Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84801) pinyuszka válasza btraven (#84798) üzenetére


pinyuszka
csendes tag

Ebben a tesztben ez a feltételezés nem állja meg a helyét...nem gondolom hogy kutyarágta kábelt etikus lenne összehasonlítani :N

(#84802) Ribi válasza btraven (#84798) üzenetére


Ribi
nagyúr

6 rétegű valószínűleg az jelenti, hogy "6 módon csinál valamit". Amiból valszeg 1 vagy 2 réteg a szokásos árnyékolás a többi meg a dobozka és a fesz meg a kitudja mi.

(#84803) d1d1


d1d1
csendes tag

Sziasztok, PC-n hallgatok zenét (Youtube Premium). 95% fejhallgatón keresztül , (60-70-es rock, 80-as disko, de a mai slágereket is szívesen hallgatom). és mellette játszom PC-n. Vásároltam egy Audioprobe Spartan A-t. Most egy SUPERLUX HD681-et használok. A kérdésem, milyen fejhallgató passzolna a DAC-hoz.

(#84804) Sinesol válasza d1d1 (#84803) üzenetére


Sinesol
veterán

Mennyi a keret?

(#84805) d1d1


d1d1
csendes tag

35k körül. Lehet használt is, a DAC is az.

[ Szerkesztve ]

(#84806) Sinesol válasza d1d1 (#84805) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit hozzáteszel, kijön mondjuk az AKG K371, 45 ezerért. Kb tökéletesen követi a Harman görbét, kiegyensúlyozott, meleg hang. Cserélhető kábelek, kényelmes párna, akár hordozni is befogható.

Ha nem mennél feljebb a keretnél, akkor mondjuk egy Beyerdynamic DT240pro is nagyon jó választás. Melegbe hajló, mélyben gazdag, kiegyenlitett hang, kényelmes párnákkal, nagyon jó anyagminőséggel, a kábele ennek is cserélhető.

Megint kicsit feljebb, 40k körül ott van a Shure SRH 840, az is egy kimagasló ár/érték arányú fejes, nagyon kellemes, meleg, fun hanggal. Régebben voltak gondok szériahibás pánttöréssel, ezt azota valoszinűleg orvosolták, de egyébként adnak rá 2 év garanciát, ami azért nem rossz ennyi pénzért. Alapjában véve elég massziv konstrukció, nagyon jó zajszigetelés, kényelmes párna.
Használtból nem sokat látok fórumon, esetleg az AudioTechnika ATH-M50x lehet érdekes, épp két darabot is hirdetnek. Mélyben dús, enyhén V, fun karakter, kényelmes párnával, cserélhető kábellel, a hirdetett áron igen jó vétel lehet az is.

[ Szerkesztve ]

(#84807) Zoliee


Zoliee
senior tag

[beyerdynamic dt 240 pro ]
Tavaly vettem, hogy legyen valami hordozható fejhallgatóm is, pl mobil telóhoz.
Anyagminőség: kategóriájában mondhatni hibátlan.
Szorító erő: erős és kényelmetlen számomra, de idővel azért tágul, kezd jó lenni. Pedig nem sokat használtam, illetve nem is tágítottam.
Hang: jó kis monitor, aminek nagyjából mindegy mit tolsz alá, nem skálázódik (minimális a különbség). Ellenben már egy mobilról is elfogadhatóan tud zenélni.
Gyári fülpárnával: ízlésemnek túltolt mélyek, magasakból viszont elviseltem volna többet is. Mivel egyébként is kényelmetlen volt a gyári párna, és még on ear-ként használva is sok volt a mély,(over ear-ként a fülem még éppen belefért, de ekkor nyomta a belső rács), ezért gondoltam lecserélem. Rendeltem hozzá plüss párnát, és egy húsosabb kialakítású bőrt is.
A plüssel azt a hatást értem el, amit szerettem volna: egészségesebb lett a magas/mély aránya, és ráadásul kényelmesebb is lett a fejes használata.
Erről lenne szó: [link]

Szerk: hoppá, most látom nem jó topikban vagyok... :D

[ Szerkesztve ]

(#84808) ferzoli


ferzoli
Ármester

Mellé...

