Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) vodkaboy22 válasza Polllen (#19996) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jo kerdes melyik de neki sgs2vel + valamelyik voodoovalment piros android volt as ikonja were emlkeszem .
Sorry high iroknexusrol irok

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20002) contaxg válasza vodkaboy22 (#20000) üzenetére


contaxg
veterán

Az új Androidok ilyen szempontból elég jók! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20003) tutis


tutis
őstag

még1 kérdésem lenne, bár nem fejhallgató erősítő, de ez milyen lehet minőségre? tv/ tv média lejátszó hangját akarom kivinni egy 5.1-es hangfalra (genius home theather)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20004) nuke7 válasza tutis (#20003) üzenetére


nuke7
veterán

geniusra szerintem tök mindegy, hogy mivel megy a hang... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#20005) krisztian7


krisztian7
tag

Lenne egy kérdésem, mert végfok(van rajta hangerő) elé keresnék valami dacot, de az eddigi igényeim kicsit magasak voltak :O
Van olyan dac 30-40(használt is ok, sőt :D ) között amire rá lehet kötni 3 bemenetet? Az egyik bemenet legyen toslink(tv jelnek) a többi mindegy, azt megoldom(usb, koax ok, de ha nincs rajta usb az se baj). Nézegettem még a harman kardon hd970-et. Cd lejátszóként és dac-ként se olvastam róla rosszat. Most a 'nagyobb, butább' hd980-as tesója van nálam hangminőségben tetszik. Érdemes lenne inkább keresnem egy ilyet, vagy egy normál dac simán megveri?

(#20006) guppy válasza krisztian7 (#20005) üzenetére


guppy
őstag

pl Zero v Matrix mini-i

(#20007) bajnokpityu válasza krisztian7 (#20005) üzenetére


bajnokpityu
félisten

970 volt nálam is, az tök jó dac a használt 40-45rugós áráért. Az csak külön extra, hogy egy optikai meghajtó is van benne, meg távja is akad. Nem fogsz találni ennyiért olyan dacot, ami magasabb kategória lenne nála.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20008) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok!

Fejhallgatos topikbol iranyitottak ide. Van egy Creative Aurvana Live! fulesem, amihez szeretnek egy erositot/kulso hangkartyat venni, ezzel kivaltani az alaplapra integralt Realtek hangkartyamat (ergo nem szempont hogy hordozhato-e vagy sem).
Tehat mindenkeppen olyan eszkozre lesz szuksegem, amit mondjuk usb-n keresztul is tudok hasznalni a szamitogeppel, es lehetoleg van rajta egy 3,5-es kimenet, illetve lehetoseg szerint 6,3-as is, bar ez utobbi nem tragedia ha nincsen. Elsosorban elektro-indusztrialis zenet, illetve bass heavy progressziv rockot hallgatok, drop d, drop b hangolasu gitarral. 15k a maximalis keret, mit tudnatok ajanlani az otthoni barkacsolason kivul (nincs idom ilyesmire sajnos)?
Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#20009) krisztian7 válasza bajnokpityu (#20007) üzenetére


krisztian7
tag

Kösz a segítséget. Próbálok egy hd970-et kutatni, most a héten csúsztam le egyről 15-ért :D hihetetlen jó ár lett volna.

(#20010) bkercso válasza Fitzgerald (#20008) üzenetére


bkercso
nagyúr

Neked egy DAC kell. Asus Xnonar U1, X-Fi HD USB-t szoktak itt ajánlgatni ennyiért.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20011) Fitzgerald válasza bkercso (#20010) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Koszi, ez az U1 szimpatikus!

(#20012) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem. Egy Fiio E7 beszerzésén gondolkozom és nem tudom hogy előrelépés lenne-e a notebookomtól hangminőségben (erőben nem kell mert így is csak negyed hangerőn hallgatok egy ATH M50-et). Egy Hp dv6 6b55eg gépem van, amiben egy IDT 92HD81B1X hangchip teljesít szolgálatot és a gyári dokumentáció alapján szerintem elég jól.
"The 92HD81 provides stereo 24-bit, full duplex resolution supporting sample rates up to 192kHz by
the DAC"
A Fiio E7-nél pedig 48kHz 16-bit support-ot írnak és így elgondolkoztam, hogy megérné-e egyáltalán? Más dologtól is függ a hangminőség?

Kicsit más téma, hogy a basszusát néha kicsit keveslem, de ha EQ-ban rátolok akkor a többi hangsáv lesz kevesebb. Tehát amikor jön a basszus, lehalkul a magas és a közép majd ha elmúlik, visszahangosodnak. Ezzel lehet valamit kezdeni?

