Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) Mexbacsi válasza Ba cy lus (#84350) üzenetére


Mexbacsi
tag

mi lenne a fejlebb 770-nél, ami már hallható minőségbeli javulást mutatna? Tetszik a 770 egyébként, csak kicsit kiemeli a magasakat és lehetne részletesebb is. Azt mondjuk hozzá kell tennem, hogy nincs benne 10 óra sem.

[ Szerkesztve ]

(#84352) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Az alábbi 2 hangkártya közül melyik az ajánlottabb ?
[Behringer U-Phoria UMC204HD]
[Native Instruments Komplete Audio 2]

Két db ilyennel lenne összekötve: [M-Audio BX8 D3]

(#84353) Bodz válasza asuspc96 (#84352) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyik se. Legyen inkább Scarlett Solo! Ha nem csak Muziker jó, akkor pedig Onyx Artist.

[ Szerkesztve ]

(#84354) Ba cy lus válasza Mexbacsi (#84351) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nad HP50, AKG K371, K275. De inkább a fejhallgatós topikban érdemes érdeklődni az igények pontosabb leírásával. :)

(#84355) btraven


btraven
őstag

Schiit Vali2+ erősítőn korszakalkotó újítást csináltak. Rájöttek hogy az elektroncső fűtőszála is világít, és ezért nem kell a bekapcsolást jelző LED az elejére.

(#84356) Tulku válasza btraven (#84355) üzenetére


Tulku
veterán

Óriási...megaranyoztad az estém...
Persze a Naim dac is ezt teszi, de ez aláfűtött rendesen...

(#84357) dni válasza Sinesol (#84324) üzenetére


dni
őstag

Köszi a tippeket nagyjából ezeket néztem én is külföldi fórumokon, de nem lehet őket beszerezni, vagy elég nagy felárral (usd/eur->huf+vám+áfa), ahhoz képest, hogy a tengerentúlon mennyiért vesztegetik őket.:
A Schiit EU raktárai üresek a webshop kínálata alapján és nem is látható, hogy mikorra lesz modi-magni/magnius+modius.
A Topping E30+L30 nem volna rossz, ha nem látok jó combo eszközt és kiderül, hogy mi a helyzet az erősítő körüli problémákkal akkor menekülési útvonalnak jó lehet. 321EUR szállítással RCA kábellel együtt, kb ennyi lenne itthonról is, ha lenne készleten.
Geshelli Archel2.5 Pro + Jnog ez is elég jó lehet, de a dac nincs készleten így nem tudtam megnézni, hogy mindennel együtt mennyi lenne az ára.
JDS Labs Element II tetszik talán a leginkább ezek közül az olvasottak, kinézet, használhatóság alapján, de az már kb 500eur mire ideér ennyit lehet nem ér meg szintén.
Aprón most nem igazán láttam a keresési feltételeknek megfelelőt az ifi idsd-t kivéve, de ott még nem sikerült felvennem a kapcsolatot az eladó sráccal, Így még keresgélek/ várok.

[ Szerkesztve ]

(#84358) Dorien válasza Exodius (#84346) üzenetére


Dorien
veterán

Burn, baby burn... [link] [link] :)
Na még egy kis Bush: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84359) Exodius válasza Exodius (#84346) üzenetére


Exodius
őstag

Fejlemények!

Akiknek nem 2012 van a Topping L30-an, az vegye fel a kapcsolatot a forgalmazójával. Cserélik, ha minden igaz. Kérdés mennyibe kerül ez nekem, hogy visszaküldjem Kínába. :U

Itt a hivatalos Topping nyilatkozat:

(#84361) Eugene Roe válasza dni (#84357) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Olyat tudsz csinálni toppinggal, hogy vásárlásnal 2020 decemberit vagy későbbit kérsz, audiophonics és a másik is figyelembe veszi.

Ha kínából rendelted az ciki, amazon.com és audiphonics most tutibb lenne :P a vámtól kell félni, néha megfogják a javításost is, és rögtök 7k a vámkezelés...

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84362) Pocak89 válasza Exodius (#84359) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én a franciáktól vettem. Most írtam is nekik, remélem sima lesz...

