Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83651) Pierre75 válasza bkercso (#83586) üzenetére


Pierre75
senior tag

A NER mikulása igazi "hungariCum". Napközben ipad-jébe vési a gránitszilárdságú tákolmányt a NER Mózese, este meg ad egyet az eresztény értékeknek.
Mit is vitt a rossz fiúknak puttonyában?

(#83652) Exodius válasza Ba cy lus (#83649) üzenetére


Exodius
őstag

Kicsit ironizálva raktam fel a linket, mert pl. a Starting Point-os azért adja 140K-ért a portékát, mert nehezen tud hozzájutni a chip-hez.

Erre kb. hozzád-vágják, kérdés egy ilyen slégerchip-ből hamisítottak-e.

"Mekkora vételek lennének ezek ma, ha lenne digitális bemenetük."

Azért egy chip csak egy alkatrész. Ha rossz a körítés, akkor mindegy mi van benne, nem? :)

(#83653) bkercso válasza Exodius (#83652) üzenetére


bkercso
nagyúr

A mai chipekből kell kihozni a tuttit! :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83654) Exodius válasza dgyuri0123 (#83650) üzenetére


Exodius
őstag

Azzal a Top 24-el is az a baj, hogy pl. a Meridian MCD-ért, ami 85-ös, is elkérnek fél millát. A Wadia 581 CD 1.5 milka, egy ESOTERIC K-05Xs 2.4 milka. Egyedül a Rotelek vannak elfogadható árban, de a többiekért annyit kérnek el, mint sok maiért. És mivel az entry meg a mid-level "vélhetően" tudja azt, mint az öregek, ezért egyszerűen irreális az ár ezekért a retro cuccokért.
De ez némileg titeket igazol, hiszen ahogy látom, ha ezek tudják azt, mint a maiak és ha beleszámoljuk az inflációt meg ezeket, akkor valahol jóformán a töredéke is lehet az eredeti árnak.

Az ember azt gondolná, hogy potom pénzért jut 30 évvel ezelőtti high-tech cuccokhoz. Ebből a szempontból a high-tech tényleg értékálló. :)

Ő itt csak arra vár, hogy foglalkozzanak vele. Hogy kicsit felújítsák, hallgassák rajta a zenét. Ő csak egy szép karácsonyt szeretne. Legyetek jó-fiúk. Jelenleg a szállítása több, mint a 400 Ft-os ára. Hozzuk haza ezt a gyermeket! :D
https://www.ebay.com/itm/Rotel-RCD-965BX-Stand-Aline-Cd-Player/174553531927?hash=item28a4338617:g:Ko4AAOSwne1f0e1Y

(#83655) Exodius válasza bkercso (#83653) üzenetére


Exodius
őstag

De azért ha kapnál egy 50-es pakkot abból a Philips chip-ből, megőrülnél! Alig várnád, hogy köré építs valami rendszert. :D

(#83656) Ba cy lus válasza Exodius (#83652) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Meglehet, a Philipsnél tudták, hogy kell jól köríteni, ha a TDA1540/1541/1543 szert tett a hírnevére. ;)

(#83657) bkercso válasza Exodius (#83655) üzenetére


bkercso
nagyúr

Persze, ha jó! De mai chipből is adhatna valaki egy 50-es pakkot. :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83658) fehér_ember válasza Exodius (#83654) üzenetére


fehér_ember
addikt

Általánosságban rotelről én sok jót még nem olvastam/hallottam. Szóval azért volna bennem kis félsz :) . De ez amúgy, valóban, ott van azon a best of listán. Úgyhogy hajrá, ha elég gyors vagy. Azaz ha tálcamozgás közben bele tudod helyezni a korongot ;] :D .

[ Szerkesztve ]

(#83659) jzola


jzola
tag

De rég jártam már itt....
üdv. mindenkinek. :)

a téma újra aktuális. fejhallgató erősítő keresésbe kezdek ismét :C

viszont kérdés: a régit ha elakarom adni, szerintetek hardveraprón kívül merre lenne érdemes Mo. n?

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#83660) borix válasza jzola (#83659) üzenetére


borix
őstag

AVX adás - vétel.

(#83661) bkercso válasza jzola (#83659) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hifipiac?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83662) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok!

Még mindig a RME ADI-2 FS-el kínlódok.
Mindenki mindenhol agyon dicséri, de nálam szarabbul szól mint az AK KANN.

És ez nem ízlés dolga. Pl. vannak Schiller számaim, ahol az éneklés meg van kicsit "tuningolva" - értsd: a mondat/sor vége visszhangoztatva van szépen jobbról balra váltogatva, halkulva. Na ez az ADIN egyáltalán nem megy se jobbra se balra, csak simán halkul középen valahol.
Már átolvastam a használatit, a menűjét is sokat böngésztem. Kapott egy SOtM sMS 200-at, hogy onnan vegye a jelet, de semmi nem segít.

