Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84201) Tulku


Tulku
veterán

Nos...ma leültünk páran...a tulaj azt mondta, hogy ő biza még nem halott digit kábelek között különbséget...
Van neki sok szép csöves cucca meg Altec Santana hangfala....és persze egy Meridian meghajtója...
Mondtam a sok LP hallgatás után, hogy tegyük már fel azt a jó kis Oscar Peterson CD-t (Cole Porter songbook) ami olyan jó analógosan szól...
Aztán kértem, cseréljünk kábelt (azt sem tudta, milyen digit ic van épp nála)...
Vmi furutech izét cseréltünk kácsa alap (fehér) izére...aztán mindenki elhűlt...a kácsa egy élettelen basszusszegény, pontatlan valami lett, mikor visszatettük a furutech izét, mindenki megnyugodott, hogy nem az RCA 45-ös csöveknek lett baja, hanem ez biza a kábel volt...és hallgattuk tovább a ZENÉT...
Mert ez a lényeg embertársaim...ugye a ZENE maga...mindenki saját elvárásai szerint és entitását követve....csak hallgassa és kapcsolódjon ki....
Na egy Madrigal 50 centis digit koax várja nálam a Naim dac-ot...majd remélem az is megnyugtat...
Csak semmi érzelem...vagy mégis? ;]

[ Szerkesztve ]

(#84202) Exodius válasza Tulku (#84201) üzenetére


Exodius
őstag

Most a nyomásotokra szembe jutott, hogy kukáznám a QED Performanc-omat. :D

(#84203) Sinesol válasza Tulku (#84201) üzenetére


Sinesol
veterán

Ilyen esetben fokozottan érvényesült a pszichologiai rész. Eleve teszt miatt olyan üzemmodban van az agy, hogy különbséget keres, jobban koncentral, szal akkor is lesz vélt/valós különbség ha valaki azt mondja neked kicserelte kábelt, de közben nem is csinalt semmit. Plusz még az előzetes várakozás befolyásoló hatása is érvényesült, ami miatt ugyancsak másnak tűnhet az érzékelt hang. Ugyebár az ember nem a fülével, hanem az agyával hall.
Nem zárom ki, hogy lehetett különbség, de nem szabad elfelejteni a fentieket. :R

[ Szerkesztve ]

(#84204) Exodius válasza Sinesol (#84203) üzenetére


Exodius
őstag

+1

(#84205) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok,tudom nem idevalo teljesen,de lehet itt kapok valaszt.

Sony mdr7506 vs Audio-Technica ATH-PRO5 MK3


Melyiket vegyem meg szerintetek és miért?Felhasználás:Zene,Játék(pc)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#84206) Joe123 válasza Sinesol (#84203) üzenetére


Joe123
aktív tag

Több fős hifis szeánszokon ehhez jön még amikor 1-2 hangadó véleménye érvényesül, mert a kevésbé határozottak is úgymond meg akarnak felelni, senki sem akar a botfülű lenni aki nem hallja a különbséget. Igazából az ilyen teszteknek szerintem csak úgy van értelme, ha a hallgatóság azt sem tudja hogy épp lett-e valami változtatva a rendszerben vagy nem illetve ha lett, akkor mi mire lett cserélve. Plusz a hallgatózás közben nincs megbeszélés, mindenki csak szépen felírja mit hallott, aztán utána lehet egyeztetni. A komponenseket, beállításokat, akármiket pedig úgy manipulálja valaki (saját magának előre megírt módon), hogy azt a hallgatók csak utólag ismerhetik meg. Visszautalva a korábbi SSD vs HDD kérdésre, a fenti protokoll mellett engem nagyon meglepne, ha valaki 100--ból legalább 90x eltalálná mikor melyik szól, valószínűbb hogy valahol 40-60% között lenne a találati arány.

