Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) Digitalis válasza Archttila (#101999) üzenetére


Digitalis
senior tag

Jó amit rendeltél, de zaj, illetve pontosság szempontból az általam linkeltek jobbak, mint a GST széria.;)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#102002) Ba cy lus válasza emiki6 (#102000) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A balanced kimenet legjobb esetben is csak oldallépés az A30 Pro-val, mert mitől lenne jobb, ha egyszer nem szimmetrikus az erősítő? A 6.3-as kimenetről a Hifiman gyári kábellel tisztább, definiáltabb volt pl. a pizzicato. Hogy miért, azt nem tudom, de határozottan fennállt.

Nem a csatornák felcserélésére gondoltam, hanem a konkrét megvalósításra. Nem zártad-e rövidre esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

(#102003) emiki6 válasza Ba cy lus (#102002) üzenetére


emiki6
veterán

Nem zártam, arra figyeltem. 2-2 eres a kábel, a 4pin xlr minden pinje a megfelelő eret kapta meg (leszámítva az oldalakat).
Ezen thread második hsz-ének leírását vettem alapul: [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#102004) abéla válasza exciplite (#101986) üzenetére


abéla
senior tag

Nna jónak írsz a TMP dac minőségi mivoltáról! :DDD

Itt áradoztam egy pár sort róla :))
...és azóta mindez csak megerősödött bennem!
Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a korábbi kényszeres csere-bere-bogár, legalábbis itt, ezen a fronton, azóta végleg elszelelt.

CoroStar : fura, nekem a Taga tápszűrő(~Dynavox), meg az Audiolab DC blokker is "kinyírta" a zenét (dinamika, meg részlet is érezhetően csökkent);
csak jóval fentebbi kategóriás cumókban nem tapasztaltam a szűrés mellett e mellékhatásokat (pl isotek synchro), az elosztó meg lett inkább egy sima, szigorúan szűretlen, csillagpontos WireW. Matrix2.

szerk:
iUSB: endgém megoldás kb ("usb-kártya", meg reclocker, tápregen, ground-loop killör), használtan nem rossz ár és nekem kellett, hogy külső legyen (egyébként PP, meg matrix element is szóba jöhet)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#102005) bitrograde válasza emiki6 (#102003) üzenetére


bitrograde
senior tag

Nálam is éppen szimmetrikus teszt megy. Sajnos, a Neumannhoz nem olyan egyszerű kábelt hegeszteni a 2.5" bepattanó csatlakozó miatt, így maradt a rendelés a Hart Audiótól. Első hallásra azt kell mondjam, a Neumann nem tagadja meg a felmenőit: ugyanolyan jól reagált a szimmetrikus meghajtásra, mint a többi Sennheiser. Pár napig jár majd, aztán többet.

(#102006) exciplite válasza abéla (#102004) üzenetére


exciplite
csendes tag

Hűha, ha ez ilyen akkor tényleg végjáték lehet. Szabad megkérdeznem, hogy mivel hajtod és milyen bemeneten?

(#102007) abéla válasza exciplite (#102006) üzenetére


abéla
senior tag

Nono, ezt a végjáték kifejezést erősen relativizálva szabad csak értelmezni! :DDD

De piszok egy jó dac, az biztos.

Huhh nanézzük, csak-a-lényeg:
modem/router(MeanWell12V) -AQ Cinnamon- NetGearGS108E(TMP12V) - SupraCAT8(jön egy haszn.Viablue EP7) - PC(stream, főleg Deezer/YTmusic prém) - iDef(iPowerX5V) - HumanA.Nexu - iUSB3.0(TMP 9V) - PP TZ RedTwin - TMP ANT LE dac(Isotek Eternal) - Lessloss C-marc rca - Vincent sv227(Valvo,Sovtek csövik / Isotek Syncro) -
biwire(QED Signature/silverXT) - mtm(Usher-sd500/DaliOberon1 - sajnos ez így túl jó, hogy elengedjem, akármilyen hülyeségnek is hangzik) - svsSB2000(ide lassan lehet már nem ártana egy dsp :DDD )

Ja, meg egy, az egész lavinát elindító modolt Philips cd600 , hogy vinné el az ördög ;] .