[ Szerkesztve ]

(#84809) Ear001 válasza Sinesol (#84806) üzenetére


Ear001
addikt

A tökéletesen követi a Harmann görbét, meg a kiegyensúlyozott hang hogy jön össze? :Y

(#84810) Tulku válasza Ear001 (#84809) üzenetére


Tulku
veterán

Arról már nem is beszélve, hogy ki és miért határozta meg épp így ezt a híres (hírhedt?) görbét....ugye...
És az ehhez igazított (tehát nem a nyers) mérési görbék mekkora becsapást rejthetnek egy adott egység frekvencia menetének meghatározásában...
Nincs nekem bajom az SI mértékegységekkel, méterrel, kilogrammal, csak a Harman az egy baromi szubjektív dolog...

(#84811) Sinesol válasza Tulku (#84810) üzenetére


Sinesol
veterán

Szubjektiv valamennyire az igaz, de jelenleg ez a referenciagörbe. Bar lehetne(p)referenciagörbenek is nevezni. :K

[ Szerkesztve ]

(#84812) Delírium


Delírium
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy a fejhallgatomból a lehető legtöbbet tudjam kihozni.
Jelenleg egy Austrian Audio HI-X55 használok asztali számítógépre dugva, napi szinten, álltalában metál, techno és d&b zenéket hallgatok.
Kicsit keveslem a basszust és ezért is szeretném a segítségeteket kérni.
Tudnátok ajánlani nekem fejhallgató erősítőt vagy DAC-t max 30-40e ft-os árban?

(#84813) Ear001 válasza Sinesol (#84811) üzenetére


Ear001
addikt

Mármint a Harman marketingeseinek, mert ők több fejes takarnak eladni, és ehhez a Beats-hoz jobban hasonlító hangú cuccokat kértek.

(#84814) Maxell014 válasza Bodz (#84722) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszönöm!

Tudom nem írtam árat, mert nem ismerem ezen termékek árait. A fejhallgató (Audio-Technica ATH-AVC500) bolttól függően 25-30 körül mozog. Ehez mérten keresnék akkor valami ilyesmi cuccot 20-30 között maximum. Egyébként ez tetszik is csak az ára nem :D

Szerk.
Illetve ezt tudnám 30ért. Jó lehet ??

[ Szerkesztve ]

(#84815) Polllen válasza Maxell014 (#84814) üzenetére


Polllen
nagyúr

30k körül igen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84816) d1d1 válasza Sinesol (#84806) üzenetére


d1d1
csendes tag

Köszönöm.

(#84817) Maxell014 válasza Polllen (#84815) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi
Elvileg használt újszerű dobozában 1hónap garival. Reális ár ??

(#84818) kromatika válasza Zoliee (#84807) üzenetére


kromatika
veterán

Én is a minap hallgattam. Nekem is tetszett. Jó kis füles. :K

(#84819) Polllen válasza Maxell014 (#84817) üzenetére


Polllen
nagyúr

Persze, de Bodz B-stock verzióját is érdemes megfontolni, ha ott több a gari.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84820) Maxell014 válasza Polllen (#84819) üzenetére


Maxell014
senior tag

Csak ezt találtam. Bodz félét csak 60 körül találok újat.

Egyébként mi a különbség sima és a B-stock között?

[ Szerkesztve ]

(#84821) Zoliee válasza Maxell014 (#84820) üzenetére


Zoliee
senior tag

14 napos elállást kihasználva visszaküldték. Vagyis kicsomagolt, rövid ideig használt.

(#84822) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Továbbra is viszonylag olcsó DAC/AMP-ot keresek a Magnat LZR 980 alá. Felhasználás: kizárólag PC-n, a szokásos, film, zenehallgatás (leginkább FLAC), YouTube, minimális játék. Nagy igényeim nincsenek!!!

Hosszas keresgélés után ezt találtam az Amazonon (Vs alaplappi Realtek hankártya):

[link]

1. Mi a véleményetek, esetleges tapasztalatotok róla? Külföldi fórumokban ált. jókat írnak róla.

2. Vki. tudja-e, hogy kb. mennyi a járulékos költsége, ha megrendelem (VÁM, adó stb...)?

A válaszokat előre is nagyon - nagyon köszönöm!!! :R

(#84823) bkercso válasza UserX (#84822) üzenetére


bkercso
nagyúr

A linkeltet hallottam (más gyártó is árulta más néven) és kifejezettem kellemes volt.

