Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84401) bkercso válasza Sinesol (#84389) üzenetére


bkercso
nagyúr

Legalabb latszik az is, hogy folyamatos a fejlesztes.
Előbb a fejlesztés, aztán a tanulás. ;] :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84402) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, win10-es laptophoz aminek van type c-s csatija szeretnék venni egy ibasso DC dac-ot. SM E80 lenne rákötve. Na most próbáltam visszaolvasni, és bővült a szóba jöhető DACok köre.
Ibasso DC02 - Velvet Sound AK4490 DAC-al és 32Bit/384kHz PCM és DSD256

Ibasso DC03 - CS43131 DAC-al, 32Bit/384kHz PCM és DSD256 támogatással -

Tempotec Sonata Hd Type C - 24-bit/192kHz HD - CS42L42 Dac

Tempotec (Sonata Hd Pro Voor Android/Pc) - DUAL CS43131 - 32bit/384kHz

Dd Ddhifi TC35i - erről nem találtam semmi infót.

Meizu MasterHIFI Audio D/A - American Cirrus Logic 46L41-CWZR + Cirrus Logic CS43131 - 32bit / 384khz PCM - DSD 128

Fentiek 5-15e Ft-os kategóriába tartoznak, de különböző chip-el. Tudom, hogy úgy lehetne igazán jól dönteni, ha sikerülne egymás után meghallgatni mindet élőbe, de ugye erre nincs lehetőségem. Véleményetek szerint melyikkel járnék jobban ha flac-okat szeretnék hallgatni?

[ Szerkesztve ]

(#84403) Bodz válasza bala6120 (#84397) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Remek. Szétvertél egy működő erősítőt, aztán ki tudja mikor kapsz helyette valamit... Srácok, nem azt írták, hogy meg kell semmisíteni... Pláne hülyeség így tenni, mert vissza sem kell küldeni. "destroyed or scratched deeply on the cover,"

[ Szerkesztve ]

(#84404) borix válasza bkercso (#84401) üzenetére


borix
őstag

Ők fejlett üzletpolitikát folytatnak. :K
Kiadnak egy bizonyos mennyiségű új terméket ami méréseken nagyon jól szerepel.
Majd jönnek a javított verziók amik hibamentesek, de azokat már nem nagyon tesztelgeti senki, mert már egyszer le lettek tesztelve. ;]
Most úgy alakult, hogy túl jól sikerültek a fejlesztések a mérések, pár fejes kárára...

[ Szerkesztve ]

(#84405) Exodius válasza Bodz (#84403) üzenetére


Exodius
őstag

Egy veszélyt hordozó erősítőt vert szét. Mit nem értetek azon, hogy a Topping MEGSEMMISÍTI az L30-as erősítőket, amik december előtt jöttek ki? Nem átalakítják, hanem konkrétan beszántják, mert nem akarnak további incidenseket kockáztatni.
A Hi-Fi College Store hatalmazott fel, hogy küldjek képet a szétcseszett erősítőről. Fogom a fejem.

Teljesen mindegy, hogy megkarcolod vagy szétvered. Ők nem kezdenek vele semmit, nekünk meg kockázat használni. Valaki refundolt, valaki cserét kért. De a régi batch megy a levesbe. Ennyi.

Kivégzik a nyérceket. Istentelen pocsékolás, valami egészen elképesztő, ami most folyik. :U

[ Szerkesztve ]

(#84406) bkercso válasza borix (#84404) üzenetére


bkercso
nagyúr

ÍEzek gagyi koppintások még akkor is, ha némelyik használható. Szerintem. Hány 1:1-es koppintást követtek már el ezek a kínai gyártók?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84407) Bodz válasza Exodius (#84405) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pajti, mivel nem kell visszaküldeni az Audiophonics levele szerint sehova... Ugyan hogy a picsába fogja a Topping megsemmisíteni?

