Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) :AMF: válasza bkercso (#83989) üzenetére


:AMF:
senior tag

Forrasztásnál az én tapasztalatommal kb dip8 méret a limit, így az smd-vel nem biztos, hogy elbírnék. :) 20V-ot mértem az OPA-kon, illetve 7,8mA-t.

(#84002) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Most cseréltem alaplapot a gépemben, Asus-ról álltam át Gigabyte-ra, és olyan van, hogyha rákötöm a Sabaj D3-at, és pár percig zenét hallgatok, akkor ledobja az összes USB eszközt, és pár másodperc után újra csatlakozik. Ezt leszámítva minden más USB eszközzel jól működik a lap. A rendszer Windows 7 x64, három évig nagyjából gond nélkül ment az Asus lappal. Volt már valakinek hasonló bármilyen DAC-al? Ha átrakom optikai inputra, akkor milyen kábel fog kelleni? Nincs úgy hangminőség vesztés, hogy az alaplapi hangkártya csinálja a feldolgozást, és úgy megy át a DAC-hoz optikán?

Buliban hasznos! =]

(#84003) bkercso válasza :AMF: (#84001) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor 10k-s ellenállásokat használhatsz! 0,25W-os szén ellenállás is jó: kicsi és olcsó.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84004) mert_csokis válasza Bodz (#83990) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Köszi a választ.
Sejtettem, hogy ezek a nagyobb nevű gyártók túl vannak hype-olva kicsit, és ár-értékben megeszik őket a kínaiak.
Még a Topping E30-ról olvastam jókat hasonló karakterben, szerintem erre a kettőre szűkítem a kört, és elkezdek vadászni.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#84005) :AMF: válasza bkercso (#84003) üzenetére


:AMF:
senior tag

Köszönöm!
Ellenállásoknál van akkora jelentősége a gyártónak/típusnak, mint a kondiknál? Tud akkora változást hozni a hangban az ellenállás cseréje, mint egy kondicsere?

(#84006) :AMF:


:AMF:
senior tag

Féláron, 400 dollárért adja a Monoprice (US) a Liquid Platinumot.

(#84007) Remus389


Remus389
veterán

Sziasztok,

jelenleg Grace Design SDAC-ot használok, MSI X58 Pro-E alaplappal. USB 2.0

Lehet gépet cserélekm új alaplap egy x99z v102 lenne, ezen is van USB 2.0 is (de USB 3.1 is). Ez egy költséghatékony kínai alaplap.

Olyan előfordulhat hogy az új alaplapba bedugva, zajos lesz (pl sistereg) a hang?

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#84008) Feck


Feck
tag

Sziasztok!

Egy gondolat nem hagy nyugodni. Szerintetek hogyan viszonyulna egymáshoz egy Airist R-2R DAC és egy Feliks Echo az Amiron és DT 1770 társaságában?
Beszéljetek le róla, és mondjátok, hogy a CTH-hoz képest nem előrelépés az Echo :D

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek! :)

(#84009) ribizly válasza Feck (#84008) üzenetére


ribizly
veterán

Jaj jaj. Csak nem bírsz Magaddal. :DDD
Erre mindenesetre én is kíváncsi vagyok. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84010) Bodz válasza Pa3k (#84000) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Zen DAC + Zen Can.

(#84011) Bodz válasza Remus389 (#84007) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Elő.

[ Szerkesztve ]

(#84012) Bodz válasza Feck (#84008) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fogalmam sincs hogy viszonyulnak egymáshoz, de olyan nagy kockázat nincs. Kipróbálod, aztán max visszaküldöd az Echot (már ha újat veszel), ha nem jobb, nem jön be, akármi.

(#84013) Remus389 válasza Bodz (#84011) üzenetére


Remus389
veterán

Értem, ez szerencse kérdése vagy választhatok olyan alaplapgyártót amelynél ennek az esélye minimális?

Pl.: Asus, MSI? Intel X99-re fejlesztenék

Esetleg van-e ennek fóruma? Talán Head-Fi-n

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#84014) alphamooncam válasza Remus389 (#84013) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szerintem összetettebb a kérdés mint gondolnád, Fapaci tudna neked szerintem segíteni ebben a kérdésben.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84015) Ba cy lus válasza alphamooncam (#84014) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Vagy csak annyi, hogy megveszi, kipróbálja, ha nem jó, eláll tőle, jöhet a következő.

