Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) ribizly válasza fattyu (#83250) üzenetére


ribizly
veterán

Előbb-utóbb mindenki belelép ebbe a folyóba. :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83252) fattyu válasza ribizly (#83251) üzenetére


fattyu
veterán

na jó de én ezen egyszer már átestem. :D mondhatni gyógyultnak nyilvánítottam magam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83253) Ba cy lus válasza bkercso (#83248) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egyetértek. Bár a Presenternél a 2x-esnek is jól hallható előnye van az 5x-össel szemben a jobb torzítás miatt, én ott jobban preferálom a 2x-est, hiába tud az 5x-ösről dinamikusabban szólni. Gondolom, a jobb erősítőidnél nem hallható ilyen mértékű eltérés torzításban a 2x és 5x között.

[ Szerkesztve ]

(#83254) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!
Szemezek egy kínai csöves R2R daccal használtan (Lite 60). specifikáció szerint csatornánként 1-1 PCM1704U-K van benne, de a fotója alapján az egyik csak U-J (két pötty vs egy pötty). Ez nekem nagyon sántít. Mi a szakik véleménye erről? :U Messze ez lenne a legmegfizethetőbb DAC a kategóriájában, minden más amit néztem eléggé meredek árban :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#83255) ribizly válasza fattyu (#83252) üzenetére


ribizly
veterán

Az a baj, hogy ha hallottál egyszer már egy "jobbat", akkor nincs menekvés. :DDD Persze a másik is szól, meg sokszor jól is szól, de a lelke az embernek nem nyugszik. ;]
Aztán enged a kísértésnek, mert abban bízik csupán az emlékek szépültek meg, ám kiderül, hogy korántsem arról van szó. Végül beletörődik a kiadásba és belátja, hogy ez így lesz a legjobb. :K

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83256) Bodz válasza Yeffy (#83242) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem feltétlen, az impedancia csak egy dolog, mástól is függ, ott az érzékenység például.
K701, HE6 pl hiába alacsony impedanciásak, a mini hordozható eszközök nagyon nem szeretik őket.

Nagyon picik ezek is, inkább videóban, vagy olyan képen látszik igazán ahol van mihez viszonyítani, kézben tartják, stb. Vagy csak nézd meg egy vonalzón! :) De nyugodtan kipróbálható szerintem a DC03 is, max visszaküldöd, ha kevés, nem tetszik.

(#83257) Yeffy válasza Bodz (#83256) üzenetére


Yeffy
veterán

vilagos, akkor nezek egyet, pl a DC03-at, aztan max megy vissza.

majd meg teszek fel egy kerdes a fejhallgatos topikban kesobb, de koszi az infokat! :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83258) pendre54


pendre54
addikt

A Beyer akciózik, pl. ez az erősítőjük most kb. 70-80 e Ft-al kevesebb, mint az itthoni ár: [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#83259) Polllen válasza pendre54 (#83258) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van 1-2 jó ajánlat. Nem is tudtam, hogy van pl telefonhoz kis usb dacjuk, ami most az 50 EUR áron még érdekes is lehet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83260) pendre54 válasza Polllen (#83259) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, pl. a fejeseknél a DT 880 Pro se rossz, csak emlékeim szerint, valószínűleg nem szállítanak Magyarországra. 3 éve, amikor megvettem az Amiront, gondolkoztam, hogy megrendelem az ahhoz gyártott prémium fejes kábelüket, és akkor a rendelés folyamán visszapofázott a rendszer :D , hogy ide nincs szállítás.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#83261) audiophile2! válasza ribizly (#83255) üzenetére


audiophile2!
lelkes újonc

'ha hallottál egyszer már egy "jobbat"'

Igen, itt kezdődik minden baj... :)

(#83262) bkercso válasza Ba cy lus (#83253) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Presenter nagyon más konstrukció, ahogy már volt róla szó. Composite-nál nincs különbség szerintem hangban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83263) bkercso válasza pendre54 (#83258) üzenetére


bkercso
nagyúr

Beyertól nem vennék erősítőt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83264) Gomba


Gomba
senior tag

A következőben kérném a segítségetek:

Kellene nekem DAC/AMP Beyer DT770 pro 250ohm-hoz. Macbook Pro (2018)/Air (2020)-ról lenne hajtva, tehát "alapértelmezetten" csak usb-c van.
Költségkeretileg nem akarnék nagyon sokat invesztálni így a Fiio K3-at néztem ki egyelőre. Mit gondoltok?

