Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83601) alphamooncam válasza #71562240 (#83599) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm az összefoglalót, ezt nem akarják megérteni a technokraták. :C

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83602) chrisnagy13 válasza fattyu (#83594) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Monoprice Monolith?

(#83603) fericske válasza #71562240 (#83599) üzenetére


fericske
addikt

"...Olcsóbb lett a jó fejhallgatózás. Ez jó, ez fontos.
ZENEI hangfelvételt ma is csak valós térben megszólaló valós hangsugárzókon lehet ZENEHALLGATNI.."


Sajnos, igaz....

(#83604) csƵ válasza fericske (#83603) üzenetére


csƵ
őstag

Tehát hangszeres zenét ne hallgassunk felvételről, csak élőben, amit nem hegedűvel játszanak, az pedig nem is ZENE, tehát telefonról is szólhat.

(#83605) letoltobeze válasza fericske (#83516) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ez kezd lenni nekem is egyre inkább a gyanúm.
Ugyanazzal a fejessel ugyanaz a dal, sokkal jobban szól KANN-ról, minta RME ADI2-ről.
És ez ugye így még elég megfoghatatlan, meg szubjektív is lehet...
..de az már nem, hogy vannak hangok, amik csak a KANN-on hallhatóak az ADI-n nem, és hogy míg bizonyos hangok a KANN-t hallgatva szépen körbefutnak jobbról balra, fentről le, addig a az RME ADI2-vel ép csak hallani őket...

(#83606) fattyu válasza chrisnagy13 (#83602) üzenetére


fattyu
veterán

ühüm

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83607) fattyu válasza Ba cy lus (#83600) üzenetére


fattyu
veterán

de ironizáltam ám.
semmitmondó adat.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83608) chrisnagy13 válasza fattyu (#83606) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ha eladó lesz szólj pls! ;]

(#83609) Dorien válasza Zoliee (#83572) üzenetére


Dorien
veterán

Nyugatra még a fű is zöldebb, az ég is kékebb, mint itthon... :D

Amúgy tetszik, hogy ennyire elemében van a csapat, lassan érik az idő egy új IRL találkozóra. :) CoVid téma lecsengése után persze...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83610) Tulku válasza Ba cy lus (#83600) üzenetére


Tulku
veterán

Az adott zeneanyag rögzítése közben keletkezett torzításokat már ne is említsük....
Metálnál viszonylag kevéssé megszokott, hogy két mikrofonnal megy a jel egy Nagrára pl...lenne csimmbummcirkusz rendesen...

(#83611) fericske válasza csƵ (#83604) üzenetére


fericske
addikt

Kimaradhatott a hangsugárzó az olvasatadból :)
Vagyis hangfal vs fejes térhatás amire reagáltam.

(#83612) #71562240 válasza fericske (#83611) üzenetére


#71562240
törölt tag

Inkább minden kimaradt neki az olvasatából. A bőségtál gazdagon receptből elkészítette az üres tányért.

(#83613) s4tch válasza Tulku (#83593) üzenetére


s4tch
veterán

Luminról majd mesélj a hifi topikban. Én is szemezek eggyel (M1), vélhetően muszáj lesz az egybecucc vonalon maradnom.

(#83614) Ba cy lus válasza Exodius (#83563) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha hallottál 1-2 jól szóló vintage cuccot, az aligha véletlen jött úgy össze. Potenciálról épp eleget mond. Erről volt szó. A rossz hangú vintage cuccok érdektelenek ebben a témában.

#83566 Exodius:
Szerintem felesleges ilyen kategorikus kijelentésekre ragadtatni magunkat, hiszen az épp úgy előítélet. Arról a tapasztalatról volt csak szó, hogy általában a hifi valós fejlődése, különösen bizonyos területeken, egy relatíve lassú folyamat. Az ok, hogy a minőségi hang rétegigény.

(#83615) Dave™ válasza s4tch (#83613) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ott nagyon magas labda lett volna a normális fejhallgató kimenet, sajnos nem sikerült lecsapniuk. Ettől lenne ténylegesen minden az egyben eszköz, mint pl. egy Bluesound Powernode.