[ Szerkesztve ]

(#84408) funkmester válasza Sakab (#84402) üzenetére


funkmester
aktív tag

Dc02 hangban egy az egybem samsung s8 sm fulessel hallgatva

(#84409) borix válasza bkercso (#84406) üzenetére


borix
őstag

Jól emlékszem (Topping D70S) olyan mérési eredményeket produkált, hogy a kinti fórumon már a hozzászólók azt vizionálták, hogy a mérnököket ezután tuti elcsábítják.
Erre nézd meg mit történik!
A mérnökök maradhatnak még egy darabig, de az is lehet ,hogy párat elhajtanak, pedig nem akarnának menni. ;]

(#84410) Ear001 válasza Bodz (#84407) üzenetére


Ear001
addikt

Ott a szövegben, hogy vigye el a megfelelő elektronikai hulladékot gyűjtő helyre.

(#84411) fericske válasza kujkuj123 (#84396) üzenetére


fericske
addikt

Szia,
Kompatibilisek egymással az azonos számozású (lehet több száma is, attól függően hány ország szabványai szerint van lajstromozva) csövek :K
Lehet változtatni a hangminőségen, esetlegesen növelni is, ez utóbbi inkább szubjektív, és erősítő függő is, mekkora lesz a változás, de azért könnyen rá lehet fogni, hogy növeltünk a hangminőségen :)
Nekem van pár típus Genalex-ből, és részemről (is) erősen ajánlott ár/érték arányú csövek.
Drágább Mullard és Brymar csövek porosodnak a fiókban miattuk.

12au7 csöveim vannak EHX-ből és Genalex-ből, 12ax7 nincs, de utánaolvasva, hangkarakterre való hatásuk eléggé egyezik a kétféle modellnek.
A Genalex az EHX-hez képest 3D-sebb teret, tisztább és dinamikusabb érzetet ad, ősszességében komolyabb hangzást. A magasabb hangerőt is jobban tolerálja.
Bejáratási ideje pár óra, 2-3 óra után már alapvetően a véglegest mutatja.
Én 150+ órás 13fd7-esekkel küzdök most, de úgy néz ki meg fogja érni :)

Konkrétan ő lenne az ami kell neked[link]
Ha több cső kell, a matched pair opció erősen ajánlott, különben imbalance előfordulhat a jobb és bal csatorna között.
Illetve ez a bolt is ajánlott beszerzőhely. Van ahol ráhazudják, hogy ellenőrzött és párba válogatott csöveket adnak, de ez a bolt megbízható.
Pl. watfrodtubes-t meg a thetubestore-t kerüld.
Ha valamiért mégsem jó ez a bolt, akkor Genalex 12AX7/B759/ECC83 számozások takarják ezt modellt, ha gugliznod kell.

Esetleg egy ilyen összehasonlítási listának hasznát veszed még most, vagy a jövőben [link]

[ Szerkesztve ]

(#84412) nbencee válasza Ear001 (#84410) üzenetére


nbencee
tag

Bodz-zal értek egyet, azért szétverni mégsem kellett volna, elég ha végigszántja a burkolatot, és lefényképezi, jár a refund/csere. Pár hetet adok neki, és külföldi fórumokon tele lesz leírásokkal hozzáértőktől, hogy a megmaradt régi sorszámú L30-akból milyen alkatrész, vagy hasznos cucc menthető ki, mire lehet felhasználni, vagy elképzelhetőnek tartom hogy lesz egy komplett mod guide, forrassz rá ide meg ide ezt, ami majd biztonságossá teszi

(#84413) bala6120 válasza Exodius (#84405) üzenetére


bala6120
senior tag

+1
Nem fogom kockáztatni a fejesem épségét.
Kértek egy fotót, mely alátámasztja, hogy megsemmisült vagy megkarcoltam a tetejét, burkolatot. Kaptak megsemmisültet, mérgemben továbbmentem a karcolásnál :(((
Persze másnak nem kell így tenni.

