Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) Exodius válasza niof (#78993) üzenetére


Exodius
őstag

"tamponbélyegzés" szóra nem adta ki. :)

(#79002) bkercso válasza p76 (#78997) üzenetére


bkercso
nagyúr

Biztos téli kép és melegedni feküdt rá a főemlős. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79003) bkercso válasza Exodius (#79001) üzenetére


bkercso
nagyúr

A "tampon" szóra viszont kiadta :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79004) Exodius válasza bkercso (#79003) üzenetére


Exodius
őstag

Nah ez jó lenne a DA-300USB alá is. :)

(#79005) IO.sys válasza bkercso (#78978) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi a felhomályosítást jitter téren.

Tettem a cuccok alá puha gumi alátétet, meghallgatom őket.
Most ettől tökre független, van egy menő gépházam, ami nagyon jó, de van egy típushibája, hogy a vinyót bárhogy rakod bele, búg tőle az egész emelet. Sok mindennel próbálkoztam, végül a tescós mosogatószivacs oldotta meg.

Csináltam kábelt, audio boltból való, jó árnyékolt féle:

Lehet, hogy nem elég melegek még a csövek, de mintha a légszerelt mezei próbakábel jobb lett volna, túl sok lett a magas. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79006) bkercso válasza IO.sys (#79005) üzenetére


bkercso
nagyúr

:C
USB-re 90ohmos hullámimpedanciájú kábel kell(ene) szabvány szerint. Erre érdemes figyelni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79007) IO.sys válasza bkercso (#79006) üzenetére


IO.sys
őstag

Azt majd legközelebb. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79008) p76


p76
senior tag

OTL (output transformator-less) elektroncsöves fejhallgató erősítő

"Annyit még talán kiemelnék a cikkben, hogy a "klasszikus csöves hangzást" a cső és a kimenő trafó együtt hozzák létre, itt ugye nincs kimenő trafó, így ezek másképpen fognak viselkedni."

Ez igaz lenne?

(#79009) ktommy91 válasza IO.sys (#79005) üzenetére


ktommy91
addikt

Hol vetted a kábelt és dugókat?

Nincs kerítés.

(#79010) #71562240 válasza p76 (#79008) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tendenciaszerűen igaz.
Én egyébként úgy látom, hogy a "csöves hangzásban" a csövek elsősorban a kihasználandó előnyöket hozzák, a kimenőtrafó(/-kondenzátor) inkább a kivédendő hátrányokat. De ilyen alapon a tranzisztorosak esetében is igaz, hogy a kicsatolás módja elsősorban a kivédendő hátrányokat hozza, tehát ezekkel összevetve nem feltétlenül hátrányosabb a trafós vagy kondenzátoros kicsatolás, mint a nélküli. Vagyis az OTL nem biztos, hogy eleve előnyből indul.

(#79011) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, de megpróbálom.
Szükségem lenne egy külső, vagy PCI-Express 1x foglalatba való hangkártyára.
Az alaplapi hangkártyát szeretném kiváltani. Zenehallgatáshoz lenne. Erősítő lenne a kimenetére kötve. Analóg csatlakozással.
Tudnátok ajánlani valami jót max. 25-ezer forintig ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#79012) #03969024 válasza #71562240 (#79010) üzenetére


#03969024
törölt tag

Várjunk csak! Az álmoskönyv szerint kondenzátor a jel útjában nem jó jel!

(#79013) IO.sys válasza ktommy91 (#79009) üzenetére


IO.sys
őstag

A kábelt egy pécsi audio cucc boltban vettem, amúgy mikrofonkábel a jobbik fajtából. Csak két vezeték van benne és az árnyékolás. A dugókat itt és itt.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79014) #71562240 válasza #03969024 (#79012) üzenetére


#71562240
törölt tag

Semmi se jó jel a jel útjában.

(#79015) p76 válasza #71562240 (#79010) üzenetére


p76
senior tag

Még a harmonikus torzítást nem értem.
Honnan tudja egy erősítő hogy pont a 2x, 3x, 4x stb nagyobb frekvenciákon kell neki plusz jelet generálnia?
Annyira muzikális hogy tudja a hangszerek is így működnek?

