Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) Polllen válasza s4tch (#90988) üzenetére


Polllen
nagyúr

A felbontásnál fontos, hogy milyen felvételt hallgat az ember. Nagyon sok olyan van, ahol nincs mit pluszba megmutatni egy jobb rendszeren.

A modi pl. Yamaha MT7-tel nekem bejött. A sennheiser 560S-sel viszont tuti kiszaladnék tőle a világból.

Felbontás tekintetében a modi és a Zen dac 1 között szerintem nincs nagy különbség. Ott van minden részlet ugyanúgy mindkettőnél, de a tonalitásuk miatt máshogy hallod.
Ez szerintem a másik fontos dolog a felbontásnál, ettől nekem nem lesz részletesebb egyik a másiktól

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#91002) chrisnagy13 válasza letoltobeze (#90979) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Én a hozzászólásaidban egyik termékről se láttam pontos jellemzést vagy összehasonlítást. Egyik jobb, mint a másik, meg zeneibb aztán kész. Máig nem tudom, hogy pl. a Naim mitől volt a legjobb. :)

Az ADI vs. USB kábelek közti különbségről csak annyit, hogy próbáltam a Klotzot, gyárit, Atlast, AQ Carbont és Diamondot. A Diamondnál volt az az érzésem, hogy a pergő és mélyek tisztábbak és mintha több lenne a levegő a hangszerek között. De ahogy pár nap múlva mentem vissza a többire, ez az érzés el is múlt. :D Úgy gondolom alaposan körbejártam a kérdést. :) A Klotznál mondjuk voltak problémák, szerette eldobálni a kapcsolatot.

(#91003) niof válasza Polllen (#91001) üzenetére


niof
addikt

"A felbontásnál fontos, hogy milyen felvételt hallgat az ember. Nagyon sok olyan van, ahol nincs mit pluszba megmutatni egy jobb rendszeren."
Teljesen egyetértek. Előtte is tudtam, hogy sokat számít a felvétel, de mióta Tidal-ra váltottam, a fentit egy csomószor megtapasztaltam. Hiába master, épp úgy szól, mint a normál CD minőségű wav. Gondolom ennyi van a masterben. Aztán persze van ellenpélda is, hála az égnek sokkal több, még a sokak által oly lenézett elektronikus stílusok esetén is, meg sem tudom számolni, hogy hányszor kaptam fel a fejem arra, hogy mennyivel szebben szól, mint a gyűjteményemben lévő CD verziók. Sok pici részlet, tér, ami összehallgatva ott van a másikban is, de arra "figyelni kell", megfelelő master esetén pedig egyszerűen ott vannak. Meg valahogy olyan légiesen könnyedén szólal meg sok felvétel, annak ellenére, hogy elektronikus zene. Pl.: Björk - Post című albuma bár nem master, csak hifi, mégis szebben szól.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#91004) Sinesol válasza CyberFriend (#90999) üzenetére


Sinesol
veterán

(#91005) s4tch válasza Polllen (#91001) üzenetére


s4tch
veterán

Ez így van, a világosabb hangot sokan automatikusan részletesebbnek hallják. (Véletlenül sem szeretném ezzel újranyitni az álrészletesség-aktát. ;] )

(#91006) CyberFriend válasza Sinesol (#91004) üzenetére


CyberFriend
tag

Hamar kipukkadt ez a lufid is.

(#91007) Polllen válasza s4tch (#91005) üzenetére


Polllen
nagyúr

Direkt nem írtam le ezt a szót. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#91008) bala6120 válasza letoltobeze (#90963) üzenetére


bala6120
senior tag

Köszönöm, nagyon jó volt végre ilyent olvasni :R

(#91009) bala6120 válasza CyberFriend (#91006) üzenetére


bala6120
senior tag

:)
+1

[ Szerkesztve ]

