Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) Vistaboy válasza Vistaboy (#94000) üzenetére


Vistaboy
veterán

Illetve, lehet, hogy mégsem. :P

Bocsi, szóval az a gondom, hogy a jelenlegi hangrendszerem egy Audioprobe SPARTAN A Black DAC + 2 db, JBL LSR305 típusú stúdió monitor. A Windows 10-ről 11-re váltás óta egyre gyakrabban fordult elő nálam a Watchdog Violation nevű kékhalál-képernyő (BSOD), és mivel legalább két tucatnyi oka lehet egy ilyennek, eddig nem igazán sikerült kiszűrnöm, hogy pontosan melyik hardver vagy szoftver okozhatja...

Nemrég vettem új VGA-t, és ezzel az egyetlen ezköz, ami azóta nem lett kicserélve, hogy ez a hiba előfordult, a külső DAC maradt. Amit tegnapig kiderítettem, hogy az esetek döntő többségében akkor fagyott le a gép, ha letöltés közben videót nézek (YouTube, vagy MPC-BE, mindegy), de akkor is előfordult már, ha a Windows rendszerhangja megszólalt (pl. USB-s HDD csatlakoztatásnál), szóval egyre nagyobb lett az esélye, hogy a kékhalálért valószínűleg a régi (Még Windows 10-es) drivere lehet a ludas.

Sajnos nem találtam hozzá frissebbet, csak egy béta verziót, ami már több, mint egy éves, tavaly június végi, ezt raktam fel hozzá nemrég, de ez sem hozott javulást a dologgal kapcsolatban.

Kérdés: Ti tudtok hasonló esetről, vagy esetleg másnál is előfordul ilyen kékhalál, gondolok itt elsősorban a régi driverekre, mert nagyon úgy néz ki, hogy már újabb nem fog érkezni, így hamarosan le kell cserélni a cuccot, ha továbbra is fagyogat.

Ui.: Ma reggel nem volt jó nálunk a DIGI, kompletten lehalt, szóval semmiféle letöltés nem ment a háttérben. Mivel csak animét tudok ilyenkor nézni, mondom, oké, ez van. De két részt sem tudtam végignézni, kétszer is lefagyott egymás után, ugyanúgy a Watchdoggal. Mérgemben kihúztam a DAC USB-csatiját, átküldtem a hangot a monitor hangszóróira (rémes volt, de jobb, mintha lefagyna), és lássanak csodát, 5 részt megnéztem kékhalál nélkül.

Úgyhogy tutira a DAC - vagyis a drivere - okozza a problémát. Valakinek ötlet, hogy lehetne megoldást találni, vagy mindenképp új DAC kell? :F

Ha pedig az kell, melyiket ajánljátok a Spartan A helyett? Egy 6.3 mm Sztereó Jack kábellel (Oyaide Neo) van összekötve jelenleg, olyan DAC kellene, aminek a hátán van ilyen csatlakozó. Köszi előre is. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#94002) s4tch válasza Vistaboy (#94001) üzenetére


s4tch
veterán

2 dolgot próbálnék ki: egyrészt egy másik kábelt, másrészt egy másik gépet (vagy akár a mostanit, egy másik rendszervinyóval).

(Új dac választása esetén a meglevő kábel lenne a 20. szempont, amit figyelembe vennék.)

(#94003) Vistaboy válasza s4tch (#94002) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem hiszem, hogy a kábel miatt kékhalálozna a gép. Sajnos nincs másik, venni pedig most azért nem akarok még egy kábelt, hogy kipróbáljam. Ha már újat veszek, akkor mindent lecserélek. Elsődlegesen most arra lennék kíváncsi, megoldható-e a dolog egyedül a DAC cseréjével, mert szerintem ehhez a típushoz már nem fognak új drivert kiadni és ez tutira szoftveres problémának tűnik.

