Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84751) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
Faternak kellene valami olcsó spdif DAC a TV-hez, mert az új stb-on csak jack van és trágya a hangja. Sabaj D2-t néztem, ami most 42 dodó alin, lazán belefér az aktuális 44.90$-os ÁFA határba. Van ennél értelmesebb választás ebben a max 12k-s ársávban?

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#84752) fericske válasza contaxg (#84750) üzenetére


fericske
addikt

Arról semmit, de a Flux FA10 állítólag odab@sz. [link]
TOTL fejesekkel nyomatják nem csak headfi szerte.
Kraft és hangminőség ájuldozásokat olvastam. A H6se-t is viszi szépen állítólag, amihez 100 wattos erősítőt ajánl a Hifiman adapterrel a hangfalkimenetre :D

#84746 btraven
Nem hallottam a little dotot.
A Spartan a Wa6-hoz képest imedanciafüggőbb. Csak magasabb impedanciájú fejesekkel működik jól együtt.
A Wa6 nagyon jó térérzetet teremt (megfelelő csövekkel) és nagyon jó atmoszférát.
Ezt semelyik másik erősítőm nem tudja.
A Spartant is itt fogja meg elsősorban. Illetve magának az előadásnak is van egy mélysége, hatása (nem térre gondolok), amiben jobb a Woo. Ebben meg az Ant a legjobb.
Nem tudom, hogyan mondjam ezt el. Több rétege van a hangoknak. Talán mikro meg makrorészletek?
Viszont konkrétan, hogy mélyhangok vagy közép és magashangok az nem kimondottan nagy különbség (tonalitásra is hasonlóak), csak a Spartan-nál érzem, hogy kevés az élmény, ameddig a Woo-nál nem érzem.
Ha ez csak pszichológia, akkor is így van.

#84745 fericske
A Rhodium-os küszködésnél úgy néz ki android applikációs kompatibilitási probléma van.
Neutron playerrel hibátlan, Uappal gázos. Bővitik a listát.

[ Szerkesztve ]

(#84753) Patice válasza ktommy91 (#84751) üzenetére


Patice
nagyúr

FiiO D03K
Tápot akár kaphat a TV egyik USB-jéről is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84754) contaxg válasza fericske (#84752) üzenetére


contaxg
veterán

:R ez elég jónak tűnik, egyébként is gyengém a közép-kelet-európai cuccok. A Violectric szerintem egy kicsit elszállt az utóbbi időben az új cuccaival.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#84755) ktommy91 válasza Patice (#84753) üzenetére


ktommy91
addikt

Köszi, megnézem hogy mit írnak a tesztek és megfontolom.

Nincs kerítés.

(#84756) contaxg


contaxg
veterán

RME ADI-2 DAC Fs DAC/fejhallgató erősítő teszt - A csoda csomag!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#84757) ribizly válasza contaxg (#84756) üzenetére


ribizly
veterán

Erre csak annyit tudok írni, hogy "Igen!". :K

Sokszor kérdezik, hogy "Milyen a hangja?". Egyszerűen nem tudok rá érdemi választ adni. :N
Itt most kb. sikerült jól átadni, hogy mit éreztem én is, amikor az NFB-11.28 (+Lake People G103-S) után belehallgattam róla néhány számba. Persze ez mondhatni várható volt, hiszen egy drágább, ismerten jobb eszközről beszélünk. Ám olyan szinten gáncsolta el a további keresgélést, hogy arra szavak nincsenek. :U

Persze egy jobb csöves erősítőt mögé lehetne dobni, de az már egy másik történet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84758) lorcsi


lorcsi
veterán

DAC keresés-választás közben találtam rá erre a videóra
hátha nektek is érdekes lesz

olyan DAC keresésben vagyok, amit a pc-vel összekötve (jack vagy optikain keresztül) képes BT 5.0 szabvánnyal továbbítani vezetéknélküli fül-fejhallgatóra vagy hangszóróra
ali, bangood-on már mintha lenne..de a minősége kétséges..

van esetleg valakinek iylennel tapasztalata?

(#84759) Gzula[HUN] válasza lorcsi (#84758) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Loxjie D30. Többeknek van. Nekem nincs (de igény vóna rá).

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84760) fattyu válasza Gzula[HUN] (#84759) üzenetére


fattyu
veterán

tuti?

én aszittem másik irány a koncepció. Telefonrol küldöm BTn a cuccot dac lebontja, erősítő hangfal.

nem mondom nem lenne akár logikus csak eszembe se jutott hogy daccal etetni a bt fejest.

főleg egy fejhallgatót hogy párosítok egy daccal? nem rémlik a menüjében SEMMI bt dolog. sugároz lehet rá csatlakozni és ha bemenetnek kiválasztom akkor ami jön ott az szól.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84761) Gzula[HUN] válasza fattyu (#84760) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"tuti?"