(#84207) bkercso válasza fehér_ember (#84196) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az is van, hogy néha nem hallod, amit máskor amúgy igen. Érdemes többször nekifutni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84208) Tulku válasza Joe123 (#84206) üzenetére


Tulku
veterán

Mindent elfogadok, de amikor az egyik esetén egy élettelen katyvaz van a Santanán, visszhangos zongoroával, a másikon pedig precízen lekövetett akkordok megfelelő bőgővel, ezt többször megismételve....akkor élek a gyanúperrel, hogy lehet a digitális kábelek hangjai között is különbség...
Mindkettő jó irányba állt, 75 ohmos volt...és azonos hosszúságú....tehát minimum az anyagszerkezet eltérése miatti átviteli különbség játszhatott szerepet...
Szomszéd egyébként abszolúte nem hívő, egyszerű tápkábelek futnak mindenhol, a csöves Revoxhoz pl a leggagyibb tyúkbelet rakta összekötónek...
Analóg összekötők hangjai kööztt már eddig is hallgatuk a különbségeket, de bevallom őszintén nekem is fontos volt így DAC érkezése előtt, hogy megbizonyosodjam, van különbség két kábel hangja között...senkinek nem akartam bizonygatni, de magamat eléggé sikerült meggyőznöm, nyilván ide le merem írni, csak nem szentségtörés, még ha többen nem értenek vele egyet...

A switchek által okozott nagyobb nyugalom, harmónia viszont szinte minden felületen nagy vitát vált ki, vannak úttörői mint olvastam (vmi Paul Pang, gondolom jól megszedte magát kábelekből) viszont kipróbáltam és azonnal működött...

Ha folyamatos placeboban élek a Naimokkal, Sileoval, LCD3-mal és a kábeleimmel, én azt is elfogadom...nem nyitok vitát, csak leírtam tapasztalataimat...

Arra azért emlékszem, hogy volt időszak amikor szentségtörés volt egyáltalán kábelhangról beszélni akármilyen esetben még az analóg jelátvitel kapcsán is...ez azért mára enyhült rendesen kis hazánkban, lásd fejes kábelek, bár megemlítem, hogy sokan világszerte még ma sem fogadják el ezt a különbséget sem...

(#84209) dgyuri0123 válasza Tulku (#84208) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

És az a bizonyos Nordost tápkábel, amit én adtam el? Az is csak placebo volt mindkettőnk részéről, hogy inkább hallgassa más, akinek esetleg bejön a hangja? Na ja, az nem digitális kábel... 🙂
Aztán az a kolléga, akinek most is elég drága kábelre van és azzal villog, hogy inkább eladja, de miért is vett akkor drága kábelt? Nem lett volna elég neki egy szárítókötél, hiszen a drót az csak drót.

"csak a zene van"

(#84210) Exodius válasza dgyuri0123 (#84209) üzenetére


Exodius
őstag

Evezhetnénk tovább a tápkábelek-tápszűrők szekcióba. Bevallom őszintén nem is talán csak a hang, mint inkább a kinézet és összeszerelés miatt vennék ilyen kábeleket.
Egyszerűen rosszul vagyok a fröccsöntött kábelek tudatától is. Komolyan...hát hogy néznek ki? :F

[ Szerkesztve ]

(#84211) OPiiPO válasza Tulku (#84208) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84212) Eugene Roe válasza Tulku (#84201) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Jó irányban kötötted be a Kácsát? Be volt járatva? Hány órát? Csak, hogy teljes legyen a kép :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84213) dgyuri0123 válasza Exodius (#84210) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A kábel külleme nem nagyon szokott érdekelni.
A Supra is elég ronda kábel ami azt illeti, mert a külső köpenye, kb. egy számmal nagyobb és úgy néz ki, mintha vérpistike rakta volna össze a sufniban. Kissé igénytelenek tűnnek a dugói is. Szóval semmi csicsamicsa, de a hangja kárpótol...engem.

