Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) Sinesol válasza Dorien (#83746) üzenetére


Sinesol
veterán

Na igen, nem tudom honnan jöhetett ez a forma, meg hogy az oldalan legyenek a csatlakozok, vagy ha az a hatulja, akkor miert vannak oldalt a gombok, na meg az is erdekes, hogy a fejeskimenet az input/output csatik mellett van. Furcsa egy design, az biztos. :K

[ Szerkesztve ]

(#83752) lithium86 válasza Bodz (#83745) üzenetére


lithium86
csendes tag

Köszönöm szépen a tippet!
Utánaolvasok ;)
Úgy látom, hogy ebay-en Franciaországból lehet rendelni. Legalább nem vámolják meg :))

(#83753) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, van egy Fostex TR-X00-m custom XLR kábellel. Egy darabig egy Alex Cavalli Liquid Spark erősítővel használtam (persze akkor még nem XLR kábellel) azt szerettem. Ki akartam próbálni milyen balancedben, kapott XLR kábelt meg egy Alex Cavalli Liquid Carbon X-et, de valahogy nem tetszik ez az erősítő.

Csöves erősítőt már régóta szeretnék csak mivel ez a fejhallgató 25 Ohmos + maradnék balanced vonalon így ez elég zsebbenyúlós bulinak tűnik. Lehet rászánom magam egy Woo Audio WA22-re, mit mondtok milyen párosítás lenne, 25 Ohm beleférne neki?

Persze nem ragaszkodom a WA22-höz, szívesen vennék pár ajánlást, ha még olcsóbb is lenne, az még jobb lenne :).

DAC egy 2019-es ADI-2 DAC FS lenne mellé.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83754) Gzula[HUN] válasza Dorien (#83748) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Feketében vagy nem láttam, vagy rövid ideig volt valami limitált széria. Én annó Aliról az utolsó EU-s (vagy UK) raktáron lévő Loxjie D10-et "vadásztam" le 91$-ért (postávan volt 97), másnap már csak kínai elérés volt. 6 $-al volt akkor drágább, mint Hifi-express-en, de másfél hét alatt hozzám ért, és vsz. nagyobb esélyel kaptam volna vissza a pénzt, ha valami geb@sz van. Amazon postája hozta, végig követhető volt.
Verybigboy javaslata volt, neki sokkal jobban bejött a X2HR-hez, mint a Serenade IDSD, neki az is volt. Megerősítem, hogy jó páros.
Megjegyzem, hogy az ISK HF2010 magasait is megszelidíti. Semmi EQ nem kell ezzel a párossal, pedig alaplapiról olyan durva magasak voltak az ISK-nek, hogy kaparta a dobhártyám.
83750nbencee: Polc jobb szélén van, szemben a gombok, jobbra jönnek le a vezetéK.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83755) Gzula[HUN] válasza nbencee (#83747) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha e kettő között hezitálsz, akkor érdemes a fórumban keresgélned. ;) De Amazon.fr oldalon nem a D10 80€, hanem az A10. Az csak erősítő.
Vagy esetleg egy használt D20? Úgy is itt a karajcsont ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83756) nbencee válasza Gzula[HUN] (#83755) üzenetére


nbencee
tag

Egyelőre csak nézegetek. Fejhallgató upgrade-nek pont az X2HR-t néztem ki, és látom, hogy nagyon jó szinergia van a D10-zel, így szimpi lett ez a kombó :D még csak egy hónapos a Lewitz - Fiio kombóm, de már viszket a tenyerem az upgrade-től, pedig 100% elégedett vagyok vele. Sajnos ilyen ez a hobbi ha valaki belecsöppen :P

(#83757) Dorien válasza Gzula[HUN] (#83754) üzenetére


Dorien
veterán

Bocs, szerintem benéztem... :B
Az A10 van pirosban és feketében, a D10 meg pirosban és kékben.

Az egyiptomi és svájci hifisták csak ilyet vesznek. :D Mondjuk nekik csinálhattak volna valami sárgás árnyalatút is...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83758) Gzula[HUN] válasza Dorien (#83757) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sok vizet amúgy nem zavar. Le van rakva a helyére, utána nem kell piszkálni. Kapott egy tápot, mert anélkül "elfelejti" a beállított hangerőt. Azzal belőttem max-ra, utána már csak a billentyűn állítom, milyen hangosan szóljon.

