Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Eugene Roe válasza verybigboy (#74982) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nincs más. A meanwell szériától függően általánosságban ipari táp, ami ha mást nem is, legalább egy adatlapot feltételez. Felette van a humbug, ami vagy ad valamit, vagy nem. Bizonyos ár felett azért igen.

Az adatlapból a ripple/noise, voltage tolerance, line regulation + a vezeték végén a két db 50ft-os ferritgyűrű már több, mint amit sok 40 ezres mellé adnak. Összehasonlítani viszont sajnos nem lehet őket, mert a 200 ezres mellé is csak annyi infót mellékelnek, hogy megnyilnak a terek, és jobban hallani a nagybőgőt hátul. Ez egy ilyeb iparág.

Kábelrajongók is kiélhetik magukat, mert cserélhető a tápkábel ;] 3500 ft-os táp hangján mennyit hozhat egy 150 ezres kábel? 150-ért a kínaiak már adnak egy akármilyen lineáris tápkört.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#75002) Ribi válasza Melorin (#74998) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van olyan is, de ebben nem nagyon találtam ilyet, igaz nem találtam jó képet róla, csak művészfotókat amin kb 2 alkatrész éles a többi meg mosott fos.
De amit el lehetett olvasni az érekes mód egy step down konverter.
Viszont a füles meghajtásához legalább 10V kell, szóval kell legyen benne felfele konverter valahol.

(#75003) binatone válasza Ribi (#75002) üzenetére


binatone
tag

(#75004) Ribi válasza binatone (#75003) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pl ott az ujjadnál az a 2 kis 5 lábú az mi?
Illetve az USB bemeneten van egy 8 lábú kis valami, az nincs a képen, lefele bal lent lenne.

[ Szerkesztve ]

(#75005) binatone válasza Ribi (#75004) üzenetére


binatone
tag

Nem az én ujjam a képet találtam a bal felső sarokban amit bekereteztem ott a [link] konverter.

[ Szerkesztve ]

(#75006) Pierre75 válasza Bodz (#74996) üzenetére


Pierre75
senior tag

Megadtam az eredeti hsz linkjét, ahonnan az eredeti most általad újra leírt részt olvashatta.

"Közmegegyezés" volt a topikban korábban, hogy a DA300-nál érdemes lehet lecserélni a gyári tápot. E véleményt képviselők a Denon-t dac-ként használva hangfalas tapasztalataikat írták le: tisztább tér, visszafogottabb mélyek.
De vajon én is profitálnék egy tápcseréből, aki fejhallgatóval használom a DA300-at? - merült fel bennem a kérdés.
És erre találtam az te korábbi hsz-od, ami kétségessé tette a gyárinál "nem feltétlen jobbat".

(#75007) bkercso válasza Pierre75 (#75006) üzenetére


bkercso
nagyúr

:W

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75008) Ribi válasza binatone (#75005) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az egy step down konverter, és attól még fentebb van egy 7805 (legalábbis úgy tűnt) is.
Ahh, pedig reménykedtem, kapok jó képeket :D

[ Szerkesztve ]

(#75009) binatone válasza Ribi (#75008) üzenetére


binatone
tag

A nyáron volt nálam egy tempotec de nem készítettem képeket a belsejéről (most már bánom). :W Én hamar eladtam döntően DAC-ként használtam nálam nem váltotta be a reményeket.

(#75010) duo


duo
őstag

@Bodz, @Tim82:
Roland Super UA S10 hackelés nélkül MÉN linux alatt! :D disztro: debian 10 (netinstall, openbox, pulseaudio, kernel 4.19-0-6)

de ferzoli fórumtárs ubuntu 19.10 live usbvel próbálta ki. az kernel 5.0.3 asszem, +pulseaudio+gnome3 és az is kezelte, mintha mindig azt csinálta volna.

lesz nagy öröm karácsonyra a gyereknek nekem :))

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#75011) Bib válasza Bodz (#74994) üzenetére


Bib
őstag

Köszi, esetleg a motu M2 megérné a felárat? Vagy 80-100 ezerig van egyéb ajánlás ? 😊

(#75012) verybigboy válasza Ribi (#75008) üzenetére


verybigboy
senior tag

Jelenleg nincs nálam a cucc, de szívesen "szétkapom" :D ... ha az segít itt bennünket valami okosat kiötölni?!?!

(#75013) verybigboy válasza Eugene Roe (#75001) üzenetére


verybigboy
senior tag

Sajnos a Meanwell-ről sem találok sok használható információt, vagy mérési eredményeket, így a döntést az ember igazából "bizalmi" alapon teszi meg, nem tudatosan.

