Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83801) kurucz24


kurucz24
tag

Sziasztok!
Adott egy IFI Zen Dac, most ismerkedek vele. Elvileg a zenei jel típusától függően más színnel világít:
Zöld = 44 - 96 kHz PCM
Sárga = 176 - 384 kHz PCM
Ciánkék = DSD64 / DSD128
Kék = DSD256
Bíbor = MQA

Én Spotify-ról vagy Tidal-ról hallgatok zenét (master/hifi minőségben), de sehogy sem akar sárgán vagy zöld-ön kívül máshogy világítani. Ha jól értelmezem, master-nál bíbor színnel kellene.

Mi a megoldás? Valamit frissíteni kell vagy beállítás probléma.

Köszi

(#83802) Bodz válasza gaben22 (#83781) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Liquid Platinum? Oké, nem EU, de legalább eBay GSP, így nincs vele dolgod. ~193 a vége.

[ Szerkesztve ]

(#83803) Pocak89 válasza kurucz24 (#83801) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Drivert telepítettél hozzá? Tidal-ban exclusive mode-t kapcsold be.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#83804) borix válasza kurucz24 (#83801) üzenetére


borix
őstag

A passthrough MQA opciót lehet, hogy be kellene kapcsolni, mert a DAC MQA képes...
A videóban nem kapcsolta be. [link]

[ Szerkesztve ]

(#83805) Bodz válasza Nahát! (#83784) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég. Gyártó Ali shopja, Hifi-Express pl. De ha a közeljövőben váltanál esetleg más, nehezebben hajtható, komolyabb fejesre, akkor a DX3Pro. Abban azért jobb a fejes erősítő, bár dac-ként meg halványabb szerintem a D30-nál, de kombóként nézve inkább azt.

[ Szerkesztve ]

(#83806) Sinesol válasza bala6120 (#83789) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem túl valószínű. Ha valami nagyobb változást akarsz, nem tetszik annyira a jelenlegi hang, inkább fejest érdemes cserélni.

(#83807) Bodz válasza bala6120 (#83789) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az attól függ, hogy mi értékelsz pozitívnak... :D Bár tiszta, megfogott, meg minden, kifejezetten jó, szóval sokaknak tuti álom, de inkább ásításra késztet...
Ha elég olcsón adják, akkor azért feltétlen megér egy próbát!

[ Szerkesztve ]

(#83808) kurucz24 válasza Pocak89 (#83803) üzenetére


kurucz24
tag

Köszi, borix neked is, frissítés és exclusive mód után átváltott lilára tidal/mqa-nál laptopon, viszont tableten és mobilon bármit csinálok sárga marad.
Itt is van valami tennivaló?

(#83809) borix válasza kurucz24 (#83808) üzenetére


borix
őstag

Mobilon ha fontos akkor az USB Audio Player PRO beszerzése. [link]

[ Szerkesztve ]

(#83810) kurucz24 válasza borix (#83809) üzenetére


kurucz24
tag

Mindent értek, köszi. :R

(#83811) borix válasza kurucz24 (#83808) üzenetére


borix
őstag

Most, hogy már a szín valamennyire rendben van, hangzásban is jelentett valami pozitív változást? ;]

(#83812) kurucz24 válasza borix (#83811) üzenetére


kurucz24
tag

Jogos a kérdés :D , de így elsőre nem mondanám, hogy hallok bármit is, de majd holnap kipróbálom laptop/tablet variációt tidal-on.

(#83813) Dorien válasza kurucz24 (#83808) üzenetére


Dorien
veterán

Rádobsz egy ilyet és mindjárt lesz mindenféle színed... :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83814) CyberFriend válasza bala6120 (#83789) üzenetére


CyberFriend
tag

Az E30-at egy Schiit Modius-ra cserélném, amihez továbbra is használható lenne a Mean Well táp, és méretben is passzolna az Asgard-hoz. Használtan egyelőre ritkán fordul elő, és a bolti beszerzése is problémás most. Sajnos várni kell, hogy beinduljon a normális termelés. További lehetőség lenne, hogy ha a PI-hez vennél egy Allo DigiOne kártyát. E két fejlesztéssel szerintem nagyot lépnél előre, és a lánc elemei hasonló szintet, színvonalat képviselnének. A mostaniból szerintem kilóg az E30.

