Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Csacse


Csacse
tag

Szasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Rendeltem egy Audio Probe SPARTAN A-t és nem találtam a neten ind
fót arról hogy ad-e a gyártó az eszközhöz usb kábel?

Köszi

(#57002) Bodz válasza Csacse (#57001) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van hozzá. Friss driver pedig itt található.

[ Szerkesztve ]

(#57003) Tyrel


Tyrel
őstag

BlasterX G5 100€

Turenkarn

(#57004) fehér_ember válasza krichd1 (#56539) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tetszik a végeredmény :K, pedig csak sima Rean rca-kat (újakat) forrasztottam rá (Ag mentes forraszanyaggal :) ).
A Roland black series interconnect-nél is jobb. Egymáshoz viszonyítva a Rolandnak karcosabb a hangja.
Amíg van belőle rendeljetek, ráadást most még"akciós" is. Alapból dupla a kábel, a 2 csatornára 1m-hez csak 1m-ert kell venni.

(#57005) jacint78 válasza bkercso (#57000) üzenetére


jacint78
addikt

Ez azért nem ilyen egyszerű, mert ha 8 bites zenét hallgatsz akkor zajos ugyan, de emellett kissé robothangja is van, tehát fontos is lehet a felbontás. Viszont megmondom őszintén ugyanazon a DAC-on ugyanannál a zenénél nem is hallok különbséget a 24bit és a 16bitre lekonvertált között, a 44 és a 96KHz mintavétel már valamivel észrevehetőbb, de az is erősen zenefüggő, inkább a jazz aminél ezt talán észre lehet venni popzenénél teljesen mindegy. A dinamikáról is megy a vita, mert nincs zene ami a 60dB-en túllépne, esetleg talán néhány nagyonkomolyzenei mű előfordulhat. :DDD A legtöbb zene max dinamikája 10-20dB-en belül van.

Hát nem tudom, hogy mit tud a xonar nem ismerem, ha hardveres az ASIO akkor jó is lehet akár. A lényeg az, hogy ilyenkor az S/PDIF-en is a zenének megfelelő frekvencián kell menjen az adatfolyam a 96KHz már azt hiszem 20MHz környékén van, nem emlékszem már.

Ami a hangkártyák közti különbséget illeti, az egyrészt a DAC IC-ék tipusától, gyártójától függ, és az analóg oldali alaktrészek is nagyban befolyásolják, tehát egyértelműen van köztük különbség. Viszont ha két különböző hangkártyára ugyanazokat a kondikat pakolod és műveletierősítőket akkor nem igazán lehet lényegi eltérés. Mielőtt DAC-ot építettem volna, a hangkártyák kimeneteit moddoltam jó műveletierősítőkkel és fóliakondikkal. Egy SB0460 kimeneti bufferének pedig megcsináltam a cirrus IC doksija szerinti kapcsolást, mert a creative azt nagyon megvariálta. :DDD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#57006) schawo válasza jacint78 (#57005) üzenetére


schawo
titán

A legtöbb zene max dinamikája 10-20dB-en belül van.

Dolgokat keversz. Mindkét dolog dinamika nevű, és decibelben adjuk meg az értékét, de ennyi a közük egymáshoz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57007) jacint78 válasza schawo (#57006) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor magyarázd el mit kevertem mivel. :K

type your text here..

(#57008) bkercso válasza jacint78 (#57005) üzenetére


bkercso
nagyúr

Látod! Én meg a tápszűrőt cserélgetem most az OPA előtt az erősítőmben, Kinek mi... :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57009) jacint78 válasza bkercso (#57008) üzenetére


jacint78
addikt

Hátha nő az amúgy sem kihasznált jel/zaj arány? ;]

type your text here..

(#57010) Bodz válasza Tyrel (#57003) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Korrekt, pláne hogy már a szállítás is benne van.

(#57011) schawo válasza bkercso (#57008) üzenetére


schawo
titán

Az egyik a zene csúcsdinamikájának időbeli változása, a másik az dinamika technikai tartománya.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57012) Chal válasza Chal (#56897) üzenetére


Chal
addikt

Végül egy jólárasított Scarlett Solo lett a nyertes. Tudom, zenére lehetett volna ennél jobb is hasonló árkategóriába, de meggyőzött, hogy "le tudtam venni a polcról" itthon, illetve hogy ennek 100%-osan stabil az OSX támogatása, és a jövőben se lesz vele ilyen téren gond. Meg hát ajánlottátok is, ha nem is az elsők között.

A Dell monitorba épített DAC kapcsán valóban egy kő alatt éltem eddig... :) Elképesztő a különbség, pedig az új hangszórót még nem is vettem meg :D

Köszi mindenkinek a segítséget!

