Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Tudtok mondani olyan kis méretű, könnyen hordozható dac+amp kombót, ami esetleg usbről kap áramot és elfogadható hangja van?
Még gondolkozom a dolgon, de lehet, hogy laptophoz kellene valami. Valami olyan, amivel tudok mászkálni és akár laptoppal, ágyon feküdve is használni. :U
Szóba jöhetnek beépített aksis hordozható cuccok is, de lehet pici asztali is.
Elsőre a Hifiman HM602 jutott eszembe, viszont az egy kicsit drága is, illetve a 601től csak az usb-s dac-ságban tér el, viszont jóval drágább. (És abban sem vagyok biztos, hogy usb-ről vesz fel áramot.)
Van otthon egy ilyen creative usb-s hangkártya, de azt inkább hanyagolnám. (Mondjuk régen hallgattam, de hangminőség terén nem hagyott maradandó élményt.)

[ Szerkesztve ]

(#2002) kk831228 válasza bigmasterg (#2001) üzenetére


kk831228
addikt

Én audinst-ra szavaznék. Mint már előtte. :K
Árához képest szerintem jó minőség. :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2003) guppy válasza bigmasterg (#2001) üzenetére


guppy
őstag

HIFIMANT-akkor lenne érdemes választani ha hordozni is akarod (utcán), de van vmi ceruza alakú erősítő, sztem neked pont arra van szükséged(vki itt a fórumon liknelte az elmúlt napokban)

(#2004) p_adam válasza guppy (#2003) üzenetére


p_adam
addikt

Centrance DACPort a neve, de számításba jöhet egy használt Pico AMP/DAC is (ami ráadásul külön DAC-ként is viszonylag megállja a helyét asztali erősítővel, DacMagic szintjét hozza)

(#2005) bigmasterg válasza p_adam (#2004) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi, ezek már jónak tűnnek, viszont nem a legolcsóbbak, az egyik 400, a másik meg 500 $.
Ennyiért meg már inkább a hifimant venném, azzal kiváltanám a sony a818 lejátszómat is.

Elkezdem most már ezeket a kisebb, vagy hordozható kombókat is nézegetni, eddig nem nagyon érdekeltek. Csak most emiatt jutott eszembe, hogy lehet kellene valami.

(#2006) kk831228 válasza bigmasterg (#2005) üzenetére


kk831228
addikt

Járt már így más is. :K Csak utána nehogy az usb portokat szaggasd ki. :DD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2007) guppy válasza p_adam (#2004) üzenetére


guppy
őstag

Igen, pont arra gondoltam, a Pico is eszembe jutott csak ott nem voltam biztos benne h elég neki csak az USB.

(#2008) baluka26 válasza bigmasterg (#2005) üzenetére


baluka26
veterán

Valamelyik iBasso?
Azok nagyon kedvelt hordozható cuccok :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2009) p_adam válasza bigmasterg (#2005) üzenetére


p_adam
addikt

Azért a Pico-ban az erősítő sokkal jobb, a legtöbb amit egy ilyen méretből ki lehet hozni szóval fejhallgatókhoz inkább az ami ajánlott (persze majd jön a Pico Power de az nem lesz egybeépítve DAC-al és drága lesz), a hifiman-nél az egyik teszt írója kattogásra panaszkodott USB módban (lehet hogy az ő laptopja volt a ludas mert a Pico-val egyszer ezt én is tapasztaltam)

Update: egyébként itt is van egy

[ Szerkesztve ]

(#2010) bigmasterg válasza baluka26 (#2008) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jogos, a D10 Cobra-ról jók rémlenek nekem is, de úgy nézem, hogy van kisebb modelljük is (D2+).
Tényleg, amúgy milyen újonnan kapható dap-ok vannak, amelyeknek van digitális kimenete, amivel ki lehetne használni a d10 dac részét is?
Korábban kérdeztem már hasonlót az mp3 lejátszós topicban, de választ nem kaptam. Google-el találtam néhány lejátszót, de szinte mind már rég nem gyártott ( discman is) volt, vagy batár nagy pmp.

Majd még hétvégén meghallgatom az creative csodát is, aztán majd eldöntöm, hogy mi legyen.

(#2009) p_adam:
Köszi, majd nézegetni fogom, hátha nem megy fel nagyon az ára.
Van egy ilyen picod?