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#84363) Exodius válasza Pocak89 (#84362) üzenetére


Exodius
őstag

Király. ;)

(#84364) nbencee válasza Exodius (#84359) üzenetére


nbencee
tag

Azta :Y azért így nagyot nőtt a szememben a márka, nem több ezer dolláros cuccról beszélünk , hanem 150 usd , és simán elbagatelizálhatná az egészet azzal , hogy vegyél újabb modellt, azzal nem lesz baj, a jelenleginek meg annyira pici a hibarátája, hogy használd nyugodtan. respect nekik :C

(#84365) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Üdv Urak!

Ifi Zen Dac tapasztalatok érdekelnének.

Elsősorban az, hogy IOS-el / Linux-al használta-e valaki ?! EU-n belül honnan lenne érdemes megrendelni, ahol van is raktáron?!

Köszi a válaszokat! :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#84366) bkercso válasza nbencee (#84364) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az emberek úgy vesznek ilyet, hogy annyit mondanak csak nekik/egymásnak, hogy ezt kell venni, mert jó.Nyilván nem akarja a gyártó, hogy ezután csak annyit tudjanak róla, hogy ilyet nem szabad venni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84367) Ba cy lus válasza nbencee (#84364) üzenetére


Ba cy lus
őstag

150 dolláros cuccból sokkal több profit van, mint több ezer dollárosból.

(#84368) Exodius válasza nbencee (#84364) üzenetére


Exodius
őstag

Ha híre megy, hogy lesza*ják, akkor ki is végeznék magukat hi-fi-s körökben. Ebben semmi nagy respect nincs.
Alap-dolognak kéne lennie, hogy visszahívják a termékeiket, amelyek károkat okoznak. Ha nem akarják, hogy csökkenjen a reputációjuk és elterjedjen majd mindenhol, minden fórumon, hogy a Toppingtól ne, emiatt a botrány miatt.

[ Szerkesztve ]

(#84369) Pa3k válasza I.T.E.M (#84365) üzenetére


Pa3k
csendes tag

Nekem itt ajánlották és már nagyjából 1 hete használom zen can-nal együtt. Audiophonics-ról vettem, de nemsokára elkezdik muzikernél is árulni,ha az neked jobban megfelel (a franciák is elég korrektek voltak és hamar le is küldték minden gond nélkül).
Nagyon kezdő vagyok még az audio világában, elég kevés a tapasztalatom, de nekem eddig nagyon bejön. A mélyeket nagyon jól átadja és a truebass gomb segítségével még eszméletlenebb basszust tudsz kihozni belőle. A középtartomány nagyon sima, jó átadja a hangokat. A magasak is hozzák az elvárható hangzást épp úgy mint a közép és a mély hang, nem túl durva vagy fényes, de eléggé részletes. Összességében szép meleg hangzása van. Maga a készülék is elég jól össze van rakva, bár sokak szerint picit csúnyácska. Hátrányként a rövid (50cm-s) usb kábelt tudnám megemlíteni, azt,hogy nincs rajta külön fel/le kapcsoló gomb és, hogy nem tartalmaz hálózati adaptert. Ha a készülék mellett döntesz mindenképp vegyél hozzá egyet, mert elég sokat dob a hangzásán, ha külső áramforrást kap. Jelenleg még csak windowsról használtam, de szerintem más opprendszernél sem kell félned tőle. Ugyanúgy támogatja a dolgokat iosről, androidról és linuxról is azok alapján amiket olvastam külföldi fórumokon.

(#84370) Patice válasza Exodius (#84359) üzenetére


Patice
nagyúr

Nemrég láttam, hogy a Topping magyar forgalmazásába belevágott a muzix.hu...
Hamarosan gondolom lesz mindenből készletük.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84371) Eugene Roe válasza Ba cy lus (#84367) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Biztos a kínai tehet arról, hogy a több ezer dolláros az évi 20 eladott példányból akar megélni...:)

#Exodius: igen, LG és Apple is erről híres, ne vicceljünk már, persze hogy nem emberbaráti szeretetből csinálták, de nehogy már szarháziak legyenek emiatt.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84372) Polllen válasza I.T.E.M (#84365) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itthon is kapható és nagyságrendileg azonos áron, ~50-55k körül. (legalábbis pár hónapja még így volt)

Itthon egyszerűbb talán a garis ügyintézés és a 2 hetes elállás sem túl nagy költség, ha visszaküldenéd.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84373) Ba cy lus válasza Eugene Roe (#84371) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt látom, hogy most valamiért nagyon be akarod védeni a kínaiakat, de itt egy árva szóval nem voltak megemlítve, a megállapításom szempontjából teljesen irreleváns.

