Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) Nahát! válasza Yeffy (#83292) üzenetére


Nahát!
tag

Kezdő vagyok a témában és természetesen szubjektív az élmény is, de hátha segít a döntésben.
Van kb. 2 éve egy Fiio E10K-m és tegnap jött meg egy Ibasso DC03.
Kipróbáltam egy Audio-Technica ATH-M50x fejhallgatóval és Presonus Eris 3.5 monitorra kötve is. (Asztali gépre kötve, kikerülve az alaplapi hangkártyát, Foobar2000-en .flac-et, illetve simán youtube-ról lejátszva zenét.)
A két DAC-ot összehasonlítva a Fiio kerekebb, puhább, mélyebb tónusú, míg az Ibasso éles és inkább a magasabb hangokat emeli ki (van mély is, de a Fiio-hoz képest jóval kiemeltebb a magas tartomány, több a részlet). Viszont nekem így - és ez nyilván erősen szubjektív, de - az Ibasso-t fárasztó hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#83302) fericske


fericske
addikt

Ezt itt hagyom. Érdemes ránézni.
Denafrips Pontus [link]

(#83303) Yeffy válasza Nahát! (#83301) üzenetére


Yeffy
veterán

koszonom, h valaszoltal. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83304) bkercso válasza Dave™ (#83296) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem egyszerűen unalmas volt a DF Red.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83305) bkercso válasza HUNNIA1920 (#83297) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az 1-es láb oldalán le ven sarkítva a tok 45°-ban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83306) HUNNIA1920 válasza binatone (#83300) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ebből nem tudom mi deríthető ki.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83307) bkercso válasza fericske (#83302) üzenetére


bkercso
nagyúr

little modest price DAC :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83308) bkercso válasza HUNNIA1920 (#83306) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csíkkal van jelölve a tok felül, a panelen meg négyzet alakú forrpad és piros pont jelöli az 1-es lábat.

DIP-tokon félkörös bevágás vagy pont jelöli az 1-es lábat vagy annak irányát, SO-tokon pedig lesarkítás mindig van, ezen kívül pont vagy csík. Feliratozni is úgy szokták, hogy a feléd néző lábsor bal oldala az 1-es láb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83309) HUNNIA1920 válasza bkercso (#83308) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi, működik, megvan a négyzet alakú forrasztász és a piros pont.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83310) Dave™ válasza bkercso (#83304) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor nekünk nagyon mást jelent az unalmas :)

(#83311) Exodius válasza Polllen (#83295) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor nálad most mi ütött mit? Mi ütötte a DA300-ast és ő mit ütött? Kacsacsőrrel mutasd. :) ;]

(#83312) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Hali, még mindig a Fejhallgatós rendszerem kiépítésén pörgök.
Adott egy RME ADI-2 FS Dac. Egy Sennheiser HD600 és egy Beyerdynamic Amiron Home fejes.
Ugye először egy iPhone 7-ről próbáltam hangot küldeni, de aztán beszereztem egy Fiio M11 Pro-t. Ez már sokkal jobban szólt, de mivel akciósan lehetett most (Black Friday) Astell&Kern cuccokat rendelni és az ezzel foglalkozó topikban azt mondták hogy a KANN sokkal jobb mint az M11, azt is berendeltem.
Az eddigi tapasztalataim alapján magában tényleg jobban szól az AK mint a Fiio. Sőt chord mojo-val is az KANN győz.

Viszont ma hozta a postás az adaptert, amivel a KANN-t az ADI-2-re lehet csatlakoztatni. Nagyon vártam már, mert kíváncsi voltam, hogy mit hoznak ki egymásból...
Ez borzalmas... Minősíthetetlenül szarul szól. Ennél még az iPhone is nagyságrendekkel jobb volt. Az egész egy folyós maszlag.
És nem értem mi lehet az oka. Ha KANN a Mojo-val is jobban szól akkor mi a fene lehet ez?!
Lehet hogy ilyen sz@r ez az OTG adapter!?
(Próbáltam usb micro/usb B kábelt keresni, de sehol nincs ilyen a neten.)

