Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) fehér_ember válasza Atomantiii (#35999) üzenetére


fehér_ember
addikt

Már annak kapcsán simán megéri hogy 60-ból 200W-ot csinál. :D

[ Szerkesztve ]

(#36002) Primary92 válasza Atomantiii (#35999) üzenetére


Primary92
senior tag

Itthon lehet kapni erősítő kiteket. Azokkal szerintem sokkal jobban jársz, bár biztos, hogy többe fog kerülni.

(#36003) Atomantiii válasza Primary92 (#36002) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszi a visszajelzéseket, akkor inkább kihagyom. Én sem gondoltam valami nagy csodára.

Milyen erősítő kitre gondolsz? Esetleg tudsz valami linket adni?

(#36004) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Javaslatokra/tanácsokra volna szükségem, DAC vétellel kapcsolatban.

Amire használnám:
- PC játék, HTPC házimozi > Fejhallgató erősítő (Lehmann alapra épült klón)

Sajnos anyagilag nem engedhetek meg 10e nél többet, viszont ebből szeretném a legjobb megoldást kihozni.
DIY/eBay nem akadály. Későbbi tuning lehetőség pedig isteni lenne :D

Segítségeteket előre is köszönöM! :R

(#36005) Primary92 válasza Atomantiii (#36003) üzenetére


Primary92
senior tag

Gugliban rákeresel. Nem próbáltam őket, saját építésű van, de a TDA 2030, 2050 IC-vel szeretlek elég jók, olcsók, és nem igényelnek sok alkatrészt.
2-3000 forintból jött ki egy sztereo erősítő csatlakozókkal, doboz és táp nélkül.

(#36006) EQMontoya válasza fehér_ember (#36001) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, nekem se akart kijönni a matek. :D
Biztos 20W RMS (bár még az is soknak tűnik), és elírták! :)

Same rules apply!

(#36007) .DLL válasza Hyperion (#36004) üzenetére


.DLL
veterán

Pl. a szokásos "kiskínai" DAC: [Link] ;)

(#36006) EQMontoya: Hát nem értitek? Erősítő! :DDD

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36008) Atomantiii válasza Primary92 (#36005) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszönöm :)

(#36009) Atomantiii válasza Primary92 (#36005) üzenetére


Atomantiii
őstag

Rákerestem és maga a nyák tényleg nem igényel sok alkatrészt. De ha mondjuk csinálnék egy ilyet, dobozt honnan lehet venni hozzá? Illetve ezt hogy lehet megcsinálni úgy, hogy a hangerőt is lehessen szabályozni?

Bár ha azt nézem most van egy kész nyákom hangerőszabályzóval együtt (pc hangszóró volt régen de már csak a nyák van meg), csak ha kb felénél magasabb állásra tekerem a hangerőszabályzót, akkor van egy alap zúgó hangom, elméletileg a panelen a kondit kellene kicserélni mert lehet már kiszáradt?

Illetve ezzel is az a bajom, hogy nem tudom mibe beletenni, hogy nézne is ki valahogy, mert gyakorlatilag az erősítése megfelelő lenne a két hangszóróm számára.

(#36010) .DLL válasza Atomantiii (#36009) üzenetére


.DLL
veterán

Keress rá "készülék dobod" , "készülék ház" , "műszerdoboz" címen, és vedd a neked tetszőt. ;)

(P.H.)

(#36011) Atomantiii válasza .DLL (#36010) üzenetére


Atomantiii
őstag

Jó, köszi :))

(#36012) EQMontoya válasza .DLL (#36007) üzenetére


EQMontoya
veterán

A vízbű vonja ki a zokszigént, vagy csak Széles Gáborék csinálták?

Same rules apply!

(#36013) Hyperion válasza .DLL (#36007) üzenetére


Hyperion
senior tag

Köszönöm az ajánlást!
Őt nagyjából ismertem, viszont hallani még nem sikerült :/

Esetleg egy kicsit frissebb technológia felé kacsintva?
[link]

(#36014) bkercso válasza Primary92 (#36002) üzenetére


bkercso
nagyúr

De ha megveszed, és átkötöd az előfokot, a gagyi becsatolókondit meg valami jó fóliára cseréled, akkor ennyiért jó vétel lehet. Autóerősítő IC van benne, valószínűleg hidalt, így kicsatolókondi nincs is, továbbá ház-hűtőborda és csatlakozók is megvannak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36015) .DLL válasza Hyperion (#36013) üzenetére


.DLL
veterán

Mint DAC nem nagy szám, illetve ennyiért teljesen jól szól, de kissé vékony a hangja. A DAC IC-ből line-out jön, tehát utólagos tuning felejtős (kivéve persze az utána való erősítőkkel való próbálgatást.)
De hogy legyen új technológia is, és Wolfson DAC is, itt van ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36016) Hyperion válasza .DLL (#36015) üzenetére


Hyperion
senior tag

Sajnos ez mar nagyon tullépi a keretem :(
A kiskínaiban érdemes a kondikat cserélni kicsit jobb minőségűre?
Èrdemes fejleszteni egyaltalan az ilyen, olcsónak mondott DACot?