(#83616) s4tch válasza Dave™ (#83615) üzenetére


s4tch
veterán

Vagy legalább egy pár RCA kimenet lenne rajta... Kár érte, de ez van. A Uniti Atom ilyen szempontból komplettebb eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#83617) Dave™ válasza s4tch (#83616) üzenetére


Dave™
nagyúr

Illetve nem hálózati, de valóban minden az egyben a NAD D 3045. Sokáig szemeztem vele, de rájöttem hogy számomra felesleges. Arra aztán mindent rá lehet kötni és egész jókat írnak róla.

Ez a Naim nem is drága. Azt hittem lesz vagy 3 millió, erre alulról súrolja az egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#83618) Tulku válasza s4tch (#83613) üzenetére


Tulku
veterán

Bensőséges kis topik...most néztem rá először ;]

(#83619) pulutodurumo válasza Ba cy lus (#83614) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Erős párhuzamot vélek felfedezni a karórák világával.
A presztízs, a magas ár, még mindig a 200 éves technológiának jár. Lásd Omega, Rolex, és sok másik nagy nevű márka. Régen van jobb, pontosabb eszköz az idő mérésére. Objektíven, megmérve egy 100e forintos kvarcóra körberöhögi a 2m forintos mechanikust.
Mégis sok más tulajdonság miatt, bőven van értéke, értelme az "ósdi" technológiának.

A HiFi fejlődése nem lassú. Mi minden van a 80-as évek óta? Xmos, USB, FPGA, DAC, műv.erősítő chipek hada, és sok más. Ezekből bőven van olyan gyártó, aki igenis minőségi hangot akar kihozni.
Valahogy mindig az az érzésem, hogy az egyik tábor nem hiszi el, hogy a régen is lehetett igazán jót gyártani. A másik meg azt nem akarja elfogadni, hogy az új, csupa jónak mért eszköznek is lehet "lelke", jó hangja.

A minőségi hang nem rétegigény. A nüanszok - a kicsit jobb tér, egy pöttyet szebb szeparáció, stb. - ez a rétegigény. De ez mindenhol így van. Mindig az utolsó kis javulás az, amit csak a fanok értékelnek.
Az ár / minőség görbéje tudjuk, hogy nem lineáris, inkább exponenciális. És nagyon kevés olyan ember van, aki mindenből megveheti a legjobbat. Ezért nem érdemes rohamtempóban fejleszteni a csúcsra.

A brutál HiFi egy hobbi. És a hobbistákat célzó termékek mindig is egy külön kategóriát képviseltek. Évtizedes igazságok, idős, tapasztalt guruk, amiket / akiket nem illik cáfolni. Ez a lassú folyamat. Nehéz felforgatni egy jól bejáratott közösséget. Főleg ha az több millió audiofil a világ minden tájáról.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#83620) Ba cy lus válasza pulutodurumo (#83619) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én kizárólag hang alapján értékeltem, tapasztalatból. A többi nem érdekel. Ezen a tapasztalaton az sem változtat, hogy újabb és újabb elméleteket, erőltetett párhuzamba állításokat húztok elő a kalapból.

[ Szerkesztve ]

(#83621) Ear001 válasza pulutodurumo (#83619) üzenetére


Ear001
addikt

“Nobody teaches history any more,” he opines. “In order to know where you are going, you have to know where you came from. There is so much junk out there now that it is virtually impossible to get back [to what was good in the past]. You would need to shed pretty much everything you know, everything you’ve learnt. .... “Here we are, just over 120 years after the invention of sound recording, and how much further have we really got? [In quality terms] loudspeakers peaked in the 1930s. Amplifiers in the 1960s. LP reproduction only reached its peak around 1985.” Szerintem igaza van. Itt a többi is.

[ Szerkesztve ]

(#83622) Tulku válasza Ear001 (#83621) üzenetére


Tulku
veterán

Eretnek gondolatok...
Pár éve jártam utoljára hájend són...na ott két dologra emlékszem szívesen vissza...az AN szobára és a Harbeth hangfalakra...a többit felőlem deponálhatták volna...