Ha valaki konkrétan meg tudná mondani, hogy mit állítsak esetleg még rajta...
Eddig így van:
Az EQ ki van kapcsolva.
A FW 2019.12. havi.
Source - Auto
Hi-Power - OFF
Auto Ref Level - ON
Mono - OFF
Width - 0.00
M/S-Proc - ON
Polarity - Both
Crossfeed - OFF
DA Filter - SD Slow
De-Emphasis - Auto
Dual EQ - OFF (de ezt már írtam)
Lock Volume - OFF
Balance - C
Mute - OFF (persze)
Dim - OFF

Parametric EQ - OFF

B/T Enable - ON
Bass Gain - 1.0 dB
Bass Freq - 85 Hz
Bass Q - 1.0
Treble Gain - 1.0 dB
Treble Freq - 6.60 kHz
Treble Q - 1.0
Loudness - ON
Low Vol Ref - -54,5 dB

Phones/DSD
Mute Line vs. Phones
DSD Direct (Line) - OFF
DSD Filter 50 kHz
DSD Detection - ON

Ennél több beállítást nem gondoltam leírni, mert szerintem igazán ezek sem befolyásolják komolyabban a fent említett problémát. A többi meg inkább a kinézetre/ilyesmire vonatkozik.

Szeretném tisztán látni, hogy most tényleg nincs valami rendesen beállítva, vagy pedig ez egy selejtes darab.
Mert elhiszem nektek, hogy ez egy jó cucc és mindenütt másutt is jókat mondanak róla.
De az enyémmel - vagy velem (user error) valami nem stimmel.

Nem lenne szabad, hogy a KANN jobban szóljon, és tök mindegy melyik fejesemmel próbálom...

(#83663) fattyu válasza letoltobeze (#83662) üzenetére


fattyu
veterán

A width 0 az kb monot csinál... tegyed szépen egyre

polarity off.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83664) Ba cy lus válasza letoltobeze (#83662) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Loudness On? :F

(#83665) letoltobeze válasza fattyu (#83663) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszönöm, akkor ezek szerint az említett problémát a width - 0.00 okozhatta...

(#83666) letoltobeze válasza Ba cy lus (#83664) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Próbáltam OFF-on is, de vele jobban tetszik...

(#83667) Ba cy lus válasza letoltobeze (#83666) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na jó, de ezen a szinten a loudness kb. eretnekségnek számít. :)

(#83668) letoltobeze válasza Ba cy lus (#83667) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Lehet akkor eretnek vagyok :))
Meg akkor minek van rajta, ha nem szabad használni? ;]

(#83669) fattyu válasza Ba cy lus (#83667) üzenetére


fattyu
veterán

+1 :D :DDD

Mondjuk az adi okos. Nem olyan boszme a loudness mint egy Sony pl. Hangerofuggo és a hallashoz van okosan.

Alacsony hangerőn rendesen emel a két végén ahogy emeled a hangerot egyre kevésbé. Egy szint fölött meg hiába on de nem csinál semmt

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83670) letoltobeze válasza letoltobeze (#83665) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Hát nem... Így se csinálja sajnos a "jobbra-balrát" :(

(#83671) fattyu válasza letoltobeze (#83670) üzenetére


fattyu
veterán

Msprocot is kapcsold ki

Ha ezután se akkor szerintem annál van frissebb fw. Ha az se akkor hibás. Tök szép tere és sztereó ja van.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83672) Ba cy lus válasza letoltobeze (#83668) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azért, hogy az eretnekek is elégedettek lehessenek. :DDD

Mindenesetre nem rossz, hogy leírtad végre ezeket a beállításokat, akinek ilyen van, főleg régebb óta, az biztosan tud így segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#83673) #71562240 válasza letoltobeze (#83662) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az egyéb fontos mondások mellett:
DA Filter - SD Slow helyett Sharp legyen vagy ilyesmi, ahogy írják - tehát ne kezdje legömbölyíteni a sáv tetejét. Attól tűnik el egy csomó részlet, és tompul is, kásásodik is.

Egyébként megerősítem, a loudness ON abszurd - már én is ugye kétszer visszakérdeztem, hogy ezek az effektek biztosan ki vannak-e kapcsolva. Nem tetszhet jobban, ez axióma. Ököl(!!!)-szabály!

Auto Ref Level - ON - ez is hiba, minden ilyesmit ki kell kapcsolni. (Lásd a Gain-ről beszélteket.)

B/T Enable - ON - alaphiba ez is, ráadásul még használod is. Ezek teszik "iszonyattá" a hangot, minden ilyesmit ki kell kapcsolni.