Említésre méltó fejhallgatóm nincs.
(Sennh. hd660s volt, de eladtam, mert kb 1.5 évig nem volt a fejemen :DDD ).

...van viszont némi elcsatolás, itt-ott szivacska, meg szőnyeg a falon, bambuszredőny ablakon, basszcsapda sarokban, meg némi elosztó/szűrő/ups bonyolítás táp oldalon (ösvény -még- nincs :B )

Egyesek szerint el kéne adni mindent és egy dac/Genelec-Focal-mittoménmi aktív lehetne a barátom, de lexarom, bfeketetésnek is megteszi a sok kacat, ez a családi ezüst :DDD ;
nem mellesleg még mindig úgy meg tud lepni a hangzás, hogy kellően sokszor, látszólag indokolatlanul vigyorgok zenehallgatás közben,
táncol a lelkem időnként, olyat hallok vagy épp' pont inverze, ha olyan a kedvem;
jó.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#102008) abéla válasza exciplite (#102006) üzenetére


abéla
senior tag

Mondjuk most AVX-en van kapásból 3 dac is 200-250e körül, amit simán bevennék a helyedben a TMP mellett a körbe:
Soekris 1421, Schiit Bifrost 2 és a fekete ló(bár kicsit kopottas kültakaróval):
Metrum NOS mini (ha csak usb kimenet játszik, akkor ehhez még kell spdif/usb DDC, az kb 50-100 pénz)

szerk: vagy egy Parasound P6, csak az kicsit drágább (sokkal :N )

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#102009) CoroStar86 válasza abéla (#102004) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

No ha megjön a hétvégéig minden audio cuccom, kipróbálom őket tápszűrő nélkül is. Mint korábban írtam, Auralic előtt egyértelműen hasznos volt a Dynavox filtered aljzata, utána már nem sok különbséget tapasztaltam. Amazonnál egy hónap a visszaküldés szerencsére, ha valami félre menne. :)

(#102010) emiki6


emiki6
veterán

Van az a30pro-n egy 3 állású gain kapcsoló, ami 14 dB-eket kapcsol.
Megnéztem RCA és XLR között mennyi a különbség, a gain kapcsolásnak fele-harmada, tehát 5-7 dB különbséget tippelek.

Igazából ha RCA-val és XLR-rel is össze van kötve a dac-cal, akkor lényegében 6 fokozatú a gain az RCA/XLR kapcsoló miatt. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#102011) bitrograde válasza abéla (#102008) üzenetére


bitrograde
senior tag

Volt Parasound-, jelenlegi Bifrost (1)- és Soekris 1541-tulajként mondom: ha csak a DAC, akkor Para<Schiit<Soekris. Ha kell előfok és/vagy fejhallgató erôsítő is, akkor a Soekris mellé Schiit Jotunheim vagy Freya (előbbi asztali, utóbbi nappali rendszerben szolgál épp).

[ Szerkesztve ]

(#102012) Ba cy lus válasza emiki6 (#102010) üzenetére


Ba cy lus
őstag

tehát 5-7 dB különbséget tippelek.

Átlaga 6 dB, ami meg is felel a kétszeres feszültségnek. Viszont 2.7 Vrms a bemeneti érzékenysége, szóval 2V bemeneti feszültségre csak a (2/2.7)^2 részét adja le a max. teljesítménynek, ha jól gondolom, tehát úgy 55% körül. Az A90(D) ilyen szempontból még rosszabb, ott 3 Vrms a bem. érzékenység.

[ Szerkesztve ]

(#102013) nobela válasza lapalapa (#101962) üzenetére


nobela
senior tag

Én is gondolkodom ezen a NODE táp upgrade-n.