#83756nbencee: X2HR-rel légy türlemes, lesz 135€-nál olcsóbb is. Mondjuk 100€ alatti ár jellemzően tárgy év Black Friday-es időszakában jellemző (az elmúlt kb. 13-14 hónap alapján, 2019-ben 99€ volt, idén 95), de ilyen 114-120€-s leárazás azért több alkalommal előfordul év közben is.

#83757Dorien: :P Egyszer kósoltam, de nem ízlett. Túl édes volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#83759) nbencee válasza Dorien (#83757) üzenetére


nbencee
tag

Elővettem minden paint tudásomat, és elkészült a Loxjie D10 Toblerone edition, limitált szériás lesz, nálam előrendelhető, a webshopban meg majd Gold néven keressétek, ha megvette a Loxjie a design tervet :DDD Dorien pedig részesedést kap az ötletért :D

(#83760) Nahát! válasza Bodz (#83745) üzenetére


Nahát!
tag

Tapasztalat alapján a Loxjie D30 önmagában is megállja a helyét, vagy érdemes külön erősítőt használni még vele?

(#83761) Nahát!


Nahát!
tag

Fejhallgatóhoz és aktív stúdió monitorhoz egyaránt használva melyik ajánlott inkább:
- Loxjie D30
- Topping DX3Pro?

(#83762) btraven


btraven
őstag

Tapasztalta már itt valaki hogy egy fejhallgató erősítő jobb minőségben szól másik gain-t használva?
Ha például van low-gain meg high-gain is. Hangerő természetesen azonosra beállítva.

(#83763) fericske válasza btraven (#83762) üzenetére


fericske
addikt

Igen. Nem mondanám, hogy jobb lesz, de változik a hangzás.

(#83764) ribizly válasza fericske (#83763) üzenetére


ribizly
veterán

Erősítő függő szerintem a dolog. Amik nálam megfordultak (pl. nfb-11, lake people 103), ott minden esetben a hang világosabb és szellősebb lett high gain-en.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83765) sNk77 válasza btraven (#83762) üzenetére


sNk77
aktív tag

Én igen.Gustard H10 Pl. Hifiman HE-560 alap gainen világosabb, kevesebb mély. +6db-vel több mély, kevésbé világos, kevésbé sziszegős, +12db-nél már nem tapasztaltam változást. Audeze EL-8 alap gainen több mély, kevesebb részlet, -12db-vel több részlet, kevésbé rátelepedős mély, és néha már sziszegett a magas visszafogottan. K712-nek az alap gain a legjobb.

nádpálca

(#83766) Ba cy lus válasza btraven (#83762) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Függ mind a konkrét fejhallgatótól, mind a konkrét erősítőtől, melyik beállítás jobb.

(#83767) bkercso válasza btraven (#83762) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kisebb erősítésen általában nagyobb az erősítéstartalék, kisebb a torzítás. Hogy a hangzásban ez hogyan jelenik meg, az esetfüggő.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83768) fericske válasza bkercso (#83767) üzenetére


fericske
addikt

Igen, simábbnak hallom a low gain-t a többinél, legtöbb esetben :K

(#83769) borix


borix
őstag

Az alap Fidelizer nem engedi a Foobar-t kiválasztani lejátaszónak, (enable media player application alatt nem jelenik meg) ha a Fidelizer-t csak simán elindítom audiophile módban ugyan azt az eredményt hozza?

[ Szerkesztve ]

(#83770) Tulku válasza fericske (#83768) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam is pontosan ez történt H10-en az LCD-vel...hallhatóan simább volt alap beállításon, +6 db-en már keményebb lett kissé...12-nél főként a mélyek, mélyközepek domináltak....de ez persze adódhat a különböző hangerőkhöz tartozó előfok-végfok karakterisztikákból is....

(#83771) fericske válasza Tulku (#83770) üzenetére


fericske
addikt

Milyen a Sileo?
Az dac, headamp, preamp egyben, igaz?
Tehát nincs külön dac befogva mellé, gondolom.

(#83772) nbencee válasza borix (#83769) üzenetére


nbencee
tag

De lehet, pipáld be ahogy a képen van, és ha a start-ra nyomsz fel fog jönni egy tallózó ablak. Ott tallózd ki a Program Filesból a foobar2000 programot, és ha mindent jól csináltál a Fidelizer meg fogja nyitni neked magas prioritással, és elkülönít neki egy magot a lejátszáshoz.