(#84016) chrisnagy13 válasza Remus389 (#84013) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nem találtál az X99-től modernebb rendszert? :U

(#84017) Remus389 válasza chrisnagy13 (#84016) üzenetére


Remus389
veterán

Az ár/értéket nézem.

Olcsón lehet bele venni Xeon processort és szerver ram-ot, ráadásul van X99-eken USB 2.0 is, ami talán jobb DAC-okhoz, hisz 2.0-ra lettek tervezve, bár nem tudom ezeket annyira

Egy olcsó lapot kell csak kifogni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#84018) Bodz válasza Remus389 (#84013) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy noname kínainál főleg szerencse, de amúgy is előfordulhatnak furcsaságok pl. táp miatt. Mindenesetre egy normális lap mindig jobb kiindulási alap.

[ Szerkesztve ]

(#84019) Remus389 válasza Bodz (#84018) üzenetére


Remus389
veterán

Talán a legegyszerűbb megbékélni a jelenlegi géppel akkor.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#84020) ribizly válasza Remus389 (#84019) üzenetére


ribizly
veterán

Én lebeszélnélek (bármennyire is hívogató az Xeon-os világ pl. egy E5-2690 v4 a maga 14c/28t-jével), mert egyszerűen nem éri meg desktop-ra. Ráadásul az X99 az egyik legelhanyagoltabb platform az alaplapgyártók részéről.
Közel 1 évig húztam egy i7-6800k társaságában OC nélkül, mivel a drága alaplapgyártók nem húzták be az új microcide-okat a BIOS-okba a spectre/meltdown után, csak a második hullámban. És csak ez cávolt az egyetlen ilyen formában érintett chipset platform.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84021) kecstama


kecstama
tag

Hali, következő dacomhoz megpróbálnék egy USB kábelt összehozni.

Maga a kábel UTP lenne, még nemtudom milyen, van itthon Belden, Draka, Cat5e gondolkozom egy IBM-es FTP kábel beáldozásán is. De van cat6 is ha nagyon kell :)

Első kérdésként, működne az UTP? Lenne értelme azt használni?
Haltalmas forrasztási tapasztalatom nincs, de nem tűnik bonyolultnak "sima" USB A-B aljaztra ráforrasztani.

Második kérdés, a csatlakozókat honnan rendeljem, ali? Itthonról persze sokkal hamarabb itt lenne, de gondolom 2x annyi lenne a szállítás mint amit veszek :))

Egyáltalán van értelme ilyesmivel szórakozni egy 40e-s dacnál?
~7$ körül van az anyag, + az UTP.
~15$ egy kész kábel, szövetborítással, ferritgyűrűkkel stb.

Bónusz :D : Láttam pár kábelnál hogy a 2 adat és 2 "áram" ér külön csatlakozókon vannak,
(2 USB A-ból lesz 1db B) Ennek van bármi értelme?

(#84022) Pa3k válasza Bodz (#84010) üzenetére


Pa3k
csendes tag

Szia, köszönöm az ajánlást. Esetleg [erről] valami vélemény az ifi-vel szemben? Elég jó teszteket olvastam az ifiről, az egyetlen gond vele az, hogy szinte semmilyen kábelezést nem tartalmaz, szóval viszonylag elég sok extra költséget jelent maga az áram alá helyezése is.

(#84023) fattyu válasza Pa3k (#84022) üzenetére


fattyu
veterán

specifikációk alapján nem rossz a linkelted sem. DAC részileg.
a fejes része SOKKAL gyengébb eresztés lesz mint amit Bodz mondott. papíron amugy a gradódhoz elég lehet szerintem pusztán a számokat nézve. szinergia viszont papírról nem derül ki,

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84024) Feck


Feck
tag

#84009 ribizly: Hát, most mondd meg! :D Tudod, ha az a bizonyos bogár befészkeli magát... :U

#84012 Bodz: Ez már az a szint, ahol mindenképp újonnan, bontatlanul vásárolnám, ráadásul itthonról is beszerezhető.

