Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) Sinesol válasza HUNNIA1920 (#84083) üzenetére


Sinesol
veterán

Amugy meg ha lenne is valami minimalis különbseg, utana még akkor is rengeteg szures, stabilizalas van, szal mar csak azert sem igazan valoszinu hogy barmit szamitana.

[ Szerkesztve ]

(#84102) bkercso válasza Sinesol (#84101) üzenetére


bkercso
nagyúr

A rengetegtől nem kell félni azért annyira a legeslegtöbb esetben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84103) HUNNIA1920 válasza Sinesol (#84101) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ha másra nem is, a lelkem megnyugszik. :D
Egyébként meg elég sok süket ember él a földön, ha szerintük működik. De minek is olyan dolgon vitatkozni, ami mindig is vita téma lesz, ahogy sok minden más is. A HiFi (is) már csak ilyen.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84104) Ba cy lus válasza Sinesol (#84101) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Milyen erősítővel volt szerencséd kipróbálni?
Valószínűség latolgatása helyett. :)

[ Szerkesztve ]

(#84105) bkercso válasza HUNNIA1920 (#84103) üzenetére


bkercso
nagyúr

SixSigmásan mérjed, előtte pedig készíts gage R&R-t műzajjal, ha teheted! Akkor nem lehetne többé vita tárgya. :)

De min. ismételd meg a méréstt több alkalommal egymás után, és több napszakban mérj!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84106) OPiiPO válasza Bodz (#84090) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szóval akkor jobban kifejtve: van-e értelmes előrelépést nyújtó R2R a Airist és a nála jóval drágább Audio-GD R8 2021 / Denafrips Pontus / Holo Audio – Spring II kategória közt?

Illetve az is érdekelne, hogy ezek közt melyiket lenne érdemes helyette megvenni?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84107) Dolphin válasza vlaca2 (#84059) üzenetére


Dolphin
tag

Azert nem artana tisztazni a tap kerdeset, ha nincs kulon tap bemenete, akkor USB-rol megy, az USB 2.0 5V-0.5A (azaz 2,5W), mig a 3.0 5V-0.9A (azaz 4,5W) leadasara hivatott, nem art erre is figyelni :) Egyebkent sok 3.0-s B-s kabel van, kulonbseg 1000Ft nagyjabol, minosegibbek kozott talan tobb.

(#84108) Pa3k válasza Dolphin (#84107) üzenetére


Pa3k
csendes tag

A táp kérdés tisztázva volt. :D Külön tápról fog működni. Tudom, hogy rengeteg 3.0ás B kábel van, de azért, ha kompatibilis a 2.0ás is, akkor jobban megbízom egy direkt audióra gyártott kábelben, amit többen is ajánlani tudnak, mint egy általános felhasználásra gyártott 3.0ásban.

(#84109) kecstama válasza Pa3k (#84108) üzenetére


kecstama
tag

Mitől lesz "audió célra gyártot" egy usb kábel? :F

(#84110) Pa3k válasza kecstama (#84109) üzenetére


Pa3k
csendes tag

"A fém anyagtisztasága, geometriája, szigetelése és a csatlakozó kialakítása egyaránt befolyásolja a kábelek hangra gyakorolt hatását. Az USB kábelek esetében is leginkább ezeket a tényezőket javítják, ha a cél kimondottan audió jelátvitelre alkalmas kábel használata. "

(#84111) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok lenne egy utolsó kérdésem!
Van esetleg lényegi eltérés az iBasso DC03 illetve egy Tempotec Sonata HD Pro között? Ha jól láttam a DAC chip ugyanaz mindkettőben!
Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#84112) Dolphin válasza Pa3k (#84110) üzenetére


Dolphin
tag

Bocs, annyit nem olvastam vissza :)

