Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84251) btraven válasza Exodius (#84210) üzenetére


btraven
őstag

Miért adtad el a Darkvoice-t?

(#84252) Polllen válasza fattyu (#84239) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ebay-n most 35-90k között lehet most venni egyet, ha valaki szeretne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84253) laleeee


laleeee
őstag

Vettem egy erősítőt ,ezek a paraméterei.
Output power: >340mW@32Ohm@1kHz@THD=1%
Output power: >550mW@16Ohm@1kHz@THD=1%
Mikor 340 és mikor 550 miliwatt a kimeneti teljesítmény? mikor melyik érvényesül ? Bocs a láma kérdésért de nem nagyon vagyok otthon ilyen elméleti dolgokban.

(#84254) bkercso válasza laleeee (#84253) üzenetére


bkercso
nagyúr

attól függ, hány ohmos fejest dugsz rá

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84255) laleeee válasza bkercso (#84254) üzenetére


laleeee
őstag

15-től 32 ohmosig terjedő fülhallgatókkal használom. Akkor hány miliwatt lesz az erősítő kimenet ?

(#84256) Ribi válasza laleeee (#84255) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy növekszik a füles ohm éréke, úgy tud egyre kevesebb teljesítményt leadni rá.
Árammal bírja az erősítő, de feszültségből relatíve keveset tud. De mive kis impedanciásakkal használod így az nem is számít annyira. Valószínű bőven elég hangos lesz így is.

(#84257) Dorien válasza laleeee (#84255) üzenetére


Dorien
veterán

Dobhártyaszaggatóan hangos lesz. :) Még a 30-50mW is hangos tud lenni, ha elég érzékeny a füles.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84258) laleeee válasza Dorien (#84257) üzenetére


laleeee
őstag

Nem sok köze van a kimenő teljesítménynek a hangerőhöz, körülbelül annyira hangos mint a másik két erősítőm amik 80 milliwattosak. Ez egy e1da 9038s gen3 amúgy

[ Szerkesztve ]

(#84259) laleeee válasza Ribi (#84256) üzenetére


laleeee
őstag

Az honnan látod hogy feszültségből keveset tud ?

(#84262) Ribi válasza laleeee (#84259) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel USB meghajtású, így max 5V-ot tud leadni, vagyis annál kicsit kevesebbet.
Látszik, hogy minél magasabb az impedancia, annál kisebb teljesítmányt tud leadni.
teljesítmény pedig = (Feszultseg^2)/impedancia.
Mérés alapján ez kb. ki is jön, hogy 300 ohmon 37mW-ot tud.
Ilyen kis USBs cuccok kb mind hasonlót tudnak, és ugyan úgy az USB feszültség a korlátjuk.
Az, hogy 2x -4x annyi teljesítményt tud, azt nem úgy érzékeljük, hogy 2x-4x olyan hangos. Emiatt sem szokott sokat számítani ha valami csak 2x olyan erős. Ha egy asztalival nézed össze ami tud kb 1-2W-ot, az már érezhető. De elvileg ez jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#84263) laleeee válasza Ribi (#84262) üzenetére


laleeee
őstag

Vàrok egy planar fülest ahhoz vettem

(#84264) Exodius válasza btraven (#84251) üzenetére


Exodius
őstag

Hogy valaki más megvegye nyomott áron. ;]

Egyébként mert nem passzolt a rendszeremhez. Az igazság az, hogy hibás döntés volt megvenni.

Miért kérded?

(#84265) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Még a múltkori usb-kábel témára visszatérve. Azt tudni kell, hogy kábelkiadások terén én elég spúr vagyok, ez a párszáz Ft-os usb-kábeleimnél csúcsosodik ki.
Drágállom már a több tízezres kábeleket is. Ettől függetlenül nem vitatom a fontosságukat, de azt is fenntartom, hogy a hifi iparban ezen a területen van a legtöbb átverés.