Jól láttam hogy csak csavarozni kell a beépítéshez, forrasztani nem?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102014) lapalapa válasza nobela (#102013) üzenetére


lapalapa
senior tag

Jól látod, egyszerű.
Külső daccal vagy belsővel használod?
Az hogy külső dachoz érdemes e az elég megosztó, bár több az igen mint a nem.
Az én konfigomban jelentősen jobb let külső daccal.

Meg ami még történt, beszereztem a kábelekre ferriteket.
Minden kábelre. Azt hittem hogy semmi változás nem lesz, de nagyobb lett a tér és előjöttek még részletek. Tényleg minden sz.r számít.
(Olcsó tuning volt 4400HUF a conradnál)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#102015) nobela válasza lapalapa (#102014) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi. Külső DAC-cal nyilván, ha megfelelne a belső is akkor minek akarnám tuningolni? :)

Amúgy teljesen vállalható a belső DAC ha csak arra kell valakinek hogy kényelmesen, elfogadható minőségben tudjon zenét hallgatni.

De külsővel egy teljesen más kategória.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102016) abéla válasza bitrograde (#102011) üzenetére


abéla
senior tag

De jó, hogy pont ezeket(is) hallgattad, így mindezt boldogam hallom, lévén P6 mindig birizgálta a fantáziám.

Ez esetben a Soekris1421 / TMP a kérdés.
TMP előnye, hogy új ára kb a használt Soekrisé és kipróbálható/visszaküldhető Tamásnak.
A 1421 meg hát ugye nem a 1541. Kérdés, ennek van-e valami hallható manifesztuma?

Esetleg erről a Metrum NOS mini-ről valakinek benyomás/jellemzősdi?
...bár ez használtan mondhatni, már nem a kiskockázatú befektetés kategória :B

CoroStar: ahogy mondod, ki kell próbálni!
Ha neked jobb szűrővel, hallgasd úgy;
mivel nagyon sok mindentől függhet, kinél mi a jó/jobb.

szerk: no béláim, jól összfújt minket ide a szél :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#102017) lapalapa válasza nobela (#102015) üzenetére


lapalapa
senior tag

Azért kérdeztem, mert belső dacot használva állítólag forradalmi a javulás.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#102018) Bogyó bá' válasza abéla (#102016) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az egyik befogadott, migráns macskám is Béla: konkrétan V. Béla, azaz Fekete Béla.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102019) s4tch válasza abéla (#102016) üzenetére


s4tch
veterán

Megfelelő feltételekkel nyilván a Soekris is kipróbálható. Ezen kívül is van még előnye, de mivel érdekelt vagyok a témában, inkább megtartom magamnak a véleményem, amíg nem talál új gazdára a Soekris.

(#102020) bitrograde válasza abéla (#102016) üzenetére


bitrograde
senior tag

1541 is van a headfin épp, ha jól láttam Euròpából.

(#102021) s4tch válasza bitrograde (#102020) üzenetére


s4tch
veterán

Elkelt már kora délután. :)

(#102022) Melorin válasza s4tch (#102021) üzenetére


Melorin
addikt

Valaki adott már el ott valamit erről a fórumról? Hátha ott elvinnék a dacomat :)
De fogalmam sincs hogy kell.

(#102023) bitrograde válasza Melorin (#102022) üzenetére


bitrograde
senior tag

Persze, csak kettős hitelesítés kell hozzá.

(#102024) bitrograde válasza s4tch (#102021) üzenetére


bitrograde
senior tag

:D

(#102025) Ear001 válasza abéla (#102016) üzenetére


Ear001
addikt

A Metrum szerintem semmi különös. A TMP.meg a Soekris is jobb nála.

Tmp Ant vagy Soekris. Hát ki kell próbálni. Ha az alap TMP-t nézed, akkor annak a lelkes zenélniszeretése nagyon megkapó. Hozza képest a Soekris, mint csak DA, kicsit távolságtartóbb, de megmutatja, hogy még van bőven a zene szerkezetében, amit a TMP nem mutatott meg. A külső tápos Ant már tök egy ligában játszik, ott inkább a lánc többi tagja, az ízlést dönt, mert a hangjuk azért nagyon nem egyforma.