Es ezt akartam epp kerdezni en is. Digitalis adat (0-1) atvitelnel hogy lehet erre befolyassal barmi is, mikor a soros kommuniokacioban minden egyes csomagban ellenorzo 2 byte is van, es ha serul az adat (zaj pl) vagy akar magaban a header, akkor a kuldo ujrakuldi azt a csomagot. Ez nem egeszen tiszta szamomra... a felsorolt tenyezok pedig pont emiatt csak az adatatviteli sebesseget befolyasoljak az aron kivul (hanyszor serul az adat, hanyszor kell ujrakuldeni, illetve maga az adat sebessege a kozegben, rez, alu, stb). Ezert problemas a thunderbolt kabelek (mostmar USB 4.0 is) eloallitasa, es limitalt a hossza, es pont ezert dragak, de ha a sebessegkovetelmenyt nem kell teljesiteniuk, tokeletesen hasznalhato a zajos, vacak minosegu is lassabb adatatvitelre. De ha tevednek, javitsatok/kuldjetek valahova tajekozodni...
Viszont ha ez igy van, ahogy irtam, a kabelnek digitalis atvitelnel nincs hatasa a zenere, csak analog atvitelnel.

(#84113) nbencee válasza Dolphin (#84112) üzenetére


nbencee
tag

totál egyetértek. 0-ák, meg 1-ek közlekednek egy USB kábelen, attól, hogy végig aranyozott, meg árnyékolt, ugyanazok a bitek fognak végighaladni, mint az olcsó társán :U szerintem ez egy marketingfogás, audiophile USB kábel néven drágábban megveszik. persze nem mondom, jó minőségű lesz, és sokáig ki is fog tartani, így nem azt mondom hogy nem érik meg az árukat, mert lehet egy életben egyszer kell ilyet venni, és az kiszolgál, de aki különbséget hall az USB kábelek között ott már a fejben vannak gondok, kivétel ha valaki nem zenét, hanem biteket hallgat, de az már súlyos eset :D

(#84114) dgyuri0123 válasza nbencee (#84113) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hmmm.
Milyen dacod van, hogy nem hallod az USB kábelek közötti különbségeket?
Milyen USB kábeleket próbáltál eddig, hogy egyértelműen kijelented amit..?

"csak a zene van"

(#84115) kecstama válasza dgyuri0123 (#84114) üzenetére


kecstama
tag

Ha valakinek van 20-30e-je egy USB kábelre, annak nagy eséllyel van elég pénze olyan DAC-ra is, amin az adódó problémák szűrve vannak.

Eddig egyik dacomon se hallottam különbséget, és a kis "usb zongorát" az újjon is ki fogom próbálni.

Még az M8-hoz kaptam egy Supra kábelt-t. Azon semmi különbséget nem hallottam a gyárihoz képest, (Se a nyomtatómhoz kapott papírvékony kábelen)

Biztos jó minőségűek, de most őszintén mi kerül ~28e. forintba az AQ Cinnamon kábelekben, ha nem a név meg az "audiphile" marketing :D

(#84116) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Nincs itt senki, aki megmondaná az újaknak, hogy az USB-s hang továbbításánál nincs hibajavítás?

Én most biztos nem kezdek el keresgélni...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84117) Mathiask válasza alphamooncam (#84116) üzenetére


Mathiask
senior tag

USB Audio esetén nincs hibajavítás.

(#84118) ribizly válasza nbencee (#84113) üzenetére


ribizly
veterán

Na akkor vegyük át a fizikát. Alapvetően akkor van igazán jelentősége, ha azon megy a táp is, mivel a jobb minőségű ("tisztább") kábelen a jelszintek stabilabbak lesznek, az árnyékolt kábel kevésbé "szedi össze" a zavarokat, amelyeket a DAC átadhat, valamint bármennyire is fura, ha más a kábel, más a hang is. Ezt addig nem fogod elhinni, amíg mondjuk egy sima fejes kábelt nem cserélsz valami másra (pl. egy akármelyik cserélhető kábeles fejes kábelét egy bármilyen másik, nem gyárival), de már ott is jelentős lesz a különbség.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84119) alphamooncam válasza alphamooncam (#84116) üzenetére


alphamooncam
őstag

Isochronous transfer a kulcsszó, ami átmegy-átmegy, ami nem-nem. Kell a jó kábel pont.

