Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84301) Polllen válasza :AMF: (#84296) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi, azért ez kemény. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84302) David75 válasza Polllen (#84300) üzenetére


David75
őstag

Köszi, na ennek utánanézek.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#84303) bkercso válasza :AMF: (#84297) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kérdés, milyen a fogyasztóvédelem. PayPallal fizetted? Mikor?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84304) :AMF: válasza bkercso (#84303) üzenetére


:AMF:
senior tag

Engem szerencsére nem érint a dolog. :)
Az Asr fórumán inkább arról ment a diskurzus, hogy kicsit jobb (lett volna) a helyzet, ha az elszállt fejes gazdája az EU-ból veszi az L30-at, mert az EU-s fogyasztóvédelmi szabályok közvetlen import esetén nem védik a fogyasztót. (Garancia kérdés kapcsán most már erre is tekintettel kell lenni.)

(#84305) Exodius válasza :AMF: (#84304) üzenetére


Exodius
őstag

Miért nem érint?

(#84306) Exodius válasza btraven (#84291) üzenetére


Exodius
őstag

Nem valami jó ómen ez. Ezek a hírek mindig nagy port kavarnak egy alapvetően zárt közösségben, mint a hi-fi.
Konkrétan most úgy nézek az L30-asomra, mint egy időzített bombára. :U

(#84307) Exodius válasza Exodius (#84306) üzenetére


Exodius
őstag

Utánaolvasva. A tervező, John Yang írta:

"As you know me I'm very transparent. In previous respond, I have talked about the DC protection having some issues. With more detail, in 2 ways, threshold, and the protection of the opamp caused the circuit to not function properly. It's only solved in 2012(December 2020) batch. But I don't think others should worry too much. The likelihood of failed unit is still very small.
Current guess is towards ESD killed the opa1612 instead of tpa6120a2 as I initially guessed. We are purchasing an ESD test bench for this. Even though we know there's esd protection (limited) in opa1612 and no other products as I know have dedicated protection for it. And many products O2, El amp, magni have the same external transformer power supply + metal chassis. This is not something that overlooked but simply was not known very well at all in this field. To say the least, the beloved O2 does not have any DC protection or pop eliminating design at all. Only protection was under volt protection. That's where I start, that's what I loved.
I'm still designing and tweaking many new products. The same time also trying my best to get to the end of it."

(#84308) alphamooncam válasza Exodius (#84307) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kérlek vedd figyelembe, hogy itt nem beszél perfekt mindenki angolul.

Ha szociálisan érzékeny tipus vagy, akkor elmondod a véleményed, vagy zanzásítod magyarul, ugyanakkor hivatkozásba beteszed az angol nyelvű linket.

Persze csak akkor, ha tekintettel vagy magyar nyelvet preferálókra. :F Szerintem :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84309) Exodius válasza alphamooncam (#84308) üzenetére


Exodius
őstag

Oh elnézést a feltételezésemért.

Röviden annyi, hogy a 2012-vel ellátott L30-asokat jobban kidúcolták védelemmel, de olvassa el, aki akarja.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#84310) Polllen válasza alphamooncam (#84308) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem a magyar nyelvet preferálók elkezdhetnék használni a translate.google.hu címet.

Sokkal könnyebb lesz az életük. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84311) borix válasza Exodius (#84306) üzenetére


borix
őstag

November környékén írtam, hogy a Topping-nak gyakran kijön valami f@szsága, hogy nem tudnak rendesen megcsinálni 1-2 szériát, hogy ne lenne valami kisebb, nagyobb hibája.
Akkor a E30 volt terítéken, majd poénkodtál, hogy téged nem érint mert L30-at akarsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#84312) Exodius válasza borix (#84311) üzenetére


Exodius
őstag

Tehetek én erről? Ki a franc gondolta azt, hogy majd ott is elsz*nak valamit?

Mekkora boszorkányégetés megy az arw-n...egy csomóan refund-olni akarják a cuccot, meg a Toppingra várnak, hogy mondjanak valamit. Teljesen jogosan. Ezzel nagyon gyorsan tökön tudják magukat lőni, ha nem reagálnak észszerűen.
Állítólag hazavágott már egy Focal-t is.

