Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) bitrograde válasza Bogyó bá' (#103998) üzenetére


bitrograde
senior tag

Reference I-et vegyél, abból is a 600 Ohmosat, vag még inkább Goldot. A többi annyira nem jó.

(#104002) Xelo


Xelo
addikt

behozattam egy jds atom amp2-t tesztelni, egyelőre nagyon pozitív a véleményem. talán 100k alatt a legjobb fejes erősítő amit mostanában hallottam, dögösebb a hangja mint a topping l30 II-nek vagy az smsl dl200 beépített ampjának. erő van benne bőven, senny hd650-el high gainen alig kell a potit megmozdítani. :)) a poti is szuper, nincs channel inbalance és nagyon simán fordul. tudom ez nem egy audiofil review de tőlem ennyi telik. :B

(#104003) Bogyó bá' válasza bitrograde (#104001) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, közben már én is rájöttem - teszteket olvasgatok éppen. :B
Most a Massdropos HD6XX felé kacsingatok - de lesz pár hónapom elolvasni róla mindent.... A HD600 már nem kell, mert az "ugyanúgy" magaskiemel mint a Beyerem, csak cserébe még mélye sincs. :( A HD650 lehet "olyasmi" hangkarakterű, mint az imádott hangszórós rendszerem. Csak ne volna olyan qrva drága.... :O

Tudom, ezek sarkítások, valamelyik nagyvárosban (ha lesz dolgom) el kell menjek egy fejhallgató szalonba hallgatózni - ha nem akarok mellé fogni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104004) Ba cy lus válasza Bogyó bá' (#104003) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A HD600 már nem kell, mert az "ugyanúgy" magaskiemel mint a Beyerem

A HD600, mint a DT990? Biztos, hogy nem. :N

(#104005) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Van valahol összefoglaló táblázat, hogy a mostani DAC chippekben mi a minőségbeli sorrend?

100eFt környékén keresnék (külföldi rendelés / használt is jöhet) DAC-ot távirányítóval és Bluetooth-al amit pl egy Fosi audio ZA3 vagy hasonló végfok/erősítővel kötném össze.

Annyi féle smsl, topping, loxjie van hogy nem igazodok ki rajtuk.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#104006) fericske válasza Bogyó bá' (#104003) üzenetére


fericske
addikt

Inkább kérj kölcsön hd600 és 650-et, és saját rendszeredben hallgasd meg őket.
Van többeknek is itt belőlük, szerintem le tudod levelezni velük.
Ezek rendszerfüggő fejesek, igen más orcájukat tudják mutatni. Nem sokra mennél bemutatótermi próbákkal.

(#104007) Bogyó bá' válasza Ba cy lus (#104004) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akko valamit benéztem, sorry... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104008) emiki6 válasza Bogyó bá' (#104003) üzenetére


emiki6
veterán

A HD650 lehet "olyasmi" hangkarakterű, mint az imádott hangszórós rendszerem.

Gyanítom, hogy ez egy megalapozatlan kijelentés és nincs így.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#104009) Bogyó bá' válasza emiki6 (#104008) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Bőséges de jól kontrollált mélye van, csodálatos középhangjai, nincs magas-túltengése de mégis teres és végtelenül részletező"

Így gondoltam, na! Ilyet keresnék majd nagy ohmos fejhallgatóban - emberi áron persze... (Nagy ohmos fülesekhez van több darab jó erősítőm is.)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104010) emiki6 válasza Bogyó bá' (#104009) üzenetére


emiki6
veterán

Biztosan rengeteg fejes van, amire ez ráilleszthető, de amíg a saját rendszereden meg nem hallgatod, addig lutri. Melorin kollégának is elméletileg be kellett volna jöjjön a 650-em, gyakorlatilag meg egyáltalán nem felelt meg neki.
A magas túltengés meg úgy emlékszem pont érinti a 990-et is, szóval ezek után bármi is lehet jó.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#104011) Bogyó bá' válasza emiki6 (#104010) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ööööö.... Félreértettél: a hangszórós rendszeremnek van olyan hangja mint írtam - ugyanezt keresném megfizethető fejhallgatóban. Szóval nagyon nem a Beyer hangját keresem - olyan már van, nem is használom. :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104012) emiki6 válasza Bogyó bá' (#104011) üzenetére


emiki6
veterán

Azt nem értettem félre, csak gondoltam a beyered is megfelel az igényidnek, különben nem lenne, de ha nem felel meg és nem használod, az más.
HD600-at próbáld ki, ha annak nem jön be a mélyének karaktere, akkor a 650-nek sem fog (a 650-é lényegében ugyanaz, csak több). Retep kolléga talán tud kölcsönadni.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#104013) OPiiPO válasza emiki6 (#104010) üzenetére


OPiiPO
addikt

600ohm DT990 számomra tökéletes volt az alsó-felső kiemelésével elektronikus zenére, semmi EQ nem kellett hozzá :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#104014) krokostamas


krokostamas
tag

Sziasztok!

