Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) csƵ válasza s4tch (#84500) üzenetére


csƵ
őstag

A tévét pont eszerint választanám. A mostani nem alkalmas ilyenre. Digitális kimeneten keresztül DAC. Az se baj, ha telefonnal tud kommunikálni a TV.

(#84502) s4tch válasza csƵ (#84501) üzenetére


s4tch
veterán

A legtöbb tévé alkalmas hasonló feladatokra, de tényleg nem mindegy, hol tárolod a fájlokat, milyen szoftver fut a szerveren, csak a telefont akarod-e tükrözni, és a többi. Egyébként én nem ezek alapján választanék tévét, a dlna annyira alap feature 2021-ben, ennél sokkal több paraméterben eltérnek egymástól az eszközök: méret, panel technológia, háttérvilágítás, garancia, stb nekem mind fontosabb volt, mint a hálózati dolgok. Youtube, netflix, dlna és/vagy chromecast, optikai kimenet a legtöbb tévén elérhető. Az is megfontolandó, hogy pl. android TV-re kegyetlen sok szoftver van, de maga a rendszer még igen drága tévéken is lassúcska tud lenni, ezzel szemben a Hisense rendszere egy számmal gyorsabb, de nyilván kisebb a kínálat.

Szaktopik: [link] Szerintem inkább ide írd össze a témaösszefoglaló alapján, miket szeretnél, és ne hagyd ki a hálózati lejátszással kapcsolatos igényeidet.

(#84503) leon11


leon11
tag

Sziasztok!
Kényszerű pihenőm alatt megcsípett a hifibogár, ezért leváltanám a P20 erősítőmet valami jobbra. Sennheiser HD660s szimmetrikus xlr-el hajtottam, ezért jó lenne ha az újnak is lenne ilyen kimenete. Dac DX3Pro maradna -egyenlőre, azzal jóban van az AD900X fejes. Tehát P20-hoz hasonlóan meleg, de precízebb, nagyobb felbontású erősítő kellene új vagy használt 80e- környékén.

[ Szerkesztve ]

(#84504) dz1


dz1
tag

Sziasztok!
Beyerdinamic T90-es füles meghajtásához milyen fejhallgató erősítőtt(vagy dac combót) javasoltók a ma kapható kínálatból? Lényeg, hogy ne legyen anyira bántóan fémes, csilingelős a magastartomány, viszont a felbontás, fesszeség, stero tér minél jobb legyen.

(#84505) Sinesol válasza dz1 (#84504) üzenetére


Sinesol
veterán

Alapvető karaktere a fejesnek a leírt hang, amin nagyon sokat nem változtat semmi.
Valami nagyon meleg csöves cucc jöhetne esetleg szóba, bár csodát az sem fog szerintem tenni, plusz lehet ott az emlitett pozitivumok sérülnek majd, pl. a feszesség és a meleg csöves hang nem igazán jár párban. Ha különösen zavaró a dolog, akkor szerintem a legjobb megoldás másik fejes vásárlása, esetleg próbálkozhatsz EQ-val.

Mondjuk kérdés, hogy mid van most, a vérszegény forrás is fokozhatja a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#84506) Ba cy lus válasza Sinesol (#84505) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezzel most nem értek egyet. A magaskiemelést nem feltétlen kell megszüntetni, hogy ne legyen bántó. Ilyen esetekben jön képbe a komolyabb forrás. :R

(#84507) dni válasza dni (#84357) üzenetére


dni
őstag

Element II továbbra sincs az europai hifiheadphones.co.uk forgalmazónál raktáron, viszont felkerült ma az apróra egy Atom stack, ami hangban elég hasonló (volt tulaj element II-re váltott, elsősorban a nagy tekerő, külső miatt) amire sikerült lecsapnom. Még kóstolgatom, emésztgetem.
A hajam nem dobtam le az eddigi mobil (Fiio Q5 balanced, btr5 balanced, DFR) forrásaimhoz képest, de úgy hallom, emlékeim alapján, hogy van némi előrelépés dinamika, talán részletek és terén is. Szerintem (egyenlőre) kiegyezek a Sundara + JDS Atom párossal, köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#84508) Sinesol válasza Ba cy lus (#84506) üzenetére


Sinesol
veterán

Épp erre is utaltam a nagyon meleg csöves cuccal, ami ha jól megnyomja az alsóbb régiókat, akkor relative kevébé lesz nagy az a kiemelés, plusz ugye maszkolja is őket a vastagabb alsó régió.