(#83815) bala6120


bala6120
senior tag

Sinesol, Bodz, CyberFriend :R
Amiron marad. Már csak finomítani szeretnék, mert én is az E30-at kicsit kevésnek érzem a láncban.
Nem gondoltam volna, hogy ennyire belemászok a témába nyár elején :B

(#83816) bala6120 válasza bala6120 (#83815) üzenetére


bala6120
senior tag

Mennyivel egyszerűbb lenne egy fejes talival :)

(#83817) kurucz24 válasza Dorien (#83813) üzenetére


kurucz24
tag

Próbáltam, lila így sincs...

Azért köszi :D :D

(#83818) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak!

Valaki a képek alapján megszakértené, hogy milyen ez a cucc.
Ha valakinek személyes tapasztalata van vele akkor azt is szívesen hallgatnám
Köszönöm

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#83819) Polllen válasza CyberFriend (#83814) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mivel már van egy jobb usb kábele és a dac, amit ajánlasz is rendelkezik normális usb bemenettel én már nem a digi one irányába mennék.

Usb Bridge inkább.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83820) HUNNIA1920 válasza Mezga Aladár (#83818) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Egy kínai USB-SPDIF konverter a sok közül. Fejlett XMOS U208-as chip (bár nem a legújabb), a tápot USB-ről kapja (a micro USB kicsit szokatlan), erre nem árt figyelni. Gondolom teszi a dolgát, amire hivatott. Az ára se rossz. Ha ilyenre van szükséged és normális áramot kap a PC-től, akkor nem lehet vele gond.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83821) Polllen válasza Polllen (#83819) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt csak azért mondom, mert bár nem vagyok nagy barátja az usb audionak, de pl. az R2R 11-nél használtam egy ideig hifiberry digi + pro-t egy profigold coax kábellel, de aztán a klotz usb nyert az rpi-re dugva, ami azért nem a teteje az usb megoldásoknak.
Időről időre kipróbálom a coax-t a kezdeti hifi-s tapasztalataim miatt (amikor az usb vevő a dacokban a vicc kategória volt), de hosszú távon mindig az usb-nél kötök ki, ha normálisan van implementálva a dac oldalon.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83822) Mezga Aladár válasza HUNNIA1920 (#83820) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszi.
Ez is aszinkron átalakító?
Van a cégnek rendes honlapja, remélhetőleg normális a minőség ellenőrzésük.
Support ahogy nézem az nincs.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#83823) Polllen válasza Mezga Aladár (#83822) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a rendes weboldalukon nem írják, ki tudja. :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83824) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#83822) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A képek alapján kideríthető-e aszinkron és a galvanikus leválasztás megléte?
UI: Nem értek hozzá csak felhasználói szinten. Ha h&lyeséget kérdeztem akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#83825) Tulku


Tulku
veterán

Egy darabka történelem, azt hiszem a digitális-analóg (hang) átalakítás egyik origója....nálam vendégeskedett tegnap a világ első CD játszója, Philips CD100 néven publikálták (egyesek szerint megelőzte Japánban a Marantz CD63 de persze az is ugyan így nézett ki)
Tehát 82 óta zenél...és biza meg kell mondjam igen jól, ráadásul az a tiszta fém CDM0 mechanika igen korrekt kis szerkezet...már a kerámia tokos TDA1540-ről ne is beszéljünk...

(#83826) HUNNIA1920 válasza Mezga Aladár (#83824) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Bertalan ha látja, válaszol. Ő mérnök szemmel nézve tud erről nyilatkozni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83827) Mezga Aladár válasza HUNNIA1920 (#83826) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#83828) CyberFriend válasza Polllen (#83819) üzenetére


CyberFriend
tag

Milyen USBridge kártyát csatlakoztatnál a Pi4-hez?