(#79016) #71562240 válasza p76 (#79015) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogy nehogy valaki komolyan vegye:
Az erősítő azt tudja, hogy nem szabad neki plusz jelet generálnia.

(#79017) bkercso válasza Directors (#79011) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valami ASUS Xonar-t nézegess szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79018) pulutodurumo válasza bkercso (#79017) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Esetleg az X-Fi HD? Vonalkimeneten nem rossz, csak a fejes része gyengébb.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#79019) csocsoszán válasza #71562240 (#79010) üzenetére


csocsoszán
őstag

Egy kicsatoló kondi talán kevesebb hibát okoz, mint ha tranyóból dupla mennyiséget számolsz. Mert ugye egy tranyó mikor lineáris? Mikor zárlatos. :) Úgyhogy ez nem ennyire egyszerű, hogy a jel útjában nincs kondi azt mindjárt jól szól.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#79020) p76


p76
senior tag

Így kell profin összehasonlító videót csinálni:
[Topping E30 vs Modi Multibit]

(#79021) bkercso válasza csocsoszán (#79019) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fordítva viszont igaz lehet, sokkal könnyebben.
Visszacsatolást meg linearizálásra alkalmazunk, 140-250dB-ket, én inkább utóbbit. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79022) Directors válasza bkercso (#79017) üzenetére


Directors
senior tag

Eddig Asus xonar DS-em volt. Csak most új alaplap lesz és abba sajnos már nem lehet beletenni. Pedig abba cseréltem egy igen jó műveleti erősítőt is. Tetszett hogy cserélhető volt benne.

Asus Xonar U7 MKII jó lehet ?
Szimpatikus a X-Fi HD-is. Ezekbe lehet cserélni a műveleti erősítőt ? Vagy ebbe már csak forrasztással cserélhető ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#79023) csocsoszán válasza bkercso (#79021) üzenetére


csocsoszán
őstag

Global NFB a local NFB és a No NFB. Ez szintén egy érdekes téma, de az a baj, hogy ebben aztán "vérre" menő viták szoktak lenni. (Ha a kapcsolás engedi, én a no nfb, max a local nfb-t támogatom.) De szerintem ide ez túl nehéz téma. Persze senkit sem kívánok megbántani. :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#79024) laleeee


laleeee
őstag

Van két dac,az egyik dsd256 , a másik dsd128 . Melyik a jobb és mit jelent ez a gyakorlatban egyáltalán ? :R

(#79025) bkercso válasza csocsoszán (#79023) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem megbántódás érdése szerintem egyáltalán. Számomra itt az az érdekes, hogy máshol nem olvasom a saját tapasztalatomat ezügyben: ha a táp jól szűrt és kicsi a kimeneti impedanciája, illetve az egyes fokozatok (differősítő és végfok) is jól el vannak egymástól tápoldalon szűrve, akkor jó a nagy global NFB (visszacsatolás).

Egyébként meg, ha lineáris az erősítő anélkül is, az szerencse, de nagyon ritka. inkább az szokott lenni, hogy nem bántóan torzít, de a mikrosrészletesség min. kissé csorbát szenved 0,1% torzítástól.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79026) p76 válasza laleeee (#79024) üzenetére


p76
senior tag

Az egyik le tud játszani DSD64, DSD128, DSD256-os fájlokat, a másik meg csak DSD64 és DSD128-at.
Gyakorlatban attól függ szeretnél-e ilyen fájlokat lejátszani?
Az én esetemben először meghallgattam pár ilyen fájlt a netről hogy milyen jól szól. Aztán soha többet nem kerültek az utamba. :)
Elég kevés elérhető anyag van belőle.

(#79027) csocsoszán válasza p76 (#79026) üzenetére


csocsoszán
őstag

https://www.nativedsd.com/[link]
Én itt szoktam vásárolni. Azért van mire költeni.
Ajánlom a 2XHD kiadványokat, utolérhetetlenűl jól szólnak. De hely kell nekik, egy 512-es olyan 28gb körül.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#79028) Bodz válasza laleeee (#79024) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kb semmit. Ettől még nem lesz egyik dac jobb a másiknál.