Tápokkal, tápszűrőkkel nincs túl sok tapasztalatom. Ami van az annyi, hogy bizonyos rendszerekben jó szolgálatot tesz, aztán másikban meg kiöli a lelkét a muzsikának. Nálam, "jobb rendszerben", inkább vitt, mint hozott.
Tápkábel legalább annyira fontos, mint bármelyik kábel a rendszerben, bár tapasztalatom szerint, inkább hangulatában (tér/színpad/aura) és némileg hangzási balanszban okoznak változást, nem pl. felbontásban. Természetesen itt is érvényes, hogy bizonyos szint felett, mert alatta "null komma null" a jelentősége. Hogy hol ez a szint, azt mindenkinek magának kell megtapasztalnia. Amint oda jutsz, hogy hallod, már nem lesz kérdés a továbbiakban.

"csak a zene van"

(#84214) Tulku válasza Eugene Roe (#84212) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, természetesen...be volt járatva mert évekig azzal hallgatta a rendszerét az ember, mostanság kapta a furutech-et, de csöveket is cserélt az erőlködőben egy időben, így nem igazán gondolt kábelhangra, miközben a hangminőség füllel hallhatóan jobb lett..

Na de már...itt az ellenkezője is, hogy mindenki megnyugodjon...
Tehát Naim betáp vs más betáp...
Próbálkoztam többel is, majd az eladó óvatosan megjegyezte....ha meguntam, kössem vissza a gyári betáp kábelét...azt a vasalózsinórt?- kérdeztem.....igen, azt...visszakötöttem....azóta azzal zenél a CDS2...állítólag ezek azzal hangolják be az egész rendszert, azzal szól a legjobban...és folytathatnám a sort a gyári SNAIC-cal amit szintén kiröhögtem...aztán most az zenél az NDX-ben...

Tehát pro kontra is tudok mondani hülyeségeket, ebben talán a jó öreg veres Trumplira ütöttem... ;]

(#84215) Dorian válasza Tulku (#84214) üzenetére


Dorian
félisten

Ó, hát ez jól ismert, én is hasonlítottam össze a Furutech FX-Alpha-Ag-t a Kácsás fehér "Silver line" IC-vel. Aki ezt a különbséget nem hallja... na mindegy.
Most is van valamelyik fiókomban egy példány, sok év után újra kell koax kábelt használnom, de eszembe sem jutott azt megkeresni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84216) Ear001 válasza Tulku (#84214) üzenetére


Ear001
addikt

A Naim gyári táp miért kontra? Az az egyik leginkább speckábel a hifi világban.

(#84217) -Skylake- válasza Ear001 (#84216) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ő nem arra gondolt amire most Te.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84218) Tulku válasza Ear001 (#84216) üzenetére


Tulku
veterán

Nem a Burndy-ra gondoltam, hanem a 220-as vasalózsinórra...

Dorian: Csak nem te is hallod? Na végre...nem vagyok hülye teljesen... egy Madrigal MDC2-t kaptam kipróbálásra...na majd összehasonlítom a furutech-el...

[ Szerkesztve ]

(#84219) OPiiPO


OPiiPO
addikt

OFF miért van off-ban az összes utóbbi hsz?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84220) Tulku válasza OPiiPO (#84219) üzenetére


Tulku
veterán

Ez OFF mindenütt, annyira ezoterikus... ;]

(#84221) Eugene Roe válasza Tulku (#84220) üzenetére


Eugene Roe
őstag

+1 alapból az ezotéria topikba valók, csak néha-néha megjelennek itt üde színfoltként (vagy mert éppen untakozik Tulku :P tiszta hifi-grincs)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84222) dgyuri0123 válasza Eugene Roe (#84221) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Annyira ezotéria ez is, mint a sarki fény, vagy a csillaghullás, de azt elhiszed, hogy létezik, pedig sosem láttad. ;]
Mindennapos, szinte közhelyes dolog a kábelkérdés annak, aki tudja, hogy mennyit ronthat a rendszere hangján egy-két rosszul választott/párosított drótdarab.
Ergo, semennyire nem ezotéria. Az lesz a következő lépcső a tagadásotokban, hogy mindegy milyen dac, mert digitális jelet dolgoz fel mindegyik, így nem lehet közöttük hangminőségbéli eltérés sem. Ilyen alapon zárható lehetne ez a topik (is), mert minek? Online megrendel a koma valamit, mert tök mindegy mi az, hiszen digitális, oszt' jó lesz az...sok hülye meg önti a százezreket/milliókat dacba... hehehe. Ugye?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84223) bkercso válasza dgyuri0123 (#84222) üzenetére


bkercso
nagyúr

szerintem is. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84224) Tulku válasza dgyuri0123 (#84222) üzenetére