(#57013) schawo válasza Chal (#57012) üzenetére


schawo
titán

Jó a Scarlett

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57014) bkercso válasza jacint78 (#57009) üzenetére


bkercso
nagyúr

Aki periodikus jelekben gondolkodik, az el sem tudja képzelni, hogy a mélytartomány feszességére van komoly hatással. Nem tudom, hogy miért, hoszen alacsony frekin >100dB a PSRR-je az OPÁ-knak...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57015) gordonfreemN válasza jacint78 (#56989) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen de ott az adatlapon az rms 2V-os kimeneti szinthez is a kapcsolás (feles erősitéssel).
Az általános a 2V-os kimenet erre gondolt kirchd.
Ettől független 4,5V-os az 1x-es erősitéssel.
Viszont a pcm-eknél a szimetrikus kimenet 9V-os az adatlap szerint.
Nem tudom mihez kell ekkora jelszint?
A 2V sem kevés...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#57016) krichd1 válasza gordonfreemN (#57015) üzenetére


krichd1
addikt

Gyakorlatilag semmihez, az elterjedt szabvány az amit írtam. Most megnéztem Reference 5 adatlapját, annál 2,5V, 5V van megadva, az is PCM chipes.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57017) kk831228 válasza bkercso (#56993) üzenetére


kk831228
addikt

Mire èrted hogy fő rendszernek...?? :D Ez a compositeAMP hogy muzsukàl a senikkel? Pròbàlták többen?? :)) :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#57018) bkercso válasza kk831228 (#57017) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt hogy mondjam el? Keress rá! :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57019) jacint78 válasza bkercso (#57014) üzenetére


jacint78
addikt

Egyáltalán nem igaz az, hogy periodikus jelekben gondolkodnék hagyjuk már ezt is! :o :W

Magyarázd el, hogy mi változik egy szűrőtől! Talán nő a táp impedanciája és ezzel a torzítás és a felharmónikusok miatt teltebbnek tűnik a mély, ezért lehetséges, hogy megintcsak a rosszabb tűnik jónak? Igen, ez egy valós jelenség és nem én találtam ki! Ha a 40Hz mellé a 80Hz is megszólal még egy gyenge mélyátvitelű rendszer is képes akár életrekelni, persze ennek egy része nem valós, zenében előforduló frekvenciából ered. Ha ez nem tetszik, akkor magyarázd el, indokold meg, de ne azzal, hogy én hallom mert ez nem érv.

type your text here..

(#57020) gordonfreemN válasza jacint78 (#57019) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ő zenehallgatásról volt ugyan szó és abban csak 40Hz és annak felharmónikusai vannak jelen?
Érted, ezt igy mefogni megközeliteni nem lehet szerintem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#57021) #56474624


#56474624
törölt tag

Megmagyarázná valaki, mert ilyennel még ez előtt nem találkoztam, hogy miért van az, hogy még ha DS: Elsődleges hangillesztőre vagy DS: Hangszórók (Prodigy HD2)-re állítom a foobar kimenetét (wasapi-n szintén hatástalan, bár az lehet, így normális :F ), vagy ha csak böngészőből youtube-on lejátszom egy videót, a windows-os Hangerőkeverőben hiába huzigálom a Hangszórók eszköz alatti csúszkát, teljesen hatástalan. Ha ugyanitt a keverőben az adott alkalmazás csúszkáját állítom külön, annak van csak hatása. Illetve magánál a youtube, böngészőben megjelenő lejátszóprogramjánál a kis csúszka vagy a foobaron belül a csúszka állításának már van hatása. Remélem, sikerült érthetően megfogalmaznom. :)

[ Szerkesztve ]

(#57022) jacint78 válasza gordonfreemN (#57020) üzenetére


jacint78
addikt

Ez úgy működik, hogy ha egy zenében a lábdob például eléggé "szubos", tehát nagyon alacsony frekvencián dolgozik akkor gyenge mélyátvitelű rendszernél szinte nem is hallani, de még ha képes is rá a renszer eléggé gyenguska lesz önmagában egy frekvencia felharmónikusok nélkül. De, ha a magas torzítás miatt a felharmónikusok is megszólallnak akkor sokkal teltebbnek érződik a mély és hamisan hihetjük azt, hogy jobb lett a rendszer.
Jó példa ilyen zenére a Daft Punk random accsess memories albuma, amire egyesek azt mondták, hogy tök rosszul szól, mert nincs benne mély, pedig ott van az, de nagyon szubos és a fülhallgatók jelentős részénél semmit nem hallani belőle, viszont magas THD mellett az is képes lenne megszólalni. Ezt úgy képzeld el, mintha a zongorán nyomnál egy A hangot ami szól úgy ahogy, de, ha egy oktávval feljebb is ráböksz az A-ra akkor sokkal teltebb hangja lesz.

type your text here..