(#84509) Ba cy lus válasza Sinesol (#84508) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem egészen erre gondoltam komolyabb forrás alatt. :)
Sokkal inkább a minél alacsonyabb torzítás járt a fejemben. Lehet mondjuk úgy is bántó, ez ingerküszöbtől függ, mindenesetre a helyzet javítható, ha van honnan. Ez nem derült ki.

[ Szerkesztve ]

(#84510) btraven


btraven
őstag

Loxjie D50
720 USD

Ez az ár túl van a határértéken nálam.
Lesznek vajon idővel sokezer dolláros termékek is?

(#84511) Exodius válasza btraven (#84510) üzenetére


Exodius
őstag

De hiszen vannak. :D

(#84512) nbencee válasza Exodius (#84511) üzenetére


nbencee
tag

szerintem arra gondol Btraven, hogy magának a márkának lesz-e idővel sokezer dolláros termékei is, majd a D60, D70 stb. a high-end felé indulnak, vagy lesz még belépő áru termékük a közeljövőben

(#84513) fehér_ember válasza Ba cy lus (#84506) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sőt nálam (igaz hangfalas rendszernél) olcsóbb ezüstözött készülékösszekötőkábel is közrejátszott bizonyos mértékig ilyenben. De a kábeltrollok miatt inkább offba teszem (aztán majd őket is :D).

[ Szerkesztve ]

(#84514) ozzy711 válasza fehér_ember (#84513) üzenetére


ozzy711
őstag

Minden kábel egyformán "szól" nem? ;]

(#84515) Eugene Roe válasza ozzy711 (#84514) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igazából ti trollkodtok :P szerintem már sikerült megugeani ezt a témát. Mondjuk a 200k/fm-t lehet nem :B ami bent maradt, az az 200+ óra bejáratás, irány-memória, a kábeltámasztó, meg ilyenek :P

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84516) fehér_ember válasza ozzy711 (#84514) üzenetére


fehér_ember
addikt

De. Mind csöndben van. ;)
Amúgy ennyi még édeskevés hogy felkerülj az ignorált tagok listájára ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#84517) bkercso válasza Eugene Roe (#84515) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egy dolog nem került még ide kábeltémában, mert senkinek nem jutott eszébe, csak nekem. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84518) Eugene Roe válasza bkercso (#84517) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ne csigázz ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84519) Exodius válasza Eugene Roe (#84515) üzenetére


Exodius
őstag

Kvarcok, kristályok kimaradtak! :D ;]

(#84520) :AMF: válasza Eugene Roe (#84515) üzenetére


:AMF:
senior tag

Pedig a kábel emelő működő dolog... csak nem mindegy milyen fából készül. A diótól kopogós, a fenyőtől szúrós, a szilvától meg jó szellős lesz a hang. :D

(#84521) -Skylake- válasza :AMF: (#84520) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sárkányvérfánál basicebb fára én még az telefon töltőjét se fektetem rá.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84522) Dorien válasza :AMF: (#84520) üzenetére


Dorien
veterán

Nálam most málna + barack van. :) Jó hatásuk van a hangra (is). :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84523) Bodz válasza Citroware (#84487) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mondjuk egy iFi Zen DAC + Zen Can páros, Audio-gd R2R 11, Fiio K5 Pro.

(#84524) Bodz válasza UserX (#84497) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Külföldi beszerzés is játszik?

(#84525) Bodz válasza dz1 (#84504) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mennyiért?

(#84526) Bodz válasza btraven (#84510) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor nyilván nem veszed meg. Amúgy így működnek általában a kínai gyártók (is). Egyre drágább cuccokat dobnak piacra, ahogy nő az ismertségük, népszerűségük.

[ Szerkesztve ]

(#84527) Bodz válasza leon11 (#84503) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Nem könnyíti meg a dolgot az xlr, nem is jut hirtelen eszembe semmi megfelelő.

(#84528) Polllen válasza Citroware (#84487) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most van egy van ph-n vagy avx-n.