Köszi Matyi, pont erre gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84120) Dorian


Dorian
félisten

Meg eleve, nem nulla meg egyesek közlekednek a digitális kábelen, hanem elektromos jel. A bitek nem igazán vesznek el (akkor már pattog a a hang, az már a durvánszar kategòria) hanem az időzìtèsük torzul. Ez a jitter, amiből több fajta is lètezik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84121) Mathiask válasza Dorian (#84120) üzenetére


Mathiask
senior tag

"az időzìtèsük torzul. Ez a jitter, amiből több fajta is lètezik."
De mondjuk USB Audio esetén a ma már általánosan használt Asynchronous módja esetén a fogadó oldalon egy bufferbe kerül az adat, ahonnan a fogadó a saját órájával olvassa ki az adatot, így független a küldő órájától és a jitter csakis a fogadó oldalon használt órától/megvalósítástól függ.

(#84122) Patice válasza Mathiask (#84121) üzenetére


Patice
nagyúr

Sok USB DAC vevő chipje a forrástól kapja az áramot, így simán átmegy a PC tápzaja is a kábelen, legrosszabb esetben a kiolvasás is ettől a chiptől és annak órájától függ.
Lehet, hogy azt tekintjük "normális" DAC-nak, ahol saját tápellátása van a vevő chipnek is, de többszázezres modellben is van kivétel (saját tapasztalat).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84123) Dorian válasza Mathiask (#84121) üzenetére


Dorian
félisten

Valahogy ez mègsem működik tökéletesen. Saját dacom is ùjraòraz, mègis sokkal jobb hangot kapok, ha egy clockolt usb kártyát használok az alaplapi helyett. (A kártya ès az alaplap is ugyanarról a lineáris tápròl kap áramot, ìgy a tápolás nem lehet a különbsèg oka)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84124) dgyuri0123 válasza kecstama (#84115) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Esetleg javaslom egy jobb dac beszerzését.
A Supra kiváló kábel. Ha semmi különbséget nem hallasz a nyomtatókábeledhez képest, az két dologtól lehet. Vagy nagyon jó a nyomtatókábeled, vagy gyengécske a dac.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84125) kecstama válasza dgyuri0123 (#84124) üzenetére


kecstama
tag

A héten meglesz, bár mi számít jónak? :D

(#84126) Dolphin válasza Mathiask (#84117) üzenetére


Dolphin
tag

Es valoban mashogy kommunikalnak. :F Ertem, hogy az atviteli sebesseg az USB feltalalasanal problema volt, de most oszinten, centekben lenne merheto, ha adatkent tovabbitana a file-t egy bufferbe, ahol boooven van ideje osszerakni az ellenorzott csomagokat, es tadaam, teljes vesztesegmentes zenetovabbitas megoldva. Itt ugy erzem, paran nem gondokodtak tul sokat 20 ev alatt...

Dorian: Kulon tapos megoldasrol volt eddig szo, nem arrol, hogy az USB-n kapja a tapot is. Teremeszetesen a jelszintek adjak a 0 vagy 1 jelet, es termeszetesen bitek (jelszintek) torzulnak/vesznek el.

