Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) totya694 válasza bkercso (#13999) üzenetére


totya694
őstag

Igen én építettem de nem tartom valószínűnek hogy eljutok a találkozóra.Az erősítő "esetleg" eljuthat :U

Üdv:Attila

(#14002) dudika10 válasza bkercso (#13993) üzenetére


dudika10
veterán

Hát hogyafenébe ne számítana. Szerintem nincs aki ezt tagadja. :)

Múltkor picit becsiccsentve éreztem azt, hogy "hű, mennyivel jobban hallom a részleteket egy kis alkohol után". Aztán észrevettem, hogy véletlenül jóval hangosabban hallgattam. :D

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14003) csƵ


csƵ
őstag

Nincs valakinek eladó Fiio E10?

(#14004) madgie válasza Bodz (#14000) üzenetére


madgie
titán

Köszi, ebay-ezek egyet, addig szokom a gyári cuccot :)

(#14005) madgie válasza madgie (#14004) üzenetére


madgie
titán

NA és MA végű között van különbség? Bocs, ha láma a kérdés :D

(#14006) schawo válasza madgie (#14005) üzenetére


schawo
titán

Az egyik belemegy, a másikhoz kalapács és fúrógép kell, hogy valahogy rágyógyítsd a nyákra :DD

Más a package (alakja és lábkiosztása).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14007) Bodz válasza madgie (#14005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az NA kell neked, az a DIP8. Az MA problémásabb lenne.
Cserekor majd óvatosan, könnyen elhajlanak a lábak! És persze nehogy fordítva tedd bele! :)

[ Szerkesztve ]

(#14008) totya694


totya694
őstag

Üdv

Valakinek esetleg volt már dolga ilyen fülessel?

Üdv:Attila

(#14009) madgie válasza Bodz (#14007) üzenetére


madgie
titán

Kösz mindkettőtöknek :)

A cserét csak nem rontom el, napi sok-sok 1.2-1.4-es csavart cserélek fogó nélkül, kézzel :D

Szerk: persze nem csavarhúzó nelkül :)) (csak a csavarhoz magához nem kell fogó)

[ Szerkesztve ]

(#14010) bkercso válasza madgie (#14009) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ehhez nem kell nyomaték. :D Arra figyelj, hogy kiszedésnél nem gyakran egyszerre engedi el a foglalat a 2 lábsort, és akkor az egyik elhajlik. Érdemes kicsiket mozgatva kiszedni. Berakásnál meg nyomd közelebb egymáshoz a 2 sor lábat, mert távolabb vannak, mint a foglalatéi.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14011) madgie válasza bkercso (#14010) üzenetére


madgie
titán

Ok, meglesz :) az ebay-ről lerendeltem egy ócsót.

A csavarokhoz sem nyomaték kell, csak rövidlátó szem, meg gyakorlott kéz :D

(#14012) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Első kérdésem, hogy max. 100k-ig, újonnan vagy használtan milyen DAC-ot volna érdemes vennem? Azért inkább újonnan, ha nincs nagy differencia. :) Csak számítógéphez kellene, illetve 24/96-ot tudjon már. :R

Második kérdésem az volna felétek, hogy a régebbi és az új HRT Music Streamer II+ közötti különbségről tud-e valaki bármit is? Találtam egy képet, hátha láttok valamit: [link]
Ez volna az egyik kiszemelt egyébként, csak nem tudom még pontosan melyik.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14013) guppy válasza stranger28 (#14012) üzenetére


guppy
őstag

USB-s, és csak dac kell ? egyéb bemenetek, fejes kimenet, előerősítő nem ?

(#14014) stranger28 válasza guppy (#14013) üzenetére


stranger28
addikt

Csak DAC és USB-s, igen. Egyéb bemenet sem kell. És azért nem muszáj ám mindent elköltenem, ezt kihagytam. :)

[ Szerkesztve ]

(#14015) ntomka válasza stranger28 (#14012) üzenetére


ntomka
nagyúr

SRH940-hez jobb lenne egy olyan DAC, aminek a kimenete nem olyan erős, mint a HRT-é. A Shure nagyon érzékeny, a HRT meg egy bivaly. De ha már ezt szeretnéd mindenképp, akkor az újat javaslom inkább. Biztonságosabb választás. :)

ツ Headphones on - World off

(#14016) stranger28 válasza ntomka (#14015) üzenetére


stranger28
addikt

Értelek, köszi. Egyébként az csak egy lehetőség még, nincs eldöntve, ezért is érdekel mit ajánlotok ti. :R

(#14017) schawo válasza ntomka (#14015) üzenetére


schawo
titán

Mi a különbség a régi és az új MS2+ között?