(#57023) hm74 válasza jacint78 (#57019) üzenetére


hm74
aktív tag

Aki zenét hallgat, annak elég érv, ha hallja. Ha tetszik ha nem. Aztán díszítheted a mondandódat falba fejelős ikonokkal, csak magadat húzod fel vele.
Nem kell mindent megmagyarázni. Van úgy, hogy el kell fogadni, hogy van és kész. Ez nem csak a hifire vonatkozik, hanem sok más dolgokra a világ működésében. És talán egyszer meglesz rá a pontos válasz, de addig se lehet ignorálni, csak azért mert még nem ismerjük az okát.
Úgy látom, hogy Te sokat tudsz, de a tudásod nem tágítja a világképedet, hanem inkább sablonokba szűkíti és ezeket a sablonokat próbálod napi szinten mindenkire ráerőltetni. Nem fog menni ...

(#57024) bkercso válasza jacint78 (#57022) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ebben igazad van. :K
Azonban arra nem jöttem rá, miért kell az OPA tápját elszűrni a végfokétól, ha amúgy 600 ohmot hajt a végfok <0,1ohmos kimeneti impedanciájú tápról, és az OPÁ-nak is van PSRR-je, ami 10kHz-en még 50dB. De el kell szűrni. Azon kísérletezem, hogyan lehet ezt minél jobban megoldani. Azt tapasztaltam, hogy számít az alacsony töréspont (pedig mélyben >100dB a PSRR). Az OPA 300kohmot hajt csatornánként, mégis hallani a szűrőt; sok féle kivitelt próbáltam már.

Ha mérném, akkor vagy kimérném és többet tudnék (bár azt nem feltétlen, mi felesleges és mi nem), vagy nem sikerülne és akkor abban a tévhitben élnék, hogy nem is kell szűrő, mint az audio gyártók és hobbisták igencsak túlnyomó többsége. Pl. jók ezek a beszélgetések, amit villamosmérnökök folytatnak és semmilyen gyakorlati tapasztalatot nem írnak le. De gyártói ajánlásokban sincs róla szó, hogy kell ilyen szűrő (adatlapokon, application note-okban).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57025) jacint78 válasza hm74 (#57023) üzenetére


jacint78
addikt

Nem kell mindent megmagyarázni. Van úgy, hogy el kell fogadni, hogy van és kész.

Értem én semmi baj, de akkor ne nevezzük ezt a topikot szakmainak.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#57026) bkercso válasza jacint78 (#57025) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sok szakmában empírikus képletekkel tanítják méretezni azt, aminek az elmélete még nem tisztázott. De pl. a cukrászok sem képletekkel méretezik a sütemény összetevőinek arányát. Erre írtam, hogy mérőjelekben gondolkodsz. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57027) Bodz


Bodz
Topikgazda

Még mielőtt belelendülnétek a témába... Előre szólok, hogy radírozás lesz, semmi szükség újabb off tengerre.

(#57028) AXisBOLD válasza #56474624 (#57021) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen én értem, csak a megoldás nem tudom rá :)
ugyan ez volt nálam is, aztán vagy nem adtam elő érthetően vagy nem tudta rá senki se a megoldást, de a vége azt lett, hogy leszedtem mindent, vissza csak foobar és maradtam az eredeti felállásnál.

(#57027) Bodz: végre! :R

Aurea mediocritas

(#57029) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Hello,

Megjött a Denon DA300USB-hez az Abasco tápegység, de nem kapcsol be vele. Jó eséllyel a táp nem jó, de nincs multiméterem, hogy kimérjem. Ötlet, hogy hogy tudnám lecsekkolni könnyen?

Ezt rendeltem:
http://www.tme.eu/hu/details/zs15_1.4/halozati-tapegysegek/

Picit más a csatlakozója ránézésre, mint a Denon eredeti tápjának, de tökéletesen belepasszolt.
Vagy csak egy adapter kell hozzá pluszban?

[ Szerkesztve ]

(#57030) gordonfreemN válasza Bodz (#57027) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem is értem miért nincs egy szakmai topik ezekhez a beszélgetésekhez... ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#57031) gordonfreemN válasza jacint78 (#57022) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Értem én igy kapjuk a rádióból is a faja mélyhangokat de

Az hogy elégge szubos az keves. Egy basszusgitár vagy egy nagybőgő vagy egy dob ne adj isten egy zene csak x 2x 5x meg 12x frekvenciákon szól? Érted, a zene spektrum nem pedig frekvencia. Nekem az nem tiszta a mondandódban, ha 80Hz-es felharmonikusokat termel a lábdob, akkor a basszusgitár 80Hzes összetevőjével mi lesz 80Hz-en?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#57032) Bodz válasza gordonfreemN (#57030) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nyugodtan lehet használni a megfelelő topikot. Minden érintett jól fogja ott érezni magát, ha még nem unalmas sokadjára is ugyanaz a műsor.