(#79029) Ear001 válasza bkercso (#79025) üzenetére


Ear001
addikt

Én inkább azt tapasztaltam, amit csocsoszán. Ahol ha lehetett elhagyva a visszacsatolást, a pozitívumok messze felülmúlták a negatívumokat. A felbontás meg nem álságosan nőtt, hanem tényleg. ;)

(#79030) csocsoszán válasza bkercso (#79021) üzenetére


csocsoszán
őstag

Kíváncsi volnék a véleményedre: mikor a hangszóró és a keresztváltóból visszafelé indul az energia, (mert ugye tárolja és generálja is!) mihez kezd a kondi nélküli erősítő? Mert ugye a nagyobb visszarúgás 100hz alatti hangok(ott van teljesítmény, és ki tudja melyik energia győz! Visszacsatolni is ezt fogja!!!) amit a kondi jószerivel "megállít". Folytathatnám a tranyók ic-k okozta torzítással, valószínűleg nincs partiban egy kondi okozta hibával. Véleményem szerint. Visszacsatolásról ....az egy szintén nehéz téma. Visszacsatolás nélküli erősítőkről hitelt érdemlő leírást nem találni. Iskolái oktatás: sokszor az oktatja akinek.... Na mindegy.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#79031) p76 válasza Ear001 (#79029) üzenetére


p76
senior tag

Én pont most nézegetek egy elektroncsöves kapcsolást. Az eredetiben nincs visszacsatolás. Viszont a kapcsolás egy módosításába Alex Cavalli belerakta.
Schiit-nél Jason Stoddard nem szereti a negatív visszacsatolást.
Nehéz ügy... :)

Negatív visszacsatolás a nemlineáris (pld harmonikus) torzítás csökkentésére is szolgál.
Nem lehet hogy mellékhatásként a hangszerek eredeti harmonikusait is csökkenti valahogy?

(#79032) Ribi válasza csocsoszán (#79030) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mégis hogy a bubánatba állítja meg? Megnézi, hogy ja ez a másik oldalról jön, akko te ne mennyé arra e? Az egész kezd tévhitek puffogtatásába átmenni. :O
Csöves az nem torzít, de a tranyó az sátántú való? Egyik rosszat kiváltja a másik? Vagy ha a tranyó torzít akkor minden más már lényegtelen? Lehet sokkoló lesz, de minden torzít.
Bocs a hangvételért, reggel van, de egyre meredekebb dolgok jönnek elő. :(

[ Szerkesztve ]

(#79033) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Hogy ha én olyan külső, USB-n keresztül hajtott (tehát ne kelljen hozzá külön 220-as táp) kvázi külső hangkártya/fejhallgató erősítő dobozt keresek, aminek 6.3 mm -es jack fejhallgató csatlakozója van, akkor jó helyen járok?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79034) Bodz válasza nubreed (#79033) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Igen.

(#79035) nubreed válasza Bodz (#79034) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi!

Akkor tudnátok ajánlani kb. max 40.000 Ft-ig egy ilyen külső egységet? Egy Audio Technica ATH-A700 fejhallgatóhoz kéne, és mint mondtam a PC-m egyik USB portjáról hajtanám, nem szeretnék külön 220V -os adaptert. Nem tudom, hogy ebbez árba belefér e már esetleg nem műanyag dobozos, hanem aluminium burkolatú cucc? Nem a legfontosabb szempont lenne, de mivel az asztalon lenne a doboz, jobban nézne ki a fém. És 6.3 jack csatlakozója legyen, van ugyan átalakítóm, ha minden kötél szakad, de ha nem muszáj nem akarom használni.
A felhasználási terület: játék (single player, semmi multi), zene hallgatás, emiatt fontos azért a jó hangminőség, amúgy Foobart használok és olykor video szerkesztés. Windows 10 kompatibilis legyen, bár gondolom manapság ez nem téma.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79036) #71562240 válasza csocsoszán (#79030) üzenetére


#71562240
törölt tag

Visszacsatolás pro és kontra ügyben bedobom az A-osztályú push-pull módszert. Na nem mint "A" Damoklész-kardját, de mint egy nem rossz kutyaharapást szőrével módszert.