Másik SSD-t sem fogok most tudni venni, sajnos maximum egy windows újratelepítés fér bele jelenleg, és az is majd csak később, ha lesz időm.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#94004) Polllen válasza Vistaboy (#94003) üzenetére


Polllen
nagyúr

A Windows 11-re váltás tiszta telepítés volt?
Más USB portokon is ezt csinálja? (Lehet alaplap is.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94005) fericske válasza Ba cy lus (#93997) üzenetére


fericske
addikt

Nincs.

(#94006) Vistaboy válasza Polllen (#94004) üzenetére


Vistaboy
veterán

Kipróbáltam másik porton, ugyanaz volt. Néha van, hogy pár napig nem jön elő a hiba, emlékszem, egyszer majdnem két hétig semmi nem volt, már kezdtem örülni, aztán egyszer csak a legrosszabbkor fagyott ki, de még a kékhalál képernyő sem jött be, csak abból tudtam, hogy lefagyott, hogy nem reagált semmire és újraindult.

A Windows 11-re először frissítéssel váltottam, de amikor nemrég elhoztam az ASUS X570 alaplapot, akkor tisztán újraraktam. Amúgy nem hiszem, hogy a lap a hibás, mert a korábbival is ezt csinálta. Akkoriban még a VGA-driverre és a SATA AHCI-meghajtóra gyanakodtam, mert a legtöbb hely, amit néztem, elsődlegesen ezeket okolta emiatt a Watchdog Violation BSOD miatt. Persze kipróbáltam mindent, amit javasoltak, és annyit értem el, hogy egy ideig jó volt, aztán újra előjött, részint a legváratlanabb esetben, mikor a legjobban mert a letöltés, és persze a qBittorrent a legnagyobb méretű torrenteket kezdte el újraellenőrizni, a hajamat eldobtam, mire végzett velük (Anime BDMV-torrentekről van szó, ezek úgy 100 GB körül indulnak, de van már 1 TB-os torrentem is seedben).

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#94007) btraven


btraven
őstag

Topping DX7 Pro+
Tube mód és Transistor mód bekapcsolható.

(#94008) Ba cy lus válasza btraven (#94007) üzenetére


Ba cy lus
őstag

OFF-ban mit szimulál? :F

(#94009) niof válasza Vistaboy (#94001) üzenetére


niof
addikt

Nekem is ilyenem volt. Ha visszakeresel a topikban, láthatod, hogy mennyit szívtam vele. Eleinte csak pattogott a hang, amit különféle trükkökkel majdnem teljesen el tudtam tüntetni, de végül nem a Windows-ban volt a hiba. Sajnos ez a Spartan hw hibája lesz. Azért vagyok biztos benne, mert mikor lecseréltem, elvittem a melóhelyre, hogy ott talán jó lesz, hátha a laptoppal, vagy a Windows-al van gond. Aztán a melóhelyen 2 gépen is ugyanezt a hibát okozta "DPC Watchdog Violation"... Szóval egyértelműen a hw hibás. Sajnáltam, mert jó hangja volt, és 2 független kimenete. Én is 305-el használtam amúgy. :B

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94010) btraven válasza Ba cy lus (#94008) üzenetére


btraven
őstag

Gondolom akkor op-amp módban van. :)

Más:
Van nekem egy Marantz erősítőm és van rajta bass meg treble poti. Ha teljesen rátekerem a bass-t akkor sokkal több a mély. De olyan kellemesen teszi rá, nincs torzítás. Nyilván ez ízlés kérdése, mert először jó hallgatni hogy de érdekes, de hosszú távon elegem lesz belőle.

Speci szerint +10dB, 50 Hz, ez mit jelent? 50 Hz-en csinál egy púpot? Vagy 50 Hz-től lefelé emel?

Próbálgatom a Neutron lejátszó EQ-t is, de az kb. +4.5 dB-ig nem rak rá annyi mélyet, +6 dB-nél meg már torzít mint az őrült.
Ennyire rossz lenne ez a Neutron szoftveres EQ? Lehet ott se mindegy milyen szoftver.
Aztán vita van hogy jó-e az EQ.

(#94011) Vistaboy válasza niof (#94009) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi. Akkor bebizonyosodott, hogy le kell cserélni. Akár szoftveres, akár hardveres a gond, mindegy végül is.