(#84025) bkercso válasza kecstama (#84021) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem hallani annál a DAC-nál a kábelt szerintem, de majd meglátod. :)
Mindenesetre 90ohmos kábelt keress USB-re!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84026) jarlax


jarlax
tag

#83985 erre esetleg kérhetek még segítséget? Vagy valamit esetleg rosszul fogalmaztam?

(#84027) Dorien válasza jarlax (#83985) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem először fejhallgató upgrade és csak utána a DAC/AMP. Tapasztalatom alapján az akusztikai átalakítók felelnek leginkább, legközvetlenebbül a hangminőségért. A DC03 elég kell hogy legyen akár komolyabb fejhallgatókhoz is.

Szóval ha maradsz a zárt vonalon, akkor Final Sonorous III, ATH-W1000Z (khm... :)) lenne az első tippem. Mindkettő könnyen hajtható, zártként hatalmas térrel és dinamikával.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84028) s4tch válasza jarlax (#83985) üzenetére


s4tch
veterán

Nézz meg egy Chord Mojót. A Q5s-t nem ismerem, valamelyik hasonló formátumú, méretű és árú elődjét hallottam, az nagyon jó volt. Klassz hordozható dac/ampok még: Oppo HA-2 és HA-2 SE, Centrance Dacportable (ezt vedd meg, ha véletlenül valahol jó áron látod) és Hifi-M8, Xduoo XD-05 és XD-05 Plus, satöbbi. Ezek más karakterek: az Oppo kicsit világosabb, az XD-05 sötétebb, a M8 szinte transzparens, a Dacportable meg nagyon enyhén dögösebb, mint a M8. Ezen kívül van rengeteg típus, amit hallottam/hallottunk, gyárt ilyesmit a Furutech, a Cayin, a Teac, a Denon, gyakorlatilag végtelen a választék, és akkor az egzotikus márkákat, a dac-ként is használható dapokat vagy a bluetooth alapú megoldásokat még nem is említettük. (Utóbbira jó példa a Fiio BTR5, ami drótos és bt üzemmódban is tud működni. Még sajnos nem hallottam, de hiteles arcok mondták jónak, én meg hiszek nekik.)

Dorienhez hasonlóan én is azt javaslom, hogy fejest nézz először, és ahhoz keress utána karakterben illő forrást. Viszont úgy tapasztaltam, hogy ezek a kis tyúkbelek leginkább fülhallgatókhoz valók, saccra egyik fejesedet sem hajtja ki a DC03.

(#84029) Feck válasza d0minicheft (#83961) üzenetére


Feck
tag

Szia!

Nem tudom azóta sikerült-e dűlőre jutnod, de arra készülj, hogy önmagában az R2R-11 + HD 650 kombó olyan... andalgós. erősen sötét karakter lesz :) Nekem speciel tetszett, amíg megvolt a HD 650, de nem tudom, hogy milyen stílusú zenékhez választanád.

(#84030) Remus389 válasza ribizly (#84020) üzenetére


Remus389
veterán

Igazából a zenehallgatás miatt napolom el, most például visszatértem az Asus Essence ST-re, bejön a tompább nyugisabb hangzás, kicsit sok volt már a jóból

Tehát gépfejlesztés esetén elbukom az Asus-t illetve esetleg sistereg az USB (bár nem tartom valószínűnek, de igen bosszantó lenne), amit kíméletlenül megmutatna az SDAC és a Sennheiser sajnos, ez tart inkább vissza

2014 óta vagyok Xeon-os, most is az vagyok.

Igazából 8 magos kellett volna, igen olcsón kaphatók nem húzható példányok. (Haswell-E)

Ha az ember olcsón kifog egy alaplapot (ha meglátok egyet áron alul valószínűleg bevállalom, figyelgetem majd az aprókat), és eladnám a mostanit, igen kis összegből tudnék "modernizálni" .

