Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Dyingsoul válasza GML (#50000) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ennyit nem költenék rá, max 1-2 ezret szánnék egy ilyen előlapi panelre mivel nem használom ki. A másik kábel viszont tetszik, valószínűleg olyat veszek majd, köszi a tippet! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#50003) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

Mini DAC-ot kerestem "tablethez" (Surface Pro 2, Ubuntu 16.04-gyel), és sok utánaolvasás után a Dragonfly Blackre (V1.5) esett a választás. Láttam, hogy a korábbiaknak vegyes a megítélése, azokat nem hallottam, nem tudok viszonyítani hozzájuk. Az alábbiakkal próbáltam ATH-MSR7, aliexpresses CKR9LTD és KZ-ANV (a CKW1000ANV klónja). Kifejezetten feszes mélyeket produkál mindennel, picit hangsúlyosabb is lett az alsó tartomány, és sokkal tisztább, élénkebb, élettel telibb az egész hang. Fejhallgatóval is hatalmas a javulás, de a két fülhallgatóból valami egészen más szintet hozott elő, pedig előtte sem voltak rosszak (a KZ-ANV-n le van ragasztva az elülső nyílás, így van értelmes hangképe meg rendes mélye). Ezt így ebben a formában, méretben megvalósítani szerintem igazi bravúr, a hangja és ezen tulajdonsága alapján simán megéri az árát. Most tudom hordozni is magammal (nem csak a tablettel), napközben a munkahelyemen használom, ezen kívül pedig itthon is teljesen mobilis. Részemről maximálisan ajánlott érzékenyebb eszközökkel (csak ilyenekkel próbáltam).

(#50004) bkercso válasza #99499520 (#50002) üzenetére


bkercso
nagyúr

Készíthetnél szerintem egy blokkvázlatot arról hogyan van most és hogyan gondolod, hogy ne nekünk kelljen dekódolni szövegből. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50006) bkercso válasza #99499520 (#50005) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyszerűen nem értem, amit írsz. Segítenék, de így nem tudok. :( Szedd össze kérlek érthető formában, mert ezen az ábrán pl. nem is látok keverőt. Mi az az IDE YLON RCA?

A laptopról mész egy erősítőre, majd onnan jön ki a master out valahova?
Hogy akarsz keverni "oda-vissza" (?), ha nem mész a keverőre? Ez sem világos.
Hogy nézett ki a múltkori összeállítás, ami már egyszer legalább működött?

Szerintem egyébként nem ez a Te topikod, mert ez készülékekről szól elsősorban.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50008) bkercso válasza #99499520 (#50007) üzenetére


bkercso
nagyúr

Embeer!! :Y

Mi a jel forrása? A laptop? Akkor mit akarsz keverni egyetlen csatornán?

Vagy a laptoppal csak felveszel, és a zenészek kever műsora jön a keverőről? Akkor hogyan akarod kihagyni? Egyszerűen nem kommunikálsz értelmesen. :W

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50010) .DLL válasza #99499520 (#50007) üzenetére


.DLL
veterán

Nem, így nem oldható meg. Az Y elosztón a két kimenet impedanciája gyilkolná egymást de legalábbis legyengítené a jelet, torzítás és egyéb lépne fel -> oda a minőség.

Másrészt azért sem, mert ha a DAC-ból a jel egyből az erősítőre megy, akkor nem tudod keverni. Hogy a MIX out és a DAC-ból jövő jel össze legyen keverve ahhoz kell a keverő. Lehetőleg ne a legf_sabb kínai keverőt használjátok, azt' annyi.

Megoldás lehet hogy az ő Main Out-ja is bemegy a te kontrolleredbe, vagy a laptopra, és ott keveredik össze, és akkor csak simán rákötöd a DAC-ot az erősítőre.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50012) bkercso válasza #99499520 (#50011) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így már érthető, csak ezt nem tudtam magamtól kitalálni. :)

Bemenetválasztó kellene. Vagy menj be a keverőjéről az alaplapi hangkártyád vonalbemenetére, és azt a jelet is keverd hozzá a te jeledhez. Bár ez ront az ő minőségén.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50013) .DLL válasza #99499520 (#50011) üzenetére


.DLL
veterán

Műveleti erősítőkkel megodható a dolog, itt is romlik picit a minőség, de egy jó kapcsolási rajzot megépítve korántsem annyit, mintha az egész keverőpulton menne át.