A előző cuccom néha kattogott, akkor másik usb-be átdugás segített.
Egyik usb-ről meg lupus-nál néha van olyan, hogy egy pillanatra kihagy. Másik usb-ről nem csinálja. Nem 100as ez a laptop. :DDD

(#2011) Slownz válasza kk831228 (#2002) üzenetére


Slownz
senior tag

visszamondta a srác a dolgot, szóval mindketten ráb@sztunk :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#2012) baluka26 válasza Slownz (#2011) üzenetére


baluka26
veterán

Mégsem adja el?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2013) kk831228 válasza Slownz (#2011) üzenetére


kk831228
addikt

Igen? :U De akkor miért hírdeti? :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2014) Slownz válasza baluka26 (#2012) üzenetére


Slownz
senior tag

már le volt beszélve, hogy viszem tőle 27k-ért Pénteken, erre jött az üzi, hogy egy munkatársának eladta vagy mifene, aztán ezt most vagy tényleg igaz, vagy valaki volt aki adott érte többet :O

(#2013) kk831228: nem hirdeti :)

[ Szerkesztve ]

(#2015) baluka26 válasza Slownz (#2014) üzenetére


baluka26
veterán

Adnék neki egy fekete pontot, ha már azt mondta, hogy "deal".

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2016) Slownz válasza baluka26 (#2015) üzenetére


Slownz
senior tag

hát attól még nem lesz a kezembe péntekre a cumó :D most akkor rendelhetem ebayről 35-k ért :(

[ Szerkesztve ]

(#2017) baluka26 válasza Slownz (#2016) üzenetére


baluka26
veterán

Khm, 35+ÁFA :U

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2018) Slownz válasza baluka26 (#2017) üzenetére


Slownz
senior tag

áfára mennyit számoljak?

(#2019) baluka26 válasza Slownz (#2018) üzenetére


baluka26
veterán

Na mennyi az ÁFA Magyarországon? Annyit. :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2020) schawo válasza Slownz (#2018) üzenetére


schawo
titán

25%

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2021) Slownz válasza baluka26 (#2019) üzenetére


Slownz
senior tag

érzem én is, hogy hülye kérdés volt :DD akkor ez így már több mint 40 lenne...

(#2022) guppy válasza bigmasterg (#2010) üzenetére


guppy
őstag

De ismerős az utsó előtti kép :)) itt

(#2023) bigmasterg válasza guppy (#2022) üzenetére


bigmasterg
addikt

Hát az utolsó kié lehet? :U :D

(#2024) baluka26 válasza bigmasterg (#2023) üzenetére


baluka26
veterán

Holnap rendelem az Asgard-ot, úgy néz ki. Majd én is csinálok ilyen fotót ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2025) baluka26


baluka26
veterán

HiFiMAN EF2A, jó szolgálatot tett nálam, szerettem, de holnap már Nertpaelg kollegánál teljesít majd szolgálatot.
Megrendeltem az Asgard-ot, Express postával (6 dollár plusz), így akár jövő héten is megérkezhet hozzám (ha szerencsáés vagyok) :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2026) p_adam


p_adam
addikt

Kipróbáltam egy Hifiman HM602-t egész jól szólt a HD250-el :) Mondjuk egy erősítővel lenne az igazi mert a mély meg a tér kevesebb mint amihez hozzá vagyok szokva de így se rossz. A kezelése viszont nem tetszett, meg a méretei se ideálisak (eléggé vaskos darab).

(#2027) baluka26 válasza p_adam (#2026) üzenetére


baluka26
veterán

Honnan szereztél HM602-t? :Y
Nincs egy hónapra kölcsönbe valami USB-s DAC-ja valakinek, unbalanced kimenettel?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2028) p_adam válasza baluka26 (#2027) üzenetére


p_adam
addikt

Egy pesten élő head-fi-s emberke írt nekem hogy nem csinálunk-e mikro-találkozót és hát csináltunk :P Kipróbáltam egy triple-fi Pro-t is de a HD250 mellett nehéz volt hallgatni (és nem csak a tér miatt), a HM602-vel jobb mert az valahogy kissé "elnyomja" a hangját, az én rendszeremre téve már kicsit sem volt kellemes élmény.

(#2029) bigmasterg válasza p_adam (#2028) üzenetére


bigmasterg
addikt

:Y
De ugye nem magyar ?
hm602 érdekes darab.
Kíváncsi lennék, hogy pl. egy Ibasso D10 cobra-hoz képest hogyan szólhat a beépített erősítője.
Nem akarja véletlenül eladni? :DDD

(#2030) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Nemrég érdeklődtem a fejhallgatós topikban Stax fejesekről, arra jutottam az adapteres megoldás szimpatikusabb lenne, mivel elég kevés használt Stax erősítőt adnak el tűrhető áron.
Van itthon egy hangtechnikus ismerős által épített végfok amiről ugyan nem tudok adatokat, de érdekelne, hogy milyen követelményeknek kellene eleget tennie, hogy az adapter előtt használhassam?

