Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) bajnokpityu válasza bkercso (#20999) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Miert nem? Ajanlottam pedig. Sztem valogatnal kicsit alkatreszekben, meg jobb lenne.
Lassan be kene fejezni sajatot is. Gyari nyak,felvezetok, tap, ajanlott alkatreszek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21002) bkercso válasza bajnokpityu (#21001) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert iszonyat munka, drága lenne a végeredmény. Csak a táp bonyább az erősítőnél, mivel az eném nem sima CKKIII. Egyszerűbb az Invertory és már most jobb nála.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21003) bajnokpityu válasza bkercso (#21002) üzenetére


bajnokpityu
félisten

diszkrét pü. :)
Azt a ck3at úgy,abban a formában biztosan nem hagynám. Be kéne fejezni, asszem van pár tippem,mit mire cserélnék. Invertory mennyire hasonlít a régi P1-2-ETA sorozatra? Emlékszel sztem, mi volt a bajom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21004) bkercso válasza bajnokpityu (#21003) üzenetére


bkercso
nagyúr

Invertory mennyire hasonlít a régi P1-2-ETA sorozatra? Emlékszel sztem, mi volt a bajom.
Ne viccelj, arra már a Szimamp se hasonlít, hát még a CKKIII. Invertory ezeknél is jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21005) bajnokpityu válasza bkercso (#21004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Invertálásra gondoltam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21006) Deadzone41


Deadzone41
őstag

hogy mi? xD

(#21007) Bodz: :N

[ Szerkesztve ]

(#21007) Bodz válasza Deadzone41 (#21006) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megeri a draga mobilnetem erre pazarolni?

[ Szerkesztve ]

(#21008) bkercso válasza bajnokpityu (#21005) üzenetére


bkercso
nagyúr

invertál, de nem értrm, ez miért dzámít. Nem hallani a 0 vs 180°-ot, ez csak misztika.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21009) bajnokpityu válasza bkercso (#21008) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt Kammererrel beszéld meg :D Ő már kifejtette véleményét a hifis topicban.

Azt gondoltam,h az invertálás miatt szól másképpen valami. Magam abból indultam ki,h a canamp és a Presi hogy szólnak egymás mellett, ők alkatrészkészlet szempontjából nagyjából egy kategória.
Szóval nem a fordítás miatt,hanem a fordított kapcoslás miatt. Gondoltam én, aki csak DC csatolásra használt opát erősítőben, és eléggé megrögzött diszkrét-hívő.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21010) bkercso válasza bajnokpityu (#21009) üzenetére


bkercso
nagyúr

Diszkrét is invertálhat. A műverősítők invertáló módban kisebbet torzítaak, de nem azért, mert ellenfázisban van a kimenet. Egy hangfal se szól másképp, ha (mindkét oldali hangfalon) megfordítod a kábelének polaritását.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21011) SOAD19 válasza Deadzone41 (#21006) üzenetére


SOAD19
addikt

Aszondja, nagyon jól kézre áll, jó ergonómiája van. :W :DDD

(#21012) Deadzone41 Én, csak beletekertem, az kimaradt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21012) Deadzone41 válasza SOAD19 (#21011) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem az a lényeg, hanem hogy line in tudja a 24bit/192khz-t :))

(#21013) bajnokpityu válasza bkercso (#21010) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tudod,h a fülemet kell előbb meggyőznöd,mielőtt készül champból invertáló :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21014) Archttila válasza vodkaboy22 (#20985) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszonom a gyors valaszt! A Schiit Asgard kilove mert ez nekem mar sajnos draga :(

Viszont bkercso-nak ment a PU, remelem valaszol a kerdeseimre. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#21015) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

Erről milyen véleményt tudnátok mondani? [Parasound DAC 1100]

Hivox lupus mk3, m1dac, dacmagic plust állítanám referenciának.

[ Szerkesztve ]

(#21016) baluka26 válasza Zull (#21015) üzenetére


baluka26
veterán

P_adam-nak van 1600-as Parasoundja kicsivel többért, ő azt nagyon szerette.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21017) guppy válasza Deadzone41 (#21012) üzenetére


guppy
őstag

ráadásul analóg bemeneten ;] ?!

