Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84851) UserX válasza Bodz (#84847) üzenetére


UserX
őstag

Hello!

És ez(?):

[link]

Ha jól értelmezem, ribizly kolléga erre írta, hogy:

'...a magasakat vágja az 6.3"-as jack és az RCA kimenete'

Ez nyilván nem túl jó, de én csak PC-vel használnám.

A boltról hallott már valaki (amit linkeltem)? :F

Bocsi, hogy ennyit 'tökölök', de nem vagyok dúsgazdag, szeretném a lehető legkevesebb pénzből a legjobbat kihozni.Tudom, hogy kompromisszumokat kell kötni! Ha egy picit is érezhetően jobb, mint az alaplapi, nekem már megéri.

(#84852) ribizly válasza UserX (#84851) üzenetére


ribizly
veterán

Konkrétan arról beszélek, amit link-eltél.
Az meg (nekem) természetes, hogy PC-ről hajtanád. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84853) UserX válasza ribizly (#84852) üzenetére


UserX
őstag

:) :R

(#84854) Bodz válasza UserX (#84851) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem ismerem a boltot, de 17-ért tök jó, bár a márciusi szállítás nem túl bíztató. Amúgy veheted tök egyszerűre, nem kell várni, itt egy Da2 pl. Rosszabb integrált után megváltás. Nem tudom az LZR980 milyen hangú. Ha valami sötétebb, mélybe húzó, akkor akár jobban is passzolhat hozzá, mint a Logilink.

[ Szerkesztve ]

(#84855) UserX válasza bkercso (#84839) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! Mit értesz pontosan azon, hogy 'harapós' :B :F Hálás lennék, ha bővebben kifejtenéd.

Bodz #84854: Kösz a HA-s tippet, megfontolás tárgyát képezi! :)

Szerk.: nem nagyon értek hozzá, nem nevezném sötétnek, van basszus és magas (cin stb.), tér. Ami sztem. hiányzik az a közép. A női szóló énekhang például néha alig hallatszik és/vagy sziszegős. :((

A teszt zeném: Shakira Waka waka... :B :B :B :DDD

A márciusi szállítás nem gond, annyit tudok várni. A fizetési lehetőségekig nem jutottam, ide biztosan nem utalnék előre... :U

[ Szerkesztve ]

(#84856) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Az SMSL 10th-hoz már jó ideje használok egy Meanwell tápot. Eltelt egy kis idő, amikorra észrevettem, hogy a PC áramtalanítása után valamiért világítanak az alaplapi LED-ek. Hát a DAC-on keresztül megkapja a tápot a gép. Ez mennyire probléma, lehet valamit kezdeni vele?
Korábban IO.sys írt itt arról, hogy megszakította az USB adatkábel földjét, hogy csak a dedikált tápról kapjon feszültséget. Ezt egyébként is kipróbálnám, de esetleg az előbbi esetben is segíthet?

(#84857) bkercso válasza Panthera (#84856) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kapcsolóüzeműtápok kimenete kapacitíven gyengén csatolt a hálózati félfeszre, vagyis 100V körül lebeg. Tápfüggő, de kb 10mA nagyságrendű áram szivárog a föld felé, ha teheti. Ez most az USB-földjén keresztül megy a gépre, ami ugye földelt. Érdekes, hogy LED világít tőle, mindenesetre bajt nem fog okozni ~10mA. Bár a földelést átnézhetnéd.
Onnantól, hogy földeled, feszültség sincs már a táp kimenetén, szóval átütni sem fog dolgokat.

A DAC-ot leföldelheted úgy is, ha az RCA-kábelt egy földelt eszközhöz csatlakoztatod.

Másik opció egy USB-leválasztó, bá néha zavart okozhat az adatkapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84858) Panthera válasza bkercso (#84857) üzenetére


Panthera
őstag

A DAC-ot leföldelheted úgy is, ha az RCA-kábelt egy földelt eszközhöz csatlakoztatod.

Az SPDIF vagy az egyik RCA kimenet hidegpontját kössem rá pl. a PC házra? Ez nem okozhat semmilyen problémát?

