Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) bala6120 válasza contaxg (#83000) üzenetére


bala6120
senior tag

Köszi!
Kipróbáltam... Ebből költekezés lesz megint :D
Core-t felraktam egy régi notira(Core 2 Duo, 3 GB RAM), Bridgenek rpi4-re a RoPieeeXL-t, lánc folytatása az aláírásomban.
Eredmény: :Y

(#83002) Patice válasza bala6120 (#83001) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha összeadod egy éves Tidal előfizu is kb. annyi, mint a roon egy évre.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83003) s4tch válasza Patice (#83002) üzenetére


s4tch
veterán

Csak épp a roon nem tartalmaz egy perc zenét sem. Vagy alá kell tenni pár száz GB zenét, vagy elő kell fizetni mellé Tidalra. Én drágállom, de elismerem, hogy messze, messze a legjobb környezet, ha digitális lejátszás a cél. A legutóbbi próba időszak végén nem fizettem elő, lehet, hogy most megtartom.

(#83004) Zoliee válasza contaxg (#83000) üzenetére


Zoliee
senior tag

Úgy éreztem, hogy nem szabadna kipróbálnom.. :(
Van a gépen JRiver27, Audirvana, foobar2000, de alapbeállítással, 1-2 szám meghallgatása után elmondható: ez a lejátszó tényleg más, tetszik.
Na majd még próbálgatom.
Köszi a linket. :R

(#83005) borix válasza s4tch (#83003) üzenetére


borix
őstag

Tidal előfizu többen összeállva 600-750Ft havonta.
A gépen tárolt pár száz GB zene esetén azokat szinte bármilyen lejátaszón hallgathatod.
A Roon árát összerakva 4-5 év alatt pl egy komolyabb fejes ára kijönne, ami többet hoz mint egy lejátszó.
Van rá pénz akkor nem számít...

(#83006) Ear001 válasza borix (#83005) üzenetére


Ear001
addikt

A Roon nem csak ügyes, hanem jól is szól. A matek nagyon olcsó, belépőszintű láncnál kijöhet, de feljebb már nem, a forrás oldali hiányosságokat nem tudod a lánc végén kompenzálni.

(#83007) borix válasza Ear001 (#83006) üzenetére


borix
őstag

Persze, persze.
1 A DSD mennyivel jobban szól mint a sima CD változat, még gyenge rendszeren is hallható.
Jobban megnézve csak CD van felkonvertálva DSD formátumba kamu.
2 A CD minőség mennyivel jobb mint a tömörített, jól hallható.
Vaktesztben össze vissza téveszt.
3 A Roon, kicsit emel a hangerőn + okosan színez?
Válasznak ott a válaszod...

(#83008) Polllen válasza Ear001 (#83006) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én most behúztam az 1 USD-s próba verziót 3 hónapra, de szkeptikus vagyok. 36k egy évre. 5 év alatt 180k. Ebből már kijön valami jó streamer, ami elkezeli rendesen a dolgokat.
Eddig moode-t használtam, ezzel vetem majd össze, tidal lesz a hanganyag.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83009) dgyuri0123 válasza Polllen (#83008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ehhez az összeghez nyugodtan számoljunk még hozzá kb. 120-160 ezret, amennyibe egy "felturbózott" RPI kerül, + a dac 200-300k és már ott is vagyunk árban egy Pioneer N70AE, vagy hasonló kaliberű hálózati lejátszónál. Aztán azon el lehet még vitázni, hogy melyik jobb hangra, de na... :D Szóval, nálam nem kérdés egy ideje, hogy mit választanék ismét, ha váltanék N70A-ról felfelé. Volt 300 ezres dacom + lineáris táp+ laptop/JRiver (az sem ingyen van), de az sem volt "elég".

"csak a zene van"

(#83010) Zoliee válasza dgyuri0123 (#83009) üzenetére


Zoliee
senior tag

Itt a lényeg szerintem az, hogy van választási lehetőséged.
Ki lehet próbálni ingyen. Azért 3 hónap alatt eldönthető, megér-e Neked ennyit.
És kb ennyi, nem több.
Az ára tényleg durva, főleg ha ritkán van lehetőséged zenehallgatásra, és/vagy pénztárcád nem engedi, és/vagy ezeregy ok...
Persze itt nem Rád gondoltam, hanem csak úgy általánosságban.

(#83011) Ear001 válasza borix (#83007) üzenetére


Ear001
addikt

Ne haragudj, de te most miről beszélsz?