(#91010) s4tch válasza Polllen (#91007) üzenetére


s4tch
veterán

Pedig milyen rég futottuk le azt a kört. :DDD

(#91011) niof válasza s4tch (#91005) üzenetére


niof
addikt

De ez gondolom nem érvényes, ha csak a szoftver más, a hardver meg csont ugyanaz. Nem érzem világosabbnak a hangot. Sőt, mióta megvettem a szett mellé a Supra USB-t, inkább a szub teljesedett ki érzésre. Néhol már szinte sok, pedig aztán én szeretem. :)) Vagy csak jobban egyensúlyba került az egész, nem tudom igazából, de az tény, hogy van különbség a nyomtató USB és a Supra közt.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#91012) Sinesol válasza CyberFriend (#91006) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem tudom mifele lufirol beszelsz. :N
Igaz, hogy most megadta magat a google, de amugy nem nehez hasznalni, ne kelljen mar mindent a szajadba ragni.
Btw 3-4 nagyobb forum van, meg csak nem is egy nehéz kereses, asszem ennek azert egyedül is mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#91013) Polllen válasza IO.sys (#90991) üzenetére


Polllen
nagyúr

Anno azért még nem voltál ennyire kritikus a zen dac-kal. :DDD Valami drágább kombót cseréltél le rá, nem?

Szerintem az áráért kiváló teljesítményt nyújt. Persze tőled is és contaxg-től is szívesen veszem az ajánlatokat, amik szerintetek jobb dac/amp ennyiért. Szerintem dac-t is macera találni ennyiért, ami tényleg jobb lenne, nem hogy dac+amp kombót.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#91014) fericske válasza Sinesol (#91012) üzenetére


fericske
addikt

De minek kutakodjon, találjon félinformációkat stb., mikor te kész tények elé tudod állítani a pontos linkekkel. Hoci azokat a linkeket. Meg tudod csinálni, hiszek benned.

(#91015) IO.sys válasza Polllen (#91013) üzenetére


IO.sys
őstag

Kritikus voltam nagyon is, az első pillanatban csalódás volt. Szerintem én voltam a legelső az országban, aki leköpködte. :DDD Lehet, hogy egy komolyabb táppal más lett volna a véleményem, de akkor még nem volt. Lehet ezt ajánlani, de legalább egy MeanWell táp legyen a csomagban. Ja hogy csak 1 bejárata van a dac-nak, az már baj.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91016) Polllen válasza IO.sys (#91015) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most direkt kikerestem azt a köpködést. :DDD Arra emlékeztem, hogy kapott kritikát, természetes, de azért még köpködve is túl kedves vagy:

[link]

"Hogy ne menjünk el a lényeg mellett, a ZEN dac nagyon jó azért az 53k forintért, nálam egy 20k-val drágább szettnél jóval jobban szól"

"Tudom, hogy 3x ennyi a Mojo, de hozzá képest a ZEN csak egy belépő DAC, sajnos túlságosan is. Olyan 30% előrelépésnek mondanám a Sanskrit 10th (MK I)+P20 kombóhoz képest. Mármint tuningolt állapotukban, alapkiépítésben nem értékelhetőek."

Ha itthon mindenki így köpködne, sokkal boldogabb hely lenne a világ.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#91017) Sinesol válasza fericske (#91014) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak megemlitettem, hogy en mire emlekszem a cucc kapcsan, most nem fogok utanakeresni, atolvasni többtucat oldalt, annyi energiat en ide mar nem forditok, föleg nem egy nyilvanvaloan csak provokativ celbol feltett kerdesre. Ott a google, utana tudna nezni, ha akarna, de lathatoan nem is erdekli, inkabb kötekedik.
Nincs már ehhez a hülyeseghez energiam. :N

[ Szerkesztve ]

(#91018) bkercso válasza Sinesol (#91017) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát kár.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#91019) Sinesol válasza bkercso (#91018) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez ilyen, lassan átszoktam redditre, sbaf-ra, asr-re, inkabb oda irogatok gyakrabban. Redditet kiveve kulturaltabb, szinten tartom az angolomat is, plusz konkretan a legtöbb iparagi szereplö is jelen van ezeken a forumokon. Pl. egy Harman görbe kapcsan konkretan ott van aki benne van/volt a fejleszteseben, ra rudsz kerdezni teged erdeklo dolgokra, stb.