(#84127) dgyuri0123 válasza kecstama (#84125) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ami jó az jó. Ennek definíciója számomra egyértelmű, de ez nem mindenkinek az. :) Ja és persze az egyedi ízlés/elvárás is erősen beleszól abba, hogy mit hallunk jónak és mit nem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84128) Tulku


Tulku
veterán

Na most ha azt bevetem, hogy két ethernet kábel között hallom a különbséget, sőt ha 4 db switch-et is csatlakoztatok közvetlenül a Naim NDX elé és puhítja, javítja a hangzást, akkor lesz itt olyan haddelhadd, hogy holnaputánig pucolhatja a topikot Bodz kartács...
Egyébként BÚÉK minden elvetelmültnek, nekem egy Naim NDAC-ot hozott (illetve még szállítódik) hogy kicsit fórum elnevezéséhez is hű legyek....
Majd beszámolok róla...ha egyáltalán vkit érdekel ;]

(#84129) dgyuri0123 válasza Tulku (#84128) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én szívesen olvasnám a beszámolódat. :)

"csak a zene van"

(#84130) Ba cy lus válasza nbencee (#84113) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezzel az erővel minek használod a fidelizert, ha szerinted a digitális jelátvitel minden körülmények között tökéletes eredményt ad? :)

(#84131) Joe123 válasza Tulku (#84128) üzenetére


Joe123
aktív tag

Azt úgysem fogod tudni überelni amikor valakitől azt olvastam hogy ő a SATA kábel hangját is hallja amivel be van kötve a meghajtó amiről megy a zene. :D

(#84132) Exodius válasza Joe123 (#84131) üzenetére


Exodius
őstag

HDD vs SSD is jöhet! :D

(#84133) Sinesol válasza nbencee (#84113) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát igen, én is ugy vagyok vele, hogy egy normális jó minőségű kábelnél felesleges feljebb menni, dehát aki hinni akar, az hinni fog és eltartja a kábelgyártókat. Mondjuk az is árulkodó azért, hogy nagyobb audiokábel gyártóról (Audioquest) is kiderült, hogy csalt USB kábel teszttel, csak hogy a résztvevők halljanak valami különbséget. :D

[ Szerkesztve ]

(#84134) nbencee válasza Sinesol (#84133) üzenetére


nbencee
tag

pont elkezdtem nézegetni, hogy mégis mennyire drága dolog egy "audiophile" usb kábel, hopsz egy Audioquest 3m-es USB kábelért elkérnek akár 336 ezer forintot ... :Y :Y

(#84135) dgyuri0123 válasza Exodius (#84132) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jobbfajta rendszerből simán kihallod a HDD vs SSD közötti különbséget. Sajnálhatja, aki ezt nem hallja, mert az arra utal, hogy még van hova fejlődni annak a rendszernek.

"csak a zene van"

(#84136) Joe123 válasza dgyuri0123 (#84135) üzenetére


Joe123
aktív tag

Az azt jelentené, hogy ugyanaz a file nem bitre pontosan töltődik be minden esetben, azt pedig könnyű belátni, hogy az nem lehetséges, mert ha az lenne, akkor az egész számítógép működésképtelen lenne. El sem tudna indulni, ha a rendszerfile-ok hol így hol úgy töltődnének be (ilyen szempontból teljesen mindegy hogy egy hangfile-ról vagy egy futtatható programról van szó). Ha igaz lenne amit írsz, a képek, word dokumentumok, stb. kicsit másképp néznének ki attól függően milyen meghajtóról nyitod meg azokat. A digitális számítógépek működési elvéből fakadóan teljességgel kizárt hogy igaz legyen a felvetésed.

(#84137) Ba cy lus válasza Joe123 (#84136) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez mindig felmerül valakiben. :)

[link]
[link]
[link]
[link]

[link]

(#84138) bkercso válasza alphamooncam (#84116) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs hibajavítás USB audióban, de nem is a hibát halljuk, mert az sincs. A bithiba ugyanis pattanásként hallatszik, nem hangkarakterként: az a jitter, ami időzítésbeli hiba. Szűrhető, de tökéletes szűrőket (FIFO-kat) a nagy latency miatt nem használunk. A többi meg nem tökéletes. Akár analóg, akár digitális PLL-lel (pl. ASRC-vel) szűrünk jittert, a bejövő jitter hatással lesz a kiemenőre a PLL átviteli karakterisztikáitól fggően.