(#84313) alphamooncam válasza Polllen (#84310) üzenetére


alphamooncam
őstag

Használom is bőszen, de ez még mindíg magyar nyelvű fórum. Szerintem. :R

Arról nem is beszélve, hogy a fordító lenni gyenge madzsar & spec hájfáj szók hiányozni szótár :P

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84314) borix válasza Exodius (#84312) üzenetére


borix
őstag

Egy darabig lehet az AD500X fejest lenne célszerű vele használni, azt küldje kukába ha úgy alakulna, vagy visszaküldeni ha megoldható az L30-at.

[ Szerkesztve ]

(#84315) :AMF: válasza Exodius (#84305) üzenetére


:AMF:
senior tag

Mert nincs idehaza L30. :) A30 és A50 van, ezekben nincs NFCA modul. Mintha azt írták volna, hogy abban történt a hiba. (NFCA ezekben van: A90, A50s, L30)
Valamelyik hozzászólásban írták, hogy nem csak a Toppingot érinti a dolog. A gyártó más márkáit is (pl. SMSL), talán külön topik is van neki ASR-en.
Nem tudom az elektrosztatikus kisülés ellen hogyan védik ezeket a cuccokat, bkercso biztos el tudja mondani. Azt gyanítják ugyanis, hogy ez okozhatta. (Szerencsére még sosem tapasztaltam ilyet a dac/amp-ok körül.)
Szerintem várjuk meg mire jutnak a hibafeltárással, addig nem érdemes aggódni. Annyira azért nem tömeges a hibajelenség. Ez most csak azért kapott nagyobb figyelmet, mert egy drágább fejest is magával vitt.
Apropó, hamarosan érkezik az A30 Pro. :)

(#84316) Polllen válasza alphamooncam (#84313) üzenetére


Polllen
nagyúr

:DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84317) Exodius válasza borix (#84314) üzenetére


Exodius
őstag

AD500X-nek kellene egy belső kábelezés meg egy új kábel is. :D
Visszatérek a DA300-ashoz, aztán majd napokkal később kiderül, mi a helyzet.

(#84318) Ba cy lus válasza Polllen (#84310) üzenetére


Ba cy lus
őstag

ÁSZF II/10 értelmében neki van igaza. ;) :))

(#84319) asuspc96 válasza asuspc96 (#84295) üzenetére


asuspc96
senior tag

:F :F :F

(#84320) Polllen válasza Ba cy lus (#84318) üzenetére


Polllen
nagyúr

A Felhasználói Tartalom nyelve a magyar, ettől eltérni csak indokolt esetben lehet.

Szó szerint idézett, ez számomra indokolt eset. :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84321) Exodius válasza Polllen (#84320) üzenetére


Exodius
őstag

Szerintem hagyd. ;)

(#84322) OPiiPO válasza Polllen (#84310) üzenetére


OPiiPO
addikt

A fórum nyelve még mindig magyar, kéretik ezt elfogadni, ráadásul a gugli fordítónak finoman fogalmazva sem erőssége a magyar nyelv.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84323) fericske válasza asuspc96 (#84319) üzenetére


fericske
addikt

LOXJIE D30 szokott ajánlva lenni ebben az árszegmensben ezekkel a szolgáltatásokkal.
A mélyeket a hangdobozoktól várd :)

(#84324) Sinesol válasza dni (#84298) üzenetére


Sinesol
veterán

Tényleg draga, de a sokoldalusaga talán indokolhatja az árat. Hordozhato, akksis, viszonylag kicsi, szinte minden formatumot tamogst, nagy kimenő teljesitmeny, szinte mindent kepes meghajtani. Nem sok ilyen mindenegyben cucc van a piacon.

Ha kombot akarsz, akkor Schiit Magni+ Modi, esetleg Topping E30+L30, bar utobbi eseteben van nemi gond elfustolessel, elvileg az ujabb daraboknal mar orvosoltak a gondot, kerdes vajon azt kapja-e az ember. Mondjuk kerdes mennyi a hiba eselye a regivel, a sokezer eladott darabbol par tucat hibas az kb semmi, de azert jobb ovatosnak lenni. L30 helyett veszel mast, mondjuk A30-at, vagy Monoprice Liquid Sparkot. Ha jol emlekszem a Liquid Sparknak van Dac parja is mar, szoval ott is összeallithato egy kombo. Aztan ott van meg a JDS Labs Element 2, az egybecucc es igencsak erős is.

