetére


bkercso
nagyúr

XMOS. +$6-ért dobozban kapod.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32030) Toobee válasza Robyka (#32027) üzenetére


Toobee
veterán

Egyáltalán nem felesleges. Viszont, ha már AQ, akkor Carbon alatt nem nézelődnék. Onnantól kezdnek értékelhetőek lenni zenére a digit kábeleik.

https://barbieripnk.hu/

(#32031) Robyka válasza bkercso (#32029) üzenetére


Robyka
aktív tag

Ez már egy tisztább jelet küldene a dac-ba vagy mi a lényege?

(#32030) Toobee
Köszi, megnézem őket hol lehetne jó árban venni. :R

[ Szerkesztve ]

(#32032) bkercso válasza Robyka (#32031) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen.
Az adaptert meg szeretik, mert nem mutatja a kábelek hibáit.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32033) krichd1 válasza bkercso (#32032) üzenetére


krichd1
addikt

Az USB adapter jó ötlet.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#32034) .DLL


.DLL
veterán

Kérdés, hogy ez esetben melyik a sérülékenyebb jel, az USB, amit az XMOS és a mellette levő oszcik úgy is újra órajeleznek, vagy a már szép S/PDIF jelünk, ami a DAC-ig elérve újra felszedhet némi jittert.
Egy kábel úgy is kelleni fog, vagy USB vagy koax, az a kérdés, hogy melyiket érdemesebb elhagyni, és közvetlenül ilyen kis toldóval összekötni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#32035) bkercso válasza .DLL (#32034) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, van-e ASRC az Audio-GD-ben, és ha igen, milyen, de gyakran olyanok ezek, hogy a kevéssé jitteres jelet jobban tisztítják, a nagyon jitteressel meg nem törik magukat annyira. Amellett az SPDIF mellett már nem fut egy zajos táp.
De valóban jó a felvetés, hiszen lehet USB-kábelt használni, aztán SPDIF-oldalon adaptert a kábel helyett. (Szerk.: már Te is írtad. :D )

Toljuk szerintem válasz gombbal a témát. :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32036) .DLL válasza bkercso (#32035) üzenetére


.DLL
veterán

Jogos, de akár 4 személynek is mehetett volna a válasz nem tudtam dönteni. :Đ

(P.H.)

(#32037) Polllen válasza bkercso (#32028) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez jó ötlet, tuti kipróbálom, mert most a hosszú usb meg hosszú coax kábel mellett elveszik az apróság...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32038) atika88


atika88
senior tag

Vettem egy Musiland Monitor 02 US Dragon DAC-et.

Látom h van DC IN -je....külün táp ellátást igényelne az eszköz? usb3-ról nem elég neki a kraft?

MacBook Air mid2012 szolgálna ki...tehát még egy kérdés: milyen illesztőprogram szükséges hozzá h működjön a dolog? CD-t kaptam ugyan...de a Mac-en érthető módon nincs meghajtó...

[ Szerkesztve ]

(#32039) bkercso válasza atika88 (#32038) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt találtam itt erről, de majd Schawo reméljük linkel Neked egy működő progit:
[link]
[link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32040) Bodz válasza atika88 (#32038) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Opcionális a külső táp. OSX beta driver. Win driver.

(#32024) erikjoee: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32041) Az-X válasza #16939776 (#31931) üzenetére


Az-X
őstag

Drága Tezsvíírem, mifíle ríz ez? :DD

Viccet félretéve, mivel érdemes ezeket az átkötéseket megcsinálni? Még csak a táp résznél tartok, egy próba nyákon szerelem össze. Arra gondoltam veszek 2,5-es 1 eres tömör réz vezetőjű kábelt. Ez jó lehet, vagy jobb a tekercshuzal? (talán mintha Te is ezt használtad volna)

:)

(#32042) atika88 válasza Bodz (#32040) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm szépen srácok a szuper gyors segítséget!

Még egy utolsó kérdés: mivel többnyire laptopról megy a muzsika, és az erősítő messze van legalább 3 méterre....így a DAC-nek az USB vagy az RCA kábele legyen legalább ilyen hosszú? Nem szeretnék nagyon feleslegesen minőséget rontani emiatt...

(#32043) Bodz válasza atika88 (#32042) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Inkább az rca szerintem, van olyan dac (meg olyan vacak kábel is persze, amiből a 3 méteresben nem lesz köszönet), ami nem szereti a hosszú usb-t. Amúgy ha már laptop, akkor akár közelebb is vihetnéd, rövid usb, rövid rca. :D

[ Szerkesztve ]

(#32044) atika88 válasza Bodz (#32043) üzenetére


atika88
senior tag

Tételezzük fel h a laptopot másra is használom mint a zene :D Így már elég furán nézne ki a megoldás h ott állok/ülök és csúszok mászok egy polc előtt stb...

(#32045) Mezga Aladár válasza atika88 (#32042) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hosszú usb, és minnél rövidebb koax.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#32046) fattyu válasza Mezga Aladár (#32045) üzenetére


fattyu
veterán

hátnem...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#32047) atika88


atika88
senior tag

Apró gondban vagyok a feltett szoftverrel....
Nem vagyok egy nagy lángész a témában, de elvieg ok dolog. Csak nem tudom mire kellene és mit állítanom. A legnagyobb gond az, hogy nem tudok hangot kicsikarni a DAC-en át...

Mac-en értelemszeűren beállítottam alapértelmezettnek a DAC kimenetet és felismeri a gép is jól a szoftver is elindul és érzékeli a hengerő gomb tekerést és mute funkciót. Tehát sztem az is kizárható h nem lenne kapcsolat a szoft és DAC között.

Hol lehet a hiba?

(#32048) Mezga Aladár válasza fattyu (#32046) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hát igen ha aszinkron.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#32049) Ribi válasza atika88 (#32047) üzenetére


Ribi
nagyúr

PC hangját nekem sem sikerült kicsikarni musin keresztül, csak foobarral sikerült megszólaltatni.
Ott is csak úgy, hogy beállítom, majd a foobart kikapcs majd vissza be, mert azt mondja amúgy, hogy nem találja, de mégis működik. Furi 1 állat.

[ Szerkesztve ]

(#32050) atika88 válasza Ribi (#32049) üzenetére


atika88
senior tag

Ugye ezzel nem azt akarod mondani, hogy Mac-en nem is fog működni?
Direkt itt a fórumon kértem tancsáot, akkor senki és semmi nem mondta h lehet ilyen és ehhez hasonló gondom...gondoltam megveszem, telepítem és csatlakoztatom....aztán örülök ahogy működik. Ehhez képest most semmi gondom,,,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.