Tulku
veterán

Hogy azért visszakanyarodjak a dac témához kissé...
Tehát azért kábelek esetén maximum anyagfelhasználásról, impedancia különbségekről, árnyékolásról beszélhetünk, mint különbség okozó tételekről, míg azért a dac mint komplex eszköz az összekötő anyagokon kívül számos egyéb alkatrészt tartalmaz...

Én is vallom, hogy minden esetben az összekötő kábelek saját hangját halljuk, értelmezzük különbségként....illetve azt, hogy a jobb kábel optimális esetben attól jobb, hogy kevésbé (egyáltalán nem?) alakít a jelen....a zárójelbe tett kérdés költői, illetve teoretikus, hiszen olyan átviteli állapotot feltételez, amit eddig nem tudtunk létrehozni mi emberek...

Azt gondolom itt szinte senki nem vitatja, hogy dac chip és dac chip között, vagy opa és opa között marginális különbségek rejlenek hangzásban...és ez nyilván nem ezotéria kérdése...
Gondolom már azt is kevesen vitatják, hogy egyes kondenzátoroknak is lehet saját hangképük, így lassan eljutunk egy olyan globális, sok komponensből előállított termék összességig, amelynek a neve mondjuk épp egy DAC lesz....de igaz ez minden elektronikus termékre...

(#84225) fehér_ember válasza Eugene Roe (#84221) üzenetére


fehér_ember
addikt

Már biztos nagyon kivertük a biztosítékot azoknál akik nem tapasztalnak kábelek okán változást. Nem szándékom őket tovább húzni, de még szeretnék a témához hozzászólni ha már ennyire belemelegedtünk.
Szóval tápkábelezésnél megvalósítható az is, hogy pl. több kábel tulajdonságait is felhasználjuk/ötvözzük. Értem ezalatt azt, hogy pl. nálam úgy van (a hangfalas rendszernél és a fejhallgatósnál is) hogy az olcsó vandamme H07RNF (Titanex) 3x2,5mm-es tápkábel (~1000Ft/m és van magyarországi forgalmazó stimmelő e-mail címmel és munkahelyi telószámmal) viszi a fali aljzatból a szuflát az elosztóba és onnan csatlakozok az eszközeimhez már drágább tápkábelekkel. Azért iktattam be ezt a vandamme-ot is, mert jól előhozza a mélyeket. Egyeseknek önmagában akár már túl sok, túl rátelepedős is lenne. De így, hogy a minőségi tápkábelek előtt van, így nekem pont jó. Szóval ez is egy módszer lehet. Halljatok róla, aztán majd mindenki cselekszik a saját belátása szerint.
Amúgy lett nyitva kábeles fórum is. Persze az is igaz, hogy máshol is érdemes kérdezni. Mert amit sokan olvasnak, ott sok a tapasztalat, így ott akár mégnagyobb az esély a megfelelő válaszra.

[ Szerkesztve ]

(#84226) Eugene Roe válasza dgyuri0123 (#84222) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nyitott kapukat... nem véletlenül szedték ketté a topikot. Én sem hagyom figyelmen kívül a kábel témát, de amikor tanácsot kértem, én sem 2 oldalas ömlengést kértem, illetve át is mentem a másik topikba, amikor mégis, hanem, hogy jó, nem jó. De ezerszer le lettek ezek írva ezek.

