Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83401) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok mobiltelefon mellé keresnék még mindig Dac-ot! A 2 jelölt jelen állás szerint az iBasso DC03 lenne vagy van most aprón egy Fiio Q1mark II egész jó áron! Melyiket ajánlanátok? Lg Wing + Final Sonorous II fejes kombó! Köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#83402) v-man válasza osonte (#83400) üzenetére


v-man
őstag

Alaplap, proci, ssd és ram ajánlás is kérhető?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#83403) Dorien válasza gretzky77 (#83401) üzenetére


Dorien
veterán

A hangerőszabályzó, a bass boost és az akksi nem elég érv a Q1 Mk2 mellett? Meg hogy van balanced kimenet is rajta? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83404) gretzky77 válasza Dorien (#83403) üzenetére


gretzky77
veterán

Balanced számomra valószínűleg indiferens lenne, bár később ki tudja! Méret viszont mínusz! Mennyire megbízhatóak ezek, Fiio használt lenne az iBasso meg ugye új! Gari miatt kérdezem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#83405) orbano válasza osonte (#83400) üzenetére


orbano
félisten

A Silverstone már megvan, SFX kellett. Mondjuk most új házam van, amiben elfér egy nagyobb, de kérdés, hogy van-e akkora különbség, hogy megérje a plusz kiadást és macerát. Hallani ezt sem hallom, SFX-L, 12-es ventilátorral, és hát HTPC-t hajt, 100 watt fölé legfeljebb akkor menne, ha beleöntök egy bögre kakaót.

A vér nem válik VAZZE!™

(#83406) alphamooncam válasza orbano (#83395) üzenetére


alphamooncam
őstag

Egy hete vettem egy 10 generációs Intel konfigot játékra a gyereknek.

Egy FSP Hyper 550W táp került bele.

Teljesen rendben van, sőt meglepően sokat javult a hang egy külső tápos Gigabyte Brix-hez (J1900) képest, de azt nem tudom megmondani, hogy ebből mennyit számít a táp, mert ugye ez teljesen új a konfig.

Azt azért hozzá kell tenni, hogy az új konfig M.2 PCIe-s háttértárat használ az mSata SSD helyett, szóval sokat javult az adatgyorsaság is.

Az íróasztali hangrendszerem többi része ugyanaz maradt, tehát Supra USB, NAD D3020 DAC/erősítő, AT-AD900X.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83407) bkercso válasza gretzky77 (#83401) üzenetére


bkercso
nagyúr

A DC02-t ismerem csak, a DAC-ja igen jó, a fejeserősítő viszont nem túl combos hangminőség terén (sem).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83408) gretzky77 válasza bkercso (#83407) üzenetére


gretzky77
veterán

Ó köszönöm, hát akkor passz, hogy mi legyen! Na még alszom rá

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#83409) Sinesol válasza orbano (#83405) üzenetére


Sinesol
veterán

Olyan óriási különbség biztos nem lenne, ha egyáltalán lenne valami, jelenlegi tápod sem rossz. Mondjuk ha már gondolkodnál valamin, akkor itt van ez. [link] ;]
1-2 ligával feljebb játszik a simán csak jó tápoknál, lehet mutatna valami különbséget. Ha mást nem is, legalább csendesebb lenne a gép és jobban tudnál figyelni a zenére. :D

Néztem gyártó oldalát, 12 év garit adnak rá, asszem ez azért már eléggé meggyőző.

[ Szerkesztve ]

(#83410) Nahát! válasza gretzky77 (#83408) üzenetére


Nahát!
tag

Lotoo PAW S1?

(#83411) Dave™ válasza Sinesol (#83409) üzenetére


Dave™
nagyúr

Majdnem ennyibe került a gépem... ami kisebb, mint ez a táp :D

(#83412) orbano válasza Sinesol (#83409) üzenetére


orbano
félisten

Sosem értettem ezt a fanless dolgot. Óriási teher az alkatrészeknek, óriási mérnöki munka a hűtési hatékonyság drámai esése miatt, óriási teher a pénztárcának, és mindez egy elanyagolható - ha nem kimutathatatlan mértékű - javulásért. Talán ha valami olyan extra csendes tanyán laknék. De mindenhol máshol egy jó 12-es ventilátort képtelenség meghallani, főleg 2-3 méteres távolságról egy fém doboz belsejében.