Bodz
A zen dac-hoz megérheti a zen can akkor is, ha nem túl nehéz hajtani egy fejest?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84529) Bodz válasza Polllen (#84528) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze, amúgy is előrelépés a beépített erősítőhöz képest.

(#84530) Polllen válasza Bodz (#84529) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!
A múltkor a dropos zen dac signature-n gondolkodtam, de előtte azért egy sima zen dac-t is meg akarok hallgatni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84531) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tidal előnyeit szeretném élvezni egy 24bit/96kHz-re képes DAC-kal.
A DAC típusa most nem is érdekes, majd az alakul.
A desktop gépemen linux van, amin a tidal nem fut, így marad az Android.
Kérdés, hogy androiddal van-e bármilyen megkötés DAC támogatásban, illetve egy androidos eszköz jelenléte és a wifi adatátvitel zavarja-e a közvetlen közelében lévő DAC-ot és fejes erősítőt.
Egybeépítésen is gondolkodtam egy régi telefonnal, de ez még nem kész terv.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84532) Polllen válasza Bici (#84531) üzenetére


Polllen
nagyúr

Linux alatt is megy szerintem böngészőből.

Illetve jriver kényelmesen, de nem ingyen, kodi kényelmesen és ingyen, strawberry kicsit küzdősen, de kezeli.

Androidon a telefon gyártójától függ, hogy engedélyezte-e az usb audiot. A wifi nem zavarja őket.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84533) dz1 válasza Bodz (#84525) üzenetére


dz1
tag

Max. fél millió ft. MATRIX AUDIO MINI-I 3 AUDIOPHILE ROON ENDPOINT+DAC vagy Vincent Audio DAC-7 vásárlásán gondolkodom erősen. Ezek szerinted menyire lennének jók a T90-hez? Zömében letöltött flacot hallgatok, így a MQA tidal annyira nem fontos.

(#84534) Bici válasza Polllen (#84532) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Tudtommal a CD-nél nagyobb felbontású minőség nem elérhető böngésző alól.
A Kodi/jriver verziók vajon nem csak egy böngésző wrapperek? :U
Az egészek a 24bit/96kHz lenne a lényege. :)
Utánanézek, de ha valakinek van infóje erről, szívesen veszem.

Kössz megint! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84535) leon11 válasza Bodz (#84527) üzenetére


leon11
tag

Pld: CTH jó lenne!? Az aprón keresem. Van SDAC-s fenn, de újkori árát viszont sokallom.

(#84536) Citroware válasza Polllen (#84528) üzenetére


Citroware
addikt

Láttam, de az illető erősen túlárazta, ráadásul a hirdetésben azt írta, hogy nem küldené, csak személyesen adná át, így ez nálam nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#84537) Polllen válasza Bici (#84534) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, böngészőből az MQA nem érhető el.

A kodi és jriver nem "csak" egy böngésző wrapper-t használ bár lehet, hogy kodiban nincs mqa, jriver biztos támogatja.

Ott van még amúgy a roon, szerintem annak is van linux verziója, bár kifejezetten drága program. Cserébe vérprofi.

Használok tidal-t, szerintem nem érdemes az MQA-hoz ragaszkodnod.
Pl hallgasd össze a mobilra kötve mqa-t használva és pc-re kötve a böngészőből a kedvenc zenéid. Aztán el tudod dönteni, hogy érdemes-e külön foglalkozni.

Citroghost
Akkor marad, amiket Bodz ajánlott. Szerintem is mind jó cucc, az R2R 11-t hosszabb ideig is használtam közülük.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84538) btraven válasza leon11 (#84535) üzenetére


btraven
őstag

A CTH erősítő XLR kimenete nem szimmetrikus. Ugyanaz a kábel belül mint a unbalanced jack-hez vezető.

(#84539) Patice válasza dz1 (#84533) üzenetére


Patice
nagyúr

Matrix Audio Mini-i Pro 3-am van, nagyon tiszta, szellős részletes a hangja. A Roon certification-re várok, hogy ne kelljen hozzá más eszköz.
Beyer még nem volt nekem, hifiman HE560 van hozzá. Eddig perfekt kombó számomra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84540) leon11 válasza btraven (#84538) üzenetére


leon11
tag

Valószínű. :K Az lenne a tuti ha szimmetrikus bemenettel is rendelkezne.
Egy jó minőségű xlr kábellel használom a HD660s-t, azért keresek elsősorban xlr kimenettel is rendelkező erősítőt, -ha találok.