(#84859) bkercso válasza Panthera (#84858) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen. Nem. Az USB-n keresztül most is arra megy az áram, attól világít a LED.
De első körben nézd át, megfelelő-e a PC földelése! Nincs-e feszültség a PC-ház hátlapja és a konnektor földje közt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84860) UserX válasza Bodz (#84854) üzenetére


UserX
őstag

Velem van a 'Jó Isten' :) , szert tettem egy kis extra zs-re. Tegnap az ED-nél 26k-ért volt FiiO E10K Olympus2, gyorsan meg akartam rendelni, de mára már elfogyott! :W

Végül is a Logilink mellett döntöttem. Itt egy összefoglaló pont tőled ;) :

[link]

Utánvétellel kértem, GLS pontra. Így 18.500 HUF. Meglátom, nagyon várom. Remélem a hosszú szállítási idő miatt azért tudok aludni! :DDD

Még 1x mindenkinek köszönet a segítségért!!! :R

(#84861) Citroware


Citroware
addikt

Van nekem a CTH+SDAC kombó, amit azóta is nagyon szeretek. :R

Egy dolog zavar kicsit. Ha éppen üresjárat van, tehát nem szól rajta semmi zene, van egy enyhén észlelhető alapzaj, egy kis sistergés. Ez akkor is jelen volt, amikor ez a cucc még nem volt meg és a PC-m hangkártyájára dugtam a fejhallgatót, azonban a CTH-n ez elmúlt eleinte. Aztán pár nap használat után azon is előjött.

Mi az oka ennek a sistergésnek? És miért nem volt az első pár nap, ha utána pedig mégis van?

[ Szerkesztve ]

(#84862) Tulku válasza Citroware (#84861) üzenetére


Tulku
veterán

Hálózattal minden rendben?
Csak próbából meghallgatnám egy tápgenerátorral...

(#84863) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Aki használt már Topping E 30 Dac-ot, tudna segíteni hogy hogyan lehetne be állítani,hogy ha be kapcsolom a notit,ne kapcsoljon be automatikusan a dac? :R

(#84864) UserX válasza kromatika (#84863) üzenetére


UserX
őstag

Bár a döntésemet már meghoztam. Bocsi, de abszolút 'láma'-ként azért tényleg nagyon fúrja az oldalamat, hogy mit jelent az, hogy egy DAC hangja 'harapós'??? Igazán lekötelezne, ha valaki felvilágosítana! :R

(#84865) ribizly válasza kromatika (#84863) üzenetére


ribizly
veterán

Azt kb. nem tudod.
Vagy kompletten tiltod az USB portot BIOS-ban és akkor nem fogja felébreszteni a rákötött eszközt sem, ám OS betöltés után sem fog menni. :D
Vagy OS-ben tiltod az adott eszközt (esetleg a hozzá tartotó USB-t is), amit akkor manuálisan lehet visszaengedni alkalmanként, ám ettől még a gép bekapcsoláskor ugyanúgy be fog indulni.
Esetleg valami aktív USB HUB segíthet, ha van rajta kapcsoló. Mint ez: [link]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84866) s4tch válasza ribizly (#84865) üzenetére


s4tch
veterán

Notiknak nincs eldugva az usb portjuk. Ki kell húzni, és ennyi, nem?

(#84867) ribizly válasza s4tch (#84866) üzenetére


ribizly
veterán

Nem az volt a kérdés, hogy hogyan lehet kihúzni. :N ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84868) bkercso válasza UserX (#84864) üzenetére


bkercso
nagyúr

A banán ízét ne meséljük el? :P
A harapós olyan, hogy, ha hozzászoksz, aztán meg nem elérhető számodra, akkor nem nagyon hallgatsz már zenét... Szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84869) UserX válasza bkercso (#84868) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! :R

A banánt ismerem, én még abban az időben nőtem fel, amikor kuriózumnak számított és csak télen lehetett kapni, akkor is nagy nehezen. :))

DAC/AMP-om viszont még sohasem volt! Amit írtál, azzal csak tovább fokoztad az érdeklődésemet és a várakozást! :)

(#84870) Zoliee válasza ribizly (#84865) üzenetére


Zoliee
senior tag

De, tudja, beállítás kérdése. Default-on variable line out-ot kapsz, és bemeneti jel érzékelése esetén kapcsol be a készülék.
Mindkettő átállítható, a user manual tartalmazza.

(#84871) kromatika válasza ribizly (#84865) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi :R Zoliee :R

(#84872) Zoliee válasza kromatika (#84871) üzenetére


Zoliee
senior tag

Megtaláltad a leírásban?
Én most így hirtelen, mobillal valamiért nem tudtam letölteni a Topping oldaláról a user manualt. Viszont biztosan átállítható, én fixre vettem a line out-ot, és a bekapcsolását is módosítottam.

(#84873) kromatika válasza Zoliee (#84872) üzenetére


kromatika
veterán

Sajnos csak délután lesz időm köszönöm,de rajta leszek. :K

(#84874) bala6120 válasza kromatika (#84863) üzenetére


bala6120
senior tag

Távirányító AUTO gomb (bal alsó): auto power on & off.

(#84875) kromatika válasza bala6120 (#84874) üzenetére


kromatika
veterán

:R Hálás köszönet .