Miért érzed gondnak a nagy kimenő feszültséget?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14018) ntomka válasza schawo (#14017) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

Én is sokat küzdöttem vele, hogy képtelen voltam a potmétert értelmesen használni az erősítőn vele. Aztán bkercso volt olyan kedves, hogy készített nekem egy visszafogott canampot hozzá. :))

ツ Headphones on - World off

(#14019) schawo válasza ntomka (#14018) üzenetére


schawo
titán

Jah értem. A gyenge poti tényleg okozhat gondot. De ez nem a DAC, hanem inkább az erősítő hibája.

A leírásod alapján a régi talán jobb volna a 940-hez, vagy inkább mégsem?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14020) ntomka válasza schawo (#14019) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem feltétlenül a poti hibája. Egyszerűen ez, ahogy az AT-k is, nagyon érzékenyek.

Én amúgy a régi MSII+ -szal szerettem, de az erős mélyszínezettség rányomja mindenre a bélyegét. Nehéz úgy ajánlani, hogy nem igazán tudjuk milyen karaktert keres, ezért ajánlanám inkább az újat, mert lineárisabb, így biztonságosabb választás. Egy cserélhető opamp-os erősítővel meg játszhat a színezettséggel viszonylag olcsón (olcsóbban, mint egy DAC cserével).

ツ Headphones on - World off

(#14021) bajnokpityu válasza ntomka (#14020) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát akkor mié, ha nem tudod oda állítani a potit, ahova a fülesed kéri?

k70x tulajok kérték,h legyen kisebb a gain, középtájon már a kék alps is együtt fut, azóta ez az alapbeállítás a tranyóson.

Bkercso:nem gondolom,h az 50 meg a 60mA ekkora difit csinál,hogy egyikkel jól hajt,másikkal nem. A most épített asztali erősítőn 20-30%al odébb állítom a nyugalmit, a kis canton hangfalakon semmi változást nem hallok.

dudika: van olyan poti, ahol tökéletes az alsó 1mm.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14022) dudika10 válasza bajnokpityu (#14021) üzenetére


dudika10
veterán

A túl nagy erősítésé ami miatt az alsó 1mm-en kell használni a potit.
A túl nagy érzékenységé ami miatt az alsó 1mm-en kell használni a potit.
A túl nagy kimenőfeszé, ami miatt az alsó 1mm-en kell használni a potit.
A potié, amiért az alsó 1mm-en nem működik olyan jól.
A kezedé, mert nem tudod elég pontosan beállítani azt a +-0,25mm-t.

Teljes mértékben nézőpont kérdése, hogy mi a hiba (az összes együtt szerintem). Az alsó 1mm-en egyik potméter sem működik olyan jól, és minél kisebb mozgástered van, annál pontatlanabbul tudod beállítani is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14023) schawo válasza ntomka (#14020) üzenetére


schawo
titán

Az Apogee 8V kimenő feszültsége nem okoz gondot a HiVOX Bubo + 840 kombónak, az erősítő bemenő potija megoldja. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14024) bajnokpityu válasza dudika10 (#14022) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De basszus, akkor odébb kell állítani a gaint, és ennyi.
Még véletlenül javíthat is a hangon...

Schawo :Y :Y

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14025) dudika10 válasza bajnokpityu (#14024) üzenetére


dudika10
veterán

Pont ez volt a megoldás ntomkánál is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14026) Bodz válasza schawo (#14023) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még megvan a Bubo? Nem nagyon emlegetted. :)

Egyébként nem is értem, hogy miért nem lehet minden erősítőn kapcsolóval állítani a gaint, marha praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#14027) ntomka válasza bajnokpityu (#14024) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem ez nem hétköznapi művelet, még ha neked természetes is. De szerintem a többségnek nem az. Bkercso ebben segített nekem.

dudika: Ahogy mondod.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#14028) schawo válasza Bodz (#14026) üzenetére


schawo
titán

Persze, meg van, néha jobban szeretem, mint a DAC beépítettjét, mert nem színezi az alját úgy, mint az Apogee.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14029) bajnokpityu válasza ntomka (#14027) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Abból indultam ki, h biztos van benne tapasztalatod. Múltkor eléggé kioktattál, az alkatrészeknek milyen hangja van,milyen mértékben változik a cucc tőle, meg egyáltalán, mire jó az erősítő. Elnézést kérek :R Peace, segítsük egymást!

Schawo: hogyan szinezi? lassítja,dobozosítja?
Múltkor hallottam egy pro-jekt erősítőt. Nagyon szép, massziv kivitele volt,de mélyben dobozhangot csinált. Ilyen jellegű?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14030) ntomka válasza bajnokpityu (#14029) üzenetére


ntomka
nagyúr

citation needed

Emlékeim szerint a K701 hajthatóságáról vitáztunk, ilyesmiről nem.

