Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Bodz válasza jackooo84 (#77992) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehet, csak kevesebb a néznivaló. :)
Nem tudom mit mutatna a Super X-Fi a 770-nel. Ki kell próbálni, máshogy nem fog menni.

(#78002) jackooo84 válasza Bodz (#78001) üzenetére


jackooo84
tag

Lehet inkább még várok egy kicsit aztán megrendelem az ID4-et. :)

(#78003) Bodz válasza jackooo84 (#78002) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Miért pont azt?

[ Szerkesztve ]

(#78004) jackooo84 válasza Bodz (#78003) üzenetére


jackooo84
tag

A mérések alapján jónak tűnik, vagy rosszul látom?

(#78005) Bodz válasza jackooo84 (#78004) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Komolynak mondható méréstől nagyon messze van a linkelt. Meg hát csak számok alapján vásárolni nem feltétlen célravezető. Bár erről megoszlanak a vélemények.
De ha már elmentünk árban felfelé, ráadásul interface irányba, akkor van Hardveraprón Spartan A is. Elboldogul a 770-nel.

(#78006) jackooo84 válasza Bodz (#78005) üzenetére


jackooo84
tag

Hitspace-es srácoktól vannak a mérések.A spartannal nem nagyon vagyok megelégedve...más okokból.

(#78007) Bodz válasza jackooo84 (#78006) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi baj vele?

(#78008) jackooo84 válasza Bodz (#78007) üzenetére


jackooo84
tag

Daw-on belül...

(#78009) jackooo84 válasza jackooo84 (#78008) üzenetére


jackooo84
tag

Meg kicsit megis untam màr, kiprobàlnèk màsikat is. :D

(#78010) kromatika válasza Bodz (#78007) üzenetére


kromatika
veterán

Szia mester. A véleményed szeretném kérni Jds Labs Atom vs Magni 3,vagy Magni 3+ ügyében. Neked melyik tetszett jobban. D30 hoz lenne,és 6XX lenne a füles. Illetve e két füles erősítőhöz hogyan viszonyul a Z40? :R

(#78011) Dolphin válasza Dolphin (#77982) üzenetére


Dolphin
tag

Erre senki? :F

(#78012) laleeee


laleeee
őstag

Hangzásra melyik jobb Szerintetek ? ibasso dc02 vagy btr3 ?

(#78013) bkercso válasza Yofej75 (#77998) üzenetére


bkercso
nagyúr

600 Ohmos impedanciájú fejhallgatót még meghaj
Érzékenységben azért van egy nagyságrend szórás a fejesek közt, szóval ez így marhaságnak hat. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78014) OPiiPO válasza Bodz (#77991) üzenetére


OPiiPO
addikt

Bodz, köszönöm az eddig segítséget, sajnos amíg van korona addig nincs komolyabb R2R. Viszont R2R nélkül nincs élet :DDD Szóval lett egy használt Audio GD R2R-11 a Cavalli Tube Hybrid elé. Most öröm van, megint van zene, és az Amiron is megtáltosodott hogy már egy rendesebbnek látszó lánc van előtte.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78015) paler válasza Bodz (#77983) üzenetére


paler
aktív tag

Tidal Hi-Fi :P
Azért próbálok józanul gondolkodni, mert nem szeretnék csak azért egy drága készüléket venni (pl. RME ADI-2-t) mert megtehettem, miközben pedig teljesen felesleges egy streamingelt szolgáltatás által adott minőséghez. De....és most jön hogy miért is gondolkodtam el az ADI-2-ön. Mivel szerintem egy fejhallgatós rendszer leggyorsabban amortizálódó része a fejhallgató, így leghamarabb valószínűleg a fejeseket fogom majd cserélgetni. És ki tudja, hogy egy mennyi fejhallgatót kell majd megfülelnem mire megint megtalálom a megfelelőt? Itt jönne képbe az RME és az EQ képessége (jaj, tudom ez itt Istenkáromlás ;] ), amivel lehet hogy tudnám egy olyan fejhallgató hangkarakterét módosítani, ami majdnem teljesen oké lenne számomra, csak mondjuk valamelyik tartományban hiányzik egy kicsit amit módosítani kellene (hozzáadni/elvenni) ahhoz, hogy teljesen megfeleljen számomra. Illetve mivel én multi stílusúnak vallom magamat, így szerintem nem nagyon fogok magamnak olyan mindenes fejhallgató szerezni, amin szinte minden műfaj ugyanolyan jól zenél. De úgy gondolom/hiszem hogy egy jó EQ-val sokat lehet javítani azon, hogy egy fejhallgató szinte bármilyen műfajjal élvezetesen zenéljen. Persze kérdés az hogy mennyire jó az ADI-2 EQ-ja, hány sávos tartományban, mennyire finom lépésekben lehet vele bűvészkedni. Illetve van-e benne EQ mentési lehetőség, és abból is mennyi? Mert így több hangzásképet is el tudnák menteni, amit akár egy gombnyomással előtudnék varázsolnia stílustól függően. Így talán ki lehetne váltani (és hosszú távon olcsóbb is lenne), hogy több fejhallgatót tartson otthon az ember a különböző stílusú zenék miatt. Lehet hogy a felépített elméletem zsákutca, vagy téves, de most ezen gondolatszál mentén tervezgettek/nézelődök értelmes emberi keretek között. :P