(#84541) dz1 válasza Patice (#84539) üzenetére


dz1
tag

Köszi, hogy válaszoltál. Van ennek a lejátszónak a hátulján egy USB C bemenet, ez mire jó usb aszinkron lejatszáshoz, vagy kűlső adathordózóról (pendrive, hdd) való fájl lejátszháshoz?

(#84542) Patice válasza dz1 (#84541) üzenetére


Patice
nagyúr

USB bemenet pl. PC-hez, telefonhoz, Mac-hez. A szokásos USB-B helyett kapott ilyet.
Engem most az I2S (HDMI csatlakozós) bemenete érdekel még. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84543) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok!
RME ADI-2 FS DAC és SOtM sMS-200 közé keresnék az ADI gyári usb a-b kábelénél valami komolyabbat.
Ear tanácsára már írtam egy webshopnak, de mivel még nem válaszoltak és mivel legszívesebben az Amazonról vásárolok, mert nekem onnan a legkényelmesebb/leggyorsabb. (ott meg ilyet nem tudok kérdezni, úgy hogy hiteles választ kapjak),
Gondoltam, megkérdezlek benneteket, ezek közül melyiket ajánlanátok:

1. Audioquest Cinnamon
2. Oehlbach USB-Evolution B
3. Wireworld Ultraviolet 8 USB 2.0
4. Supra Cables

Vagy ha ezeken kívül tudtok az amazonon valami jobb kábelt (lehetőleg ne sokkal drágábban vagy inkább úgy mondom, hogy jó ár/érték arányút)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#84544) Exodius válasza letoltobeze (#84543) üzenetére


Exodius
őstag

Utóbbi kettőt szokták dicsérni ezen fórumon is.

(#84545) fehér_ember válasza letoltobeze (#84543) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nálam nyomtatókábelt, AQ Pearl-t és Oehlbach Evolutiont vert a Supra.
Ear001 bizonyára jobbakat tud mondani a Supránál. Hallgass rá! Vagy legalább oszd meg velünk :D

(#84546) letoltobeze válasza fehér_ember (#84545) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Itt és a környékén volt szó a kábelekről.
Az említettekből csak a Paul Pang-ra kerestem rá, de úgy megijedtem az árától, hogy a többit már meg sem mertem nézni. Hiba volt, mert említi az AQ Cinnamon-t is, bár nem tudom pontosan mit értett azon hogy "felett"...

(#84547) fericske válasza letoltobeze (#84546) üzenetére


fericske
addikt

Mégegynek az Atlas Element család is jó ár/érték arányú alap kábelek. Négy félét is használok belőlük (2 féle IC, usb, optikai).
Annó árában Chord, Qed, Audioquest kábelek ellenében választottam az első Atlas IC-t, próbálgatás után.

(#84548) fehér_ember válasza letoltobeze (#84546) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azt, hogy ha Audioquest-ből akarsz venni, akkor a Cinnamon felett pozícionált minőségűt válassz. Carbon, Coffee, Diamond.
Nekem meg elsőre az ellenpont nem volt világos :), hogy inkább a minőségre vagy az árra gondolt. Amúgy valószinű az utóbbira.
Szóval akkor kaptál tőle egy olcsó tippet is.

[ Szerkesztve ]

(#84549) letoltobeze válasza fehér_ember (#84548) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi, így már értem.
Akkor egyenlőre az olcsóbakkal kísérletezek. Kölcsönkérni sajnos nem tudok, meg ha tudnék, akkor sem adnék ki most 500 Euro vagy a feletti összeget egy kábelért. Szerintem a rendszerem árfekvéséhez kicsit túlzás is lenne (meg a pénztárcámhoz is :DDD)

(#84550) letoltobeze válasza fericske (#84547) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi, megnéztem. Sajnos Amazonon nincs, és jelenleg nem találok olyan webshoppot, ahonnan meg tudnám rendelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.