Itt a stílus a lényeg, illetve a topik közízlése :) egyszerűen nem kompatibilis ezzel a topikkal ez a fajta (legyen inkább egzotikus) előadásmód. Nekem fizikailag nem fáj, csak értelmét nem látom félinformációs vakteszt-eredmények megosztásának, mert ugranak rá az emberek, noha maga az összehasonlítás az mindenkit érdekelne.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84227) bkercso válasza Tulku (#84224) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sajnos nagyon sokan vitatják, hogy elektromos készülékeknek lenne saját hangja. Úgy gondolják, a fejlett technikától, a mérnöki tudástól és modern anyagoktól és gyártástól elvárható, hogy tökéletes hangot adjon. A tökéletlenséget vagy a hangszórónak tulajdonítják, vagy tudomást sem vesznek róla.
A skála másik fele az vízzel teli Unicumosüveg javító hatásának hallgatása.
És a skála folytonos, ezeken belül (és kívül?) van minden. Mások pl. csak a kábelről gondolják ezt. Ezen emberek egy része fejlődik annyit hallásban és készülékben, hogy lehet ellentétes tapasztalata és akkor megváltozik a "tudása".

Szerintem mindenki a tapasztalatához igazítja, amit vall, és azt ma tudásnak illik hívni, hát tudásnak hívja.
A valódi tudás ezzel szemben olyan, hogy amikor nő, a nemtudás - amirő tudom, hogy tudható - még gyorsabban nő. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84228) Ear001 válasza Tulku (#84218) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, én is a vasalózsinórra gondoltam. Annó a néhai tulaj, Julian Vereker írt erről, hogy a korábbi vasalózsinór gyártójuk nem tudott többé szálítani a megszokottból, azért megkerestek vagy 20 céget, megadtak 15 általuk ismert paramétert arra a tök egyszerű drótra, és amikor megjöttek, mind másképp szólt. A Naim-nál nagyon régóta figyelnek erre, járatják a belső kábeleket is, szigorúan figyelnek a beszerelésnél az irányukra, stb...

(#84229) fehér_ember válasza fehér_ember (#84225) üzenetére


fehér_ember
addikt

És még annyi hogy kábeleket is úgy vegyetek, hogy vagy meglegyen az elállás lehetősége.
Vagy olyan helyről ahol letét ellenében kipróbálható.
Vagy viszonylag olcsón, használtan.
Szóval ne bukjatok vele (legalábbis semmiképp se sokat), ha valamiért nem tartanátok rá igényt. És bejáratás fontos, szóval ne egy "nyersről" (újról vagy régóta nem használtról) alkossatok véleményt (mert az az általában elég pocsék). Nem nem azt mondtam hogy azért hallgassátok hogy szokjatok hozzá, hanem azt hogy járassátok. Én készülék összekötőt általában beteszem fejesrendszerbe és hagy menjen hallgatás nélkül bejáratózajos lemezzel, tápkábel meg mehet pl. egy olyan fogyasztó elé először ami sokat van használva ...stb. Én úgy tapasztaltam hogy egy készülék összekötőbe legalább (~15-20 órát), egy hangfalkábelbe úgy 30 órát, egy tápkábelbe viszont van hogy ~60 órát is bele kell tenni hogy egy nagyobb változáson már túllegyünk. Persze idővel mégtöbbet javulnak, de ennyiket azért érdemes lehet beletenni a többségbe. Amúgy bizonyára vannak olyanok amik ezektől jelentősen eltérhetnek. Nekem azokhoz már valószínű nem lenne türelmem ;]
Irányjelölés ahol nem lenne, ott úgy szokás hogy a felirat olvashatósága a forrástól legyen.
Persze lehet ez utóbbi inkább csak azért van hogy később is úgy tudjuk visszatenni ahogy előtte volt. Mindenesetre így szokás ;)

[ Szerkesztve ]