A harmadikhoz csak egy dolog. Rengetegen használják a Roon-t mint szervert, és hozzá más végpontot. Ebben az esetben nem csak a Roon hangerő szabályzója nincs bekapcsolva, ami gyakorlatilag értelmezhetetlen lenne ilyen környezetben, de az okosan színezés sem igazán kivitelezhető, ha csak nem gondolod, hogy minden egyes fájlt kicsomagol, meg EQ-z, majd visszacsomagol. Amúgy erre, nagyon okos és ügyes EQ-zásra is van lehetőség benne, de alaphelyzetben nem ezt csinálja. Csak alaból jól szól. Nálam jobban, mint az Audirvana két főváltozata, az Amarra két generációja, a Vox, az iTunes, meg még nem is tudom mit próbáltam még.

(#83012) Dave™


Dave™
nagyúr

Mennyire számít eretnek megoldásnak, ha a normál előerősítős RCA kimenettel nem rendelkező CTH fejhallgató kimenetét kötöm össze a NAD D3020 AUX2 bemenetével, amit elvileg hordozható eszközökhöz terveztek, amik gyakorlatilag mind fejhallgató kimenetek? A cél itt az, hogy a csöves hangzást picit bevonjam a hangsugárzós láncba is, és igazából semmi kivetnivalót nem hallok a hangjában, sőt, jobban tetszik mint direktben a DAC-ról. A gyerekek miatt nagyon kevés idő/lehetőség jut a hangsugárzókra, ezért nem invesztálnék bele, majd maximum 1-2 év múlva.

Egyszerűsítve, hogy egyértelműbb legyen: egy hibrid csöves fejhallgatóerősítő fejhallgató kimenetét használnám az integrált D osztályú NAD D3020 bemeneteként hangsugárzókhoz, de olyan bemeneten, ami elvileg fejhallgató kimenetekre lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#83013) borix válasza Ear001 (#83011) üzenetére


borix
őstag

Milyen fejessel és mi van alatta?

(#83014) bkercso válasza Dave™ (#83012) üzenetére


bkercso
nagyúr

Járhat út, de lehet, h a csöves színezés csak leterhelve produkálódik. Ekkor kell egy fejeselosztó és ellenállásterhelés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83015) Dave™ válasza bkercso (#83014) üzenetére


Dave™
nagyúr

"Pont úgy szól", mint fejhallgatókkal. Selymes, lágy, enyhén meleg. Meg szélesebb a színpad is. Ami fura, hogy azt hittem sokkal lejjebb kell venni a hangerőt így a fejhallgató erősítőn, de kb. ugyanúgy van, mint fejesekkel.

(#83016) blkmrkt


blkmrkt
csendes tag

Sziasztok,

BX5 (vagy BX8 - ez még eldől) mellé mennyire lenne jó választás egy M-Audio air hub? Keresgéltem de nem igazán találtam róla sok véleményt. Inputokra nincs szükségem és főleg videóvágás- és ehhez kapcsolatos hang utómunkákhoz szeretném fejleszteni a setupomat, jelenleg 1250b + Realtek ALC887 kombó van... :) Van most valami más best buy esetleg ebben a ~25.000-es kategóriában, vagy jó lesz nekem az air hub?

(#83017) v-man válasza contaxg (#83000) üzenetére


v-man
őstag

Köszi, már rég terveztem kipróbálni :))

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#83018) s4tch válasza borix (#83013) üzenetére


s4tch
veterán

Teljesen mindegy, és nem csak fejessel hallani a különbséget. A minap egy alap RPi4 + Modi 3 + CXA80 + MA Silver álló hangfal (franc tudja, pontosan melyik típus) lánc tulaja mesélte, hogy egyetlen dolgot változtatott (telepített a helyi hálón egy gépre egy roon szervert, és a Pi4-en a Volumio helyére RoPieee került), és tisztább, kissé világosabb, érzetre részletesebb hangot kapott. Egy másik hangfallal hallottam én is a lépcsőket: windows 10 + tidal desktop viszonylag zajos volt, ehhez képest ugyanazon a hardveren a volumio, majd a Pi4 + Volumio, majd a Pi4 mellé egy rendesebb táp is tisztított a hangon.

A win10 + foobar <<< volumio < roon rangsor nálam, átlagos asztali konfigon is gyönyörűen tetten érhető úgy, hogy mögötte XD05 Plus, Little Dot MK2, Elear van. Sőt, a win10 + foobarhoz képest a roon úgy is előrelépés, hogy hálózaton megy a hang a Marantz MCR611-re. És akkor arról még nem beszéltünk, hogy van-e még egy olyan szoftveres környezet, ami annyira kézre áll, mint a roon, kezdve a csont nélkül működő remote app-tól (hello, audirvana és a fostalicska mobil app) az ajánlásokon keresztül a csont nélküli tidal integrációig.

(#83019) borix válasza s4tch (#83018) üzenetére


borix
őstag

Roon évek alatt drágábban jön ki mint egy Bluesound node2 i ami ha nem lenne elég, akkor meg rámennek egy 400-500eFt-os média lejátszóra.
Elhiszem, hogy kihallani a különbséget, az emberek sok mindent kihallani vélnek, meg is fizetik az árát, míg egy rendes vakteszten jól el nem csúsznak.
Addig a tápszűrős hosszabbító, hifi router, drága kábel minden játszott...