(#84876) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nem kifejezetten DAC, hanem belső Xonar DS hangkártya, de ez jobban pörög, mint a hangkártyás Topic és talán több hozzáértő is van: JRiver: most a Xonar DS Direct Sound-on van, ennél OK, de ugye van még natív ASIO (tehát nem a mókolós, szoftveres) és a WASAPI is. Ok, hogy mind 2 csak jobb lehet, mint a Direct Sound, de melyik a legobb a kettő közül? (Amúgy UniXonar drivert használok a Win10 miatt, ha ez számít valamit). Régebben úgy olvastam, hogy az ASIO elvileg jobb valamivel (valamiért :U ), mint a WASAPI...? (A hangminőség a jelszó!)

THX!

[ Szerkesztve ]

(#84877) fattyu válasza SunMount3r (#84876) üzenetére


fattyu
veterán

amelyik jobban tetszik

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#84878) Bodz válasza SunMount3r (#84876) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amelyiket jobbnak hallod. Már ha egyáltalán hallasz bármi különbséget.

(#84879) Archus


Archus
csendes tag

[Lehet, hogy nem jó topik, de nem találtam jobbat]
Sziasztok!

Az a problémám, hogy nagyon hangos a számítógéphez csatlakoztatott fejhallgatóm. 2-3%-ra kell vennem a hangerőt a Windowsban, hogy elfogadható legyen, de néha van, hogy túl hangos és nem tudom már lejjebb venni.
Valakinek van ötlete erre?

Előre is köszi a válaszokat! :)

(#84880) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 40e-50eFt körül USB-s Dac-ot?
PC-ről hajtanám és erősítőre lenne kötve. Fejhallgató kimenet nem fontos, de nem hátrány.

(#84881) pendre54 válasza KRISSTUS (#84880) üzenetére


pendre54
addikt

Én ajánlanám egynek, a Topping E30-at, ha a külföldről való beszerzés játszik, mert ezt itthon nem lehet beszerezni, de az EU-ban se sok helyen érhető el. A franciáktól vettem 2020-ban [link] , és még a mostani árfolyammal számolva is, nagyjából belefér az 50 e Ft-os keretedbe.
Driver ügyileg is rendben van, nem volt gondom egyik Win 10-es verzióval sem eddig.
Fejhallgató kimenete nincs, de mint írtad, nem is lényeges szempont.
Ja, és még annyit, hogy érdemes venni hozzá, ezt már itthonról, egy jó minőségű tápot is. [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84882) Dorien válasza KRISSTUS (#84880) üzenetére


Dorien
veterán

Nem hallottam még, de BKercso eddigi munkáit ismerve én nyugodtan ezt venném:
S100D DAC [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84883) leon11 válasza KRISSTUS (#84880) üzenetére


leon11
tag

Tessék: [link] E30 itthonról és a keretbe is belefér.

(#84884) Bodz válasza KRISSTUS (#84880) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Elég sok dac kapható ennyiért. Egyéb igény, elképzelés az usb-n kívül hangra, színre, akármire? Pontosan mivel használnád?

[ Szerkesztve ]

(#84885) Bodz válasza Archus (#84879) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Vedd le a hangerőt a használt progikban, játékokban is! Fejes, hangkártya milyen? Ha van rá opció, akkor lehet túl magasra van véve az erősítés vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#84886) Archus válasza Bodz (#84885) üzenetére


Archus
csendes tag

Creative SB X-fi Xtreme Music hangkártya Maxell Retro DJ fejhalgatóval. Igazából annyira nem értek hozzá, pl, hogy hogy lehet az erősítést állítani.

(#84887) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Jó reggelt mindenkinek!

Az RME ADI-2 FS DAC-ommal kapcsolatban lenne egy érdekes kérdésem:
Az árukereső weboldalán a Sennheiser HD800s vásárlói vélemények között találtam ezt:
"a) A fülest egy kizárólag zenére kalibrált "egyfajta univerzális hálózati futómű" célú laptoppal (I7 10GeN, 16 GB RAM) , Jriver szoftverrel (DSD-t natívan) , RME ADI-2 Fs DAC-al és QNAP TS-653B NAS-al (DAS ként) hallgatom."
És:
" c) A DAC asszimmetrikus és szimmetrikus kimenettel is rendelkezik, melyeket kifejezetten felkészítettek a nagyimpedanciás fülesek megszólaltatására (állítható paraméter). "

Én végigböngésztem az ADI használatiát, a weboldalát is megnéztem, és a head-fi.org-ot is böngésztem a témában és hát az ADI itt figyel a szobában.
Ezek alapján arra jutottam, hogy a sima ADI-2 FS DAC-on nincs balanced fejhallgató kimenet, csak a PRO verzión.
Ezek szerint az árukeresői vélemény írója vagy elfelejtette megemlíteni, hogy az ő DAC-ja egy PRO, vagy egész egyszerűen az egész komment egy nagy kamu mindenféle valós alap nélkül.
DE lehet valamit én nem tudok...