[ Szerkesztve ]

(#21018) baluka26 válasza guppy (#21017) üzenetére


baluka26
veterán

Szűz anyám. Jobb, ha nem nézem meg ezek szerint :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21019) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!

Elöre is bocs, mert egy kicsit off lesz, de talan Ti tudtok segiteni, vagy legalabb ertelmes magyarazatot adni a problemamra. Adott egy iPod Nano 5g, aminek elvileg rossz a jack csatija. Probaltam 4-5 különbözö fülessel es a bal oldal mindig joval halkabban szolt, mint a jobb. Aztan kiprobaltam egy lod kabellel + erösitövel, ugy persze jovolt, ebben meg nincs semmi fura, de most gondoltam egyet es összedugtam az erösitövel egy sima jack kabellel es lass csodat, igy is tökeletesen szol.. Ezt mi okozhatja? :F Azt hittem, rossz a jack csati, ha egyszer akarmilyen fülessel probalom, halkabb az egyik fele (mar ezt sem ertem mondjuk, mert akkor vagy szol, vagy nem szol, nem?), ugyan azon a kimeneten egy jack kabellel meg jo.. Valakinek valami ötlet? :)

(#21020) bkercso válasza dani3l (#21019) üzenetére


bkercso
nagyúr

Koszos volt az érintkező, aztán megtisztult. Vagy laza az érintkező, a kábeled csatija meg kicsit nagyobb...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21021) dani3l válasza bkercso (#21020) üzenetére


dani3l
őstag

Koszos nem volt, mert egyreszt probaltam megtisztitani is, meg fülhallgatoval tovabbra sem jo. Viszont probaltam masik jack kabellel kocsiban, ott is jo..
Az lehet, hogy az ipod beepitett erösitöje adta meg magat, igy, hogy csak a fele szol, de ha mas, aktiv eszközt kötök ra, akkor az felerösiti annyira, hogy ne lehessen ezt eszrevenni? :U

(#21022) dudika10 válasza dani3l (#21021) üzenetére


dudika10
veterán

Nézz bele egy zseblámpával. Gyakori probléma, hogyha elrakod a zsebedbe, és nincs beledugva fülhallgató, akkor belemegy a szösz, és így nem tudod rendesen beledugni a fülhallgatót.
A 3,5mm-es jack csatlakozók sajnos az abszolút mérethez képest elég nagy szórásttudnak mutatni (3,45-3,55mm), ami szintén jelenthet problémát.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#21023) bkercso válasza dani3l (#21021) üzenetére


bkercso
nagyúr

A nagy kontaktellenállá (kosz miatt) is okozhatja, hogy egy kisimpedanciás fejes (30 ohm) már nem szól, mikor a nagyimp. erősítő (10 kohm) még igen.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21024) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ebbol a 3-bol mondjatok meg nekem melyik a legjobb valasztas a HD 598-hoz:

Presenter 2+DAC, FiiO E10, FiiO E17
A kozepsovel szimpatizalok, olcso is es "elegnek" tunik, de konnyen elkepzelheto, hogy bkercso forumtars presenter komboja jobb minosegu. :) Nem tudom, es lehetosegem sincs belehallgatni, szoval orulnek minden segitseget nagyon szivesen fogadok. :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#21025) bajnokpityu válasza Archttila (#21024) üzenetére


bajnokpityu
félisten

598nak sok, lassú mélye van, fiiokat ezért kizárnám. Presi jobb választás hozzá. szerintem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21026) Archttila válasza bajnokpityu (#21025) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

"lassú mélye van"

Ezt forditsd le nekem kerlek, mert csak sejtesem van mire gondolhattal... :U

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#21027) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#21025) üzenetére


Deadzone41
őstag

olvastam kisdac-ról, hogy mindent túlmintavételez 24/96-ra. ez a 16/44,1-nek nem csinál bajt?

(#21026) sati: azt jelenti lassú a lecsengése, nem feszes. a sűrű lábdob pl összefolyhat.

(#21028) bajnokpityu nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#21028) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#21027) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szted a tied nem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21029) baluka26 válasza Deadzone41 (#21027) üzenetére


baluka26
veterán

Túlmintavételez vagy felkonvertál? (Oversampling vs. upsampling)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21030) Deadzone41 válasza baluka26 (#21029) üzenetére


Deadzone41
őstag

mi a különbség?