[ Szerkesztve ]

(#91020) :AMF:


:AMF:
senior tag

Ezeket a topikokat találtam Ifi Zen Dac témában:
Hifi Guides: [link]
ASR: [link]
Head-Fi: [link] [link]
SBAF: [link]
A középszerűségre vonatkozó hozzászólások kikeresését viszont nem vállalom. :D

Nem akarom védeni Sinesol-t, de ki az, aki lementi az egyes cuccokat értékelő hozzászólásokat?

(#91021) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Amúgy van az 50-60ezres kategóriában jobb alternatívája az Ifi Zen Dac V2-nek? DAC-AMP kombóra gondoltam, és komoly volt a kérdés, nem kötekedő.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#91022) CyberFriend válasza Sinesol (#91012) üzenetére


CyberFriend
tag

Tudod te nagyon jól. Azokról a kötekedő, provokáló "lufijaidról" van szó, amelyeket rendszeresen eregetsz itt, valamint a fejhallgatós topikban is. Az utóbbi néhány hozzászólásomat úgy reagáltad, állítottad be, hogy hát ez hülyeség, mert te nem ezt olvastad, meg hogy biztosan csak megszokta a fülem. Mi van? Persze te a nagyobb fórumokról jössz, másképp látod a dolgokat, de ez itt a kis fórumon olyan nagymellényesnek, megmondóemberesnek hat. Amikről írtam, azokkal együtt éltem, élek, és bár lehet, hogy rosszul hallom meg a dolgokat, de tapasztalatból alkottam véleményt, nem pedig olvasottak alapján. Nehezedre esne ezt nyugtázni, hogy oké ez is egy vélemény, valaki kezd vele valamit, valaki nem, és elengeded, elfogadod? Nem, te a "nem ezt olvastam" alapon beleállsz a másikba, nem tiszteled a másikat, a véleményét, de igazából az egész fórumot nem tiszteled, magas lóról nézed. Most engem találtál meg (lehet, hogy unszimpi vagyok, de ezzel nincs baj), korábban másokat, de váltanod kell, mert befizetek prémiumra és szkippelni foglak.
Ui.:
Gugli ide vagy oda, tényleg nem találom azokat a nagyfórumos TMP Audio power supply kommenteket, méréseket.

(#91023) bajnokpityu válasza Gzula[HUN] (#91021) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Chifi?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#91024) letoltobeze válasza chrisnagy13 (#91002) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Való igaz, annó a fejhallgatók összehasonlításánál jobban megfogalmaztam az általam hallott különbségeket. Majd itt is igyekszek, de ha figyelmesen olvasol, akkor itt is mondtam azért annál többet is, mint hogy "jobban szól"

Pl.:
"TEAC-ből eltűnt végre az a keménység a hangokból, ami irritálta a fülemet az ADI-val"
"Az a keménység, ami a RME-ben zavart pontosan úgy megvolt a Qutest-ben is"

[ Szerkesztve ]

(#91025) letoltobeze válasza contaxg (#90987) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Mennyit kellene járatni?

(#91026) bkercso válasza letoltobeze (#91025) üzenetére


bkercso
nagyúr

24-100h min. 500h után már alig változik valami általában.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#91027) #37391872


#37391872
törölt tag

Üdv Mindeninek!

Új vagyok a topikban, nem emlékszem, hogy hozzá szóltam volna, de öregszem, és még az is lehet, hogy -igen.
Szeretném megosztani tapasztalataimat egy igen csak új készülékkel kapcsolatban. Ez pedig az iFi Zen One Signature+iFi Zen Can Signature HFM. Az iFi Zen One ez év január 14-én jelent meg a boltokban.
Ha valakit érdekel, jelezze, mert fölöslegesen nem tépem a számat.