Foobar, MusicBee, JRiver még a Roon-t is végig próbálgattam.

Hallani véltem különbségeket, később egyre kevésbé...

[ Szerkesztve ]

(#83020) letoltobeze válasza levrises (#82995) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szívesen. Majd írd meg hogy mire jutottál...

(#83021) Zoliee válasza borix (#83019) üzenetére


Zoliee
senior tag

Nem akartam ebbe belefolyni, de csak nem bírom ki: évekkel ezelőtt én is kipróbáltam egy 14 napos próbaverzióját a roon-nak. Semmi nem jött át abból, amiért sokan kedvelik. Nem is fizettem elő rá.
Most (persze más rendszeren) tetszik. Én nem változtam, a rendszerem viszont teljes egészében. Talán ezért változott a véleményem.

(#83022) v-man válasza s4tch (#83018) üzenetére


v-man
őstag

csont nélkül működő remote app nálam egyfolytában kapcsolatot veszít ha X percig nem piszkalom, és addig nem is kapcsolódik újra, míg a pcn nem kapcsolom ki-be a tavvezerlest :(

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#83023) borix válasza Zoliee (#83021) üzenetére


borix
őstag

Ki lehet próbálni 3 hónap alatt lehet tesztelgetni, aki használja nyilván védi, akinek meg nem adott annyit, hogy kifizessen érte évi 36eFt összeget, az meg úgysem költ rá.

(#83024) verybigboy


verybigboy
senior tag

Koax kábel az egyenlő Intreconnect kábel? (lehet hülyeséget kérdezek?!?!)

A koax kábelnél nem alap feltétel a 75 Ohm megléte ... ha jól tudom ott sima RCA csatlakozó ezt a követelményt NEM teljesíti ... de lehet valamit nagyon keverek, felvilágosítanátok "Please"!?!?

Koax kábelnél sokszor RCA csatit látok akkor az most kerülendő, vagy akkor hogy van ez???

:R :R :R

(#83025) Dorien válasza borix (#83023) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem egy lifetime zenelejátszó lincenszért is elég sok az a 36k, hát még évente... :) Akkor már inkább tényleg valami Tidal, amivel lehet hallgatni lossless minőségben bármit. Na de mindenki annyit költ erre a hobbira, amennyit tud / akar.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83026) borix válasza Dorien (#83025) üzenetére


borix
őstag

A Roon pc-n hálózati lejátszó.
Akiknek nem felel meg a Tidal win felületű lejátszás, vagy az Audirvana lejátszóban lejátszása, azok használják pc-n.
Deezer-en is van CD minőség FLAC, de az Apple Music 256kbps AAC is már elég jó, többség vaktesztben össze vissza tévesztene köztük, én is...

[ Szerkesztve ]

(#83027) bkercso válasza verybigboy (#83024) üzenetére


bkercso
nagyúr

A coax-on RCA vagy BNC csati van, de kábelből és csatiból is 75ohmos kell elvileg. Mással is műxik, csak meghallani.
Az Interconnect az analóg (stereo) RCA, és ott mindegy a hullámimpedancia.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83028) verybigboy válasza bkercso (#83027) üzenetére


verybigboy
senior tag

Tehát coax-on az RCA vagy BNC csatlakozónak NEM hagyományos standard csatlakozó kell, hanem a 75 Ohmos verzió akkor tulajdonképpen "speciális" RCA és BNC ... ugye? Van speciálisan 75 Ohm-os verzió ezekből akkor?!

Pl. kerestem coax kábelt és volt ahol a kép 2 db. kábelt mutatott ... hmm. volt ahol meg egyet. Van ebből két kábeles verzió is és egy kábeles verzió is?

(#83029) s4tch válasza borix (#83019) üzenetére


s4tch
veterán

Írok a hifi topikba, mert ez itt kezd erősen off lenni.

(#83030) Dorien válasza borix (#83026) üzenetére


Dorien
veterán

Jó néhány albumot megvásároltam már iTunes-on, nekem teljesen jó az a minőség. AAC-ból konvertált 320kbps MP3. Lejátszónak meg JRiver.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83031) zsizsef válasza contaxg (#83000) üzenetére


zsizsef
senior tag

:R

(#83032) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

Először is mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Ma este megjött:

Azt mondtátok a legjobbat vegyem, így tettem.
AKG 712PRO + Topping DX3PRO
Nem ezt a fejest akartam, ez lett, zárt nem volt amire rábólintottam volna.
Fejes topikban leirtam a véleményem erről a fejesről, ha vkit érdekel.
A dac-amp - ról nem tudok véleményt mondani, sose volt, nincs mivel össze hasonlítani.