(#21031) vodkaboy22 válasza Deadzone41 (#21030) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Upsampling-nél kell valamilyen interpolációs szűrő, míg oversampling-nél csupán gyakrabban vannak a mintavételi pontok, így egy bejövő bitről egymás után pl 3szor mintát vesz ezeket átlagolja és így ha az első vagy utsó mintavétel "kicsúszott" akkor az nem befolyásolja az eredmény.
Upsampling már interpolálás agyba főbe és ott lehetnek hibák rendesen. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21032) baluka26 válasza Deadzone41 (#21030) üzenetére


baluka26
veterán

Oversampling a digitális világban működik, upsampling amikor analóggá teszed.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21033) vodkaboy22 válasza baluka26 (#21032) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez egy kicsit érdekes megfogalmazás nekem ... Nem biztos, hogy elsütném a bme-n mer mogorvaröhögéssel húznak érte karót: "Kérem kollega khm khm ez nem ide illő magyarázat :DDD

Upsampling az oversampling után van, ugyanis oversampling-el még nem változtatsz formátummot csak biztosra mész, hogy az az a k---va bit jött be ugye Sanyi??? na most upsampling meg a túlmintavételezésből adódóan felgyűlt mintavételeket nem átlagolja hanem felhasználja, hogy pl 44,1-ből 96kHz-es mintasorozat legyen és így formátumot változtat. :R (Ami nem feltétlen jó... )
Mer míg az oversampling 44,1--->>> --- 44,1 lesz csak a lehetséges hibás mintavételi időpontokon javít (elcsúszott masterclock miatt pl), addig az upsampling 44,1--->>> --- 96-t csinál.

Erre pedig azt mondanák a professzorok: Khm kollega maga tanuljon meg fogalmazni és ne igyon annyit... na takarodjon... :DDD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21034) baluka26 válasza vodkaboy22 (#21033) üzenetére


baluka26
veterán

Az allitasom ettol fuggetlenul igaz. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21035) vodkaboy22 válasza baluka26 (#21034) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nope :) Analog világ a DA után van upsampling pedig DA előtt van :P

Bár jobban meggondolva még igazad is lehet ha AD/DA átalakítást teljes mértékben nézzük (eddig csak DAC-ra gondoltam), mivel analog jelet is lehet túlmintavételezni (oversampling), amit írtam feljebb az digitális jel túlmintavételezése (az is oversampling), de upsampling csak digitális jellel történik és oversampling kell hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21036) Deadzone41


Deadzone41
őstag

áh, értem

(#21037) MC Pite


MC Pite
veterán

Féloff:
Olcsó, enyhén mélyorientált, lehetőleg 12V-ről működő füleserősítőt nem tudtok véletlenül?
Gyári fejhez az autóba cd tár bemeneten egy adapterrel van most 3,5es jackről tudok zenét játszani, viszont a gyári cd tár magasabb jelszinttel dolgozik, és így halk és kissé erőtlen a hang.

Vmi kiciócó íbéjes füleserősítőre gondoltam berakom fixen a kocsiba...
Tudtok ebben segíteni?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21038) MC Pite válasza MC Pite (#21037) üzenetére


MC Pite
veterán

Lehet még jobbat találtam erre a célra? :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21039) bkercso válasza MC Pite (#21038) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kérdés a hangminősége.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21040) schawo válasza bkercso (#21039) üzenetére


schawo
titán

$12.00
Lehet ez kérdés? A doboz meg a csatlakozók többe kerülnek, nem hiszem, hogy ebben bármi értelmes lehet belül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21041) bajnokpityu válasza schawo (#21040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Es 12.99ert?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21042) MC Pite válasza bkercso (#21039) üzenetére