[ Szerkesztve ]

(#91028) Zoliee válasza bkercso (#91026) üzenetére


Zoliee
senior tag

Saját tapasztalatom alapján ezek a komponensek kevesebb bejáratást igényelnek, mint a fejhallgatók. Illetve számomra kisebb változást produkáltak bizonyos használat után, mint a fejesek.
Persze jót tesz nekik, változnak is (mindig jó irányba), de az alap csapásirány marad, nem lesz ég és föld különbség. Szerintem.

(#91029) Gzula[HUN] válasza bajnokpityu (#91023) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Akár az is. Sokáig gondolkodtam, hogy D10-ről upgradelek Loxjie D30-ra, mire lett volna rá keret, addigra meg megjött az utód másfélszer annyiért. Bár, ha az ifi így folytatja, akkor rövidesen 1 árban lesznek (annak is megy fel az ára, legalábbis a hazai boltokban).

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#91030) CyberFriend válasza #37391872 (#91027) üzenetére


CyberFriend
tag

Nagyon várjuk a beszámolót!

(#91031) Sinesol válasza CyberFriend (#91022) üzenetére


Sinesol
veterán

Szép sztori, de az a helyzet, hogy nem találtalak meg, még csak hozzád sem szóltam, nem is igazán tudatosult bennem, hogy egyáltalán irtál valamit, átsiklottam a számomra érdektelen kommenteken, aztán a kolléga hozzászólása kapcsán írtam le azt, ami hirtelen eszembe jutott a hozzászólásban emlitett cucc kapcsán...na és te voltál ezután az, aki belém állt.

Azzal meg nem tudok mit kezdeni, hogy te éppen mit látsz bele a hozzászólásomba.

[ Szerkesztve ]

(#91032) IO.sys válasza Polllen (#91016) üzenetére


IO.sys
őstag

Igen, valóban szokatlanul választékosan fogalmaztam, valószínűleg még nagyon az elején voltam az egésznek, utána kezdtem el tápot mérni és hallani mindent is. Cikkben vagy FB csoportban, nem tudom már, nem fogtam vissza magam a ZEN-nel kapcsolatban, meg az iDAC2-vel se, ugyanaz a életlen angol tréfa az is (akkor is csak önmagában volt a DAC, semmi autó árú körítés, ahogy az a hifi showkon győzni szokott).

#91023 bajnokpityu:
Apropó chifi. Hifis barátomtól kölcsön kaptam egy Topping Dx3Pro-t, még a legelső szériából az ultra alacsony impedanciást, valami 0.1ohm a fejhallgatókimeneten. Hozzá meg volt egy 8ohmos nagyon drága fejes. Azzal adta oda, hogy hallgassam meg, nem igazán tetszik neki hangfalon. Én meg fejessel rámentem és azóta nem vagyok biztos benne, hogy a Mojo-e a jobb vagy az, az ára a Mojoénak a fele.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91033) bkercso válasza Zoliee (#91028) üzenetére


bkercso
nagyúr

Attól függ, van-e a jelútban elko vagy fóliakondi, illetve, hogy a tápban lévő ilyen kondikon mennyi múlik. Én ezt tapasztaltam. Meg nyilván hőmérsékletfüggő is a dolog.
De 24h vs 100h diffit szerintem még egymás mellé téve se tudnék megkülönböztetni. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#91034) CyberFriend válasza Sinesol (#91031) üzenetére


CyberFriend
tag

Na persze. :D

(#91035) letoltobeze válasza bkercso (#91033) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

24 órát biztos ment a Qutest, sőt IsoTek is átfut ott rajta vagy kétszer. A többi cucc később jött, aznap délelőtt, mikor volt időm hallgatózni. Ép hogy csak felmelegedtek, olyan hidegek voltak a szállítás miatt, mind a jég...