[ Szerkesztve ]

(#84325) Polllen válasza OPiiPO (#84322) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sir, yes Sir. ;]

Amúgy lehet az össz angol szöveg, amit ide beírtam az ez volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84326) Exodius válasza Dorien (#84283) üzenetére


Exodius
őstag

Durva, hogy kiket tüntetett el a Fidelio. :U
Giant-killer maybe? ;) :B

(#84327) bkercso válasza Exodius (#84307) üzenetére


bkercso
nagyúr

Haha, nem csak az ESD-ről nem tudnak eleget, de a vevőkről sem. Nem baj, két lecke lesz nekik egy esetből. Tiszta nyereség!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84328) bkercso válasza :AMF: (#84315) üzenetére


bkercso
nagyúr

Be kell tartani a kezelésre és gyártásra vonatkozó ESD-védelmi előírásokat, amikből félévente amúgy is kapnak oktatást az ilyen területen dolgozók.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84329) ribizly válasza Exodius (#84326) üzenetére


ribizly
veterán

Persze persze... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84330) fericske válasza Exodius (#84326) üzenetére


fericske
addikt

Ugyanmár. Dorien egy közveszélyes eladogató. :D
Majd megy a Fidelio is, figyeld meg ;)

[ Szerkesztve ]

(#84331) bkercso válasza bkercso (#84327) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amúgy fura, mert ESD-hiba esetén korai kiesőnek kellett volna lennie, várhatóan nem több hetes használat után menne tönkre szerintem...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84332) ribizly válasza fericske (#84330) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan. :K :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84333) Exodius válasza bkercso (#84331) üzenetére


Exodius
őstag

És az, hogy kinyírhat fejeseket is? Az mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#84334) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Jelenleg egy focusrite 3. genes solom van, hozzá pedig microlab 6c és egy 80ohmos dt770. Gondolkoztam a solo cseréjén, de kérdés megérné-e. Tudnék-e szebb hangot kihozni egy másik dac-al? Fontos, hogy olyan kellene, amire rátudom kötni a két hangfalat is. Az sem hátrány, ha lenne xlr kimenete (solot majd szeretném cserélni JBL lsr 306-ra)

[ Szerkesztve ]

(#84335) bkercso válasza Exodius (#84333) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kimeneti DC-től. Hibás bemenet is okozhatja.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84336) Tulku válasza Exodius (#84333) üzenetére


Tulku
veterán

Mondjuk ha a megkérdezett ilyen termékkel rukkolna elő, akkor rituálisan kivégeznék itthon...de tudtommal nem teszi és tervben sincs...
Viccet félretéve, nem tudhatjuk mi zajlik ezen kivételes kontrollált tervezésű és kivitelezésű termékek esetén...nyilván mindenki (beleértve engem is) szeretne szent grált olcsón esetleg fillérekért, de előbb utóbb rá kell jöjjünk, hogy ennek időszakosan ára van...
És nem....egy percig sem állítom, hogy esetleg nagyobb gyártóknál nem fordulhat elő...sajnos a minőségellenőrzés manapság inkább a "mindent cseréljen a szerviz ha valami gebasz van" elven működik....legalábbis ezt látom...
De lehet hogy ezen véleményemmel egyedül vagyok...

(#84337) Sinesol válasza Tulku (#84336) üzenetére


Sinesol
veterán

Az is ott van, hogy mondjuk az L30-bol sokezret eladtak, nagyobb valoszinuseggel akadhat esetleg gond, mig joval dragabbol mondjuk töredek mennyiseget adtak el ehhez kepest. Ha egy dragabb cucc meghibasodik, szazalekosan nezve nagysagrendekkel nagyobb lesz a hibaszazalek, legtöbbszor ez viszont ki sem derül, mivel nincsenek annyira reflektorfenyben, mint a mainstream gyartok.

Meg azert lehet kicsit ez is olyan, mint a Hifiman, ott is van par tucat ember aki sir, hogy szetesik, meg gondja van minoseggel, de közben csak Massdropon több tízezer az eladott peldany, ahhoz kepest kb. elhanyagolhato a panaszosok szama, sőt igencsak jonak mondhato mindössze partucat panasz.

[ Szerkesztve ]

(#84338) Exodius válasza Tulku (#84336) üzenetére


Exodius
őstag

Schiit-nek is volt ebből korábban problémája.