Ti mit gondoltok, tényleg az adapter a ludas, vagy valami brutális összeférhetetlenség van a KANN és az ADI-2 között?

(#83313) letoltobeze válasza letoltobeze (#83312) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Persze jöhet a kérdés hogy ha jól szól magában, akkor minek AZ ADI-2?
Mert az M11 az ADI-2-vel még mindig a legjobb. Csak nem akarnék 2 hordozható lejátszót, és minden más szempontból a KANN jobb. Meg érthetetlen is az egész...

(#83314) chrisnagy13 válasza letoltobeze (#83312) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nálatok nincs otthon mondjuk egy PC? Miért kell DAP-okkal etetni az RME-t? :U

(#83315) Mathiask válasza letoltobeze (#83312) üzenetére


Mathiask
senior tag

Milyen adapter is az amit hozott a postás?

(#83316) Ear001 válasza Polllen (#83266) üzenetére


Ear001
addikt

A forrás egy málna pc lenne?

(#83317) Ear001 válasza letoltobeze (#83312) üzenetére


Ear001
addikt

Az Adi-n rengeteg mindent lehet állítani,, bemeneti szintet is. Azok rendben vannak?

(#83318) CyberFriend válasza letoltobeze (#83312) üzenetére


CyberFriend
tag

Tudnál egy fotót feltenni, hogy hogyan kötötted össze az eszközöket?

(#83319) letoltobeze válasza chrisnagy13 (#83314) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Úgy ahogy mondod, nincs. Egy laptop van, amit csak akkor veszek elő, ha nagyon kell.
Amúgy sem szerettem valahogy soha PC-ről zenét hallgatni.

(#83320) letoltobeze válasza Mathiask (#83315) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szia, ilyet: [link]

(#83321) letoltobeze válasza Ear001 (#83317) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nem tudom biztosan. Mindent ugyanúgy hagytam mint, ahogy a Fiio-nál is volt.

(#83322) letoltobeze válasza CyberFriend (#83318) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

(#83323) chrisnagy13 válasza letoltobeze (#83319) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Jah értem. Akkor nem inkább egy hálózati lehátszó kéne inkább neked coax kimenettel vagy DAC-al, mintsem egy DAP + DAC?

[ Szerkesztve ]

(#83324) CyberFriend válasza letoltobeze (#83322) üzenetére


CyberFriend
tag

Két USB DAC-ot csatlakoztatsz egymással. Az AK nem tud így forrása lenni az ADI-nak.

(#83325) letoltobeze válasza chrisnagy13 (#83323) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

De lehet... Már valaki írta ezt javaslatban.
Szemezek is egy SOtM sMS-200 Neo-val. Csak azt gondoltam, hogy megúszom egy forrással, ami hordozható is. De lehet az lesz, hogy az M11-et visszaküldöm, a KANN-t megtartom, meg veszek egy SOtM sMS-200 Neo-t :U

(#83326) letoltobeze válasza CyberFriend (#83324) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Akkor a Mojo-val miért szól így tökéletesen a KANN?
Meg szól ez, csak borzasztóan :((

(#83327) alphamooncam válasza letoltobeze (#83325) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ha már eldöntötted, hogy forrásra van szükséged...
[link] Nekem egy ilyenem van TMP táppal. [link]

Ma hallgattuk össze egy Bluesound Node2l-el. Szóval Az RPi jobb volt.

( TMP Ant DAC, TMP Ant Erősítő Zu hangfalak, Zu és talán Kondo kábelek, és Mundorf koax )

Csak mert friss az élmény :DDD

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83328) orbano válasza fericske (#83302) üzenetére


orbano
félisten

jesszum pepi mekkora tápja van :Y ha valakinek lesz szóljon :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#83329) CyberFriend válasza letoltobeze (#83326) üzenetére


CyberFriend
tag

Elolvastam a manualt, és a KANN tud USB audio kimenetet a micro USB csatlakozóján, nem csak USB DAC-ként használható azon keresztül. Tehát tudna forrása lenni az ADI-nak :R . Lehet, hogy az ADI-ban kellene beállítani valamit. Most elolvasom annak a kézikönyvét. :)

