Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Bodz válasza vr0b3rt (#55989) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szívem szerint az mondanám, hogy a duplájára, de gondolom az sok lesz. Olcsón esetleg SMSL M3, M6 pl, ezeken van toslink bemenet. Szerintem legjobban úgy járnál, ha vennél egy Presenter 3 erősítőt, hozzá meg mondjuk X-Fi HD vagy az M3.

[ Szerkesztve ]

(#56002) hm74 válasza #74018560 (#55992) üzenetére


hm74
aktív tag

Nem mindegy. A hangforrás is jelentős befolyással van hangzásra. Még PC és PC közt is lehet markáns különbség, ezt akkor tapasztaltam, amikor PC-t cseréltem és a láncom többi része nem változott. Pláne más lehet egy mobiltelefon. Az is lehet, hogy a telefonról jobban szól, mert a számítógépnél több zavar éri vagy rosszabb a táp, stb ...

(#56003) Goblin12 válasza Bodz (#56000) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

~300€-ig bezárólag.

Köszi, s boldog nyulat. :)

(#56004) Goblin12 válasza Goblin12 (#56003) üzenetére


Goblin12
őstag

Tippre Denon DA-300USB ?

(#56005) Atis707


Atis707
tag

Sziasztok!

Rendelkezek egy AKG K160 FEJhallgatóval. 2x600ohm, 200mW, 98dB. Elég régi darab, 6.3 jack, spirálkábel... :D

Jelenlegi jel forrásaim: iPhone 5S, laptop.

Tartalom: FLAC, MP3 vagy FLAC->MP3 320kb/s, néha CD.

Tetszik a fejhallgató hangja, de keveslem a mélyet, hallom, hogy 'ott van' a mély de nincs ereje. Mindenféle műfajt, és kort hallgatok de a mély hiánya érezhető basszusgitártól a 'tuccig'.

Javítana ezen egy megfelelő kimenettel rendelkező fejhallgató erősítő?

25-30 ezret szánnék rá kezdésnek.

Árban, és megfelelő kimenettel egyelőre egy találatom van:

Firestone Audio Fubar III - Silver USB DAC / Headphone Amplifier

vagy vegyek egy kommersz fejhallgatót ugyanennyiért? (pl. AKG K92)

Köszi.

(#56006) fehér_ember válasza bkercso (#55996) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kössz a tippet; megrendeltem.
Rajta az a kapcsoló az izolátor részt is befolyásolja?

Más: Az ADL GT40α driver teljesen esélytelen win 10 alatt, képtelenség feltenni. Azért ez elég fura egy olyan dac-nál amit még most is lehet venni újonnan is.
Win 7-en is lehet nyugodtan használhatatlannak nevezni asio-val, szerencsére wasapi-val nagyjából rendben van, úgyhogy a notebookra is valószínűleg majd teszem fel a win7-et a 10-es helyett.

(#56007) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#56006) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem minden arany, ami Furutech... :)

Win7-et soha nem raknám vissza Win10 után, annyival rosszabbul szól. Szerintem.

"csak a zene van"

(#56008) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !
Itt próbálkozom két kérdéssel remélem tudtok segíteni:
Melyik lejátszót javasoljátok android mobilon dsd tartalom megszólaltatásához? Sokan a powerampot dicsérik de nekem nem ismeri fel a dsd fájlokat. Viszont az onkyo hifi player igen, de annak a kezelõfelülete kicsit gyenguska.
Állítólag a poweramp-hoz netes kapcsolat kell a flac vagy mahasabb /dsd / minõség lejátszásához. Ez igaz?
2. Spotify vagy Tidal? / minõség!!! , használhatóság ! , zenei sokszínûség alapján!! /
Köszi

(#56009) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#56007) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha dicséred akkor Furutech ha szidod akkor Alpha Design Labs :)

Úgy gondoltam hogy kiveszem az ssd-t és visszateszem a sima vinyót, arra teszem a win7-et; így biztos nem bukom el a win10-et + nem kell majd azt is újra telepíteni (ha esetleg nem tetszene az Impact Twinnel vagy valami hihetetlen módon kiadnának egy normális driver-t); igaz cserébe addig még lassabb lesz a régi notebook.

[ Szerkesztve ]

(#56010) AXisBOLD válasza meszeske (#56008) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ezt megnéztem neked Poweramp Full Version-on:
"Állítólag a poweramp-hoz netes kapcsolat kell a flac vagy mahasabb /dsd / minõség lejátszásához. Ez igaz?" --> FLAC-hoz nem kell.