Pont meg akartam hírdetni E30 kombóban, erre olvastam a topikban, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#84414) bkercso válasza bala6120 (#84413) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rákomponálhattad volna a fejesed, mondjuk a háttérbe.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84415) bkercso válasza funkmester (#84408) üzenetére


bkercso
nagyúr

DC02-m nekem is van: fogyasztható fejessel is, de csak DAC-ként használva jobb (kifejezetten jó).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84416) Tulku válasza Exodius (#84400) üzenetére


Tulku
veterán

Valakinek össze kéne gyújtenie jó pár ilyen upgrade képet, aztán kitenni a világhálóra, hogy Topping quality....
Persze értem én hogy hírnév, meg félnek hogy újabb eseteket idézhet elő...de azért ez mégis...

Arra emlékeztet, hogy tegnap kaptam csomagban egy 200 forintosnyi nagyságú kerek modell fetésket...ki nem találod mekkora dobozban érkezett meg...elárulom, hogy egy nagyobb mint A4 alapú, kb 12 cm vastag kartondobozba csomagolták...megérettünk a pusztulásra...

(#84417) funkmester válasza bkercso (#84415) üzenetére


funkmester
aktív tag

dac resze teszi vagy az egesz egyben, hogy a kozep tolakodo, a mely pedig fel van fujva?

(#84418) Sakab válasza bkercso (#84415) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszönöm a válaszokat akkor eddig 2 szavazat a 02-nek. Kérdés, hogy ehheze képest, hogy teljesít a többi..

(#84419) bkercso válasza funkmester (#84417) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen fejessel?
Nem tudom, de én a DAC-ot rendben lévőnek hallottam. Ki kéne próbálni külső fejeserősítővel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84420) funkmester válasza bkercso (#84419) üzenetére


funkmester
aktív tag

ugy altalanossagban gondoltam...

(#84421) Bodz válasza Ear001 (#84410) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, láttam.

(#84422) Bodz válasza nbencee (#84412) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem is így lesz. Ráadásul egy szétvert erősítő nem jó vita alap mondjuk Paypalnál, ha esetleg valahogy odáig fajulnának a dolgok. Aki "dispute mester" az tuti érti mire gondolok.
Továbbra is azt mondom, hogy ne verje szét senki az L30-at, legalább míg meg kapja a gyártótól a javított változatot. Utána mehet a traktor, rpg, ólmos bot, ami szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#84423) Tulku válasza Bodz (#84422) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem pont ezt erősíti az előzőekben egy vicces poszt, amiben másnap megírják, hogy bocs, nem szétverni kell, hanem becsomagolni óvatosan és visszaküldeni ;]

(#84424) Ear001 válasza Bodz (#84422) üzenetére


Ear001
addikt

Miért is ne? Hiszen ebben az állapotában ez egy fejhallgatóra veszélyes elektronika, amit a gyár elismert. Ok, megtartom, ammíg meg nem jött az új, de ha már nem működik, véletlenül sem tud elrontani semmit.

(#84425) kujkuj123 válasza fericske (#84411) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Nagyon köszönöm az információkat!

Már meg is rendeltem!

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#84426) Exodius


Exodius
őstag

Én azért poénkodtam egy sort. Egy felvonásos tragikomédia. :D

Topping L30:
- But master....why?
Sundara from the background:
- Please don't hurt him!
The Master:
- Too dangerous the keep you alive. Sorry little one....
(agressive noises, and scratches)
Sundara:
- Noooooooooooooo!!!!
Topping L30:
- (SILENCE)

[ Szerkesztve ]

(#84427) Dorien válasza Exodius (#84426) üzenetére


Dorien
veterán

"And now for something completely different - a man with a stoat through his head." :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84428) Exodius válasza Dorien (#84427) üzenetére


Exodius
őstag

Ez megborultabb. :D

(#84429) Tulku válasza Exodius (#84428) üzenetére


Tulku
veterán

Gilliam-ék mindennél is borultabbak...hála istennek ;]

(#84430) SlesherThe1


SlesherThe1
csendes tag

Én is írtam tegnap nekik amazonon, hogy olvastam, hogy gond van az ampal, ma válaszoltak, hogy küldjek nekik egy képet a serialról. Pár percre rá válaszoltak is hogy:

"Hi, the new tracking number is ############# via 4PX.
We will ship it out after we receive new unit from TOPPING.
And you could dispose the original device.
Thanks"

[ Szerkesztve ]

(#84431) Eugene Roe válasza Bodz (#84403) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Logitechnél régen elég volt az egér kábelét levágni :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84432) Exodius válasza SlesherThe1 (#84430) üzenetére


Exodius
őstag

Én vertem az asztalt, hogy refund. Meg is kaptam.

