Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Bodz válasza gordonfreemN (#65000) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Emlékeim szerint csak az adaptertől még nem fog világítani, usb kábelt is be kell dugni.

(#65002) gordonfreemN válasza Bodz (#65001) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Be volt maga az USB is. Magán az adapteren van egy led az is süket.
Direkt vártam vele vagy 3 órát mielőtt bekapcsoltam.
Beduktam egy kicsivel nagyobbat pukkant mint ált. az ilyen kapcsoló tápok és semmi életjel. Rámértem gyorsan az adapter 230-as bemenetére, szakadt...
Vagy biztosíték vagy felégett a vezetősáv. De pont tök mind1, van rá gari 3 év csak most akkor lehet visszaküldeni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65003) funkmester


funkmester
aktív tag

paypalos vasarlas eseten szukseg van a paypal szamlat bankkartyahoz kotni?paypal szamlan van penz

(#65004) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#65002) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na hát erről egyelőre ennyit, rámértem a DAC táp bemenetére is és az is süket ellenállásmérésben. Valami mintha kiment volna ott is bár ott nem hallottam pukkot.

Kezdek gyanakodni, hogy nem véletlen került annyiba ez a cucc. Azt hogyan tudom megnézni, hogy van e refound?
Mert így utolag nem tejesen úgy látom a hirdetést, nem látom ezt az infót.

A számla amit küldtek az se egy nagy kunszt, sehol sincs rajta a hirdetésben igért 3év gari.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65005) kromatika válasza Dorien (#64997) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.

(#65006) Dorien válasza funkmester (#65003) üzenetére


Dorien
veterán

Ha a PayPal számlán van a vásárláshoz elég pénz, akkor gondolom nem szükséges. Én mondjuk soha nem hagyok rajta egy fillért sem. Vásárlás előtt csatolom, utána meg eltávolítom a bankkártyát.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#65007) bkercso válasza gordonfreemN (#65002) üzenetére


bkercso
nagyúr

Magán az adapteren van egy led az is süket.
Örülj neki! Egy adaptert nem nagy dolog beszerezni hozzá, ha csak ez a gond. Meg úgyis építenél neki egy jó tápot, nem igaz? :)

az is süket ellenállásmérésben.
Lehet benne dióda, relé, akármi...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#65008) gordonfreemN válasza bkercso (#65007) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Építenék igen :)
Lehet benne dióda, relé, akármi...
Ez igaz. De rádugtam a 9V/2A helyett egy 9V/600mA-es tápot és nem röffent (miközbe gépre is USB-vel dugva). Ezzel indulnia el kellett volna.

Szerintem kinyirta a táp a zenedobozt is. Sajnos. Most tökre elkeseredtem ezen, pedig nagyon vártam.
Még sosem jártam így.
Pláne hogy egy kapcsitáp mitől szólja el magát így elsőre? Az is lehet gyanús, hogy egy biztosíték (értek ezalatt bármit ami célt szolgál) ugyanis szag az nem volt.
Persze az is bosszantó, hogyha gariztatni tudom egyáltalán, akkor kiküldöm 1hét plusz egy 6-os a díja, aztán tökörésznek majd, amúgy meg ha szétkapnám és nem tekercs égett el (ami a szagtalanság miatt kizárt) kb 1óra alatt megjavitanám.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65009) bkercso válasza gordonfreemN (#65008) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az USB-t előbb dugtad be, mint a tápot?
A gép jól le van földelve?

Mind1, ha nem tudod érvényesíteni a garit, akkor meg kell javítanod, és abból sokat lehet tanulni. Légy pozitív! ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#65010) gordonfreemN válasza bkercso (#65009) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen az usb be volt dugva a gép nem müködött de csatlakoztatva volt a hálózatra. Ezután bedugtam a DAC-ba a dc csatlakozót majd a táp villásdugóját az aljzatba ahova a gép is megy. Ekkor puffant kicsit hangosabban mint egyébként az ilyen nagy 230-on lévő pufferek. De akkor még azt hittem hogy ez biztos ilyen, túl vészes nem volt. Aztán nem indult semmi. De valamit rosszul csinálhattam?