Én végig próbáltam nagyon sok R2R DA-t, és a Soekris nekem érezhetően más volt, mint a többi.Több, jobb, hihetőbb atmoszférát tud teremteni, jo, az AN ebben még jobb, úgy, hogy közben végig azt éreztem, lenne és lehet is még nyitni a hangján.

(#102026) abéla válasza Ear001 (#102025) üzenetére


abéla
senior tag

Köszi a jellemzéseket!
(ismét jó minőségben/tömören sikerült körülírnod; szeretem, élmény olvasni soraid :R )

...na, hát akkor egy 1541 vagy egy ANT LE külső táppal,
ennyi-kéremkapcsojjaki :D

Viccet félretéve, ha nem baszta*m volna el a játszós pénzem kb. erre az évre, tuti a 1421-et kipróbálnám.
...vagy egy diszkrét tápot az ANT le-höz :K
(bár ToMPi Tamással beszélgetve, többek közt érintve ezt is
-rá jellemző módon- lebeszélt a további kiadásokról, lévén szerinte nem hozna érezhetően sokat egy külső táp :F )
Így kibicként max szorítok a szerencsésnek a jó döntés meghozatalához.
Meg most összel jön ki az új integrált erősítőjével, arra gyűjtök. :DDD

Meg azt hiszem, karakter tekintetében ez a HangyA viszi nálam a prímet (mint ahogy a cd600 a tda1543-mal, meg bénább kiadásban az iFi-k a BB chipjeikkel/hangzásukkal).

Bogyó bá': ha kellően sokan összegyűlünk, majd béláimmal zsákban hordjuk a megvilágosodást ide a topikra :DDD
szerk: gyanús ez a cica, majd még a végén csukjában rekeszti ki a baromfiudvart ;]

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#102027) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Megjött a JitterBug FMJ és érdekes jelenséget tapasztalok. Auralicra rákötve elsőre tömény zajmasszát kaptam, majd fél óra ki-be kapcsolgatás/újraindítás után már majdnem normálisan szólt a zene, csak éppen állandóan hallatszódott valami pattogás, mintha vinylről menne a zene. A laptoppal még bájosabb volt, ugyanis egyik USB porton keresztül sem ismerte fel a TMP DAC-ot FMJ-n keresztül, mindig ismeretlen eszközre hivatkozott. Talán a TMP cucc ennyire spéci, hogy nem kompatibilis a Jitterbuggal, vagy hibás példányt kaphattam?
Más: hangminőség szempontjából az USB 2/3 teljesen mindegy, vagy jobb valamelyik? Valahol olvastam, hogy talán jobb a 3, bár sebesség szempontjából szerintem még DSD-nél is tökmindegy, de valaki okosabbnak esetleg van tapasztalata ez ügyben? :R

(#102028) RetepNyaraB válasza CoroStar86 (#102027) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Táp probléma esetleg? A bugnak kell nafta, vagy passzív? Ha kell és a hangyának is, akkor az usb drótos kevés lehet. Időbe telik feltölteni a kondikat. De találgatok és nem is értek hozzá.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102029) emiki6 válasza RetepNyaraB (#102028) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, hát ha torzan szólt, aztán megjavult, akkor jó eséllyel a kondikat töltötte addig.

A pattogás szerintem elégtelen adatkommunikáció, "hiányzó bitek". :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#102030) CoroStar86 válasza RetepNyaraB (#102028) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Én sem értek hozzá, azért kérdeztem. Na éjszakára rátettem az Auralic műszerre, aztán holnap tesztelem. De hogy a laptop egy az egyben fel sem ismerte, elég érdekes.