A gyári Beats audio-t kikapcsoltam registry-ben és a vezérlőpult/hang-ban visszatettem a basszust, mert a beats kikapcsolása után levette -12re a rohadék, hogy érezzük hogy milyen jól szól vele :D

Fiio-nak láttam basszus kiemelést, ez is ilyen 'többit behalkítós'? Úgy kéne kiemelni hogy ne 'állítgassa'.
Ha foobar-ban is felhúzom az EQ-t ugyan ez a helyzet. Kicsit idegesít, hogy ott lenne a jó mély, de nem lehet előhozni normálisan :)

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#20013) Deadzone41 válasza DaviD202 (#20012) üzenetére


Deadzone41
őstag

e7 helyett e10!
igen, a hangminőség sok dolog függvénye.

az m50 így is durva mélykiemeléssel rendelkezik, hova akarod azt tovább eq-zni? :(
ha e10-et vennél azon se kapcsold be a bass kiemelést, valamit kapcsolj ki minden beats szart, meg szoftveres eq-t, és hallgass így zenét 2 hétig, utána nem fogod hiányolni az eq-t, garantálom.

a jó mély=sok mély összefüggést meg ki kéne verni a köztudatból

(#20014) dudika10 válasza DaviD202 (#20012) üzenetére


dudika10
veterán

EQ-t nem huzunk felfele. probald ki, hogy minden mast lefele huzol, hatha ugy jobb lesz a helyzet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20015) PuMbA válasza DaviD202 (#20012) üzenetére


PuMbA
titán

Az az IDT nagyon szar, alig van mélye meg magasa. Egy SB Live! sokkal jobb nála :) Nem csoda, hogy kevesled a mélyet...

[ Szerkesztve ]

(#20016) szatocs


szatocs
őstag

Ha valakit érdekelné ez a párosítás: Beyer DT 770 Pro 80Ohm + FIIO E17: E17-et 6dB-es erősítésen használom, ehhez 24-38-ig hallgattam a 0-60-as skálán, a 38 fölé sosem vinném, ott már nagyon hangos, és a szememet is remegteti. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#20017) baluka26


baluka26
veterán

Idenézz, mit találtam Dave
Vagy neked PCIe kellene?:D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20018) baluka26 válasza baluka26 (#20017) üzenetére


baluka26
veterán

Látom PCIe×1 kellene, de Delock és társai tuti csinálnak ilyen adaptert.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20019) bkercso válasza baluka26 (#20017) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hogyan értelmezzük a THD-t digit kimeneten? :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20020) baluka26 válasza bkercso (#20019) üzenetére


baluka26
veterán

Jé, tényleg :DDD
Hát, írj eladóak egy üzenetet.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20021) bkercso válasza baluka26 (#20020) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezek csak kereskedők. De a gyártó honlapján meg nem találom a terméket...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20022) Tamoo válasza bkercso (#20021) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nehogy most találjátok ki, hogy valami szívatás van a kártyával, tegnap rendeltem meg. :DDD
(gondolom már régebbi cucc, de azon a honlapon amúgy sincs fent túl sok minden, én is nézegettem)

[ Szerkesztve ]

(#20023) DaviD202 válasza PuMbA (#20015) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Köszi a tippeket.. nem gondoltam volna h rossz ez a hangkari.. :)
A Fiio E10-et valamilyen moddal/custom kernellel hozzá lehet kapcsolni note2-höz vagy note10.1-hez?
Azt olvastam hogy a Fiio E7-et alapból felismerik USB OTG-n keresztül, de az E10-et nem :\
Aztán ha már rászánom azt a 20k-t jó lenne tabletről is hajtani vonaton :)

(#20024) schawo válasza bkercso (#20019) üzenetére


schawo
titán

Azt se tudom, hogyan lett a 144 dB dinamikából 140 dB.