Később raknék bele húzható Broadwell Xeon-t, 1-2 év múlva azok is olcsók lesznek.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#84031) -Skylake- válasza Remus389 (#84030) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Tehát gépfejlesztés esetén elbukom az Asus-t illetve esetleg sistereg az USB"

Ezt most csak én nem értem ? Tehát ha elmész és veszel pl egy h470/i5 kombót akkor miért nagyobb az esélyed a rossz USB-re , mintha simán csak veszel valami no-name kínai X/C-s lapot ? Mi itt az összefüggés amit nem látok ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84032) Remus389 válasza -Skylake- (#84031) üzenetére


Remus389
veterán

Szívesebben vennék márkás X99-et használtan egyébként

De nem feltétlenül rosszak a kínai lapok sem

Különben ha nem Xeon akkor Ryzen, i5 mi az? A Ryzen viszont borzasztó drága.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#84033) -Skylake- válasza Remus389 (#84032) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Szívesebben vennék márkás X99-et használtan egyébként"

Ez rendben is van , engem továbbra is csak az érdekel, hogy miért nagyobb kockázat egy olyan lapot megvenni boltban ami aktuális is, mint egy olyat ami nem. Miért lesz alapértelmezetten biztonságosabb egy ~ 6-7 éves platform és rá épülő kettő darab alaplap közül valamelyik , mint a jelenlegi platformra épülő több száz alaplap közül valamelyik.

"Különben ha nem Xeon akkor Ryzen, i5 mi az?"

Hát igen , ha nem Xeon akkor Ryzen , i5 mondjuk. Mi az, hogy "mi az ? " ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84034) Remus389 válasza -Skylake- (#84033) üzenetére


Remus389
veterán

Vegyem meg a legújabb Threadripper-t az lenne a legegyszerűbb persze

A válasz egyszerű: a pénz, ár/értékben nekem az X99 tűnik nyerőnek

"Biztonságosabb" szerintem biztonságosak a számítógépek, még a régiek is

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#84035) Sinesol válasza Remus389 (#84032) üzenetére


Sinesol
veterán

Azert nem mondanam borzaszto draganak, egesz tűrhető arban vannak a regebbi Ryzenek, miközben a kesobbi upgrade lehetősegek is lényegesen jobbak, meg modernebb az egesz platform. Nem sok ertelme van X99-be fektetni manapsag. Na meg ott van az Lga1151-es Intel platform, az is jobban megeri, mint egy regi X99.

[ Szerkesztve ]

(#84036) -Skylake- válasza Remus389 (#84034) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A válasz egyszerű: a pénz, ár/értékben nekem az X99 tűnik nyerőnek"

Nézd , egy 2690V4 (12/24) használt átlagára USA 600 dollár , ph-n találtam egyet most 150K nettó! körül , boltban 240k nettó (használtan persze). Az a cucc egy hajszálnyival ugyan (tényleg csak egy hajszál) , de telejsítményben elmarad egy mostfigyelj : egy Ryzen 5 3600-tól (6/12). Ami egy boltban , vatta újan vásárolva bruttó 70 ezer forintos processzor. Alá egy deszka boltból , vatta újan gyakorlatilag biztos, hogy olcsóbb mint egy X99 deszka ( hardverapron jelenleg lényegében 3 eladó X99 deszka van , 68.000 / 80.000 / 100.000 forintért).

Tehát a legolcsóbb , használt X99 lapba ami hardverapron van belerakni egy használt hardveraprós 2690v4-et az olyan kb 270.000 forintba áll meg és teljesítményben azt adja , amit egy Ryzen 5 3600 + közepes lap , ami így egyben nagyjából 105-115 ezer forint. Lényegében az van, hogy gyakorlatilag majdnem megvan egy Ryzen 5 3600 + alaplap annyiból , mint egy X99 alaplap üresen , processzor nélkül.
Nyilván emellett kb 1700 egyéb előnye van , mint pl az uj tech-ek támogatása , vagy mondjuk hogy van garancia , van cserealkatrész, van upgrade stbstb.

Szóval nem , nem értem , hogy miért lenne jobb ár/érték arány egy híresen rohadt drága és elavult platform.

"Biztonságosabb" szerintem biztonságosak a számítógépek, még a régiek is

Egyáltalán nem így értettem.