Amúgy - ez mindenkinek szól -, ti melyiket ajánlanások helyette? Egyelőre elég lesz a DAC, később majd cserélem a többit is. Köszi előre is. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#94012) vlaca2 válasza btraven (#94010) üzenetére


vlaca2
tag

Hi!

Ha 50hz +10dB emelést szeretnél, akkor az 50Hz-et hagyd 0-n, az összes többit húzd le -10dB-vel.
A szoftver eq-dnál nincs “headroom”, ha emelsz mindíg torzít.

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#94013) niof válasza vlaca2 (#94012) üzenetére


niof
addikt

Az Equalizer APO-ban van egy olyan lehetőség, hogy a csúcsot igazítja 0-ra. Tehát beállítod, ahogy tetszik, majd mikor kész vagy, egy kattintással a görbe maximumát teszi a 0dB-es szintre. Egy preamp-al mondjuk nem árt -1dB-re beállítani a kimenetet, biztos ami biztos alapon...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94014) fericske válasza btraven (#94010) üzenetére


fericske
addikt

Nem rossz az, csak úgy tűnik nem jól használod.
Ne emelj, hanem csökkents, ahogy írják itt.
Elég finoman be lehet állítani a Param.EQ-ját.
Vannak segédletek a neten a beállításaihoz.
Szerintem egy nagyon jó hangminőséget tudó lejátszó, és szinte ingyen van.

#94013 niof
Az APO-ból kiábrándultam.
Gain csökkentésre használtam főleg, finomabb hangerőszabályozáshoz, érzékenyebb fülesek miatt. EQ-t ritkán, járatáshoz leginkább.
Mikor a Pandorához is bekapcsoltam, akkor tűnt fel, hogy sajnos ennek a használata is dinamika csökkenést okoz.

[ Szerkesztve ]

(#94015) niof válasza fericske (#94014) üzenetére


niof
addikt

Ha tudsz hasonló (vagy nagyobb) tudású, lehetőleg ingyenes, "system-wide" EQ-t, akkor várom a javaslatokat!
Én sajnos nem találtam ilyet anno, és az APO-t meg kb. mindenhol javasolják, ha ingyenes EQ kell.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94016) Sinesol válasza niof (#94015) üzenetére


Sinesol
veterán

Mert az az egyik legjobb, de persze van aki élből utálja ezeket, mindig lesz valami mondvacsinált kifogás, ezekkel nem kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#94017) fericske válasza niof (#94015) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudok.
Nem próbálgattam más ilyen progit.
Az APO-ba helyeztem bizodalmam - mint előerősítő.
Azt hozzá kell tennem, hogy a gain használatakor tűnt fel.
Az EQ-nál nem, de majd ráfigyelek arra is, mert csak gyengébb képességű fülesekkel használtam.

(#94018) niof válasza Sinesol (#94016) üzenetére


niof
addikt

Hát igen. Anno mikor kutattam EQ-k után, én is erre a következtetésre jutottam. Van egy ingyenes, kb. hobbiból fejlesztett szoftver, ami tök jól működik, nagyjából csak az EQ ellenesek ekézik valamiért. Ráadásul amit tud, azt elég profi szinten teszi. Ránézésre egy faék egyszerű progi, pedig közel sem az. Rengeteg dologra jó. Ha csak azt nézzük, hogy minden hangkártyára külön lehet aktiválni, vagy hogy profilozni lehet, amik közt 2 kattintással lehet váltani, vagy az a rengeteg szűrő, effekt, plugin, ami van benne, elég nagy tudásúvá teszi, INGYEN. A 3rd party progik integrálhatóságáról nem is beszélve, pl. HeSuVi. Szóval, kösse fel a gatyáját, aki akár csak hasonlót is tud, mert nemes egyszerűséggel NINCS.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94019) niof válasza fericske (#94017) üzenetére


niof
addikt

Én minden fejhallgatónál használom, mindegyikre van elmentett profil. A HD 58X-re -16,5dB gain van állítva, így az EQ-val meg a HeSuVi-val együtt -4dB-re jön ki a kimeneti gain. Ennyi a headroom a 0dB-hez képest. Nem szabad 0-ig felengedni, mert a hangos felvételek true peak értéke ha magasabb, az nem csak hogy torzítani fog, de még a DAC-nak is árthat (túlvezérlés), ha esetleg a fejlesztéskor erre nem figyeltek valamiért.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94020) Polllen


Polllen
nagyúr

A Fiio BTR3-5-n lévő mikrofon mennyire jó? Használja valaki rendszeresen?

