Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Maxximus válasza Polllen (#52000) üzenetére


Maxximus
őstag

Köszi,akkor kibontom a gépet a helyéről (ezért kérdeztem, mert elég macerás lesz) és meglátjuk, mert ezek szerint érdemes adni egy esélyt.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#52002) binatone válasza Maxximus (#51999) üzenetére


binatone
tag

Amennyiben a hozzáadott tápegységet használod akkor azt cseréld le egy jobb lineárisra 12V. 1-2A. megfogsz lepődni a különbségtől. Egy jobb USB kábel is sokat számít. Valamint ha a Q1-en a bass-on állásban van akkor azt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#52003) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv

Akik az alaplap sound-t szeretik azoknak öröm, hogy az MSI goodlike gaming lapokban van 6.3 -s jack és sabre dac.. ill fejes erősítő.. + brutál high end pc lap.. De ára is van ami 170 e ft... Ebből persze igen jó dac/amp páros vagy ez/az vásárolható.

(#52004) zsocy válasza Leigazoka (#52003) üzenetére


zsocy
őstag

Pontosan. Ennyiért már van jobb is, és akármennyire jó ez a lap, a tápellátásban kételkedem.
Aztán lehet ez maga az audió valhalla, nem hallottam még ilyet soha.

(#52005) Maxximus válasza binatone (#52002) üzenetére


Maxximus
őstag

Igen, az nekem ,mint laikusnak is elég gyengécskének tűnik. Tudnál javasolni valami konkrét tápot hozzá? (Nem igazán vagyok jártas tápokban)
Az USB kábel nem tűnt gagyinak,de akkor érdemes azt is cserélni ilyen kis (alap) DAC-on?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#52006) Leigazoka válasza zsocy (#52004) üzenetére


Leigazoka
tag

Hááát alaplaphoz képest szebben szólt róla a Sine.. persze még mindig, hiányzott a kraft... De tisztaság, tér jobb lett....

Az analogueseduction-n valamiért beszüntette a Mojo Anglián kívüli terjesztését.. de kérem, majd emilben, hogy ne hadják már abba, mert náluk 443 eu.. máshol meg 600. Ill ha meglenne a Mojo talán vennék hozzá vagy PM3-t vagy Grado SR325E-t.

(#52007) Bodz válasza Maxximus (#52005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha azért torzít az X6 magasabb hangerőn, mert hibás, esetleg eleve ilyen szarul tervezett, akkor csak a pénzt dobálod ki feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#52008) krichd1


krichd1
addikt

Most nézem hírlevélben, az Emotiva kiárusítást tart, nevetségesen alacsony árakkal.[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#52009) zsocy válasza krichd1 (#52008) üzenetére


zsocy
őstag

Ami a linken van az nem kiárusítás hanem trade-in lehetőség.
Ha te vagy az első tulaj akkor annyiért számítják be a cuccod mint ott láthatod az árlistában.
Ingyenes posta csak USA vevőknek van, és az sem tiszta (nem írja sehol) hogy ez csak USA - Canada vagy worldwide.
Persze ha amerikában élsz akkor ez biztos egy jó lehetőség feljebb lépni.

(#52010) s4tch válasza krichd1 (#52008) üzenetére


s4tch
veterán

Úr isten, vennem kell egy XPA2-t.

(#52009) zsocy: ja, mégsem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52011) krichd1 válasza zsocy (#52009) üzenetére


krichd1
addikt

Igaz, tényleg, ok reggel van még nekem. :B
Így viszont nagyon nem jó ajánlat. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#52012) #16820480


#16820480
törölt tag

Részletek a hétvégi FEJhallgatós találkozóról: [link]

(#52013) .DLL válasza #16820480 (#52012) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt nem off-ba kéne tenni, hanem kiemelést kérni rá! :D

(P.H.)

(#52014) Bodz válasza .DLL (#52013) üzenetére


Bodz
Topikgazda

On-ba tettem, elég így??? :)

(#52015) Bodz


Bodz
Topikgazda

Oppo Sonica DAC. 799 dolláros árat látok, az nem is olyan sok Oppo mércével.