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#78016) Exodius válasza paler (#78015) üzenetére


Exodius
őstag

Én úgy halottam, hogy az ADI-2-nek kitűnő az EQ-része. Konkréten egy emberöltőnyi időt el fogsz tölteni vele, a finomságaival, amíg kiismered. :)

(#78017) Zoliee válasza paler (#78015) üzenetére


Zoliee
senior tag

Igen, ez is egy út.
Nekem nem jött be az eq. Sokkal eredményesebb, és számomra élvezhetőbb eredményt hozott a fejesek cseréje.
Klasszikusok/jazz: 58x, indie-, alternatív-, progresszív rock/metál/hardcore punk/stb: d5200, house-pop/trip-hop/stb: sonorous IV, vagy ath-ls70is iem
Szerk: saját tapasztalatom szerint egy fejes alapkarakterét nem tudod eq-val olyan mértékben/minőségben megváltoztatni, mintha egy másik gyártó fejesét választanád arra a másik stílusra/egyéni ízlésre. Persze csak szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#78018) paler válasza Zoliee (#78017) üzenetére


paler
aktív tag

És sokkal lassabban és költségesebb út is az...én megpróbálom a könnyebbnek/mobilabbnak tűnő utat bejárni és meglátjuk hogy mire jutok a végén :))

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#78019) paler válasza Exodius (#78016) üzenetére


paler
aktív tag

Szeretek az ilyen kütyükkel foglalkozni, csak meg is legyen az eredménye a belefektetett időnek/energiának ;)
Le is töltöm a Bibliát hozzá, és áttanulmányozom...

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#78020) Carasc0 válasza kromatika (#77678) üzenetére


Carasc0
őstag

Hello!

Erre vártam, hogy olvassam a Fiio K5 Pro-ról a véleményed. Akkor sztem bevállalom. Jó volt a Yamaha MT7-el is?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#78021) sNk77


sNk77
aktív tag


Sziasztok,

Ki szeretném cserélni az opákat H10-ben és kéne egy kis segítség.

Van 8 darab 8 lábú valami, ebből kettő OPA134PA 4BW7NHB, kettő 96A35PM NE5532P nevet kapott. Ezek a gyári dolgok gondolom és ezeket szeretném bele tenni.

És ami benne van 4 darab:

Kettő TI OPA 209A 48TT9, és kettő 02209 55K CHNVG4.

Ha jól gondolom csak kettő az OPA rész és a másik kettő pedig micsoda? Amikben szerepel OPA jelző gondolom azokat kell párban cserélni és a másik kettőt is, és ha csak az OPÁkat cserélem mi történik? Vagy ezeket egyben a 4-et muszáj cserélni?

Hogyan kell cserélni, ahol van ilyen kis vájat jelzi az irányt? A gyári nem OPÁkban nincs ilyen, csak egy kis bogyó (benyomódás szerű) jelzi ugyanezt?

A OPA134PA 4BW7NHB-kat rakom az OPA 209A 48TT9-ek helyére és a 96A35PM NE5532P valamiket a 02209 55K CHNVG4 valamik helyére? :D

Néhány kép:
[kép] [kép]
A feketék a gyáriak

[kép]

[kép]

[kép]

A nem OPÁkon a "benyomódás" fedje az erősítőben a vájat részt azaz a balt? Legalábbis a kép szerint. Az OPÁknál pedig ugyanez? Ha nem érthető valami, valaki világosítson fel légyszíves, hogy mit, hogy hívnak, köszönöm. :)
A kép szerint felül volt a két nem opa és jobb oldalon a két OPA.

nádpálca

(#78022) bkercso válasza sNk77 (#78021) üzenetére


bkercso
nagyúr

OPA134PA helyett OPA1641,
NE5532P helyett OPA1642.
Drágábban OPA140 és OPA2140, rendre. Jobb nem is kell. :)

De az OPA209/2209 se olyan rossz, szóval hatalmas nyereségre most itt ne számíts szerintem. (Az SMD tokok bonyább felirata ne tévesszen meg! A felhasznált anyagokat, illetve a kis módozatokat jelölik vele.)