Aurea mediocritas

(#56011) meszeske válasza AXisBOLD (#56010) üzenetére


meszeske
tag

Kösz. Mondjuk ez csak félig jó hír. Gondolom a full verzio fizetõs és ennek ellenére még netet is kér...? Ez elég nevetséges. Akkor lehet hogy az onkyonál maradok.

(#56012) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#56009) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez jó megoldás. Nem kell telepítgetni, utána meg szívni vele, mire beállítod.

"csak a zene van"

(#56013) speedernet válasza bkercso (#55996) üzenetére


speedernet
aktív tag

Mit is csinál egy ilyen pontosan? Tudatlanságom miatt elnézést kérek. :R

(#56014) AXisBOLD válasza meszeske (#56011) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mivel én már megvettem sajnos nekem nem írja ki hogy mennyi az ára, de ezres körül van, ami szerintem nem vészes és egy tényleg jó lejátszót kapsz cserébe.

nem értelek, pont azt írtam hogy nem kell net, miért is kellene...(?)

Aurea mediocritas

(#56015) meszeske válasza AXisBOLD (#56014) üzenetére


meszeske
tag

Hát a dsd fájlok lejátszásához !

(#56016) AXisBOLD válasza meszeske (#56015) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Aurea mediocritas

(#56017) Bodz válasza Goblin12 (#56003) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Boldog nyulat neked is!
xDuoo TA-03.

(#56005) Atis707: Jobb mélyet kaphatsz a mostanitól, de úgy igazából többet nem nagyon.

(#56008) meszeske: Hiby.

(#56006) fehér_ember: Nem jó hozzá a MS-féle driver? A 10 alkotói frissítése már natívan támogatja az usb audio 2-t.

[ Szerkesztve ]

(#56018) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Félig ide való kérdés, hogy hogyan tudom a Denon DAC-ot egy média lejátszóval használni?

Himedia Q10 Pro ml, ebből HDMI kábel megy az LG tv-be. A Denon DAC koax kábellel csatlakozik a Q10-hez. A Denon-ból RCA megy az erősítőbe és így tovább.

Na most a bibi, hogy a tv szól, nem a hangfal. Ugye a Denon elvileg driver köteles, de gondolom a mai méd. lej.-ók csak fel vannak készítve ilyen esetekre. Vagy nem?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#56019) Bodz válasza HUNNIA1920 (#56018) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Koaxhoz nem kell driver.
Nem ismerem a Q10 beállításait, de elképzelhető, hogy külön be kell lőni, hogy a spdif kimenetet használja. Meg persze, hogy sztereo pcm-et küldjön, a Denon ugye mást nem támogat.

(#56020) fehér_ember válasza Bodz (#56017) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem jött össze semmilyen módon.

(#56021) Goblin12 válasza Bodz (#56017) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

XDuoo TA-03 ez az eset annyira nem virágoz fel. :Y

(#56022) Bodz válasza Goblin12 (#56021) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ott van alatta a lehetséges ok is.

(#56023) Goblin12 válasza Bodz (#56022) üzenetére


Goblin12
őstag

Na jó, oké, de nincs a hátulján kapcsoló, hogy 110V vagy 230V, és ezt első ránézésre meg se tudom mondani, ha megvan a cucc. :F

Szerk.: Lehetséges, hogy rosszat küldtek ki neki, de akkor ezt majd megnézem pontosan, hogy bele írom, hogy 230-ast küldjetek.

Apropó Win10-el is működik?

[ Szerkesztve ]

(#56024) HUNNIA1920 válasza Bodz (#56019) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi, akkor holnap még próbálkozom vele.
Annak külön örülök, hogy koax esetén nem kell driver, ezt nem tudtam. :)

Ja beszereztem másod rendszerbe egy Musiland 01 US Mark2-es DAC-ot, jó lesz a PC mellé a fejeshez meg valami olcsó aktív Genius vagy Logitech 2.0-ás hangfalhoz. :)

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#56025) Goblin12 válasza Goblin12 (#56023) üzenetére


Goblin12
őstag

Ő akkor most 230V-os? :F

(#56026) schawo


schawo
titán

Nem tudom, hogy itt használ-e valaki még Mytek 192-t, de ha igen, és USB2-n, akkor ne kapkodjon a Creators Update-tel. Érdekességként megnéztem, hogy mi újság USB2-n, és a frissítés első körben ki is nyírta a drivert (nem compliant deviceként driver nélkül nem működik). Újratelepítés után megyeget, de tele van buggal, minden frekiváltás egy óriási trauma. A kütyünek, a fülesnek és a fülemnek egyaránt, mert ilyenkor 0 dBfs-sel üvölt bele a fülesbe egy nagyon torz búgást pár másodpercig. :Y

Szerencsére a Firewire tökéletes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56027) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#56024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nemcsak coaxnál nem kell driver, optikain sem. Nálam a tv hangja is optikán van a dacba kötve, nem kevéssel emelve a hang minőségét. A médialejátszódon kell beállítanod a hang kimenetet, hogy HDMI vagy egyéb legyen, vagy mindkettő egyszerre.