(#84374) Mathiask válasza Ba cy lus (#84367) üzenetére


Mathiask
senior tag

De nem úgy van, hogy a cégek profitja egy kiegyenlített piacon hasonló, csak esetleg máshogy jön össze? (sok olcsó ~ kevés drága)

(#84375) Exodius válasza Eugene Roe (#84371) üzenetére


Exodius
őstag

Igen, csak tudod a Topping úgy kommunikálta le, hogy ők nem fizetnek azért, mert a te fejesed tönkrement az ő termékeik miatt. Ami hát....khm.

Érdekes dolog, hogy a Topping azt írta, hogy MINDEN december előtti L30-ast visszahívnak és megsemmisítenek. Az összeset. Biztos ami biztos alapon, ők nem akarnak több botrányt. Azért az micsoda pénz és pocsékolás lehet?! :Y :Y :F :F

(#84376) I.T.E.M válasza Pa3k (#84369) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Szia Pa3k!

Hasonlókat olvastam magam is róla, de egy saját tapasztalat több hitelességgel bír számomra, ezért köszönöm a részletes véleményed róla! :R

#84372Polllen : Sajnos idehaza nincs raktáron sehol, de meglátom, hogy honnan szerzem majd még be. Köszi neked is a választ! :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#84377) :AMF:


:AMF:
senior tag

Hamarosan érkezik a Topping A30 Pro és a D30 Pro.
A D30 Pro az előd D30-hoz hasonlóan Cirrus Logic chipet használ, konkrétan 4 db CS43198-at. (Úgy látom ez inkább DAP-okban tűnt fel eddig.) Az A30 Pro belső tápos, 5W@32ohm, XLR bemenet, illetve TRS kimenet is lesz rajta.

Exodius: A "megsemmisítés" vajon mit jelent náluk... sok jóárasított refurbished L30-at? :D

(#84378) nbencee válasza :AMF: (#84377) üzenetére


nbencee
tag

Ha a refurbish mellett kijavítanák bennük a lehetséges zárlatot okozó hibát, igazából miért ne? Főleg ha jó áron újra elpasszolnák őket, a környezetet sem szennyezné annyira, mintha bezúznák az összeset. Remélem lesz olcsón :D

(#84379) Exodius válasza :AMF: (#84377) üzenetére


Exodius
őstag

Megsemmisíteni.... refurbished nélkül. Érthetetlen számomra az egész.

(#84380) Dorien válasza Patice (#84370) üzenetére


Dorien
veterán

Azt hallottam, lesz ajándék is minden eladott készülékhez: :)
(ha kigyullad, ezzel megpróbálhatod eloltani... :D)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84381) Ba cy lus válasza Mathiask (#84374) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A gyakorlatban én nem ezt látom.

Pl. a Samsung hogy előzte meg a Sonyt a TV piacon? 2006-ban történt az őrségváltás. A recept nem volt bonyolult: olcsóbb volt. Jól emlékszem, a 90-es években a legolcsóbb TV-k Daewoo, Goldstar/LG, Samsung márkájúak voltak. Míg ezekből egy 51 centis került 50-60 ezer Ft-ba, a Sony volt 70-80 ezer? Valami ilyesmi rémlik.
A Samsung azóta is piacvezető, és utána az LG következik, a Sony az első 5-be nem fér ma már bele.
De említhetnék fejhallgatós példát is: a kizárólag high-endben utazó Stax egy jóval kisebb cég, mint a kommerszben is jelen lévő Sennheiser. Mindkettő nagyon régi cég, mindkettőnek voltak legendás termékei, de a különbség a cégek méretében egyértelmű.

Tudom, hogy lehetne ellenpéldát is mondani (pl. Apple), de tendenciózusan azt látni, hogy a kommersz piacon való jelenlét nélkül egy cég nemigen tud a legnagyobbak között lenni/maradni. Onnan jön leginkább a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#84382) Exodius válasza Mathiask (#84374) üzenetére


Exodius
őstag

Jaj dehogy. Sok cég van, akiknek a cuccai csak a HIGH-ből származnak. Pl.: ZMF, Stax, Focal is inkább a drágább féle.
DAC/ERŐSÍTŐK terén is akad egy pár.: Moon Audio, Vincent Audio, MSB Technology, NuPrime, Auralic.