(#83330) Polllen válasza Ear001 (#83316) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, ezen a ponton egyelőre nem tervezek változást. (van egy bontatlan hifiberry digi +, de azért usb-nek jobban örülnék)

Exodius

Kívánságod parancs, de ezért egy teljesen szubjektív listát fogsz kapni. ;]

DF Red < Emotiva XDA-1 ~ Denon DA-300 (ez a kettő teljesen más karakter) < Audiolab M-dac (ez hosszú távon egy kicsit sem tetszett) < Nad D1050 < R2R 11

Az Sdac-t valahova a Denon és az M-dac közé tenném, de az M-dac egyértelműen jobb bizonyos területeken.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83331) fattyu


fattyu
veterán

ADI FS + Stax :K :C :K

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83332) csƵ


csƵ
őstag

Korábban már volt K612 Pro fejhallgatóm és nagyon tetszett csak megfelelő forrás hiányában alig volt mélye. Most az utóbbi napokban előjött újra ez a fejhallgató a topikjában és elragadott a nosztalgia. SMSL Sanskrit MK2 DAC-hoz milyen amp ajánlható ehhez a fejhallgatóhoz, hogy előjön jöjjön a mélytartomány?

(#83333) Mathiask válasza letoltobeze (#83326) üzenetére


Mathiask
senior tag

A kontaktok jók, szorosak?

Ha igen, lehet az RME-nek ennyit tud az USB bemenete. Az M11, ami jobban szólt, mint a KANN coax kábellel volt összekötve az RME-vel?

(#83334) fattyu válasza letoltobeze (#83179) üzenetére


fattyu
veterán

na jó.

megnéztem mindennel ami van itthon.

Hogy a hd600 nem tetszett róla azt nagyon megértem. A hd650 nem jó vele. picit se

Nekem planarokkal sokkal jobban illőnek tűnik.

mindennel remekül szól ami van itthon, sőt igen meglepő kraft van benne. mindenhez elég az ereje pedig van itthon 150 ohm 89db érzékenységű planar is ami azért kéri rendesen.

Első megérzésem azonban helyes volt. Hallgasd meg egy fostex t40rp mkIII al ha teheted. Iszonyatos szinergia van azzal. Nem voltam oda annyira a fostexért, igazán sosem. 150 dolláros fejes. Az árát nekem hozta kb mindenről de olyan áll leesés nem volt semmiről. eddig.

ennyiben tudtam hozzájárulni. Az LCD2 nekem soha semmiről nem tetszett picit se. Áráért meg aztán főleg nem. Annó az ős eredeti he400 nekem sokkal jobb volt. Árfüggetlenül.
Amiront meg nem hallottam.

A yamaha hp2 és a wharfedale ID2 nagyon nagyon csecse még róla de ez nem segít rajtad sokat :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83335) CyberFriend válasza letoltobeze (#83326) üzenetére


CyberFriend
tag

No, hát az ADI kézikönyvtől nem lettem okosabb. Korábban írtad, hogy az M11-el (pedig az is tudja a kétirányút) is problémás volt az USB lejátszás, valószínűleg nem szeretheti a DAP USB audio jelet az ADI. De akkor mi szeretheti?

(#83336) letoltobeze válasza Mathiask (#83333) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szia, az M11 is az USB-re (is) volt kötve.
Ott is okés.

(#83337) letoltobeze válasza fattyu (#83334) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nagyon köszönöm, akkor nem a hallásommal van baj. Majd utána nézek egy olyan fejesnek, amit írsz. És köszönöm még egyszer, hogy szántál erre időt. :R

(#83338) letoltobeze válasza CyberFriend (#83335) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Az az M11 hibája, pontosabban a Fiio App hibája volt - a számok elején szaggatott, meg még egy furcsa csettegő hangot hallatott, ha léptettem) az UAPP használatával ez a probléma megszűnt.

(#83339) Bodz válasza Gomba (#83289) üzenetére


Bodz
Topikgazda

K3 meg a Izi, Zizi, iFi után gondolom, hogy hazai beszerzés játszik. Tévedek?