(#83773) Dorien válasza nbencee (#83759) üzenetére


Dorien
veterán

Zsírkirály :C

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83774) borix válasza nbencee (#83772) üzenetére


borix
őstag

Értem már, a program files-ból kell kiválasztani mert az asztalon nem lehetett ott nem látta.
Az User Level alatt milyen különbségek vannak pl audiophile, consumer stb... beállítás között?
A Tidal kliens-nél miért nincs hang Fidelizer alatt?

(#83775) Tulku válasza fericske (#83771) üzenetére


Tulku
veterán

Csak erősítő...nincs benne dac...nem kell...egyébként tökéletes...

(#83776) nbencee válasza borix (#83774) üzenetére


nbencee
tag

Így van, az asztalon ikon fájl van, ő meg .exe-t keres. Mivel a foobar2000 32 bites, így alapvetően a C:\Program Files (x86)\foobar2000 települ, ha egyszer betallózod már emlékezni fog a mappára, és utána már csak alkalmazást kell kiválasztani.
Itt van egy leírás, hogy az egyes szintek mit művelnek a számítógéppel újraindításig, röviden igazából annyit csinál mindegyik, hogy több CPU erőforrást allokál a hangképzéshez és a lejátszó szoftvernek, mint alapból. A Purist a legdurvább, az elvileg így néz ki:

A gyakorlatban én egy i5, 8g ram, SSD, stb. 7 éves laptoppal rányomok a puristra, és semmi teljesítményvesztést nem tapasztalok, miközben fórumozok, olvasgatok, facebook, stb. , szóval azért ez elég marketingszagú szerintem, vagy az én 7 éves gépem annyira erős, hogy meg se kottyan neki, hogy elvették a teljesítmény 90%-át hangra, amit erősen kétlek ;]

SZERK: Tidalom nincs, abban csak találgatni tudok, de valószínű elveszi a windowstól a hanglejátszás lehetőségét, és ezért olyan beállításaid vannak, hogy csak az adott lejátszóprogram csinálhat hangot

[ Szerkesztve ]

(#83777) Dorian válasza nbencee (#83776) üzenetére


Dorian
félisten

i5, 8g ram, SSD gép röhögve elvégzi a "fórumozok, olvasgatok, facebook" feladatokat 5%-kal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83778) bkercso válasza Tulku (#83770) üzenetére


bkercso
nagyúr

különböző hangerőkhöz tartozó előfok-végfok karakterisztikákból is
szerinem aligha :N

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83779) Bodz válasza Nahát! (#83760) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Inkább mint dac érdekes. Bár nem rossz az erősítője (főleg a D20-hoz képest), de erősen fejes függő, hogy mennyire lesz elég.

(#83780) Bodz válasza gaben22 (#83753) üzenetére


Bodz
Topikgazda

WA22 passz, nem tudom. De mindenáron csövezni akarsz?

(#83781) gaben22 válasza Bodz (#83780) üzenetére


gaben22
senior tag

Egyszer szeretnék, de nem most és nem mindenáron, mert a teljes parkot nem akarom lecserélni fejhallgatóstul csak azért, hogy legyen :). Biztos lesz még más fejhallgatóm csak remélhetőleg nem most. Ha solid state-nél maradnék, akkor viszont nem mennék el ilyen árig.

Max 300k HUF-ig esetleg tudsz ajánlani EU-ból beszerezhető (akár használtat) analóg hangzáshoz közelítő meleg hangú ütős basszusokkal meg jó közepekkel fully balanced valamit? Sok elektronikus zenét hallgatok. A fő fejhallgatóm Fostex TR-X00 a DAC pedig ADI-2 2019.

Liquid Carbon X nem rossz egyébként csak valami hiányzik. Biztos hangulatfüggő is mert ma éjjel egész jól elvoltam vele, mondjuk piáltam is hozzá :).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83782) Zoliee válasza gaben22 (#83781) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...mondjuk piáltam is hozzá..."
Akkor megvan a megoldás, hogyan használd. :DDD

(#83783) fattyu válasza gaben22 (#83781) üzenetére


fattyu
veterán

300ezerből azért egy ideig lehet inni... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83784) Nahát! válasza Bodz (#83779) üzenetére


Nahát!
tag

Köszönöm a választ!

Egy Audio-Technika ATH M50x-hez elég lehet? (38 ohm impedancia, 99 dB érzékenység.)