"Vegyem meg a legújabb Threadripper-t az lenne a legegyszerűbb persze

Nem bántásból, de ha most tudsz dolgozni egy E5v4 procival , akkor az égvilágon semmi szükséged nincsen egyetlen Threadrippere sem , de nemhogy arra, hanem még csak i9/ryzen 9-re sem. Mert már az i9/ryzen9 is óriási step-up akár a legerősebb e5v4ről is. Ha téged kiszolgál egy e5v4 , akkor Intel i5 / Ryzen 5 felett felesleges nézelődni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84037) Remus389 válasza -Skylake- (#84036) üzenetére


Remus389
veterán

Óh én nem így számoltam:

Eladnám:

lap: 20K
RAM: 20K
CPU: 8K

48K bevétel

Venném:

lap: kínai kb 25K, legolcsóbb márkás lap 35K (menj be a hardverapróra, ha nem hiszed)
RAM: 15K 4*4GB server, quad channel (szerintem elég első körben a 16GB, de akár 32GB is lehet)
CPU: E5-2618LV3 15K

55-65 kiadás, persze a CPU-ból talán a ram-ból biztos lehet alkudni, különben 3,4 Ghz-ig turbózik mind a 8 maggal viszont, továbbá kicsit lehet húzni ezt is, később mehet bele jobbféle 8 magos

A hűtőt állítólag át lehet pattintani 1366-ról, azzal nem kell foglalkozni.

De ez annyira OFF...

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#84038) jarlax


jarlax
tag

Köszönöm s4tch és Dorien a tippeket. A DC03-at csak hirtelen vettem annak idején, hogy legyen mégis valami kis "+" a minőségben, de mostanáig nem nagyon volt időm a zenehallgatás ezen részével foglalkoznom, pedig lassan 40 éve hallgatok napi szinten valamilyen formában zenét. De most hogy kirepültek a gyerekek, talán több időm lesz ezzel is foglalkoznom (és az anyagi javakat is jobban át tudom csoportosítani). Majd kérdezek még mindenképpen. Amúgy jobban megnéztem a lakásban a lehetséges helyeket, és a későbbiekben egy max 30x15 cm-es asztali változatnak is tudok helyet szorítani a számítógép asztalom sarkában, amit talán még az asszony is meg tud "emészteni".

[ Szerkesztve ]

(#84039) Pa3k


Pa3k
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Megrendeltem az Ifi zen dac/can kombót+adaptert hozzá. Az oldal alapján ajánlott, arany árban mért 4.4mm es jacket inkább egyelőre hanyagolom, mert jelenleg a balanced kimenetet úgy se tudnám kihasználni, szóval úgy döntöttem, hogy kezdetnek elég lesz az alap hozzá kapott RCA is. Azonban a hozzá kapott 50cm-es usb A-B kábel nagyon rövid nekem. Ez helyett kellene beszereznem egy hosszabb változatot. Elég gyakran hallom, hogy sokat tesz a kábelek minősége a hangzásban. Milyen márkát/terméket ajánlanátok jó ár/érték arányban? Tudom, elég fiktív, hogy kinek mi a jó/rossz, de ha lehetséges nem szeretnék kiadni még 100+ eurót egy usb-ért, de a lehető legolcsóbbal sem szeretném elrontani a hangminőséget.

(#84040) Bodz válasza Pa3k (#84039) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Milyen hosszú kellene?

(#84041) Pa3k válasza Bodz (#84040) üzenetére


Pa3k
csendes tag

1-1,5m lenne az ideális. Audioquest Forest-el szemezgetek jelenleg, de a biztonság kedvéért inkább rákérdezek a nálam hozzáértőbbektől :D

(#84042) dgyuri0123 válasza Pa3k (#84041) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Supra nálam sokkal jobban bevált, mint az AQ Forest vagy Cinnamon.

"csak a zene van"

(#84043) bkercso


bkercso
nagyúr

Mi most az ajánlott USB stick DAC 12k-ig? Köszi! :R

Bodz, esetleg nem frissítesz listát? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84044) y@g4n


y@g4n
tag

Helló!

Találtam itthon egy hordozható minidisc lejátszót és meglepően jól szól!
Amivel felveszem a cd-t sem egy high-end, Sony MDS-JE-640
Sony MZ-R501 maga a lejátszó, philips fidelio x2-vel próbáltam,
dark(forest)psy, goa, dark neofolk, dub amiket eddig próbáltam vele.
Gyengusabb mint egy cd, logikus is, de nincsen más normális hordozható egységem amin tudok zenét hallgatni (telefonom fejes kimenete gyötrelmesen rossz).
Alacsony zajszint, kellemes mélyek, oksa magasak, oksa közép jellemzik.