Egy Hifiman Sundara Closed-back fejhallgatóhoz keresnék fejhallgató erősítőt és dac-t.
Van egy apple usb-c jack átalakítóm, ami talán jó lehet dac-nak (legalábbis olvastam valahol), de ha egyben van az erősítő és a dac, akkor egyszerűbb a dolog picit.
Nem akarok végtelen összeget elkölteni rá, ilyen 30-40 ezer Ft környékén gondoltam, hátha van annyiért, ami kihajtja. De ha 50-ért lenne olyan ami nagyon tuti lehet, akkor az is beleférhet még.
Asztali felhasználásra szánnám, nem kell telefonos csatlakoztathatóság, illetve a használt piac is szóba jöhet.

Kiszemelt áldozat nem igazán van, a FiiO E10K-t olvasgattam pár helyen, hogy lehet elég, nekem nem tűnne rossznak. Szerk.: Illetve a bkercso-féle CompositeAmpot is néztem, van is most fent használtan egy korrekt akár.

Köszönöm előre is bárkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#104015) Ba cy lus válasza emiki6 (#104012) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Retep kolléga talán tud kölcsönadni.

Csak azon a párna nem olyan, mint az újabb darabokon, úgy pedig nagyon másképp szól. :K

(#104016) Ba cy lus válasza Bogyó bá' (#104009) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez a nagyimpedanciás legyen kikötés manapság sok jó fejhallgatót kizár. :(

(#104017) Xelo válasza emiki6 (#104012) üzenetére


Xelo
addikt

azt is érdemes figyelembe venni hogy a hd650-nek nem feltétlenül csak annyival több a mélye mint amit a frekvencia válasz sugall. én pl magasabb hangerőn tudom hallgatni a hd650-et mint a hd600-at a visszafogott magasak miatt (érzékeny a fülem rá, általában az határozza meg hogy egy fejest milyen hangerőn használok) és így összeadódik hogy alapból is több benne a mély plusz nagyobb hangerőn hallgatom - ha karakterben hasonló is mennyiségben nagyon más érzés nekem mint a hd600.

(#104018) RetepNyaraB válasza Ba cy lus (#104015) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A fejes alapvetően visszahúzódó karakterét nem tudja a párna befolyásolni.
Nekem nem kevés a mélye és a magas aztán főleg nincs benne túlhúzva. Hanem hiányzik belőle az a közvetlenség, ami kedvelek. Cserébe ugye nincs tere sem (ez nekem nem baj, csak arra értem, hogy bár nem közvetlen, de legalább nem is teres).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#104019) Ba cy lus válasza RetepNyaraB (#104018) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tudja pedig. :) Épp a felső-középen változtatott a HD650-em párnája a HD600 hangján, visszafogottabb lett, nekem azzal lett kiegyensúlyozott.

(#104020) Gzula[HUN] válasza Bogyó bá' (#104011) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

USA-ból rendelve jön rá még 27% ÁFA, meg pár szár forint vámkezelési költség. Egyébként Bala6120-nak volt 6XX-e még egy pár hónappal ez előtt is, szerintem csak szólnod kellett volna neki, tuti oda adta volna kölcsön. Ő egyébként a DIY cuccaidra kíváncsi, én meg a Beyerre. ;)

#104014krokostamas: Használt nem jó?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#104021) bkercso válasza Bence01 (#104005) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem a chipen múlik nagyrészt, bár az is fontos. Meg kell őket hallgatni, sajna semmilyen paraméter nem árulkodik róla, hogyan szól egy DAC.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#104022) bkercso válasza krokostamas (#104014) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miértnilyen olcsóságot veszel a Sunsara mellé? :F Jóval több van benne.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#104023) krokostamas válasza Gzula[HUN] (#104020) üzenetére


krokostamas
tag

Ez is jónak hangzik teljesen, sőt, köszi!

#104022 bkercso Sajnos annyira nem vagyok jártas ebben, ezért jöttem ide. :D Te mit ajánlanál esetleg hozzá?