Azt sajnos nem tudom mennyire van jól leföldelve a gép de eddig gond nem volt, a gép nem ráz, a táp ilyen kisebb paneltáp, az 12V-ot kap, a 12 meg egy kulső kapcsitápból jön (mint egy laptop táp)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65011) gordonfreemN válasza bkercso (#65009) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jobb alsó sarokban lent, ott az az F1 jelű...

[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65012) Bodz válasza gordonfreemN (#65008) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amivel próbáltad a polaritás annál is negatív volt középen, mint a gyárinál? Másik usb kábel (hátha gyári hibás)?
Paypal megtéríti a visszaküldés költségét, én így mindenféleképpen cseréltetném, ha nem lesz megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#65013) Bodz válasza IO.sys (#64999) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Musiland 04 MX, Logilink UA0211.

(#65014) gordonfreemN válasza Bodz (#65012) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Usb kábel csere eszembe se jutott.
A táp pukkant nagyobbat egy ilyen kapcsitápnál megszokottnál nagyobbat szerintem az lesz a kiinduló.
A polaritás jó volt.

Ez a megtérités hogyan müködik? Én lebeszélem az eladóval a visszaküldést, ő vagy cseréli vagy nem és ezt a visszaküldést pedig igazolom az ebaynek?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65015) Bodz válasza gordonfreemN (#65014) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aham, írsz neki, hogy halott a cucc, szeretnéd ha cserélné. Normális eladó nem fog ellenkezni, megbeszélitek a címet, egyebeket. Nagy ritkán, ha végtelenül vásárló barát, akkor ő is megtéríti. Ha nem, akkor marad a Paypal. A tranzakciónál bökj a visszaszállítási díj visszatérítésének igénylésére, aztán nézegesd meg már most, hogy mire lesz szükséged.

(#65016) IO.sys


IO.sys
őstag

Ezekről mi a vélemény? :) Burson opamp

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#65017) s4tch válasza IO.sys (#65016) üzenetére


s4tch
veterán

V5i van nekem egy Xduoo XD05-ben. Nagyon sokat dobott a hangon: kisimultak a magasak, felkeményedtek az egyébként folyós mélyek, így valamelyest a részletesség (illetve annak érzete) is javult.

(#65018) IO.sys válasza s4tch (#65017) üzenetére


IO.sys
őstag

Hm. Én meg azt hittem, hogy az én 2 200 Ft/db opampjaim drágák. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#65019) Hoho


Hoho
tag

Sziasztok!

Két DAC-ot ha valaki össze tudná hasonlítani, van esetleg tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná velem.

Cambridge Audio DacMagic Plus DAC - ez 130eFt körül van újban (használtan 70-80eFt)

Oehlbach XXL DAC Ultra - ez most elég akciós, új áron is olcsóbb, mint a CA

Esetleg még,hol van ezekhez képest a MUSILAND Monitor 02 US Dragon?

A felhasználás, szinte 100% PC-USB - to - RCA

Köszi!
HZ

(#65020) funkmester


funkmester
aktív tag

Shanling M2s 100eu massdroppon....ennek a lejatszonak van jobb hangja vagy a hasonlo aru dacoknak(asztali, hordozhato mind1)?

(#65021) Bodz válasza Hoho (#65019) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

DM Plus esetleg akkor, ha kifejezetten biztos vagy benne, hogy neked az hang kell, tehát hallottad. Szerény véleményem szerint nem sok vizet zavar.

Oehlbach passz.

DM a Musilandhez képest sötétebb, testesebb, kevésbé levegős. Ezeket felfoghatod előnynek vagy hátránynak is. De legalább simább, nyugodtabb, valóságosabb a maga módján.

(#65020) funkmester: Elég nehezen döntöd el, hogy mit vegyél... :D

[ Szerkesztve ]

(#65022) funkmester válasza Bodz (#65021) üzenetére


funkmester
aktív tag

jah, amikor akartam rendelni amazonrol, akkor tudtam meg,h nem lehet paypallal fizetni...most ebayrol akartam rendelni, de itt me gbankkartyat is kert a paypal melle...most massdropot nezek itt csak paypal kell :D amugy a kerdesemre visszaterve-dap vagy dac -oknak van jobb hangjuk azonos aron?jelen pillanatban 100eu korul nezelodok

(#65023) Bodz válasza funkmester (#65022) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Túl általános a kérdés, erre így nem igazán lehet válaszolni.
Én erre mennék rá Massdropról. Nem hallottam ugyan, de a Grace biztosan össze tud dobni egy normális hangú dac-ot, az O2 meg rendben van, ha olcsón kell valami, nincs rossz hangja.