(#84230) dgyuri0123 válasza Tulku (#84224) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az előbb kissé "barokkos" volt a véleményem. :) Én is azt remélem, hogy evidens dolgok valóban mindenki számára egyértelműek, de, azt is gondolom, még mindig nem tartunk egészen ott. Példának okáért elég sokan azt hiszik, ma is, hogy egy jó nevű dacchip elég ahhoz, hogy lózungokat puffogtassanak, miközben tudjuk, hogy a körítésen mennyire sok múlik, sőt, nem hogy sok múlik, hanem azon múlik szinte minden, mert 30 éves "ósdi" dacchipből is ki lehet hozni kiváló hangot. Egy dac is legalább annyira analóg, mint sok kizárólag analóg módban működő elektronika. Kérdem én, mi az oka annak, hogy egy "analóg kábelhívő" "digitális kábel tagadóvá" avanzsál, mihelyt dacról esik szó, miközben tudjuk (?), analóg áramkörök bőven dolgoznak egy dacban. A legkisebb "teret" a dac áramkörei foglalják el. Nézzünk meg egy külső tápos dacot, amelyik elfér az ingzsebedben. Na, ennyi egy digitális áramkör... :D vagy feleakkora...

Aztán ott vannak a tévhitek, mint pl. a saját korábbi mumusom, a Sabre chip, amivel 5-6 évvel ezelőtt ki lehetett volna kergetni az űrbe. Ma már tudom, hogy a Sabre köré is lehet jó/kiváló dacot építeni. Ergo, megint a dacchip az, ami talán a "legkevesebb" vizet zavarja, hogy így mondjam. Ha csak némiképp látom jól a dolgokat, akkor a kábelek kérdése is nyilvánvalóvá válik számomra, nem ezotériává.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84231) dgyuri0123 válasza Eugene Roe (#84226) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha nyitott kapukat... akkor miért kell kézzel lábbal ágálni, ha véletlenül valaki megemlít egy tapasztalatot egy adott daccal/kábellel? Annyira fájdalmas olvasni? Vagy annyira hihetetlen, hogy azonnal el kell kergetni egy kábeles topikba, miközben az a valaki egy konkrét dac/kábelezése tapasztalatait osztaná meg veletek? Nem értem. Nem disznó tenyésztésről beszéltünk, hanem egy szervesen dachoz tartozó dologról, amiről jó ha tud akár egy kezdő is. És igen, ugorjon is utána aki olvassa, mert az a lényeg, hogy tapasztalatokat adjunk át egymásnak, nem pedig az, hogy vitatkozzunk az egyes beszámolók hitelességén. Van itt valaki, aki pénzt kap azért, hogy leírjon egy tapasztalatot? Szerintem nincs. Innen kezdve kizárt az összeférhetetlenség. Én meg így gondolom. ;)

"csak a zene van"

(#84232) borix


borix
őstag

Egy lehetséges párbeszéd.
Vettem egy új kábelt és tényleg sokkal jobb lett vele a hangzás, pedig nem hittem volna.
Milyet vettél?
...
Az egy rakás sz@r alig hittem, hogy lecseréljem nagy csalódás volt nekem. ;]

(#84233) Tulku válasza Ear001 (#84228) üzenetére


Tulku
veterán

Nocsak....mindig tanul az embörfia...kösz az infót...

Akkor azért lehetséges, hogy az NDX tápkábele már nem tetszik annyira?

[ Szerkesztve ]

(#84234) dgyuri0123 válasza borix (#84232) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Két kezdő hifista között. Erre gondoltál? Mert amíg nem ismerjük az összes sokismeretlenes egyenletet, addig csak a mellébeszélés van és féligazságok.

De azért abban egyet lehet érteni ugye, hogy a Trabant sz@r, az Opel hozzá képest sokkal jobb. És hidd el, ilyen féligazságok mentén haladva is nagyokat lehet előre lépni. Nagyobbakat, mint nyomtatókábellel tolni a DSD-t, vagy Tidalt.

"csak a zene van"

(#84235) binatone


binatone
tag

Egy pár napja nálam van már bkercso új építésű DACja az S100D. :)
A készülék szolid küllemű grafitszürke fémdobozban van.
Egy USB bemenettel, és két darab RCA kimenettel rendelkezik ebből az egyik potméterrel szabályozható.
Na de most jön a lényeg, az árához képest döbbenetesen jó hangja van, dinamikus,tiszta olyan nagyon kerek minden ott van ahol kell legalább is szerintem.
Részemről ajánlott!