(#79037) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Hali. Bújtam itt egy kicsit a topikot visszamenőleg, és még mindig a mini amp kiválasztásánál tartok. Ésszerű határokon belül, milyen árkategóriáig érdemes elmenni egy Audio-Technika M50-es fejhallgatóhoz? A laposhoz van egy Xonar U7 hangkártyám, és őszintén szólva a BeatsAudiós One M7 telómhoz képest semmilyen különbséget nem hallok. Na, most vagy a telónak van viszonylag nagyon jó hangja, vagy az Asus hangkártya viszonylag rossz hangú. Vagy én vagyok botfülű? Az talán nem :DD

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#79038) tunerman válasza Ribi (#79032) üzenetére


tunerman
újonc

A végerősítő kimenetén lévő csatoló kondenzátor nem csak a kimeneti DC potenciált választja el a hangszórótól. Amikor a hangszóró (+ crossover) mint visszaható feszültséggenerátor lép fel, akkor a kondenzátor belső impedanciája (ESR) leosztja a végerősítő kimeneti impedanciájára ezt a feszültséget. Ergó, megakadályozza a hangfal visszarúgásait.
A DC csatolt kimenetű erősítőknél előfordulhat az az eset, hogy a hangszóró és hangváltója "legyőzi" a végfok kimenetét, és a global NFB segítségével visszajut a bemenetére....ez igencsak általános hiba, ilyenkor mondják, hogy ez egy haklis hangfal, ide nem jó ez a végfok :)
TJ.

(#79039) #03969024 válasza tunerman (#79038) üzenetére


#03969024
törölt tag

Üdv a PH!-n TJ!

(#79040) #71562240 válasza #03969024 (#79039) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#79041) csocsoszán válasza tunerman (#79038) üzenetére


csocsoszán
őstag

Üdvözletem!
Van az a szint amibe nincs értelme belebonyolódni.
A global NFB még nehezebb téma. Itt úgy is csak puffogtatás megy. ;] De Nagyon örülök, hogy van aki érti, sőt... :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#79042) Mathiask válasza csocsoszán (#79041) üzenetére


Mathiask
senior tag

"global NFB még nehezebb téma"

Egyébként a csatoló kondenzátor és a non-NFB topológiák mennyire függetlenek egymástól? Mármint lehetne NFB nélkül csatoló kondenzátoros kimenet és non-NFB csatoló kondi nélkül?

(#79043) Audison


Audison
senior tag

Üdv. OPA-t szeretnék cserélni egy NAD C542 pörgetőben. Gyárilag 2134PA van benne, aminek tetszik a középtónusa de picit laid back hatása van. AD827 mennyit dobna rajta? Mi a különbség az AQ és SQ között?

(#79044) Ear001 válasza Mathiask (#79042) üzenetére


Ear001
addikt

Mindkettő lehet. Ott vannak a klasszikus Ion kapcsolások, és a Heed féle erős áttervezések. A másikra példa rengeteg csöves erősítő kapcsolás aminek a végén kimenőtrafó van. :)

(#79045) #71562240 válasza Audison (#79043) üzenetére


#71562240
törölt tag

"AD827 mennyit dobna rajta?"
Attól függ, mekkora és milyen szerephez jut az adott kapcsolásban az adott opamp. Az AD827 tetemesen jobb opamp, informatívabb, lineárisabb, sávszélesebb, pontosabb, teresebb.

"Mi a különbség az AQ és SQ között?"
Hangminőség és ár. Az AQ inkább csak a tokozásban különbözik a JNZ-től, az SQ jelentős minőségi ugrás (még olyanabb, mint az AQ, és még kedvesebb is, dinamikusabb is), no persze közel sem akkora a minőségi ugrás, mint az árbéli.

(#79046) sNk77 válasza bkercso (#78349) üzenetére


sNk77
aktív tag

Itt nem annyiról van szó, hogy mi mennyire részletező, világos, steril stb? Szerintem nem álrészletezésnek kéne hívni, hanem csak ahogy eddig. Ott vannak azok a hangok így vagy úgy, kérdés, hogy mennyire. Szóval nem lehet ál ha egyszer ott van, és nem az opa generálta. És valószínűleg ha a gyári opákkal vásárolom meg az erősítőt nem tetszett volna ennyire a K712 vele. Valóban dögösebb, szerethetőbb hang, de a gyárival mégis igazibb szerintem, nem csinál minden fejesnek ilyen dögös szerethető hangú karaktert (finalból már - kis túlzással - majdhogynem kraken lett (razer)). Ha a fejes dögös akkor az, ha nem (pl. k712) akkor nem és részletező lesz, amilyennek inkább lennie kéne. Ha megfordítanánk a dolgot a 2209 milyen? 134 "álrészletező" a 2209 " "?