Ez pl. nem tűnik rossznak:
Ebből elég lenne 2 bemenet is neked.

Link

Amúgy milyen DAC-od van?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50016) .DLL válasza #99499520 (#50014) üzenetére


.DLL
veterán

De kell jelet erősíteni, mert az a lényeg, hogy 100k Ohm ellenállással le vannak szedálva a jelek, (így nem bánják a forrás készülékek egymást), de az ellenállás nagyon lecsökkenti a jelszintet, amit a műv.erősítőkkel hatékonyan vissza lehet állítani.
A fenti kapcsoláson egyedül a sok csatolókondi nem tetszik, azokból jó minőség nem 10Ft-os tétel...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50017) bkercso válasza #99499520 (#50015) üzenetére


bkercso
nagyúr

:F Megint nem értem. :B Keverni nem tud, ha ez a kérdés, vagyis mikor cseréltek a barátoddal, kapcsolni kell.

Ez a keverő olcsó pl., de kérdés, jó-e. Hangerőt max-ra tekerve lehet, hogy nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50018) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Alacsony impedanciás, nagy érzékenységű, de nagy driveres fejeshez (A1000X) gondolkodom valami dac+amp egybe megoldáson, van valakinek valami jó tippje? Forrás kizárólag usb.
A keret viszonylag tágas, használt is jöhet, whatever.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50019) .DLL válasza EQMontoya (#50018) üzenetére


.DLL
veterán

KORG DSDac-100M? Ha ugyan az a téma mint korábban akkor gondolom Linux-on is mennie kell, erről nincs tapasztalatom a Korg-gal.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50020) EQMontoya válasza .DLL (#50019) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, olyasmi, de USB táp nem muszáj, szóval mondjuk a JDS Labs Elementet is nézegettem, de alig kapható valahol.

Same rules apply!

(#50021) .DLL válasza EQMontoya (#50020) üzenetére


.DLL
veterán

Ha külső táp elhelyezése nem gond, akkor dac-amp-ok tényleg széles skálája áll rendelkezésedre. Zeos amit eléggé dicsért a Micca OriGen, miszerint szinte bármelyik fejesét meghajtotta rendesen. A hangminőségre nem tért ki túl részletesen, elvileg nem rossz, bár nyilván nem egy HiEnd cucc. Én melóban a Musiland 01 Mark2 -t használom SRH-840-nel, tiszta, transzparens páros.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50023) #16820480 válasza EQMontoya (#50018) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mytek Stereo96? Bár ahhoz kell még USB transzport, de AD1000X mellé elég jó cucc. Tudnám még ajánlani a Yulong DA8-at is, de mindez nyilván attól is függ, hogy mennyire is tágas a keret :B

(#50024) krichd1 válasza EQMontoya (#50018) üzenetére


krichd1
addikt

Azért legalább valami méretbeli korlátot vagy valami egyéb feltételt írhatnál. Én legutóbb Audio-gd NFB-10.33-al hallgattam meg néhány (nekem) újabb Audio-Technica fejhallgatót és elég kellemes párost alkottak. Bár érdekes volt, hogy az AD2000X és az AD1000X sem jobb fejhallgató, mint az R70X, csak más karakterű.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#50025) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Úgy látszik közel 3 év után az av-online is eljutott oda, hogy tesztelje a népszerű Denon DAC-ot: [link]. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#50026) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#50025) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jellemző az is, hogy csak a fejes erősítőjét tesztelték, amiben pont "gyengébb", mint más, kifejezetten erre dedikált társai. Önálló DAC-ként meg 0 teszt készült vele. Korrekt... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#50027) Polllen válasza HUNNIA1920 (#50025) üzenetére


Polllen
nagyúr

Engem meglepett, hogy a DA-10-t bizonyos esetekben jobban ajánlják. nem gondoltam, hogy az az apróság ennyire jó. (vagy a 300 ennyire nem az :P )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50028) Dorian válasza HUNNIA1920 (#50025) üzenetére


Dorian
félisten

Ez egy semmitmondó, lényegi hiányokban hemzsegő cikk volt, tesztnek még véletlenül sem mondanám.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50029) EQMontoya válasza Dorian (#50028) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jó, de mit vártál tőlük?
Kiválóan látszik, hogy úgy teszteknek hifit, hogy sem magyar, sem külföldi fórumokat nem olvasnak, findjuk nincs az egészről.