Mikrofonos kábel helyett használnám, ha elfogadható.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94021) Patice válasza niof (#94015) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem ingyenes ugyan, de a Roon-ban van mindenféle EQ, konverter, stb.
Minden végpontra külön állítható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94022) gianni85 válasza Polllen (#94020) üzenetére


gianni85
veterán

Attól függ mi az elvárásod. Én próbáltam őket, nem volt panasz a beszédminőségre. Folyamatosan meg egy szintén qualcomm anc megoldású nyakpánt/kábelt használok, ott se volt még panasz, de csak mérsékelten zajos környezetben, illetve otthon használom. Nem hiszem, hogy egy szimpla mikrofonos kábel jobb lenne, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#94023) Polllen válasza gianni85 (#94022) üzenetére


Polllen
nagyúr

Irodában használnám, zenehallgatas és mikrofon is le lenne tudva. Gondolkodtam nyakpanton is, ez jobbnak tűnik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94024) -NoVa- válasza gianni85 (#94022) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt meg csak halkan teszem hozzá, hogy a saját mikrofonja mellett kezeli a mikrofonos kábeleket is.

(#94025) gianni85 válasza Polllen (#94023) üzenetére


gianni85
veterán

Teljesen jó. Nekem a btr3 hangja jobban bejött, a btr5 kicsit karcosabb, szárazabb. Fülhallgatóhoz meg bőven elég erős, ára se vészes. Gondolkodtam rajta magam is, hogy leváltom vele a nyakpántos fülesem, de ahhoz utóbbit el kellene adni, és baromira pang a használtpiac

(#94026) Polllen válasza gianni85 (#94025) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94027) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Régi, kedvenc média playerem nem bírkózik meg a DD+ hang sztereóra alakításával. Gondolom kellene neki egy külső DAC, ami ezt megoldja. Van rajta optikai, és digitális kimenet. Melyiket kellene használnom? És milyen, nem drága DAC-t kellene vennem?
Köszönöm!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#94028) niof válasza Patice (#94021) üzenetére


niof
addikt

Nincs szükségem a Roon-ra.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94029) fericske válasza niof (#94028) üzenetére


fericske
addikt

No.
Izélgettem az APO-t a D8000-el a fejen. Az a tuti a kollekcióban.
Ki-be kapcsolgatva az EQ-t, gaint azok alapállásában nem észleltem változásokat. Feltekertem a hangerőt is, de semmi.
Akkor veszem csak a változást, ha lejjebb veszem a gaint. Egyre jobban veszít a feszességből, tisztaságból, ahogy dB-t csökkentem.
Ez lehetséges, hogy nem az APO program, hanem az alacsonyabb jelszint a dac-ba, dac-ból okozata.