Ép hardverben ép szoftver

(#83265) Yeffy válasza Bodz (#83256) üzenetére


Yeffy
veterán

meg egy kerdest ha megengedsz. :B

visszakerestem a topikban az iBasso-ra, lattam pozitiv velemenyeket, de feljott, h te allitolatg tobbszor is ajanlottad a Meizu HD Pro-t, mint olcsobb, de lenyegeben ugyanazt tudo alternativat.

a) ez az allitas valid? marmint, h kb ugyanazt tudja?
illetve
b) ez jol latom, h az a modell? a neve kicsit mas, de a leirasbol/muszaki adatokbol nekem ugyanannak tunik. mert ha igen, ennyi penzert majdhogynem ajandek. :D

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83266) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valaki aki hallott TMP Ant-t és Muto-X-t? AVX-n még mindig hirdeti az eladó és most már elég nyomott áron van. Kíváncsi vagyok, hogy egymáshoz képest milyenek.
Most már jó ideje vadászok egy jó ajánlatra 100k körül (csak dac), de még nem jött szembe semmi. Mondjuk a momentdac akciósan (70k) csábító, de ha jól látom most éppen jegelve van.

Mondjuk ahogy láttam van egy sima Muto + tabla is 100k körül. Régen az a tabla elég komoly jószág volt.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83267) OPiiPO válasza bkercso (#83263) üzenetére


OPiiPO
addikt

miért? ( nem trollkodás, tényleg érdekel :K )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83268) Ba cy lus válasza ribizly (#83255) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én simán le tudnék ragadni low-end cuccnál is, ha hosszan hallgatható, nincs durva hiba a frekimenetében. Semmi elvárás, az ember maximálisan a zenére figyel. A jó zene szerintem azon is eladja magát. Én látom, érzem annak is az előnyét. :)

[ Szerkesztve ]

(#83269) I.T.E.M válasza bkercso (#83215) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Értem, köszönöm a válaszod. Azt én is olvastam, hogy sajnos nincs egységes szabvány ezekre. :U

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#83271) Dorien válasza OPiiPO (#83267) üzenetére


Dorien
veterán

Saját tapasztalat nélkül, csak review-kat olvasgatva nekem az jött le, hogy a fejes gyártók (Beyer, ATH, Sennheiser, Hifiman, stb.) nem tudnak igazán jó ár/érték arányú erősítőket építeni. Vannak, akik ezt a műfajt náluk jóval magasabb fokon művelik..

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83272) ribizly válasza Ba cy lus (#83268) üzenetére


ribizly
veterán

Ez azt gondolom, hogy az "elrontott fülűeknek", mint amilyen én vagyok csupán bizonyos láncokon lesz igaz.
Azt vettem észre, hogy vannak olyan sarokpontok, amiket nem tudok már elengedni vagy zavarnak. És ezek kb az első 10 mp-ben előkerülnek, ha meghallgatok valamit.
Ha nem is a low-end kategóriában, de bőven el tudnék lenni még most is sok olcsóbb fejessel (MH752, M40x, stb.).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83273) Ba cy lus válasza ribizly (#83272) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A legfontosabb sarokpont szerintem az érzelmek közvetítése. Én élő zenénél sem érzem, hogy ezen a fronton többet kapnék. Hallom a hangzásbeli különbséget, az utolérhetetlenségét, de nem érint meg jobban a zene, mint mikor vacak low-end fülesen hallgatom. Belső húrokat megpengeti így is, úgy is, ellenben jobban tudok befelé figyelni, ha a kinti hangzás nem nyűgöz úgy le, illetve nincsenek vele szemben elvárásaim. Szóval jó dolog ez a hifizés, minőségi zenehallgatás bizonyos szempontból, de észrevettem magamon, hogy úgy általában megváltozott azóta - negatív irányba - a zenehallgatás rám gyakorolt érzelmi hatása. Hiába van vajsima hangú, érzelmeket jól közvetítő láncom, ezzel együttt is így van.