Szerintem teljesen megfelel az első megoldás is. Ha csak nem valami nagyon szutykot sikerül választani, akkor nem (nagyon) kellene beleszólnia semmibe. Roppant egyszerű szerkezetek ezek.

(#83340) letoltobeze válasza CyberFriend (#83329) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nagyon köszi 🙏🏻

(#83341) Bodz válasza Polllen (#83290) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Úgy. Nem marad el, viszont nem tudja azt a varázst, amiért olyan fene népszerű mostanában az Ant. NOS, cső téma, tudod, de most nincs kedvem hitvitába bonyolódni senkivel. Az M200 inkább olyan standard, jó, modern dac hang, ha ez így mond valamit.

(#83342) Bodz válasza bkercso (#83291) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A halottól (mega full neutrális, kiegyenlített, bealvós, stb) messze van. Pl. talán egy picit a mélyre ráhúz, bár lehet nem is ez a legjobb szó, más cuccodnál is megfigyelhető, hogy egy pici extra figyelemet kapott a mély tartomány. Ami nem baj nyilván. Gondolom ez a teszteléshez használt cuccok miatt is lehet, vagy az ízlésed, koncepció, akármi.
Az igazán színes hangúaktól viszont fényévek választják el, ha végletekben gondolkozunk.

[ Szerkesztve ]

(#83343) Polllen válasza Bodz (#83341) üzenetére


Polllen
nagyúr

Értem, köszi, nem hangzik rosszul.

Az R2R 11 engem is elvarázsolt, de most inkább arra hajlok, hogy ha ilyesmi kell újra akkor egy jobb R2R dac vagy csöves erősítő. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83344) Bodz válasza csƵ (#83332) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Liquid Spark pl.

(#83345) Exodius válasza Polllen (#83330) üzenetére


Exodius
őstag

Majd ha megérkezik az L30 összehallgatom a DA300-assal a Sundara-t.
Elméletileg a következő lépés majd egy modernebb DAC lenne, bár...ha az eredeti árból indulunk ki, akkor a DA300-as 130 ropijából kb. 20 az erősítő és 60 a DAC a többi meg a Denon név! :D

Szóval technikailg van egy 60 ropis DAC-om. ;]

(#83346) letoltobeze válasza fattyu (#83334) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Amúgy a fostex t40rp mkIII és a fostex t50rp mkIII között mi a különbség? Csak mert az 50-es van az amazonon a 40-es meg nincs, és onnan rendelnék a légyszíves ebben...

(#83347) Polllen válasza Exodius (#83345) üzenetére


Polllen
nagyúr

Használtan azon az áron megy. :DDD
Amúgy nem rossz cucc, sokkal tovább megtartottam, mint az M-dac-t, igaz én csak dac-ként használtam hifi láncban.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83348) fattyu válasza letoltobeze (#83346) üzenetére


fattyu
veterán

félnyitott.

állítólag basszusban bitang erős. nem hallottam.

t20 nyitott t40 zárt t50 félnyitott
szintén állítólag a t40 a középút. t20 treble erős t50 bass erős. t40 meg olyan. jó.

de ismétlen nem hallottam a többit.

nem vállalnám a felelősséget hogy rendelsz és nagyon nem jön be. megbeszélhetünk egy próbálást akár. ami nekem bejön lehet neked nem. mármint attól hogy JÓ az adi meg ennek az összhangja még mindig simán lehet te nem erre vágysz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83349) letoltobeze válasza fattyu (#83348) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ok. Köszi az infót. Akkor az alapján amit írsz, nekem is biztos a 40 jönne be a háromból. Se a túl sok magasat, se a túl sok mélyet nem szeretem.
A próbálási lehetőséget is köszi, de Tirolban élek néhány éve, és elég ritkán van módom hazamenni, most meg pláne...

(#83350) Ba cy lus válasza Exodius (#83345) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Modernebb? Erről az őrületes mértékű DAC-fejlődésről eszembe jutott, hogy Takács Jenő a Philips CD100-at (is) tuningolja mai napig. Saját bevallása szerint abszolút versenyképes a legjobbakkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.