(#94030) niof válasza fericske (#94029) üzenetére


niof
addikt

Hát, natívan a rendszer hangerőbe avatkozik be, én ezért is gyanítom, hogy nem okozhat változást. Az, hogy alacsonyabb hangerőn más lesz, persze. Ha simán a fejhallgató hangerejét variálod (az erősítőn), akkor is megváltozik a hangzás kicsit. Ez normális dolog, különböző hangerő szinteken másképp hallod ugyanazt. (Nem véletlen, hogy a masterelést is egy adott hangerőn végzik a stúdiókban.) Gondoljunk csak a klasszikus trükközésre hifi bemutatókon, hogy 2 eszköz közti váltáskor variálnak a hangerőn, így másnak hallják a delikvensek a hangot. Zenehallgatás közben meg relatíve ritkán babrálja az ember a hangerőt egyébként. Ha digitálisan csökkented a jelszintet, az nem jár veszteséggel.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94031) -NoVa- válasza fericske (#94029) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az EQ gain az a teljes dinaimkatartományt kompresszálja, így szorítva helyet az emeléseknek. 100% helyett be kell férjen az egész zene 80%-ba, hogy egy konkrét területen 20% emelést elérhessenek torzításmentesen, ezért nem szokás kifejezetten egy-egy területet emelni. Helyette érdemes mindent 0-án hagyni, a hangerőt emelni, és a hangerőemeléssel túl sokká, kellemetlenné váló részekből visszavenni inkább. Egy-egy harsányabb tüske eliminálásával még tiszta és dinamikus marad az egész, és megadja a kívánt többletet anélkül, hogy a hangkép nagyon felborulna.

Ez persze az SW alapú EQ-knál értendő. Az analóg effektek egész máshogy működnek, azért tud(hat) torzításmentesen emelni egy BASS potméter, vagy az ifi XBass jellegű implementációk.

(#94032) niof válasza -NoVa- (#94031) üzenetére


niof
addikt

Már bocs, de ezt a marhaságot hol hallottad?
Az APO is elég szembetűnően jelzi, ha a 0dB fölé mentél, amit, mint korábban írtam, egy gombnyomással a túllőtt részt a 0dB-hez igazítja, anélkül, hogy a beállított görbe változna. Olyat sehol nem csinálnak, amit te írsz, hogy a hangerő emelése után a "bántó" részeket lehúzzák. Már csak azért sem, mert mi van akkor, ha mondjuk 700-1500Hz közt van egy 3dB-es "gödör". Akkor ez szerint az elv szerint addig emelsz mindent, míg az a gödör ki nem simul (nem fog, csak hangosabb lesz), a többi részt meg hozzáhúzod. Ez elég destruktív beavatkozás lenne, totál szétcseszné az egyébként lehet hogy jó hangképet. De mondom máshogy. Ahelyett, hogy azt a ~700Hz széles szakaszt próbálnád kiegyenlíteni, nekimész a teljes ~20kHz szélességnek?

Pont a hétvégén dolgoztam régi Kiss 100 rádiófelvételeken, szétkompesszált szar az egész. 16kHz felett semmi, csak a 19kHz-es pilot, amit egy brickwall-al levágtam, 70Hz-en 4dB-t 30dB/okt. meredekséggel kellett emelni, 190-210Hz-ig 3,5dB-t vágni, ~450Hz-950Hz-ig 4-4,5dB-t emelni 12dB/okt.-al, és felvételtől függően még volt, ahol 2,5kHz felett vagy vágni kellett 12dB/okt. meredekséggel az egészet, vagy emelni. Szóval az EQ nem az a műfaj, amiről te beszélsz...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94033) -NoVa- válasza niof (#94032) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 0dB igazítás az pont az. A teljes tartomány dinamikáját kompresszálja csak azért, hogy a kis gödröt kitöltő emelés beleférjen torzításmentesen, ez az ára. Max félreérthetően fejeztem ki magam. Munkában is csináltam hasonlókat, bár én képi anyaggal, az is megtűr rengeteg veszteséget. Nagyon ráfókuszálva feltűnik hogy a színátmenetek finomsága meg a felületek textúrázottsága csökken ha nem jut elég idő/sávszélesség az anyagnak. Ha nem kifejezetten arra figyelsz, akkor a kontúrok, részletek megléte becsapja a szemed akkor is, ha az egész információhalmaznak csak az 5-10%-a áll rendelkezésre, a többi becsült közelítő tartalom. Ez van hangnál is, nagyjából ugyanaz az algoritmus dolgozik.

A rádiófelvételes rész az megint más, hanfeldolgozás, az alap végfelhasználói EQ esetén feltételezhetünk egy eleve jó felvételt, amit adott láncon próbál személyre szabni valaki. A legtöbb valaki az elhúzza V-be, vagy L-be és elégedetten bólogat a dobra, azt most hagyjuk is. Az ilyen területileg specifikus hiányokat/többleteket szeretem mostanában fizikai módosításokkal megkeresni, fejhallgatón párna, betét, hátlapi szűrés, tömés, egész hatékonyan lehet azt is befolyásolni. De az már barkács, nem SW EQ.