[ Szerkesztve ]

(#83274) Multibit válasza Ba cy lus (#83273) üzenetére


Multibit
veterán

Nagyon különbözőek vagyunk. Rám mindig nagy hatással van az élő zene. Úgy szoktam emlegetni, hogy “az élő zene varázsa”. Nem a hangzásbeli különbségek miatt! Ha egy rossz akusztikájú helyiségben játszik az előadó, akkor is jobban megfog, mint a gépzene. Ha élő zenét hallgatok, nincs “hangminőség” számomra.

[ Szerkesztve ]

(#83275) fattyu válasza Ba cy lus (#83273) üzenetére


fattyu
veterán

asszonnyal beszélgettem erről minap. KB a te álláspontodon van.
Hallgatta a staxot és hogy nem a zenére hanem a végtelen részletre figyel.

Nekem meg pont hozzáad.

Aktív zenehallgatás lesz tőle, nem háttér a net nyomkodáshoz vagy olvasáshoz. Oda figyelek. együtt lüktetek vele.

mindenkinek más élmény.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83276) Ba cy lus válasza Multibit (#83274) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt hiszem, helyesebb lett volna megkülönböztetnem a zenéket a hangulatuk alapján. Kifelé forduló örömzenéknél nálam is működik az élő zene varázsa, elgondolkodtatóbb, melankolikusabb daraboknál viszont nem, én főleg utóbbira súlyoztam, amit előbb írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#83277) Bodz válasza Yeffy (#83265) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Biztosan ajánlottam többször is a Prot, de kizárt, hogy kifejezetten a DC03 helyett. Mint már mondtam is, kb semmit sem tudok róla.

Nem. 2 változat létezik belőle, a Meizu HiFi DAC és HiFi DAC Pro. Előbbi olcsóbb, az van a linkeden.

[ Szerkesztve ]

(#83278) orbano válasza Ba cy lus (#83276) üzenetére


orbano
félisten

Huu nekem nem rég volt az első ilyen élményem, hogy befelé fordulós zene élőben mennyire jó is tud lenni, ha jól csinálják.

A vér nem válik VAZZE!™

(#83279) HUNNIA1920 válasza Polllen (#83266) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

TMP ANT alatt mit értesz, mert ha DAC-ot, az nem a 100 ezres kategória, legalábbis nálam. Idén még a legolcsóbb verzió is 150e, a drágább 200e (plusz van a fullos verzió még +100-150e), de 2021-től áremelés lesz, így simán lehet számolni még +20-30%-al.

Szertintem a Muto-X nem jobb DAC, mint a MomentDAC Mk2, inkább oldalra lépés, mint előre. A Moment 70e-ért újonnan, 2 év garival szerintem jelenleg az egyik legjobb vétel hangminőséget tekintve. Szolgáltatásait nézve már más a helyzet, de én megvagyok a kijelző, BT, MQA, stb nélkül.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83280) Dorien válasza Multibit (#83274) üzenetére


Dorien
veterán

Pontosan. :K Az élő zenénél (nekem) nagyobb élmény nincs. Emiatt hajlandó vagyok akár más országba is utazni, és még ha a hangosítás / akusztika nincs is mindig a helyzet magaslatán, az élmény messze kárpótol.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#83281) Bodz válasza Polllen (#83266) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyik így színez, a másik úgy, de mindkettő roppant kellemes. Több év különbséggel hallottam őket, így többre nem vállalkoznék.Viszont az X 80, az Ant sokkal drágább, szóval szerintem egyértelmű. Az meg gondolom nem nagy segítség, hogy Antot soha nem fogok venni, de egy Muto-X-en párszor már elgondolkoztam. Nem mintha lenne helye, vagy szükség rá... :)

[ Szerkesztve ]

(#83282) Bodz válasza Gomba (#83264) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szóval akkor csak type-c lehet, vagy pedig szükség esetén átalakítózni is hajlandó vagy?