(#36017) .DLL válasza Hyperion (#36016) üzenetére


.DLL
veterán

Ameddig a kereted engedi addig cserélgetheted az alkatrészeket, Wolfson 8740-ből azért nagyon-nagyon jó hangot is ki lehet hozni (pl. iRiver AK100) tehát röviden szólva igen, megéri fejleszteni, de hogy konkrétan ezen mit kéne cserélni az passz (nem volt ilyen panelem).

(P.H.)

(#36018) contaxg


contaxg
veterán

Kérdezném a Bölcsek Tanácsát, hogy fordítanátok le a "Input Overload"-ot magyarra (az értéke pl 1.5 Vrms) :R

"

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36019) Primary92 válasza Atomantiii (#36009) üzenetére


Primary92
senior tag

Itt kérdezz utána, ha építeni szeretnél, hogy mi hogyan ajánlott, de ha csak olvasgatod, akkor is sokat tanulhatsz belőle.

(#36020) bkercso válasza contaxg (#36018) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bemeneti érzékenység a neve, bár tükörfordításban a bemenet túlvezérlése. Egyik a határ egyik oldalára, másik a másikra utal.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36021) bkercso válasza Primary92 (#36019) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Hobbielektronikát inkább ne olvassa. Annyi süketet egy helyen (nem csak hallásra süketet, sokszor elektronikailag is a marhaság megy csak)... (Persze vannak kivételek, csak nincs rájuk írva, és őket más fórumokon is fellelni, pl. AudioDIYers, DIYAudio).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36022) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Valaki használ ilyesmit: [link]?
Vagy nem sokat érhet?

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#36023) .DLL válasza HUNNIA1920 (#36022) üzenetére


.DLL
veterán

4850,- Ft? :Y :N Jó esetben van benne egy zavarszűrő tekercs meg két kondi, rossz esetben csak direktbe át van kötve. :DDD Még egy 1000,-esért is rizikós lenne.

(P.H.)

(#36024) EQMontoya válasza .DLL (#36023) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nézd, aki elad ennyiért kéz rézdrótot egy műanyag biszbaszban, annak van üzleti érzéke. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36025) contaxg válasza bkercso (#36020) üzenetére


contaxg
veterán

Én úgy értettem, hogy mi az az érték, jelszint, amitől túlvezérlődik a bemenet. A bemenetei érzékenységet meg input sensitivity-nek gondolnám.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36026) bkercso válasza HUNNIA1920 (#36022) üzenetére


bkercso
nagyúr

Túl kicsi ahhoz, hogy érjen valamit.

contaxg: Szerintem a kettő ugyan az. Valamelyik fokozat előbb vezérlődik túl, ahhoz kell igazodni.
Az esetleg elképzelhető, hogy a sensitivity feltekert poti mellett a végfok teljes kivezérléséhez kell, az input overload meg letekert poti mellett is túlvezérli a poti előtti fokozatokat. Jó lenne látni a szövegkörnyezetet.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36027) Radomer


Radomer
aktív tag

Denon dac - Vio V90 közé Audioquest evergreen kábel elég jó?

(#36028) krichd1 válasza Radomer (#36027) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem olyat ne vegyél, túlárazott nagyon alap kábel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36029) contaxg válasza Radomer (#36027) üzenetére


contaxg
veterán

500-800Ft/méteres stúdió kábel elég lesz oda kezdésnek.Milyen a v90?

(#36026) bkercso
Lefordítottam egy Fiio erősítős DAC összehasonlítós táblázatot. Abban van benne.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36030) gaborka8x8 válasza Radomer (#36027) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Megvette az AVX-en árult V90-et? Milyennek találja a hangját?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36031) Radomer válasza gaborka8x8 (#36030) üzenetére


Radomer
aktív tag

Egyenlőre még úton van, de amint lesz tapasztalat megírom. :K

(#36032) Radomer válasza contaxg (#36029) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszi! Hamarosan itt lesz, de egyenlőre még a HD429 van a háznál a többi úton. Tehát nem nem biztos, hogy ezzel a fejessel sok különbség lenne a Denon meg a V90 között ha tippelnem kellene. :(( Telhetne egy kicsit gyorsabban is az idő nehezen bírom a várakozást. :D

(#36033) Radomer válasza krichd1 (#36028) üzenetére


Radomer
aktív tag

Egyenlőre marad ez, majd rendelek Néhai féle hydrasound kábelt, de az most nagy befektetés lenne még az alap kábele is. :( Nem gondoltam volna hogy ennyire alap kábel az AQ.. :W

[ Szerkesztve ]

(#36034) Bodz válasza Radomer (#36033) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ne legyél már bolond plíz! Drága Néhai kábel... :U A vacak Evergreen helyett inkább ezt!