Még 1 kérdés, Meanwell-nek a "téglás" tápjai lehetnek Class I és Class II típúsok.

Class I:

(1) Védővezető kapcsának a jelölése. (2) Dugaszoló aljzat védőérintkezője. (3) Dugvilla védőérintkezője. (4) Három eres csatlakozó vezeték. (5) Üzemivezetők és a védővezető kapcsai. (6) Védővezető csatlakozása a burkolathoz. (7) Készülék elektromos alkatrészei. (8) Készülék vezetőképes burkolata.

Class II:

(1) Kettős vagy megerősített szigeteléssel ellátott készülék jelölése. (2) A dugvillán nincs védőérintkező. (3) Kéteres csatlakozó vezeték. (4) Készülék nem vezetőképes burkolata. (5) Szigetelő réteg. (6) Készülék aktív alkatrészei.

A kettő közti differencia 3 eres vezeték (földeléssel) ill 2 eres vezeték (földelés nélkül).

Itt a mi esetünkben melyiket célszerűbb választani (ha már lehet), kell, jobb ha van földelés (3 vezetékes) vagy???

(#75014) Dorien válasza Pierre75 (#75006) üzenetére


Dorien
veterán

Ez egy 5000Ft-os tap. Azt neked kell eldontened, hogy hallasz-e kulonbseget a hangban vele a gyarihoz kepest. Ha nem, akkor apro, vagy 14 napon belul elallas. Azert a Denon DA-300 nem az a filleres kategoria, hogy ennyit kene agyalni rajta... Szerintem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#75015) zsizsef válasza binatone (#75009) üzenetére


zsizsef
senior tag

Este teszek fel képet.

(#75016) Pierre75 válasza Dorien (#75014) üzenetére


Pierre75
senior tag

Miért ne lehetne vki(k)nek tapasztalata a Denon és x táppal, amit megoszthatna a kérdezővel, aki így könnyebben hozhatna döntést? Nem épp ez is lenne a fórum lényege?
Elállhatok, de akkor is bukom a futár és a visszaküldés költségét.
Amit megspórolhattam volna magamnak ha megkérdezem egy fórumon...

(#75017) Bodz válasza Pierre75 (#75006) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az I. Nagy Denon Tápcsere idején az Abasco volt a tuti és ajánlott olcsón. Azt nagyjából mindenki szerette. Már nem lehet kapni.
Azt neked kell kideríteni, hogy a Meanwellel mi a szitu, ha fejest használsz.

(#75010) duo: Asszony is örül? :D

[ Szerkesztve ]

(#75018) Haart


Haart
addikt

Hi,
Érdemes mostanában Drop amcsiból rendelni vagy inkább ne is próbálkozzak?
CSak az EU-s termékeket rendelhetem bizalommal?
Nemrég vettem egy pc37x-et euról és az tökéletesen megjött gyorsan. Kérdés hogy amcsiból mivan most. Az a baj 10x több tétel van ott mint EU-n. á
Köszi,
Art

Ui: látom elég kapós a kélrdés :D

[ Szerkesztve ]

(#75019) Pierre75 válasza Bodz (#75017) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nem lenne célszerűbb tápszűrőt venni egy lutri táp helyett, ahogy azt másik olvtársnak javasoltad volt?

(#75020) Bodz válasza Bib (#75011) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Érdekes ez a Motu. Nem gyakori az olcsó interfészekben a Sabre. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy külön Sabre a fejes erősítő, vagy pedig "csak" a dac chipben lévő.
Szimpi, lehet én bevállalnám.
Van (volt?) AVX-en Emotiva Stealth. Arra azért vess egy pillantást! Nehezen hajtható fejeseid vannak?

(#75019) Pierre75: Tudtommal már befejeződött a szűrő gyártás a Kercso műveknél. A többi készen kapható ára meg nem tetszene a dac vagy a Meanwell árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#75021) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Sziasztok!
Szóval van egy Sony MDR-1A, meg egy Fidelio X2XR. (Ok, van egy OneOdio Studio Pro is, de azt ebben a topikban csak a fun factor miatt említettem.) Elég közel van egymáshoz a hangzásvilága mindkettőnek. Utóbbit még "hivatalosan" meg se kaptam, tegnap vettem át, de pár óra hallgatózás után gyorsan visszacsuktam a dobozba, mert megy majd a karifa alá.