(#83829) bkercso válasza Mezga Aladár (#83824) üzenetére


bkercso
nagyúr

Aszinkron, de galvanikusan az SPDIF nincs leválasztva, csak az optika (nyilván :) ).
A micro-USB csati viszont kilazulós/kitörős.
A kínai SCTF oszcik nem rosszak benne, szóval várhatóan vállalható hangja kell legyen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83830) Mezga Aladár válasza bkercso (#83829) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon köszönöm. :R
Van esetleg ajánlásod, ahol normális az usb bemenet és galvanikusan le van választva a cucc?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#83831) Pierre75 válasza Tulku (#83825) üzenetére


Pierre75
senior tag

Hot Jazz Band: A szívemben titokban cd-je is műsoron volt?
A Mézga Géza nagyon kilóg a lemezről (30-as évek slágerei), de az Elég volt nékem magából hatalmas.

(#83832) Polllen válasza CyberFriend (#83828) üzenetére


Polllen
nagyúr

Semmilyet, allo usb bridge-t vennék.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83833) SZKEBE75 válasza Tulku (#83825) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Gyönyörű darab,CDM0 mechanikát még nem is láttam. :Y

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#83834) Ba cy lus válasza Tulku (#83825) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Érdekes, hogy ha jól látom, ezen a CD-lejátszón sem volt indexre ugrási lehetőség. A régi Proton CD-lejátszómon volt ("van", de nemigen működik már) ilyen. Bár igaz, hogy olyan Audio CD-t sem sűrűn találtam eddig, ahol ezt használják, eddig csak a King Crimson - Lizard volt ilyen, ott az utolsó track-nél.

[ Szerkesztve ]

(#83835) Tulku válasza Ba cy lus (#83834) üzenetére


Tulku
veterán

Ha arra gondolsz, hogy egy adott számot megkeresni, akkor az volt, csak bonyolult...először a select gombot kellett megnyoni aztán ugrálhattál az adott számig, ő pedig szépen számról számra lépkedve odalépett...
Lehet veszek egyet...mondjuk 10 év mólva csillagászati összeget ér majd egy ilyen működőképes nem buherált gyári darab...mert már mindegyiket agyontuningolták....de minek....

(#83836) Ba cy lus válasza Tulku (#83835) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem arra. Az Audio CD rendszerint fel van osztva track-ekre, ezekre minden lejátszónál lehet ugrani. A track-en belül lehet elhelyezni indexeket, hogy adott track különböző részeihez ugráljunk.

Egyébként, ha ilyen teljes album egyben flac, ape fájlunk van, a cue fájlban tetszés szerint tudunk elhelyezni ilyen indexeket adott tracken belül, bár még sosem próbáltam ki, melyik lejátszó szoftverrel működik.

Különben nem is nagyon tudnék erről, ha nem futok bele olyan CD-lejátszóba, ami tudja ezt a funkciót. :)

[ Szerkesztve ]

(#83837) Tulku válasza Ba cy lus (#83836) üzenetére


Tulku
veterán

Ja értem...életemben nem hallottam ilyenről...de ez biztosan nem tudja...fél perc mire a CDM0 odaér a 10 számhoz pl :)
De masszív kis darab...meg van csinálva és 40 évesen is oda lehet állítani bárhová...
Tudtak ezek az oroszok....

(#83838) fericske válasza Ba cy lus (#83836) üzenetére


fericske
addikt

Ami nekem volt (van valahol) Sony ES cd játszó, az mostanra 26-27 éves lehet (20 éve vettem), az olyanokat tud, hogy 30 lemezt tud memorizálni, ami azt jelenti, hogy elnevezhetőek, amit a kijelzőn persze kiír, milyen sorrendben játsza le a trackeket, melyik tracket játsza le, vagy ne, milyen hangereje legyen az egyes trackeknek, illetve indexelés, hogy melyik részét játsza le a trackeknek :D