(#84433) ribizly válasza Eugene Roe (#84431) üzenetére


ribizly
veterán

Rég volt már az. Ma már elvárják, hogy verd szét az eszközt, úgy hogy kilátszódjon a NYÁK és arról küldj képet. :W

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84434) borix válasza Eugene Roe (#84431) üzenetére


borix
őstag

Vajon ezeknél miért nem elég?
[link]
A végén még megmagyarázzuk, hogy az is elég ha széttépik a használati utasítást...

[ Szerkesztve ]

(#84435) bkercso


bkercso
nagyúr

Nagyon nincs ínyünkre az értelmetlen rombolás, pedig a készülékek gyakori cseréje is termel annyi szemetet, mint ez az akció. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84436) Bodz válasza Exodius (#84432) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És akkor felmerül a kérdés, veszel egy javított verziót (hátha annak nem lesz semmi nyűgje), vagy pedig más gyártótól valamit?

(#84437) SlesherThe1 válasza Exodius (#84432) üzenetére


SlesherThe1
csendes tag

Én megvagyok vele elégedve, jó ha küldenek újat. Régivel meg majd lesz valami.. :D

(#84438) Exodius válasza Bodz (#84436) üzenetére


Exodius
őstag

Én ugyan nem....legalább is nem mostanában. Nálam most kicsit elrúgták a pöttyöst.

(#84439) Polllen válasza Exodius (#84438) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kérd el kercsotól a kis erősítőjét, lehet meglep az L30 mellett. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84440) szantojo


szantojo
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni fejhallgató erősítő vásárlásában:

- Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még? Asus Xonar DX hangkártya, Beyerdynamic DT 770 PRO 80 ohm fejhallgató, illetve egy videoton cleopátra erősítő (ezzel még nem próbáltam mert nincs hozzá régi 5pin DIN átalakítóm, érdemes?)
- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni? 30-50 ezer (ha lényegesen jobb hangzás érhető el egy kicsit feljebb, belefér, de szeretnék minél olcsóbban kijönni)
- Vannak-e speciális igényeid? (telefonnal szeretnéd használni, laptop mellé kéne hordozható, rózsaszín, stb.) Digitális zongorával illetve számítógéppel is szeretném használni, nem kell, hogy hordozható legyen, de szeretném ha viszonylag egyszerűen tudnék váltani a kettő közt.
- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?Több helyen olvastam, itt is és a fejhallgatós topikban is, hogy nem mindegy mivel hajtjuk meg ezt a fejhallgatót. Nagyjából az összes eddigi kommentet elolvastam itt a fejhallgatóhoz de még mindig tanácstalan vagyok. Olyan kipróbált erősítőt szeretnék ami kihozza a fejhallgatóból amit (reálisan az árához képest) tud. Eddig még nem volt minőségi fejhallgatóm, a cél zenehallgatás, rock, pop, klasszikus, illetve a digitális zongora nagyon halk ezért is szükséges az erősítő. Későbbiekben tervezek DAC-ot is, de egyelőre megnézném egy erősítővel.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#84441) bkercso válasza szantojo (#84440) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagyjából az összes eddigi kommentet elolvastam itt a fejhallgatóhoz de még mindig tanácstalan vagyok.
Nincs királyi út, hallgatózni kell. :)
Meleg hangú a fejes, így meleg erősítő nem ajánlott. Felbontás is van benne, szóval nem árt, ha az erősítőnek is van nagy felbontása.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84442) sztyui2


sztyui2
őstag

Sziasztok!
Most vásároltam egy Beyerdynamic DT990 Edition 250 ohm verziót.
Reménykedtem benne, hogy meg tudom hajtani rendesen iMac-ről, de nagyon pusholja a limitet, full max hangerőn kell hallgatni a zenét a normális hangerőhöz, meg egyébként is úgy érzem, hogy ennél több van talán a fejhallgatóban.