(#104024) tvamos


tvamos
nagyúr

--- Bocs, felre ment. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#104025) RetepNyaraB válasza krokostamas (#104023) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ööö mindenesetre valamit, ami pariban van a fejes új árával. A FiiO nem ilyen. Sztem a composite amp sem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#104026) bkercso válasza krokostamas (#104023) üzenetére


bkercso
nagyúr

Gyáriakat nem nagyon ismerem. CA-t most alakítottám át diszkrét OPÁ-sra (a sajátommal együtt), az jól sikerült, de azt ugye nem tudod meghallgatni ebben a formában vásárlás előtt.

Szerintem a planárok nagyon sokat tudnak jó elektronikáról; árukon felül is értelmes költeni erre nagyon is. Ez csak 1 vélemény..

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#104027) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Új DAC vásárlásán töröm a fejem. Jó ideje egy Denon DA300 USB-m van, konkrétan az az első DAC-om, 9 éve. De elkezdett rosszalkodni (forrasztáshiba lehet az oszcillátornál vagy az USB-adatvonali szűrőnél) és az Alisca-sok azt mondták, nem igazán tudnak vele foglalkozni, nemhogy még tuningolni is. Amúgy is lehet, hogy már rég összeraktak jobbat, mint amennyiért annak idején a Denon-t vettem.

Egy Presenter 3-as az erősítőm és ATH-AD500X-es a fejesem.

Egy SMSL SU-1-es beszerzésén gondolkodom, sok jót írnak róla. Muzix-en meg 46K (franciáktól 40 lenne).

Alapból abban gondolkodtam volna, hogy megjavíttatom a Denon-t meg végrehajtatok rajta pár filléres tuningot, aztán lecserélem a Presenter-t egy MicroFluent AMP-ra aztán azzal elleszek egy darabig. Később meg a fejes jönne.
De lehet inkább lecserélem a DAC-et, mert tarthatatlan, hogy már lassan 3-4-szer indítom újra, jó szervizt meg nem tudok.

Ötletek? Tippek? Ajánlások? :U

(#104028) PuMbA


PuMbA
titán

Do It Yourself Tube DAC - Lampucera

Érdekes videó és minden infót megoszt, szóval aki DIY-es talán szedhet be új infókat :)

[ Szerkesztve ]

(#104029) PuMbA válasza Exodius (#104027) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem nem lőhetsz mellé az SU1-gyel. Ott van még a Topping E30 Lite II is ebben a kategóriában. Nagyon hasonló hangminőséget tudnak, de a Toppinghoz van távirányító például, szóval attól függ, hogy melyik kinézete, körítése tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#104030) Xelo válasza Exodius (#104027) üzenetére


Xelo
addikt

nekem volt SU-1, szerintem remek dac főleg ár/értéket nézve. :K

(#104031) krokostamas válasza bkercso (#104026) üzenetére


krokostamas
tag

Köszönöm a tippeket, mindenkinek!

Picit feljebb toltam a keretet, aránylag szűkült a kör:
- a fentebb linkelt Ifi Zen Dac V2 Da,
- Topping A50s,
- nagyon esetleg Schiit Valhalla 2 - bár ebben nem vagyok biztos, hogy jó lesz a planár fejhallgatóhoz,
- szintén nagyon esetleg Schiit Magni + Modi szett, ha a csöves Valhalla nem lenne jó befutó,
- illetve még a szintén fent említett composite amp.
Őszintén a Topping felé hajolnék a leginkább, de meghallgatnám a Ti véleményeteket is. :R

(#104032) RetepNyaraB válasza krokostamas (#104031) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vedd a Valhallát az aplólól. Az egy tökjó cucc és van ugye rajta dedikált gain kapcsoló az alacsony impes cuccokhoz.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#104033) Exodius válasza PuMbA (#104029) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor jó lesz az SU-1! :)

Neked is köszi a + ajánlást, Xelo! :)

(#104034) CyberFriend válasza Exodius (#104027) üzenetére


CyberFriend
tag

Ezen a ZEN DAC Signature (V1)-en is elgondolkodnék 50k körüli árszinten.

(#104035) CyberFriend válasza krokostamas (#104031) üzenetére


CyberFriend
tag

Planárral nem az igazi a Valhalla 2, fojtja azokat. Inkább magas impedanciás, dinamikus fejesekhez jó. Egyébként alacsony erősítéssel meglepően jól szólaltat meg egy 50ohm-os Vsonic GR07 Classic IEM-et.

