Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Bargyu válasza contaxg (#29000) üzenetére


Bargyu
tag

Kicsit álmodoznék erről. Szerintetek melyik illene hozzá és miért?

(#29002) Ati1979 válasza Bargyu (#28995) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem néz ki rosszul az a DAC. De azért meghallgatás nélkül elég bátor dolog megvenni. :)

(#29003) contaxg válasza Bargyu (#29001) üzenetére


contaxg
veterán

Nagyon meglepőt fogok mondani: Sennheiser HDVD800 :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29004) Ati1979 válasza contaxg (#29003) üzenetére


Ati1979
veterán

Vodkaboy szerintem ezt meg fogja cáfolni! :DD

(#29005) Bargyu válasza contaxg (#29003) üzenetére


Bargyu
tag

Hát ez elég egyértelmű akkor. Hallotta már valaki?

(#29006) Ear001 válasza Bargyu (#28984) üzenetére


Ear001
addikt

Ausztrál piac, ausztrál árak.

És akkor a szokásos kötekedés. A Dactilus ugyan melyik generáció azon a listán? És melyik D/A kártya van benne? Mert nagyon nem mindegy. És ha a legújabb, hova van jumperelve? Mert az se mindegy.

(#29007) contaxg válasza Bargyu (#29005) üzenetére


contaxg
veterán

Budaörsön meg tudod hallgatni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29008) Bargyu válasza Bargyu (#29005) üzenetére


Bargyu
tag

Mielőtt valaki megint lingvisztikai tudásával kápráztatna el minket, úgy értettem, hogy egyértelmű, hogy meg kell hallgatni.

(#29009) Bargyu válasza contaxg (#29007) üzenetére


Bargyu
tag

Köszi, már írtam is nekik. :R

(#29010) Bargyu válasza Ear001 (#29006) üzenetére


Bargyu
tag

Hát ő sem lehet tökéletes.

(#29011) contaxg válasza Bargyu (#29009) üzenetére


contaxg
veterán

Küldtem egy privát üzenetet. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29012) AGE-T válasza contaxg (#28988) üzenetére


AGE-T
senior tag

Kis mytek hangjával nem tudok kibékülni. Anno első körben valószínűleg azért nem tetszett az lcd2 sem. Nagy Heed dac anyagilag esélytelen, olyan 1000usd környékéig vagyok hajlandó elmenni. E mellé még erősítőre is kell majd költeni. De ha van valami jobb dac/amp combó, az is érdekelhet több pénzért.
De nagyon szépen köszönöm a felajánlást! :R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#29013) krichd1 válasza Bargyu (#28996) üzenetére


krichd1
addikt

Ha már ár/érték, legalább egy Audio-gd termékkel érdemes összehasonlítani.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29014) Ati1979 válasza AGE-T (#29012) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagy mytek nemrég ment el 250k-ért az avx-en.
(vagyis a hozzászólások között annyi volt az utolsó ár)

Annyiért az igen igen jó vétel.
Szerintem ott nézz szét, hátha találsz valamit.

(#29015) Bargyu válasza AGE-T (#29012) üzenetére


Bargyu
tag

Itt írt valaki a Denon új termékéről, hallgatás alapján is nagyon tetszett neki, ez dac/amp egyben és esélyes az idei best buy kategóriában a 400 font alattiaknál, ha jól emlékszem. Ők is valami csúcskategóriásul lebutított chipjét használják.

(#29016) AGE-T válasza Ati1979 (#29014) üzenetére


AGE-T
senior tag

Huu, az annyiért eléggé best buy... De gondolom azonnal lecsaptak rá.