Jelenleg egy Tempotec Sonata HD-ra van(nak) kötve (2 csatorna, 24 bit, 192000 Hz), de szemezgetnék feljebb. Mivel mind a kettő elég könnyen hajtható, elsősorban USB DAC-ra lesz szükségem a közeljövőben.
Elsősorban meleg hangzású érdekelne, de +bass már nem hiányzik egyikből se. Ok, hogy basshead vagyok, de ennél több már túlzás volna nekem is. Egy kis plusz csilingelés hiányzik a mélyek mellé.
Tekergetni, kapcsolgatni nem szeretnék, egyszer be akarom dugni a laptop USB-jébe, és élvezni szeretném a hangot.

Sokat olvasgattam a Dragonfly Red-ről... Érdekelne, hogy az megfelehetne-e, illetve miből érdemes még a DF-on kívül nézegetni a nagyjából 25-50ezres ár intervallumban. Nem sürgős lenne, akciókat nézegetnék, esetleg lecsapnék egy jó használtra.

Előre is köszönöm az ajánlásokat!

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#75022) Exodius válasza Bodz (#75020) üzenetére


Exodius
őstag

Valójában csak 10 emberre vár, mert úgy jobban megéri. Aztán gyártana újra. Én vagyok az egyik várakozó. :DDD ;]

(#75023) duo válasza Bodz (#75017) üzenetére


duo
őstag

Először nem... De aztán meglátta az oehlbach tápkábeleket is... :D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#75024) Bodz válasza v-man (#75000) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Á, így mindjárt más. Milyen árban gondolkozol?

(#75023) duo: Most már akkor vegyél neki is valamit! :)

[ Szerkesztve ]

(#75025) Bodz válasza Gzula[HUN] (#75021) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az a kis kábeles bizbasz?

[ Szerkesztve ]

(#75026) borix válasza Gzula[HUN] (#75021) üzenetére


borix
őstag

Most voltak akciósak akkor érték volna meg. DragonFly RED 64K helyett 38K a Cobalt 99K lement 70k-ra
Ezeket akkor érdemes szerintem venni ha hordozhatóban is gondolkodsz.
Cobalt van most használtan 69k annyiért vette akciósan, alkudsz belőle és az nem lenne rossz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#75027) Gzula[HUN] válasza Bodz (#75025) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az. Az MDR-1A-nál előhozott a magaskból, és a többit békén hagyta. Azzal pont jó. Szintén jó a Fideliohoz. Mivel összehasonlítási alapom nincs, így csak ennyit tudok mondani. Az alaplapi túlzottan meleg hangzású volt a két alapban bassusos fejhallgatóval, gyakorlatilag hallgathatalan volt vele (pl. ez a muzsika), de ezzel a kis p@ccsel pont jó (nekem). (Viszont nézelődök feljebb.)

2 probléma van vele, az egyik, hogy nehezen hajtható fejhallgatókkal még annyira se bír el, mint az alaplapi, a másik pedig az, hogy néha csinál olyat, hogy amikor emelek a hangerőn, az egyik driver süket lesz, a másik meg qrv@ hangos. Ha újra változtatok a hangerőn, akár egy lépést, akkor helyreáll. Utóbbi már nagyon ritka, első napokban volt csak inkább gond.

Próba szerencse alapon vettem, Alin "headphone amp" keresésre ebből adták el a legtöbbet, és amikor utána néztem, akkor Z bácsi se húzta le (tök ugyanaz, minta Hidizs)

(#75026) borix: Részemről nem sürgős. Ha érdemes, akkor kivárom, hogy újra 40 körül legyen a Red. Egyelőre csak "nézelődök".

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#75028) zsizsef válasza Ribi (#75008) üzenetére


zsizsef
senior tag


Akkor 9V vagy 5V és 0.6A-es tápot keressek?

[ Szerkesztve ]

(#75029) v-man válasza Bodz (#75024) üzenetére


v-man
őstag

Hát mondjuk legyen 20+ amennyiért el tudom adni a fiiot, azaz összesen cirka 40-45e forint környékén gondolkodva.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#75030) bkercso válasza zsizsef (#75028) üzenetére


bkercso
nagyúr

9V akkor

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75031) verybigboy válasza bkercso (#75030) üzenetére


verybigboy
senior tag

9V akkor "megfejtődött" ... Amperilag pedig mi legyen? ... ill. Class I vagy Class 2 (75013 postom itt fentebb)?

(#75032) bkercso válasza verybigboy (#75031) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nemtom. Amper mindegy szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75033) verybigboy válasza bkercso (#75032) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nemtom (Class I vagy Class 2 kérdésre?) - ?

Amper mindegy, OK!