[ Szerkesztve ]

(#52016) Sonja válasza Bodz (#52015) üzenetére


Sonja
veterán

Itt a háta. Lesz rajta ethernet port is.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52017) .DLL válasza Bodz (#52015) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt az árat itt nyugodtan lehet Euróval számolni, szóval akkor jobbnak kell lennie pl. a Pio U05-nél, hogy megérje, abban pl. van fejhallgató erősítő is. Bár ebben meg van hálózati lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#52018) s4tch válasza .DLL (#52017) üzenetére


s4tch
veterán

Illetve ott a Teac NT503 1000 euró körül, amiben minden van.

(#52019) serafinist


serafinist
újonc

Üdv mindenkinek.

Egy sennheiser hd 600-hoz keresek hordozható dacot 50K forinton belül. Smsl m2 nézegettem idáig, nektek van ötletek a dologra?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#52020) zsocy válasza serafinist (#52019) üzenetére


zsocy
őstag

HD 600 mint hordozható? Nem fog abból nagyon kijönni és beszűrődni a hang?

(#52021) serafinist válasza zsocy (#52020) üzenetére


serafinist
újonc

Félreérthetően fogalmaztam, nem utcai használatra lenne.Munkahely és lakás között könnyen táskába tehetőre gondoltam ami nem hifi komponens méretü.

(#52022) Bukk900 válasza serafinist (#52019) üzenetére


Bukk900
őstag

Az SMSL helyett én valami Musilandot keresnék, [link]
Ha kevés lenne az erősítője, akkor hozzá egy Presenter3.
Ez már két doboz és két tápegység, mekkora táskád van? :D

(#52023) .DLL válasza serafinist (#52021) üzenetére


.DLL
veterán

Erre akár egy Musiland 01 Mark2 is megfelelhet, kicsit vastagabb, mint az M2, de még nem vészes szerintem. Ha ez a méret még oké, akkor ott az SMSL M3 is.

(#52022) Bukk900: Prezi3-ba lehet tenni KisDac_B kártyát, és akkor már csak egy dobozt kell vinni+adapter.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#52024) Denonavr


Denonavr
csendes tag

Sziasztok!

Laptopról/média lejátszóról való zenehallgatáshoz szeretnék hamarosan egy USB DAC-ot vásárolni, de fogalmam sincs milyen irányba induljak el. Egész sokat olvastam a fórumból, de sikerült még jobban elbizonytalanodni :)
A rendszer egyelőre egy Klipsch RP-160M, Dell 6540 egy régebbi Denon PMA-560-al.
Elsősorban használtban gondolkodom, mondjuk 40 ezer forintig. További előny lenne, hogy legyen egy-egy optikai/coax bemenete is. A fejhallgató erősítő rész nem lényeg.
Ennyiért van egyáltalán értelmes, aminek azért jobb a hangja, mint egy laptop/médialejátszó analóg kimenetének?
Egyébként egész tűrhető hangot sikerült kihozni a laptop analóg kimenetén a foobar és a gép optimalizálásával, de sokkal több van még a rendszerben szerintem.
Egy ilyet tudnék 45-ért: http://micromega.com/en/products/my-range/mydac/
De nézegettem a kínai csodákat is, azoktól sem riadnék vissza.

Köszönöm előre is!

Denon SC-G101 (Dragonweed tuning), QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, HTPC

(#52025) Samtya válasza bkercso (#51981) üzenetére


Samtya
senior tag

Főleg a szünetmentes! :D

(#52026) Maxximus válasza Denonavr (#52024) üzenetére


Maxximus
őstag

Ajánlom a FIIO Q1-et. Mobil,jó áron van, ha modern zenét hallgatsz ütős mély hang kiemelés,jó aksi idő,mobilra,laptopra,tabra is faja.
A céges DELL laptopom hangját (amibe egyébként hányni jár a lélek,mai füllel),egész klasszra felturbózza.
30 ropi újan 2 év garival. Én tavaly BF-on vettem az Emagon egy superlux HD 680 EVO-val 30-ért. Ez kombó fertőzött meg a minőségi zene hallgatással (utólag röhejes),annyira más világ volt, mint a sekélyes alaplapi mp3-as zenehallgatás egy 5000 ft-os fejessel.
Várjál,hátha idén is lesz BF akció.
Vagy egy Dragonfly 1.2 ha egyszerűt,Sabre chip-es cuccot szeretnél. Most ez is 30 akciósan.20-25 körül megy használtan.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#52027) Bodz válasza serafinist (#52019) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha valami nagyon hordozható kell, akkor Geek Out 450.