Megnéztem egy videót (megint) róla, és már látom, hogy nincs BT output, csak input van. ÉN kérek elnézést. :R Köszönöm a helyreigazítást. Sajnos tévedésben voltam eddig, azt hittem, hogy...

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84762) pulutodurumo válasza lorcsi (#84758) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ahhoz nem kell DAC, hiszen végig digitális jel megy. Egy jó dongle elég hozzá.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84763) Ulf


Ulf
tag

Ha összeakarok kötni egy Sanskrith10th-t és egy Tatotronics TT BA09-et(BT vevő) az aux csatin keresztül akkor pontosan milyen kábel kell? A BT vevő aux kimenetéről mennék a sanskrith aux bemenetére. Az optikai kimenet kell másnak így marad az aux. Úgy gondoltam, hogy ilyen jó lesz [link] , de ezt nem tudom bedugni a DAC-ba.

(#84764) szellem válasza Ulf (#84763) üzenetére


szellem
csendes tag

Úgy látom annak a BT vevőnek van optika kimenete is,
optikai kábellal kellene rákötnöd a Sanskrith10th optikai bemenetére

[ Szerkesztve ]

(#84765) Ulf válasza szellem (#84764) üzenetére


Ulf
tag

Az optikát elfoglalja a TV. Az USB-t egy Rapsberry, viszont kellene a BT is aminek így csak az aux marad.

[ Szerkesztve ]

(#84766) szellem válasza Ulf (#84765) üzenetére


szellem
csendes tag

Létezik eszköz amivel az optikát át lehetne konvertálni coax-ra, ha a coax szabad még
jack kábel semmiképp nem jó, mert az már analógra alakított digiltális jel ( ugye pont ez a feladata a Sanskrith10th-nek )

(#84767) Bodz válasza Ulf (#84763) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy lehetséges megoldás. Rászúrod a bt-t és a tv-t is optikán, aztán irány a dac.

[ Szerkesztve ]

(#84768) Ulf válasza Bodz (#84767) üzenetére


Ulf
tag

Ez tetszik .Egész kis kütyühalom lesz a tv alatt. Bár a kütyük és a kábelek árából lassan már kijönne a Loxije D30 és Sanskirth árkülönbözete :D

(#84769) Bodz válasza Ulf (#84768) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor lehet inkább a D30-on kéne elgondolkozni. :)

(#84770) Exodius


Exodius
őstag

Ezt most csak így itt hagyom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84771) Bodz válasza Exodius (#84770) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Minek?

(#84772) bkercso válasza Exodius (#84770) üzenetére


bkercso
nagyúr

Micsoda életszemlélet-esszencia! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84773) Tulku válasza bkercso (#84772) üzenetére


Tulku
veterán

Nem hiszem hogy egy LP6-osra épp "önagysága" izgulna rá...szerintem mindhárom jobb oldali fotót lehet helyettesíteni a középsővel...náluk alaphelyzet... ;]

(#84774) Exodius válasza Bodz (#84771) üzenetére


Exodius
őstag

Mert vicces....Bodz.

(#84775) Bodz válasza Exodius (#84774) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csak arra gondoltam, hogy itt viccesebb lenne. Nem értem, hogy miért ezt a topikot érte a poén bomba. Amúgy meg lerágott csont, ráadásul mélyen rasszista is, fuj, fuj, kő, kő, szikla. ;]

Vacak 5790 dollár? Közelében sincs egy hájend dac árának.

[ Szerkesztve ]

(#84776) Exodius válasza Bodz (#84775) üzenetére


Exodius
őstag

Eredetileg oda akartam, aztán rájöttem, hogy ez a topik jobban pörög. :D

(#84777) Bobrooney válasza Bodz (#84775) üzenetére


Bobrooney
senior tag

"Vacak 5790 dollár? Közelében sincs egy hájend dac árának."

Miért egy vesének igen??? :))

(#84778) aliencore


aliencore
csendes tag

Sziasztok! Sennheiser GSX 300-al valakinek van tapasztalata?

(#84779) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

SMSL Sanskrit 10th tulajként kérdezném, hogy ha Foobar-ral hallgatok egy 24 bites 96000 Hz-es flac albumot, akkor mit kéne állítanom, ha a dac 44.1-et ír ki? Gondolom akkor annyiban is játssza le... pusztán kíváncsiságból kérdem, előre is köszi!