(#57029) cipofuzo87: Rázd meg! Mit hallasz? Szeretnek benne leszakadni benne szállítás közben, a cseredarab már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#57033) Bodz válasza Bodz (#57032) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szeretnek benne leszakadni dolgok szállítás közben, a cseredarab már jó lesz. Csak sikerült a mondat.

[ Szerkesztve ]

(#57034) krichd1 válasza #56474624 (#57021) üzenetére


krichd1
addikt

Ez így nem normális. A Wasapi, Asio viszont letilt minden más alkalmazás hangját, amikor a lejátszóm elindítasz egy számot, azoknak az a dolga, hogy megkerüljék a Windows mixert. Direct Sound kimenettel viszont mindennek működnie kellene egyszerre.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57035) #56474624 válasza krichd1 (#57034) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az működik is, foobar és pl. youtube egyszerre. De most így elnézem, ASIO kimeneten is működik foobar és youtube egyszerre. :U
A wasapi viszont rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#57036) krichd1 válasza #56474624 (#57035) üzenetére


krichd1
addikt

Mármint hangerő szabályzó, meg minden szoftveres bizbasz egyszerre, alkalmazáshangok is.
Pedig nem kellene ASIO-val, legalábbis nálam az is letilt minden mást.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57037) #56474624 válasza krichd1 (#57036) üzenetére


#56474624
törölt tag

Xonar DG-nél nálam is úgy volt ASIO alatt. Valószínűleg nem működik az ASIO itt. Bár azt nem értem, hogy miért érzéketlen DS alatt a hangerőállításra.

(#57038) krichd1 válasza #56474624 (#57037) üzenetére


krichd1
addikt

Valami szoftveres zavar biztos van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57039) #56474624 válasza krichd1 (#57038) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mondjuk DS-en mindent 44.1 kHz-re konvertál, ASIO (és wasapi) kimeneten a zenének megfelelően változik, tehát mégsem ugyanaz a kettő, pedig már arra gyanakodtam. :)

(#57040) Bukk900 válasza cipofuzo87 (#57029) üzenetére


Bukk900
őstag

Egy autóba való izzóval esetleg lepróbalámpázhatod.

(#57041) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Rif Audio UK24T - csöves dac-jával kapcsolatban van tapasztalat vélemény?

Köszi

(#57042) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

urak, előre is bocs az offért, de csak nagyon röviden

optikai kábel vásárlásnál kell valami speciális tényezőre figyelni? Fostex HP-A3 <-> PS4 közé lesz, semmi extra igény
sima Hamás vagy Hama almárkás vehető?

Aurea mediocritas

(#57043) #56474624


#56474624
törölt tag

Először vetettem össze direkt a Xonar DG-t a Prodigy HD2-vel (2 OPA2134 + OPA2604). Nagyon nagy a különbség. Főleg dinamikában és a mélytartományban elképesztő a különbség. A durva az, hogy a régi CD-lejátszómmal összevetve még így sem egyértelmű a helyzet, az még dinamikusabban szól, mégsem fáraszt jobban, valahogy nagyon tud az is zenélni. :)

(#57044) Bodz válasza AXisBOLD (#57042) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hossz, ár?

[ Szerkesztve ]

(#57045) AXisBOLD válasza Bodz (#57044) üzenetére


AXisBOLD
addikt

3 méter, ~3k

Aurea mediocritas

(#57046) Ribi válasza jacint78 (#57005) üzenetére


Ribi
nagyúr

Eccerű kiszámolni:
2csatorna*24bit*96kHz=4.608MHz

[ Szerkesztve ]

(#57047) Bodz válasza AXisBOLD (#57045) üzenetére


Bodz
Topikgazda

KL-FOHTT03

(#57048) endrep


endrep
csendes tag

Sziasztok!
Musiland Monitor 01 US mk2 megfelelő működésére linux alatt lehet számítani?
Linux alapon van a kategóriájában jobb, esetleg szebb külsővel valami?

endrep

(#57049) AXisBOLD válasza Bodz (#57047) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx!

és ez van annyival jobb mint pl. egy Hama, hogy érdemes +1000Ft szállításért rendelni?
Miben különbözik? (csakhogy akkor már képben legyek).

és ez az utolsó offolós kérdésem ígérem!

Aurea mediocritas

(#57050) Bodz válasza endrep (#57048) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Működik Linux alatt.
Ez nagyon szubjektív, de pl. a Magic szerintem szebb. Élőben pláne.

(#57049) AXisBOLD: Erről tudom, hogy okés 3 méteren (nyilván ez függ a használt eszközöktől is). A jobb nem jobb kérdést passzolom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.