Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) fericske válasza Sinesol (#85997) üzenetére


fericske
addikt

Én nem is foglalkozok a technológiával, nem rugózok ezen. Ha tetszik, tökmindegy mitől tetszik.
Pl. fejeseknél a planárok meg elektosztatikusok a "jók", ameddig a dinamikusok/kónuszosok "gagyik". Pedig ha megtehetném a fejhallgatóim közé biztos, hogy kerülne be pl. Final Sonorous X meg pl. Spirit Torino Twin Pulse Ragnarr edition, amik dinamikusok.

(#86002) chrisnagy13 válasza Polllen (#85999) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Dicsérjem meg olyanért amit nem akarok hallani egy készre kevert felvételen? :N

(#86003) Polllen válasza fericske (#86001) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam most csak "gagyi" dinamikus marad a planárok helyett. :O

;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#86004) contaxg válasza -Skylake- (#86000) üzenetére


contaxg
veterán

:DDD :D :)) :R :R

Ő már érti a lényeget. Hiába gurul a CHR, de attól még nem alkalmas autózni

Az én apám koncepciója, hogy neki egy 10xxcm3-es moci kell amivel ö lenne a leglassabb a városban. Neki nem kell bizonyítani... ha látják és hallják a moci hangját, mindenki tudja, hogy mire lenne képes.... :C

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86005) bkercso válasza alphamooncam (#85996) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs egyik meg másik. Konkrét készülékek vannak. Csővel és félvezetővel ia lehet nagy információáteresztésű, semlege, mondanám, hogy hallható torzítástól mentes erősítőt építeni - csak ritka.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86006) bkercso válasza Sinesol (#85997) üzenetére


bkercso
nagyúr

A tranzisztorosoknal sokszor annyira kicsi a torzitas, hogy kb. elhanyagolhato.
Ez is egy legenda, hiszen látod a véleményekből, hogy mindegyikről mást írnak, mindegyiket másnak hallják.
A csatolókondik és a stabilizált tápok nagy része eleve torzít annyit, hogy a tranyós kapcsolásnak már nem is kellene. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86007) contaxg válasza bkercso (#86005) üzenetére


contaxg
veterán

És sokkal drágább ;) (má'mint a csöves)

------------------------------------------
10xxcm3 1xxxcm3

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86008) -Skylake- válasza contaxg (#86004) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az lehet, de azt nem érti Ő sem és élek gyanúval, hogy Te sem, hogy egy gs450 árán az egész családnak vehetsz 1-1 chr-t, egy 7es bmw árán meg egy kisebb flotta chr-t vehetsz. Tehát az összehasonlítás, miszerint egy chr szar mert rosszabb a vezetési élmény meg az építés minősége mint egy 745e-nek az nagyon cuki, hogy valahogy mintha nem kalkulálnák a kettő közti 3X millió forint különbséggel.

Pontosan erről beszélünk : a chr egyáltalán nem szar autó és attól végképp nem lesz szar autó, hogy egy másik , többszörösen drágább autó mellé rakva alul marad. Soha senki nem mondott olyat (és nem is igaz), hogy egy chr az jobb vagy akárcsak annyira jó mint egy 7-es bmw. Csak amúgy töredék annyiba kerül egyébként és egyszerűen nem értem, hogy amikor a kettőt valaki egymás mellé rakja, akkor ezt miért nem gondolja át ? Tehát amikor szerinted egy smsl200 alulmarad hangban mondjuk egy TT2-vel szemben , akkor így az nem gyanús , kicsit sem gyanús, hogy a TT2 árán annyi smsl200-at lehet venni, hogy itong helyett abból építhetsz válaszfalat?

Mégis hogy lehet úgy termékeket összehasonlítani, hogy nem veszed figyelembe az árát ?

Semmi baj nincs vele, ha Te azt gondolod, hogy "nem érted mi ez a hype a thxaaa körül" , oké , semmi gond. De ne azt mond, hogy a Dave-d elpicsázza mert az evidens, azt mond, hogy hol van az a rengeteg fejhallgató erősítő, ami 265 dolláros áron annyival többet kínál mint a thx-ek, hogy amellett nem tudnak labdába rúgni. Azokról beszéljünk, ne arról, hogy mondjuk 2.000 dollárért mennyivel jobbat kapsz... Kíváncsian várom az ötleteket, hogy 265 dollárért mit kapok, ami legalább olyan flexibilis megoldás mint a thx (gondolok itt arra, hogy pl rá tudok tenni kb akármit és nem fog elfogyni. Mert nekem pl van egy Mojo itthon - egyébként éppenséggel pont Tőled vettem - és tök cuki meg nagyon jó, csak nincs olyan fejesem amihez kielégítő a teljesítménye, szóval fülhallgatóval használom csak).