Létezik egy továbbfejlesztése a minidiscnek, a hi-md.
Tud pcm-et, ugyanígy vinyóra vesz mint a sima md, és készültek magas minőségű hordozható egységek.
kép: [link]
egyéb playerek: [link]
Valakinek ilyesmivel van tapasztalata?
Esetleg magasabb minőségű hordozható minidisc lejátszókkal?

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#84045) Pa3k válasza dgyuri0123 (#84042) üzenetére


Pa3k
csendes tag

Valószínűleg hülye kérdés, és lehet nem is illik ide, de nem találtam sehol értelmes választ rá. Az female 3,0ás usb B kompatibilis a 2.0ás B male-vel? A zen dac-nál 3.0ás a bemenet, de szinte mindenhol csak 2.0ás audióra alkalmas male kábelt találni.

(#84046) dgyuri0123 válasza Pa3k (#84045) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

3.0 nem kompatibilis a 2.0- val. Próbáld ki ezt a kábelt. [link] Amennyiért adják, az ajándék és a hangja is jó... már amennyire emlékszem 4-5 év távlatából.

"csak a zene van"

(#84047) Sinesol válasza Pa3k (#84045) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, elvileg kompatibilis kell legyen, az USB-B jelöli a csatlakozó fizikai formátumát, a különböző usb adatátviteli szabványok pedig visszafelé kompatibilisek.

PC-men is tökmindegy, hogy az usb 2-es egeremet milyen portba dugom, lehet USB 2, vagy 3.1, ugyanugy tökéletesen működik.

Kábelből elsősorban azert van sok 2.0, mert már az is bőven overkill audio célra, érthető módon nagyon senki sem foglalkozik azzal, hogy feljebb menjen. Mondjuk idővel minden usb 3 lesz, mivel az az ujabb szabvany és lassan már csak olyat gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#84048) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Kicsit talán off lesz ez az eszmefuttatás, sejtés, de régóta foglalkoztat ez a gondolat. Tehát ugye adott a crossfeed (csatornakeverés) mint eszköz, amivel valósabbá tehető egy fejhallgató színpadábrázolása. Nekem ezzel mindig az volt a bajom, hogy kevésbé dinamikusnak hallatszik a hang. Eddig arra gondoltam, hogy vagy valami pszichológiai dolog ez az emberben, vagy azért, mert rossz a megvalósítás. De nem. Azt hiszem most, hogy kicsit jobban belegondoltam, ez törvényszerűen van így. A crossfeed szélsőséges esete, mikor sztereóból monót csinálunk. Az is kisebb dinamikájú hangnak hallatszik akár fejhallgatón, akár hangdobozon hallgatva. Sztereóból monó az a két csatorna összege (tehát mindkét csatornából ez lesz).
Két függvény összegére:
min(f+g) >= min(f)+min(g), illetve max(f+g) <= max(f)+max(g). Egyenlőség akkor van, ha a minimumot/maximumot azonos helyen felveszi a két függvény.
Ebből már látszik, hogy a dinamikatartomány is kisebb egyenlő monóra alakítás esetén, de mivel gyakorlatilag jó eséllyel nem azonos helyekre esnek a szélsőértékek, így ténylegesen kisebb is lesz.
Crossfeed egy kicsit bonyolultabb, nem ismerem a valós matematikai hátterét, csak sejtem, hogy a bal csatornából lesz L+k*R, a jobb csatornából R+k*L (k=0 a CF nélküli állapot, k=1 a monó, k tehát egy 0 és 1 közé eső szám), sejtésem szerint ott is ugyanez a mögöttes matematikai ok, de ezt már nem kívánom leírni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84049) bkercso válasza Pa3k (#84045) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, lefelé kompatibilis az USB.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84050) bkercso válasza Ba cy lus (#84048) üzenetére


bkercso
nagyúr

kevésbé dinamikusnak hallatszik a hang.
Hát én nem így látom és nem is így hallom. :R
A monósítás átlagolja a két csatornát, míg a crossfeed a kéket adja a piroshoz. De a dinamikával nincs dolga egyiknek sem. Inkább a megvalósításhoz használt kondenzátornak lehet hangja. 6dB-vel csökken a dinamika az egyik hangszórón és nő a másikon abban a szélsőséges esetben, ha egy impulus teljesen szélre van keverve.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.