(#84236) Eugene Roe válasza dgyuri0123 (#84231) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Leírtam pontosan, hogy mely részével szemben volt fenntartásom, ő helyén is kezelte a dolgot, te pedig nem. Nem azt kértem, hogy menjen el jó messzire, hanem hogy vagy teljes történetet írjon, ergo review-ot, vagy inkább semmit. Elvégre a fórum egyik legtapasztaltabb tagjáról van szó, nem egy kezdőről.

(Ha nekem tetszőt akar írni, ami nem kötelező :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84237) Mathiask válasza dgyuri0123 (#84231) üzenetére


Mathiask
senior tag

"tapasztalatokat adjunk át egymásnak, nem pedig az, hogy vitatkozzunk az egyes beszámolók hitelességén."

Szerintem nem is a beszámolók hitelessége van "támadva". Mert azt szerintem nem is lehet. Valaki tapasztal valamit, azzal nincs gond. Ebbe nem lehet belekötni. Inkább a tapasztalatból kiinduló következtetésekkel, magyarázatokkal lehet vitatkozni. De ez igaz mindkét oldalra.

Egyik oldalról vegyük például azt, hogy a "feleségem is hallja, hogy jobb X hangfalkábel alátét jobb, mint Y, pedig nem is tudja mit cseréltem". Ha ezt elemezzük, akkor ebben elég erős állítások vannak. Egyrészt, hogy ami különbséget tapasztalok, az csak és kizárólag abból fakad, hogy X-et kicseréltem Y-nal. Másrészt még alá is van támasztva egy "ténnyel", hogy a felségem "kvázi vaktesztelte" is, tehát ez így is van. Punktum.
Pedig egy tapasztalás lehetséges, hogy több összetevős. Lehet, hogy benne van X és Y valós különbsége, de lehet még mellette az is, hogy nekem X szimpatikusabb, azt mondták, jobb lesz, stb, stb. És hát nem véletlenül ahol fontos, kettős vakteszteket használnak, mert bizony befolyásolhatja a feleségem, hogy ha úgy tapasztalja ő is a jelenséget, hogy közben találkozott velem, még ha nem is mondtam neki semmit.

Másik oldalról pedig egy ilyen feleséges kommentre jöhet olyan, szintén tényként, hogy "csak azért tapasztalod ezt, mert tudtad, hogy X-nek jobbnak kell lennie és a feleséged is biztosan onnan tudja mert az arcodra van írva". Ebben is erős állítások vannak, pedig ezek csak lehetséges opciók.

Sőt szerintem nem is úgy lehetséges egyik, vagy másik oldal, hogy vagy ez vagy az, hanem a kettő között bármilyen átmenet lehet. Tehát valóban van X és Y között különbség, de azért arra ráerősített a prekoncepcióm, valóban hallja a feleség valamennyire, de az arcomról is leolvasta, stb. Ehhez képest mindenki túl erős állításokat tesz és ez mindig vita forrása lesz a jövőben is.

A napokban én is tapasztaltam valamit, nem hifi, de leírhatom ezt is kétféleképpen.

"A tvmen másként állítottam be a kép profile-t, kontrasztot, színeket, stb. De az elején a fényesebb területek túl világosak voltak, kiégtek a fehérek. Pár nap múlva már ez eltűnt, nem ilyenek a fényesebb területek, mert bejáratódott ez a beállítás is, pedig 5 éves a tv. A beállításoknak is be kell járatódnia"

"A tvmen másként állítottam be a kép profile-t, kontrasztot, színeket, stb. De az elején a fényesebb területeket túl világosak éreztem, mintha kiégtek volna a fehérek. Lehet csak hozzászoktam az előző beállításhoz. Pár nap múlva már nem tűnt fel ez. Vagy hozzászoktam, vagy van valami fizikai oka, nem tudom."

(#84238) dgyuri0123 válasza Eugene Roe (#84236) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te kötözködtél és ennyi. Ha olvasol valamit a világsajtóban, mindjárt felkeresed a forrást és kikéred magadnak, hogy kihagyott olyan fontos részleteket, mint hogy be volt e járatva az a drót, vagy nem fordítva volt e bekötve? Nevetséges..