Almát az almával........

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#86009) Ba cy lus válasza Sinesol (#85997) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De ez csak mérés alapján. Az meg kit érdekel? :R

[ Szerkesztve ]

(#86010) Sinesol válasza fericske (#86001) üzenetére


Sinesol
veterán

Dragabbak a planarok, sokszor ezert kicsit tulmisztifikaljak a dolgot, miközben nem feltetlen jobbak, dinamikusok is ugyanugy ott vannak a felsokategoriaban is. Egyebkent az Sbaf-on, meg epp a hagyomanyos dinamikusokat tartjak altalaban veve jobbnak a planaroknal. :)

[ Szerkesztve ]

(#86011) contaxg válasza -Skylake- (#86008) üzenetére


contaxg
veterán

Én nem tudom... ha nincs meg a szinergia a lelkem és a kütyü között akkor azon nem tudok zenét hallgatni. Inkább a csönd. Ez a szinergia nincs arányban az árcédulával.
A Mojo egy mobil eszköz és örülök, hogy arra használod amire gyártották. Egyébként jelenleg DT880/600 fejessel az ellenséget gyilkolászom vele és nem érzem azt, hogy kevés lenne, akár zenére is. A korlátait látom és folyamatosan keresem azt amivel helyettesíthető lenne olcsóbban (az én igényeim szerint).

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86012) btraven válasza bkercso (#85988) üzenetére


btraven
őstag

Pedig tanácsot akartam kérni Tőled milyen op-amp-ra érdemes cserélni a benne levőt.
De most úgy megharagudtál rám hogy biztos olyat javasolnál, amit ha beraknék, akkor felrobbanna az egész.

(#86013) fericske válasza -Skylake- (#86008) üzenetére


fericske
addikt

A Mojo egy jó cucc, szerintem, még fejeshez is akár. Ár/értékben is jó más gyártók termékeihez is még mindig, házon belül meg abszolút bajnok ilyen téren. Szerintem legalábbis.
Pl. az Avantone planárral jó páros lenne, hogy valami konkrétumot is mondjak, de van még opció.

Sinesol
Úgy hát, ahogy bkercso is mondja, csöves, nem csöves, mindegyikből lehet jót és rosszat is csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#86014) -Skylake- válasza fericske (#86013) üzenetére


-Skylake-
addikt

En is ezt gondolom, teljesen elegedett vagyok vele egyebkent. Egyetlen ponton tudnek belekotni, abban, hogy nem tudja azt amit a Hugo2, hogy 24ora folyamatos konektor utan atvalt halozati taplalasra. Marpedi mivel pl van rajta LO, felteszem nem csak nekem jutott eszembe tisztan csak DAC-nak hasznalni asztali rendszerben. Ezen kivul gyak hibatlan termek (bar egy Airplay - Poly nelkul -) nagyon elferne benne, de ez csak szorszalhasogatas.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#86015) Polllen válasza -Skylake- (#86014) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én úgy láttam, hogy egyszerűen ki lehet kötni benne az aksit, egy csatlakozót kell lehúzni, miután szétszedted, uh folyamatos asztali módban tud működni. :DDD

Ha minden jól megy, hétvégétől lesz egy ifi xdsd-m, azt még majd egy mojo-val össze kell hallgatnom valahogy. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#86016) contaxg válasza -Skylake- (#86014) üzenetére


contaxg
veterán

Egy Raspberryvel megoldható az Airplay, ha erre van igényed.

Polllen
Ha jól emlékszem próbáltam az aksi lekötést és nem kapcsolt be. De ha teljesen le van merülve akkor is várni kell ameddig töltődik és utána kapcsol be, így szerintem ez nem biztos, hogy működni fog. Pedig jó lenne, mert a tulajok többsége asztali készülékként használja.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86017) fericske válasza contaxg (#86016) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem csak egy fw frissítést kell csináljanak hozzá.
Ha a Questyle meg tudta csinálni vásárlói nyomásra egy fw-el a dac módot az egyébként csak töltésre haznált usb-re a qp1r-hez, akkor emez sem lehet akadály.

[ Szerkesztve ]

(#86018) Polllen válasza contaxg (#86016) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ebben a videóban működik az arcnak.

Lehet van belőle valami frissített verzió vagy software?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#86019) contaxg válasza Polllen (#86018) üzenetére


contaxg
veterán

Ha lesz megint hibás darab nálam (értsd: az aksiját kinyírták) ki fogom próbálni. Lehet, hogy az ami nálam volt azzal más gond is volt. Nem foglalkoztam vele tovább és kiküldtem a gyárba. Mojo-n soha nem cseréltem firmware-t csak Poly-n. Egyáltalán létezik firmware csere Mojo-ra?