Szerintem ez még belefér a 42€-s vámmentes kategóriába, de ÁFA és VÁM-eljárási díj (az ÁFA miatt) felmerülhet. 27% + talán 3500Ft.

Inkább vennék valamit apróról. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84824) UserX válasza bkercso (#84823) üzenetére


UserX
őstag

Köszönöm, átgondolom! :) :R

(#84825) Maxell014 válasza Polllen (#84815) üzenetére


Maxell014
senior tag

Hát a fentebb linkelt cucc nem jön össze, mert az eladó köti az ebet a karóhoz ár téren és még a feladásban sem segít, vírushelyeztre hivatkozva ki ne kelljen neki mozdulni otthonról :Y

[ Szerkesztve ]

(#84826) OPiiPO válasza Ear001 (#84809) üzenetére


OPiiPO
addikt

Azt hittem ezen a Harmann görbén már túljutottunk, nem :F

#84810 Tulku: +1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84827) Ba cy lus válasza OPiiPO (#84826) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezen? Ezen nem lehet, ezt nyomatják, eszerint korrigálják a frekimenetet. Ezen csak morgolódni lehet, túljutni nem. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#84828) OPiiPO válasza Ba cy lus (#84827) üzenetére


OPiiPO
addikt

értem :DDD :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84829) Dorian válasza Ba cy lus (#84827) üzenetére


Dorian
félisten

Nem véletlenül találták ki ezt a görbét, a legtöbben (hifisták is) szeretik az enyhén emelt mélytartományt és az enyhén eső magasat.
Harman görbe azért nem egy Himalája.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84830) vlaca2 válasza Dorian (#84829) üzenetére


vlaca2
tag

Persze persze, aztán majd megy ez is a "technika történelem szemét dombjára" mint pl. a loudness kapcsoló. Azt is nagyon szerették az emberek :DD

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#84831) :AMF: válasza vlaca2 (#84830) üzenetére


:AMF:
senior tag

De ez egy görbe... mint a bumeráng. Ha eldobják, visszajön. :D

[ Szerkesztve ]

(#84832) vlaca2 válasza :AMF: (#84831) üzenetére


vlaca2
tag

Yeah! :R :DD

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#84833) SlesherThe1


SlesherThe1
csendes tag

Heyho, tud valaki olyan eu webshopot, ahonnan tudnék ilyet -> [link] rendelni? (Muzikert kérdeztem mert láttam, hogy ők a hivatalos forgalmazó itthon, de azt mondták, hogy nem hiszik, hogy lesz náluk) Vagy esetleg valami bevált alternatívát? Valami puhább kellene mint a gyári headband.

(#84834) UserX válasza bkercso (#84823) üzenetére


UserX
őstag

Szia!

Nem emlékszel, hogy pontosan melyik gyártó és milyen néven???

Azt gondoltam ki, hogy rákeresnék és talán meg tudnám rendelni az EU-n belülről. Valahogy 'első látásra szerelem'. :) Ennyi pénzért...

Más válaszát is köszönettel veszem! :R

(#84835) Ba cy lus válasza Dorian (#84829) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nyilván nem véletlen, de ez előtt is léteztek ilyen célgörbék. Amiknek tapasztalatom szerint jóval több köze volt a természetes hangzáshoz. Most a lineáris/semleges vagy azt jelenti, hogy lineáris/semleges, vagy ne nevezzük annak. Az általános közízlésnek ehhez nem kellene, hogy bármi köze legyen. Így csak a méréseket teszik komolytalanabbá. Attól, hogy valamit sokan mondanak/preferálnak, még nem lesz objektív. :N

[ Szerkesztve ]

(#84836) Dorian válasza Ba cy lus (#84835) üzenetére


Dorian
félisten

Mondta valaki, hogy a Harman görbe az lineáris? :U
(Nem olvastam vissza a topikot, ha esetleg itt lett volna ilyen kijelentés)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84837) Ba cy lus válasza Dorian (#84836) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Amennyiben ez egy korrekciós görbe - márpedig az akar lenni -, amivel korrigálom a nyers frekimenetet (azaz kivonom belőle), akkor épp a Harman-görbét követő nyers frekimenet lesz a lineáris. (Látszólag.)