(#52024) Denonavr: 45-ért teljesen jó a Micromega, de azért hallgasd meg vásárlás előtt! :)

[ Szerkesztve ]

(#52028) hm74


hm74
aktív tag

Van valakinek tapasztalata ezzel a [Microsoft HP-AW175EF3P] tápegységgel? Megéri használtan 15 ezer körül megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#52029) Dorian válasza hm74 (#52028) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem sehogy sem éri meg, én semmi különbséget nem hallottam a lejátszóhoz adotthoz képest. Ráadásul egy használt X-box tápot 4000-ért simán vehetsz konzolboltokban

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52030) bkercso válasza Dorian (#52029) üzenetére


bkercso
nagyúr

de ez tuningolt. más a csatlakozója!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#52031) Dorian válasza bkercso (#52030) üzenetére


Dorian
félisten

Ja persze, az más :D
(De amúgy pont ilyent hallgattam meg)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52032) hm74 válasza Dorian (#52031) üzenetére


hm74
aktív tag

Köszi

Máshol se, angolul se olvastam róla jó véleményeket, inkább csak PR ízű cikkeket, hogy minőségi továbblépés az X-box tápellátásához.

(#52033) mandras81 válasza Maxximus (#52026) üzenetére


mandras81
senior tag

Csak azért szólok bele, mert én is hasonló árkategóriában, hasonló célokra keresek. Azt írja a fórumtárs, hogy "A fejhallgató erősítő rész nem lényeg.", viszont a Q1 mintha csak az lenne. Vagy, én nézek be valamit? Hogyan tudom pl. a sztereó erősítőmre rácsatlakoztatni, hiszen nem látok rajta analóg kimenetet?

[ Szerkesztve ]

(#52034) Maxximus válasza mandras81 (#52033) üzenetére


Maxximus
őstag

FiiO Q1 USB DAC és fejhallgató erősítő teszt
Elsősorban számítógép alaplapi "ratyi" hangkártya kiváltásra való,illetve mobil eszközöknek a turbózására. (micro USB)
Viszont...
A mai napon a fejes találkozón ahol sikerült meghallgatni egyet-mást, inkább visszafogottan ajánlanám. Persze azok nyilván sokkal drágább cuccok,ár/érték aránya ahogy a teszt is írja nagyon jó,nekem is az első DAC-om volt.

Ezúton is köszönöm mindenkinek aki részt vett a találkozón,hogy ki tudtam próbálni a ritkaságaikat és a kérdésimhez segítőkészen állt,tök jó volt és sokat sikerült tanulni, sajnos sikerült is a következő "pénztárca ellenséget" is felfedezni az LCD-2 es személyében... ;)

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#52035) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hopp nem ide. :B

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#52036) Dorien válasza mandras81 (#52033) üzenetére


Dorien
veterán

DAC/AMP, tehát DAC és fejhallgató erősítő. Van rajta line in / line out, rá tudod kötni erősítőre is és akkor csak a DAC része működik. Otthonra jó az olcsóbb Fiio E10 / E10K is vagy ez, ezekben nincs akksi.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#52037) Leigazoka


Leigazoka
tag

Hali

Hallottatok már Oppo HA2 vagy HA2 SE dac/amp-ot?
Ha igen, milyen a minősége?

Az utóbbiba már 9028Q2M sabre chip van.

(#52038) Tulku válasza Leigazoka (#52037) üzenetére


Tulku
veterán

HA2-t hallgattam....sabre hang, megfelelő minőséggel párosulva...ha szereted ezt a hangképet, garantáltan nem fogsz csalódni...

Finom kidolgozás...építési minőség is patent....

(#52039) dgyuri0123 válasza Tulku (#52038) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"ha szereted ezt a hangképet,"

Ez az... tudniillik a Sabre chipek hangja picit "sajátos". Bár, lehet köréjük építeni sokféle dacot, de akkor is.
Én jobban szeretem a semlegesebb hangú elektronikákat. Igaz, ez én vagyok. :)

"csak a zene van"

(#52040) Tulku válasza dgyuri0123 (#52039) üzenetére


Tulku
veterán

Szintén zenész....tegnap két Audio GD-t volt szerencsém meghallgatni...egy Wolfsonosat és egy Sabreset....nem nehéz kitalálni, melyik fogott meg jobban :)

(#52041) dgyuri0123 válasza Tulku (#52040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerencsére én már megtaláltam az "igazit"... nem Sabre szív ketyeg benne. :)

"csak a zene van"

(#52042) robi-k válasza Tulku (#52040) üzenetére


robi-k
őstag

És akkor még nem hallottál/halgattál multibites Audio-gd DAC-ot... :)

(#52043) mandras81 válasza Dorien (#52036) üzenetére


mandras81
senior tag

Ez most nagyon alap kérdés lesz, de meg kell kérdeznem. Ugye látok olyan DAC-okat is, amin egy pár RCA out van, meg akkor ezek szerint van olyan is, ami ilyen, mint a Q1. Minőség szempontjából melyik kimenet a preferált?