(#83839) Ba cy lus válasza fericske (#83838) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha jól rémlik, még a Sonynak ez az ES szériája volt nagyon komoly a legjobb Philipsek (CD880, CD960 stb.) mellett. Nem akarod előbányászni és belehallgatni? :))

Érdekes, hogy ezekről általában kevesebb szó esik, mint a Philipsekről, talán utóbbiak jobbnak bizonyultak tuningolásra. :U

[ Szerkesztve ]

(#83840) fericske válasza Ba cy lus (#83839) üzenetére


fericske
addikt

Helyrajzilag nem vagyunk egy helyen..... :(((
Én Londonban fejhallgatózok, a hangfalas szerkóm meg Pesten van húgomnál.
Jól van az....

[ Szerkesztve ]

(#83841) bkercso válasza Mezga Aladár (#83830) üzenetére


bkercso
nagyúr

Olcsón SMSL X-USB II, drágábbak jlsounds, de az csak panel. eBay-en találn i sok félét, de azok hangja lutri.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83842) Patice válasza bkercso (#83841) üzenetére


Patice
nagyúr

Drágább egybe USB-SPDIF átalakítóra van javaslatod/tipped? :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#83843) nbencee


nbencee
tag

Többen említettétek, hogy a hifi-express.com megbízható, ajánlott oldal, tényleg jó áraik vannak. Sok terméknél a UK raktár az egyetlen Európai. A NAV oldalán a következőt találtam:

Az Egyesült Királyság 2020. február 1-jével kilépett az Európai Unióból, azonban a kilépést az Európai Unió és az Egyesült Királyság által elfogadott megállapodás alapján egy 2020. december 31-ig tartó átmeneti időszak követi.
Az átmeneti időszakban az Egyesült Királyságban továbbra is az uniós jogot kell alkalmazni, az uniós jogban a tagállamok körébe az Egyesült Királyság továbbra is beleértendő. 2020. december 31-ig tehát az Egyesült Királyság a vámunió része marad, azaz az Európai Unió és az Egyesült Királyság közötti áruforgalomban továbbra sem kell vámalakiságokat alkalmazni.

Most akkor jól értem, hogy dec 31.-ig még érdemes gyorsan rendelni UK raktárból jó áron, áfa és vámmentesen, mert utána ugyanúgy fogják adóztatni, mintha kínából jönne? :Y help... :F

(#83844) v-man válasza nbencee (#83843) üzenetére


v-man
őstag

Addig már nem igazán ér ide így a karácsonyi időszakban.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#83845) Dorien válasza Tulku (#83825) üzenetére


Dorien
veterán

Szép. :)
Ha már vintage, nálam egy ilyen erősíti a Jamo álló hangfalaimat:


A saját hangfalai már nincsenek meg. Olyan 1986-os darab lehet. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83846) bkercso válasza Patice (#83842) üzenetére


bkercso
nagyúr

Core Audio-nak van high-end kütyüje, de nem ismerem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83847) Mezga Aladár válasza bkercso (#83841) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm. :R

#83842 Patice: Mit fejlesztesz?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#83848) Polllen válasza nbencee (#83843) üzenetére


Polllen
nagyúr

Smsl termékeknél Alin van hivatalos store, franciáktól küldik a termékeket (amazon raktár).

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83849) HUNNIA1920 válasza Patice (#83842) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, ahogy Bertalan is írta, itthon az egyik legkomolyabb a Core Audio-s átalakítók, csak az áraik inkább a nyugati életszínvonalhoz vannak belőve. Néha lehet találni használtan belőlük deszka modellt, kb. harmad-negyed áron, mint a bedobozolt verzió.

Esetleg ott van a Singxer, Audiobyte Hydra Z.

Az más kérdés, hogy melyikkel jársz jobban, ha veszel több 100eFt-ért ilyen átalakítót, vagy annak árát a rendszered többi részére költöd.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83850) Polllen válasza HUNNIA1920 (#83849) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így, momentdacnál, ha jól tudom, nem annyira kritikus, mivel korrektül kezeli a spdif jelet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.