"csak a zene van"

(#84239) fattyu


fattyu
veterán

itten a nagy vallás közepette bocsássatok meg.

Ezek a hülye japánok a 70 es években valamit tudtak.

Olyat szólnak a lusta planarok a fejeskimenetéről hogy jajj.
Építgetem a home office sarkomat és alapvetően near field erősítéshez vettem :D de fejeserősítőnek sem utolsó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84240) Eugene Roe válasza dgyuri0123 (#84238) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Akkor most fontos a bejáratás vagy sem? Igazán eldönthetnéd végre. Vagy csak néha az?

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84241) fericske válasza fattyu (#84239) üzenetére


fericske
addikt

Nem csak a Japánok :)
Az az időszak "terméke". Olvastam, hogy a 70-es 80-as években készült hangdobozos erősítők fejhallgatókimenete általában az egyszerű átkötős megoldásának (hangszóró kimenet) köszönhetően korrekt teljesítményt és még hangot is produkálnak.
Érdemes próbát tenni velük, ha van háztartásban használható darab.

[ Szerkesztve ]

(#84242) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Karácsony előtt megérkezett a saját TMP Ant DAC-om, ami nem is az SE, hanem LE verzió (Limited Edition), a jelenlegi egyik legjobb kiépítés. Úgy néz ki, hogy nem volt rossz döntés, a hangja szerintem csodás.

Átvittem egy ismerőshöz, akinek jobb hallása és elég korrekt rendszere van, 2 nap után azt mondta, hogy ő is rendelni fog egyet, ilyen jó hangú DAC-ot még nem hallott, pedig az ő agyon tuningolt csöves DAC-ja se piskóta, de azt mondta, hogy az Ant-hoz képest gagyinak tűnik.

A MomentDAC is marad, mert az a másik kedvencem, jó lesz Bertalan új fejes erősítője előtt. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84243) dgyuri0123 válasza Eugene Roe (#84240) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ki az a "tudatlan", aki vadonatúj kábellel tesztel bármit is? :) Ebből következik, hogy a bejáratás fontos, illetve megy az magától, csak várjuk ki a végét.

"csak a zene van"

(#84244) Joe123 válasza dgyuri0123 (#84243) üzenetére


Joe123
aktív tag

Türelmetlen hifiseknek van kábel bejárató gép. :)

(#84245) bkercso válasza HUNNIA1920 (#84242) üzenetére


bkercso
nagyúr

Arra kell tuning! :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84246) Ba cy lus válasza fericske (#84241) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Aztán még a végén kiderül, hogy a hifit nem most találják fel Kínában. ;]

(#84247) Polllen válasza Ba cy lus (#84246) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ettől függetlenül még ügyesen legóznak ott is egy-két manufakturában. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84248) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! A jelenlegi Musiland Monitor 03 dac-om helyett szeretnék, egy olyanra váltani, aminek a működésének nem feltétele a windows, viszont usb-n keresztül tudjak rá hangot küldeni. Mit ajánlotok? 50-100 ft között gondolkodom. Első nekifutásra ezt néztem ki [link]

[ Szerkesztve ]

(#84249) Bodz válasza atoka1 (#84248) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mihez, hangra vonatkozó elképzelés, beszerzés, akármi egyéb igény?

(#84250) Balu972


Balu972
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőben.
Hamarosan megérkezik az earmen sparrow DAC-m, amelyen van szimmetrikus és aszimmetrikus kimenet is. Jelenleg csak az aszimmetrikust tudom használni a Beyerdynamic 880 fejesemmel. (Nem tudom, hogy meg fogja tudni hajtani 32 ohm az imp.)
A célom az lenne, hogy ki tudjam használni a szimmetrikus lehetőségét. Ezért olyan fejhallgatót keresek, ami cserélhető csatijú, megfizethető áru (70-75) és képes meghajtani, vagy ha nem akkor kellene egy fejhallgató erősítőt.
És pontosan ebben szeretném kérni a tanácsotokat, hogy milyen fejhallgató erősítőt kéne beszereznem?
:R

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.