A vér nem válik VAZZE!™

(#83413) Ear001 válasza vlaca2 (#83391) üzenetére


Ear001
addikt

Jó képet csináltam, mi? Legalább egy kategóriát ugrott vele a Sotm, de kell hozzá egy lineáris táp is, hogy igazán előjöjjön minden zenén a Kaisei jósága. Amúgy nagyon komoly energiát hoz mélyben, tartást, testet, jobb felbontást, tempót, színeket.

(#83414) alphamooncam válasza Ear001 (#83413) üzenetére


alphamooncam
őstag

Sotm -ot Tompi féle táppal nem próbáltad? Csak kiváncsi lennék, ha igen mik a tapasztalataid.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83415) Sinesol válasza orbano (#83412) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem akkora teher az alkatrészeknek, egyrészt nyilván csúcskategóriások az alkatrészek, másrészt meg a design 94%-os a hatékonyságú, ami azt jelenti, hogy pl. 300wattos átlagos terhelés mellett a hőtermelés alig több mint 15watt.

Lehet nem is annyira a fanless dolog volt itt a cél, egyszerűen csak annyira hatékony a táp, hogy nincs is szükség ventire. A javulás sem annyira kicsi, az alkalmazott modern design és alkatrészek miatt nem csak a hatékonyság nagyon jó, a feszültségszabályzás pontossága is teljesen más liga az átlagos tápokhoz képest, a legdurvább kombinált terhelések mellett is max tizedszázalékos kilengések vannak. Mondjuk az kérdés, hogy ez mondjuk jelent-e kézzel fogható előnyt audioban az átlagos 30-40k árú jó minőségű tápokhoz képest.
De elmondhatod legalább, hogy te véded a környezetedet, kevesebb energiát pazarolsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#83416) vlaca2 válasza #01758976 (#83399) üzenetére


vlaca2
tag

Köszi! :)
(A hificollective-ről gondoltam a rendelést)

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#83417) orbano válasza Sinesol (#83415) üzenetére


orbano
félisten

Főleg egy nagyon max 150 wattot, de rálisan 50 wattot se fogyasztó htpc esetében, ahol eleve ugrik a hatékonyság, oda talán ilyen kis 150 wattos téglával jobban jársz. Legalábbis régebben valami ilyesmit olvastam :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#83418) vlaca2 válasza Ear001 (#83413) üzenetére


vlaca2
tag


Oh, bocsi ha copyright-os a kép :R :)
Köszi a megerősítést, akkor majd teszek vele egy próbát.
(Csak nem szívesen szedek szét működő eszközt tuning céllal, de rá tudom beszélni magam.) :DD

Lineáris tápról megy most is, az volt az első tuning.

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#83419) gretzky77 válasza Nahát! (#83410) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi, ránéztem, de ez nekem árban jelenleg már sok!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#83420) :AMF: válasza vlaca2 (#83416) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én is a hificollective-ről vettem pár hónapja. Szerintem inkább az, mint az alis.

(#83421) Ear001 válasza alphamooncam (#83414) üzenetére


Ear001
addikt

De azzal próbáltam. Sokat hozott a gyári táphoz képest.

(#83422) Exodius válasza orbano (#83412) üzenetére


Exodius
őstag

Erről van szó. be quiet! Straight Power 11 450W Gold-om van, aminek a ventije csak akkor pörög fel, ha bekapcsolom a gépet. Amúgy teljesen csöndes, lévén nem pörög benne a venti, mert nincs szükség rá. Hiszen kimérve 90W-t eszik a teljes gép és 7 éves.

Hol van itt az a + 55 ropi? Meg minek?

[ Szerkesztve ]

(#83423) bkercso válasza orbano (#83412) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sosem értettem ezt a fanless dolgot.
Van, aki érzékenyebb erre, illetve, aki simán megengedi magának, pl. amerikai pénztárcával.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83424) orbano válasza bkercso (#83423) üzenetére


orbano
félisten

Ez világos, én is rá voltam erre pistulva régen. Csak valahogy végül sosem érte meg. Nem az ára miatt, inkább a macera számított.