[ Szerkesztve ]

(#36035) gaborka8x8 válasza Radomer (#36033) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ha DIY kábelben gondolkodik, akkor javaslom megfontolásra/kipróbálásra arzachel és Lacy IC kábeleit is. Mind a kettő nagyon jó, és sokkal olcsóbbak.

Én magam pl. egy Van Den Hul Thunderline-t cseréltem le gondolkodás nélkül a Lacy féle IC kábelekre, miután meghallgattam.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36036) krichd1 válasza gaborka8x8 (#36035) üzenetére


krichd1
addikt

Én kezdőket nagyon távol tartanék a DIY kábel piactól.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36037) contaxg válasza Radomer (#36032) üzenetére


contaxg
veterán

Garantálom, hogy a Vio-val még egy darab szőr is jobban szóll. :) Figyeld csak meg!! Soha nem kapcsolj le semmit, mindent tarts bekapcsolva az idők végezetéig!

(#36036) krichd1
Én, nem csak a kezdőket. :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36038) Radomer válasza Bodz (#36034) üzenetére


Radomer
aktív tag

:R

Köszönet!

(#36039) gaborka8x8 válasza krichd1 (#36036) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Tökéletesen egyetértek. A DIY kábel (és úgy összességében a kábel) igen ingoványos talaj, ahol a kezdő nagyon könnyen "elsüllyed".
Ellenben nem tudhatom, radomer fórumtársunk mennyire kezdő, ráadásul, már eredetileg is DIY kábelben gondolkodott, hiszen a néhai féle kábelek is azok, ezért merészkedtem javasolni másfajta DIY kábelek kipróbálást is. :)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36040) gaborka8x8 válasza contaxg (#36037) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Nocsak!
És miért tartana mindenkit távol úgy en bloc a DIY kábelektől?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36041) Radomer válasza gaborka8x8 (#36039) üzenetére


Radomer
aktív tag

Házimozim hangfalkábele Néhai azzal tökéletesen meg vagyok elégedve. Igaz előtte csak 2 kommersz kábellel próbáltam ahhoz képest nagy ugrás volt. :B

Maradok a QED-nél... :R

(#36042) Radomer válasza contaxg (#36037) üzenetére


Radomer
aktív tag

Úgy legyen! :C

"Soha nem kapcsolj le semmit, mindent tarts bekapcsolva az idők végezetéig!"

Ezt kifejthetnéd bőrebben. :D

(#36043) gaborka8x8 válasza Radomer (#36041) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Maradok a QED-nél"

Meghallgatás nélkül? Vagy van lehetősége saját rendszerben meghallgatnia Qed ezen típusát?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36044) Radomer válasza gaborka8x8 (#36043) üzenetére


Radomer
aktív tag

Mivel egy alap kábel ezért meghallgatás nélkül...vagyis bondz kolléga már tapasztalódott vele, így kap egy esélyt. :)

(#36045) gaborka8x8 válasza Radomer (#36044) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Remélem, barátnőt, feleséget, stb-t azért nem így -kipróbálás nélkül választ- olyan alapon, hogy valaki ajánlja, aki már "megtapasztalódott" vele. :)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36046) contaxg válasza gaborka8x8 (#36045) üzenetére


contaxg
veterán

Én is elég sokszor kikérem Bodz véleményét. Ettől még nőt magam választok... kipróbálás nélkül.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36047) Radomer


Radomer
aktív tag

Kezdek kétségbe esni foobar asio beállításával kapcsolatban. Folyton ezt a hibaüzenetet kapom lejátszásnál.

Unrecoverable playback error: Could not create ASIO buffers

u.i: Neten nem találtam eddig semmi használható ötletet pedig googliztam rendesen. :DDD

1 hete még sikerül összehozni és még DSD-t is lejátszott (DA-300USB), de most semmit. Már mindent alaphelyzetbe tettem és így se. :(

(#36048) Dorien válasza Radomer (#36047) üzenetére


Dorien
veterán

Használj WASAPI-t.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36049) Radomer


Radomer
aktív tag

Sikerült! Tanulság képen a következő generáció számára: :DDD

Foobar + asio Could not create ASIO buffers hibaüzenetnél lehetséges az USB3.0 port lehet nem jön be neki, vagy ki kell próbálni másik USB portról. :))

(#36050) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Azon gondolkoztam, hogy megpróbálom kicserélni az opa2134-es műveletit Muses02-re. Valakinek van tapasztalata vele?
Azt tudom, hogy nem egy olcsó darab, ebay-n 10eFt/db, de tudnák olcsóbban is venni. Nem tudom, hogy az alap DAC-oknál (SMSL SD-793) van-e értelme az ilyen cserének. Asus Xonar ST-nél van értelme, de a mostani DAC-om kicsit más szint (visszafelé, nem előre).

Már elő van rendelve bkercso fórumtársnál egy szűrős külső táp a gyári helyett. Gondoltam még egy jobbféle műveletivel fel lehetne dobni, aztán ott a vége. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.