(#65024) bkercso válasza IO.sys (#65018) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mondok még jókat, olcsóbban (a Bursont nem ismerem): OPA140/2140/4140, OPA1641/1642/1644. A legjobb, amit hallottam (hallgatok) pedig az OPA128, bár ez nem olcsó. De annyival nem jobb a előzőknél, amennyivel drágább.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#65025) Pierre75


Pierre75
senior tag

Bodz mesternek ajánlva:

Oehlbach USB Bridge
(az összehasonlítás párja egy pár óráig használt Dragonfly Black 1.5, egy naprakész Win10 notebookon RHA T20-al tesztelve)
Öli kupakja és környéke gumírozott, a többi alu. (a szitakötő jobb anyaghasználatú érzetet ad a teljesen gumírozott házzal). A német megoldás szélesebb, így vagy használod a kábelt, különben Öli átnyúlik a laptop szomszédos csatlakozójáig.
Telepítés: mindkettőt csatlakozást követően felismerte és használatba vette a win10. De újracsatlakoztatást követően a szitakötővel pár mp-ig elmolyolt az OS, addig Öli azonnal szolgálatba lép.
Egy normál füles jacken 25%-os hangerőn hallgatható, addig a T20-at 50%-ra kellett emelni, hogy hallhatóvá váljon. A Black erősítő része alapból 25%-ra állította a hangerőt, de így a T20 hallgathatatlanul hangossá vált, (igazából a már megénekelt anomália miatt nem foglalkoztam vele, hogy lehet lecsendesíteni a szitakötőt). Öli alapból 30%-ra lövi be magát, amivel hozza a jack 50%-os hangerejét. A jelek szerint a fritzek gondoltak a pc-s hangerőre, az ángliusoknak sem ártott volna.

Hangminőség:
erről csak szőrmentén, lévén pár órás hallgatás Öli vs a Szitakötőt percekig élvezhettem. Nekem tetszett a Black, az alaplapi után kitiszultak a hangok. A legfontosabb különbség Ölihez képest a Black nem nyúlt hozzá a T20 mélyeihez. Ezzel a brit indulóval valóban szépen döbörgött a Dragon.
Öli szélesebb színteret ad, elvesz a T20 mélyeiből, cserébe középen gazdagabb.
Csak német tesztek születtek (ahova Öliék keze elér, gondolhatnánk némi malíciával) melyek a kiegyensúlyozott hangot emelik ki. És ebben szerencsémre igazuk van.
Öli eredetileg a 140Đ-s kategóriában indult, de a fritzeknél folyik a 2015 őszén megjelent USB Bridge kivezetése, így szerencsére nálunk is 27.000 HUF-ért elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#65026) Bodz válasza Bodz (#65023) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vagy egy friss drop, megint van DACport HD.

(#65027) Bodz válasza Pierre75 (#65025) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Köszönöm! :) És megtartod vagy jöhet a következő?

[ Szerkesztve ]

(#65028) Pierre75 válasza Bodz (#65027) üzenetére


Pierre75
senior tag

Öli marad: szépen kezeli a T20-at, (ami miatt pár nap alatt lecseréltem flac-ra az mp3 gyűjteményem nagyrészét, mert már jacken is hallható különbség volt). Az alaplapi fátyolos hangja helyett kitisztult a zene Ölivel. Köszi mégegyszer az ajánlást!

Ami kimaradt:
Oelhbach azzal indokolta az alut (a teljesen gumírozott ház helyett), hogy a Bridge hőleadását segítse.(Most ment 3 órát, és langyos a készülékház egy 22C-os szobában.)
Van egy picurka pilács Ölin is, ami csak a bekapcsolt állapotot jelzi, szemben a Blackel amin egy szitakötő informatív fényei váltakoznak (44-48-88-96kHz).