(#102031) bkercso válasza CoroStar86 (#102030) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Jitterbug egy közös módusú passzív szűrő az USB adat- és tápvonalán is, és tud bithibákat okozni. Az lehet a pattogás.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102032) Ear001 válasza CoroStar86 (#102027) üzenetére


Ear001
addikt

Az is lehet, hogy az USB kábelben, amit használsz nincs bekötve a táp szál. Az enyémben sincs, mert minek, a streamer meg a DA is megoldja magának, így a drótban csak zavarforrás lenne, de ahogy Bkercso írja, a Jittebugnak kell.

Ja igen, a rendes lemezjátszóról szóló zene nem pattog. ;]

[ Szerkesztve ]

(#102033) Ear001 válasza abéla (#102026) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem beszélj s4tch-val arról a Soekris dologról.

A külső tápos Ant viszont érdekes jószág. Nem intepolálható a hangja a normál Antból, hogy olyan, csak mindenben jobb egy kicsit. Gyakorlatilag más készülék, hiába szinte ugyan az, mint a normál ANT. Más kiszolgálást is igényel,, mindkét végén.

(#102034) CoroStar86 válasza Ear001 (#102032) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

TMP Tomit megkérdeztem, azt mondta, van a kábelnek táp része, bár pont azért kérdeztem rá, mert rohadt vékony a kábel. A pattogás amúgy egy dolog, de hogy a laptop fel sem ismeri az Antot? :F

(#102035) CoroStar86 válasza Ear001 (#102032) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Egyébként Tomi anno a jitterbugról meg az iPurifierről is le akart beszélni, mondván semmi szükség nincs rájuk. Én ebben azért picit szkeptikus vagyok. ;]

(#102036) stellaz válasza CoroStar86 (#102035) üzenetére


stellaz
addikt

Főleg, most, hogy ilyen jól bevált :DDD

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102037) lapalapa válasza CoroStar86 (#102027) üzenetére


lapalapa
senior tag

A zajmassza szerintem komunikációs probléma volt, nem jól beszéltek össze az interfészek.
Pattogást én még nem tapasztaltam két fmj-m van. Ki kéne más cuccon próbálni.

Nálam két fmj-n keresztül nem megy a laptop, egy még megy.
Milyen laptop ez?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#102038) lapalapa válasza Ear001 (#102032) üzenetére


lapalapa
senior tag

Nem írta.
Jitterbugnak nem kell táp az usbről, passzív eszköz.
Ipurifiernek kell.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#102039) CoroStar86 válasza lapalapa (#102037) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Asus VivoBook X16 OLED, asszem. Fejből most nem vágom.

(#102040) Bogyó bá' válasza lapalapa (#102038) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Passzív eszközzel (USB-leválasztóval például) is meg lehet szívni: nekem a kínai USB-leválasztó az öreg DAC X-6-tal simán működik, de a most használt, Amanero-kártyás RodRain DA-10 DAC-kal meg nem. Ez van. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102041) Ear001 válasza CoroStar86 (#102035) üzenetére


Ear001
addikt

Én nem. Igazából azt, amit ezek a kis izék tudnak, a legtöbb közepesen tisztességesen megépített D/A meg streamer tudja. Nálam az Sotm-en mindegyik csak ront.

Ha igazán jobbat akarsz, akkor egy szuperpontos órajelgenerátor lehet a következő lépés, persze olyan eszközökkel, ami tudja fogadni a jelét. Mondjuk egy Mutec Ref10.

(#102042) lapalapa válasza CoroStar86 (#102039) üzenetére


lapalapa
senior tag

Passzív eszköz, tehát valami jelszint veszteséget biztos okoz. A notebookom egy jitterbugot tud "meghajtani", de a rendes pc-m usb-je combosabb, az átnyomja kettőn is és még marad jelszint a túloldalon.
Nem tudom, hogy ha lesz mögötte ipurifier, akkor javul e a helyzet, az aktív eszköz, lehet hogy helyreállítja a jelszintet valamennyire.
Most csak fantáziálok, lehet hogy tök más a gond, és nem is így van..