nádpálca

(#79047) IO.sys válasza IO.sys (#79005) üzenetére


IO.sys
őstag

Összehallgattam az árnyékolt kábelt, amit csináltam (csavart érpáron még csavartabb árnyék), a próbakábellel, aminek az egyik fele sima polgári nyomtatókábelből, másik fele szerelhető kábelből van. Utóbbi ahhoz kellett, hogy rájöjjek, hogyan lehet megszakítani az USB tápot.

Az első benyomásom pár napja az volt, hogy a próbakábel jobban szólt, mert az újnak éles, fárasztó lett a magasa. Következő nap meghallgattam az összes referenciazenémet, az ítéletem nem változott. A dologhoz hozzátartozik a hangulatom, hullafáradt voltam mindkét alkalommal.
Most egymás mellé tettem a két kábelt és egy dalba ugyanazon a ponton belehallgattam mindkettővel. Hát nemtom, meglepődtem. Az lett volna várható, hogy amit hallottam pár napja, az úgy van. Az új kábel lehet, hogy belejött a dologba, mert a magasai nem idegesítőek, leszámítva azt, hogy mintha a hangkép felső fele egy buborékban szólna, viszont az egész zene sokkal definiáltabb, mint a (mezei) próbakábelnél. Minden a helyén van, van basszus, közép, vokál, magasak. A próbakábel az árnyékolthoz képest vérszegény, illetve olyan, mintha egy lefordított vödör alól szólna, a 25 évvel ezelőtti vásári vállon hordozós magnó jutott róla eszembe.

Szóval jó ez a kábel dolog, csak most nem a megfelelő akadt a kezembe, majd építek még. Ezek után aki azt mondja, hogy az USB kábelnek mindegy, hogy miből van, vagy hülye süket vagy nagyon tapasztalatlan és akkor minek nyilatkozik. Én meg nagyon kíváncsi lettem, hogy egy Supra vagy valami komolyabb hogyan szólhat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79048) csocsoszán válasza IO.sys (#79047) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ha elfogadod: egyszer az anyag(réz, ezüst, vagy csak ezüstözött.) de az sem mindegy, hogy ofc vagy éppen ki gyártotta. Mindnek más hangja van. A forrasztás után hetekig áll be. Sajnos türelem játék! Ez Főleg igaz az elkókra, ez a bejáratás. Hiába formáztad. Sosem szabad elhamarkodottan véleményezni. Mindig rendszerben kell gondolkozni! Jelenlegi rendszered milyen tulajdonságokkal bír. Ahhoz passzoló kábelt fogsz jónak tartani.(a füledről ne is beszéljünk, mit hallasz jónak.) Más rendszerbe lehet nem "passzol". Másképp nem tudom megfogalmazni: egy magas kiemelésű rendszerbe mély tónusú cucc passzol. Hiába van a kezedben a legjobb, nem fog tetszeni. Az ezüstöt sokan vékonynak tartják, na ez nem igaz. Letisztultabb sőt még mélyebre is megy. Ezért van az, hogy ezerféle kábelt árulnak és eladják. A másik, valamelyik topikban írtam. A fejlesztést a munkások bérét, sőt még a villanyszámlát is bele kell kalkulálni a gyártónak. Ezért érdekes a DIY! Csak vigyázz mert (Káosz elmélet) Nagyon be tudod csapni magad.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#79049) Dorian válasza csocsoszán (#79048) üzenetére


Dorian
félisten

"egy magas kiemelésű rendszerbe mély tónusú cucc passzol"

Valòjában pedig inkább a rendszerelemeket kell ùgy összeállìtani, h ne legyen magas kiemelèsük, mert kábellel hangolgatásbòl nem szokott jò kisülni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79050) p76 válasza Sinesol (#52655) üzenetére


p76
senior tag

Itt egy [multibites delta-szigma (specifikáció szigma-delta) DAC/AMP]
Lehet tube line-out-ot is használni a tranzisztoros mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.