[ Szerkesztve ]

(#65029) CsyGaBiKa


CsyGaBiKa
csendes tag

Vásárlás előtt vagyok. Tud-e valaki hasonló terméket ehhez M-Audio M-Track 2x2m , hasonló árban.
2 mikrofont kell meghajtani egyszerre és phantom táppal is kell rendelkeznie a hangfalakhoz, könnyen kezelhetőnek tűnik és számomra szép is, és hogy hátra vannak rakva mikrofon, hangfal bemenetek, így előnyös.
És akinek van valami észrevétele a termék kapcsán szóljon most, vagy hallgasson mindörökre! :D

[ Szerkesztve ]

(#65030) Dimaj válasza CsyGaBiKa (#65029) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Nekem ilyen van, nincs gond vele teszi a dolgát. A fejhallgató erősítő benne viszont elég gagyi sajnos, de aktív hangfalhoz használom. Amúgy a fantom táp mire jó?

(#65031) gordonfreemN válasza Bodz (#65012) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jövök egy bambival! :R

A gép működik, a táp cserés. Ma kollégámmal felhívattam a boltot, mivel ő perfect német, gondoltam csak jobb úgy. mint én angolul hebegek ha sikeül.
Segítőkészek voltak, mondták cserélik amit kell. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65032) CsyGaBiKa válasza Dimaj (#65030) üzenetére


CsyGaBiKa
csendes tag

Kondenzátor mikrofonokhoz kell, és a legjobban erre lennék kíváncsi, hogy az m-audio mennyire tisztán képes egyidejűleg megszólaltatni mikrofonokat, lehetőleg minél kevesebb alapzaj nélkül.

(#65033) Bodz válasza Pierre75 (#65028) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nézd a jó oldalát, a DF gumis borítása úgyis elég csúnyán tud kopni, foszlani, ha sokat fogdosod. :)

(#65031) gordonfreemN: Na, ez jó hír. Most már csak az kell, hogy a hangja is megfeleljen neked. :)

(#65029) Kimarja: Tascam 2x2 jobb hangú. Mikrofon részéről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#65034) gordonfreemN válasza Bodz (#65033) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát nem panaszkodom...
Csak ismételni tudlak, kiegyensúlyozott...
Nincs az az érzésem hogy ez vagy a zenében mennyire kijön kiemelkedik... hogy pl durva mélyei vannak...
Inkább csak minden ott marad és zenél Nem a térről szinpadképről beszéltem. Nincsenek durva mélyek mégis több részlet kihallatszik. Ez az egész hangképre igaz.
Valami ilyesmit szerettem volna.
Nem ragad el túlságosan (vagyis pont ez az elragadó benne) :) de ez így van jól kell a hosszú távú kapcsolathoz a lépestáv nekem így tetszik. Nagy barátság nagy szar... szól a mondás. Aztán meglátjuk mi alakul ki ebből.
:R
Köszönet Bercinek is a segitségért.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65035) Dimaj válasza CsyGaBiKa (#65032) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Szerencsédre ismerek olyan előadókat, akik az m-track 2x2 vel dolgoznak és veszik fel azon a vokált is, és nagyon jó a végeredmény, milliós nézetségűek amúgy. Nem hinném problémád lenne vele.

(#65036) Piftuka válasza CsyGaBiKa (#65029) üzenetére


Piftuka
veterán

Én 3 éve a ROLAND Quad Capture mellett tettem le a voksomat; nem csalódtam benne. Akkor még ebben az árkategóriában mozgott az is. Most már szignifikánsan drágább.

(És a Rubix sorozatot hozták ki kvázi utódjául.)

Előtte én is körbejártam a témát; megkérdeztem ismerősöket, akik az ebbe a kategóriába tartozó népszerűbb (Focusrite, M-Audio, Line6, Roland) audio interface-eket használják, és mindent összevetve (Ár/Érték arány, minőség, support) a Quad Capture bizonyult a legjobb választásnak.

Én egy RODE NT1-A kondenzátor mikrofonnal használom; egyelőre dedikáltan énekfelvételekhez. Remek párost alkotnak.