Van ajánlott bolt EU-n belül ahonnan beszerezhető?

[ Szerkesztve ]

(#83785) borix válasza nbencee (#83776) üzenetére


borix
őstag

Köszi. A fidelizert már régebben próbálgattam nagy különbséget akkor nem vettem észre.
Kihalljátok ti a fidelizer használatát?
Feladatkezelővel leállítom a fidelizert és minden ugyan úgy megy tovább.

(#83786) sNk77


sNk77
aktív tag

Tidal 400ft. 120 napra, legalábbis nekem jött róla e-mail. Vagy ennyit se ér?

nádpálca

(#83787) borix válasza sNk77 (#83786) üzenetére


borix
őstag

Miért ne érne?
Nem vagy oda az Master anyagért attól még ott van a flac CD minőség, de a 320kbps AAC sem rossz.

(#83788) gretzky77 válasza sNk77 (#83786) üzenetére


gretzky77
veterán

Én nem kaptam emailt, pedig van előfizum

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#83789) bala6120 válasza Bodz (#83721) üzenetére


bala6120
senior tag

Szerinted, szerintetek a láncomban jelentene pozitív változást egy Topping D50s?

(#83790) sNk77 válasza borix (#83787) üzenetére


sNk77
aktív tag

Nem tudom, azért kérdeztem. :)

nádpálca

(#83791) sNk77 válasza gretzky77 (#83788) üzenetére


sNk77
aktív tag

Gondolom akkor azért. Ez biztos csak annak jár aki 5 éve be sem lépett. :DDD [kép] [kép]

Vagy majd későbbb kapsz más ajánlatot mert előfizető vagy. A HUF 2 az kérlek 400 akar lenni(annyit vont le), a renew 20.04.21. meg gondolom 21.04.21. Amit furcsálltam, hogy mindegy mit akartam, 400 huf aszt' jóvan. A családi, a premium, a hi-fi, stb.

nádpálca

(#83792) fattyu válasza bala6120 (#83789) üzenetére


fattyu
veterán

Oldalra lépés az nem előre. főleg hogy most vettél erősítőt ami singe ended. felesleges.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83793) borix válasza sNk77 (#83791) üzenetére


borix
őstag

[link] Tidal 120 nap/400Ft. új felhasználóknak.
Valószínű, hogy neked azért küldték mer már régen nem használtad.

[ Szerkesztve ]

(#83794) gaben22 válasza Zoliee (#83782) üzenetére


gaben22
senior tag

végülis megpróbálhatom, csak lehet a végén nem az erősítőm lesz csöves :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#83795) bala6120 válasza fattyu (#83792) üzenetére


bala6120
senior tag

Rendben, köszönöm.

(#83796) Balerik válasza Nahát! (#83784) üzenetére


Balerik
aktív tag

Szia!
Bár @Bodz-tól kérdezted, de nekem is ő ajánlotta és innét rendeltem meg (ez is az ő ajánlása) és egy hét alatt megjött, bár akkor akciós volt.
Hifi-Express-el nekem nagyon pozítiv tapasztalatom van. A tőlük rendelt cuccok általában egy hét alatt megérkeztek.
Dac-ét SDAC-hoz képest sokkal jobb (a tesztekben is nagyon jól szerepel) a fejeserősítője is jó alap célokra, de sokat bent hagy a DAC részben.

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#83797) Nahát! válasza Balerik (#83796) üzenetére


Nahát!
tag

Szia, köszi!

Használsz hozzá külön erősítőt, milyet?

(#83798) Balerik válasza Nahát! (#83797) üzenetére


Balerik
aktív tag

Igen használok akkor a fejest hallgatok, hangfalaknál nem. SMSL-SP100

Elmúlik.

(#83799) RedCactus válasza Balerik (#83796) üzenetére


RedCactus
senior tag

Hi-Fi express-ről rendeltem én is, de nekem UK-ból rendelve majdnem egy hónap volt és Kínából küldték, viszont a vámon nem volt gond vele.

Ezt leszámítva remek darab, a fejhallgató erősítője is tökéletes nekem.

(#83800) alphamooncam


alphamooncam
őstag

[link] Ugyan a clipping jelenséget kívánja magyarázni a cikk, én ezen túlmenően ajánlom figyelmébe azoknak is akik kedvelik a jó számokat mutató termékeket mások figyelmébe ajánlani. ;]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.