Same rules apply!

(#50030) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Kicsit off, de nem tudom hol kérdezzek.

Studio monitor ( JBL LSR305 ) mellé keresek USB-s DAC-ot XLR kimenettel. Camridge Audio Dacmagic pluszt és Korg DS DAC100-at már hallgattam, de kiváncsi lennék mik jöhetnek még szóba.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#50031) dgyuri0123 válasza alphamooncam (#50030) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

törölt.

(#50027) Polllen : Még ha jobb is a DA10 fejhallgatózni, (?) akkor sem tudjuk, milyen DAC-ként.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#50032) s4tch válasza HUNNIA1920 (#50025) üzenetére


s4tch
veterán

"A másfél kilós készülékház külseje alumínium"

Ó.

(#50033) krichd1 válasza EQMontoya (#50029) üzenetére


krichd1
addikt

Attól függ ki írja a cikket.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#50034) Bodz válasza EQMontoya (#50018) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link]

(#50025) HUNNIA1920: Csak a szokásos szar, semmi érdekes.

(#50030) alphamooncam: Sok minden. Kicsit pontosítsd az igényeid, vagy legalább az árat. :)

Na, megjött a Gustard H10. Kína - Hollandia - Magyarország az útvonal, szó sincs róla, hogy az emlegett EU raktárból azonnal küldhető. Ettől függetlenül elégedett vagyok. Még extrákat is dugtak a dobozba: 4db rca sapi (pont ilyen, csak felirat nélkül), USB kábel (WTF????).

[ Szerkesztve ]

(#50035) EQMontoya válasza Bodz (#50034) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mhmm. :) Köszi!

Same rules apply!

(#50036) Polllen válasza Bodz (#50034) üzenetére


Polllen
nagyúr

Majdnem ezt hoztam el a denon helyett. :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50037) zsocy válasza Bodz (#50034) üzenetére


zsocy
őstag

Ennek az RCA sapinak, azon kívül hogy jól néz ki, van valami értelme? Főleg hogy "platinum plated", nem csak simán akármilyen.

(#50038) Bodz válasza Polllen (#50036) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hiszem, hogy ezzel előrébb lettél volna. A fejhallgató erősítője viszont sokkal erősebb és jobb is, mint a Denoné.

(#50037) zsocy: Jó a kérdés. :) Amúgy is van egy zacskó ilyesmim. Például piros szilikon (por ellen ez a legjobb), arany színű, meg ilyen arany színű, aztán Cardas hamisítvány.
Én még nem vettem észre különbséget, de ismerek olyan embert, aki szentül meg van győződve róla, hogy bemenetekre téve jobb hangot kapott. Nem túl drágák, meg lehet őket venni, ha másra nem, legalább optikai tuningra jók.

[ Szerkesztve ]

(#50039) dgyuri0123 válasza Bodz (#50038) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja és cserébe az USB-je és vonalkimenete rosszabb, mint a DA300-é. Vagy nincs igazam? :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#50040) alphamooncam válasza Bodz (#50034) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szóval! USB-s, DSD képes DAC XLR kimenettel 120 ezerig.

Nem baj, ha nem új.

Köszi

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#50041) EQMontoya válasza alphamooncam (#50040) üzenetére


EQMontoya
veterán

M2Tech young, kurva nagy szerencsével :D

Najó, nem, az még úgy sem lesz, bocs.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50042) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Nagyon off a téma, de talán itt van a legtöbb szakértő. Szóval otthoni gép, Asus hangkártya, az analóg kimenetére egy asztali sztereó erősítő kötve. Furcsa cicergő hangot lehetett hallani (pont olyan ütemben, mint ahogy a tápventi cicereg), illetve egérmozgatás (kábeles, USB-n), SSD használat hatására elkezdett sípolni, zajosodni.