(#94034) niof válasza -NoVa- (#94033) üzenetére


niof
addikt

Tegyünk különbséget az analóg és a digitális EQ-zás közt! A klasszikus analóg EQ-k fizikai elemekből épült bonyolult szűrőáramkörök voltak (illetve azok), a digitálisban pedig az algoritmusok helyettesítik ezeket az áramköri elemeket. De azt továbbra sem tudom, hogy honnan vetted, hogy az adott sávszél dinamikáját kompresszálják ezekkel.
A további viták elkerülése érdekében ajánlom, hogy olvasd el az alábbi (legalább) két cikket (oktatási anyagot), amik az EQ-król, és a működésükről szólnak.
Ekvalizerek 1. -Minden a keverésről 5. rész
EQ 4. Speciális EQ és szaturáció - Minden a keverésről 8. rész

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94035) bkercso válasza niof (#94034) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha emelés után normálsz 0dB-re, az kompresszálást jelent. :K Ha pl. 6dB-t emelsz valahol, akkor annak a 6dB-s csúcsnak kell újra 0dB-n lennie, vagyis minden más 6dB-vel csökken.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94036) niof válasza bkercso (#94035) üzenetére


niof
addikt

Én nem így szoktam. Egy pluginnel a felvétel hangerejétől függően adok neki -3- -9dB gain-t, és 180Hz alatt pl. monóba keverek mindent. Sleepytime Stereochannel. Majd még pár másik plugin, végül az EQ-k. Igaz, a második csak vizuális segítség miatt van. A jelszintet pedig folyamatosan figyelem, általában -4dB körül van a végeredmény maximuma rendereléskor. Normalizálni meg sosem szoktam.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94037) -NoVa- válasza niof (#94036) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nade. Digitális jelszint, az egyszerűség kedvéért 0-255 közötti nem egész számként képzeld el. Analóg világban dB, de most itt még a DAC előtti ponton vagyunk, a DAC teljes dinamikatartománya az a 0-255. A két végpont között akad DACfüggően meg implementációfüggően pár lépcsőfok, 16 bites régi consumer hangkeltőknél pl 65k lépcső, modernebb 32 bites alapon meg 4 milliárd, de most az átlátható számok miatt 12 bites implementációval szemléltetek. Ott 4096 lépcsőfokod van alapból. Ha egy APO jellegű dolognál kitöltesz 25%-os nagy emeléssel egy tüskét, akkor az összes többi tartományt már csak 3k fokon tudsz ábrázolni, fölötte ott a kalibrált headroom a többletnek. 1000 fok kiesését itt már a részletességben durván meghallani, szerencsére a legtöbb telefon is már 24 bites DAC-cal rendelkezik, az asztali és komolyabb hordozható rendszerek meg fölötte, így kevésbé fog feltűnni, de azért nullánál nagyobb esélyed van meghallani az eltérést.

(#94038) Ba cy lus válasza -NoVa- (#94037) üzenetére


Ba cy lus
őstag

És ha maga a felvétel erősen kompresszált? Ami a gyakoribb eset sajnos. :U
Ritkán találkozni olyan felvétellel, amit otthon szinte "minden határon túl" hangosíthatsz, nem lesz fájdalmas hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#94039) niof válasza -NoVa- (#94037) üzenetére