(#83623) bkercso válasza Dorien (#83609) üzenetére


bkercso
nagyúr

Találkozó jó lenne oltás után! :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83624) pulutodurumo válasza Ear001 (#83621) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Érdekes volt, köszönöm.
Egy csomó kijelentés csak úgy ott lett hagyva. Nehéz úgy megérteni valamit, ha nincs megmagyarázva.
"And you can’t make something with small components, small everything, and get a big sound. You get a small sound."
Mi az a "big sound", miért "big", és miért csak nagy alkatrészekkel lehet ezt elérni?
A filed-coil témát például tök jól leírják (van ennek magyar neve?), a CD futómű tuning is szépen le van vezetve.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#83625) bkercso válasza pulutodurumo (#83624) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi az a "big sound", miért "big", és miért csak nagy alkatrészekkel lehet ezt elérni?
Dogma. Mi más lenne?
Nem lehet a Holdra jutni, mert nincs akkora ágyú, ami ellőne odáig.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83626) Exodius válasza bkercso (#83623) üzenetére


Exodius
őstag

Ne félj....a szép új világ miatt sanszos, hogy csak oltási könyvvel lehet majd bárhova is menni. :F

(#83627) Exodius válasza #71562240 (#83599) üzenetére


Exodius
őstag

Más szóval: van fejlődés, de bizonyos aranyszabályok nem változtak. :)

(#83628) dgyuri0123 válasza Tulku (#83618) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

„Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel.” :)

"csak a zene van"

(#83629) #71562240 válasza Exodius (#83627) üzenetére


#71562240
törölt tag

Olyasmi.

(#83630) Ear001 válasza pulutodurumo (#83624) üzenetére


Ear001
addikt

Ha egy kicsit elmerülsz az AN level-ek világában, akkor hamar kialakul benned az az érzés, hogy a különböző készülékek, kábelek adott mennyiségű energiát engednek át. Mint egy vízszerelő játékban, ahol különböző átmérőjű csöveket kell összeraknod, hogy a végén tudj locsolni. Használhatsz a lánc végén nagy átmérőt, az elején meg kicsit, de akkor nem lesz elég a víznyomás, a nagy doboz csak úgy prüntyög. Meg fordítva, a lánc elején vetsz be mindent, a vége fele meg folyamatosan veszed el az energiát, és akkor meg azt érzed, hogy jaj valamit kéne csinálnom, hogy ne ilyen dobozos, bezárt legyen ez a hangzás. A legjobb kábé egyenletesen elosztani a csőátmérőt, de ez marha nehéz, hisz ott vannak az egyéni preferenciák, a szoba stb.

Viszont erre rímel a megállapítás- szűk csövön sok víz nem fog átjönni, hang az lesz valami, de energiák nem.

(#83631) fehér_ember válasza Tulku (#83622) üzenetére


fehér_ember
addikt

A Harbeth-ek mellett a nagyobb Focal-ok is mindig biztos pont. De ezeken kívül is szokott akadni jó dolog. Utóbbi időben fejesek is voltak. Én nagyon sanjálom hogy idén nem volt a köcsög vírus miatt.

#83630 Ear001
De ez egy általános igazság.
Amúgy tényleg gáz ha valaki kis szobában kényszerül hangfalazni. Már én is kimaxoltam a szobához (20m²) a dobozokat.

[ Szerkesztve ]

(#83632) borix válasza Exodius (#83626) üzenetére


borix
őstag

Az még semmi...
Legalább 2-3 különgöző helyről származó vakcinát be kell majd adatni ha biztosra akarsz menni.
Mehet hogyha kérik és nem kezded el a zsebemből kipakolni sorra az oltási tanúsítványokat, akkor még felmerülhetnek kételyek. ;]

(#83633) Ear001 válasza fehér_ember (#83631) üzenetére


Ear001
addikt

Nem kis szobákról írtam, az AN level sem erről szól.