(#20022) Tamoo
Head-Fi-n van róla vélemény, tehát valószínűleg létező dolog.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20025) bajnokpityu válasza schawo (#20024) üzenetére


bajnokpityu
félisten

PCI busz zajszintje? bár az valszeg ennél (jóval) magasabb.
Kíváncsi leszek, mennyire jön be Tamoonak. Felépítésre nekem nagyon szimpatikus. Még valszeg úgyis megérheti, hogy az alaplapi pci-e buszon ül, a pci-t meg nem tudja az alaplapom nativan, tehát ott eleve lesz egy pcie-pci átalakítás.(ami nemtom mennyire érezhető, egyébként)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20026) Tamoo válasza schawo (#20024) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nyilván létező, mert Bodz-nak volt ilyenje. :D

[ Szerkesztve ]

(#20027) schawo válasza bajnokpityu (#20025) üzenetére


schawo
titán

A PCI busz zajszinte a külső elemektől függ, de (szerintem) digitális adatokon decibelben nem értelmezhető.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20028) bkercso válasza schawo (#20024) üzenetére


bkercso
nagyúr

Talán máshogy olvasták le a gráfot? Ez azt sejteti, hogy történt mérés, ami jó jel. ;]
Honnan való a 144 dB adat?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20029) mexel válasza DaviD202 (#20012) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem E10-et vegyél nyugodtan. Nekem bevált a dolog, az egyszerűsége/ára miatt szerintem megéri. A basszus jó rajta, ha pedig olyan zenét hallgatsz amiben kevesled a mélyet akkor nyugodtam be lehet ezen is kapcsolni a kiemelést. Elég szépen használja. Tudom hogy nem szabad használni, minden hifista ezt mondja, alapból ezt mondom én is, de ez zenefüggő szvsz. Elektronikus zenénél, disco- és pop zenéknél nyugodtan lehet hsználni, ott szinte kéri a mélyet. Ízlés dolga, kinek hogyan tetszik.
Maga az E10 viszont jó, szerintem fel kell ismerni a rendszernek.

(#20030) bajnokpityu válasza schawo (#20027) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nah, erről pont linkelt valaki priviben mérést :D
Digitálsi környezetben használt különböző tápok zajszintjéről láttam grafikonokat.

Hogy, ebből miként lesz analóg mérhető dinamikai átfogás, az jó kérdés, de logikus lenne,ha lenne összefüggés.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20031) schawo válasza bkercso (#20028) üzenetére


schawo
titán

24 bit x 6 dB/bit = 144 dB

bajnokpityu
Digitális domainen csak bitveszteség mellett csökkenhet a dinamika. De remélem ez bitperfekt :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20032) bkercso válasza mexel (#20029) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az E10 mélykiemelése annyiban mindenképp jó dolog, hogy analóg áramkör végzi, ami kevesebb minőségromlást szokott csinálni, mint a digit EQ-k.

Pityu: max. a jitteren keresztül tudom ezt a hatást elképzelni (?).
Szerk.: schawo is vlm hasonlót írt. :)

schawo: hát ez azért elég naív. A kivitelezésen szokott megbukni az ekkora dinamika, ti. szedi a záramkör a zajt. Főleg, hogy árnyékolatlan a kártya és egy gépbe tesszük bele...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20033) bajnokpityu válasza schawo (#20031) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem mindegy, hogy értelmezed saját koordináta-rendszeredben :)

De digitális oldalon levő tápoknak más hangja tud lenni, én ebből indulok ki.
Különben tök mindegy lenne, ki milyen tápot használ a dacában.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20034) Tamoo válasza schawo (#20031) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Engem nem érdekel mit írtak rá találomra vagy mérés alapján, csak jobb legyen az alaplapi kimenetnél. :))

(#20035) schawo válasza bajnokpityu (#20033) üzenetére


schawo
titán

Más hangja van, de ez az analóg oldalon jön ki, ott fog a dinamika elveszni, ami zajt a digitális rész felvett. De ez a veszteség mértéke DAC-tól is függni fog, elméletben lehetséges olyan DAC-ot építeni, ami nem veszít dinamikát. Amíg ez legalább elméletben megoldható, addig nem mondható, hogy a dinamika a digitális részen veszik el. Persze nem tudnak olyan DAC-ot csinálni, de ez akkor is a DAC hibája (amit emiatt részben digitális oldalon kell orvosolni).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20036) Bodz válasza Tamoo (#20026) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg ott van a Musiland honlapjan is. :)

(#20037) contaxg


contaxg
veterán

Hahó,

Jól láttam, hogy kölcsönbe ment az MDAC??? El fogod adni?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20038) bajnokpityu válasza schawo (#20035) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akkor Te többet tudsz,mint én. USB külső táp miért javít kategóriát az USB átalakítók hangján?
Csak digitális jel (tablánál is működik). Dögösebb, dinamikusabb hatású lesz tőle. Füllel hallható tapasztalatot úgy tudom szavakba önteni, mintha megnőne a membrán mérete.

Nem kapcsoltam be a szkópot, hogy megnézzem az analóg jel kitérését, és a zajszintet, de így tünt.