Valaki hozzáértőbb csekkolná, hogy jól gondolom-e? :))

(#84888) ribizly válasza letoltobeze (#84887) üzenetére


ribizly
veterán

Nem értem miért erőlteted szegény ADI-t, ha csak bajod van vele. :F Vannak egyszerűbb, sokak által kedvelt és elismert megoldások (pl. TMP ANT DAC+AMP), amivel nem kell vesződni.

Az ADI-2 DAC fs-nek van hátul XLR kimenete, de közvetlen balanced fejeskimenete nincs. Ha balanced megoldást szeretnél, akkor egy dedikált balanced AMP kell nellé és azt hátra bekötni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#84889) letoltobeze válasza ribizly (#84888) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Jaj, te! Nincs semmi bajom az ADI-val! Szeretem. A HD800s-t nézegettem és akkor bukkantam a leírásra. És először azt hittem, hogy nem tudok valamit az ADI-mról, aztán meg rájöttem, hogy valószínűleg az árukeresős komment a kamu.
Azért elég gáz, hogy tök profinak tűnik, és főleg azt vezeti meg, aki abszolút nincs képben. De hogy valaki erre energiát szánjon és hogy hagyják is hogy ott maradjon a poszt, az gáz :U

(#84890) KRISSTUS válasza Bodz (#84884) üzenetére


KRISSTUS
tag

Előszőr is köszönöm az ajánlásokat, ez az E30 "tetszetős".

Az igazat megvalva nincs nagy tapasztalatom a Dac-ok terén, egy Lusya - TDA1305-öst szeretnék leváltani / feljebb lépni. Viszonyítani hangban csak az alaplapi hangkártya és a Lusya között tudok. Javarészt Flac és kevés DSF kiterjesztészű zenéim vannak (na meg youtube).
Egy Harman HK970 és Canton Karat 60-hoz használnám.
Színben lehet fekete és ezüst is.
Ha PC a forrás, van jobb megoldás mint az USB?

(#84891) letoltobeze válasza ribizly (#84888) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Az ADI-2 DAC fs-nek van hátul XLR kimenete, de közvetlen balanced fejeskimenete nincs. Ha balanced megoldást szeretnél, akkor egy dedikált balanced AMP kell nellé és azt hátra bekötni.

Ezen is agyalok ám egy ideje, mert a "balanced világot" is szívesen felfedezném...

(#84892) Sinesol válasza leon11 (#84883) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem is tudtam, hogy itthon is kaphato, remelem több modernebb dac-ot, erősitőt is behoznak es vegre itthonrol is bőven lesz ertelmes opcio.

[ Szerkesztve ]

(#84893) leon11 válasza Sinesol (#84892) üzenetére


leon11
tag

A Muzix hivatalos forgalmazója lett a Toppingnak Mo-t és Romániát lefedve. Most februárba kaptak árut és jön folyamatosan. A héten vásároltam is náluk.
Jó hír, hogy bővül a hazai kínálat :C

(#84894) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok, nem nagyon értek a hang cuccokhoz, így előre bocsánat a tudatlan kérdésért

a cél az, hogy a TV-t szeretném rákötni egy 5.1-re

tv-n csak optikai kimenet van az 5.1-en meg RCA, így kellene 1 ilyesféle átalakító nem akarok valami hitványat aminek van valami sistergése, vagy szét torzítja a hangot. olyan 20ezret szánnék rá max, de az se baj,. ha nem ennyibe kerülne
ha netán valami infót kellene még akkor pótlom :R

(#84895) Gzula[HUN] válasza fasirTTT (#84894) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

(bocs, nem válasz akart lenni)

Sony Hi-Res PHA-1EU licitre bocsátva. (Nem én vagyok az eladó!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84899) :AMF:


:AMF:
senior tag

Emotiva-t rendelni nem egyszerű (Basx A-100). Írtam a HomeMovie-nak, de olyan stílusban kommunikálnak, hogy tőlük semmit nem vennék (mondjuk nincs is nekik és nem is lesz). Németeknél folyamatosan hibaüzenetet dob a Paypal, az olaszok csak a csizmán belülre, a csehek meg nosztalgiából csak belföldre és Szlovákiába szállítanak. Maradt Amerika, ott flottul ment minden. A tápkábel gondolom cserés lesz (borotva csatlakozós).

(#84900) Panthera válasza bkercso (#84859) üzenetére


Panthera
őstag

Megnéztem áramtalanítva és üzemelés közben is, nincs mérhető feszültség a táp burkolata és az elosztó földelése között. (mV-os méréshatárral 1 pillanatig mutat minimális értéket, gondolom ez valami elhanyagolható mérési hiba lehet, nem kalibráltam a multimétert).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.