Ha kihúztam a jack csatit a hangkártyából, megszűnt. Ha digitális kimeneten, DAC-al próbáltam, nem volt hallható. És most jön az érdekesség!

Ha a tápkábel tápnál lévő csatlakozóját megmozgattam eltűnt teljesen. Kicsit tovább piszkáltam megint hallható volt. Ha a jack kábelt mozgattam a tápkábelhez képest, akkor semmi változás nem történt. Másik, teljesen új tápkábellel kipróbálva iszonyatosan erős volt és hiába mozgattam, nem szűnt meg.

Mi a fenére gyanakodjak?

[ Szerkesztve ]

(#50043) fericske válasza BigBlackDog (#50042) üzenetére


fericske
addikt

Ilyet tapasztaltam én is annak idején, mikor direktben kötöttem rá az asztali erősítőmet az alaplapi hangkártyára.
Egy ilyen cucc megoldja a problémát.

(#50044) bkercso válasza #99499520 (#50022) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát akkor keverő kell, nincs mese. 2 bemenet 1 kimeneten csak így szólhat egyszerre. Namost minden keverő ront a hangon, ezt le kell nyelni. A jó hangúak drágák lehetnek, így építeni érdemes (ha tud az ember).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#50047) .DLL válasza BigBlackDog (#50042) üzenetére


.DLL
veterán

Valószínűleg amikor megmozgattad a tápkábelt, néha megszűnt a föld érintkezők között a kapcsolat (még jó, hogy nem valamielyik táp-kontak ilyen vacak) , és azzal együtt a földhurok is.

Pedig ha a PC tápok kettős szigetelésűek lennének, nem is kellene a házat és az egyész alaplapot összeközni a földdel. Egyébként az alaplap is ludas ebben és a tápegység is, de persze gyakori jelenség, csak a minőségi cuccokon oldják meg rendesen a leválasztást.

Amit tehetsz: valahol megszakítod a földhurkot, ahol nem szükséges hogy az eszköz (kétszer is) be legyen kötve.

(#50046) beluudj: Végre egy DJ aki a hangminőségre is próbál adni! :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50048) krichd1 válasza alphamooncam (#50030) üzenetére


krichd1
addikt

Most akciós Asus Essence One MKII is megéren egy meghallgatást, de például még inkább ez a PS Audio DL III Digital Link Dac.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#50050) Az-X


Az-X
őstag

Sziasztok! :) 2 év alatt elkészült végre a DAC-om. Szeretném megköszönni mindnyájatoknak akik segítettetek. Pár szóban leírom azoknak akik ilyen távlatból már nem tudnak követni:

Az alap egy akkori közepes kínai DAC, két darab WM8741 IC-vel. A gyári tápot nem rendeltem meg hozzá, csak a készülékházat. A terv az volt, hogy ledobok róla mindent amit csak lehet, és újra építem.

Gyári panel:

Első körben kapott egy tisztességes tápot... na jó lehet picit túllőttem a célon :D

Aztán jöttek a kondi cserék. Először bekerültek a WIMA-k, majd jött a próbálkozás az elkókkal. Végül az tűnt a legjobbnak, hogy a digi rész Sanyo OS-CON-t kapott, az analóg rész pedig ELNA Silmic II-eseket. A kimeneten pedig van egy pár Elna Cerafine, de ezzel még lehet variálni fogok. Illetve először úgy gondoltam az USB-t nem fogom használni, aztán mégis. Így ehhez kell majd alkatrészt után rendelnem.

Jött egy 3 tagú OPA teszt, a győztes nálam ezekből az LME 4986 lett, így végül Ő is maradt bent :)

Normális RCA csatik, pici kábel elrendezés...

Végül lezártam a dobozokat, és... :) Ok, biztosan lenne még mit finomítani... de már most is nagy élvezet a korábbi analóg kimeneteimhez képest :)

Kíváncsi vagyok a DAC témában szakértők véleményére,építő jellegű kritikáira. Apró változtatásokat azért hajlandó lennék még meglépni :)

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.