"Aquila non captat muscas."

(#65037) IO.sys


IO.sys
őstag

Üdv újra. Ráizgultam a Xonar Essence ST-re. Aztán rájöttem, hogy nincs PCI csatlakozó az alaplapon.
Ha egy ilyen PCIE To PCI Adapterrel használom, okozhat bármi torzulást a jelben?
Ilyen is van
Mindkettővel helyproblémám lesz, de az egy másik kérdés.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#65038) #56474624 válasza IO.sys (#65037) üzenetére


#56474624
törölt tag

A második összesen 27 dollár + a kártya 20, már majdnem 30k-nál jársz. Miközben aprón van annyiért Nuprime uDSD, ami egy teljesen más szint, és nem lenne helyproblémád sem.

[ Szerkesztve ]

(#65039) Piftuka válasza Bodz (#64960) üzenetére


Piftuka
veterán

"Pl a K214 kellemes lenne a két említett fejessel."

Köszönöm a tippet, és minden tisztelettel, de... Ezen nincsen dedikált S/PDIF kimenet. :(

"Aquila non captat muscas."

(#65040) IO.sys válasza #56474624 (#65038) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi, ez az első, ami a külsők közül tetszik. Amúgy normális az, hogy ami nem rég kondenzátorokkal és miegyebekkel nagy helyen volt megoldva, azt most elintézik pár felületszerelt alkatrésszel? Nem hiányzik a végeredménynél emiatt valami? Nagyon le vagyok maradva...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#65041) Dorien válasza IO.sys (#65037) üzenetére


Dorien
veterán

Jaaaj, inkább felejtsd el azt az ST-t.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#65042) IO.sys válasza Dorien (#65041) üzenetére


IO.sys
őstag

Azért ha szembejön egyszer olcsón, kipróbálom, legfeljebb továbbadom, ahogy ez lenni szokott. Köszi!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#65043) Bodz válasza Piftuka (#65039) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Miért is lenne? Csak egy fejhallgató erősítő. :) A spdif kimenet majd a dac-on lesz. Vagy akkor egybecucc kell neked igazából?

[ Szerkesztve ]

(#65044) Locutus válasza #56474624 (#65038) üzenetére


Locutus
veterán

Amúgy ezt a "teljesen más szint"-et kifejtenéd bővebben? Miért is?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#65045) stemplar07


stemplar07
őstag

Fiio Q5 kérdés , ha valakinek van
1 , Fiio Q5 - AM3 Amp Unit 2.5mm Balanced Output Noise Level
[link]

2, Droid usb (adat) kapcsolattal állítólag meríti a telefont (IOS-nél nem ) forrás HeadFi
fentieket tapasztalta-e aki használja,

köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#65046) #56474624 válasza Locutus (#65044) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez miért annyira hihetetlen? Mert az Asusnak vastagon fogott a ceruzája? Pityu már leírta a lényeget, én abszolút egyetértek vele.

[ Szerkesztve ]

(#65047) Bodz válasza #56474624 (#65046) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Feltegyem megint a múltkori kérdésem? ;]
Én sem vagyok oda Xonar ST/STX-ért, de erős túlzás, hogy a uDSD fejessel használva teljesen más szint.

IO.sys: Ha mindenáron belső kártyát akarsz, akkor AIM SC808 mondjuk. PowerColor Devil HDX néven is kapható drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#65048) #56474624 válasza Bodz (#65047) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezzel kapcsolatban már 2 nappal ez előtt is vitába szállhattál volna Pityuval, nem értem, miért nem tetted.

(#65049) Dorian válasza #56474624 (#65048) üzenetére


Dorian
félisten

Mint DAC, biztosan sokkal jobb az udsd, a fejeserősítőjét sosem használtam, állítólag nem nagy szám.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65050) Bodz válasza #56474624 (#65048) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyszerű. Hallotta, van egy véleménye az STX-ről, nincs min vitázni. A te kijelentéseddel van a gond, ami félrevezető és megint egy feltételezésen alapul. Nos, hát nem. A uDSD fejessel használva nem olyan nagy durranás, szó nincs semmilyen más szintről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.