A telefont kötöm össze az x-usb-vel (micro usb bemenettel bír). A kábelek próbálgatása már rég nem aktuális nálam, mióta a nyúlfarknyi hosszú (és árú) usb type-c - micro usb kábelt beüzemeltem, azelőtt két kábellel oldottam meg ezt: otg + usb A-micro usb, melyek együttes hossza többszöröse az aktuális egykábeles megoldásomnak.
Már hosszú ideje nem is néztem vissza. Most azért 1-2 órát próbálgattam az itthon régebben felhalmozott kábeleket. Hogy mennyivel rosszabb úgy? Nem kicsit. Teljesen máshogy szól pl. a Sepultura Chaos A.D.-ban a dob, a gitár, nincs igazi súlya, teltsége, dinamikája egyiknek sem, hiányzik a zene egysége. Mintha fejhallgatót cserélnék. A vízválasztó ez a kis kábel nekem, hogy metállal is élvezhetően szóljon a fejhallgatós láncom.

Azt nem tudom, mennyit hozna egy valódi audiofil kábel. Gyanítom, annyit azért már nem, amennyit ez a rövid kis kábel hozott anno.
Nem is akarom igazából megtudni, hosszabb távon úgyis másban gondolkodom; akkor majd nem kell usb-kábel, elég lesz egy koax vagy egy optikai. Az sem drágán. :)

[ Szerkesztve ]

(#84266) Polllen válasza Ba cy lus (#84265) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az SPDIF coax jel kvázi úgy viselkedik, mint az analóg jel, szóval ott a kábel sokkal fontosabb lesz, mint az usb-nél.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84267) Ba cy lus válasza Polllen (#84266) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Koaxot most is használok, az x-usb-ből megy ki a dac-ba.

(#84268) Polllen válasza Ba cy lus (#84267) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha már van egy jó kábeled, akkor nyilván nem kell költeni.
(Nálam a drága usb/coax az 10k-tól felfelé van.)
Használtan ez alatt már kap az ember supra/profigold kábelt.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84269) kecstama


kecstama
tag

1 napja van nálam a "bkercso S100D",

Őszintén szólva nem gondoltam volna hogy pont egy 16/48-as DAC-cal fogok új részleteket találni az évek óta hallgatott zenéimben :D

Mélyek terén nem hittem volna hogy ki lehet még bármit is hozni a fejhallgatómból de sikerült. Az SMSL M8-amhoz képest, tisztábban kivehetők a hangszerek, nem mosódik össze a "legalja" sem. Azt még hozzáteszem hogy ezt mind egy Sony erősítő fejes kimenetén.
(Hát még hogy szólna egy S100A-val, de az majd csak nyáron :))

Úgyérzem dac téren jópár évig le lettem kötve, legalábbis amíg nem jön az S200D :R

Egy dolgot hiányolok, mégpedig a logót az elejéről, hát hogy fogok így dicsekedni vele a neten? :))

(S100D > Oelbach Ice Blue RCA > Sony TA-F550ES > modolt AD2000X)

(#84270) btraven válasza Exodius (#84264) üzenetére


btraven
őstag

Azt hittem egy ilyen full elektroncsöves erősítő már endgame.

(#84271) Ear001 válasza btraven (#84270) üzenetére


Ear001
addikt

Attól, hogy elektroncső van egy erősítőben, lehet pocsék, meg jó is, illeszkedhet a láncba, meg nem is.

(#84272) Exodius válasza btraven (#84270) üzenetére


Exodius
őstag

Nem illeszkedett a láncba. Endgame lehetett volna, ha mondjuk egy nagy impedanciás fejesem lett volna, pl.: HD600/HD650. :)
Mert te hogy jutottál hozzá? Vagy minek a részét képezi? :)

(#84273) Polllen válasza kecstama (#84269) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jól hangzik! :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84274) HUNNIA1920 válasza kecstama (#84269) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

S100D, S200D?

Ezek mifélék? Mert S100A fejes erősítőm van nekem is, de a többiről még nem hallottam.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#84275) Polllen válasza HUNNIA1920 (#84274) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az S100D szerintem az új usb-s dacja lesz, 100 dolláros jelölővel.

Az s200d meg a fantázia neve a következő verziónak, amit a fórumtárs talált ki.