"Ennél több beállítást nem gondoltam leírni, mert szerintem igazán ezek sem befolyásolják komolyabban a fent említett problémát."
Dehogynem!!!

"De-Emphasis - Auto"
Lehet, hogy ez is beleköp, ha kell, ha nem. Kikapcsolandó, kétlem, hogy valaha is valamihez kelljen.

[ Szerkesztve ]

(#83674) Exodius válasza letoltobeze (#83670) üzenetére


Exodius
őstag

Nah a srácok tippjei után milyen lett? :)

(#83675) Bodz válasza letoltobeze (#83662) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért az üt, hogy panaszkodsz a sziszegésre, de kétféleképpen is van magas kiemelésed. :D
Nyomj egy gyári beállítást és első körben semmihez se nyúlj, csak a NOS filterre válts át.

(#83676) Zoliee válasza Ba cy lus (#83672) üzenetére


Zoliee
senior tag

Egyszóval eljutottunk oda, hogy minden alapértéken, vagy off-ban, és úgy lesz jó.
Akkor mi értelme is ezeknek az iszonyat sok állítgatási lehetőségnek? :F

(#83677) Ba cy lus válasza Zoliee (#83676) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt tudják azok, akik tervezték. Én a magam részéről egy filter állítási lehetőséget és egy crossfeedet tartanék szükségesnek, de ezeket sem feltétlen.

(#83678) fericske válasza Zoliee (#83676) üzenetére


fericske
addikt

Az RME stúdió cuccokkal foglalkozik, ezért van benne az a halom beállítási lehetőség.

(#83679) ribizly válasza Zoliee (#83676) üzenetére


ribizly
veterán

Hogy amikor, amire (ha!) szükséged van, azt beállíthasd. Ettől még lehet rosszul használni. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83680) letoltobeze válasza Exodius (#83674) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Holnap megcsinálom amit mondtátok és megírom mire jutottam...
Köszönöm mindenkinek!

(#83681) letoltobeze válasza Bodz (#83675) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

A magassal kapcsolatban igazad van, de azt folyton állítgatom. Amúgy miért mondod hogy kétféleképpen is van?

Hogy nyomok gyári beállítást?
A használatiban azt olvastam hogy a hangerő szabályozót és a felső menű gombot kell egyszerre lenyomva tartani miközben bekapcsolom. Jól értettem?
Csak azért kérdezem, mert ezt már megtettem, de nem történt semmi, azaz nem állt semmi vissza...

[ Szerkesztve ]

(#83682) Zoliee válasza fericske (#83678) üzenetére


Zoliee
senior tag

Végülis igazad van, és ezért nem is engem céloznak meg vele.
ribizly: el nem tudom képzelni azt a szitut, hogy ezeket a korábban felsorolt paramétereket bármikor/bármiért is elkezdeném állítgatni.

(#83683) bkercso válasza letoltobeze (#83662) üzenetére


bkercso
nagyúr

most tényleg nincs valami rendesen beállítva, vagy pedig ez egy selejtes darab.
Tövig be van dugva a fejhallgató?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83684) bkercso válasza letoltobeze (#83668) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg akkor minek van rajta, ha nem szabad használni?
Szétb@ssza ;] a fázist a loudness meg az EQ, aztán ez valakit zavar, valakit meg nem nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83685) bkercso válasza #71562240 (#83673) üzenetére


bkercso
nagyúr

DA Filter - SD Slow helyett Sharp legyen vagy ilyesmi, ahogy írják - tehát ne kezdje legömbölyíteni a sáv tetejét. Attól tűnik el egy csomó részlet, és tompul is, kásásodik is.
Jézusom! Most vagy igazad van (napokon belül kiderül), vagy ezt meg honnan szedted?! :Y
:R

B/T Enable - ON - alaphiba ez is, ráadásul még használod is. Ezek teszik "iszonyattá" a hangot, minden ilyesmit ki kell kapcsolni.
Nagy igazság! Nehéz szűrni a BT zaját; nagyon agresszív, mert ugye adó-vevő!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83686) bkercso válasza Zoliee (#83676) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor mi értelme is ezeknek az iszonyat sok állítgatási lehetőségnek?
Pont annyi, amennyire ezeket itt használjuk. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83687) Bodz válasza letoltobeze (#83681) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A legújabb firmware mindenféleképpen kerüljön fel! :)
Használod ugye a treble állítást (a felsorolásodban gondolom éppen +1dB ha jól értem) meg a loudness is be van kapcsolva, ami hangerőtől függő mértékben szintén ráhúz.

Pont nincs előttem a dac, de szerintem a setup menüben is van valahol factory reset.