"csak a zene van"

(#56028) Bodz válasza Goblin12 (#56023) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kellene lenni egy cimkének a készüléken, vagy jelölésnek a dobozán.

Működik.

(#56025) Goblin12: Az eladótól kell kérdezni. Mondjuk ennél van olcsóbban is máshol.

(#56029) Goblin12 válasza Bodz (#56028) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszöntem, kicsit még utána olvasgatok aztán szerintem hétfőn meg is rendelem. :R

(#56030) Goblin12 válasza Bodz (#56028) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali

XDUOO TA-03 ennél nem igen találok olcsóbbat, a vám vagy ilyesmi hogyan működik?

Németo-ba kell a szállítás.

(#56031) Bodz válasza Goblin12 (#56030) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez egy picit olcsóbb. Érdemes rákérdezni, hogy akkor pontosan mivel is küldi.
Alin körülnézni, sok eladónál alapáras a DHL. Vannak kuponok is általában, amikkel még lehet faragni az árból.

A németeknél is rá kell fizetni az áfát (19%), a vámot (ha van) nem tudom pontosan. Illetve az sem, hogy mennyire szigorúak az ottaniak.

Valamelyik nap még raktáron volt a franciáknál is. Kár hogy éppen elfogyott, csak rendelni lehet némi várakozással. :(

[ Szerkesztve ]

(#56032) Goblin12 válasza Bodz (#56031) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

Köszi szépen. :R

Még talán jobb a francia, mert onnan talán nem számolnak vámot, és a beszerzéssel nekik kell foglalkozni. :R

PayPalem nincs. :( --> Franciáknál lehet sima banki átutalással, egyre jobban tetszik, pont a németeknél ne lenne egy ilyen bolt? :F :U

[ Szerkesztve ]

(#56033) Goblin12 válasza Goblin12 (#56032) üzenetére


Goblin12
őstag

Nálad engedélyezi a kosárba rakást? Mert nálam ismeretlen hibával eküld. . . :(

(#56034) Bodz válasza Goblin12 (#56033) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Engedi bejelentkezés után nekem. Amúgy nem szórakoznék az utalással, ha már lehet kártyával is fizetni. A Paypal reg sem több pár percnél, csak az a legbiztoságosabb.

(#56035) Goblin12 válasza Bodz (#56034) üzenetére


Goblin12
őstag

Azt az egyet még áruld el, hogy regisztrációnál ez mit jelent, vagy mit kellene ide beírni: "Assign an address alias for future reference" :R

(#56036) Bodz válasza Goblin12 (#56035) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Bármit. Pl. otthoni, munkahelyi, stb.

(#56037) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!

1. Coax S/PDIF bemenetet trafóval való illesztéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? KB. mennyiért lehet vásárolni egy ilyen trafót? A hangminőséget mennyire befolyásolja?

2. Alaplapi SPDIF kimenethez képest szerintetek hozna valami hangminőségbeli ugrást ha dedikált hangkártyát szereznék be ilyen célra? Pl. Musilandot és a Coax kimenetét kötném be az erősítőm SPDIF bemenetére.

[ Szerkesztve ]

(#56038) Bodz


Bodz
Topikgazda

Oehlbach Pureclock
PodMAN-től kaptam kölcsön. Nagyon szépen köszönöm! :R :R

CEntrance DACportable: Semmi különbséget nem hallok.
Aune S6: Mintha lenne valami... Picit talán más jellegű a magas tartomány, se jobbnak, se rosszabbnak nem mondanám.
Soundblaster Play (K-Mic KM720): Igen, itt határozott változás van. Minimális, alig hallható lett az alapzaj. A hang tisztaságán is elég sokat dobott.
HRT MSII: Eddig pattogott néha lejátszás közben, ezzel már nem. Egy leheletnyit nyitottabb, felszabadultabb lett a hangja, puhább magasakkal. A gazdája rendelt is egyet gyorsan.
Marantz HD-DAC1: Szerintem ismét a magas változott előnyére, mást nem tapasztaltam. Itt volt némi egyet nem értés a tulajdonosával. Szerinte a mély tartomány feszesebb lett, harapósabb. Hááát, nem tudom, mondjuk nem én hallgatom a rendszerért minden nap, így elképelhető, hogy minimális változások nem tűnnek fel.