Schawo:ide vele.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20039) schawo válasza schawo (#20035) üzenetére


schawo
titán

Apropó, múltkor olvastam egy olyan DAC-ról, ami hatalmas, 5mp-es fizikai fifo pufferrel dolgozik, ott már közelebb lehet a végeredmény az elméleti ideálishoz. Csak hát a késleltetés akkora, hogy folyamatos zenehallgatáson kívül semmi másra nem alkalmas.

(#20038) bajnokpityu
Én ugyanazt mondom, mint te, de még azt is hozzáteszem, hogy ez a DAC hibája. De ezt a hibát egy jobb usb táppal a digitális oldalon lehet orvosolni. Mert egyelőre (:D) nem létezik ideális DAC. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20040) bajnokpityu válasza schawo (#20039) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ideális dac... hát jó volna... De annyira nincsenek a mai chipek sem kihasználva, hogy egy ezer éves chip (ad1865) kiszolgálva eladható ma is (AN dacok), sőőőt, kifejezetten zeneinek tűnt a szuper stúdió dacok után. Vagy legjobb digitális hang számomra egy PCM 1704 volt. 2.5Mftból hoztak ki egy sima nos hangot, mégis megeszi reggelire a szuper cuccokat. Nyilván nagyon jó tápok, jó nyákok, és egy korszerűtlen chip is életre kel. Sajnos nem láttam belülről, de rajta vagyok.

Gép, és USB átalakító közé rakod az USB táppot, csak az spdif jel előállításához tesz hozzá. Utána a legtöbb normális átalakítóban galvanikusan le van csatolva az spdif jel. DAChoz hogy lesz sok köze, még nem értem :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20041) schawo válasza bajnokpityu (#20040) üzenetére


schawo
titán

Elméletben lehet építeni olyan DAC-ot, ami a bitperfekt jelből tökéletes eredményt hoz létre, függetlenül a digitális táp oldallal, tehát elméletben digitális oldalon sosincs veszteség. Olyan analóg receptort, legyen az bármilyen, viszont képtelenség építeni, ami az analóg oldalon történt veszteségek helyrehozását elvégezné. Tehát a dinamikaveszteség az analóg oldalon keletkezik.

De plz ne forgasd ki a szavam. :) Párszor már én is írtam, hogy jelenleg nagyon messze vagyunk az ideális analóg konverziótól, így az analóg oldalon keletkező hibák egy részét kénytelenek vagyunk a digitális oldalon - például táppal - javítani.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20042) bajnokpityu válasza schawo (#20041) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem akartam kiforgatni, elnézést. Fórum rulz, én csak folytatni akartam a logikádat, hogy a végén közös nevezőre jussunk :)

WM azt mondta, hogy mindegy a digi táp oldala, nem érzékeny rá. Sőőt, gyári kapcsoláson az analóg tápot megosztja a digitális tápoldallal.

az analóg oldalon keletkező hibák egy részét kénytelenek vagyunk a digitális oldalon - például táppal - javítani.

Tehát jól értem, mégsem mindegy a digitális táp? :) Inkább rákérdezek :) És ezt a dinamikaátfogásra is érted?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20043) schawo válasza bajnokpityu (#20042) üzenetére


schawo
titán

Nem vagyok én süket, persze, hogy nem mindegy a digitális rész tápja.:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20044) Tamoo válasza Bodz (#20036) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Dobnál egy linket? Én nem találtam, lehet rossz helyen keresgélek.

(#20045) Bodz válasza contaxg (#20037) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kihez? Én nem tudok róla. :)

(#20044) Tamoo: Tessék, létező termék, idegen nyelv ismeret nem árt. :D Driverek, jó fog még jönni ez a link.

[ Szerkesztve ]

(#20046) contaxg válasza Bodz (#20045) üzenetére


contaxg
veterán

Őőőő...mitomén (Chris??)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20047) Tamoo válasza Bodz (#20045) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:)) köszi! könyvjelzőztem.

(#20048) Bodz válasza contaxg (#20046) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az csak annyi, hogy az Essence One csatába indul az M-DAC ellen (baráti hallgatózás keretében). :) Valamiért úgy érzem, hogy a hazai használt piacon ismét feltűnik majd egy Asus. ;]

(#20047) Tamoo: Igazán nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#20049) contaxg válasza Bodz (#20048) üzenetére


contaxg
veterán

Pedig az egy tuningolt darab, nem??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20050) Bodz válasza contaxg (#20049) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen. Amúgy az M-DAC is az lesz valószínűleg. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.