(#2031) p_adam válasza Blackhole13 (#2030) üzenetére


p_adam
addikt

Nincs igazából külön követelmény, valamivel jól szól valamivel nem (de ált. minél jobb az erősítő annál jobb a hang is, tehát pl. teszem azt egy Accuphase-t se vetne meg..), elméletben már kb. 10W A-osztály már elég neki (ennek ellenére sokan azt mondják hogy minél több annál jobb de nyilván nem csak a wattok miatt) és a tranzisztoros általánosságban véve alkalmasabb a feladatra mint egy csöves a kialakításából fakadóan (persze az igazán jó csövesek is jók rá).
Ha nem teljesen csendes az erősítő akkor a zaj átjöhet ami nyilván fejhallgatóval kismértékben sem jó. Egy ideig sokan használták T-Amp-okkal is.

Egyébként van egy fekete SRM-T1-em (normál+Pro) amit valószínű T1S-re cserélnék az XLR csatlakozás miatt (a DAC-om tudja de a sima T1 még nem) meg a találkozóra elvitt SRD-7em (csak normál) is amit már egyáltalán nem használok ha érdekel persze az erősítőt nagyon olcsón nem adhatom mivel egy karc sincs rajta.

Ha veszel egy SRD-7 Mk2-t ami már tudja a Pro feszt meg egy rendes erősítőt akkor árban már ugyanott vagy tehát ha célzottan erre kell (hangfalra nem) akkor nem biztos hogy megéri mivel direkt erősítővél sokkal jobban kijön a tisztaság amikben ezek brillíroznak. De pl. egy Sigma-hoz kifejezetten ajánlott az adapter mert ahhoz a kraft jobban kell és eleve kissé ködösebb, persze a Stax családon belül értve :)

[ Szerkesztve ]

(#2032) baluka26


baluka26
veterán

Schiit-nél egy napig burn-inelik a fejhallgató erősítőket, mielőtt postázzák. :Y :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2033) Ati3120


Ati3120
tag

Errevalaki ?

(#2034) guppy válasza baluka26 (#2032) üzenetére


guppy
őstag

ez nem nagy szó, az én Indeed-emet is "égették" 24 órán keresztül postázás előtt :U , de két nap használat után mégis elmászott a bias, és az lett az eredménye h az egyik oldal nem szólt, állíthattam be a biast mindkét oldalon, ami nem volt rossz, mert sokkal szebben szólt utána
BTW ha vkinek Indeed v Bravo erősítője van nem árt pár havonta ezt újra beállítani, h a lehető legjobban szóljanak :K

(#2035) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

Nnya, immáron nálam pihen Baluka hifiman-je, viszont felmerült egy kérdés. Ugyebár elég bitang gain van ebben az erősítőben, az 598 meg érzékeny, alacsony impedanciás... Namost sokszor olvastam, hogy szoftveresen nem jó hangerőt állítani, legyen minden maxon. Viszont esetemben ez nem kivitelezhető, mert ekkor a hangerőpotinak nagyon alacsony állásban kell lennie, konkrétan annyira, hogy ott nincs rendben a bal-jobb balansz. Tehát kénytelen vagyok iTunes-ban visszavenni a hangerőt. Ez mennyire gond? Valakinek van erre magyarázata, hogy miért nem jó ezt csinálni? Én nem érzek semmit "rossznak". :)

(#2036) schawo válasza Nertpaelg (#2035) üzenetére


schawo
titán

Csökkentheti a dinamika tartományt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2037) Nertpaelg válasza schawo (#2036) üzenetére


Nertpaelg
tag

Ühümm. Hát, most így rövid tesztelgetés alapján nem érzek különbséget a különbőző állások közt. Szóval remélem ez csak ilyen marginális dolog. :)

(#2038) baluka26 válasza Nertpaelg (#2037) üzenetére


baluka26
veterán

Én is visszavettem folyamatosan, főleg amíg HD540-em volt. :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2039) guppy válasza Nertpaelg (#2035) üzenetére


guppy
őstag

Nálam is túl nagy a gain, HD600-hoz, én fobbart használok és inkább a windowsban vettem vissza 80% a hangerőt(elég sok részlet elveszett), bár lehet azért gondolom így mert azonos hangerőn nem volt alkalmam összehasonlítani :N .Sztem próbáld ki te is h melyik beálítással szimpatikusabb, egy olyan 2-3 hét v hónap múlva mikor már megszoktad.