(#75034) bkercso válasza verybigboy (#75033) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vedd a jobbat!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75035) Sinesol


Sinesol
veterán

Újabb eszköz, ami nem csinál semmit a bankszámla csökkentésén kívül: [link]

(#75036) bkercso válasza Sinesol (#75035) üzenetére


bkercso
nagyúr

Eleve kis jitterű forrásról próbálta. Zajosabb környezetbe lehet való...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75037) Bib válasza Bodz (#75020) üzenetére


Bib
őstag

Könnyen hajtható mind, jövőben sem tervezek 80ohm-nál sem nagyobbat.

(#75038) kromatika válasza verybigboy (#74976) üzenetére


kromatika
veterán

Én ezt vettem [link] Igen én is ugyan azt a tápot kaptam hozzá. :K

(#75039) Bodz válasza Gzula[HUN] (#75027) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#75040) duo válasza Bodz (#75024) üzenetére


duo
őstag

varrógépet vagy gitárt szeretne. varrógépet kap :)

@Kromatika köszi a kábel tippet, IC kábelt nem találtam ott ami kellene, tápkábelt viszont igen :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#75041) verybigboy válasza bkercso (#75034) üzenetére


verybigboy
senior tag

"Vedd a jobbat" ... ez igazán most nem segítség, mert NEM tudom melyik a jobb (honnan tudnám hogy a 2 vezetékes vagy a 3 vezetékes verzió a jobb)?
Azért kérdem nyilván mert nem tudom, s azért Tőled, mert Te ebben benne vagy, Te tudod hogy az jó-e ha van külön földelése a dolognak vagy az a jobb ha nincs?

(#75042) Bib válasza Bodz (#75020) üzenetére


Bib
őstag

Pl.: ez a motu M2(egyre jobban tetszik) és soundblaster Z között már van hallható különbség? Ezenkívül ezek a hangkártyák játékok alatt működnek általában? Persze nem kell térhangzás meg ilyesmi. Egyáltalán minden hangot kezel pc-n? Bocsi a láma kérdésekért, de ilyenem még nem volt.

(#75043) Ribi válasza zsizsef (#75028) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez saját kép, vagy honnan van?

(#75044) Bodz válasza Bib (#75042) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem is. Biztosan van különbség.
Persze, működnek. Miért ne tennék? Minden olyan lesz, mint eddig, minden szólni fog. Nyilván a Creative szoftveres trükkjeit bukod, de azért ez nem nagy veszteség.
Max visszaküldöd ha nem tetszik. Gondolom ha már vásárolsz, akkor nem ártana egy szimmetrikus kimenet a hangfaladhoz. Őszintén szólva 100 alatt ezt legkönnyebben a hasonló cuccokkal lehet megoldani, ha még hangerőszabályzás is kell.

[ Szerkesztve ]

(#75045) zsizsef válasza Ribi (#75043) üzenetére


zsizsef
senior tag

Saját (mobiltelefonnal).

(#75046) Tim82 válasza duo (#75010) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mákos, nekem továbbra sem szólal meg az UA Mobile Linux (Ubuntu 18.04 LTS, meg nem mondom fejből, hogy épp aktuálisan melyik kernel) alatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#75047) Ribi válasza zsizsef (#75045) üzenetére


Ribi
nagyúr

És nem akarsz egy normális képet csinálni az egészről?
Amúgy engem még az USB résznél lévő dolgok érdekelnek, mert arról nem találtam még jó képet.

(#75048) Bodz válasza v-man (#75029) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hm... Hát az a baj(om), hogy azért a K3 van annyira jó, hogy ennyiből ne legyen túl egyszerű lecserélni, ha optika is kell.
BlasterX G6 épp akciós, de nem tom milyen lenne a Gradoval. Lehet építkezni is, pl SMSL M100 + SAP-12. Ez jó lenne a fejeshez, de nem tudom még egy extra elemhez mit szólsz a hangfalas láncba (SAP-12, mint preamp).

(#75049) duo válasza Tim82 (#75046) üzenetére


duo
őstag

pulseaudio fent van? :F

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#75050) Tim82 válasza duo (#75049) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze.

Ahogy írtam korábban valamikor a topikban: felismeri, mint hangeszközt, csak épp hangot nem ad ki Linux alatt.

Amúgy van pár másik USB-s eszköz, ami szintén nem akart menni Ubuntu alatt: CM6631A alapú USB-SPDIF transzport és Oehlbach XXL Ultra DAC. Utóbbi már nincs meg, más okból, de garanciálisan visszaadták az árát.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.