Isochronous transfer a kulcsszó
Kulcsszót még nem hallottam találóan megfogalmazni senkitől. :B Bár tudnánk, mi a kulcs, de nem tudjuk! Lehet, hogy több is van...
Olyan tapasztalatot visziont már hallottam, hogy a drót vagy szigetelésminőség saját hangja érvényesül analóg- és digitális kábelek esetén is. Ugyan annak az anyagnak kb. ugyan az a karaktere mindkét esetben.

Amúgy egy kábel hangja függ a körülményektől is. Tipikusan a rövidebb kábel kevesebb torzítást okoz. Ha azonban a karaktert a csatlakozók dominálják, akkor ez nyilván árnyalódik.
De érdemes 20cm alatt hallgatózni!
Másik ényező a kábelt lezáró impedanciák. Minéál kisebb a forrásimp. és nagyobb a vevőoldali impedancia, annál kevesebb hatás várható a kábeltől.
Harmadik fontos dolog a jelszint. Analóg kábelen nagyobb jelszintet kergetve kisebb hatása van a mikrofóniázásnak.
Apropó mikrofónia: puha szigetelésű kábelt próbáljunk venni, hacsak nem fejhallgatózun! :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84139) bkercso válasza Mathiask (#84121) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez nem igaz. Ld. mi az a PLL! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84140) bkercso válasza Sinesol (#84133) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az is hit, amikor azt hiszed, hogy más csoportok tudják a tutit helyetted, miközben félreérted az eredményeiket. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84141) bkercso válasza Joe123 (#84136) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor így mondom: kétféle digitális jel van: amelyikből analóg lesz, és amelyikből nem. Előbbinél számít, ahogyan analóg módon zajosodik (végső soron az időzítése), utóbbinál meg nem.

Digitális kommunikációnál a vevőoldal általában CMOS-bemenet, ami 1E12ohm nagyságrendbe esik, vagyis nagyon nagy impedanciás. Ebből adódóan a kábel erei közti kapacitív csatolás hatása nagyobb, hiszen a jeltovábbításhoz nem kell akkora áramnak megindulni, "elég a feszültség". Vagyis az USB tápágán ülő feszültségzaj hatása nagyobb lehet, mintha ugyan abből a kábelből analóg összekötő készülne és mondjuk 10k ohmot hajtana.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84142) bkercso válasza bkercso (#84139) üzenetére


bkercso
nagyúr

PLL. Feladata olyan órajel előállítása, aminek átlagos frekvenciája egyezik a bejövő órajelével, fáziszaja (jittere) azonban kisebb.
Csakhogy a fáziszajnak nem csak a mértékét halljuk, hanem a spektrumát és időbeli eloszlását is. Ez pedig már a PLL saját vonása is részben, vagyis a jitterszűrőknek is van saját hangjuk.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84143) dgyuri0123 válasza Joe123 (#84136) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha ezen a folyamon hajózunk végig, akkor pl. minek a 3 milliós dac, ha egy 30 ezres is ugyanolyan bitperfekt? És most menjünk bele abba, hogy a 3 milliósnál az analóg áramkörök szerepe mennyire fontos, mert így ez sem lenne igaz, hiszen a digitális "vonal" is legalább annyira fontos. Mit tudtunk meg ebből? Tulajdonképpen semmit. :) Lényeg, hogy van hallható különbség digitális kábelek (USB, Coax), analóg kábelek, tápkábelek, HDD vs SSD és fázishelyes bekötés "hangja" között. Ha mind az 5 felsoroltat odafigyelve (megfelelő kiegészítőkkel) alkalmazod, bizony sokkal jobb hangot is kaphatsz, mintha figyelmen kívül hagynád mindezeket.