(#84780) fattyu válasza Orgi (#84779) üzenetére


fattyu
veterán

wasapi

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84781) bkercso válasza Orgi (#84779) üzenetére


bkercso
nagyúr

Preferences-Playback-DSP Managerben kapcsold ki a resamplingot.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84782) Orgi válasza fattyu (#84780) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm, nem tudtam mi ez, de telepítettem és máris megy minden :)

(#84783) Orgi válasza bkercso (#84781) üzenetére


Orgi
őstag

Akkor ezt is megnézem, köszi!

(#84784) pinyuszka válasza Pa3k (#84110) üzenetére


pinyuszka
csendes tag

Szeretném figyelmedbe ajánlani EZT videót ami bemutatja egy 2300 dolláros AudioQuest kábel műszaki méréseit!
Amíg nem tudományos oldalról vizsgálunk meg valamit, csaka szubjektivitásra hagyatkozunk ott mindig lehet keresni valamit.... úgy látszik elég sokat pénzt a gyártók részéről.
Remélem az emberek ráébrednek egyszer, hogy saját magukat verik át ezekkel a méregdrága kábelekkel :N

(#84785) Sinesol válasza pinyuszka (#84784) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez a ceg egyszer mar lebukott csalas kapcsan is, amikor kabeltesztet befolyasoltak. Nem emlekszem már pontosan, de talan az olcsobb kabel meghallgatasanal gyengebb minosegű felvetelt hasznaltak, hogy halljanak a tesztelők különbseget.

[ Szerkesztve ]

(#84786) pinyuszka válasza Sinesol (#84785) üzenetére


pinyuszka
csendes tag

Sztem ERRE az esetre gondolsz :K

(#84787) HF77


HF77
senior tag

üdv

ha van egy [ilyen] kütyüm, és ehhez olyan fejest csatlakoztatok amin van hangerő szabályozó, akkor azzal egyértelműen tudom a hangot állítani....? köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#84788) bkercso válasza HF77 (#84787) üzenetére


bkercso
nagyúr

igen.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84789) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy haver most vett egy Microlab Solo 6C-t és mellé keres DAC-ot. Csak hangszóró lesz rákötve, a Solo 6c majd lehet lesz cserélve valami komolyabbra egyszer.Mik az ajánlott DAC-ok 50-60 ezer körül erre a célra?

(#84790) HF77 válasza bkercso (#84788) üzenetére


HF77
senior tag

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#84791) s4tch válasza HF77 (#84787) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem nem. A fülhallgatók, fejhallgatók hangerőszabályozója általában telefonokkal kompatibilis, és nincs bennük effektíve semmi, ami a hangerőt szabályozza, csak távirányítóként működnek. Ennek a fejes erősítőnek ránézésre fix a kimenete, nem látom a leírásban említve, hogy lenne hangerőszabályozója, vagy hogy támogatna ilyen fülest, fejest. Szerintem a forrás oldalon kell állítani a hangerejét.

De ha rosszul tudom, majd bkercso elmagyarázza, miben tévedek.

(#84792) HF77 válasza s4tch (#84791) üzenetére


HF77
senior tag

igen amit linkeltem annak fix, azért is kérdem...mert a jelenlegi fejessel elég gyatra így használni hogy állandó erősségű a hang!!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#84793) fericske válasza HF77 (#84792) üzenetére


fericske
addikt

Fejes függő. Amelyiknek a kábelében potméter van (philips hp2500 pl.) az műkszik.
Tutibiztos van ilyen kábeltoldalék külön ami potméteres, aztán használod azzal a fejest.

(#84794) Bodz válasza Zaied (#84789) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

D30 pl egy jó választás.

(#84795) Zaied válasza Bodz (#84794) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Jól néz ki, majd továbbítom. A Tidal-os MQA hiánya/megléte ennél a Solo 6c-nél érezhető különbség?

(#84796) HF77 válasza fericske (#84793) üzenetére


HF77
senior tag

értem....ehhez viszont már kevés vagyok!

köszi!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#84797) bkercso válasza HF77 (#84796) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tekerni kell (fog működni) vagy nyomogatni (nem fog)?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84798) btraven válasza pinyuszka (#84784) üzenetére


btraven
őstag

Igen, ez nagyon érdekes hogy a 6 rétegű árnyékolás rosszabbul működik mint egy sima kábel árnyékolása.
Viszont ez valakinek a használt kábele volt. Ki tudja milyen állapotban van már.

(#84799) Bodz válasza Zaied (#84795) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem igazán. Meg őszintén szólva amúgy sem érdemes az mqa-t túlzottan figyelembe venni dac választáskor.

(#84800) Zaied válasza Bodz (#84799) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Értem, köszi az infót!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.