(#83634) Tulku válasza s4tch (#83613) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ha itt is elfér...mer van benne dac....meg minden...
Hát olyan amikor átváltok Luminről mondjuk Ben Websteren a DCS2-re, mikor az ősember először látott mammutot ;]
Tehát nagy és meghökkentő, és hogy létezik ilyen is...ilyen hanggal...?
Tévedés ne essék, nem szidom a Lumint, baromi jó kis műszer, de a Naim az valami egészen más világ...most a saját bőrömön tapasztalom a technikai vívmányok áldását és visszásságait...
Egészen addig míg össze nem hasonlítod egy ilyen őskövület nagyágyúval egészen teljes az egész...szép tiszta, sima, kerek és még el is hallgatod jó sokáig...ki is kapcsol...de a CDS2 más kávéház...
Engem tehát nem illik mostanság semmilyen hifi lejátszó hangjáról megkérdezni kérem :D

(#83635) vlaca2 válasza Tulku (#83634) üzenetére


vlaca2
tag

Óóó ezt én is többször átéltem(sokkal olcsóbb árkategóriában.)
Pl. DAC-nál, 100k alatt, volt több próbálkozás az évek során, Hivox Lupus, Ca DacMagic, ifi Nano idsd, audiophonics es9038, ezek mind tisztességes iparos munkák, de aztán járt nálam egy vintage Meridian 203, varázslatos amit művel, meg is vettem. Aztán lett egy Theta DS Pro Progeny, ez meg a fejhallgatós rendszert ”rázta fel”.
Mindkét öreg dac az alap szintet jelentette a gyártók hajdani kínálatában, 60k/80k-ért sikerült hozzájutni, de az előbb felsoroltak a nyomukba sem értek.
Szóval én nem osztom azt a nézetet hogy ma már olcsón hozzá lehet jutni a régebbi “prémium hanghoz.”

Persze ez tök szubjektív, szvsz stb :))

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#83636) HUNNIA1920 válasza vlaca2 (#83635) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Hasonlóan jártam én is. Az egyik hazai gyártó (nem írok nevet) jelenleg is kapható "csúcs" erősítőjét használtam illetve nagy monitor hangfalát. Mikor az erősítőt elvittem egy ismerősömhöz, akinek csupa régi, de gyűjteményi cucca van, azt mondta, hogy ilyen rossz hangú erősítőt rég hallott, de tud mutatni egy pár 10eFt-os belépő szintű erősítőt, ami jobb nála. Amit most használok, arról a többség még hírből sem hallott, mert már rég megszűntek, mégis a hangja olyan, amit eddig még nem hallottam (másnál sem).
A monitor hangfalra is sokan írták, hogy milyen csodásan szól, mégis elég gyakran látom jófogáson hirdetve. A mostani 30 éves hangfalam közelébe sem ér.
Hasonlóan vagyok a TMP Ant "elavult" DAC-jával is, nálam idáig az az etalon, amit hallottam, pedig nem egy mai kapcsolás az sem.

Tehát van létjogosultsága a régi cuccoknak is, csak ugye ha valami elromlik, akkor vagy javíthatóak vagy nem. Pl. az erősítőmhöz még kapcsolási rajz se maradt fent legjobb tudomásom szerint.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83637) bala6120 válasza bala6120 (#82964) üzenetére


bala6120
senior tag

Ma megérkezett az Asgard 3. Szombaton tudok vele foglalkozni. A képek nem adják vissza, de jól néz ki a valóságban.

(#83638) vlaca2 válasza HUNNIA1920 (#83636) üzenetére


vlaca2
tag

Diplomatikus vagy :)
Igen, van rizikó egy egy ilyen régi cuccban.