Denon érdekes lehet, de meghallgatás nélkül kockázatos:(

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#29017) Ati1979 válasza AGE-T (#29016) üzenetére


Ati1979
veterán

Több mint egy hónapig volt fenn. [link]

Nem tudom mennyiért ment el valójában. Amúgy érdemes ott nyitott szemmel járni! ;)

(#29018) Melorin válasza Bargyu (#29015) üzenetére


Melorin
addikt

Nagyon zavaró hogy az aláírásod nincs elkülönítve, akár csak egy kötöjellel vagy csillaggal.
Minden hsz-edben elkezdem olvasni :D

(#29019) contaxg válasza AGE-T (#29012) üzenetére


contaxg
veterán

Légy következetes.. :R Miről szólt az egyik és miről a másik Mytek? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29020) matyi94 válasza AGE-T (#29012) üzenetére


matyi94
senior tag

Annyiert esetleg M-dac?

Legyen szép napod!

(#29021) contaxg válasza matyi94 (#29020) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem az nem jó döntés az LCD2-höz

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29022) matyi94 válasza contaxg (#29021) üzenetére


matyi94
senior tag

Az lehet, sajnos egyutt meg nem hallgattam oket. Ennyiert milyen lehetosegei vannak meg?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#29023) AGE-T válasza contaxg (#29021) üzenetére


AGE-T
senior tag

Lehet érdemes lenne "értelemesen" összecsomózni a gépemmel. Az már látszik, hogy forrásnsk mindenképp egy pc lesz beállítva.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#29024) Bodz válasza contaxg (#29021) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Attol fugg milyen erositovel. Nekem tetszett az m-dac+v100+lcd2/3 felallas.

(#29025) contaxg válasza Bodz (#29024) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi....V100 :D

(#29023) AGE-T
Ezért adtam volna a kis Mytek mellé egy USB/SPDIF-et is.

(#29022) matyi94
Talan az erősitő minősége, tonalitása még fontosabb LCD2-nél mint maga a DAC

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29026) AGE-T válasza contaxg (#29025) üzenetére


AGE-T
senior tag

Hpa v100? Ezt hol lehet meghallgatni? ;)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#29027) zoli03


zoli03
őstag

Használ valaki Muse Audio X5 DAC-ot? Mi a véleményetek róla? CD minőségnél nem hallgatok magasabb bitrátájú zenét.

[ Szerkesztve ]

(#29028) bkercso válasza zoli03 (#29027) üzenetére


bkercso
nagyúr

Két évig használtam. Áráért jó, alaplapiaknál jobb, élvezhető (amennyiben nem szoktál jobbhoz). Egy "Hifi" CD-játszó azért többet tud.

A CD-minőség azért elég jó, milliós DAC-nak is van értelme. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29029) zoli03 válasza bkercso (#29028) üzenetére


zoli03
őstag

És mi lenne az az árkategória, ami ennél hallhatóan jobban teljesítene (esetleg konkrét típusok)?

(#29030) contaxg válasza AGE-T (#29026) üzenetére


contaxg
veterán

Talán Bodznál.. Nyíregyen.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29031) bkercso válasza zoli03 (#29029) üzenetére


bkercso
nagyúr

Minden.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29032) Tomacko válasza zoli03 (#29029) üzenetére


Tomacko
senior tag

Hát őőőőő, mint ahogy "A Profi" írta előttem, mint DAC gyáros, tényleg minden. Én egy Musiland monitor 01 us megvásárlására készülök, és a kiindulás nálam egy DAC/AMP kombó volt amin banán dugók vannak passzív hangfalakhoz, mindezt 25ezer környékén szerettem volna teljesen szakavatatlan fejjel. ;] Szóva 25 ezerből szerettem volna egy erősítő-dac egy házba akciót, ahoz képest, eljutottam oda, hogy most csak a DAC-ra adok ki ennyit és majd a következő alkalommal veszem meg az erősítőt. Nem lóverseny ez se amit érdemes lenne "elkapkodni".

Szóval azt mondom én is, hogy ennél minden jobb, még mindig teljesen laikus fejjel. abból kiindulva, hogy itt olvasgatom a beszélgetéseket hónapok óta és időnként felteszem a magam kis "hülyegyerek" szintű kérdéseimet :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#29033) #16939776


#16939776
törölt tag

Megérkezett az Xmos-os USB-Spdif transport

Megszenvedtem vele mire megszólalt, most ismerkedünk...
16,8V/5Ah- NiMh akku és egy DC-DC konverter ad neki kakaót.