(#84383) Eugene Roe válasza Exodius (#84375) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Döntsd el, hogy mi a gond akkor, ha igen, ha nem, ha mi? :P

Nem értek hozzá, de gondolom a drágább alkatrészeket kiemelik a nyákról, aztán pedig (remélem / szerintem) újrahasznosítanak sok ilyen fémes cuccot, 1 milliárd ember a nyákonkénti mikrogramm arannyal is sokat tud összehozni.

Megsemmisíteni, reduebished nélkül... ne már, ha Samsungban csak az akksi volt szar akkor ne az akksit cseréljük, hanem dobjuk ki az egészet?

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84384) Bodz


Bodz
Topikgazda

Az L30 már hanyadik Topping amiből majd a javított, második változat lesz a jó?

(#84385) btraven válasza nbencee (#84364) üzenetére


btraven
őstag

Majd akkor nőjön igazán nagyot ha kifizetik a tönkrement fejhallgatókat a pórul járt felhasználóknak mint a Schiit.

(#84386) Mathiask válasza Ba cy lus (#84381) üzenetére


Mathiask
senior tag

A cég méret egy más dolog szerintem, attól még akár lehet nagy nyereség is.
Kicsit utánanézve rájöttem, hogy hülyeséget írtam, mert nem profitról, hanem jövedelmezőségről beszéltem inkább. A profitra nem igaz amit írtam, valóban.
Én arra gondoltam, hogy ha pl igaz lenne az, hogy adott befektetett összegért több profit jön a 150 dolláros eladott dolgok után. Akkor mindenki oda fektetne be, azokba a cégekbe és nem azon részére a piacnak ahol az 1500 dolláros dolgokat állítják elő. Egészen addig míg telítődik ott a piac és már egy adott összegen már nem tud mondjuk 15% nyereséget realizálni csak mondjuk 5%-ot. És akkor már megéri a drágább holmik piacával és cégeivel is foglalkozni, mert ott még mondjuk lehet adott összegen 10%-ot keresni. Aztán ott is telítődik a piac, végül nagyjából mindenki azonos százalékot keres a befektetett pénzén.
Be kellett volna járnom a Közgáz óráimra.

(#84387) :AMF: válasza Bodz (#84384) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ilyen durva hiba miatt ez az első, szerintem. De értem, hogy mire gondolsz. A D10 az ESS THD Hump miatt kapott új verziót, illetve az A50-re is panaszkodtak, így jött az A50s(econd chance). :) Mondjuk az A50-el nekem semmi bajom, azt leszámítva, hogy a kasznira elpazarolt alumíniumból 10 évig csomagolhatnék szendvicset.

(#84388) Polllen válasza :AMF: (#84387) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valami polaritás gondjuk is volt az E30/L30 közül az egyiknél.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84389) Sinesol válasza :AMF: (#84387) üzenetére


Sinesol
veterán

Legalabb latszik az is, hogy folyamatos a fejlesztes. Amugy tuti sok mas gyartonal is biztosan vannak neha gondok, (ugye csak ott nincs gond, ahol semmit sem gyartanak) csak nincsenek annyira szem előtt, mint egy ilyen popularis markanal, aztan lehet evekig ott semmi javitas nem törtenik, mivel sose lesz belőle nagyobb ügy, ami sürgetné az adott gyartot. Hifis topikokban olvasgatva rendszeresen bele lehet futni abba, hogy ezzel vagy azzal a cuccal vannak gondok, amazonos ertekeleseket olvasva is bőven vannak problemas cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#84390) Ba cy lus válasza Mathiask (#84386) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én arra gondoltam, hogy ha pl igaz lenne az, hogy adott befektetett összegért több profit jön a 150 dolláros eladott dolgok után.

Én viszont nem erről írtam, hanem tisztán profitról. Hogy igenis nagyon fontos a cégnek a jövőjére nézve, hogy reagáljon a relatíve olcsó slágertermék meghibásodásaira. Ez nem kegy, hanem kőkemény üzleti érdek.