"csak a zene van"

(#84144) gretzky77 válasza gretzky77 (#84111) üzenetére


gretzky77
veterán

Ezen szerényebb kérdésre esetleg valaki?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#84145) dgyuri0123 válasza bkercso (#84138) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Amúgy egy kábel hangja függ a körülményektől is. Tipikusan a rövidebb kábel kevesebb torzítást okoz. Ha azonban a karaktert a csatlakozók dominálják, akkor ez nyilván árnyalódik.
De érdemes 20cm alatt hallgatózni!"

Meg van az az eset is, amikor a kábel "saját hangja" annyira pozitív hatású (lehet) a zenére, hogy inkább jobb a hosszabb, mint a rövidebb.

"csak a zene van"

(#84146) Tulku válasza dgyuri0123 (#84145) üzenetére


Tulku
veterán

Valahol olvastam, hogy digit koaxnál ajánlott a 1,5 méteres...mondjuk alapos indokra nem emlékszem, illetve nem kábelgyári marketing szöveg volt, de ki tudja...
Nyilván a józan ész azt diktálja, hogy ne a kábelhang legyen a befolyásoló tényező, ezért a minél rövidebb annál kevésbé torz jelút lenne a kívánatosabb...
Annyi bizonyos, hogy ha az ezer éves Cat5-öt dugom az NDX-be, teljesen más hangot kapok, mint az AQ cat6-tal (először a régi tűnt jobbnak, mert az AQ nyersen eléggé karcos volt, de aztán fokozatosan szűnt meg és hallottam a nagyobb felbontást és teret) és ezt még fokozza (simaságban) a 4 db switch...
És ha még azt leírom, hogy amikor a switch-eket levettem az NDX tetejéről (először csak bekötöttem próbára és úgy maradt) és meglepően simább lett az egész, akkor az újra nyíló Lipótmező első turnusába is betesznek szerintem... ;]

[ Szerkesztve ]

(#84147) Dorian válasza Tulku (#84146) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis. Hullámimpedanciának 1m-es kábel alatt nem nagyon van jelentősége, 0,5m-esnél egyáltalán nincs. Mivel valóban 75 Ohm-os dugót úgysem vesz senki mért méreg drága, így javasolt ezt tartani. Meg rövid kábel nyilván kevesebb zajt is vesz fel, mint egy hosszabb ugyanolyan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84148) Joe123 válasza Ba cy lus (#84137) üzenetére


Joe123
aktív tag

Köszönöm az előzményeket. :) Régen sokat olvastam a hificity fórumot, azt hittem kb. minden ilyen megvolt, de úgy látom vannak újak. :)

[ Szerkesztve ]

(#84149) Eugene Roe válasza Tulku (#84146) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Cat5-6 és utp-ftp között azért k*rvanagy sztenderdizált difik is vannak, amiben az AQ "szakértelmének" ki tudja mennyi szerepe van (csak azért írom, mert kiemelted, hogy audioquest)

Gobdolom tudod mik a difik, de mások kedvéért is leírom, hogy a vezető keresztmetszete is átlagosan duplája cat5-6 között, illetve ott van az utp ftp, hogy árnyékolt-e a kábel vagy sem, illetve csak külső árnyékolású, csak vezetőpáranként árnyékolt (ritka), vagy mindkettő egyszerre.

Cat6-7 kábelből 10m csatlakozóval szerelve is 10k alatt van, cat7 lehet, hogy éppen felette.

Először ezeket érdemes kipróbálni, igaz ftp kábelnek gondolom csak akkor van értelme, ha a hálózati lejátszó is földelt, ami nem mindig van így :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84150) Exodius


Exodius
őstag

Kajak ha valaki kimondaná a tutit erről a kábelmizériáról, akkor is lenne legalább 1 olyan ember, aki szintén tudna lenne ellene érvelni.

Mi a konklúzió? Hogy nincs konklúzió. :O :F

Ebben sincs konszenzus, mert a fültől függ, az meg mindenkinél más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.