Amikor kértem, hogy adjak pár aksit, hogy a brexit miatt ne kelljen ezzel bajlódni udvariasan megköszönték és ennyi. Pedig 5 perc kicseréli az aksit és mindenkinek egyszerűbb lenne. :U

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86020) bkercso válasza btraven (#86012) üzenetére


bkercso
nagyúr

OPA1678. Én is ezt használom.
Haragudni nem szoktam, mert erőfeszítést igényel. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86021) tranceplanet válasza tranceplanet (#85464) üzenetére


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Megérkezett az USB transport, de szomorúság van. Nem szólal meg ezzel sem, úgy néz ki ez az I2S HDMI sztereóra nekem zsákutca. Úgy tűnik a Harman DAC HDMI bemenete TV HDMI CEC jelet szólaltat csak meg, olyan a kiosztása. Itt a kép az USB transport kisztásáról: [kép] Annyi pénzt nem akarok rászánni, hogy egy jumperes I2S készülékem legyen. Így tehát a következő kérdésem, 1m hosszú kábelre van szükségem, mit vegyek koaxot vagy optikát? A két eszközt kell összekötnöm: Harman/Kardon Citation AMP és Douk Audio U2 Mini XMOS XU208. A hangfalpár JBL Studio 230. Mivel belépő szintről beszélünk, gondolom drága kábel felesleges lesz.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#86022) :AMF:


:AMF:
senior tag

Van esetleg tapasztalata valakinek a Leclanché (Signal Path), illetve Obbligato (Gold Premium) kondikkal? Milyen minőséget képviselhetnek?

(#86023) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ti azt hogy oldjátok meg, hogy pl. Jriver-ben hallgattok zenét WASAPI-ra állítva, de közben megy a böngészés és egy YT videót megnyitva ugye ilyenkor nincs hangja. Nyilván ilyenkor vissza kell váltani a Jriver-ben Direct Sound-ra, de akkor "törik" az egész, meg macerás is. Nincs erre valami más, egyszerűbb megoldás?

(#86024) dgyuri0123 válasza SunMount3r (#86023) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nincs erre valami más, egyszerűbb megoldás?"

De... hálózati zene lejátszó. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#86025) SunMount3r válasza dgyuri0123 (#86024) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mint pl. egy Pi+DAC+Volumino? Ami nekem most megfizethető a DAC-ra, abból kétlem, hogy jobb hangja lenne, mint a mostani a Jriver-nek Xonar DS-el. És mivel az asztalon egy hangfalpár fér el (ami szerintem itt kb. mindenkinél így van), azt nem is tudnám hová rákötni. (+Az új hangfalak ára). Szóval szerintem nem igazán értetted meg a kérdést...

(Igen, nyilván anyagi kiadás nélküli megoldásra gondoltam).

(#86026) chrisnagy13 válasza SunMount3r (#86023) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nincs.

(#86027) dgyuri0123 válasza SunMount3r (#86025) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Értettem eddig is. :)

"csak a zene van"

(#86028) SunMount3r válasza SunMount3r (#86025) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor mondok mást: (szerintem) nagyon egyszerűen megcsinálhatnák pl. a Jriver-ben is, hogy ha Pause-ra, vagy Stop-ra rakom a zenét, akkor addig vissza rakja a beállítást Direct Sound-ra. Majd ha újra elindítom, akkor pedig vissza WASAPI-ra. Legalábbis lehetne benne ilyen opció, amit állandóra be lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#86029) Ba cy lus válasza Sinesol (#86010) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én azt valószínűsítem, hogy a planár - és elektrosztatikus - technológiában sokkal több potenciál maradt. Ezt onnan gondolom, hogy ezek soha nem jutottak le a kommersz kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#86030) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy miniPC-re szeretnék SPDIF kimenetet tenni, az alaplapon van tüske hozzá. Korábban készítettem már saját kivezetést, és van gyári ATX megoldás is kéznél (ezzel már próbáltam is), de a mini ház miatt utóbbi nem opció.
Gond-e, ha egy lengő kábelt teszek rá, a GND-t pedig nem kötöm külön a házra a portnál - ami így csak a tüskén keresztül érintkezne?

[ Szerkesztve ]

(#86031) contaxg válasza Ba cy lus (#86029) üzenetére


contaxg
veterán

Vagy egyszerűen a gyártási költségek magasabbak.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86032) Ba cy lus válasza contaxg (#86031) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem az a baj, hanem az emberek általános igénytelensége hangminőség terén. És ez most nem minősítés akart lenni, mert én is képes vagyok szaron is élvezni a zenét, egyszerű ténymegállapítás.