A pont, a félkörös bevágás és az SMD SO8 tokok élének 45°-os letörése is az 1-es láb felőli oldalon van.
Single és dual OPÁ-k lábkiosztása.

A OPA134PA 4BW7NHB-kat rakom az OPA 209A 48TT9-ek helyére és a 96A35PM NE5532P valamiket a 02209 55K CHNVG4 valamik helyére?
Csak, ha el akarod rontani a hangát. Különen Isten ments'!! :N

ESD-re vigyázni ki- és berakásnál, mert úgy is károsíthatja az OPÁ-t, hogy az nem megy tönkre! Konnektor földelősaruját pár mp-re megfogni, aztán nem fészkelődni, pláne nem műszálas széken / ruhában!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78023) kromatika válasza Carasc0 (#78020) üzenetére


kromatika
veterán

Igen jó volt. :K

(#78024) fericske válasza paler (#78015) üzenetére


fericske
addikt

Eltekintve attól, hogy én egy másik dac-ot választottam az Adi helyett....
Mikor nálam volt az Adi2, akkor végigzongoráztam a szolgáltatásait és nagyon jól elszórakoztam vele.
Finom műszer.
A szűrők tették a dolgukat szépen, zavaró anomáliák nélkül.
Az EQ beállítási lehetőségei magas részletességű hangolást tesznek lehetővé túlvezérlési torzítás mentesen. Elmentem a szélsőségekig vele, de nem bírtam kifogni rajta, hogy valami kellemetlen torzítást produkáljon.
Gagyibb szinten az EQ bekapcsolásakor dinamika csökkenés és akár némi zaj is előfordulhat, ilyen szoftveres megoldásnál.
Az Adi2-nél semmi ilyesmi.
Valóban profi, stúdió minőségű hangolási lehetőségekkel bír.
Tényleg hosszasan el lehet szórakozni vele, napokig is akár. Szerencsére több beállítást is el tudsz menteni benne.
EQ-t én sem szoktam, szeretek használni, de az Adi-val nyugodt szívvel tennék kivételt.
Se rábeszélni, vagy lebeszélni nem akarlak az Adi-ra, de a beállítási lehetőségeinek minősége igen nagy erőssége. Én legalábbis mínuszt ezzel kapcsolatban nem tapasztaltam.

(#78025) sNk77 válasza bkercso (#78022) üzenetére


sNk77
aktív tag

"De az OPA209/2209 se olyan rossz, szóval hatalmas nyereségre most itt ne számíts szerintem. (Az SMD tokok bonyább felirata ne tévesszen meg! A felhasznált anyagokat, illetve a kis módozatokat jelölik vele.)"

Emlékeim szerint az előző tulaj azért cserélte, hogy több mélye legyen. Én pedig pont ezért akarom a gyáriakkal próbálni. Talán jót tesz a Sonorous hatosnak. Az SMD tok felirata pl.: 02209 55K CHNVG4, és ez ugyanúgy OPA csak nem írták rá ha jól értem. És akkor miért nem négy 02209 55K CHNVG4 ilyen vagy négy OPA 209A 48TT9-es van benne?

"A pont, a félkörös bevágás és az SMD SO8 tokok élének 45°-os letörése is az 1-es láb felőli oldalon van."

Jó akkor ezek alapján ugyanúgy berakom őket, a zöldek szerinti 1-esek alapján lesz a pont. Kép szerinti bal alsó pontban voltak az egyesek mind a négy esetben.

"A OPA134PA 4BW7NHB-kat rakom az OPA 209A 48TT9-ek helyére és a 96A35PM NE5532P valamiket a 02209 55K CHNVG4 valamik helyére?
Csak, ha el akarod rontani a hangát. Különen Isten ments'!!"

Ezt úgy érted, hogy elronthatom az erősítőt is akár? Szerinted a gyári OPÁk rosszabbak? Hátha jót tesz a fejesnek. Ha már szétszedtem és kint vannak a nem gyári OPÁk adok neki egy esélyt.