Ear001: ha kettőt, vagy hármat veszek, adnak rá kedvezményt? ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#102043) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Köszi mindenkinek, azért még konzultálok Tomival, de ha nincs más, akkor megy vissza a kütyü. :R

(#102044) bkercso válasza lapalapa (#102042) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csökkenti a sávszélességet a passzív Jitterbug. A kettő már kicsit jobban egy adott frekvencián. Ha lassul a felfutóél (eltűnnek a nagyfrekis komponensei), akkor nő a jitterérzékenysége a tápingadozásra nézve. Így lehet belőle bithiba szerintem, ha a fogadó fél jittertűrésén túlmegy.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102045) CoroStar86 válasza stellaz (#102036) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Naja. Beszéltem Tomival, a jitterbug totál felesleges az Anthoz (bár lehet, megtartom a Cobaltomhoz vagy az UD-301-emhez), meg az Antvan vannak dolgok, amik "nem szabványosan vannak bekötve, vagy be sincsenek" táp környékén. Valami ilyesmit mondott, de nem értek hozzá. Elvileg az iPurifier is felesleges, azért kipróbálom majd.

(#102046) kutyek válasza bkercso (#102044) üzenetére


kutyek
senior tag

Tehát jól értem, hogy úgy csökkenti a jittert, hogy esetleges mellékhatásként extrém jittert / bithibát okoz az átvitelben? Hmmm... :U

Archimago mérései szerint az FMJ kb. nem csinál semmi mérhetőt - eltekintve attól, hogy nagyítóval nézve a 24 bites J-tesztet, icipicit ront a zajszinten (ca. -145 dB helyett -140 dB, tehát észlelhetetlen).

(#102047) bkercso válasza CoroStar86 (#102045) üzenetére


bkercso
nagyúr

A tápszűrés is csökkenti a jittert (az is van benne), az adatvonalon lévő meg csak közös módusban kéne szűrjön (szűr is, az javítja a jittert), de minden km szűrő szűr differenciális módusban is, innen jöhet bithiba.
De csak nagyfrekvenciát szűrnek, hangfrekvenciát nem, mert túl kicsik. Ezért nem látszik a mérésen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102048) lapalapa válasza kutyek (#102046) üzenetére


lapalapa
senior tag

Nekem 2 jitterbug sorban nem csinál pattogós bithibát, viszont az egyéb hangpusztító zajt egy is jól hallhatóan szűri. Aki eddig próbálta, és ismerem, azoknál nem volt ilyen.
Szóval lehet hogy sz.r, de nálam működik.
Alapvetően ezeket pc-s usb kimenet szűrésre találták ki (ott van mit..), nagyon- streamereknél kérdéses hogy ront vagy használ.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#102049) lapalapa válasza bkercso (#102047) üzenetére


lapalapa
senior tag

Napok óta kábelre kattintható ferritekkel szórakozom érdekes eredménnyel. Többnyire használ, de van ahol nem annyira előnyös. Kábel elején és végén egy-egy formációban.
Például spdif koax kábelen használva elég jól javított a hangon, mintha drágább kábelre cseréltem volna. Ugyan ez rca-nal.
Kisfesz tápkábeleknél van ahol jobb, van ahol rosszabb lett a hang.
Utp kábelen talán jobb, de nem rosszabb, 220-as kábeleken jobb irányba mozdult a hang.
Bkercso mester mi a véleményed erről? Használsz-e ilyesmit?
:F :R

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#102050) bkercso válasza lapalapa (#102048) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem szar a jitterbug, csak jobb egy HUB, ami hangfrekvencián is szűr újraórázással.

Ferrit szűrő: van kapcsüzemű táp a rendszerben? Ha igen, annak a közös módusú zaja igyekszik a védőföld fele, ahol utat talál magának. A ferritekkel terelgetheted. :) Még nem próbálgattam, hol milyen; én készülék belsejében intézem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.