(#86033) contaxg válasza Ba cy lus (#86032) üzenetére


contaxg
veterán

A zenei igénytelenség talán nagyobb gond mint a hangminőség.

Megtörtént eset. 1 milliós fejes, 1 milliós dac+amp kiszállítással beüzemeléssel
Mikor minden összeáll Youtube beindít és full hangerőn (tényleg azon!!) Anekától a Japanese Boy beindít...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86034) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Topping D70S: [link] :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#86035) fericske válasza Ba cy lus (#86029) üzenetére


fericske
addikt

Dehogynem. Monoprice, Hifiman is csinál olyanokat, hogy árukban is igen jó alternatíva van dinamikusokban. 100-300 dollár között.

(#86036) Ba cy lus válasza fericske (#86035) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az kommersz kategória? Átlagember 100 dollárnak a felét, ha elkölti fejhallgatóra. Jobb esetben. Persze az más eset, ha valami divatmárkáról van szó, de jól tudjuk, hogy az nem a hangminőségről szól.

(#86037) Bodz válasza SunMount3r (#86023) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rém egyszerű, ne exclusive módban legyen a wasapi.

(#86038) Zehan


Zehan
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy fejhallgató erősítő vásárlásán. Jelenleg egy Sennheiser URBANITE XL fejhallgatóm van(ennek a lecserélésén is gondolkozok, de az egy másik topic). 40-50.000 Ft szánnék rá és asztali számítógépen használnám.

Köszönöm :R

(#86039) bkercso válasza Ba cy lus (#86032) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is így látom. 20éves olcsó orosz planárok is úgy szólnak, ha rendesen meghajtod őket, hogy lehidalsz. Egyszerű, olcsó (pl. katonai) tömegfejesek.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86040) SunMount3r válasza Bodz (#86037) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát azért az sem "fenékig tejfel", de ezzel a Zónázással kipróbálom. Köszi.

(#86041) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok! Egy kis technikai/szakmai segítség kellene. Megjött a Naim HeadLine erősítő, és rendeltem az amazonon hozzá egy ilyen adapter kábelt, hogy rá tudjam dugni a KANN-t. Összedugtam, de nem szól, illetve maxra tekerve a hengerőt, alig hallhatóan. Annyit már sejtek, hogy valami kompatibilitási gond van, és hogy valószínűleg nem azonos a kiosztás.
Hogy oldjam meg? Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#86042) -Skylake- válasza letoltobeze (#86041) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem vagyok híve annak, hogy százezrekért kell kábelt venni, de azért egy HeadLine-t egy KANN-al összekötni 400 forintból az elég kemény.

De amúgy teljesen nem is értem, KANN-ból kijön egy 3.5 - rca anya , az bele az rca-din adapterbe és az a headline-ba ? Egyébként én itt keresgélnék :

termékelírásból amit linkeltél : "Signalrichtung: 5-pol DIN -> Cinch "
Nem tudom van e valódi jelentősége, de ugye ez pont a másik irány mint ami neked kellene.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#86043) letoltobeze válasza -Skylake- (#86042) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nem találtam drágábbat. :D
Sőt, igazándiból ezt az egyet találtam...

(#86044) contaxg válasza letoltobeze (#86041) üzenetére


contaxg
veterán

A DIN-RCA-ból olyat vegyél amin ek 4 darab RCA fityeg a másik végén, mert az biztosan jó az erősítődhöz.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86045) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
Sanskrit 10th-hoz keresek 2m micro USB kábelt. Mezei ugreen jó lehet ? Vagy ez mindenképpen túl hosszú már ?
Audio bemenethez kellene.

Előre is köszönöm

(#86046) laleeee


laleeee
őstag

"Output Power / Voltage: 2 Vrms"
Ha egy erősítőre ez van írva ,akkor az hány mW kimeneti teljesítményű ?

(#86047) letoltobeze válasza -Skylake- (#86042) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszönöm, ez is lehet baj, valami ilyesmiről olvastam a Naim fórumon, de nem értem, hogy az irány miért számít...

(#86048) letoltobeze válasza contaxg (#86044) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Értem, és melyik kettő kell majd? És nem zavarhat be a hangba az üresen fityegő másik kettő?

(#86049) -Skylake- válasza letoltobeze (#86048) üzenetére


-Skylake-
addikt

Van amúgy RCA-val szerelt HeadLine is. Miért nem olyat vettél ? Mármint azért a DIN eléggé problémás ha a rendszernek nem minden elemei Naim.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#86050) btraven


btraven
őstag

Nem szabad pár nap elteltével újra megnézni az aliexpress-en vásárolt terméket.
Könnyen lehet hogy valami akció van és még olcsóbb az áru. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.