ツ Headphones on - World off

(#14031) stranger28 válasza stranger28 (#14012) üzenetére


stranger28
addikt

Valaki? :)

(#14032) schawo válasza bajnokpityu (#14029) üzenetére


schawo
titán

Testessé teszi a közép alját. Ez nagyszerű a K500-nak, de kicsit sok az SRH840-nek. :)
Nem csinál dobozhangot (nem torzít bele)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14033) contaxg válasza stranger28 (#14031) üzenetére


contaxg
veterán

Kérdezd meg a forgalmazót, kérj tőle próba lehetőséget, stb...nála jobban senki nem tud segíteni ebben a kérdésben.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#14034) ntomka válasza contaxg (#14033) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vagyis téged.

ツ Headphones on - World off

(#14035) Slownz válasza contaxg (#14033) üzenetére


Slownz
senior tag

Ha ironikus akart lenni, akkor OK.

Ha önreklám, akkor kicsit durva :))

(#14036) contaxg válasza ntomka (#14034) üzenetére


contaxg
veterán

Így van! Nem szeretném szétoffolni a fórumot.azzal, hogy milyen szabványos kimenete van az MSII+-nak és milyen jó hangú termékek a HRT cuccok. ;)

(#14035) Slownz
Szerintem sem nekem kellett volna ezt ajánlanom... :B

(#14037) schawo
Én úgy látom, hogy nem kapott érdemi segítséget a kolléga Ha segítséget kapott volna, egy szót sem szóltam volna.

Kávét bármikor... :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#14037) schawo válasza Slownz (#14035) üzenetére


schawo
titán

Iróniával kombinált önreklám.

(#14033) contaxg
Egyébként nem véletlenül nem téged kérdeztelek a különbségről. Nem mintha nem hinném el, amit mondasz róla, távol álljon tőlem, csak tudtam, hogy te úgyis önként fogsz jelentkezni erre a feladatra :D:D

Nem szeretném szétoffolni a fórumot.azzal, hogy milyen szabványos kimenete van az MSII+-nak és milyen jó hangú termékek a HRT cuccok.
A finom kávé, amit főznek, kimaradt. :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14038) bkercso válasza schawo (#14023) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hivox is olyan potit használ, mint én. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14039) schawo válasza bkercso (#14038) üzenetére


schawo
titán

Gondolom. Túl sok variáció nincs, ha az elérhető árú, jó minőségű potit akar az ember. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14040) bkercso válasza schawo (#14039) üzenetére


bkercso
nagyúr

Írta is. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14041) Bodz


Bodz
Topikgazda

Napi nyeremény/gyorsasági játék. :))
Szerk: Hopsz, rossz topik, eltévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#14042) bkercso


bkercso
nagyúr

Valami ilyesmi korrekt holmit nem szeretne valaki beszerezni? Összeereszthetnénk néhány dologgal... :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14043) guppy válasza bkercso (#14042) üzenetére


guppy
őstag

én pont a múltkor gondolkodtam rajta h építek egyet, csak a tranyók amiket használ elég drágák, és a nyákot is egyénileg kell csináltatni, az se olcsó :( , ráadásul a tranyókat és ellenállásokat össze kell válogatni h ne legyen túl nagy a DC offset...

(#14044) bkercso válasza guppy (#14043) üzenetére


bkercso
nagyúr

A tranyós műverősítők annyira nem érzékenyek az összeválogatásra, ráadásul van benn eDC-szervó. Amúgy összeválogatni kb. 5 perc se. Én is most építek diszkrét műverősítőt. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14045) guppy válasza bkercso (#14044) üzenetére


guppy
őstag

jó h 5 perc, de ha nincs egy darab sem itthon akkor tovább tart :DDD , ráadásul a táphoz nem találtam nyáktervet, szóval az is problémás, bár nyár végén még lehet elgondolkodom majd rajta :)) , elvileg elég jó hangja van.

(#14046) bkercso válasza guppy (#14045) üzenetére


bkercso
nagyúr

Spphire-ban is jó kis zajú táp van állítólag. NYÁKot meg tervezz, nem nagy ügy.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14047) guppy válasza bkercso (#14046) üzenetére


guppy
őstag

Nem vagyok én villamosmérnök :N

(#14048) bkercso válasza guppy (#14047) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én sem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14049) guppy válasza bkercso (#14048) üzenetére


guppy
őstag

Ez esetben majd lehet megpróbálkozom vele, foglak akkor majd zaklatni :))

(#14050) csipapicsa


csipapicsa
csendes tag

Sziasztok!
Átböngésztem a topicot, és szeretném kérni a hozzáértők segítségét:
Digitális bemenettel rendelkező (ADAT; S/PDIF; AES/EBU) fejhallgató erősítőt szeretnék vásárolni kb 20-30 ezer forint értékben - gondolom a komolyabbak jóval drágábbak, de mivel új vagyok a piacon, remélem ebben az árkategóriában már találni élvezhető belépőt. Az emu121m hangkártyám digitális kimenetével szeretném összekötni:
http://www.hs-online.com/hu/PCIe-hangkartya-483/1212M-PCIe-2795.html

Ha van valami jó tippetek, esetleg tudtok eladó használtat megköszönném! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.