Szóval milyen DAC+AMP kombót ajánlotok olyan 30ezer forint környékén hozzá?
Audioquest Dragonfly Black vagy FiiO E10K Olympus 2-t nézegettem, de nyitott vagyok akár másra is.
Nem akarok százezreket költeni fejhallgató erősítőre, de azért érzem, hogy az iMac nem hozza ki a maxot.

(#84443) Ba cy lus válasza bkercso (#84441) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A meleg hang odáig stimmel, hogy van benne elég mély. Viszont az énekhangok, hangszerhangok testetlenek, magasba húzók. Inkább a gyári műbőrpárnájával válik a dt770 meleghangúvá. :K

Viszont a gyárilag ráadott plüssel sokkal jobban áll a dt770-nek egy meleg hangú forrás. Nekem egy régi Sony Ericsson mobil fm rádiójáról a Bartók gyönyörűen szólt. A hidegebb hangú Yamaha tunerről már nem volt meg az a varázs.

[ Szerkesztve ]

(#84444) fattyu


fattyu
veterán

itten a nagy topping fika közepette.

Tévelygéseim közepette, téliszünet véget ért. vissza meló. Adi jött velem mert akkor csak egy eszköz és mérne, végülis van itthon más is.

útközben hangszóró váltás is történt, szóval két változás történt a sorban.
hangszórót azért variáltam mert staxozás közben a canton gle 100 mélyeit olyan lustának lazának mocsarasnak éreztem.

szeretem a cantonokat. amugy. Szóval izé feljebb léptem egy picit és canton ct2000 hazajött. kipróbáltam az adival és fasza rendben van oké minden. de most
Kapott egy topping D50S-t a sor.
Flac foobar d50s JVC ax-4 canton ct2000.

na ez a sor valami ELKÉPESZTŐ. minden fasza, de kiemelném a mélyet. ilyan penge feszes megfogott gyors mélyet még nem éreztem. A stax tudja ezt csak ott ugye fül van nem mellkasban az érzés. Hát ez zseniálisan jó.

Hennepin Crawler lábdobja annyira de annyira zseniális.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84445) Ba cy lus válasza fattyu (#84444) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Amúgy ez a tapasztalat számomra is döbbenetes, hogy a zárt dinamikus hangdobozok mélyét dinamikus fejhallgatóval nem igazán lehet utolérni.

[ Szerkesztve ]

(#84446) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Philips SHP9500-hoz szeretnék valami kisebb méretű DAC-ot vagy hangkártyát venni (erősítőre gondolom nincs szükségem hozzá), egy régi notebook hangkártyájának kiváltására (elvileg Realtek ALC272), hogy ne ezen múljon a hangminőség. Árban rászánnék maximum 30.000 Ft-ot, ha érdemes, de ha nem szükséges és elég egy olcsóbb termék is, az sem baj. Elsősorban itthonról vásárolnék, vagy valamelyik Amazonról, mert nem szeretnék heteket várni most rá.

(#84447) ozzy711 válasza Ba cy lus (#84445) üzenetére


ozzy711
őstag

Miből gondolod, hogy zárt? Vagy nem a Cantonra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#84448) SH4D0W2011 válasza SH4D0W2011 (#84446) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Nézelődtem kicsit, AudioQuest DragonFly Black, esetleg FiiO E10K szimpatikus eddig. Zenehallgatás a cél (akusztikus, rock, néha kis elektronikus), szóval semmi gaming feature nem kell. Jó lehet valamelyikük nekem szerintetek?

(#84449) Bodz válasza SH4D0W2011 (#84446) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ez jó is lesz. :K

(#84450) SH4D0W2011 válasza Bodz (#84449) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Kicsit olvasgattam és mindenhol dícsérik, köszönöm az ajánlást, megérdeklődöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.