Van egy sima sztereo erősítőm. Hogyan, és milyen kábellel csatlakoztassak hozzá egy olyan DAC-ot, aminek ilyen a kimenete? Eddig csak olyanban gondolkodtam, aminek egy pár RCA kimenetre volt, ott tiszta sor, hogy valamelyik csatornára.

Bocs, ha nagyon hülye a kérdés...

(#52044) bkercso válasza mandras81 (#52043) üzenetére


bkercso
nagyúr

A fejescsatlakozót jack kimenetnek hívják. Van belőle a kicsi, ún 3,5-es, meg a nagy, 6,3-as. Jack-RCA kábellel tudod az erősítődre kötni (ha annak RCA bemenete van). És igen, fejhallgatókimenetet minden esetben lehet erősítőre kötni. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#52045) #16820480 válasza bkercso (#52044) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak nem mindig érdemes. Mondjuk egy telefon kimenetét rádugod egy erősítőre, akkor a torzítást is eléggé tudja erősíteni, amitől nem lesz szép hangja. nem tudom már melyik telefonnal és a Headflowval próbáltam.

(#52046) mandras81 válasza bkercso (#52044) üzenetére


mandras81
senior tag

Ahá, tehát nincs kimondott Line Out, hanem az fejhallgató kimenetet hívjuk így?

De, akkor minőség szempontjából csak jobb egy dedikált sztereó RCA kimeneten RCA-RCA kábellel csatlakoztatni, mint egy Jack-RCA-val, nem?

(#52047) .DLL válasza mandras81 (#52046) üzenetére


.DLL
veterán

Igen. :K

A Q1 amúgy sem arra való amire neked kell, ez egy zseb erősítő (és dac) utazáshoz. Az hogy sokmindent sokféleképpen össze lehet kötni az nem jelenti azt, hogy ne lenne jobb (célzottabb) megoldás.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#52048) Tim82 válasza mandras81 (#52046) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megnézve a Q1 műszaki leírását, van külön analóg line-out, ami ugyanúgy 3,5" jack csatlakozó, mint a fejhallgatónak szánt erősített kimenet. [link]

Ahogy nézem, a line out kimenetként használható csatlakozó használható line in bemenetként is, biztosan van rajta erre valami kapcsoló.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52049) dgyuri0123 válasza mandras81 (#52046) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vonalkimenetről sokkal jobb minőséget kapsz, mint 3,5-es fejhallgató kimenetről.
Kevesebb zaj, kisebb torzítás, jobb sávszélek.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#52050) bkercso válasza #16820480 (#52045) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát a torzítást nem erősítheti jobban, mint a jelet. Egyébként az a lényeg, hogy egy erősítő nem terheli annyira a fejhallgatókimenetet, mint egy fejhallgató, így kisebb a telefon torzítása, ha erősítőt kötsz rá.

mandras81: Csak abban az esetben jobb a dedikált vonalkimenet, ha az létezik. Amelyik készüléken nincs, annak meg meg kell hallgatni a fejeskimenetét erősítőről. teljesen vegyes a felhozatal, de hát hifit amúgy sem veszünk meghallgatás nélkül, igaz-e. :)

A Q1-et amúgy most hallottam fejhallgatóval terhelve: szerintem felejtős. Szól-szól, de minek. Nem tudtam élvezni, csak úgy szólt. Külső erősítővel ettől még lehet használható, ki kell próbálni.
Hogy áráért van-e jobb, ahhoz nem tudok hozzászólni, de ha nem szempont a hordozhatóság, akkor pl. az FX Audio DAC-X6 sokkal jobb. Külső erősítővel pedig már élvezhető is, de hosszútávon (több óra) szerintem nagyon fárasztó lehet.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.