Ja még az a csavar a történetben hogy Tidal stream szól az őskövületekből :DD Ok, master/mqa nem csomagolódik ki. (Pedig Bob Stuart a Meridian és az mqa bácsi is :)) )

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#83640) Polllen válasza HUNNIA1920 (#83636) üzenetére


Polllen
nagyúr

Attól, hogy régi dac chipet használ (és valaki rámondta, hogy elavult), az a dac messze van az elavultságtól.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83641) HUNNIA1920 válasza Polllen (#83640) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Azért tettem idézőjelbe az elavult szót. ;)
Mondjuk rá lehetne mondani a mai technológiai csodák mellett.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83642) Polllen válasza HUNNIA1920 (#83641) üzenetére


Polllen
nagyúr

[link] - melyik értelemben? :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83643) bkercso válasza borix (#83632) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak a mostani magyart ne adasd be, ha nem akarsz meghalni!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83644) s4tch válasza Tulku (#83634) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem csak annyi bajom van ezzel, hogy ezeket a biztosan varázslatos eszközöket elég nehéz egy streamingre kiegyezett láncba úgy integrálni, hogy az 5 éves fiad és a kütyükre magasról és szagosan tekintő párod is eligazodjon rajtuk. Bár még nem adtam fel teljesen, hogy egy TMP Ant alapú láncot építsek, "csak" egy olyan streamert kéne eléjük tenni, aminek van rendes digitális kimenete, legalább a számok címének kijelzésére elegendő kijelzője, és távval szabályozható a kimeneti jelszintje. ;] :DDD :(

(#83645) Dorien válasza bkercso (#83623) üzenetére


Dorien
veterán

Az oltás az itt is megy egyeseknek... :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83646) bkercso válasza Dorien (#83645) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igényelni sem kell, van bőven! ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83647) Tulku válasza s4tch (#83644) üzenetére


Tulku
veterán

Lumin U1

(#83648) fattyu


fattyu
veterán

Monoprice Monolith 887 THX AAA

masszív építés fincsi kezelőszervek. Volume potin a jelzés egy festékkel nem jelölt notch a fekete potin. Gratulálok. se látni se tapintani :D

Gain állítás finom egyértelmű

Hangja:na akkor most bajban leszek. Nem tudom hova tenni.

Nekem az ADI fejeskimenete nagyon betalált. Bírja a planarjaim megküldi rendesen nem érzem hogy benne hagy. Van amivel brutális szinergia.

Ez kb UGYANAZ. hangerőben is, részletességben dinamikában. térábrázolása más egy picit. de sokszor leírtam erre az aspektusra nem vagyok háklis. szóval hogy jobb vagy rosszabb nem merném kimondani.

A t40rp-t ez is szereti. teljesen zsiványul szól vele. Yamaha HP2 is.

Balanced kimenttel a HOK-80 van nálam. szinergiával az egy elképesztő fejes. Na ezzel az erősítővel nem szeretik egymást. Basszus hova lettél? :D

Azt hiszem SOKAT vártam tőle. Végülis egy bő 3szor annyiba kerülő eszközzel van pariban ami nagyon szép teljesítmény még ha az ADI-2 fs dac nem csak fejeserősítő is.

Áráért szerintem nagyon korrekt.

Kb HE-6 on kívül bármihez elég combos lesz.

Hallom a sok nullát a THD értékben. kiváncsiság kedvéért koppra high gainen meg a dacon is koppra akimenet és tényleg halálcsöndes. :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83649) Ba cy lus válasza Exodius (#83639) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ennél olcsóbb vateráról egy Philips CD-lejátszót kukázni. Kapásból találtam párat 10k huf körül TDA1541-gyel.

Mekkora vételek lennének ezek ma, ha lenne digitális bemenetük. :))

(#83650) dgyuri0123 válasza Ba cy lus (#83649) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha már Philips... volt egy CD 850 MK II-m [link] . Szerintem iszonyú jó hangú gép volt. [link]
Nem TDA 1541 volt/van benne... Kis olvasnivaló, ha valakit érdekel.. arról, hogy nem a TDA1541 (volt/van) a szent grál [link] . Van még sok cikk a 850 MK II-ről, aki veszi a fáradságot és utánajár, tudni fogja miről beszélek. Egy CD640 ló.asz volt hozzá képest... :)

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.