A vér nem válik VAZZE!™

(#83425) Tulku


Tulku
veterán

No köszönet Bodz bácsinak...Sileo lett és nagyon nem bántam meg...kerek minden.... :DDD

(#83426) Ribi válasza Sinesol (#83409) üzenetére


Ribi
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#83427) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok, újra itt. Jókat írtatok itt a Gustard H10-ről. Csak az a baj, hogy nem lehet már kapni. Van valami utódja, ami van olyan jó mint ő, vagy használtan érdemes vadászni rá?

(#83428) CyberFriend válasza letoltobeze (#83427) üzenetére


CyberFriend
tag

AVX-en van egy pimpelt H10.

(#83429) Sinesol válasza letoltobeze (#83427) üzenetére


Sinesol
veterán

Van utodja a H20 szemelyeben, de kicsit elszallt az arazas, nem tul versenykepes. A H10 azert volt nepszerű, mert olyan idoszakban jött jó arazassal, amikor nem sok hasonloan erős alternativa volt, ami volt, az meg joval dragabban. Mára viszont oriasit valtozott a piac, rengeteg jó erőben lévő, kiváló erősitő kapható elfogadható áron.

Pl itt van az uj SMSL-SH9, ami szokasosan jol sikerült, elmeletben sem erzekelhető torzitas, balanced design, massziv kimenő teljesitmeny. Designos kijelzőt is kapott, plusz extra minősegű potmétert, ami gyakorlatilag tökeletes channel balance-t tesz lehetővé, ez altaban még a többször dragabb keszülekek eseten is problemas lehet. Sikerült még magasabbra tenni azt a bizonyos lécet, csak talalnak valamit mindig, amivel a konkurrenciat leléphetik. :K

[ Szerkesztve ]

(#83430) Polllen válasza Sinesol (#83429) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pont tegnap néztem, h Z meg Currawong reviewet nem néztem még meg róla.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83431) s4tch válasza CyberFriend (#83428) üzenetére


s4tch
veterán

Hárommal fölötted írt ide is a tulaj. ;) Én hallottam ennek a nem pimpelt változatát, úgy is piszok jó volt.

(#83432) Bodz válasza Sinesol (#83429) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért népszerű, mert egy Violectric V200 klón tulajdonképpen. Meg persze a remek hangja miatt.
Régebben is voltak combos erősítők jó áron, én már megint nem értem, hogy miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#83433) letoltobeze válasza Sinesol (#83429) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Azt akarod mondani, hogy egy SMSL-SH9 szól olyan jól, mint egy Gustard H10?

(#83434) Sinesol válasza Bodz (#83432) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen Violectric klon volt, joval olcsobban, pont erről beszelek. Combos, jol teljesito erősitok pl. mik voltak viszonylag olcson parszaz dolcsiert? Nem sokra emlekszem, raadasul több regi erosebb darabrol az is kiderult, hogy csak marketing volt a megadott adat, esetleg csak bizonyos nagy impedancias fejesek mellett tudott jo teljesitmenyt leadni.

letoltobeze: Ja, minden bizonnyal igen.

[ Szerkesztve ]

(#83435) letoltobeze válasza CyberFriend (#83428) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Azt sajnos szerintem elviszik, mire én el tudnék menni érte...

(#83436) Bodz válasza Sinesol (#83434) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem, te első körben csak arról beszéltél, hogy azért népszerű, mert erős.
M-Stage, Asgard, Bravo V2, V90 pl. Jól teljesítő? Mire gondolsz? ASR mérés vagy felhasználói tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#83437) Sinesol válasza Bodz (#83436) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez azert nem egy tul acelos lista, ezek mellett okkal tunt ki a H10 anno. V90-het kepest nyilvan joval jobb egy V200 klon, a regi Asgard plusz a Bravo meg distortion factory a Vilectrichez kepest.