[ Szerkesztve ]

(#91036) IO.sys


IO.sys
őstag

A TMP Ant DAC mihez mérhető?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91037) chrisnagy13 válasza IO.sys (#91036) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Leginkább egy zsigulihoz. Csak a rajongótábor tartja felszínen. :D

(#91038) bajnokpityu válasza chrisnagy13 (#91037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szívemből

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#91039) Zoliee válasza chrisnagy13 (#91037) üzenetére


Zoliee
senior tag

+1 (beállok én is a sorba, hamár egy kis fekázás van kilátásban)
Hiszen mégiscsak te vagy a fórum aranyfülű megmondóembere. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91040) bkercso válasza IO.sys (#91036) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ki szerint?
Mindenki elmondja a véleményét, de súlyoznod neked kell aszerint, mennyire ismered a fórumtagokat.
Pl. DiyAudio-t is csak úgy tudtam bármire használni, hogy hónapok alatt "megismertem" (a hsz-eik alapján) valamennyire néhányat azok közül, akik sokat szólnak hozzá.

Ha jobb, mint a "kommersz", ahhoz, hogy ez igazán megmutatkozzon, jó lánc kell minden elemében és jó hallás. Hacsak egy is hibádzik, máris lehet jobb az SMSL. ;]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#91041) IO.sys válasza bkercso (#91040) üzenetére


IO.sys
őstag

Ok, csak legalább 1 vélemény lenne...
chrisnagy13-é nem számít

Jó láncom van és jó hallásom, de most tényleg innen kell elindulni? :)

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91042) Sinesol válasza chrisnagy13 (#91037) üzenetére


Sinesol
veterán

+1 :D

(#91043) Ear001 válasza IO.sys (#91036) üzenetére


Ear001
addikt

Az ízlésedhez. Ha szereted az áradó, összefüggő, analógos hangzást, enyhe retró feelinngel, akkor be fog jönni, ha a mai minden zenét miszlikre szedős hangot keresed, a mesterségesen felnagyítóst, akkor nem.

(#91044) letoltobeze válasza IO.sys (#91036) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Tehát van rajongó tábora, ami felszínén tartja. Szerintem ez jó pont. Én itt a fórumban csak jót olvastam a hangjáról. Aki fikázta, annak inkább a hozzá kapcsolódó marketinggel volt baja.
Én még nem hallottam, de szerintem egy jó kézműves sőrhöz hasonlítanám...

(#91045) letoltobeze válasza Ear001 (#91043) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

IO. sys, ennél korrektebb választ itt ne várj. :R

(#91046) bajnokpityu válasza Ear001 (#91043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sokszor egyetértünk, de most nem.
Nekem se nem áradó,se nem folyékony, de grízes, torz.
És nem gondolom reszletkergetonek magam..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#91047) Ear001 válasza bajnokpityu (#91046) üzenetére


Ear001
addikt

Hát a popszakma már csak ilyen... :)

(#91048) IO.sys válasza letoltobeze (#91045) üzenetére


IO.sys
őstag

Ez a topik komolyan olyan, mint egy 3000 óra játékidős single player játék, ami nem tud kikeveredni a tutorial részről. :D

Mondom a láncom:
A legalacsonyabb zajú MeanWell táp -> Mojo v1 -> Sonorous VI Dekoni Elite Sheepskin párnával. Innen szeretnék menni feljebb, érdekelget a TMP, meg a Chifi. Utóbbiból a Topping Dx3Pro az ultaalacsony impedanciás fajtából, AK vagy ESS az kb mindegy, utóbbi most talán szimpibb, eléggé belejöttek a jó hangba a hírek szerint.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#91049) Zoliee válasza bajnokpityu (#91046) üzenetére


Zoliee
senior tag

Amivel szerintem semmi gond.
Pont ez okozza az úgymond ellentéteket, hogy Ear001 nem a Te fuleddel halgattja, és ez viszont is igaz.
Ezt kellene kulturáltan elfogadni/megérteni, és nem rárepülni minden adandó alkalommal a... (nem folytatom)

(#91050) CyberFriend válasza IO.sys (#91048) üzenetére


CyberFriend
tag

"Nagyobb fórumokon" magasabb a színvonal, csak ott meg nem ismerik a TMP-t. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.