"ESD-re vigyázni ki- és berakásnál, mert úgy is károsíthatja az OPÁ-t, hogy az nem megy tönkre! Konnektor földelősaruját pár mp-re megfogni, aztán nem fészkelődni, pláne nem műszálas széken / ruhában!"

Na, remélem sikerült elrontanom akkor szétszedésnél mert egy zokni és egy melegítő nadrágban voltam. :D Akkor ledobom a textilt, ezen ne múljon, és csak papucsban beteszem.

Ha sikerül rosszul behelyezni bármelyiket is akkor legfeljebb az OPA romlik el?

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#78026) ribizly válasza fericske (#78024) üzenetére


ribizly
veterán

Bizony. Valami egészen elképesztő, hogy mennyire profi cucc. Amikor szórakoztam HD800 megszelidítésével, akkor tudtam olyan eredményt kihozni vele, ami már "kibillentette" a saját karakterből. Érdekes volt. Minden fejeshez hozzáigazítható.
De azzal egyetértek, hogy fejesek cseréjével több értelme van haladni, mint EQ-val.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78027) Bodz válasza kromatika (#78010) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Magni 3+-t még mindig nem hallottam, arról nem tudok nyilatkozni. De ha utána olvasol, akkor azért az körvonalazódik, hogy nem igazán előrelépés a 3 után. Inkább csak más kicsit. Az Atom neutrális szeretne lenni, sokan annak is tartják, de nekem inkább kicsit világos, ha van egy ilyen téren kellemetlen fejesed, akkor nem szerencsés párosítás. Nyilván nem a 6xx-ről van szó, de ott a D30 is, amiről hasonlót tudok mondani, így az erősítővel meg a fejessel mér adhat furi eredményt. Nyilván ez ízlés dolga, kifejezetten rossz azért nem lenne. A Magnit én jobban kedvelem, vastagabb, viszonylag energikus hangja van az Atomhoz képest, de nem esik túlzásba, nem fárasztó. Aztán ott a Z40 ami eredetileg jóval magasabbra pozicionált erősítő ezeknél, ezt érezni is rajta egyértelműen, tényleg jobb hangja van. Na meg ott a motoros poti, távirányíthatóság. Ezek fontosak lehetnek. Olyan nagyon egyikkel sem tudsz mellényúlni, de ha választani kellene, akkor a Myryad legyen a célpont. Bár téged ismerve úgyis kipróbálod az összeset. :D

[ Szerkesztve ]

(#78028) Bodz válasza paler (#78015) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mindent is lehet vele. :) Szóval elmenthető több beállítás, persze. Igazából nekem egyetlen kritikám van, a kezelhetőség. Kitalálhattak volna egyszerűbb megoldást is, bár meg lehet szokni, aztán már viszonylag magabiztosan lehet navigálni a menükben.
Az jó ötlet, hogy elolvasod a használatit. Tartalmas, kb minden le van vezetve a szükséges mértékben, na meg meglátod mennyi mindent és hogy lehet birizgálni.

[ Szerkesztve ]

(#78029) Yofej75 válasza bkercso (#78013) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Azt nem is írja a reklámszöveg, hogy mindegyik fejes élvezhetően fog szólni vele :DDD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#78030) Bodz válasza OPiiPO (#78014) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szívesen! :)
Azért ez egy igen zenei, kellemes hangú felállás, értem az örömöd. :K

[ Szerkesztve ]

(#78031) ribizly válasza Bodz (#78028) üzenetére


ribizly
veterán

Egy olyan software-t írhattak volna hozzá, amiről vezérelhető legalább az EQ. Az nagyon fájdalmas tud lenni, amikor az apró kijelzőn kell nyomkodni és finomhangolni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78032) kromatika válasza Bodz (#78027) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm szépen a választ.Igen a Magni 3-at ki akarom próbálni.Megpróbálok valahol lőni egyet. D30+Myrad Z40 tetszik a 6xx-el.Szerintem jó páros. De jó lenne ki próbálni a Magni 3 al. :K

(#78033) kromatika válasza Bodz (#78027) üzenetére


kromatika
veterán

Egyébként most a 6xx egy "ezüstözött Viablue EPC-4 vezető, aranyozott füles oldali csatlakozók, ezüstözött ónnal forrasztva" kábellel használom.Tényleg dob a hangján. Nyíltabb,és gyorsabb lett,ami jót tesz neki. :K

(#78034) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

A kérdésem azokhoz szól, akik használtak már Roland UA-M10-et.