[ Szerkesztve ]

(#83438) Bodz válasza Sinesol (#83437) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most komolyan? Bedobtad az erőt, csak arra reagáltam, hogy voltak régebben is combos erősítők. Szó nem volt arról, hogy mi jobb, rosszabb a H10-nél, torzítás sem szerepelt az eredeti felvetésedben. Akkor lassan döntsük el, hogy miről is akaruk beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#83439) Sinesol válasza Bodz (#83438) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem kizarolag az erőről beszeltem, nem tudom miert probalod igy beallitani.

[ Szerkesztve ]

(#83440) Sinesol válasza Sinesol (#83439) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehet hogy az alabbi dolog okozott felreertest:

A “hasonloan erős alternativa” rész nem igazan a konkret ertelemben vett erőre vonatkozott, inkabb általanos minősegre, ertekre utalt. Kevesbe valasztekosan fogalmazva irhattam volna azt is, hogy hasonloan jo alternativa, ugyanazt jelentené.

Pl. ha azt mondom, az elektromos autozas erős alternativaja a hagyomanyos autozasnak, akkor senki sem az erőre, mint konkret fogalomra gondol.

[ Szerkesztve ]

(#83441) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Arik vagytok hogy így elvitatkoztok egymással, úgy hogy a felét nem értem :DD
De lejönnétek az én szintemre, és megmondanátok, hogy ha egy jóféle erősítőt akarok nem Sileo áron, akkor vadásszak-e egy H10-re, vagy jó-e a SMSL-SH9 vagy akár egy SMSL SP00?
:R

[ Szerkesztve ]

(#83442) Polllen


Polllen
nagyúr

Drop-n újra elérhet a ZEN Dac Signature, 250 USD.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83443) Bodz válasza Sinesol (#83440) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Utána pedig már mást jelent az erő? "Mára viszont oriasit valtozott a piac, rengeteg jó erőben lévő, kiváló erősitő kapható elfogadható áron." Most értelmező szótárt vagy kristálygömböt vegyek hozzád? ;]
Egyébként kizárólag arra reagáltam amit le is írtam, felesleges ennél többet belelátni.

[ Szerkesztve ]

(#83444) s4tch válasza letoltobeze (#83441) üzenetére


s4tch
veterán

Leginkább írj Tulkunak. Ha most keresnék dac nélküli erősítőt hasonló áron, azzal a H10-zel kezdeném a listám.

(#83445) Sinesol válasza letoltobeze (#83441) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha jo aron talalsz H10-et, akkor megerheti, de szerintem keves ra az esely. Ezzel szemben az újabb cuccokra nem kell vadaszgatni, többet tudnak, raadasul még garancia is van rájuk, ami nem epp utolso dolog.

(#83446) Sinesol válasza Bodz (#83443) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilvan ott mar a konkret jelenteserol van szo, nem tudom ez miert furcsa, a nyelv mar csak ilyen, adott szonak szövegkörnyezettől, mondatban betöltött szereptől is függ a jelentese. :K

[ Szerkesztve ]

(#83447) Bodz válasza letoltobeze (#83441) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehet H10-re vadászni, bár viszonylag ritka a használt piacon (ezért kéne lecsapni az AVX-en lévőre). Őszintén szólva én már elvesztettem a fonalat, hogy akkor mihez is kellene, mik az elvárásaid, kereted, stb. Csak annyi maradt meg (de az nagyon), hogy az ADI-2 nem a legjobb barátod továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#83448) Bodz válasza Sinesol (#83446) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, ilyen ez a nyelv. Sajnos fórumozás közben sokszor félreértik egymást az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#83449) letoltobeze válasza Bodz (#83447) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Valahogy sajnos még nem tudtam olyan hangot kicsikarni az ADI-bol, ami tényleg tetszene :U

(#83450) Sinesol válasza letoltobeze (#83449) üzenetére


Sinesol
veterán

Valtoztak a fejesek, vagy meg mindig HD600, DT770, plusz meg valami. Ha jol emlekszem ezek voltak, ugye?
Es hogy az LCD2 amit visszakuldtel, nagyjabol tetszett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.