(#29034) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A Grando-ban néztem ezt: Fejhallgató erősítő HEADAMP, 13k. Mi a véleményetek? A keret ennyit engedne meg. Ez "A" osztályú? Asus Xonar DS hangkártyám van, amiben ki van cserélve a műveleti erősítő egy OPA2604-re. A füles pedig egy AKG K512.

(#29035) vodkaboy22 válasza #16939776 (#29033) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Khm minek neki dc-dc konverter? Akkor már ugyan ott vagy mintha usb-ről kapná a kakaót. :W
Aksi + dc-dc konverter juhh mamám tökéletes példa hogy nyírd ki az aksi által szerzett előnyt.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29036) #16939776 válasza vodkaboy22 (#29035) üzenetére


#16939776
törölt tag

Átkötö(tte)m direkt 8,4V-ra a kütyüt, csak hogy megnyugodj :)

[ Szerkesztve ]

(#29037) Dorien válasza Zsocó (#29034) üzenetére


Dorien
veterán

Én dobnék rá egy ötöst és vennék Bkercsótól egy Presenter2-t. Azt sokan szeretik is erősebb fejesekkel is boldogul, ha esetleg később váltanál.

A B-Tech BT928-ról - gondolom ezt vennéd - megoszlanak a vélemények, sokak szerint nem árt moddolni, hogy jól szóljon.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#29038) #16939776 válasza #16939776 (#29036) üzenetére


#16939776
törölt tag

Most már (majdnem) ugyan úgy szól a RME Fireface800-as a Spdif transzporton keresztül, mint FireWire-n keresztül :DDD

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#29039) vodkaboy22 válasza #16939776 (#29036) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem engem kell megnyugtatni, csak gondoltam szólok mivel te is jót akarsz a pénzedért :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29040) Zsocó válasza Dorien (#29037) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Kösz, hogy írtad, hogy BT928. Rákerestem és hát elég sovány belülről. Nem éri meg az árát. Viszont a Presenter2 tetszik, csak az ára húzós.

(#29041) fattyu


fattyu
veterán

elvi kérdés:

Firewire jobb e mint az usb?
melóban laposom van amiről a zene szól.

koaxot nem tudok varázsolni. Express card firewire adaptert viszont igen. Szóval ha egy dacot firewire-en etetek akkor előrébb vagyok mint usbvel?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29042) #16939776 válasza fattyu (#29041) üzenetére


#16939776
törölt tag

Stabilitás* szempontjából igen.

Vannak olyan FW kártyák amik Win alatt dobálják a frame-eket, akár milyen Latency-t állítasz.

[ Szerkesztve ]

(#29043) CaNNa3IS válasza #16939776 (#29042) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Az mit jelent gyakorlatban?
Nekem semmi bajom az usb-vel stabil mint a kő :D
Sokkal jobb , mint emu1212m coax-ról

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#29044) #16939776 válasza CaNNa3IS (#29043) üzenetére


#16939776
törölt tag

Felvételt "szoktunk" csinálni 5-28 Sávig tűzmadzagon, eviritingisfine Kop-kop.

Most próbálgatom a korábban említett hangkártyát saját FW és Xmos-coax meghajtással
Csövesen és félvezetősön is az FW nyert: folyósabb, búgósabb, pontatlanabb lábdobot és basszusgitárt kaptam Xmos-al, ami fedi is egy csöppet hangképet.