Bár ismerve a készítőt az inkább S100D MKII lesz :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84276) Exodius


Exodius
őstag

Nah szóval pénteken átvettem végre a Topping L30-at. Egy kis review a randinkról:

Hát igen. A Sundarának azért kellett a hajtás. A +9-es dB-n (-9 dB és 0-as nem elég neki) 13:15-ös állásban már elég hangos, afölött már azért tud fájni, feleslegesen is hangosítanám feljebb.
A 3-as triász (Sundara+L30+DA300) együttműködése:

Az új erősítővel egyértelműen följebb léptem, bár nem árulok zsákbamacskát, a DA-nak nagyon karcsú az az 50 mW-ja 32 ohmon. Olyan fejesekkel jól tudott együttműködni, akiknek nem kell hajtás (500X-el használtam évekig és teljesen elvoltam vele), de följebb lépve már ez elég karcsú. Az erősítő egyébként egy hajszállal melegebb, mint a langyos, de nem annyira súlyos, hogy paráznék miatta.

A basszus részletes és nagyon pontos. Én nem tudom, hogy kik tartják mély-hiányosnak a Sundara-t, de....srácok ebbe van basszus. Talán nem az a száj-elkenős, gangsta-bass, de azért van. És akkor tegyük hozzá, hogy az L30-nál nem vettem észre, hogy nagyon eltolná a fejes hangját. Szóval egy meleg forrásról, akár még többet produkálna. Én egyenlőre elvagyok vele így. Kedvenc példáim mikor átdugtam a West End Girls-t, az Alfa Beach-et a Com Truise-tól vagy a Hercules and Love Affair-től az Easy-t. Pontosabb, feszesebb, részletesebb lett a basszus, érzékelhetően élvezhetőbb, zeneibb.

Apropó részletek: azért most is felfigyeltem jó pár olyan dologra, ami cizelláltabb lett, finomabb, mint korábban. Nem volt úgy egymás nyakán.

Inkább azokat a zenéket vettem elő tesztnek, amiknél gondban voltam. Karcoltak, gyengének tűntek, zavaróak voltak, tehát amiknek a bajai egyértelműen kitűntek csak a DA + Sundara párosításnál, meg más párosításoknál.

A Grounders - Vyvanse c. számának elején pl. karcoltak a magasak a gitárnál, most ezt jól hozza a lánc.

A 900X + DA300 annak idején Sufjan Stevens - Tahquamenon Falls és Alanson, Crooked River c. számaiba bukott bele (most kellemesek, de az Alonson még mindig tud karcolni, egyértelműen bérelt helye lesz a teszt zenéknél). Azért is adtam el a fejest. Érdemes lenne nektek is meghallgatni ezt a két számot. Lehet csak s*arul vannak kikeverve? Kíváncsi vagyok a ti fületekre. Középre szerintem nem rossz tesztek.

Viszont itt igazat kell adnom Doriennek. Most már érdekelne, hogy a 900X mit tudna egy L30 alatt, de ugyanezekkel a számokkal. Valószínűleg nem adtam volna el, ha nem torzít.

Az új Dekoni párna ugyan kényelmesebbé tette a Sundara-t, de itt szerintem konstrukciós a diszkomfort. És ezt a fejpánt plusz a nem fordítható kagyló kontójára húznám. Nem tudnám 2 óráig úgy hallgatni, hogy ne igazgatnám a fejemen. De innen is...hova ugorjak feljebb? A Sundit Focal-okkal küldték össze, ezt nagyon összerakták a kínaiak, csak hát...140-ért nem hiszem el, hogy nem fért bele a fordítható kagyló. Idióták....

Óhatatlanul is felmerült bennem a kérdés: De hova feljebb? Mint inkább: Hogyan feljebb? Az biztos, hogy be akarok szerezni majd egy 25 cm-es RCA kábelt, mert az 50 cm-es QED is hosszú, be sem tudom tolni az íróasztalt a falhoz. Kérdés ki épít jó RCA-kábelt? Hozassam össze a Kácsás fiúkkal? Szép számmal van ott kábel is, csatlakozó is. De lehet inkább ráírok a Bodor Audio-ra mert őt is eléggé nagy becsben tartják. Passz....majd hátha nektek több a tapasztalat ezzel. Most már úgyis meghoztátok a kedvem ehhez a kábeles dologhoz. RCA-nál meg úgy tűnik nagyobb értelme is lenne. Bár itt jelen esetben inkább a praktikusság a mérvadó, nemcsak a hang. Meg bevallom: gyönyörűek tudnak lenni azok a szerelt kábelek. :)

Hát DAC-ból hova feljebb? És a Sundara-nál? ERA-1 lesz itt is még a végén? Vagy mi lenne, ha kiiktatnám a hi-fi bogarat egy időre és csak kiélvezném a rendszeremet? Fene vigyen el engem is, hogy jönnek és jönnek a "hova feljebb" kérdések. Majd kiderül, ha végre találkozunk a fejes-talin.....egyszer. :U :)

(#84277) byo


byo
csendes tag

Próbáltam hibyvel kliens szerver módban a vezérlést. A vezérlés megy, de hang az nincs. Valamilyen spec beállítás szükséges? A két android leválasztva muzsikál.