(#84838) bkercso válasza SlesherThe1 (#84833) üzenetére


bkercso
nagyúr

eBay, ALiexpress, google?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84839) bkercso válasza UserX (#84834) üzenetére


bkercso
nagyúr

Logilink UA0211 néven futott több éve.
A fejeserősítője harapós; DAC-ként lágyabb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84840) ribizly válasza bkercso (#84839) üzenetére


ribizly
veterán

Az egy jó cucc, ha valaki elengedi azt a tényt, hogy a magasakat vágja az 6.3"-as jack és az RCA kimenete.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84841) fattyu válasza vlaca2 (#84830) üzenetére


fattyu
veterán

bocsánat de a loudness mint koncepció nem ördög ellen való ha arra és úgy amire való.

Halk hangerőhöz én is használom itt ott az erősítőn. Mert halkan a mély meg a magas sem úgy jön le fülben meg agyban. de ahogy a hangerő kezdi elérni az ideális 100 decibelt ;] természetesen okfaogyottá válik

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84842) vlaca2 válasza fattyu (#84841) üzenetére


vlaca2
tag

Igen ismerem én is az elméletet. :) Az elméletekkel általában nincs is baj.
Ennek ellenére, a 80-90-es évekeben(?). minden "áruházi hifi" erősítőn ott volt a loudness kapcsoló, most meg nincs :N

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#84843) Ba cy lus válasza vlaca2 (#84842) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mert minek? Kommersz cuccokba már rég be van építve. :DDD

(Régebben sokszor még komolyabb erősítőkre is rákerült, aminek oka, hogy a minőségi audio és kommersz audio nem vált szét olyan élesen. Gyakran még hangdobozok hátulján is volt egy átkapcsoló, amivel loudnesszesebb hangzást lehetett kihozni. Semmit nem jelentett ez akkor a hangfal minőségére nézve.)

(#84844) bkercso válasza Ba cy lus (#84843) üzenetére


bkercso
nagyúr

A loudness mellé sosem mellékeltek állító potmétert, mindig csak egy kapcsoló volt. Holott a hangdobozok érzékenysége, elhelyezése, hallgatáso pozíció és a felvétel eredeti hangereje mind befolyásolja, mennyi loudnesst is kéne ráadni a hangra, hogy eredeti hangerőn való dinamikával szólaljon meg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84845) Dorian válasza bkercso (#84844) üzenetére


Dorian
félisten

Mozierősítőkön ez Dinamic EQ néven fut, ott valóban jól megoldott és hangerőfüggően működik. Mégsem használom, ugyanis észrevenni, hogy nem "természetes": Hiszen az ember egész evolúciója során azt szokta meg, hogy halk hangoknál kevesebb a mély meg a magas, ez számunkra a norma. Ha ezt korrigáljuk, kiabál az agyunk, hogy vmi nem kóser.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84846) fattyu válasza Ba cy lus (#84843) üzenetére


fattyu
veterán

kedvenvem a 70es 80eleje JVC cuccaim. Graphic EQ és mellette még a loudness :D

Pedig azért pl jvc ja-s széria nem éppen a trágya kategória volt annó sem és most sem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84847) Bodz válasza bkercso (#84839) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amit linkelt az nem ugyanaz, mint a Logilink, Superdac, stb. Csak egy külsőre hasonlító cucc.

[ Szerkesztve ]

(#84848) Bodz válasza SlesherThe1 (#84833) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rossz topikban vagy.

(#84849) UserX


UserX
őstag

Ismét köszi mindenkinek! :) :R

Találtam egy ilyet is. Erről mi a vélekedés? Talán az 1-el korábbi modell? :U

[link]

(#84850) SlesherThe1 válasza Bodz (#84848) üzenetére


SlesherThe1
csendes tag

Bocsesz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.