(#83283) Bodz válasza fattyu (#83250) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor segítek, hogy ne legyen még meredekebb. Felesleges drága lineáris tápot venni hozzá. Tudom én, előbb-utóbb eszedbe jutna ez is. :D

(#83284) bkercso válasza Dorien (#83280) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát, az Mo-on se szokott a magaslaton lenni. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83285) Polllen válasza HUNNIA1920 (#83279) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ár különbséggel tisztában vagyok, inkább az érdekelt, hogy hangminőségben hogyan viszonyulnak egymáshoz. A Muto-X sem ilyen áron kezdte. Köszi az infot.

Bodz
Neked is köszi a véleményt. Ettől a színezéstől tartok kicsit, mióta megvan az SDAC nem hiányzik. Ez a karakter tökéletesen megfelel. A HE400-zal is, de főleg a Quad Era-1-gyel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83286) fattyu válasza Bodz (#83283) üzenetére


fattyu
veterán

Miért felesleges?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#83287) Bodz válasza Polllen (#83285) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor te lehet az M200-at keresed. Csöppet színesebb és puhább, mint az SDAC, de nagyon messze van ilyen téren a két hungarikumtól (de kedves vagyok ma).

[ Szerkesztve ]

(#83288) Bodz válasza fattyu (#83286) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem lesz jobb. Próbáltam már többféle táppal, szűrővel, teljesen mindegy.

(#83289) Gomba válasza Bodz (#83282) üzenetére


Gomba
senior tag

háááát...
Igazából nézegetem az Izi Zen Dac-ot is. Ahhoz biztos kellene átalakító. Szóval ha van más ötlet az is jöjjön (Akár átalakítóval is).
A mozgathatóság nem szempont az asztalnál lesz használva.

Egyébként a macbook és a DAC között pl. a Zen Dac-nál melyik a leginkább járható út? :
- usb-c - usb-A átalakító azután pedig vagy a gyári vagy upgrade-elt usb-A és usb-B. Itt az usb-c - usb-A átalakító nem "gyenge láncszem"
- vagy eleve venni egy pl. audioquest forest usb-C - usb-B kábelt és akkor nem kell átalakítás?

Ép hardverben ép szoftver

(#83290) Polllen válasza Bodz (#83287) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mármint úgy érted, hogy jó dac csak nem színez úgy, mint a másik kettő? Vagy azért tudásban is elmarad? :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83291) bkercso válasza Polllen (#83290) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem hiszem, hogy a Moment színezne, de majd Bodz válaszol.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83292) Yeffy válasza Bodz (#83277) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor lehet felreneztem, mea culpa.

kozben latom, h ez csak a sima, de a weboldal alapjan a sima sem tunik rossznak a Cirrus chip ugyanaz benne, ha jol latom, az AMP resze, ami kuklonbozik? meg Hi-Res certified.

kar, h a Pro-t egyszeruen sehol sem talalom, es netszerte masok sem. :(((
masnem marad a DC03, azt legalabb be tudom szerezni.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83293) HUNNIA1920 válasza Polllen (#83290) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Muto-X-et még nem hallottam, a MomentDAC-ot nem hallom (ugye mihez képest), hogy színezne, az ANT viszont színez (tapasztaltam), mint a legtöbb csöves eszköz.