(#84278) Polllen válasza Exodius (#84276) üzenetére


Polllen
nagyúr

IC-ből én a sommer stratos-t ajánlanám. Nekem nagyon bejött. Kb az egyetlen kábel, amire azt mondom utólag, h kár volt eladni. (Bár anno nem volt rá szükségem, mert egybe cuccot vettem.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84279) bkercso válasza Exodius (#84276) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hét elején lesz S100D USB DAC. 16bit44,1-48kHz, PCM1798 és órázás. Küldhetek összehallgatásra; érdekelne! :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84280) Exodius válasza Polllen (#84278) üzenetére


Exodius
őstag

Link kellene, de felírom a listára. Kábelt méterre találtam belőle, de a csatlakozók? :)

bkercso: mutatsz róla képet? :)

[ Szerkesztve ]

(#84281) Tulku


Tulku
veterán

Dúl a háború....

(#84282) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Halihó!
SMSL P2 tápegységem ground loopol a PC tápegységgel. Egy földön van az összes konnektor. Leragaszthatom szigszalaggal a földelés érintkezőit vagy nagyon nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#84283) Dorien válasza Exodius (#84276) üzenetére


Dorien
veterán

Azért ez már egy korrekt lánc, nem? :)
Tőlem elvitték a HE560-at, W1000Z-t és tök jól megvagyok a Fidelio X2-vel is. Eszement jó kis fejes az áráért, ha jó a DAC + AMP előtte.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84284) Polllen válasza Exodius (#84280) üzenetére


Polllen
nagyúr

Régen ilyet használtam hifi láncban, nagyon jó volt
Sommer Stratos Cable and Neutrik NF2C-B

Most ilyet vettem, talán jövő héten meg is kapom
Sommer Stratos Cable and Viablue

Amúgy ha lezajlott ez a vírushelyzet, egy hallgatózást tarthatnánk valahol. Engem az L30 meg a Sundara érdekel, nálam meg van M200, MomentAmp, Era-1

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84285) Exodius válasza Polllen (#84284) üzenetére


Exodius
őstag

Természetesen. Mind arra várunk. :B ;)

Nah akkor megvárom, hogy a te fülednek milyen lesz a változás, aztán valamelyiket berendelem.

Köszi a linkeket. :)

(#84286) bkercso válasza Exodius (#84280) üzenetére


bkercso
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84287) Polllen válasza bkercso (#84286) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez mekkora amúgy?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84288) kecstama válasza Polllen (#84287) üzenetére


kecstama
tag

~ 15x10x5

(#84289) bkercso válasza kecstama (#84288) üzenetére


bkercso
nagyúr

cm :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84290) Polllen


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84291) btraven


btraven
őstag

ASR-en nagyon csínján bánnak a Topping-gal. Fickó egy ideig nem árulja el melyik erősítője füstölt el úgy hogy a milliós fülhallgatóját is a sírba vitte. Aztán amikor mindenki el kezdi írni hogy a Topping L30 csinál ilyeneket, akkor [bevallja] hogy valóban neki is az ment tönkre.

(#84292) s4tch válasza btraven (#84291) üzenetére


s4tch
veterán

Hopp, végre valami gyakorlatias infó az asr-ről.

(#84293) Polllen válasza btraven (#84291) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy nagyon drága fejeshez miért belépő erősítőt használ? Vagy ez már a tesztelés pár órája alatt kinyírta a cuccot? (nem olvastam el)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84294) Ba cy lus válasza btraven (#84291) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát ezért is hallgatok én arra a "semmire sem jó" hallásomra. Az legalább nekem "csal". :D

[ Szerkesztve ]

(#84295) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Szeretném a segítségeteket kérni, a következő problémában:

Adva vannak ezek a szettek:
[link] M-Audio BX8 D3 Audio SET 1
[link] M-Audio BX8 D3 Audio SET 2

Nos a gondom az az, hogy ezekből egyik dac sem bluetoothos megoldás. Nekem viszont olyan kellene, hogy mobilról is tudjam vezérelni.

- Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még?
Jelenleg még semmilyenekkel, viszont az biztos, hogy ebből lesz 2db: [M-Audio BX8 D3]
- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni?
150k összesen az egész bulira, amiből ugye elmegy durván 100k a 2 hangfalra meg a kábelekre, úgyhogy az dacra marad max 50k
btw, kábelekből milyet ajánlotok ? :F
- Vannak-e speciális igényeid? (telefonnal szeretnéd használni, laptop mellé kéne hordozható, rózsaszín, stb.)
bluetoothos legyen, hogy mobilról is tudjam vezérelni.
- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
Jól szóljon benne a basszus, dübörgő erős méh hangja legyen, de persze ne torzítsa az emberi hangokat, vagy a magasat se.

(#84296) :AMF: válasza Polllen (#84293) üzenetére


:AMF:
senior tag

Egy Audio Technica W5000 az áldozat. A leírás alapján nekem az jött le, hogy ez nem teszt, vagy új cucc volt, hanem rendszeres használatban lévő. Illetve, hogy jó hangos durranást produkált az erősítő a bekapcsolást követően, égett szaggal párosulva. De ami a legnagyobb probléma (ha jól vettem ki a leírtakból), hogy utána ugyanúgy világít, mintha működne rendesen és várja, hogy a fejest bedugva a sírba küldje.

(#84297) :AMF: válasza :AMF: (#84296) üzenetére


:AMF:
senior tag

Azt írják még, hogy az audio opamp (opa1612) füstölt el benne. ESD-re gyanakszanak. A Topping azt válaszolta a pórul járt emberkének, hogy a garancia nem terjed ki a fejhallgatóra. Valaki ehhez kapcsolódóan megjegyezte, hogy amikor a Shiit-nek voltak elfüstölős problémái (Asgard 1?), akkor megtérítették a fejes árát is. A kínai "customer care" tehát kicsit más szint. :(

[ Szerkesztve ]

(#84298) dni válasza Sinesol (#82792) üzenetére


dni
őstag

Sziasztok,
hamarosan megtörténik a 4xx-ről való feljebblépés, ma nem bírtam magammal és impulzus vásároltam egy openbox Sundara-t. Így kezd még aktuálisabbá válni a kérdés, hogy mi fogja kiszolgálni a szükséges erővel? :D

Olvasgattam a témában a külföldi fórumokon hébe-hóba korábban és úgy láttam, hogy a topping L30-E30-as kombó akár jó választás is lehet hozzá, de milyen lehetőségek volnának akkor ha én inkább egy dac-amp kombó eszközt szeretnék a 80-130-as ársávban? (talán kisebb helyigény, nem kell összekötőkön is még variálnom)
Valamint foglalkoztat a kérdés, hogy jó választás volna-e a Sundarahoz az ifi idsd micro bl? Ebben annyi plusz van számomra az asztali megoldással szemben, hogy nem csak az íróasztalomnál tudnám használni, hanem akár a kanapéról is, de nekem egy kicsit soknak tűnik érte használtan a 140eFt-os ár, Mi a véleményetek?

(#84299) David75


David75
őstag

Sziasztok,
Fiio K5 pro-t ha pc-vel összekötöm, van-e bármi különbség, hogy optikai vagy usb kábelel kötöm össze? Elvileg mind a kettő digitális jelet továbbít nem? Digitális jelben meg nincs különbség elvileg vagy hogy van ez? Sajnos ebben a témában(is) elképesztő laikus vagyok. Előre is köszi. :R

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#84300) Polllen válasza David75 (#84299) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindkettő másképpen rossz.

USB-n össze tud szedni zajt a pc-ből, ami miatt jitteres lehet a kapott eredmény.
Optikán nem szed össze ilyen zajt, de ott meg a jel fénnyé és vissza alakításnál nőhet a jitter.

Szóval próbáld ki nyugodtan mindkettőt és azt használd, amelyik kényelmesebb/jobban tetszik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.