Pureclock + iSilencer egymásba dugva. :D Minden cuccal szaggatott a hang.

Azt hiszem 3 (Pureclock, iSilencer, Jitterbug) + 1 (Vbus2) olcsó usb szűrő után már hanyagolom a témát. Rájöttem, hogy teljes az életem nélkülük is.

(#56039) Bodz válasza Melorin (#56037) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Durván 15k egy SMSL X-USB, én inkább ezt venném egy olcsó belső kártya helyett.

(#56040) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#56007) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kütyüztem egy csomót, de hiába tettem fel a notebook-ra a win7 prof-ot, más a hangzás az usb-n rácsatlakoztatott dac-kal mint az asztali gépemen :(( , akármit csinálok. Az egész hangkép vérszegényebb, a mélyek harmatosabbak, így nem tetszik.
Az okáról fogalmam sincs, :F nem tudom hogy a két hardver eltérése illetve a win 7 prof illetve ultimate közti különbség okozza vagy esetleg más szoftveres dolgok pl. egyéb eszköz feltelepített drivere vagy beállítása van hatással a hangzásra. Pedig nagyon-nagyon szerettem volna befogni a GT40ɑ-t a hifi-hez, de így egyelőre marad az asztali géphez fejhallgatózni.
Amúgy nem volt kevés idő a win 7 felpakolása, egy örökkévalóság volt amíg a windows update rendesen feltelepítette mind a 138 fontos frissítését.

(#56041) bkercso
Amíg nem voltál, volt 1-2 kérdés irányodba (tőlem is) :) Ha tudsz rájuk néznél.

[ Szerkesztve ]

(#56041) bkercso válasza Melorin (#56037) üzenetére


bkercso
nagyúr

SPDIF-trafó. Hangba nem szól bele.
Kapcsolást is rajzolok, ha mondasz bővebbet.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#56042) krichd1 válasza fehér_ember (#56040) üzenetére


krichd1
addikt

Az van, ami már sokszor le lett írva, nem egyformák az USB források. Általában laptopok rosszabbak szoktak lenni, legalábbis az eddigi nem tudományos felmérésem alapján. Win7-et meg amúgy sem érdemes használni zenélésre kitűzött PC-n.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#56043) fehér_ember válasza krichd1 (#56042) üzenetére


fehér_ember
addikt

Béna az ADL, nem adott még ki rendesen működő drivert win 10-re.
Persze az is jó hogy fejhallgatózásnál jobb lett a hangzás, de én elsősorban azért vettem mert a hangdobozos részt szerettem volna tovább fejleszteni. Mindegy akkor marad a hifi-nél az Impact Twin, végülis az se rossz. Legfeljebb majd gyűjtök egy Stratosra :N .
Amúgy igazad lett, tényleg érdemes volt megpróbálni hogy a sztereó erősítőnél bontom az elő-végfokot és csak végfokként használom, az is hoz egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#56044) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#56040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Függhet a lejátszó beállításaitól is, ha nem tejesen egyformán vannak beállítva mindkét gépen. Meg persze még sok mindentől természetesen.

De a Win10 pl. sokkal többet bíz a hardverre, mint az elődei, ahol inkább szoftveresen oldották meg a lejátszást. Így még az is előfordulhat, hogy egy erősebb hardveres gépen jobban fog szólni a zene. Magyarán egy Atom procis laptopon valószínűleg szar lesz, hiába a Win10. Eddig is számított a vas, de nem annyira, mint most W10-nél.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#56045) krichd1 válasza dgyuri0123 (#56044) üzenetére


krichd1
addikt

Például régi Core 2 Duo T5550 procival szerelt laptopon is jobb a Win10.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#56046) dgyuri0123 válasza krichd1 (#56045) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még nem hasonlítottam össze őket, de esküdtem volna, hogy így van ahogy írod.

"csak a zene van"

(#56047) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Fiio E10K együttműködik androidos telefonnal? (OTG-vel?)

(#56048) Spíler válasza Pgabor79 (#56047) üzenetére


Spíler
őstag

Igen,szépen muzsikál :K
Mivel nem külső tápos, a teló akkuját használja,nem tudom meddig bírja egy töltéssel,most csak a kedvedért dugtam rá,én nem használom telóról.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#56049) Pgabor79 válasza Spíler (#56048) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Köszi! :R

(#56050) Spíler válasza Pgabor79 (#56049) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.