Jah és használd egészséggel, jó kis erősítő :K (persze kíváncsi vok h fog hozzá viszonyulni a Schiit, remélem majd baluka26 szól róla egy pár szót :)) (persze nehéz összehasonlítani az almát a körtével tekintve h az SSlesz))

(#2040) schawo válasza baluka26 (#2038) üzenetére


schawo
titán

540-en visszavetted? Pedig ez marha nehezen hajtható füles, olyan, mintha 600 ohmos lenne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2041) baluka26 válasza guppy (#2039) üzenetére


baluka26
veterán

Nem is akármilyen solid state, mert csak diszkrét alkatrészekből áll (semmi opamp, meg ilyesmi, ezt én is most tudtam meg :) )
Schawo: Ott a sziszegés volt a fő probléma. De én és bátyám szerint is a K240Sextett, a K601 és a HD540 közül a HD540 a legkönnyebben hajtható. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2042) schawo válasza baluka26 (#2041) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, én csak IC-vel hallgatom, mert a Bravok kölcsönben vannak, és ezekkel nehezen hajtható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2043) guppy válasza baluka26 (#2041) üzenetére


guppy
őstag

mert csak diszkrét alkatrészekből áll (semmi opamp)- ez mondjuk nagyon szimpatikus, nem is tudok másik ilyenről ebben az árkategóriában, még a matrixban is akad, bár h annak ott mi a szerepe azt nem tom.
amúgy h-h SS-t választottál(azon kívül h nem volt pénzed a csövesre), mert eddig mindig csöves erősítőid voltak tudtommal (hangkártya nem számít)?

(#2044) baluka26 válasza schawo (#2042) üzenetére


baluka26
veterán

Nálam a HD540 olyan 9-10 óra körül már teljesen jó volt, a K601-nek kellett azért 11 óra, bár akkor már szólni szoktak családtagok, hogy az előszobában hallják a zenét, a K240-nek meg 12-13 óra között valahol. Hozzá kell tenni, hogy én nagyon hangosan hallgatok zenét.
guppy: Kíváncsiság. Eddig csak csövesem volt, most kipróbálnám a másik oldalt is. És mivel ennyi volt a pénzem rá, és a Schiit rettentő szimpatikus volt. A osztályú, Sennheiserhez ajánlják leginkább, szóval egyértelmű volt ez a választás.
Elvileg jövő héten már nálam lehet, express postával kértem (6 dollár plusz a simához képest :D ) és erre 3-5 munkanapot ír, tegnap lett feladva. Addig meg marad a K512 alaplapiról (amit amúgy nagyon szeretek így hallgatni ^^)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2045) ntomka


ntomka
nagyúr

Rájöttem, hogy ezt a kérdést itt kellett volna feltennem: A K601 alá mi a minimum ajánlott USB-s DAC/Amp? Nem szeretnék csövest. Egy Carat HD1V-vel szemezek, csak kicsit drágállom és abban sem vagyok biztos, hogy képes meghajtani a fejest rendesen.

ツ Headphones on - World off

(#2046) schawo válasza ntomka (#2045) üzenetére


schawo
titán

Azt a Caratot húzd le a listádról :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2047) ntomka válasza schawo (#2046) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ok, ezért kérdezek. :) Mi a vállalható költséghatékony megoldás alá?

ツ Headphones on - World off

(#2048) baluka26 válasza ntomka (#2045) üzenetére


baluka26
veterán

Őőő, szerintem legalább egy Audinst HUDMX1, HiFiMAN EF2A.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2049) KMT válasza Nertpaelg (#2035) üzenetére


KMT
addikt

Ha csak kicsit kell visszavenni, az nem nagy gond. Ha sokat, akkor lehet, hogy jobb hangot eredményezne egy passzív hangerőcsökkentés. :U

(#2045) ntomka:
Hát nem a Carat. :) Szerintem legalább a fejes árát rá kell még költeni... Itthon kapható cuccok közül nem is tudnék mit ajánlani 60 alatt.

(#2050) ntomka válasza baluka26 (#2048) üzenetére


ntomka
nagyúr

A hifiman csöves részben, írtam, hogy olyat nem szeretnék. Na meg a mérete sem stimmel teljesen (noti mellé lesz). Az audinst már szimpatikus, csak az árával kell még barátkoznom... :)

(#2051) schawo: Noti mellé egyben megoldást szeretnék USB-re, ezért írtam, hogy USB-s DAC/Amp. Igen. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.