niof
addikt

És ennek mi köze az egészhez? 16bit 44,1kHz-ből "szinte" tökéletesen vissza lehet állítani az eredeti jelalakot.
Jobb lenne, ha szedett-vedett félinformációk helyett elkezdenéd tanulmányozni a linkelt oldalon lévő oktató anyagokat, a legelejétől kezdve. Még ha DAW-ban nem is akarsz dolgozni sosem, akkor is érdemes, mert szakember mutatja be, hogy hogyan is történik a digitális hangképzés. Ennél jobb anyagot erről szerintem magyar nyelven nem találsz, ami ráadásul ingyen bárkinek hozzáférhető. Én is tök sok helytelen dolgot csináltam anno, nagyon sok dolgot helyrerakott a fejemben a sok lecke. Meg a gyakorlás. Persze van olyan, amit igen nagy valószínűséggel sosem fogok használni, de amit igen, azt csináljam úgy, ahogy kellene. Ezért, ha "hifis" oldalról közelíted meg a digitális audiót, valószínűleg bevezetnek az erdőbe, és megmagyarázzák, hogy a hóembernek is jó a meleg kályha. ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94040) bkercso válasza niof (#94036) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pedig a gaint az abszolút csúcshoz lenne logikus állítani - ami máris normalizálás lenne, csak nem 0dB-re. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94041) Ear001 válasza bkercso (#94040) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#94042) MasterMark


MasterMark
titán

Hello, vettem egy Nuprime Hi-mDAC-ot. Tudnátok valami jó hajlékony rövid USB-A - Type-C kábelt ajánlani?
Kácsában vajon tudnak csinálni ilyen rövidebbet?

Switch Tax

(#94043) niof válasza bkercso (#94040) üzenetére


niof
addikt

Itt valami fogalmi zűrzavart érzékelek. A gain az az előerősítés jelszintje. Jó esetben nem állítod sehova, hagyod 0dB-en. Én azért veszem vissza az első pluginnel, mert a többivel emelést hajtok végre (vagy vágok, de most maradjunk az emelés eseténél, pl. a fent említett rádióból felvett anyag erősen kompresszált, mélyhiányos, dobozhangú, stb...). Így a gain -xdB-el a teljes sávra érvényesül, lehet az EQ-val relatíve bátran variálni. A master buszon meg van egy limiter, ha esetleg valami megszaladna véletlenül, akkor se terhelje -0,1dB felett a DAC-ot, meg mondjuk ne okozzon halláskárosodást sem. Pl. Ha mondjuk nem nyomom le a vesszőt, és 1,5dB helyett 15dB kiemelést állítok, mert bénázok éppen... :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94044) Ear001 válasza niof (#94043) üzenetére


Ear001
addikt

És a teljes sávon alkalmazott erősítés csökkentés az mi, ha nem dinamika csökkentés?

(#94045) Patice válasza MasterMark (#94042) üzenetére


Patice
nagyúr

Type-c csatlakozó nem tudom, hogy van-e nekik. Régebben csináltak saját Type A—Micro USB végűt.
Kérdezd meg tőlük telefonon vagy e-mailben.
Költözik az üzletük.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94046) MasterMark válasza Patice (#94045) üzenetére


MasterMark
titán

Megkérdezem majd tőlük mindenképpen.

Bármi más ötlet? Egy amazon basics-es kábelt kaptam vele, de olyan merev hogy jó hogy nem a levegőben tartja a dacot. :DDD

Switch Tax

(#94047) bkercso válasza niof (#94043) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha digitálisan szabályzol hangerőt, akkor átszámolod a hanganyagot egy más felbontású skálára. (Kisebbre ráadásul. De, ha nagyobbra számolnád, akkor is kapnál egy kis extra kvantálási zajt.)
-1dB-nél jobban amúgy nem értdemes kivezérelni a DAC-ot, mert a Win-ben már többszor volt bénázás, mert torzított az utolsó ~1dB.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94048) bkercso válasza Ear001 (#94044) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kétfajta dinamika van. Ilyenkor a jelé csökken, de a zenéé nem (ahhoz dinamikakompresszor kéne). :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94049) Ear001 válasza bkercso (#94048) üzenetére


Ear001
addikt

?

(#94050) niof válasza bkercso (#94047) üzenetére


niof
addikt

Pontosan! Ez az egyik fő oka, hogy -3 -4dB az APO-ban beállított érték nálam. A másik a túlvezérlés elkerülése. Amúgy a kvantálási zaj megemelkedése szerintem abszolút elhanyagolható.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.