Egyszer már írtam, hogy a CTH+SDAC-ra rákötve a MomentDAC-ot és így kikerülve az SDAC-ot feljebb lépett hangban a CTH, tehát érezni lehetett, hogy a CTH-t az SDAC visszafogja. Igaz az SDAC nem is a MomentDAC kategória, így ez annyira nem is meglepő.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83294) Dave™ válasza HUNNIA1920 (#83293) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az SDAC egy 80 dolláros DAC, és ebben az esetben a nagy előnye az, hogy szinte "ingyen" került bele a CTH-ba, amit így egy kiváló kombó eszközzé tett. Ugyan csak egyszer hallottam, de szerintem a Dragonfly Red is jobb DAC, igaz azt valamiért nem tartják itt sokra.

(#83295) Polllen válasza Dave™ (#83294) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyszer én is hallottam azt a Red-t és nem volt rossz, de ha jól emlékszem az akkori Denon DA-300-m jobb volt nála (csak DAC-ként használva.
(És jelenleg én az sdac-t minimum egy szintnek tartom a denon da-300-zal.)
Nyilván a jó usb forrás kell nekik, nem kérdés, meg azért az sem mindegy, milyen erősítő van utánuk kötve.

100k-ig jó pár dac-t hallottam már és használtam is tartósan (Emotiva XDA-1, Denon DA-300, Audiolab M-dac, Nad D1050, R2R 11) és sajnos nem véletlenül vacillálok ennyire, hogy mi legyen az sdac helyett. Hiába a 80 USD, teljesen korrekt és kerek hang. A fenti felsorolásból csak DAC-ként persze több is jobb nála, de még az ebben a kategóriában számomra legjobb R2R 11-t is eladtam, mert DAC-ként nekem nem annyival jobb, mint amennyivel többe kerül és ez a semlegesebb hang is jobban bejön. (Persze értem, mind tud valami pluszt, de ezekre nincs szükségem)

HUNNIA1920
Igen, azt az írásod láttam anno. :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83296) Dave™ válasza Polllen (#83295) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na majd ha elkészül az SDAC megint meghallgatom őket, de számomra óriási meglepetés a Red, főleg a Black után. Ebben nincs semmi Sabre glare, vagy legalábbis én nem hallom, így közvetlen rádugva az MSR7-est is eszméletlen jó hang jön ki a végén. Szerintem ezeknél mind jobb: Xonar Essence One, NAD D3020 DAC-ja, DF Black, Teac HA-P50.

(#83297) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Szereztem egy opa2140-es op-ampot, amin semmilyen irányjelölés nincs. Hogyan tudom megállapítani, hogy hogy kell bele tennem, hogy ne legyen gond vele?

A tavasszal pont úgy jártam, hogy semmilyen jelölés nem volt, az op-amp ment a kukába, a DAC meg javításra.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#83298) s4tch válasza Dave™ (#83296) üzenetére


s4tch
veterán

Jó az illesztés, vannak ilyen szerencsés együttállások. Nálam a Cobalt vendégeskedett pár napig, igazából a Hifiman RE400-zal tetszett, a fejesek közül a Pio MS5T-vel korrekt volt, az Elearrel borzalmas, és nagyobb hangerőn még a HP50 is tudott sziszegni (!!!) róla.

(#83299) Dave™ válasza s4tch (#83298) üzenetére


Dave™
nagyúr

Több helyen olvastam, hogy a Red melegebb, lágyabb, a Cobalt pedig inkább kicsit analitikusabb. Szerencsés az illesztés, valóban, de szerintem ez az ami a legfontosabb. Lehet akármilyen a felbontás meg az egyebek, ha a tonalitása nem passzol. Eléggé meglepő számomra, hogy pont egy Sabre DAC szelidíti meg az MSR7-et. Persze az is segít, hogy könnyű ezt a fejest meghajtani, de jól párosítani már sokkal nehezebb.

(#83300) binatone válasza HUNNIA1920 (#83297) üzenetére


binatone
tag

Biztos hogy meg van jelölve. Képet tudsz róla mutatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.