Megoszlanak a vélemények, hogy Linux alatt mennyire megy. Daphile alatt nekem működik, de a HD FLAC (48kHz+) zenéknek csak akkor van hangja, ha a max sample rate le van korlátozva 44khz-re. Lehet a kompatibilitással van gond.

Win10 alá feltettem az ASIO-t. Hogyan lehet megbizonyosodni arról, hogy milyen mintavételezés van érvényben és valóban kikerüli a windows mixert?

Köszönöm!

(#78035) Polllen válasza OPiiPO (#78014) üzenetére


Polllen
nagyúr

A Cavallihoz képest milyenek érzed az R2R fejes erősítőjét?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78036) Polllen válasza Panthera (#78034) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Úgy, hogy a lejátszó programban kiválasztod az ASIO kimenetet és a lejátszó programban beállítod, hogy ne konvertáljon semmit sehova.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78037) Panthera válasza Polllen (#78036) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Köszi! Rájöttem, hogy kell hozzá ASIO multichannel renderer segédprogram vagy Foobar alatt az ASIO support pluginnal is jó. [kép]

Bár a system tray nem mutat ASIO ikont...ezt hogyan lehet elővarázsolni? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#78038) Panthera válasza Panthera (#78037) üzenetére


Panthera
őstag

ASIO nélkül ugyanazzal a beállítással az A és B (line out) kimenet is szól, ASIO-val pedig csak az A hajlandó. Ez a kimenet néha pattog is.

(#78039) Bodz válasza Panthera (#78038) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Használati segíthet, hogy miért nem szól a B.

Asio4all egy hulladék szerintem, ráadásul tök felesleges ha van gyári asio.

[ Szerkesztve ]

(#78040) PuMbA válasza Panthera (#78034) üzenetére


PuMbA
titán

Win 10 már ASIO nélkül is tök jól szól, mert nem olyan béna a mixere, mint a Windows XP vagy a 7-é :)

[ Szerkesztve ]

(#78041) Bodz válasza kromatika (#78032) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Liquid Sparkon nem gondolkoztál még?

(#78042) p76 válasza Bodz (#78041) üzenetére


p76
senior tag

Váratlanul megoldódott a metál problémám. Ennél a műfajnál volt még hiányérzetem, gondolkodtam új fejhallgató vásárláson is a HD6XX mellé.
Csak a fejes topikban lebeszéltek róla.
De most a Cavalli Tube Hybriddel megfelelő módon harapnak a gitárok. Sok mindenre számítottam, de erre nem :)
Nálatok is van egy pattanás a fejhallgatóban kikapcsolásnál?

(#78043) Polllen válasza PuMbA (#78040) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak a windows mixer újramintavételez mindent arra, amit beállítasz neki.

Onnan indult a fórumtárs, hogy 44.1 kHz feletti zenéket is hallgat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78044) OPiiPO válasza Polllen (#78035) üzenetére


OPiiPO
addikt

Még csak tegnap állt össze a lánc, de a következő napokban pont ez lesz az egyik tesztelni valóm, be fogok számolni majd.

(#78042) p76: van, de nem zavaró számomra.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78045) kromatika válasza Bodz (#78041) üzenetére


kromatika
veterán

Hát ha te mondod :K Azt írtad igen meg nyomja a mélyeket.Nemtudom 6XX hez milyen lenne?Jobb lehetne mint a Magni 3?

(#78046) Exodius válasza kromatika (#78045) üzenetére


Exodius
őstag

Talán inkább a más lenne a jobb helyett a megfelelőbb szó. :)

(#78047) IO.sys


IO.sys
őstag

Most készülök Meanwell tápot venni. Egyszerűbbnek gondoltam. Azt már tudom, hogy a típusjelzésben az M jelenti a medicalt, de azt nem jelölik sehol, hogy melyik smps és melyik linear. Erre a formán kívül lehet bármiből következtetni?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#78048) ribizly válasza kromatika (#78045) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem minőségi ugrást már csak valami komolyabb motyó megvételével érhetnél el, de akkor már kérdésessé válik a HD6xx megtartása is.
Egy DT1990-et miért nem próbálsz ki? ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78049) bkercso válasza sNk77 (#78025) üzenetére


bkercso
nagyúr

rosszabb a hangjuk a gyáriaknak. Az OPA1642 vékony enyhén.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78050) fericske válasza kromatika (#78045) üzenetére


fericske
addikt

Én merem ajánlani a Sennikhez a Spartan Helot 2x-et jobb csövekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.