(#83034) Bodz válasza cooi11 (#82999) üzenetére


Bodz
Topikgazda

M200. Csak praktikusabb, azért tv-hez szerintem igen jól jön a távos hangerőszabályzás.

(#83035) borix válasza lanszelot (#83032) üzenetére


borix
őstag

Állíts az erősítésen, a Gain-t vedd magasabbra akkor a mélyhangok is megjönnek.

[ Szerkesztve ]

(#83036) Dorien válasza verybigboy (#83028) üzenetére


Dorien
veterán

Általában a coax kábelekhez oda szokták írni, hogy digitális vagy analóg jelátvitelre valók. Digitális audio átvitelhez (forráskészülék > DAC) 1db coax kábel kell (itt az S/PDIF szabvány követeli meg a 75 ohm-ot a jelút két végén). (1x RCA / ritkábban 1x BNC) [link]

Analóg audio jelátvitelhez (DAC > erősítő) 2db (sztereo, jobb + bal) csatorna kell. Ezek persze futhatnak egy kábelben is. Az "interconnect kábel" jelzőt inkább ezekre használják a Hi-Fi-ben. A készülékek kimenetei / bemenetei egyértelműen meghatározzák, hogy milyen összekötés lehetséges. (2x RCA / ritkábban 1x TRS jack) - Van balanced is, azt most inkább nem keverem ide.

Borix: Ez mondjuk jó ötlet. :) Volt néhány AKG fejesem, de egyiket sem tudtam igazán izmos erősítővel meghajtani...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83037) bkercso válasza verybigboy (#83024) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, rádiófrekvencián már megadják a csatlakozók és kábelek hullámimpedanciáját, mert ott már számít. Létezik 50 és 75 ohmos káébel és csati is.
BNC-k 50 ohmosak szoktak lenni; nem tudom, van-e 75 ohmos.
USB 90 ohmos.
SPDIF coax meg 75 ohmos szokott lenni.

Csak annyi a lényeg, hogy ne változzon a hullámimp. sehol, mert akkor részleges visszaverődést szenved a jel. Hogy mennyi, az szabvány kérdése.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83038) Multibit válasza bkercso (#83037) üzenetére


Multibit
veterán

BNC-k 50 ohmosak szoktak lenni; nem tudom, van-e 75 ohmos.
Van.

[ Szerkesztve ]

(#83039) Tim82


Tim82
nagyúr

Olcsó és elfogadható minőségű szimmetrikus (mindkét végén XLR csatlakozós) kábelt tudtok ajánlani?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#83040) lanszelot válasza borix (#83035) üzenetére


lanszelot
addikt

Gain-t ki be lehet kapcsolni, ennyi. Nem lehet állítgatni.
Vagy nem tudok róla.
Elolvastam s használatit, de semmi se volt benne.
Fogalmam sincs hogy kell használni, így használom ahogy értelmezem. Lehet rosszul. :)

(#83041) verybigboy


verybigboy
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek ki koax témában megnyílvánúlt ... így már azért tisztább a kép!!!

Próbáltam netten inót kapni, de nem igazán sikerült, itt azért mindez (mostanra) letisztúlt.

Respect!

(#83042) FJC válasza Multibit (#83038) üzenetére


FJC
aktív tag

Van.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#83043) bkercso válasza Multibit (#83038) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83044) Ear001 válasza Tim82 (#83039) üzenetére


Ear001
addikt

Nézz ki egy neked kellő Mogamit, amíg van.

(#83045) borix válasza lanszelot (#83040) üzenetére


borix
őstag

[link] [link]
Hallanod kell a különbséget!

(#83046) lanszelot válasza borix (#83045) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen, így kapcsolom be, ezt tudom, de állítgatni nem tudom hogy kell

(#83047) Eugene Roe válasza lanszelot (#83032) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Pont ez van nekem is :D annyi én most fogom megcsinálni a bass modot a fejesre! Gratula!

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#83048) Bodz válasza Tim82 (#83039) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mennyire olcsót szeretnél?

(#83049) Tim82 válasza Bodz (#83048) üzenetére


Tim82
nagyúr

Örülnék, ha egy pár meglenne 10k-ból legfeljebb. Pl. a Roland RMC-B3 ( [link] ) kábeleit nézegettem, jól gondolom, hogy ezek alkalmasak mondjuk egy Hifiberry Dac+ Pro XLR ( [link] ) és egy Loxjie P20 összekötésére?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#83050) wdarty


wdarty
tag

Összekötő kábeleket hol érdemes vásárolni?
XLR (dac->amp), RCA(dac->hangfal), meg hangfal kábelt keresek.
Kicsit zsúfolt helyen lennének, normálisan árnyékoltakat keresnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.