Adok neki még esélyt, más kábellel mert elsőre elég mély vízbe dobtam szegényt :B

[ Szerkesztve ]

(#29045) schawo válasza fattyu (#29041) üzenetére


schawo
titán

Eddig nálam minden darabnál a FW volt jobb, de azért előfordulhat ellenkező eredmény. A FW-ban technikailag több a potenciál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29046) Bargyu


Bargyu
tag

Lehet, hogy ismeritek, apró progi ami segít valamit abban, hogy elég gyors-e a géped bitperbit továbbításához. Legalábbis ezt írják róla. Én két laptopon néztem az újabban stabilan alacsony, de a core2duo-s sony vaio-nál néha bizony felugrik.

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

[ Szerkesztve ]

(#29047) schawo válasza Bargyu (#29046) üzenetére


schawo
titán

Igen ez egy jó cucc, főleg USB-s hangkártyák (DAC-ok) szenvednek system latencytől.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29048) Bargyu


Bargyu
tag

egy JRiver vs Jplay tesztnél találtal ezt hozzászólást és bemásolom, mert nagyon tetszik az egész érvelése:

If there is a disagreement between measurement and perception there are several possibilities. The perception of some individuals is different than most of us and includes something that can't be measured - some folks insist on seeing ghosts, talking to dead people etc. (one of them used to be a Prime Minister of Canada -MacKenzie King). That doesn't make their perception wrong - just not relevant for most of us. Another possibility is that the measurement is wrong or incomplete. Back in the 1950's when transistors first came out engineers claimed transistor amps to be nearly perfect. Many listeners disagreed and it was discovered that since they were testing the new transistor amps the same as they tested tube amps they were missing some distortions. Once they learned how to test and measure for these distortions the race was on to improve transistor circuits to get rid of those distortions. I'm not saying there is anything missed in these measurements, only that it is possible. We know that the human perception system is an amazing thing. Most people can drink wine and say I like it or I don't like it. Some people can drink wine and identify the types of grapes used and sometimes even the year of those grapes. I have taken part in, and run blind listening test (I know some people disagree with blind listening as a valid test) with all kinds of equipment (cd vs records, cables, speakers, amplifiers,....) I'm most likely to be cynical and agree with the measurements if the blind listening tests verify the measurements. When they don't then scientifically it means we need to try and find reasons why. In my own tests I would tend to agree that I don't hear these differences. My ears are pretty good, I play and build guitars - have for 40 years, have been all over the world studying guitar building. I have, I believe, like a wine taster, practiced listening for small subtleties in the sound of instruments, my sound system consists of about $20k of well regarded 2 channel cd playing equipment (although experimenting with computer based). I would be happy to have anyone who thinks they percieve a difference verify that. Every time I thought I could hear a difference that was not measureable and I set up a carefull ABX test I found that there was a reason or that I couldn't reliably hear the difference after all. The real challenge here I think is to those who feel that this test does not explain what they are hearing is to find a way to verify that. Mitchco has done an excellent job of describing and supporting his position, Those of you who disagree are free to do so of course, but please take he stance that you have a different opinion which is at this point only opinion.

Google translate elég jól fordítja.

(#29049) Zsianett válasza zoli03 (#29027) üzenetére


Zsianett
tag

Én simán be merném vállalni. Ennél jobbat csak lényegesen drágábban lehet venni, ha valaki nem hallgat CD-től felfelé magasabb bitrátát és mintavételt, akkor felesleges neki jobb. Egyszerű kis egychipes vacak, de elég jó hangot lehet kicsikarni a PCM27XX vagy PCM29xx IC-kből, rendes kivitellel.

Ráadásul, ha jól látom a képeket a dobozon kívül teljesen megegyezik a bele az ELE EL-D01 típusú külső hangkarival, amiről itt elég megdöbbentő pozitív véleményt írnak. Az ELE háza és kivitele egy fokkal szebb is, azt a néhányszáz Ft-ot szerintem megéri.

[ Szerkesztve ]

(#29050) CaNNa3IS válasza Zsianett (#29049) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Lépjünk már egy lépcsőfokot feljebb ezektől a 100Ft-os dac-októl :DDD

Bargyu : Te milyen értéket kaptál a progival ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.