[ Szerkesztve ]

(#84391) Polllen válasza Sinesol (#84389) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem felesleges így relativizálni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84392) bala6120


bala6120
senior tag

Topping L30

Pocak89 segítségével én is jeleztem az audiophonics-nak. Most kaptam választ. Nem teljesen tiszta, hogy mit is kellene csinálnom (Google fordító), ebben kérem szépen a segítséget :R

"Hello,

Following a manufacturer's alert concerning the L30 Topping Product
If you have any of the L30 with a serial number starting with 2011 or less
Topping will proceed to an exchange, for this it will be necessary to send us a photo of the serial number affixed on the product, the photo must show that the product is destroyed or scratched therefore unusable.
With large deep scratches on the top cover using a screwdriver for exemple

Please stop using this product and return it to a recycling center, so that it does not end up on the market, in particular to avoid second-hand resale.

Replacement process
Your Topping L30 must therefore :
- Be destroyed or scratched deeply on the cover, to prevent the product from being put back on the second-hand market.
- Send us a photo of the destroyed or scratched product with the serial number visible
- Please give us your delivery address so that Topping can send you a new product
Only Headphone Amplifier / Preamplifier will be returned, no wiring will be provided
Best regards"

[ Szerkesztve ]

(#84393) fattyu válasza bala6120 (#84392) üzenetére


fattyu
veterán

fotózd le a serialt hogy tényleg az érintett tartományba esik.

és kegyetlenül bazd össze kb semmisítsd meg az l30at hogy ne lehessen már használni használtpiacon eladni és ezáltal újra cserét kérni rá.

adj címet telefonszámot topping küld neked.

röviden

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84394) bala6120 válasza fattyu (#84393) üzenetére


bala6120
senior tag

Ezt vettem ki én is, köszönöm a megerősítést :R

(#84395) Ear001 válasza bala6120 (#84392) üzenetére


Ear001
addikt

Ha van egy L30-od és a szériaszáma 2011-el vagy kevesebbel kezdődik. akkor ne használd. Fotózd le, és fotózd le a használhatatlanná tett cuccot. Azt például úgy tudod megtenni, ha csavarhúzóval jó nagy árkot vájsz a tetejébe, de szerintem kalapácsos aprítást is elfogadnak. Ha ez megvan, akkor küldd be a fotót amin látszik a szériaszám meg a tönkrevágott cucc együtt, meg adj meg egy szállítási címet, ahova a Topping elküldi az új L30-at.

(#84396) kujkuj123


kujkuj123
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem a Lars and Ivan THA-21 erősítőmmel kapcsolatban. A korából adódóan gondolkozom, hogy itt lenne az ideje a vákum csövek cseréjének.

Felnyitás után kiderült, hogy “Electro Harmonix” 12AX7EH csövek vannak benne.

A kérdésem az lenne, hogy célszerű-e 1 az egyben ez a csövet bele venni vagy lehet-e valamivel jobb minőségű csövet is bele tenni ezáltal növelni a “hangminőséget”.

Például "Genalex" Gold Lion csöveket?
(Erről jókat írtak nagyon!)

Tehát ha a cső típusa (jelen esetben) 12AX7 egyezik akkor végső soron kompatibilisnek kell lennie?

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#84397) bala6120 válasza bala6120 (#84392) üzenetére


bala6120
senior tag

Ear001, fattyu :R

Gondolom ez jó lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#84398) fattyu válasza kujkuj123 (#84396) üzenetére


fattyu
veterán

ecc83 előfokcső
örökélet
felesleges cserélni. ha upgréditisz van hajrá. de előfokcsövet 50-100 wattos erősítőkben sem szoktak cserélgetni. van 82es marshallom amiben a gyári csövek vannak előfokban. végfokban nyilván nem de érted.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84399) Zoliee válasza bala6120 (#84397) üzenetére


Zoliee
senior tag

Fordítási hiba történt, miszerint a terméket sértetlen, külsérelmi nyomok nélküli állapotban kell visszaküldeni.
Csakis ekkor cserélik... :D :DDD

(#84400) Exodius válasza bala6120 (#84392) üzenetére


Exodius
őstag

Én is a megerősítésre várok de én refundolni akarok. Fas*om fizesse ki újra a vámot.

Gyerekek azért ez mekkora pocsékolás, nem? Beküldeni a képet a szétvert termékről....az hány db.-ot jelent?

Dánia jut eszembe, meg a nyércek! :U :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.