[ Szerkesztve ]

(#104036) Bogyó bá' válasza PuMbA (#104028) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Lampucera"

Elektroncső tisztítása porronggyal? ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104037) Ba cy lus válasza krokostamas (#104031) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A50S nem éri az árát. Eleve egy vicc az elképzelés, hogy csak RCA bemenete van, de a bemeneti érzékenység 3.8 Vrms, miközben a DAC-ok RCA kimeneten jellemzően 2Vrms-t adnak.
Helyette Toppingból az L50 olcsóbban egy jobb vétel: több csatlakoztatási lehetőség a bemeneti oldalon, 2.7Vrms bem.-i érzékenység, tehát kiaknázható a teljesítménye, és újabb is, ami a Topping esetében előny szokott lenni hangzásban - fejlődtek, az A50s meg elég régi darab már tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#104038) krokostamas válasza CyberFriend (#104035) üzenetére


krokostamas
tag

Igen, ezt olvastam több helyen is, hogy sajnos nem az igazi a planár + csöves megoldás.

#104037 Ba cy lus: Valóban, köszi! Esetleg a DX3PRO+ is működhet? DAC/Amp kombóként.

Illetve még ahogy olvasgattam, a FiiO K7 is képbe jött, nekem még eddig az a legszimpatikusabb az összes közül.

(#104039) CyberFriend válasza krokostamas (#104038) üzenetére


CyberFriend
tag

Planárokhoz a hibrid csöves erősítők passzolnak. Például a Schiit Vali, Lyr változatai.

(#104040) CyberFriend


CyberFriend
tag

A MomentAMP új tápegységet kapott (MZ/X LPS40). Minden picit jobb lett, csökkent, lágyult a digitisz. Az erősítő "friss, üde, átlátszó" megszólalása jól megy az Atticus-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#104041) s4tch válasza CyberFriend (#104040) üzenetére


s4tch
veterán

...és az egy igen jó lemez.

(#104042) bajnokpityu válasza CyberFriend (#104039) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szted :D
sztem meg a full félvezetős.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#104043) CyberFriend válasza bajnokpityu (#104042) üzenetére


CyberFriend
tag

A "planár + csöves megoldás"-ra írtam a hibridet.

(#104044) bajnokpityu válasza CyberFriend (#104043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

oké, annak még kisebb az esélye, h jó lesz..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#104045) Exodius válasza Exodius (#104033) üzenetére


Exodius
őstag

Habár az SMSL SU-6 legalább nem USB-ről kapja az áramot. Megérné a plusz 30K-t vagy pont elég korrekt az SU-1 is és ne tartsak ettől? :U :B

(#104046) PuMbA válasza Exodius (#104045) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a legalsó kategória, nem kell tartani ettől :) Ha külön is táplálhatót akarsz, akkor ott a Topping E30 Lite II azonos áron, de SU-6-ot is vehetsz. Minden attól függ, hogy milyen árkategóriában akarsz vásárolni. Ha már döntöttél, akkor viszont ne nézegess tovább, mert megkavarodsz.

[ Szerkesztve ]

(#104047) Ba cy lus válasza PuMbA (#104046) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem csak attól. Azért E30 II (Lite) után nekem az E50-nel visszatért a fejhallgatóm levegőssége. Van egy karaktere az E30 II (Lite)-nak, ami vagy bejön valakinek adott fejhallgatóhoz, vagy nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#104048) PuMbA válasza Ba cy lus (#104047) üzenetére


PuMbA
titán

iiWi szerint is ez a helyzet:

"Both have comparable levels of detail retrieval and great dynamics, but their tonality is different. Topping E30 II is a warmer and darker-sounding DAC. It offers a fuller bassline but tamer, or darker, highs. SMSL SU-1 is a bit more open and more airy. One can fit better in your system depending on the rest of the components, or simply suit your taste more. But objectively speaking these two are on the same level sonic-wise."

Ja és info Exodius-nak, pont ebben a cikkben találtam. A régebbi SU-6 értelmetlen vétel a modernebb tervezésű SU-1 mellett:

"Because of this, comparison to any earlier DAC like SMSL SU-6 or C200 makes no sense, SU-1 is simply better. "

Topping-nál és SMSL-nél különösen fontos, hogy csak a legújabb DAC-okat kell nézni, mert olcsóbban kapsz jobb hangot a módosított, jobb tervezés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#104049) CyberFriend válasza bajnokpityu (#104044) üzenetére


CyberFriend
tag

Idézem Dan Clark-ot (Dan Clark Audio):

"Számos csőtechnológia létezik, amelyek közül néhány jobban működik síkokkal, mint mások. A legkönnyebben használható csőtopológia a hibrid, ahol a kimenet szilárdtest. Ez általában még alacsony impedanciájú terheléseknél is jól működik, mivel az alacsony kimeneti impedancia és a nagy áramkapacitás jól illeszkedik a síkokhoz."

:R

(#104050) Exodius válasza PuMbA (#104048) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor eldőlt. Jó lesz az 1-es. Kíváncsi vagyok az előrelépésre. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.