(#84339) Eugene Roe válasza Exodius (#84309) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én úgy értelmezem, hogy nem a 2012-vel ellátott, hanem a 2012-es batch, tehát a 2020 decembere, vagy azutáni gyártásúak elvileg már védettek ez ellen (~vagy csak védettebb)

#Tulku: jó lesz ez, 2 év alatt kell elkövetnie a nagyok 50 évnyi hibáit :) sajnos van egy early bird beütése a dolognak, de ez van, még 2 év is megtanulják, hogy semmi ilyesmin nem lehet spórolni, ha nyugati a célközönség, és félmilliós fejeseket kötnek a 30 ezres termékeikre.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84340) Dorien válasza fericske (#84330) üzenetére


Dorien
veterán

Ha találok jobb ár-érték arányú nyitott fejest, csak akkor... :)
Ebben kevés cucc tudott közel kerülni hozzá. AD900X, HE4XX és azt hiszem ennyi...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84341) Exodius válasza Eugene Roe (#84339) üzenetére


Exodius
őstag

Ezt eddig is megtanulhatta volna bárki, aki be akar lépni a hi-fi piacra. Komolyan, nincs ezeknél arany-szabály, hogy mi az a szarvashiba amit sosem szabad elkövetni? :W

(#84342) Exodius válasza fericske (#84330) üzenetére


Exodius
őstag

Nem egy fejes megfordult nála. Ami pedig túlélt ennyi fejest, az figyelemre méltó. :)

(#84343) bkercso válasza Exodius (#84341) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akiknél van, azok autót gyártanak. Knía nagy és diverz...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84344) Zoliee válasza Exodius (#84341) üzenetére


Zoliee
senior tag

Azért besikerül 1-2 baki a nagy igyekezetben, hogy minél gyorsabban és jobb méréseket produkálva jöjjenek ki 1-1 új termékkel.
"topping e30 reverse polarity" keress rá. Alapból így indították útjára ezt a dac-ot.

(#84345) btraven válasza Exodius (#84341) üzenetére


btraven
őstag

Mire gondolsz? Hogy illene legalább egy biztosítékot belerakni? :)
Vannak képek hogy megégett az opamp. Elég szép áram futhatott arra.
Nekem is megpusztult egy nagy asztali erősítőm. De ott legalább csak a biztosíték ment ki nem a hangfalak. Az erősítő meghalt, de nincsenek benne szénné égett alkatrészek.

(#84346) Exodius válasza btraven (#84345) üzenetére


Exodius
őstag

Hát...hi.fi-s szempontból érdekes lesz 2021: Topping Accident. :U

[ Szerkesztve ]

(#84347) borix válasza Sinesol (#84337) üzenetére


borix
őstag

Ez azért nem teljesen így van.
Pl egy HD58X vagy DT770, 990 pro fejesekre miért nincs annyi panasz, ezeket nem vették annyian?

(#84348) Polllen válasza Exodius (#84346) üzenetére


Polllen
nagyúr

Legyen inkább Topping Gate kapu. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84349) Frogged


Frogged
aktív tag

A Topping témával kapcsolatban:
Én azt tapasztaltam több volt gyári munkahelyemnél is hogy ha annyira megy a szekér hogy nem bírja a gyártás a kereslettel tartani a lépést, akkor szépen lenyesik a hibaszűrést és csokolom.
Volt hogy felsővezetőség által volt kiadva hogy ebből az eszközből a gyártás során 0%-nak kellet lennie a hibás mennyiségnek.
Ezek után ha kidobta a tesztgép hibával ugyan úgy csomagolták a jóval együtt a hibásdarabokat is.
Lehet a Toppingnál is ennyire befutott az L30 hogy idő nincs az ellenőrzésre .
Csak itt nagyobb port kavart mert egy rossz telón bosszankodsz vagy Tv-n de kárt nem tesz másban itt meg sajnos lett egyéb veszteség és pár embernél.

(#84350) Ba cy lus válasza Mexbacsi (#84334) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tudnék-e szebb hangot kihozni egy másik dac-al?

Valószínűleg, de lehet akár a fejhallgató cseréjén is gondolkodni. Esélyes, hogy az többet hozna ilyen fronton, ha pl. szebb zongorahangot, hegedűt, éneket stb. szeretnél. Ezek nem igazán a DT770 asztala.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.