Fejestől függően amúgy a Hi-Power mód sem elvetendő, de a NOS mellett első körben tényleg ne piszkálj mást! És akkor induljunk mondjuk innen.

[ Szerkesztve ]

(#83688) Bodz válasza bkercso (#83685) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A B/T nem bluetooth, hanem Bass/Treble rövidítése.

(#83689) chrisnagy13 válasza letoltobeze (#83681) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Felső menü gomb + VOL gomb (nem a nagy volume!) + power gomb egyszerre megnyomva.

(#83690) Bodz válasza bala6120 (#83637) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Bírsz szombatig várni? Nem tudod milyen jóságról maradsz addig le. :)

(#83691) #71562240 válasza Bodz (#83688) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen. És még el is van állítgatva a nulláról.

(#83692) bkercso válasza Bodz (#83688) üzenetére


bkercso
nagyúr

:DDD :o

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83693) letoltobeze válasza bkercso (#83683) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Igen, tényleg kicsit olyanok a tünetek, mintha nem lenne, de be van, elég feszes és pontos a csati. Ráadásul több fejessel is próbáltam, szóval ez a hibaforrás kizárva

(#83694) Tulku


Tulku
veterán

Az őrület folytatása röviden....
Tehát Lumin D2-nél próbálkoztam egy egyszerűbb kácsa OCC kábellel XLR csatlakozókkal....még rosszabb eredményt hozott, mint a Cardas RCA...talán enyhén közelebb hozta a dolgokat (a balanced nagyobb hangereje miatti placebo is lehetett) de a felső közép tartomány zavaró volt NEKEM (szerintem sokkal többen tartanák jobb, részletezőbb hangnak és itt jön az őrület maga).
Tehát 1:1-ben hasonlítottam a CDS2-vel (megpróbáltam beállítani ugyanazt a számot pontosan ekvivalens idővel) és biza azonnal érzékelhető volt a különbség, de nem is ez zavart, hanem a müanyag íz....aztán elővettem egy ősöreg szénkábelemet (még egy Dunaudio tulajdonostól kaptam egy Luxman- Evergreen csere kapcsán) és láss csodát...másoknak magasvágás következne be én azt mondom, egy merőben analógosabb, hallgathatóbb hang keletkezett (persze 43 ohmos a szénkábel és biza valóban, mintha egy tda1540-es dacra váltottam volna, ismétlem ez sokaknak egy magasvágással érne fel)
Egész este hallgattam, néha átváltottam az XLR-re és elszörnyedtem...
A CDS2 persze érzékelhetően több-jobb, de most már legalább nem az azonnali D2 eladás gondolatával foglalkozom...hanem élvezem az azonnali váltások hangulatát, kissé gyermekded módon...nyilván be bír húzni magával a világháló ilyedtén hangulata....

(#83695) letoltobeze válasza chrisnagy13 (#83689) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi, akkor ezt félreértettem, én a hangerő gombot nyomtam.
Ahogy leírtad úgy már működött a factory reset,

és...

(#83696) letoltobeze válasza Bodz (#83687) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

...rendbe jött a "jobbra-balra"!!! (sztereó) :)) :)) :))

NA és most szépen is szól!!!!

A firmware-t még nem piszkáltam, gondoltam megpróbálom először anélkül, csak a NOS-al, ahogy írtad. :R

Még mindig nem tudom, hogy mi a fenét nyomkodtam el, vagy mi volt a gond, de most úgy érzem, hogy helyreálltak a dolgok...

És hogy szól a Quad ERA-1-el! !! :C (Az "sz" "cs" sem zavaró már...)

URAIM, KÖSZÖNÖM A SOK SEGÍTSÉGET!!! (Láma-nevelést :D ).

:R :R :R

(#83697) btraven válasza fattyu (#83648) üzenetére


btraven
őstag

"Volume potin a jelzés egy festékkel nem jelölt notch a fekete potin."

Én ráragasztok egy kis színes matricát. (nem feketét... :) )

(#83698) ribizly válasza letoltobeze (#83696) üzenetére


ribizly
veterán

Csodálkoztunk is, hogy mennyi bajod van azzal jószággal. Ezért is nem szoktuk állítgatni feltétlenül, csak 1-1 paramétert (leginkább valamelyik boost vagy EQ) és azt is önmagában, ha éppen kell, de általánosságban kijelenthető, hogy default-on (kb. a NOS-t leszámítva) tökéletes.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83699) Polllen válasza letoltobeze (#83696) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem tudom, hogy vettél-e végül valamit az ERA-1-hez, de ilyen is jó lehet.

[link]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83700) Ba cy lus válasza letoltobeze (#83696) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Most már csak arra leszek kíváncsi, így milyennek hallod a többi fejhallgatóval. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.