MC Pite
veterán

13 dolcsiért? Autóba, gyári fejhez? Ez nem kérdéses, egyszerű mint a szög, hoki a hangja :DDD
Döntően jobbnak számító lossy zene, közepesen jól szóló telefonról a forrás, oda jó.
Menetben, motor és szélzaj mellé kell, csak túl halk úgy hogy nincs jelillesztés az adapteren, csak azért van hogy cd tárként látszódjon. Zenehallgatás, de főleg telefonálás után rádióra/cdre visszaváltva ordít a cucc. Tudom, lekezelhető manuálisan, beszúrom az adapter elé oszt joccakát.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21043) bkercso válasza MC Pite (#21042) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább a rádió/Cd jelét kellene belül leosztani, de gondolom, nem akarod megbontani a rádiót.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21044) MC Pite válasza bkercso (#21043) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát jah, nem szívesen nyúlok bele. Leginkább meg rohadjon meg a Connects2 hogy a jelszint illesztésről elfeledkezik ; akik gyári fejre akarnak jellemzően telefonról jelet vinni, nem igényelnek drága HiEnd megoldást, és nem kéne bosszankodni emiatt a usernek.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21045) chrisnagy13


chrisnagy13
senior tag

Voltam ma bajnokpityunál Myteket 192 DSD-t hallgatni. Egy szóval jellemzem a DAC-ot első benyomás alapján. Csalódás... Nagyon, de nagyon sokat kéne mutatnia a One-omhoz képest 2. körben, hogy azt mondjam rá megéri az árkülönbséget. Sőt, a talin guppy Mytekje jobban tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#21046) Bodz válasza chrisnagy13 (#21045) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem ittál sört, ez lehetett a baj... ;]
Egyébként mi a gond vele? Mi nem tetszik a hangjában? Nem mintha hallottam volna, csak kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#21047) chrisnagy13 válasza Bodz (#21046) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nem lehetett, vezettem... :)

~380k-ért elvárnám, hogy legyen meg a wow fakror. Egyszerűen nem indokolja semmi ezt az árkülönbséget a saját DAC-omhoz képest. Hát az a doboz is vicc a One dobozáshoz képest. Szám indításnál lehetett drukkolni, hogy vagy elindul, vagy nem. Vicces dolgok ezek ennyiért. Sőt, ha jól emlékszek meg is egyeztünk Pityuval, hogy mélyekben még ki is kap a One-omtól. :U

[ Szerkesztve ]

(#21048) bajnokpityu válasza chrisnagy13 (#21045) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igy van, a tuningolt ASUSod nagyon sokkal jobb akár a gyárinál, akár, ahol én kiszálltam. Gratulálok hozzá. :R

Ha mondjuk egy százassal kerülne többe a mytek,kb annyit érne ahhoz képest. a jól beállítgatott mytek az asushoz képest ivesebb hangú, kevéssé szintetikus hangú készülék, de a mélye jobb az asusnak. ha azonos beállításokkal mentek volna, akkor a különbség még kisebb lenne, főleg simaságban, természetességben. de ettől függetlenül ahhoz az asushoz képest semmiképp nem éri meg az árkülönbözet.

Nekem meg a vio volt hasonló csalódás. Azt hittem,hogy hűű,milyen állat lesz,de igazából nekem nem tetszett. jól beállítva a Mytek már elég folyékony,hogy ne kelljen részletek kárára megalkudni. Vio mellett az szól,ahogy tudott a 940el szólni. 940et én még ennyire jónak sosem hallottam. hd600hoz,staxhoz nekem a panda, és a champ jobban tetszett - saját forrással.

Ettől függetlenül láncot kell építeni, nem összevásárolgatni, hangfalas láncnál is bejött.

Ahogy a múltkor antelop-alac meg a diy+nordost párosok voltak jók,most meg nekem a mytek+panda+stax tetszett jobban,mint a mytek+vio+stax/hd600.

Kipróbáltuk Berci új erősítőjét. ez a továbbejlesztett változata annak,ami a talin volt. hajrá Berci ;) Azért a közös projekttől sokat várok :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21049) Bodz válasza chrisnagy13 (#21047) üzenetére


Bodz
Topikgazda

"Szám indításnál lehetett drukkolni, hogy vagy elindul, vagy nem." :( USB, koax, firewire, AES?

[ Szerkesztve ]

(#21050) chrisnagy13 válasza Bodz (#21049) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Asszem FW volt.

(#21048) bajnokpityu: :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.